Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Ez csak a jéghegy csúcsa... Reggelig mesélhetnék...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#2) Luck Dragon

Sajnos ilyen mindig is voltak , vannak és lesznek is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#3) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Pár éve ismerősöm kért meg adjam el az autóját mert "nem ér rá napközben" ...
nem tudtam mire is vállalkozom.. azóta "soha többet"... fogalmam sincs mi lesz ha egyszer autót akarnék eladni a szűk családi körből "csere" okán... :DDD ... könnyen lehet megfizetem a kereskedői "sápot".. csak hagyjanak békén közvetlenül :U

az eső telefon máig bennem van:
se köszönés semmi, csak "mi az alja"... én meg azt se tudtam, hogy "mi van" el nem tudtam képzelni miről beszél a telefon másik oldalán az emberke (jó pár keresztkérdés után kihámoztam, hogy az "autóról" akart beszélni).. a 2.-3. hívás után rájöttem, hogy kb. ezekkel foglakozni se érdemes, még értelmesen beszélni se lehetett némelyikükkel (ha talán köszönt, és elmondta miért is hívott már nagy szó volt).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) 8th


8th
addikt

Ez a #3 -ra lett volna válasz.

Hehe. Hasonló sztori végkifejleteként landolt nálam nemrég a családból egy f astra classic. Tesómék meghirdették de kizárólag csak iq negatív bidámbidámok hívták őket. De ilyen lehetetlen időpontokban mit tudom én vasárnap este tízkor. Semmi köszönés bemutatkozás vagy egy elnézést, hogy ilyenkor zavarom, bármi. Egyből bele a közepébe:

hallod megvan az ató?
WTF? Vasárnap este van ember.
hallod de megvan?
NINCS!

Egy hétig bírták az ilyen full debilek rohamát és inkább leszedték a hirdetést. Többet ér a nyugalmuk annál a két kilónál amennyiért elment volna. Felhívtak, hogy torkig vannak a hülyékkel és ha kell a kocsi akkor az enyém ingyen. Naná, hogy kellett. Befogtam koszolós munkásautónak, ezt nem féltegetni. :)

[ Szerkesztve ]

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#5) DraXoN válasza 8th (#4) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

valóban.. nekem is volt hétvégén 10 és 11 felé is hívás ... volt olyan, az elsőnél az mondtam megvan (úgy szombat este 10kor hívott), hogy akkor jön megnézni.. kérdezem most? azt mondja most.. egy óra múlva oda tud érni hozzám (fel pestre)... úgy kellett átbeszélni másnapra... de ha tudtam volna mi lesz... de ez az első telefonok egyike volt...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#6) Somatom válasza DraXoN (#3) üzenetére


Somatom
veterán

Ennél csak egy rosszabb van. Autót venni. Ősszel tervezem, de már most gombóc van tőle a torkomban. Egyszer elmentünk haverommal megnézni egy érvényes műszakival rendelkező Mercit. Az autó az udvar végében állt, orral a földben, tyúkok ugráltak rajta, a motorja pedig onnan 20 méterrel, a fészerben.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#7) D1Rect


D1Rect
félisten

Én simán engedtem 40%-ot telefonban.
(céges puttonyos, belecsavartunk 500+ ezret, 100k-ért volt meghirdetve ;])

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#8) nemlehet válasza Somatom (#6) üzenetére


nemlehet
őstag

Ilyen velünk is volt. Opel Vectra, hirdetésben tök jól nézett ki, még helyesírási hibák sem voltak a szövegben, messze sem volt, uccu neki.
A motor nem volt benne, a szín nem stimmelt, a kárpit a hátsó ülésen konkrétan szét volt égetve (nem cigiégés hanem nem is tudom mi) és az egyik kerék az konkrétan majdnem 45 fokban kifelé állt. Az "eladó" meg legdurvább sztereotípia nepper, 3 telefonnal az övén, headset, aranylánc, napszemcsi megérkezéstől be nem állt a szája, a családi ház udvarán kb 8 másik autó darabokban.

Após konkrétan 10 percig nem bírt megszólalni, felváltva sírt és nevetett, hogy 2020-ban ilyennel próbálkoznak... És a nepper nyomta, hogy jaaj nem kell izgulni 10 perc alatt összerakják ha kell az autó, minden pöpec, a szinek meg csak a kamera márkája miatt nem olyanok (wtf :D ).
Viccesen kérdeztem hogy van-e valami baja a kocsinak, mondta a klímát tölteni kell :D

Apóson felvetette, hogy izzasszuk meg a komát és rakassuk vele össze 10 perc alatt az autót egy próbakörre, de végül inkább eljöttünk.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#9) janeszgol válasza DraXoN (#3) üzenetére


janeszgol
félisten

Még nem adtam el autót, de a szokásost csinálnám. Butateló feltöltős simmel, amit csak akkor tartok bekapcsolva, amikor fogadom a hívásokat. Igaz így bukhatok egy értelmes vevőt, de bukok 100 hülyét is.

[ Szerkesztve ]

(#10) 8th válasza janeszgol (#9) üzenetére


8th
addikt

Ennyi. Leírod a hirdetésben, hogy kizárólag ekkor és ekkor hívjanak és kész. Aki nem érti az így járt. Németben élő cimborám is eldobható számmal hirdeti a mociját. Jönnek mindenféle rossz arcú kelet európai meg török és isten tudja honnan odaesett nepperek erőszakosan alkudozni. Ilyen előembereknek nyilván nem fogja megadni a privát számát ő sem. :N

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#11) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Nekem is volt ilyen sztorim.
Valamikor késő este adtam fel a hirdetést. Még végig sem kattintottam az összes opciót a feladáshoz, már hívott egy "mi az alja, már indulok is érte" típusú ember.
Többen is voltak ilyenek. Brrr....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#12) Somatom válasza Viktor0610 (#11) üzenetére


Somatom
veterán

Egyszerű a megoldás. Mondjuk, 500 -ra hírdetett autónál:
-Mennyi az alja?
-510.
-Hogyhogy?
-520.
És így tovább. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#13) Viktor0610 válasza Somatom (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem rossz ötlet. ;]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#15) janeszgol válasza 8th (#14) üzenetére


janeszgol
félisten

Jó ég, micsoda montázs. A baloldali... tényleg van, aki ilyen cuccal mászkál? Mert a kép valahogy elkészült. (Aztán lehet tréfából csinálták, és ugye a net használja.)

(#16) weiss


weiss
addikt

Eladáskor email nem játszik? idióták azt sem tudják, mi az, te is akkor olvasod, mikor szeretnéd.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#18) Petyyyyy


Petyyyyy
addikt

Naidefigyeljen tisztelt bitmalacúr...!
A barátjának nem kellene elkapatnia magát. Idén megtanultunk kezet mosni, jövőre talán megtanulunk köszönni is. A többit meg szépen sorjában.
Nincs mit tenni, időnként leb.ssza a kultúra a biztosítékot. :U

Legutóbb egy jófogásos bizniszem volt. Ott eleve bizalmatlan vagyok, az eddigi tapasztalatok alapján a jófogás a kevésbé igényesek hardveraprója. Fura volt, az úr a telefonban is normálisan kommenikált, még be is mutatkozott! Elmentem, megnéztem, álmomban nem gondoltam volna olyan patika volt a portéka.
Mondom akkor meg is venném, mennyi volt, 42..?
Mondja jó, legyen 42.
Mert, nem annyiért volt hirdetve? :O
Nem, 45.

Pofámról leégett a bőr. Még az eredeti számla is megvolt, kívánni lehet csak ilyen eladót, erre látszólag fillérficken van folyamatban részemről. Aztán leesett hol a bibi: előző nap egy PH biznisz x2000 forint volt, az maradt meg bennem, összekevertem a kettőt. Rögtön ment az excusez moi, csengettem a maradékot.

[ Szerkesztve ]

Szemed az úton, pedál a padlón || Whatever, Im the star

(#19) szabonagyur válasza janeszgol (#15) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ha lesz időm és nem felejtem el fotózok neked ilyet élőben is. ;)

Eladó: DUPLO 10978 120 db-s bontatlan

(#20) bitpork válasza Petyyyyy (#18) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És tudod mit? Lehet még meg is tudtak volna alkudni. De nem így.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#21) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"-Nézze: eljön, megnézi - ha akarja megnézeti - és mond egy árat. Ha teszem azt azt mondja 1500€val kevesebbet ér meg Önnek , akkor leülünk és megbeszéljük a lehetőségeket."

Ez látatlanból 1500 euró árengedmény.
Nem a vevő szemére kellene hányni, hogy komolyan veszi az eladó azonnali kedvezmény ígéretét.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#22) bitpork válasza Hieronymus (#21) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Aki ebből azt érti csak hogy ennyit engedett az eladó, az alkalmi siket és futóbolond - kinek mi :) Előbb talán nem kellene a vágyálmait belevetíteni a másik fél által mondott dolgokba.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#23) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

Mi egy törött, sérült közel OT kocsit akartunk eladni (kb 40eFt-ért).. bagó kb vas árban ..nyilván többet ér. pláne hogy elég ritka is összességében nem volt rossz karban se, csak sérült, foglalkozni kellett volna

Gondoltam hogy nehéz lesz így eladni, de erre a szarra én se voltam felkészülve.

a csúcs az este 10 óra után felhív, számonkérő stílusban lebasz! hogy merem én 40e Ft-ért ezt a roncsot hirdetni. :D
nem is érdekelte a kocsi, csak baszogatni felhívott

Ennél csak a pót vagy donorkocsinak keresett példányok lelombozó állapota volt rosszabb :(

Itthon a kocsi csak lelakni kell az embereknek.
olyan 5-6 év után brutálisan amortizálódnak a kocsik, a legkevesebb hogy semmit nem költenek az autóra... egyszerűen az emberek kultúrájából fosra lakja cigizik a kocsit.
ezt szeretik, a gannyéban hemperegni

És ezért kell németből hollandból kocsit venni sajnos, mert a magyar kocsik nagy része kb kuka.
és nem az van hogy fékbetétet kell cserélni meg ott karcos lett...az egész belteret, az egész futóművet vagy az egész motorikus dolgokat át kell nézetni, újra kell polírozni és soxszor javítatni, hogy szintre hozzák.

(#24) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

-Hát hogy szerződésben garantálja hogy nem romlik el.

Az én válaszom erre az lett volna hogy ez egy karbantartott kocsi, X éves, nincs garancia semmire.
Ha garanciát akar fáradjon be egy szalonba és vegyen vadi új kocsit. :C

(#25) bitpork válasza angyalpc2 (#24) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mondjuk ott nem tudom mennyire lehet alkudni , de ha vki 25%-kal kezd az audi kereskedésben valószínűleg kiröhögik.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#27) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ha olcsó kocsi kell, messzire kerüld el Hollandiát. Itt még annyira sem foglalkoznak a kocsival, mint otthon. Olcsóbb cserélni, mint javítani. Nem is nagyon foglalkoznak vele.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#28) MasterDeeJay

Eladást én megoldottam úgy hogy bevittem helyi nepperhez, kicsivel kevesebbért el is adta mint amiért én vettem korábban. Szerintem teljesen jó üzlet volt. A nepper kipofozta, tisztítatta szép lett a járgány tényleg. Mindenki jól járt. Astra G volt 1.8 automata, 2 évvel elötte vettem 380eért. Kiszolgálta az idejét, volt vele pár apróság de összeségében megbízható volt.
Annyi kikötésem volt hogy az autó hibái legyenek megemlítve a szerződésen szerepeljen és a vevő is olvassa el értse meg. Magam nem is tudom hogy eladnék-e autót, inkább rábízom profikra (meg azokra akiknek van idegük rá).

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#29) ncc1701


ncc1701
veterán

Sosem értettem azokat, akik anlkül alkudoznak, h megnézték volna az árut.

Amúgy meg:
-Mennyi az alja?
-Sosem mértem, 15-20cm lehet
-Úgy értem, mennyi a vége?
-Tán 180km/h. :)

(#30) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Az ilyennek fel se kell venni.
Gondolom normálisan beszélni nem tudott, ha már a közölt mondatokat sem értette... :D

@ncc1701 : Nekem ilyet kérdezett, válaszoltam, hogy az alját külön nem árulom, csak egyben :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#31) Somatom válasza hcl (#30) üzenetére


Somatom
veterán

-Ember! Ez önhordó. Nem lehet lecsavarozni a kasztnit az alvázról. Ha kifizeted, akkor leflexelhetem neked az alját, de úgy drágább lesz. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#32) bitpork válasza hcl (#30) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez mocsok jó, megjegyzem magamnak is! :DDD

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#33) hcl válasza bitpork (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Működik, nem kérdezett többet :DDD

@Somatom : :D Nem autóra kérdezte.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#34) ncc1701 válasza hcl (#30) üzenetére


ncc1701
veterán

Ezt én is megjegyzem. :)

(#35) Somatom válasza hcl (#33) üzenetére


Somatom
veterán

Vagy úgy.
Egyik cimborám hírdette a Suzukiját. Egy kedves hölgy jelentkezett. A srác csodálkozott, de jól elcsevegtek. Évjáratot, Km -t, állapotot átbeszélték, az ár is rendben volt. Már az időpontnál tartottak, amikor a hölgy megkérdezte, hogy hány ajtós.
-Öööö... hölgyem, ez egy motorkerékpár. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#36) hcl válasza Somatom (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

:D :D :D :D :D
Mert ugye némi tájékozottság nem árt a világ dolgairól. OK, hogy kevesen tudják, hogy az Olympus mikroszkópot is gyárt, na de Suzuki feliratos motorokat az utcán is látni eleget.

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) freeknight


freeknight
őstag

Barátod csak ott követett el hibát, hogy betolta azt az ezeröccá eurós poént, ezeknek ilyeneket nem lehet, mindent szó szerint vesznek. Ha ilyen alakokkal beszélünk, tagoltan, egyszerű tőmondatokkal kommunikálunk, nem szabad fárasztani őket :D

Én is adtam el pár autót már, ismerősök sokszor engem bíznak meg, mert nekem van erőm ezekkel a véglényekkel foglalkozni, tősgyökeres borsodi vagyok, sajnos én mondhatni ilyen alakokkal nőttem fel :D
Főleg a millió alatti autókkal van a baj, azokra szinte csak tesók jelentkeznek errefelé.
Telefonon ezekkel minimálisra kell szorítani a kommunikációt, ha már a kocsi mellett van, kézzel-lábbal lehet velük boldogulni legalább.
Ha előkerül a "mennyi a vége?" szöveg, akkor én egyszerűen bemondom a hirdetésben látható árat forintra pontosan, ennyi, én magamtól ki se ejtem a számon az alku szót, mert onnantól kezdve ez beragad nekik szövegkörnyezettől függetlenül, és csak felbolydítod vele a méhkast :D . Ha ezután nem rakja rám köszönés nélkül a telefont, hanem azért megkérdezi, hogy nem is engedsz semmit az árból akkó'?, erre el szoktam mondani, hogy bármiféle alku csak az autó mellett, pénzzel a zsebben lehetséges, ezt 10-ből 5-en általában megértik.
Személyes találka már más kérdés :D . Kedvencem, hogy a legtöbb, bár hiába beszéli le, menet közben meggondolja magát, és jó esetben fél órával a randi után érkezik, vagy tol egy telefont, hogy bocs tesa, mégse kell a kocsi. Már ezt is megtanultam, telóban mondom, hogy a jelzett helyen 10 percet vagyok hajlandó várni rá, ha nem hív, ezután már oda se jöjjön, tiltom is a számát. Ha hallom, hogy type-C emberkék jönnek, szigorúan csak társaságban várok, volt már rá példa, hogy mivel nem engedtem el a helyszínen a vételár 50%-át mert csak, még rendesen nekem álltak :D
Van ezekkel baj rendesen na.

Egyébként nekem személyesen legjobb tapasztalatom a nepperekkel van, a legtöbbje még csak ki sem próbálja az 1 milla alatti kocsit, lealkuszik valamennyit, kezembe nyomja a lóvét, aztán kalap-kabát. Ezek nem is szoktak utána többet keresni, ami már megint másik történet :DDD

Minél olcsóbb a kocsi, annál nagyobb az esélye, hogy 1-2 nap múlva tajtékozva hív fel a vásárló, mert valami kopó dolgot cserélni kellet rajta :D . De ezeket már csak leépítem, legtöbbje csak utólag akar alkudni az árból, bepróbálkoznak az agressszív stílussal, sok tapasztalatlan ember meg megijed tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#38) ncc1701 válasza freeknight (#37) üzenetére


ncc1701
veterán

Ez tetszik: type-C. :)

(#39) Hieronymus válasza bitpork (#22) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ne csináld már.
Ha én eladó vagyok, ilyen mondatot nem mondok. Csak a saját életemet nehezíteném meg.

Ha a vevő eredetileg hajlandó lenne kifizetni a teljes vételárat ám meghallja a mondatot, csak azon fog gondolkodni mennyit próbáljon lecsípni a maximum 1500-ból. :D

Nem a vevő a hül@e, ha megpróbálja kihasználni az 1500 euró kedvezményt.

Egyébként most Németországban ennél (arányosan) többet lehet alkudni az autókereskedőknél. Annyira be vannak ragadva az új autó készletek, hogy lehet alkudni. Főleg akkor, ha nem kevesebbet akarsz fizetni, hanem extrákat akarsz az autóhoz.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) kovgab


kovgab
aktív tag

Uhh ...
nekem az első pár telefonáló lementett számai, csak hogy ne keressenek még 1x :)

Ká Úr

(#41) hcl válasza freeknight (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

"Ha ilyen alakokkal beszélünk"
Nem beszélünk :D

Type C-nek nem is válaszolunk.
Én is elkövettem azt a hibát, hogy egyedül mentem ilyeneknek autót eladni :S

...ezek az egyik okai, hogy nálam egy autó 10-15 év...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

[link]
:C :)) :DD

egyébként ilyenkor emelni kell az árat
pl 1000-ért hirdeted mond valami pimasz 500-600-as árat
-Tegyen hozzá még 600 és akkor magának 1200 :D

[ Szerkesztve ]

(#43) bitpork válasza Hieronymus (#39) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De ha en barmi kapcsan peldat mondok akkor az ugy van? Pl ha te ideadod a fel penzed akkor pont egyforman leszunk gazdagok akkor azt jelenti h te mindenkeppen neken adod a fel zsedet mert csak?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#44) freeknight válasza hcl (#41) üzenetére


freeknight
őstag

Itt borsodban, ha egy millió alatti autót kell eladni, akkor sajnos az érdeklődők 80-90%-át ők teszik ki, ez egy ilyen dolog sajnos, el kell fogadni, hacsak nem akarod kizárni élből a vevők 90%-át.
Ha viszel magaddal egy embert, akkor már nem mernek annyira ugatni. Ha meg ő is egyedül jön akkor nincsen kérdés, általában nem szokott lenni probléma.

(#45) Szada85


Szada85
aktív tag

Én is azt gondolom, hogy cimbid ott "hibázott", hogy ilyesmivel nem szabad a másik alá adni a lovat, mert ilyennel kíméletlenül visszaélnek.

Nem meglepö, hogy egyre több hirdetésben szerepel a leírások végén, hogy "irracionális, pofátlan ajánlatok, "mennyi a vége", és hasonlókra nem reagálok".

És pontosan emiatt van, amit a Kopasz is mondott a legutóbbi Roadmovie videóban, hogy egyre kevesebb hirdetésben van megadva telefonszám, mert írásban könnyebb ignorálni az efféle érdeklödöket.

Saját sztori, felraktam májusban a GTI-t 18.500€-ért, 3 óra alatt 5 e-mail üzenet jött (én se adtam meg számot pontosan ezért) 13-15.000€ közötti ajánlatokkal, volt közöttük nepper is, és magánszemély is. Kettö azonnal indult volna érte.
Két hét alatt a kapott üzenetek 80%-a erröl szólt, hogy már elöre ajánlatot tettek (-20-30%), anélkül, hogy látták az autót.

[ Szerkesztve ]

(#46) hcl válasza freeknight (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog (1)

Én egyéb adásvételnél csinálom már ezt. Ha tudom, megnézem a profilját, ha nem tudom,akkor irásmód alapján. Lehet, hogy a vevők 90%-a kiesik, de részemről amíg lehet, inkább az idióták által okozott plusz macerát kerülöm.

@Szada85 : Ha én árulok valamit (nem autót) akkor 99%-ban nincs megadva :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#47) Hieronymus válasza bitpork (#43) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nem erről van szó!

Nem kell hülyeségeket beszélni az eladónak.
Ha egy autót 5 milláért hirdet meg valaki, akkor önként nem kell ennél kevesebb összegről beszélnie. Ha majd elkezd alkudni a vásárló jelölt, lehet elgondolkodni az engedmény mértékéről.

Ha ötöt akarok kapni, akkor öt felett fogom meghirdetni, hogy legyen miből engedni.
Nyilván lesz aki már látatlanból akar alkudni, nem kötelező szóba állni vele.

Azt, hogy drágának találja az autót az érdeklődő, teljesen normális. El kell magyarázni miért drága.
Például az autó gyári extrákat tartalmaz. Speciális kiadás. Mindig rendben volt tartva, megvan az összes szerviz papírja. Nagyon keveset ment,.... A jármű balesetmentes csak kavicsfelverődése volt, de azt is rendszeresen volt javítva. .....
A neppert nem fogják érdekelni ezek az információk. A "rendes" érdeklődők tudni fogják, miért ér többet az a jármű, a többinél.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) bitpork válasza Hieronymus (#47) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Jó hát te megengedőbb vagy. Szerintem meg ordas prosztóság így viselkedni és ilyet feltételezni a másikról.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#49) Hieronymus válasza bitpork (#48) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Bocsika nem értelek.

"Szerintem meg ordas prosztóság így viselkedni és ilyet feltételezni a másikról."

Mit feltételezni?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#50) bitpork válasza Hieronymus (#49) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Egy beszélgetésből csak azt megérteni amit remél, és nem azt ami elhangzott. Ha valaki nyitott valamilyen megoldást találni , hogy ne csak árulja a portékáját akkor miért más akarja megmondani (pláne saját elvárásai alapján) hogy mi fér bele? Ebből van a buzizás, a libernyákozás meg minden egyéb - ez egy beteg, elnyomó gondolkodás - és most kérem ezt se te se más ne vegye magára: nem személyekről írok hanem egy viselkedésmintáról , általában!

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.