Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Nowhereman


Nowhereman
őstag

Gratula a cikk írójának a témához, viszont magát a cikket kissé elbaltázta.
Van a tube-on sok videó, amely az E erejét demonstrálja. Animált hátterekben, természetesen min a 4 asztalhoz más és más, a kóválygó kis pingvinek közt nagy effektekkel jelennek meg és tűnnek az ablakok, közben a conkyban meg a csupasz ülepű xfce-s felületet alázó memóriafelhasználás. Ez sem a szövegből, sem a képekből nem jött le.

Az E előnyei:
- piszok gyors, extrém megjelenítés-erőforrásigény arány
- testre-szabhatóság, ez+az
átkai:
- Csak világnyelvek vannak támogatva
- A naprendszeren kívüli logika - de a nem magyar útmutató után megtanulható és jól használható (szemben 1-2 csilli-villi nagy-étvágyú felülettel)
- egyes rendszereket nem komálhat (A GTK3-s cuccok is úgy minden 10. gépen perecelgetnek)
- saját progik hiánya. (nem mintha a KDE K3b-jén kívül lenne használható CD pörkölő...)

maga a "szoftverközpont":
kevés szoftver, de az friss. És van ott synaptic is...

Az alaprendszer.
már akkor is főverziószám szerint frissült, mikor az ubi ezt nem ismerte.
Piszok gyors, kihegyezett, nem csak lecsupaszított mint a Lubuntu.

A Bodhi mint disztro
Túl ambiciózus tervek (mondjuk az ARM támogatást már dobták), túl kevés erőforrással...

Az egész - olyan félkész termék érzete van. Szóval csak ideg nyelveket is tudó gyakorlott és türelmes Linuxosoknak (ők mondjuk egy pöpec rendszert faraghatnak maguknak belőle).

Utánam a kondenzcsik!

(#302) Fritz Teufel válasza Nowhereman (#301) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

"Szóval csak ideg nyelveket is tudó gyakorlott és türelmes Linuxosoknak (ők mondjuk egy pöpec rendszert faraghatnak maguknak belőle)." A probléma az, hogy az ilyeneknek tökéletesen elég az Arch-Gentoo-Slackware szentháromság közül bármelyik... A Bódi Linux az öreg hardverekre lenne, de én is más disztrót választanék. Ez egy elhibázott irány... bár van akinek ez tetszik, tehát van létjogosultsága.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#303) Vladi válasza VaniliásRönk (#209) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ezeket ugye már csak kopipásztézod?

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#304) edari


edari
őstag

Na kipróbáltam ezt a bodhit. Bootnál tapsolok annak aki kitalálta, hogy fehér alapra fehér betűkkel írjanak, csak a szürke ami kivan jelölve. Na de felfogtam hogy mivan, leleményes voltam :DDD. Felraktam a cuccot, lehetett választani hogy milyen témát kérek. Na itt láttam hogy a cikk egy ****. Találtam egy szép, letisztult témát, a béna bart alulról (laptopon felülről) eltüntettem (módosítva, lecsupaszítva vissza raktam), és lett egy sima, egyszerű, könnyen kezelhető cucc egy kőkori laptopon (valami fujitsu csoda, 1,4ghz-es cerkával, 40gb-os vinyóval, vga meg vmi intel integrált...valami...). Viszonylag gyors, php-ra nekem szerintem untig elég lesz.

Kicsit féltem egyébként a linux próbálgatások előtt, hogy majd parancssorozni kell, de így pár hét után már nem érdekel, sőt, gyorsabb onnan frissíteni meg telepítgetni. (főleg debian után)
Ettől függetlenül nem lesz leváltva a a win a nagy gépemen, mert a linux sztem még nem nőtt fel arra hogy sima mezei usereknek is értető legyen (most nem csak a bodhiról van szó, nagy gépemen is próbálgattam már több linuxot is).
Kis gépekre attól függetlenül lehet hogy már csak linuxot fogok rakni, az is elképzelhető hogy ha valamikor vennék lapost a jövőben, egy Mint szolgálna rajta.

Ezzel most nem szeretnék belekavarodni a fent olvasható előadásba, szimplán csak leírtam a véleményemet.

Kép az asztalról (egyedül tényleg a nagy ikonok kicsit zavaróak, de megszoktóak):

[ Szerkesztve ]

(#305) Nagytalp válasza ielektros (#300) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Neki elég. :DDD Igazából ebből van itthon egy "raklappal". A hiányzó részek érkeznek a héten. Intel C2D gépből csak kijelző hiányos van itthon. De hol ér meg 15k-t egy LED kijelző?

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#306) ielektros válasza Nagytalp (#305) üzenetére


ielektros
senior tag

Ertem. De mit tud csinalni egy PPC-s iBook-al? Nekem is van meg 2 iBook-om is. De nem is ertem hozzajuk kb 6 eve. Sokat nem tudok veluk kezdeni. G3-G4 PPC-s gepekkel maximum necces sebesseggel lehet szenvedve bongeszni.

Na majd valamelyik nap megnezem, hogy mit tudnak. Abban sem vagyok biztos, hogy tud WPA2-t az Airport :DDD Emlekeim szerint nem.

[ Szerkesztve ]

(#307) hcl válasza Nagytalp (#305) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ha azt veszed, hogy lesz egy jó géped 15k-ból... Amit használsz... és nem egy 60k-s, vagy 100k-st kell megvenni (plusz még ha veszel bele egy SSD, akkor aztán lekörözi érzésre az új 100k -s, hdd-s laposokat is).

Mutogatni való hater díszpinty

(#308) leeate válasza CPT.Pirk (#244) üzenetére


leeate
senior tag

A behalást a népszerűbb disztróknál mint Ubuntu, Fedora, Mint..
A memória betelés miatti befagyást meg még a leglájtosabb disztrókon is (mert nyilván egy FF pl. képes hamar megenni a ramot)
@ Intel atom 1,6 ghz, 1 giga RAM

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#309) CPT.Pirk válasza leeate (#308) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Laza kb. két évig volt Ubuntu a nagyszülők netezős gépén (amíg nem lett Unity-s, mert borzasztóan rossz, tiszta bugos lett az uborka tőle és még ronda is), P3 1GHz + 384MB SD ram, így 150MB ram használat mellett a többi üres volt, simán lehetett böngészni a rokával, mindig az futott rajta. Igazából a swaphoz se nagyon nyúlt hozzá, általában 0MB volt használva benne.
Most egy P4 + 1GB ram van ott netezős gépnek, Debiannal (gnome classic). Az eredmény szintén ugyanaz, továbbra is rókával böngésznek, semmi gond nincs.

Én saját célra Chakrát használok, az egy fullos KDE-s disztró, de az se fogyaszt indulás után 500MB-nál több ramot.
Ezen kívül van még egy pár Debian és Chakra telepítés a környezetemben, azok sem csinálnak olyat, amit mondtál. A cégnél nálunk netezésre is egy Atom-os gép van (csak nVidia ion-os), azon is Debian van, rókával. A gép valami tetű lassú (neked nem kell mondanom mire elég egy Atom...), de ettől még tudunk rajta böngészni minden gond nélkül, nem lassul be menet közben.

Amiket leírtál, azok a dolgok inkább vinyó problémára utalnak. Ilyen befagyás meg hasonló dolgok akkor tudnak jelentkezni, ha pl. bad sactoros területről nekiáll adatot átmenteni a vinyó a tartalék tárterületre. Esetleg még valami driveres kérdés lehet, de ez kevésbé valószínű.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#310) Cyrin válasza leeate (#308) üzenetére


Cyrin
addikt

ugyanilyen gépet használok (Asus 1000H) Peppermint 5-tel, és semmi ilyesmi nincs. Sőt amióta ez van rajta, én is szeretem használni, nem csak az asszony...

(#311) Nowhereman válasza Fritz Teufel (#302) üzenetére


Nowhereman
őstag

Nem is mondtam, hogy sikerre van ítélve. Sőt!
Az Arch meg bár hegesztgetni kell, de még magyarul is jól van dokumentálva, és egyáltalán nem egy hiperkocka valami. Ajánlom helyébe az Open-BSD-t...
A Bodhi sajnos lejtmenetben van: volt egy témaválasztó a telepítőjében - állat volt - kiszedték.
Van féltucat fejlesztő, meg néhány száz dezsős havi adomány. No ebből csupasz ubi alvázra nem lehet teljes 1. osztályú rendszer csinálni. A Mint nagyságrendekkel több erőforrásból kisebb lépésekben halad.
A Bodhi nem csak régi gépekre való. Van 64 bites verzió is. Kikalapálva teljes komfort rendszert lehet belőle faragni - ami után a júnítís ubi egy tetű lassú valaminek fog tűnni.
A Bodhi pedig nem egy elhibázott irány, hanem az egyik legtökéletesebb irány, csak a túl nagy fába vágott fejszén túl 1-2. ordas nagy hibával. Az E mellet a GTK3 és a Qt egy nulla. Ezerszerte hamarabb jutna eszembe egy táblagépre felszuttyantani, mint az erőforrás-zabáló júnítít. Csak az egész megfullad abban, hogy az enlightenment rohadtul nem olyan mint a Mate: lejön Feri a hegyről, kezeli egyből. Innen erlriasztják a potenciális felhasználók nagy részét - ami javíthatna az erőforrásigényükön...

Utánam a kondenzcsik!

(#312) CPT.Pirk válasza leeate (#308) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No, hogy legyen egy kis összehasonlítási adat, egyik Debianos gép, benne megnyitva pár híroldal meg a ph:

A proci terhelés még ennyi se lenne, csak nekiállt a frissítéskezelő is dolgozni a háttérben.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#313) Nagytalp válasza leeate (#308) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Lubuntu 14.04 KVM alapú VPS-en 400MB környékén kajál. Ebbe beleértendő napi 50-60 látogató és egy Ajenti hosting panel.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#314) VaniliásRönk válasza Vladi (#303) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Persze, szemellenzősöknek úgyis mindegy. ;)

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#315) CPT.Pirk válasza VaniliásRönk (#314) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Az alapfelvetéseddel nem értek egyet, bár igaz a többivel sem de azt most hagyjuk. Ha valami még rétegigények is kevés, akkor el fog tűnni. Ha nem tűnt el, akkor meg nem volt kevés. Ez ennyire egyszerű.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#316) VaniliásRönk válasza CPT.Pirk (#315) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Jelen pillanatban a te állításod sem több mint a te magánvéleményed, mivel egyelőre ez még a jövő kérdése.
Lényegében a te reakciód sem tükröz semmi mást mint a sértettségedet afelett, hogy valaki kritizálni meri azt ami szerinted "úgy jó ahogy van", érvet te sem hozol fel sem pro sem kontra.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#317) #40553216


#40553216
törölt tag

Hagyjátok! Nyilván nem tudta beverni vagy kiverni(legrosszabb lehetőség, ha erre veri), emiatt van benne feszkó, amit így gondolt legértelmesebben levezetni. Újra bebizonyosodik a "ne etesd a trollt" mondás igazsága.

[ Szerkesztve ]

(#318) |DavidWoody| válasza BlackPriest (#34) üzenetére


|DavidWoody|
tag

igen, nem a passians a játék, meg fogsz lepődni, de nem azért költök százezreket a gépemre, hogy doomozzak

Meg gondolom nem is azért , hogy munkát végezz vele :) legyél ügyes , rakjál össze most 1millióért gépet aztán toljad a kodot meg a bátlüfildet QHD-ban. Mert ugye mi másért építenél gépet több százezerért , ha nem ezért ??

-woody-

(#319) nyisziati válasza |DavidWoody| (#318) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, elég ironikus, hogy munkára (szövegszerkesztés, táblázatkezelés, egyszerű böngészés /szövegalapú/, fájlrendszer-kezelés, könyvelés stb.) gyakorlatilag elég lenne kb. egy 486-os.

Amire a "brutál-technológia" kell, azok a csilivili piff-puffok meg neten a reklámok. Röhej, hogy az optimalizálatlan, erőforrás-zabáló kéretlen tartalmak megjelenítésére (amikkel engem akarnak lehúzni!) még NEKEM kell költeni, hogy ne lassítsák le a gépem. :(((

(tudom, van flash- meg ad-blocker, de akkor is röhej; meg aztán egyre többször kerülik ki ezeket is, ráadásul az emberek többsége nem tudja, hogy kell ezeket telepíteni, max. a hozzáértők; elkurvult ez a világ nagyon csúnyán)

(#320) sz.balazs.95 válasza nyisziati (#319) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

ráadásul a csodálatos Flash player gépigénye lassan nagyobb lesz mint egynéhány játéké.
nagyon jó lenne már, ha mindenhol lecserélnék HTML5-re.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#321) kispx válasza nyisziati (#319) üzenetére


kispx
addikt

A Flashblock-ot nem tudják kikerülni.

(#322) nyisziati válasza sz.balazs.95 (#320) üzenetére


nyisziati
veterán

Hát ahogy én tapasztalom az se jobb. Legalábbis a Youtube html5 verzióját kipróbáltam és jobban szaggatott, mint a flash változat.

@kispx: Dehogynem tudják kikerülni. Itt egy képernyőkép a freemail-ből, bekapcsolt flashblockerrel. A jobb oldali sáv kattintható és folyamatosan változik, tehát kikerülték a flash-t.

[ Szerkesztve ]

(#323) nyisziati válasza kispx (#321) üzenetére


nyisziati
veterán

Na itt a kép, az előző link nem sikerült.

[link]

(#324) hcl válasza nyisziati (#319) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Milyen régen pofázom ezt...
Core2 kétmagos, mindenre elég, és winyó van benne. Van olyan gyors, mint a céges i5 winyóval és win8-cal.
Hót nem érdekel, hogy 10mp egy Firefox megnyitása, vagy hogy egy Unsharp Mask lassan megy végig a képen... (Nyilván nem fotózásból élek, azért nem.) Az a baj inkább, hogy a sokkal erősebb vason, a CSODA oprendszerrel is ennyi. Ellenben észrevehető hogy egy jól megírt oprendszer (és nekem KDE van effektekkel a Linuxon) mennyivel többet hoz a konyhára sebességben.

Mutogatni való hater díszpinty

(#325) kispx válasza nyisziati (#322) üzenetére


kispx
addikt

Az nem tűnik Flash objektumnak. Ilyet már párszor láttam HTML+JS megoldásban. Mellesleg a Flash objektumokat könnyű blokkolni. (<object> tageknél kell keresgélni.)

> "A jobb oldali sáv kattintható és folyamatosan változik, tehát kikerülték a flash-t."
Ettől még nem lesz Flashes. Hirtelen felindulásból beléptem én is a Freemailre, és azt a részt ott, <div> + JS kombóval oldották meg.

Mondom, jó pár éve netezek amiket próbáltam (flash block, click to play per element), azoknál nem volt olyan, hogy kicselezték volna. Sosem volt erős gépem, egy Flash objektum jelentét már meglehetett a sebességen érezni.

Szerk.: Ezenkívül keresgéltem egy kicsit a Googlen és sehol nem találtam olyan kódot, amivel a Flash Blockot ki lehetne cselezni.

[ Szerkesztve ]

(#326) CPT.Pirk válasza VaniliásRönk (#316) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Mert a világ dolgai talán nem így működnek, hogy amire nincs igény az eltűnik? :U

Régebben jókat beszélgettem veled, de az még a Barton korszakban volt... Mostanában inkább csak a fejem fogom attól, amiket tőled olvasok. Leírtam egy egyszerű tényt, erre belemagyarázod a sértettséget. Ember... amit rám írtál, az pontosan jellemez téged. :W

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#327) VaniliásRönk válasza CPT.Pirk (#326) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

A világ többé-kevésbé így működik, de ez erősen függ az adott körülményektől és abszolút nem a pillanat műve. Ez a disztribúció is nyugodtan elvegetálhat még évekig úgy, hogy gyakorlatilag a kutyát nem fogja érdekelni, de ettől nekem még csak lehet véleményem a jelenben a lehetséges jövőjéről, nemde? Vagy arról, hogy mekkora létjogosultsága van egy n+1-edik forknak úgy egyáltalán.

De ha racionális indíttatású volt a hsz, akkor kérlek magyarázd el miért nem lehet magánvéleményem, vagy miért kellett kinyilatkoztatnod, hogy te aztán semmivel sem értesz egyet amit leírtam és pont? Vagy hogyan gondoltad, hogy az álláspontod legjobb védelme, ha nekiállsz sértegetni?

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#328) nyisziati válasza kispx (#325) üzenetére


nyisziati
veterán

"Az nem tűnik Flash objektumnak."

Nem is kell, hogy az legyen. Azt írtam: "kikerülték a flasht", nem a flashblockert. Vagyis MEG TUDJÁK JELENÍTENI a kattintható, folyamatosan változó reklámukat - tökmindegy, milyen eszközzel. Nem tudom blokkolni, ez a lényeg, tovább lassítja a gépet, miközben én nem szeretném látni a reklámjukat.

(#329) CPT.Pirk válasza VaniliásRönk (#327) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

No most meg már sértegetlek is, remek. Mi lesz még? :)

Nézd, sértegetni nem akartalak, de más ilyen topicocban is olvastam tőled posztokat, azok tartalmával sem értettem egyet, sőt sőt csodálkoztam is a stílusuk milyensége miatt. :)
Most nem fogom kielemezni miért nem, nem ide való a téma meg nem is vagyok otthon. Azt viszont biztosan nem mondtam, hogy nem lehet magánvéleményed.

Röviden összefoglalva, nem lesz kihatása az n meg 1 kis disztrónak a Linux egészének megítélésére, mert a userek döntő többsége nem is találkozik velük. Az itteniek nagy része sem ismerné, ha nem született volna meg ez a cikk, kérdezd meg az íróját, hogy miért pont erről írt...

Ott van az Ubuntu, a Mint, meg pár másik a top 10-ben distrowatch-on, na azok milyensége már kihat "a" Linux megítélésére. Azokat kellene ekézni, nem ezeket a tényleg pici disztrókat.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#330) kispx válasza nyisziati (#328) üzenetére


kispx
addikt

Ha csak egy sima reklámot akarsz blokkolni, akkor reklámblokkolót tegyél fel. Privoxy nekem azt a reklámot blokkolta.

[ Szerkesztve ]

(#331) nyisziati válasza kispx (#330) üzenetére


nyisziati
veterán

A kiegészítőknél rákerestem, de nem dob fel találatot. Pedig naprakész a Firefoxom.

Mindenesetre kösz.

(#332) kispx válasza nyisziati (#331) üzenetére


kispx
addikt

Nem kiegészítő, hanem proxy.
Telepítés után be kell állítani a proxynak a 127.0.0.1 címet és a 8118 portot a böngészőben.

(#333) VaniliásRönk válasza CPT.Pirk (#329) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

"...csak a fejem fogom attól, amiket tőled olvasok..." "...amit rám írtál, az pontosan jellemez téged. :W"

Ez kimeríti a sértegetés fogalmát, mindössze (többé-kevésbé) civilizált formába van öntve, de a lényegen ez nem változtat.

Azokban a más topikokban is a Linux/nyílt forráskód köré épült közösséget mertem kritizálni véletlenül? :U

Az ilyen n+1-eknek van hatása az ismertebb disztribúciókra, nem közvetlen, de van. Először is tovább szegmentálják az amúgy is kaotikus Linux platformot, és erőforrást vonnak el a nagyobb disztribúcióktól. (értsd, ezek a programozók akár hasznosat is tehettek volna, ha a szabadidejüket egy nagyobb disztribúció javítására áldozzák)

A cikk írója valószínűleg valamilyen személyes kapcsolatban áll a fejlesztőkkel, esetleg felkérték a tesztelésre, de ez is teljesen irreleváns a kritikádat illetően, én sem firtattam a miértjét.

A nagyobb disztribúciókat ugyanúgy kritizálom ha nem tetszik valami, nem tudom miért gondolod hogy hátrányos megkülönböztetés érné őket a részemről. :U

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#334) CPT.Pirk válasza VaniliásRönk (#333) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a mondatomat: "amit rám írtál, az pontosan jellemez téged." ezt kérlek tekintsd semmisnek, mert valami másra válaszoltam. Nyaralás van meg meleg, szerintem félreolvastam valamit.

Visszatérve, nem feltétlen lesz jobb egy nagyobb disztró több programozótól. Ott van pl. az Ubuntu, annak amíg naptári rendben megy a kiadási modellje, addig mindegy mennyi programozó áll mögötte, továbbra is Buguntu marad. Az ilyen dolgok azok, amik igazán vissza tudnak hatni, miközben az alapját adó Debiannak nincsenek ilyen gondjai...

Nekem továbbra is az a véleményem, hogy a sokrétűség előny, az igények meg megoldják hogy mi maradjon meg. Mindeközben a kisebb disztrók programozói ugyanúgy hozzá tudnak tenni a dolgokhoz, de az amúgy is nagyrészt egy disztró fán belül működik, mindegy hogy kicsi vagy nagy disztró irányából indul el.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#335) nyisziati válasza kispx (#332) üzenetére


nyisziati
veterán

thx

(#336) #40553216


#40553216
törölt tag

Meglehet, sokan nem szeretik az Ubuntut, de azon 7 év alatt nem futottam ilyenbe.

(#337) hcl válasza #40553216 (#336) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az is tud ilyet, csak nem gyakori...

Mutogatni való hater díszpinty

(#338) dabadab válasza #40553216 (#336) üzenetére


dabadab
titán

Debian vonalon akkor sikerult utkozeseket elohozni, amikor verziokat atugorva akartam upgrade-elni (mondjuk 5.0-rol 7.0-re).

DRM is theft

(#339) #40553216 válasza hcl (#337) üzenetére


#40553216
törölt tag

Én hasonló miatt hagytam inkább az Arch vonalat. Akkor a teljes gui tűnt el(na jó, nem, csak nem indult), és nem volt kedvem küszködni.

(#338) dabadab
Hát, igen. Az egy kicsit nagyobb vállalkozás, mint ez a szimpla frissítés.

(#340) hcl válasza #40553216 (#339) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

KUbin egyszer kinyomtak egy frissülést, ami a default témát cserélte... Egy nem létezőre...
Az azért elég sokaknál betehette az ajtót.

Mutogatni való hater díszpinty

(#341) CPT.Pirk válasza #40553216 (#336) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Manjaro-n előfordul hiba, korábban is adtak ki nem kipróbált frissítést. Szerencsére ez nem jellemző az egész Arch vonalra.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#342) #40553216 válasza CPT.Pirk (#341) üzenetére


#40553216
törölt tag

A korábbi sima Arch-on volt, nem Manjaro-n.

(#340) hcl
Hát, a Kubi kevésbé van centrumban.

(#343) CPT.Pirk válasza #40553216 (#342) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azt nem ismerem közelről, valami nyugodtabb disztrót kerestem Arch vonalon, így lyukadtam ki a Chakránál. 2 év után még mindig semmi gondom nem volt vele, ritkán van kézi beavatkozást igénylő frissítés, azt meg írják a fejlesztők, hogy mit kell csinálni.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#344) hcl válasza CPT.Pirk (#343) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"ritkán van kézi beavatkozást igénylő frissítés, azt meg írják a fejlesztők, hogy mit kell csinálni.'"
Akkor a home userek nagy része kiesik, teljesen képtelen értelmezni a legtöbb ember, hogy mit ír ki a cucc...
Pénteken az egyik új munkaerő a Control Panelt sem találta a windózban. Na most az alapvető felhasználói ismeretek felvteli követelmény - csókoltatom a HR-ünket is. Diplomás analfabétákat mé' vesznek fel?

Mutogatni való hater díszpinty

(#345) King Unique válasza hcl (#344) üzenetére


King Unique
titán

ezt pofáztam én is, ilyeneknek a Linux eleve kilőve, de Windows elé sem szabadna engedni, nem csoda, h nem tudja egyiket se normálisan kezelni, lehet az 7, v 8, v akármi....v max nagyon alap szinten azért, mert elé van téve x éve.
Előbb a munka, aztán a pihenés, előbb kéne megtanulni elfogadható szinten kezelni a gépet, oprációs rendszert, Office-t és utána a netezés, filmnézés, skype...csak a mai világban a többségnél éppen a fordítottja igaz... :D
Amúgy, ha már diploma, akkor az ilyen hogyan írta meg a szakdogáját, mert, ha a Windows-t nem, akkor vsz az Office-t se tudja használni...??

(#346) hcl válasza King Unique (#345) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ábanyek... katasztrófa. A szakdogájukat gondolom úgy írják, hogy valaki megoldja helyettük a felmerülő kérdéseket - ahogy mien mást is (van egy rakás ember akinek abból áll az élete hogy minden szarért segítséget kér - a legjobban azt bírom, hogy van, amelyik egész nap tud a fészbúkon lógni, de egy kérdést feltenni a PH-n, azt nem).

Szóval nem csak az OS használattal van a baj, hanem úgy általában a problémamegoldó készséggel... Gondolkodással...

Mutogatni való hater díszpinty

(#347) CPT.Pirk válasza hcl (#344) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Most erre mit mondjak? Ctrl + c, ctrl + v szintjén vannak a dolgok, akinek ez is magas, az használjon tetriszt. Jogosítványhoz is kell tudni értően olvasni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#348) King Unique válasza hcl (#346) üzenetére


King Unique
titán

Nem akarom felhozni a "régi témát" (W8...), de akkor annál se kell csodálkozni ilyen téren, h egy-néhány dolog ekkora nehézséget okozott...pl. másik topikba mondta vki, h home user nem fog google-ban start menü alternatívát keresni (amikor van egy csomó ingyenes), de bezzeg, ha képszerkesztő, videólejátszó, weboldalt pdf-be mentő progi kell, v épp Skype-on nincs kép, hang, arra bezzeg rá tud keresni...
Komolyan mondom ilyen téren minden tiszteletem a Linux felhasználóké, itteni PH-s közösségé, akik veszik rá a fáradtságot, h egy-egy új probléma felmerülésekor, maga használja a google-t, kérdezzen fórumokban stb., ezzel fejlesztvén a saját problémamegoldó képességet is, de bezzeg az átlag Windows user, jujj.... persze utóbbit az önéletrajzába mki beleírja, a "hatékony/ kitűnő" jelzővel megtoldva... :D

[ Szerkesztve ]

(#349) #40553216 válasza King Unique (#345) üzenetére


#40553216
törölt tag

Nem értek egyet. Te és ilyen fórumokon nagyon sokan többé-kevésbé IT-szakemberek vagytok, akiknek a pc munkaeszköz. Akiket "fikáztok", kritizáltok, azok meg vagy szórakozásra használják, vagy munkaeszköznek úgy, mint a tollat, a füzetet vagy korábban az írógépet. Működjön, és kész! A mai autók tulajdonosaitól sem várható el, hogy a kerék fújásán, esetleg egy gyertyacserén és egy hibajelenség saját szavaival való körülírásán túl is értsen hozzá. Mert már nem is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#350) King Unique válasza #40553216 (#349) üzenetére


King Unique
titán

Persze hogy nem, meg is lepődnék, ha bármelyik hozzászólásommal egyetértenél, v nem kötnél bele... :D
Viszont itt és más topikokban felhozott dolgok sem légből kapottak home userek hozzáállása, tudásszintje terén.
"Működjön, és kész!" Ennyi erővel átlagember elé tesznek egy Ubuntut, v inkább egy barátságosabb KDE-s Mintet, működik az is, nem, meg tudja rajta hétköznapi dolgait csinálni, ahogy egy W8-on is. Sohase ez volt a fő kérdés, hanem, ha már kicsit más, akkor az még nem egyenlő a használhatatlan és szar minősítéssel. Ha mkinek meglennének a stabil alapok, akkor nem jelentene akkora gondot, csak az a baj, h nagyon nincsenek meg...
Autós példára reagálva, ha vesz vki egy új autót, v be kell ülnie átmenetileg másikba, azért mert máshol kell felkapcsolnia a fényszórót, v nem hátra, hanem előre van a rückwarts, v épp automata váltós, akkor az már használhatatlan, inkább kiszáll....?? Aki tud rendesen vezetni, megvannak autóhasználat terén az alapok, annak ez nem okoz gondot, alkalmazkodik, átlátja hamar és ehhez nem kell autószerelőnek lennie....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.