Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dr. Romano válasza kenwood (#95) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Majd megnézem a számokat ha már ennyire biztos.
#Téliidőszámításlivesmatter!

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#102) woodworm válasza kenwood (#100) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, nem kell indokolni, csak itt többen beálltak a "többségnek jobb lenne így" vélemény mögé, noha nincs erről statisztika.

(#103) kenwood válasza woodworm (#102) üzenetére


kenwood
veterán

80-90% lehet.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#104) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Simán lehetne népszavaztatni vagy legalább "nemzetikonzultálni" a kérdést. Ha nem létező zombiseregekről lehet konzultálni, akkor arról, hogy mikor kell reggel felkelni, miért nem?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#105) Dr. Romano válasza t72killer (#104) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kapmánykonzultáció max akkor lesz róla ha "kiderül" hogy a jelenlegi időszámítás a Serial terv része, csak azért hogy télen a korai sötétség leple alatt egy rakás zombit tudjanak becsemészni a Zországba!

"Ön támgogatja e azt hogy éjjel zombik lepjék el a házát és szivják ki családtagjai agyát?" :DDD

kenwood
Szerintem van az 150-190% is. 10millió emberből 38 millió ezt szeretné.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#106) Hieronymus válasza Cathfaern (#91) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nincs jelentősége. Néhány év alatt mindenki megszokja az állandó időszámítást.
1980 előtt sem volt lázongás, hogy túl korán vagy későn kel- vagy nyuszik a Nap.

Kínában egyetlen időzónát használnak, pedig 5 időzónát fed le az ország.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#107) Dr. Romano válasza Hieronymus (#106) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Nem lesz mit megszokni, marad minden így.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#108) kenwood válasza Hieronymus (#106) üzenetére


kenwood
veterán

Akkor sem volt lazongas,amikor egy gombnyomas helyett fel nap volt a mosas.
attol meg nem volt jo :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#109) Hieronymus válasza kenwood (#108) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nyolcvanban már volt automata mosógép. :DD

(#107) Dr. Romano:
Nagy esélye van a nyári időszámítás megszüntetésének. Ha a lengyelek nem erőlködnek mellette, ez lesz az utolsó.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#110) woodworm válasza Hieronymus (#109) üzenetére


woodworm
veterán

Nem nézem ki az EU-ból, hogy egy év alatt lezavarják.

(#111) Dr. Romano válasza Hieronymus (#109) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Esélye sok mindennek van, jelenleg felesleges még ezen fantáziálni is. Majd ha konkrétan bevezetik úgy már más.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#112) kenwood válasza Hieronymus (#109) üzenetére


kenwood
veterán

allitottam ezzel ellenteteset ?

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#113) t72killer válasza Hieronymus (#109) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ez fantasztikus lenne... Amúgy az egyes országok is simán bevezethetnék ha csak Lengyelország különcködik. Elvileg nemzetállami jogkör az óraállítás, nem? Kár, hogy a németeknél nem (sem) divat a közvetlen demokrácia és még csak véletlen se kérdezik meg a népet :(((. Pedig hóttziher, hogy Európa 3/4-e a francba küldené az óratekergetést.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#114) Cathfaern válasza t72killer (#96) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Janem, merthogy az óraállítás lényege épp az, hogy spóroljanak a villanyszámlán..."
Ez már akkor se igazán állta meg a helyét amikor bevezették, manapság meg már főleg nem.

(#115) Hieronymus válasza t72killer (#113) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

" Kár, hogy a németeknél nem (sem) divat a közvetlen demokrácia és még csak véletlen se kérdezik meg a népet"

Megkérdezték, 72% szeretné abba hagyni az állítgatást. De ezt legalább kétszer leírtam már.
Nyilván lehetne népszavazást tartani, az eredmény viszont +-5% eltérésen belül maradna. Nem fognak ere pénzt pazarolni. Még a koalíciós problémákra sem akartak második szavazást kiírni. A választók már kinyilvánították az akaratukat. Annak szellemében kell cselekedni a pártoknak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#116) t72killer válasza Hieronymus (#115) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Megkérdezték, 72% szeretné abba hagyni az állítgatást. De ezt legalább kétszer leírtam már." - oké, akkor erre mi a demokratikus lépés? Politikus ugrik és holnap kérdés nélkül BEVEZETI!

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#117) Daffni2 válasza Cathfaern (#114) üzenetére


Daffni2
addikt

A legjobb megoldás lenne GMT+2 időzónára való áttérés a téli-nyári átállítás megtartásával.

“GMT+2 időzónát Magyarországnak!”

"Aki ad,az nyer"

(#118) Hieronymus válasza t72killer (#116) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Kezdeményezték az EU kilépését, a rendszerből. Szerintem mindent megtettek amit egy kormányzattól el lehet várni ez ügyben.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#119) t72killer válasza Hieronymus (#118) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha átmegy az EU-n, nekem akkor is jó, bár nemzeti hatáskörben is megtehették volna. Magyarországon embert nem ismerek, aki szereti állítgatni az órát tavasszal, az őszi "extra 1 óráról" is szivesen lemondok, ha tavasszal nincs "bukta".

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#120) Hieronymus válasza t72killer (#119) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Magyarországon embert nem ismerek, aki szereti állítgatni az órát "

Majd előjönnek, ha komolyra fordul a dolog és kivezetik a nyári időszámítást. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#121) Pete55555 válasza Cathfaern (#9) üzenetére


Pete55555
addikt

+1 a GMT +2-höz!!!

...Szeretem leracsniztatni...

(#122) Dr. Romano válasza Pete55555 (#121) üzenetére


Dr. Romano
veterán

szóval akkor GMT +3-at szeretnél?

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#123) dabadab válasza Daffni2 (#117) üzenetére


dabadab
titán

"A legjobb megoldás lenne GMT+2 időzónára való áttérés a téli-nyári átállítás megtartásával."

Ja, az tényleg tök jó lenne, ha más időzónában lennénk mint Ausztria meg Németország, de továbbra is szivatnánk magunkat az óraállítgatással.

Szerintem ne aprózzuk el: álljunk át a GMT+11:32-es időzónába és havonta állítsuk az órát egy órával odébb.

DRM is theft

(#124) Dr. Romano válasza dabadab (#123) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én az újzélandi időzónára szavazok mert első szeretnék lenni az újév köszöntésben :D

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#125) Hieronymus válasza Dr. Romano (#124) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Az nem jó. :(

Legyünk inkább Japánnal azonos időszámításban, mert az a felkelő Nap országa.

A nyári időszámítás is maradjon, de két órával az ellenkező irányba állítsuk az órát, mint most.
Mutassuk meg a világnak milyen tökösök vagyunk!!!! Ez itt a hasizom szakadásos röhögés emodzsija

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#126) Pete55555 válasza Hieronymus (#120) üzenetére


Pete55555
addikt

Legnagyobb hülyeség lenne a télit állandósítani...

...Szeretem leracsniztatni...

(#127) Hieronymus válasza Pete55555 (#126) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

OK! kezdjük újból!

Magyarország földrajzi értelemben a téli időszámítás szerinti zónába tartozik, A nyári időszámítás bevezetéséig is ebbe a zónába tartozott.
A nyári időszámítás megszüntetése nem befolyásolja a Magyarország időzónáját. Ha nem tetszik, időzónát kell váltani. De ennek nincs köze a nyári időszámításhoz illetve annak az elhagyásához.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#128) dabadab válasza Pete55555 (#126) üzenetére


dabadab
titán

"Legnagyobb hülyeség lenne a télit állandósítani"

Szerintem is, de egyébként az az "igazi" idő, amikor tényleg nagyjából délben van a legmagasabban a nap.

DRM is theft

(#129) Cathfaern válasza dabadab (#128) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Persze, de ez akkor működne jól, ha a munkakezdés a napfelkeltéhez igazítanánk. Ha nem fixen 8-ra (6-ra, 14-re) járna az ember dolgozni, hanem napfelkeltétől számított +2, +0, +8 órára, akkor tök jó lenne a "természetes" időzóna. De nem hiszem ezt túl sok ember like-olná :)

(#130) woodworm válasza Cathfaern (#129) üzenetére


woodworm
veterán

De a kényelmes nagyvárosi ember 9-re jár, és mivel a saját környezetedben ilyenek vannak, szerinted ez az emberek többsége. Ezért erőszakoljuk meg az időt és alkalmazkodjunk ehhez.

(#131) Cathfaern válasza woodworm (#130) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Nem nagyvárosban lakok és 7:30-ra járok dolgozni. Amúgy tök igazad van :)

(#132) Daffni2 válasza dabadab (#123) üzenetére


Daffni2
addikt

Arra nem vetted a fáradtságot,hogy a komoly számításokkal,és érvekkel alátámasztott "tanulmányt"elolvasd?

"Aki ad,az nyer"

(#133) Polllen válasza Cathfaern (#114) üzenetére


Polllen
nagyúr

Akkor ez a Mavir állítás hamis?

index - 5 milliárdot spórolunk az óraátállítással

Az origo-s cikkben még szép kép is van

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#134) t72killer válasza Polllen (#133) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az index cikkben linkelt további cikk:

"Az átállítás megszüntetése jelentős hatást gyakorolna a közösségi közlekedésre, nehézségeket okozna a vasúti, a közúti és légi járatok menetrendjében." - hogy MIVAAN? Az mégis mitől okoz felfordulást, hogy NEM piszkálják az órát?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#135) Polllen válasza t72killer (#134) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ehhez nem tudok hozzászólni. A megtakarítás viszont elég valósnak tűnik még ma is, hiába, hogy a modern ember sok áramot fogyaszt és éjjel-nappal dolgozik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#136) dabadab válasza Daffni2 (#132) üzenetére


dabadab
titán

Belenéztem, de nem láttam benne igazán meggyőző érveket (az, hogy este tovább van világos, nekem nem tűnik olyasminek, ami tényleg indokolna ilyen haccacárét).

DRM is theft

(#137) dabadab válasza Polllen (#133) üzenetére


dabadab
titán

Ez az origós ábra erősen cherrypicking jellegűnek tűnik. Ha ránézek a napi adatokra, akkor azt látom, hogy attól függően, hogy konkrétan melyik napokat hasonlítom össze, azt hozok ki, amit akarok :) Ugyanis a napi ingás sokkal nagyobb annál, mint amennyit állítólag megtakarítunk az óraállítással.

Itt vannak például a tavaly tavaszi napi fogyasztások - nem nagyon lehet kiszúrni, hogy mikor is volt az óraállítás:

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#138) kraftxld válasza Dr. Romano (#124) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vannak még nálunk is előrébb lévő helyek [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#139) t72killer válasza dabadab (#137) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ottapont: így működnek a politikai döntések, kitalálunk egy eredményt majd hozzáigazítjuk az ábrákat.

#138: bulis helyek ezek, valami ilyesmire kéne menni nyugdíjba:R

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#140) kraftxld válasza dabadab (#137) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Jah, bármit bele lehet magyarázni, lehet amikor több volt a fogyasztás épp durván felhős volt az idő :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#141) t72killer válasza kraftxld (#140) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ilyenkor az a minimum, hogy legalább 10évre visszamenőleg reprodukálható legyen az eltérés, de ezekszerint nincs is eltérés...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#142) Polllen válasza dabadab (#137) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezek milyen fogyasztások? Kié?

A Mavir elméletileg 1949 óta gyűjtik az összfogyasztást és ott van egy kimutatható megtakarítás szerintük.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#143) t72killer válasza Polllen (#142) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jja, csak nem egészen ugyanazzal és ugyanazt világították meg '49-ben, mint 2018-ban.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#144) Polllen válasza dabadab (#137) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amúgy annyi látszik ezen a majdnem grafikonon, h 12. Oszloptól csökken a fogyasztás, a végén van 2 kiugrás, de a trend az.

Némi mértékegységet elbírt volna, meg ez most halmozott?

t72killer

Ugye nem azt akarod mondani, hogy szerinted ezt a kettőt egy az egyben hasonlítják össze... :D

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#145) dabadab válasza Polllen (#144) üzenetére


dabadab
titán

Ezek MAVIR adatok, 2017 tavasza, oszloponként egyetlen adattal, egy nap fogasztásával (GWh-ban). A napokat direkt vágtam le az aljáról, hogy tényleg ne látszódjon, hogy mikor volt az állítás.

"Amúgy annyi látszik ezen a majdnem grafikonon, h 12. Oszloptól csökken a fogyasztás, a végén van 2 kiugrás, de a trend az."

Igen, mert tavasszal csökken az áramfogyasztás óraállítás nélkül is - ezt a trendet látod. Ami szabad szemmel abszolút nem látszik, az az óraállítás hatása (ami a MAVIR szerint 1-3% között van - ahogy látod, ennél sokkal nagyobb szórás van az egyéb faktorok miatt).

DRM is theft

(#146) t72killer válasza Polllen (#144) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Ugye nem azt akarod mondani, hogy szerinted ezt a kettőt egy az egyben hasonlítják össze..."

Nyilván nem, kéne valami használható modell. A régi 8-17h műszakoknál hagyományos izzók alatt brutális lehetett a megtakarítás. Ma már egyik sincs, ráadásul nemigazán tudok olyan munkahelyet mondani, ahol déli 12kor ne lenne felkapcsolva a villany.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#147) Polllen válasza dabadab (#145) üzenetére


Polllen
nagyúr

Értem. Szerintem az az 1-3% simán megéri ezt a fáradtságot, nem kis összeg. Nyilván egyénre osztva kicsi, de itt nagyban érdemes gondolkodni.

t72killer

Tuti megvan a modelljük, de nem találtam róla infót. Azokon a helyeken, ahol egész nap világítani kell, ez nem számít. De sok más helyen igen. Van kültéri munka, ahol sötétben világítani kell. Én olyan irodában dolgozom, ahol a természetes fény elég, ha van. Otthon, ha sötétben kelek és sötétben érek haza, több villanyt használok.
Lehet csak 1%, lásd fent, de megtakarítás.

Azt tudjuk, az erőforrások végesek. Azt is, h semmi sincs ingyen. Az lenne a logikus, ha mindent megtennék, hogy hatékonyabban használjuk el az energiát. Amíg ekkora összegről van szó, nem is lenne szabad arról gondolkodni, hogy ne csináljuk.
Ha meg nincs ekkora megtakarítás, akkor a Mavir állítását kell megcáfolni, ami megfelelő adatok nélkül lehetetlen.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#148) dabadab válasza Polllen (#147) üzenetére


dabadab
titán

"Szerintem az az 1-3% simán megéri ezt a fáradtságot, nem kis összeg. Nyilván egyénre osztva kicsi, de itt nagyban érdemes gondolkodni."

Hát, ha egyéni szinten az jön ki, hogy az az ötszáz forint nem éri meg az átállással járó macerát (márpedig nagyon úgy néz ki, hogy ez jön ki szinte mindenkinél), akkor a reláció akkor sem fog változni, ha ezt felszorozzuk tízmillióval.

DRM is theft

(#149) Polllen válasza dabadab (#148) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tudom, ezért írtam, hogy logikus lenne.

A mai modern társadalmakban az egyéni érdekek a legtöbb dolgot felülírják. Én korszak van, mert megérdemeljük...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#150) t72killer válasza Polllen (#147) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérés, hogy milyen arányban vannak olyan munkahelyek, ahol ez számít, azaz csak akkor világítanak nagy teljesítménnyel, amikor sötét van ÉS van egy éjszakai szünet? Konkrétan pl egy vasúti pályaudvar kivilágítására gondoltam, de az nem áll meg, mert ezeket legtöbbször egész éjjel kivilágítják.

Ha csak egy-két szektorról van szó, és ők komoly pénzt látnak benne, akkor oldják meg, hogy később/korábban kezdenek műszakot.

#149: Valóban, pl Sztálin alatt a "köz" érdeke volt a fontos, nekem valahogy az individualista társadalmak jobban bejönnek. "Hátulütőjük", hogy az embernek gondolkoznia kell az érvényesüléshez.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.