Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wapee


wapee
tag

Megvettem én is, de nem bántam meg. A kijelző 60Hz-el nincs bajom, volt nagyobb teló nagyobb frissítéssel de valahogy mégis jobb ezt használni. Az akku nálam épp kibírja, ha gpsnek használom egész nap akkor nem nagyon. :)
Mérete az nagyon jó néha elfelejtem, hogy zsebben van :D (hirtelen pánik)

(#2) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Az a baj, hogy ez a pár millió felhasználó, akinek szüksége van erre a telefonra (én is) egyszerűen túl kevés az apple-nek. Android telefonból sincsen kicsi.
Nekem az SE (2016) az optimális méret, az meg aztán teljesen sci-fi, olyat többet nem fognak gyártani sajnos. Sebaj, használom, amíg szét nem megy.

(#3) divan


divan
senior tag

Én is ezt vallom. Megvolt a 12 mini is, majd lecseréltem 13 minire, ami két éve dolgozik nálam. Néha még ez is kicsit nagy a zsebemnek, de ettől nagyobb, és nehezebb telefont nem szívesen használnék. Engem is birizgál a Pro széria, de mikor a kezembe veszem, és szó szerint olyan nehéz mint a sár, mindig elmegy tőle a kedvem. Pro Maxról nem is beszélve, számomra az teljesen élhetetlen.

(#4) kuntics


kuntics
aktív tag

Ha jönne újabb széria lehet én is kipróbálnám a mini szériát. Se1-ről váltottam se3-ra, de tudásilag ezt se használom ki. A méret miatt viszont nem akartam annyi pluszt fizetni a miniért. Pedig jobb lenne a kisebb telefon, még az se1 meret is megfelelt nekem, csak ott már voltak akadások ami miatt megérett a cserére. Nehezen is ment a váltás, egy darabig még a fiokban maradt, volt, hogy azt használtam pár napig. Most viszont remélhetőleg még egy 4 évig nem kell telfoncserén gondolkodnom, addig csak elmegy az se3.

(#5) callmeakos válasza divan (#3) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Súlyügyileg a 15 Pro már nem vállalhatatlan, de a 14 Pro a minihez képest egy hatalmas lépés, mintha konkrétan egy téglát tartanál a kezedben. Én e miatt az első pár napban utáltam is a 14 Prót, mert kényelmetlen volt még kézben is tartani. Arról nem is beszélve, hogy tok nélkül még csúszós is volt.

All→M8

(#6) futo001


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Engem is az egyre növekvő telefonok üldöztek el az Apple irányába 2 hónapja. Mindig is Androidom volt, tavaly összetörtem a Flip4-em, 8 hónapig egy régi telefont használtam ezalatt próbáltam találni valami értelmes mérető telefont jó teljesítménnyel, hosszú támogatással és jó kamerával. Ez a kombináció kihívás. Fairphone 5 (ok ez kakukktojás), Zenfone 10 és S24 maradt a pikszisben márciusra. Méretben az iPhone Minik jöttek be, de teljesen kizártam USB-C hiánya miatt. Végül a boltban, tapizva az S24-et és a 15 Pro-t utóbbi mellett döntöttem. Azt leszámítva, hogy nem Android, minden a helyén. Meg sem bántam.
Szerintem is nagyon kéne egy 15 vagy 16 Mini, egyből váltanék, de igazán akkor lennék boldog, ha Androidban lenne ilyen komoly tudás Mini méretben.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Pár napig próbálgattam a 13 minit, de aztán rájöttem, hogy a piac már engem is sikerrel leszoktatott az ennyire kicsi készülékekről. S23/S24, Pixel 7a/Pixel 8, Zenfone 9/10, Xiaomi 13/14 -ezeknek a méretét tartom ma már inkább követendőnek.

[ Szerkesztve ]

(#8) looser


looser
addikt

Szia, én semmi hasznosat nem tudok hozzászólni, de remélem megkerül az ellopott telefonod :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#9) bul07


bul07
nagyúr

Amúgy is kinek mi a kicsi telefon
Akinek kicsi a keze annak a Mini is lehet nagy :DDD :D (És igen az is ;] )

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#10) callmeakos válasza bul07 (#9) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Hogy is mondják? Kis ember nagy bottal, és Iphone minivel jár ;] :DDD

looser
Köszi, de sajnos már nincs a közelben. Még egy ideig látható a lokátorban a helyzete, csak sajnos nem éppen a szomszédban van. Elég gyorsan megszabadultak tőle. [kép]

Fred23
Androidos vonalos szerintem az S24, Zenfone 10 a felső határ a kényelmes és kompakt mérethatár.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#11) D1Rect


D1Rect
félisten

Neked is megfelelt a sima i14 méret.
Pont mint ahogy a többi vásárlónak is, ezért vették le a menüről.

Fun fact: évekig én voltam a hülye, mert az állítottam, hogy a kicsi telefon nem piacképes.
"háde a zapple is most fogja kihozni, ezt kell az embereknek".

Fenéket, nem akarják az emberek naponta többször töltögetni a telefonjukat.

(#12) nemlehet


nemlehet
őstag

Amúgy érdekes paradoxon ez. Mert alapvetően szerintem valójában nem használni nehéz ezeket a böszme telefonokat, még kis kézzel sem. Ha egy 5 éves gyereknek megy akkor egy felnőttnek is fog.
Inkább az a gond, hogy hova rakod? Lassan már a férfi zsebbe se fér bele rendesen, nemhiába első dolga mindenkinek kivenni és letenni az asztalra amikor leül.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#13) hcl válasza Krugszvele (#2) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

SE 2022 nem annyival nagyobb.

Amúgy mezei userként én még a kijelző frissítésén egyszer sem gondolkodtam... :D

Többször is tölteni? 1 napot simán kibír még az A5 2017 is. Mondjuk nem a telefonjaimon élek... lehet azért.
Asszonynak a SE 2022 meg SE 2016 is elmegy több napot. Mondjuk ő alig használja.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) icemad válasza callmeakos (#10) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Androidos vonalon a Galaxy flip sorozat is nagyon kompakt. Csak az emberek többsége fél az ilyen nyitható telefonoktól. Mondjuk teljes joggal, az igaz. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#15) callmeakos válasza D1Rect (#11) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Azt nem mondanám, hogy megfelelt. Inkább csak azt, hogy nem volt választásom, mert akkor jobban akartam a magas képfrissítést, ami az a méret alatt nem volt.

All→M8

(#16) D1Rect válasza callmeakos (#15) üzenetére


D1Rect
félisten

Megvetted.

(#17) Narxis válasza D1Rect (#16) üzenetére


Narxis
nagyúr

Nem volt választása.

Thanos was right.

(#18) D1Rect válasza Narxis (#17) üzenetére


D1Rect
félisten

ROFL. :DDD

(#19) callmeakos válasza D1Rect (#18) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Kifejtem: kellett a magas képfrissítés és az alma ökoszisztémában kellett maradni. Mit választasz?

All→M8

(#20) D1Rect válasza callmeakos (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Mire KELLETT a magas képfrissítés?

(#21) callmeakos válasza D1Rect (#20) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Amire kitalálták.

All→M8

(#22) looser válasza D1Rect (#20) üzenetére


looser
addikt

Én hagytam az S22-t normál 60Hz-en, mivel nincs rá szükségem és fontosabb az akkuidő, de elfogadom, hogy aki sokat bámulja a kijelzőt, annak kellemesebb látvány, kevésbé fárasztja a szemet. Ha pl. VR dobozkába tenném (bakker, lassan 2 éve megvan, de ezt még nem próbáltam...) akkor tuti bekapcsolnám a 120Hz-et, hogy ne folyjon ki a szemem :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#23) Krugszvele válasza callmeakos (#21) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

a 120 hz-et arra találták ki, hogy hamarabb merüljön le az aksi. -> több degradálódás -> hamarabb tönkremegy -> gyorsabban veszel újat -> több pénz. Ennek tükrében túl sok a pénzed, erre kellett a 120 Hz.

(#24) hcl válasza callmeakos (#21) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

De mi az, ami nem megy 60Hz-en játékokon kívül?
Értem, hogy fluidabb a 120, de különben, nem hinném, hogy meg kell halni, ha nincs.

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) icemad válasza Krugszvele (#23) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De a 120hz-et nem állandóan használja, ha jól tudom. Tartalomtól függően változhat az értéke. Így lehet akár 1 is, ami meg pont kíméli az aksit.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#26) D1Rect válasza callmeakos (#21) üzenetére


D1Rect
félisten

Arra, hogy eladják vele a telefont?
Sikerült nekik. :)

Hint: a telefonnak az összes tulajdonságát arra találták ki, hogy te odaadd érte a pénzt.

(#27) Krugszvele válasza icemad (#25) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Ezt csak a 120Hz apple kijelző tudja? A 60 Hz-es nem? Amúgy nagyon állat funkció! Kár, hogy nem lehet fixálni 30 vagy 10 fps-re, még tovább bírná az aksi :)

(#28) Narxis válasza D1Rect (#26) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezek a tulajdonságok növelik a használat hatékonyságát és kényelmét.

Igen, el akarják adni. Így működik a kapitalizmus.

Thanos was right.

(#29) Zsolt,72 válasza Krugszvele (#27) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Igen, a meghatározott Pro és Pro Max típusok 120 Hz-es kijelzői működnek ezzel az adaptív megoldással. Nekem is tetszik, hogy váltakozik és nem fix. :)

 iPhone 15

(#30) D1Rect válasza Narxis (#28) üzenetére


D1Rect
félisten

Pont ezért hagyták abba a kis telefonok gyártását.

(#31) hcl válasza D1Rect (#30) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Me' egy SE 20** olyan nagy :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) callmeakos válasza D1Rect (#26) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nem kifejezetten tiszta, hogy mire akarsz célozni, vagy csak szimplán kötekedsz.

All→M8

(#33) D1Rect válasza callmeakos (#32) üzenetére


D1Rect
félisten

Egy luxustermék marketingbullshitje ami "kellett" annyira, hogy a kisebb méret már nem is volt olyan fontos.
A te példád tökéletesen mutatja, hogy a kis telefonoknak valójában nincs is piaca.

(#34) Krugszvele válasza hcl (#31) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Nagy, nehéz és nem szép. A többi még nagyobb, még nehezebb és még nemszebb, tehát ha onnan nézzük még akár tűnhet úgy is, hogy nem túl nagy. De az. (iPhone SE20XX)

(#35) hcl válasza Krugszvele (#34) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Te tudod :) Nekem a méret az S4, S5, A5, de az SE2020 ezeknél se nagyon nagyobb. Volt SE 2016-om, de az már tényleg túl kicsi, képernyőterület is kevés, meg gépelni se jó rajta.

Ha csak telefonálni kell, arra meg felesleges okostelefon...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#36) Narxis válasza hcl (#35) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért a Viber, facebook messenger miatt még kellhet. Idősebbeknek ez kell meg a banki alkalmazás ha van bankszámlájuk. Mást nem is használnak.

Thanos was right.

(#37) hcl válasza Narxis (#36) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondom ha csak telefonálni kell. Ez alatt általában GSM értendő. Messenger azért nem csak telefon.

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) totron válasza nemlehet (#12) üzenetére


totron
addikt

nemhiába első dolga mindenkinek kivenni és letenni az asztalra amikor leül.
LóL, mióta vannak kézbe fogható telefonok létezik a jelenség, de szerintem még volt, aki az analóg monstert is kivágta az asztalra.

D1Rect, ne bántsuk a 120Hz-et tényleg látókat és igénylőket. A többi számára meg marketing, rosszul ők sem járnak, maksz. nem tudják vagy akarják kiélvezni a kiadott pluszpénz ellenszolgáltatását.

[ Szerkesztve ]

(#39) totron válasza totron (#38) üzenetére


totron
addikt

Külömpen engem is zavarnak a szűnni nem akaró nyakatekert önmegokolások, hagyjuk az ökoszisztéma fogalmát és magát az agyonismételt szót is többedrangú: el akarom magamat különíteni a plebsztől ésvagy a technológiára ráhúzott mesevilágon keresztül szeretném megélni a használatot. Van, aki kifejezetten antitechnicista mivoltát kívánja sugározni a közismerten bolondbiztos modellekkel, mást a tengernyi bizonytalan minőség és szemét ellenében kínált, sokkal szűkebb, ezért átláthatóbb, minőségi paletta vonz. De a vezető ok nyilván az aláhúzott rész.

Arról kevesebb fáma szól, hogy az ökoszisztéma hiánya, 2 világ ütközése milyen valós nehézségeket okoz a használójának. Annyira döcögős, lehetetlen lenne egyik rendszerből adatot utaztatni a másikba?

(#40) Narxis válasza hcl (#37) üzenetére


Narxis
nagyúr

De idősebbek csak telefonálnak rajta, legtöbb a pokolba kívánja az egészet de az ingyen telefonálás(interneten keresztül) kellene nekik. Ezért nem jó a butatelefon.

Thanos was right.

(#41) hcl válasza Narxis (#40) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Na jó, de nem tudod, hogy @Krugszvele mire használja.

"de az ingyen telefonálás(interneten keresztül) kellene nekik"
Nem mindnek. Soknak nem. Sokan vesznek gombos telefont is, fiatalabbak is, melósnak, amire nem kell vigyázni.

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) Krugszvele válasza hcl (#35) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

2016-os SE van nekem. Telefonálni szinte sohasem szoktam, havi 2-3 hívás, összesen 2-3 perc. A fényképezés az nagyon hasznos. Látom, hogy a családtagjaim hol vannak a térképen, meg úgy önmagában a térkép nagyon hasznos. az NFC fizetés szuperkényelmes, valamint a banki alkalmazás is király! Ha néha 1-2 dolgot meg kell nézni a neten, arra is elfogadható. 2FA eszközként is jó. A telekom egyenleget fel lehet tölteni az alkalmazáson keresztül, ez kell. a bolti bevásárlólista nélkül nem tudnám mit kell venni. Folytathatnám, de azt hiszem, hogy pont nem telefonálni kell.
Viszont ha ennél nagyobb és nehezebb lenne, az már iszonyat kényelmetlen. Lehúzza a zsebet, a kilógó periszkókamerák meg olyan rondák (nem kell nézegetni!!)

Ez az én felhasználási módom, mások meg máshogy használják. Elfogadom, hogy sokaknak előny, ha nagyobb és nem zavarja őket a súlya, sőt, nem is szempont. Nagyon remélem, hogy lesz valami utódja, ha más nem, akkor majd egy 13 mini... De már az is vagy két és fél éves!

(#43) hcl válasza Krugszvele (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ja, ehhez megfelel az a méret, de igazából egy 2020 vagy 2022-es SE sem nagyobb annyival. Barátnőm is puffogott, hogy nem akar nagyobbat, aztán lett egy 2022-ese, és szereti :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) Krugszvele válasza hcl (#43) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

a 13 mini meg kisebb mint az SE, azért írtam, hogy akkor már azt venném!

(#45) hcl válasza Krugszvele (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

WTF na az már meredek :D De akkor látod, van alternatívád.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.