Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Az előző hónapban volt egy 3 hetes próbaköröm, kb tudom mire vállalkoztam.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#2) HuMarc válasza Blindmouse (#1) üzenetére


HuMarc
addikt

Letelepedsz?

(#3) Eastman


Eastman
őstag

[link]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4) HuMarc válasza Eastman (#3) üzenetére


HuMarc
addikt

Új kedvenc szám.

(#5) Blindmouse válasza HuMarc (#2) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Még nem biztos hogy belgiumban. Erre kell pár hónap / év amire eldönti az ember.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#6) lapa


lapa
veterán

"...nem akarom azt mondani..."

mesélj már, akkor miért tartottad fontosnak, hogy megoszd ezt mindenkivel? nehogy rossz helyre küldjük az emaileket, vagy mi?

legyen már bennetek annyi önuralom vagy jóérzés, hogy nem hirdetitek. bár biztos nem érted, hogy most az új fuxod mutogatod a panelproliknak.

miért olyan bonyolult elfogadni, hogy szerencséd volt, meg tudtad lépni. miért kell mások közérzetét rombolni ezzel a "bibibí még otthon szartam egyet ott büdös van most" hozzáállással?

töröltetheted, a sokadik ilyen után már leszarom. attól még 0 pontos ezzel kérkedni.

(#7) tildy


tildy
nagyúr

En nem ereztem ilyen kerkedest a bejegyzesben. Bar varhato volt, hogy jon valaki ilyen velemennyel. Nehogymar az ember orulni merjen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#8) Huma válasza tildy (#7) üzenetére


Huma
addikt

Pedig szerintem is van valami nem túl kellemes kisugárzása ennek a bejegyzésnek.
Az uccsó két mondat pl sokat ront az összképen.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#9) tildy válasza Huma (#8) üzenetére


tildy
nagyúr

Inkabb csak 1, es az is eleg lightos, bar valo igaz, van benne egy adag rossz szajiz. Ami valahol azert ertheto.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) Blindmouse válasza Huma (#8) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az utolsó két mondat kellett, mert ha egy totál pozitív kisugárzású bejegyzést írok, akkor megbomlik a világ rendje. Nem akarom leírni miért megy el az ember a nagyvilágba, megtették helyettem rengetegen. Nem a fux-ról, és a több euróról szól a dolog, ezt ti is tudjátok. Nem nagyon lehet ragozni a dolgot.

Az utolsó mondat pedig egy idézet Cartman-től. Aki néz South Park-ot az fogja tudni értelmezni, a többieknek pedig át van húzva.

[ Szerkesztve ]

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) mexicanraven


mexicanraven
aktív tag

Sok sikert kívánok!
Milyen munkakörben vagy? :)

when the sun shines, we'll shine together

(#12) Blindmouse válasza mexicanraven (#11) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Köszönöm! Villamosmérnök.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#13) Gergő_


Gergő_
őstag

Ne foglalkozz azokkal akik lelkiismereti kérdést csinálnak a boldogulásodból.
A belga és holland nők finomak! Sok szerencsét!

(#14) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Sok szerencsét, szívből kívánom, hogy találd meg a helyed, járj sikerrel! ;)

Rip and tear

(#15) Viszlát


Viszlát
addikt

Sok sikert! :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#16) Dany007


Dany007
veterán

Én is sok sikert kívánok. És jól teszed. Akinek van rá lehetősége kb hülye lenne nem meglépni ezt.

(#17) Huma válasza Blindmouse (#10) üzenetére


Huma
addikt

Nézem a South Parkot. Ismerem az idézetet. Csak olyan szép kombót alkot a két mondat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) Lauda


Lauda
félisten

Jol tetted, sok sikert az uj elethez! :R

(#19) hoffman_ válasza Blindmouse (#12) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ha szabad kérdezni, ezen belül mit végeztél? Hogy-hogy itthon nem találtad meg a számításaidat?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#20) Dany007 válasza hoffman_ (#19) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem azt nem írta sehol, hogy itthon nem találta meg. Inkább az "itthonnal" volt baja, mintsem a munkával vagy megélhetéssel. Bár mondom ezt úgy, hogy nem ismerem a körülményeket csak következtetek.

Amúgy a legtöbb mérnök és képzettebb ember már régóta nem (csak) a pénz miatt akarja elhagyni az országot.

[ Szerkesztve ]

(#21) hoffman_ válasza Dany007 (#20) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ez érdekelne pontosabban is, hogy véleményt alkothassak a döntésről. Nem leszólásról van szó, isten ments, sok sikert, csak puszta kíváncsiság, mert ha itthon sem a megélhetéssel volt gondja, akkor nagyon különbözik a jellemünk. Én nem mentem volna ki, csak hogy ne itthon legyek, ha élhető anyagi helyzetem van(a tapasztalatszerzés és tanulás megint más tészta, itt ahogy nézem nem erről van szó). De ne találgassunk, majd a kolléga leírja, remélem.

Amúgy a legtöbb mérnök és képzettebb ember már régóta nem (csak) a pénz miatt akarja elhagyni az országot.

Hanem miért? Őszintén érdekel, hogy mire gondolsz ezalatt. Új lehetőségek, nagyobb kihívás, innováció?

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#22) Dany007 válasza hoffman_ (#21) üzenetére


Dany007
veterán

Na ne mond, hogy te nem olvastad a környező topikokat meg az elmúlt hónapokban / években készült felméréseket? Milliószor kibeszélt téma :) Csak ezért csodálkozom...

(#23) Huma válasza Dany007 (#22) üzenetére


Huma
addikt

Majd ha mindenki elment már ebből az országból akkor megalapítom a saját kis királyságomat. ;] :D

Amúgy meg tudom érteni azt aki elhúz innen. Én is megtenném ha lenne bátorságom pénz, kapcsolatok, kellő nyelvtudás, stb nélkül kimenni.

Mondjuk mivel racionális elme vagyok ezért tudom, hogy ha csak úgy belevágnék a dologba akkor annak kb 99.99% eséllyel bukás lenne a vége. Az a 0.01% pedig nagyon karcsú és én nem szeretem a szerencsejátékokat.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#24) mexicanraven válasza Dany007 (#22) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Igen nemcsak a pénzről van szó, hanem a munkád utáni megbecsülés is fontos.
Nekem az első ok a pénz volt, de ez is nagyon fontos. Nem mindegy, hogy ugyanazért a munkáért sokkal több pénzt kapsz és megbecsülést. Szívesen maradnék én itthon, de nem élhető ez az ország.

[ Szerkesztve ]

when the sun shines, we'll shine together

(#25) Lauda válasza Huma (#23) üzenetére


Lauda
félisten

Az nem batrosag lenne, hanem hulyeseg. A bukas 100%. Egyebkent barki ki tud menni, aki akar. Csak az a kerdes, hogy akar-e es ezert tesz-e.

(#26) Dany007 válasza mexicanraven (#24) üzenetére


Dany007
veterán

"de nem élhető ez az ország."

Erről van szó. Csak ezt ki lehetne fejteni oldalakon keresztül. Ugyanis ez egy igen összetett kismillió kisebb-nagyobb elemből álló jelző. De pontosan erről van szó.
Én ha csettintésre működne a dolog :) ugyanezért a fizetésből kijövő életszínvonalért is mennék. Mert rengeteg olyan dolog van, amit pénzért nem tudsz megvenni. Vagy csak akkor ha milliókat keresel / hó.

Gondolok itt az egészségügyre. Amit ha jól keresel se tudsz megváltoztatni. Nyilván pár százezres fizetésből még nem lehet magánkórházba menni, milliósból már igen. Ugyanez a bűnözéssel ami az elmúlt pár évben folyamatosan nő. És ahogy romlik az ország gazdasága az folyamatosan nőni is fog. Ezt sem tudod pénzért megvenni. Legalábbis az átlagosan jónak mondható párszázezres fizetésből biztosan nem. Aztán ott a közhangulat és az emberek egymáshoz való hozzáállása. A rendszer működésképtelensége. Plusz a fél ország "romokban" hever. Még mindig milliók laknak 30-40 éves panellakásokban. Mégtöbben 50-60 éves téglalakásokban. És tényleg csak a legjobban kereső rétegnek adatik meg, hogy egy új(!) és modern családi házat építtessen anélkül, hogy belerokkannának az életfogytig tartó hiteltörlesztésbe. Az önkormányzatok kb csődközelben vannak / voltak, ami meg is látszik a településeken. Az utak katasztrofális állapotban vannak. A tömegközlekedés pedig még mindig a 70-es 80-as évek színvonalán van 1-2 apró kivétellel.
De beszélhetünk az ételek minőségéről is. Miszerint itthon sok termékből a gagyibbat kapjuk csak meg, míg a jobb minőség nyugatra távozik. Ezt több felmérés is alátámasztotta az elmúlt évekből. Legjobban szvsz azon voltam kiakadva, hogy a bébiknek szánt üveges kajában kevesebb a gyümölcs, mint amit Németországba visznek, holott ugyanarról a termékről volt szó.
A megbecsülés rész is hozzátartozik ahhoz, hogy az emberek miként viselkednek egymással. Itthon már beidegződött, hogy a főnök az az isten mindenki más jobbágy paraszt. És így is bánnak az emberekkel. Tisztelet a kivételnek.

A legrosszabb pont pedig a jövőtlenség. Nem tudom jobban megfogalmazni. Az a bizonyos helyet, amikor az ember nem látja itthon a szebb jövő lehetőségét sem. Nincs jövőkép, nincs mire alapozni. Amíg szüleim állami segítséggel ugyan, de képesek voltak relatíve rövid időn belül (10-15 év) 2x is nagyobb lakásba költözni úgy, hogy a hitelük 40 éves korukra már nem volt(!) mindezt két gyerekkel, addig erre egy mai fiatalnak esélye sincsen! Főleg átlagfizetést számolva, ugyanis apám mezei asztalos volt, anyám pedig mezei irodai dolgozó. Tehát semmi extra. De ma már nincsenek ilyen állami támogatások, saját erőből meg esélytelen. Erre szokták mondani, hogy az akkori rendszer jól el is adósította az országot. Erre meg én szoktam mondani, hogy akkor tessék megnézni, hogy az elmúlt 13 évben mennyivel nőtt az adósságunk. Mert simán megdupláztuk a rendszerváltáskori értéket ráadásul úgy, hogy látszatja sincsen!
Szóval itthon nem nagyon van mire alapozni a jövőt. Azt se tudhatjuk mi lesz 1 év múlva, nemhogy később.

És ezek nagyjából függetlenek attól, hogy az ember mennyire keres jól (nem félmilliós,milliós fizetésekre gondolok) vagy épp csak átlagosan. Ezek egyik esetben sem kiküszöbölhetőek mert ahhoz egyszerűen kb milliók kellenének, de az emberek hozzáállásán azzal se tudnál változtatni ha te gazdag vagy.

(#27) Huma válasza Dany007 (#26) üzenetére


Huma
addikt

Jól összefoglaltad a lényeget. Az utolsó betűig egyetértek veled.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#28) mexicanraven válasza Dany007 (#26) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Teljesen egyetértek veled, és a lehető legjobban fejezted ki.
Nincs ebben hazafiatlanság, ezek szimpla tények! :R

when the sun shines, we'll shine together

(#29) Dany007 válasza mexicanraven (#28) üzenetére


Dany007
veterán

Eszembe nem jutna hazafiatlannak lenni. Büszke vagyok a történelmünkre. Az országgal nincs semmi gond. Tökéletes helyen fekszik és szép. Azokkal van baj, akik tönkretették, illetve cseszték szépíteni, jobbá tenni. Mert azt senki ne mondja nekem, hogy a válság miatt tartunk itt ahol.
Márpedig az ezredfordulón még vezetők voltunk a régióban, most meg már kb Románia szintjét súroljuk.

Úgyhogy úgy gondolom, hogy mivel mindenkinek csak egy élete van, joga van jobbá tenni ha úgy érzi ezt itthon nem teheti meg. Csak azért mert itthon született nem kötelező itthon is megöregedni. Főleg ha külföldön tényleg jobb élet várja.

[ Szerkesztve ]

(#30) mexicanraven válasza Dany007 (#29) üzenetére


mexicanraven
aktív tag

Annak ellenére, hogy világválság van, más nyugati országokban péntek délután nem lehet parkolóhelyet találni a bevásárlóközpontokban.
Én sokszor elgondolkodom, hogy erre legyek büszke? Nemhogy kenyeret adna a haza, lassan el is veszi...

when the sun shines, we'll shine together

(#31) Blindmouse válasza hoffman_ (#21) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Beágyazott rendszerek, most áramkörfejlesztéssel foglalkozom. Átlag feletti fizetéssel, és mindig maradt a hónap végére, mondjuk nem volt autóm vagy saját lakásom. Ha jól számolok akár az is lehet hogy itt kevesebb marad. A pénz igazából nem jó motiváció külföldre
Dany007 igazából leírta a dolgot. Nem szeretnék egyik este sötétben hazabotorkálni, mert csődbe ment az önkormányzat, vagy meghalni egy kórházban, azért mert nem volt korábban pénz berendezésekre. Meg hallgatni az emberek folytonos jajjveszékelését. Lehet hogy itt kint is van, de legalább nem értem, mert hollandul van. 12% kamat lakáshitelre, vagy nem bejelentett feketén bérelt szocreál bútorokkal berendezett lakás, vagy maradok otthon, ez vár az emberre. Ha itt bérlek valamit, legalább bejelenkezhetek arra a címre, és nem pakolhatnak ki, hogy meggondolták magukat, mert állami biztosíték van rá (külön bankszámla a kaucióra).
Van jogbiztonság. A szerződésemben voltak olyan pontok, amik 1965-ös törnyényre hivatkoztak, nem pedig 1992-ben megírt, 4x módosított, és 2012-ben teljesen újraírt Munka törnyénykönyvre. Vagy (most nem a saját cégemről beszélek) a HR-nek nem az a dolga, hogy azt nézi kit kell nyugdíj / terhesség / betgség előtt kirúgni. Más a mentalitás.

A baj az, hogy ezek a dolgok megváltozzanak, nem 1-2 év kell, hanem 1-2 generáció. Sokan mondják: el kell menni, világot látni, és hazahozni a mentalitást. Nem egyszerű feladat.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#32) hoffman_ válasza Blindmouse (#31) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Értem, teljesen megértem az álláspontod. Én nem így tervezem, de nem merem leírni, hogy nem fogok én is ilyen következtetésre jutni. Akármennyire is fos látni, ahogy Dany leírta, az elég átfedően jellemzi a mánkat, ez tényleg ijesztő.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#33) Viszlát válasza Blindmouse (#31) üzenetére


Viszlát
addikt

Sokan mondják: el kell menni, világot látni, és hazahozni a mentalitást. Nem egyszerű feladat.

Az a baj, hogy ahhoz itthon is változnia kéne közben a dolgoknak. Azért a rendszerváltás után hazacsorgó 56-osok esete jól megmutatta, hogy mindkét részről komoly gázok voltak. Aki hazajött, az úgy csinált mintha ő tojta volna a fél világot, mindenkinél mindent jobban tudott, neki senki nem szóljon semmit. Aki meg itthon volt, az meg a hazajövőnek csak a pénzét akarta, egyébként meg mindenkinél mindent jobban tudott, neki senki ne szóljon semmit.

Közben a jobbikos nagybátyám engem úgymond kitagadott a családból, mert kijöttem Angliába, ami számomra nem túl nagy veszteség, de még a saját testvérével se hajlandó beszélni azóta miattam. Nem vagyok jós, de ahogy figyelgetem a dolgokat, ez csak rosszabb lesz az idő múlásával, szóval kérdem én, ilyen közegbe mégis hogyan kéne majd úgy visszajönni, hogy abból valamiféle konstruktív helyzet alakulhasson?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#34) Blindmouse válasza hoffman_ (#32) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Egy évvel ezelőtt, nekem is más volt a véleményem. Azt mondtam, hogy majd én megmutatom, hogy lehet itthon is boldogulni. Aztán rájöttem, hogy felesleges megmutatni bárkinek is (beleértve magamat).

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#35) hoffman_ válasza Viszlát (#33) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezért írt 1-2 generációt. Ez idő alatt van reális esély a változásra, Te is tudod - más kérdés, hogy ilyen párt felhozatal mellett, és nemzeti mentalitás mellett tényleg érdekes feladat lesz. Nem is tudom, hogy mi a jobb, itthon maradni és zsörtölődni meg anyázni, vagy kimenni, és csak szemlélni az egészet, és látni, hogy mennyire rossz a rendszer. Egyiket se tudom/tisztem elítélni.

Blindmouse:

Van sok döntés, amit még nem kellett meghoznom, és ezek jó része elég brutális mértékben lesz képes majd megváltoztatni a fent említett hozzáállásom. Ez tény, ezt elfogadom. De bízom, amíg bízhatok. Aztán jön, aminek jönnie kell.

Néha már most, az egyetem vége felé is úgy érzem, hogy megfulladok, hogy ezt nem lehet csinálni(nem a sulit), és sírhatnékom támad. Ugyanakkor van, hogy felkel a nap, kék az ég, és érzem magamban azt, hogy nyugi, sínen lesz minden. Remélem kék marad az ég.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#36) Huma válasza Viszlát (#33) üzenetére


Huma
addikt

Mindenképp szívás. Szarból nem lehet várat építeni. Ebből már semmi jó sem lesz. :(
El kell hagyni a süllyedő hajót. Nem mi vagyunk a kapitány, hogy utolsónak maradjunk. Lelkiismereti kérdést pedig nem kell csinálni a dologból. Elvégre teljes egészében a kapitány tehet a katasztrófáról.

Lehet kegyetlen és meggondolatlan ilyet mondani, de csak a hamvakból sarjadhat egy teljesen új élet. Ide minimum egy véres forradalom kellene, hogy bármi is változzon.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#37) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Sok sikert, boldog életet! :))

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#38) Viszlát válasza hoffman_ (#35) üzenetére


Viszlát
addikt

Az 10-20 év, az semmi. Egyébként sem vagyok meggyőződve róla, hogy ezek a hihetetlenül negatív öngerjesztő folyamatok szimplán megszűnnek az idő múlásával...

[ Szerkesztve ]

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#39) Huma válasza Viszlát (#38) üzenetére


Huma
addikt

Egy-két generáció inkább 20-40 év. Nem hiszem hogy sokan vállalnának gyereket 10 éves korban. ;)

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#40) Blindmouse válasza Algieba (#37) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Köszönöm, és a többieknek is a jókívánságokat!

Viszlát: Nem tudom, őszintén. Voltak nagy változások sok országban, de mindegyikhez valami katasztrófán át vezetett az út, ezt nem kívánom az otthon maradottaknak. Mondjuk én elkerülhetetlenek látom, de mondtam én már olyat is, hogy szándékossan államcsődre játszanak, ami nem vált be.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#41) Huma válasza Blindmouse (#40) üzenetére


Huma
addikt

"szándékossan államcsődre játszanak"

Érdekes. Ez nekem is eszembe jutott. Sőt az is, hogy szándékosan felkelésre játszanak aminek folyományaként rendfenntartókat kérhetnek be az országba és az összes hazafit terroristának bélyegezhetik.
De remélem ezek a gondolatok csak a paranoid elmém téveszméi. Mert ennél nagyobb hazaárulást elképzelni sem tudok.

szerk:
Az államcsődös dologhoz:
Az feltűnt, hogy egy abszolút dilettáns átlagpolgár is jobb törvényeket hozna. Így logikailag levezetve a dolgokat az jön le, hogy:
1: A parlamentben átlag alatti intelligenciával rendelkező emberek hoznak döntést.
2: Le vannak fizetve ill szándékosan szabotálják az országot.

[ Szerkesztve ]

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#42) Blindmouse válasza Huma (#41) üzenetére


Blindmouse
senior tag

ebbe az irányba ne menjünk el, mert zárolva leszünk...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#43) Eastman


Eastman
őstag

Az ország, a haza, nem egyenlő a politikusaival. Ezt sosem szabad elfelejteni.

Provokációt én is sejtek. Tartok attól, hogy nagyon nagy baj lehet belőle. "2013. február 3. 16:48"

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#44) tildy válasza hoffman_ (#21) üzenetére


tildy
nagyúr

Kihivas, inspiralo kornyezet, helytallni idegen helyen, ahol az emberek kisse befogadobbak, ahol nagyobb a tolerancia, ahol elhetobb a kornyezet. Ha visszanezel 3 evvel ezelotti irasaimra, nem voltak anyagi gondjaim, bar az igaz, hogy volt egyfele "stuck", beragadtsag erzes.

Aztan idovel persze jott az az erzes, hogy hazamentem, es latszodott jopar dolog, ami rosszabb otthon. Benne elve fel sem tunt. Mert elfogadja az ember a mutyit, azt, hogy nem mukodnek a dolgok, ha benne el.

Aztan utana ugy mentem haza, mint egy turista. Gyonyoru volt Budapest, szep. Az emberek meg mindig morcosok, es szomoruak, de jopar helyen segitokeszek. Csak a hivatalokat tudnam feledni.

Most par napja ugy voltam otthon, hogy beletorodtem. Hogy az az elso benyomas, hogy nem mukodnek a dolgok. De volt jopar pozitiv tapasztalat is, ismet.

Nem mennek haza azonban, Dany007 pl tudja, imadom a munkam, nekem kell az inspiralo kornyezet. Otthon ugy erzem, sokszor "letorik" az embert.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45) hoffman_ válasza tildy (#44) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Teljesen megértem, tökéletesen elfogadható indokok. Ugyanakkor azt hozzátenném, hogy ami miatt Te elvágytál, azok maximálisan embertípus-függő dolgok szerintem - amivel nincsen semmi baj. Az tiszta sor, hogy az ember folyamatosan szeretne fejlődni, a megújulás, a kihívások tényleg fontosak, ez természetes vágy, talán mindenkiben (pláne azokban, akik hajlandók voltak elvégezni egy egyetemet, vagy meglépni egy bátor lépést). Mindazonáltal az én forgatókönyvemben sokkal előbbre való pár szempont, leginkább a családalapítás és eltartás, és a majdani gyermekeim vidám arca, amit ha egy jól fizető szakmával, és némi mosollyal fenn tudok tartani, akkor nem igazán érezném prioritásnak a megújulást.

Természetesen rengeteg opció van, nem zárja ki az én forgatókönyvem a Tied, és fordítva (sőt, nem is tudhatom, hogy nem egyezik), de ez azért már piszok szerencse - már ha innen Európa közepéről indul a kicsiny magyar előre.

Szerintem :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#46) tildy válasza hoffman_ (#45) üzenetére


tildy
nagyúr

Persze, de azert a beragadtsag erzesben ott van valamennyire a kilatastalansag is. A kiszamithatatlansag, hogy nem tudod, holnap mire ebredsz.

Pedig az, hogy 5 evre vagy tobbre pl. tudj tervezni az kell. Csaladalapitasnal is. Munkaban is. Hogy lasd, mit akarsz elerni. Otthon ezt egy tollvonassal at tudjak huzni. Itt 3 evre elore tudtuk, mennyi lesz az ado pl.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#47) hoffman_ válasza tildy (#46) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezzel nem tudok vitázni, pontosan látom, hogy mennyire sz*r az egész helyzet, hogy nem lehet biztonságban eltartani egy családot sajnos. Nyilván nálam a biztos anyagiak valamelyest lefedik ezt is, azért elég sok körülménynek kell klappolnia, hogy sínen legyen a vonat, amit indítani készülök. Nem annyira gondoltam, hogy itt van nettó 450k, a cég mondjuk lehet, hogy jövőre költözik vissza osztrákba, oszt légy elégedett addig.

Mégis, szeretem hallani, hogy nem angolok, németek, franciák, belgák, dánok beszélgetnek körülöttem, és értem, amit hallok, szeretem az országot, a tájait, az apró csodáit, amit csak az szeret ennyire, aki ide született.

Mindazonáltal pont a múlt héten zsebeltek ki a c*ok Pesten éjszaka, 2 év alatt másodszor, szóval tény, hogy elég ragaszkodó típus vagyok, ja. Vagy hülye :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#48) Viszlát válasza hoffman_ (#47) üzenetére


Viszlát
addikt

Nah, meglettek a tettesek?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#49) hoffman_ válasza Viszlát (#48) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Nem, dehogy, veszett fejsze nyele. Az elmúlt két napot a józsefvárosi piacon, a keleti és nyugati aluljárókban töltöttem, és vagy 50 lopott telefonnal seftelő arabbal beszéltem, semmi. Még szerintem teszek egy kört a 1-2 hét múlva is, hogy nyugodt legyen a lelkem, de már elkönyveltem a dolgot. Még jó, hogy a nagy s*ggem a pénztárcámon ült, öröm az ürömben :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#50) Viszlát válasza hoffman_ (#49) üzenetére


Viszlát
addikt

Jah azt hittem onnan tudod a nációt. Ez volt az amikor elaludtál, ugye?

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.