Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) weiss


weiss
addikt

Bocs, de ez randa.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#2) section9 válasza weiss (#1) üzenetére


section9
őstag

És még szépen fogalmaztál. Ez egyszerűen nevetséges. :U

(#3) saelin válasza weiss (#1) üzenetére


saelin
veterán

+1 Első és utolsó gondolatom: Giccs.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) doc


doc
nagyúr

az egyiptomos tema tenyleg nagyon csicsas, de a szurkek pl egesz jol neznek ki, gondolom van komolyabb megjelenesu valaszthato tema is

(#5) Cyrin


Cyrin
addikt

nem lett szimpatikusabb mint eddig gondoltam róla, sőt

(#6) Madara-san


Madara-san
tag

Már elnézést, de szerintem ez nem említhető egy lapon a Vista / Win7 AERO megjelenésével.

Kábelek, tartozékok konzolokhoz + egyéb: http://hardverapro.hu/tag/madara-san

(#7) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Az a baj, hogy nagyon összetákolt a UI. :(
pl. a sivatagi témánál azok a hatalmas gombok... Nem is tudom, hogyan jellemezzem őket...

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Mikor olvastam az aerot kezdtem orulni, aztan meglattam ezt a fortelmet. '90-es evek (es kicsit a 2000-es eleje) skin maniajara emlekeztet, amikor randabbnal randabb windows/winamp/sonique stb skinek es betutipusok arasztottak el a vilagot. Raadasul mar a bevezetovel sem ertek egyet, a linux legnagyobb rakfeneje szvsz, hogy boldog-boldogtalan neki all forkolni, ha nem tetszik neki valami, aztan meg codalkoznak, hogy nincs rendes support (se 1st se 3rd party) az egymillio kulonfele disztrora.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9) #59070464


#59070464
törölt tag

Ennél a Debian is szebb.

(#10) kispx


kispx
addikt

Még mielőtt egy n+1. csicsamánia hozzászólás lenne, nézzetek szét a forrásanyagok között. Az egyszerű, letisztult témától kezdve elég sokfajta van, ne csak a szerző által megmutatott képeket nézzétek.

(#11) gghrtz válasza #59070464 (#9) üzenetére


gghrtz
őstag

Szerintem egy Ubuntu Server is...

(#12) #59070464 válasza gghrtz (#11) üzenetére


#59070464
törölt tag

:DDD

(#13) doc válasza kispx (#10) üzenetére


doc
nagyúr

pontosan

ilyen az Enlightenment mikor nem a csicsamicsa gagyi temakat hasznalja az ember :)

(#14) section9 válasza doc (#13) üzenetére


section9
őstag

Kinek a pap, kinek a papné. Nekem ezek nagy része is nagyon oldschool. :)

(#15) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A Linux operációs rendszereket igen nagy botorság a desktop alapján megítélni. Persze, ha valaki nem ismeri azt, akkor az nem róható fel hibának, szimpla tudatlanság. Az Enlightenment az egyik legrégebbi WM a Linux érában. A végletekig alakítható, de már régóta nem számít a fő sodorba. Egyébként meg Linuxról beszélünk, akinek nem kell, leveszi és azt tesz fel, amit akar helyette. A lényeg az, ami alatta van! Gyenge hardverre remek választás a Lubuntu, LXLE (szintén Ubuntu alapon) CrunchBang Linux (Debian alapon) és Pupply Linux (független alapon) mellett.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#16) Syl válasza Fritz Teufel (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Vindózhuszároknak magyarázhatod :U

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#17) CloZee


CloZee
aktív tag

A Bodhi az minden, de szép az nem és ez nem relatív a Bodhi esetében. 2000-es évek skineljünk mindent szintjén van.

(#15) Decepticon: Azt vedd figyelembe, hogy a felhasználók 90%-a sosem fog GUI-t cserélni és szinte az összes ember az első ránézésre fogja megítélni a rendszert, legyen az bármilyen. Pontosan ezért szükséges a szép és letisztult felület a legelső találkozáskor. Ezt kellene már végre megértenie mindenkinek. Lásd droidon az alap google-s launcher (nova?, nem véletlenül törekednek a minimalitásra, mert attól hogy cserélhető, az első benyomás fog számítani

[ Szerkesztve ]

(#18) nyisziati válasza Cathulhu (#8) üzenetére


nyisziati
veterán

"Raadasul mar a bevezetovel sem ertek egyet, a linux legnagyobb rakfeneje szvsz, hogy boldog-boldogtalan neki all forkolni, ha nem tetszik neki valami, aztan meg codalkoznak, hogy nincs rendes support (se 1st se 3rd party) az egymillio kulonfele disztrora."

Ennyi.

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akinek nem tetszik a kezelőfelület (tényleg gáz) az ráhúz egy másik témát :) A sebesség, az gondolom kárpótol :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) gghrtz válasza nyisziati (#18) üzenetére


gghrtz
őstag

Ezért nem csipázom a Linuxot. Meg azért, mert ha egy konfig file-ban nem utsz a sor vegen entert, akkor nem fog mukodni. (pl. DNS) Jó tudom a programozás is hasonló elv, de ez konfigolás, nem programozás. (persze tudom valamilyen szinten az, de akkor se...)
De amiért viszont szeretem, hogy alacsony a gépigénye, és mocskos részletesen szénné lehet álligatni benne mindent.

[ Szerkesztve ]

(#21) Fritz Teufel válasza CloZee (#17) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ez mindennek nevezhető, csak nem csúnya. Íme az original desktop:

Ezen felül pedig fel van készítve, hogy könnyen lehessen témát váltani. Előre van telepítve jó pár. Persze minimális intelligencia szükséges a cseréhez, de aki egy Windows-on tud telepíteni bármi, az ezt a problémát már képes áthidalni. Megértem, hogy egy az emberiség kisebb hányada, de az ilyen magas tudomány bizony nem való mindenkinek :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#22) CloZee válasza Fritz Teufel (#21) üzenetére


CloZee
aktív tag

Márpedig ez igénytelen csúnya. Egymást ütő színek, 2 méteres ikonok, Fehér hátteres ikonok a zöld tálcán, 3 centis tálca. Egy helyen tudok elképzelni ilyen felületet, óvodákban és alsóban, de 3. osztályban már ott is gázosnak számítana.

[ Szerkesztve ]

(#23) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

Ez a végletekig eltúlzott testre-szabhatóság még rétegigénynek is kevés, azt kéne végre megtanulnia a Linux közösségnek, hogy nem kell minden hülye ötletre egy külön disztrót összetákolni csak azért, mert lehet.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) |DavidWoody|


|DavidWoody|
tag

Bár írták már előttem is , de ez valami rettenetesen félelmetesen igénytelenül néz ki. Ezt az UI szerintem a 6 éves unokatesóm percek alatt összedobja. Én ha kényszerítenének sem adnám a nevem ehhez a rendszerhez.

-woody-

(#25) Fritz Teufel válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Ha a horizont szerinted túl széles, akkor senkit nem zavarsz azzal, ha csak magad elé bámulsz. ;-) Egyébként meg a különböző "öltetek" úgy is kiforrják magukat. Ami nem találkozik a közízléssel vagy nem kap megfelelő támogatást, az kihal magától. A fő erőforrások úgy is a fő disztribúciókon dolgoznak és így is lesz a jövőben is. Ez a felállás így működik immár több mint 20 éve és most is jó.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#26) VaniliásRönk válasza Fritz Teufel (#25) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Én már csak ilyen csőlátó vagyok. ;)
Egyébként meg talán majd ez a disztró elhozza végre a Linux évét, ki tudja. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#27) nyisziati válasza hcl (#19) üzenetére


nyisziati
veterán

"Mutogatni való hater díszpinty"

Csak nem most került be az aláírásodba?!

:D

(#28) BlackPriest válasza VaniliásRönk (#26) üzenetére


BlackPriest
őstag

szerintem az a disztró hozza el a linux idejét, amelyiken pl lehet játszani. ok, hogy anyu 15 éves gépét hegesztgetik mindenféle minimál cuccokkal (holott egy c2d konfig azért valljuk be nem megfizethetetlen és azon elfut egy 7 simán), de mikor jön ki egy olyan disztró, amin lehet normálisan játszani? ha van, sorry és már tolom is fel

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#29) Fritz Teufel válasza BlackPriest (#28) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Nem fogod elhinni, de a Linux már csak olyan, hogy ha az egyik disztrón lehet játszani, akkor mindegyiken :) Egyébként pedig lehet rajta játszani, mindig is lehetett. Persze, te az aktuális játékokra gondolsz. Egyre több játék jelenik meg Linux-ra. A Steam OS-re meg keress rá a Neten és ámulj! Ez kifejezetten játékra van fejlesztve...

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#30) stratova válasza Fritz Teufel (#15) üzenetére


stratova
veterán

Könnyed disztróként felmerült bennem a kérdés XP kiváltására ez, vagy felsoroltak közül melyik lehet a legalkalmasabb az aláírásomban szereplő ősnotira:
Asus A6Vm: Pentium M 760 2.0 GHz, 2GB DDR2 667@533, Geforce Go 7300 256MB, 80GB IDE HDD

Kb. net (firefox noscripttel), office (Libre) használatban van, de egyre kevésbé szívesen netbankolok vele [bár júliusban is kapott még frissítést az XP]. Páromnak néha kell a silverlight (ezt Ubi Wine-vel tudta). Ubuntunál néha jól jött a gparted is, de nem maradt meg hosszabb távon (nem éreztem gyorsabbnak az XP-nél). Céges gépemen Win7 Aero képességében a kis ablakos aktív előnézetet kimondottan szeretem és rendszeresen használom.

[ Szerkesztve ]

(#31) CloZee válasza BlackPriest (#28) üzenetére


CloZee
aktív tag

Tf2, Dota 2, Cs 1.6, Cs Source, Cs Go, Metro 2033, Metro Last Light, Civ V, The Witcher 2, Rust, L4D 2, Half Life, Half Life 2, Portal 2, System shock 2, Hl 2 Ep one, Ep Two, World of Goo, Red Orchestra, Dod Source, Brutal Legend, Natural Selection 2

Ezek jutottak most az eszembe, de nézz körbe steam-en. Persze Call of duty 56 nem lesz, de nem is hiányolja szerintem senki. Aki pedig azt mondja, ennyiből nem talál olyat, ami hozamosabb ideig lekötné, az hazudik.

(#30) stratova: Lubuntu, Linux Mint 17 Xfce.

[ Szerkesztve ]

(#32) sz.balazs.95 válasza CloZee (#31) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

A Metro 2033 nincs Linuxra. :(

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#33) CloZee válasza sz.balazs.95 (#32) üzenetére


CloZee
aktív tag

Igaz, azt hittem kijött már a Metro Redux, de még 1 hónap. Abban benne lesz a Metro 2033 linuxos kiadása is.

(#34) BlackPriest válasza Fritz Teufel (#29) üzenetére


BlackPriest
őstag

igen, nem a passians a játék, meg fogsz lepődni, de nem azért költök százezreket a gépemre, hogy doomozzak

az ilyen lekezelő alakok miatt kerülöm a linuxot, mint amilyen te is vagy, büszke lehetsz

mod: tök jó a steam os

[ Szerkesztve ]

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#35) kispx válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


kispx
addikt

> "Ez a végletekig eltúlzott testre-szabhatóság még rétegigénynek is kevés"
Nem jársz manapság win/wp-s topicban: szaracsempe, mert nem testre szabható és nem csicsás. Parancsoljatok ez testre szabható és ilyen csicsás dolgokat is lehet benne csinálni. Néha öröm olvasni, hogy a felhasználóknak semmi sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#36) Fritz Teufel válasza stratova (#30) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Igen, az Ubuntu nem való arra az ősre. Az Ubuntu Gnome alapokon működő borzadályt használ Unity néven. Kinézetre nem rossz, de az Amazon integrálása az Open Source ellen elkövetett BŰN!!!
Gnome, Unity KDE, XFCE, LXDE, ezek Desktop Environments-ek, a leginkább hardverigényes megjelenítők. Nem véletlen, hogy a régi gépekre való disztrók nem ezeket, hanem a WM vagyis Window Managereket választják. Ilyenek a Fluxbox, AfterStep, Compiz, hogy csak a legismertebbeket soroljam a sokból.

Most abba nem mennék bele, hogy mi a különbség a DE és a WM között. Azt azért érdemes tudni, hogy a nagyok nem használnak DE-t :)

Innen válogass, ízlésed szerint

a_n_d_r_e_w: meg is indokolnád a vihogást? Így eléggé primitívnek hat :K

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#37) Cathulhu válasza Fritz Teufel (#29) üzenetére


Cathulhu
addikt

"Nem fogod elhinni, de a Linux már csak olyan, hogy ha az egyik disztrón lehet játszani, akkor mindegyiken :)"

há há há háááááááááááááá

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#38) BlackPriest válasza CloZee (#31) üzenetére


BlackPriest
őstag

és ezek milyen disztrin mennek, milyen vashoz van hw támogatás?

(aki csak lekezelően tud válaszolni inkább ne tegye, köszi)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#39) sz.balazs.95 válasza CloZee (#33) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Akkor ugye ha én már korábban megszereztem ingyen a 2033-at egy facebook-játékkal, akkor automatikusan megkapom?

Decepticon: „de az Amazon integrálása az Open Source ellen elkövetett BŰN!!!”

durván 2 kattintás az eltávolítása.

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#40) stratova válasza CloZee (#31) üzenetére


stratova
veterán

Köszönöm :R , lehet multi bootban megnézek többet is (ezt még csak pendrivera próbáltam, de Ubuntu gond nélkül települt XP mellé anno, több linux+XP-vel még nem tudom mi a helyzet).
Bár az első lépés egy friss backup lesz. Kisebb csoda, hogy a 8 éves HDD még gond nélkül megy :) [kopp-kopp]

(#36) Decepticon: Most abba nem mennék bele, hogy mi a különbség a DE és a WM között.
Ó egészen nyugodtan, bár itt lehet OFF lenne, de majd utánaolvasok :)

[ Szerkesztve ]

(#41) Bodz


Bodz
nagyúr

Én nem látom a Bodhi esetében a fejlődést, ugyanaz az összetákolt szar, mint eddig. Ebből sose lesz komoly disztró, van egy ilyen érzésem.

(#42) Fritz Teufel válasza BlackPriest (#38) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

A Linuxra portolt játékok az összes Linux disztribúción, minden derivatíván mennek. Ez valójában egyetlen operációs rendszer, különböző felépítménnyel.
A hardvertámogatottság meg úgy alakul, hogy minél újabb a vasad, annál inkább támogatott. A régiekre meg régi kernelt teszünk és azon is fut. A Linux már csak ilyen, majdnem megy mindenen amiben processzor van. Nem tagadom, nehézségek előfordulhatnak, de ezek megoldhatóak.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#43) CloZee válasza sz.balazs.95 (#39) üzenetére


CloZee
aktív tag

Nem biztos, mivel a Metro Redux nem egyenlő a Metro sorozattal. Át lett dolgozva rendesen, így simán érthető, ha a sima steamre beregisztrált Metro 2033-ad nem fogja megkapni a támogatottságot, mert ahhoz nincs is.

(#38) BlackPriest: Az összesen, a hw meg olyan kell, amilyet megkövetel a játék.

[ Szerkesztve ]

(#44) stratova válasza stratova (#40) üzenetére


stratova
veterán

RMClockot pedig majd igyekszem kiváltani (ez ugyanis számomra nagyon hasznos progi).

(#45) Fritz Teufel válasza stratova (#44) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Parancsolj, válogass.... én az lm-sensors-t használom.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#46) anulu válasza CloZee (#31) üzenetére


anulu
félisten

ezek közül pl a Witcher 2 egy emulált hulladék, érdemes utánaolvasni fórumokon.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47) BlackPriest válasza Fritz Teufel (#42) üzenetére


BlackPriest
őstag

köszi, körülnézek mik a lehetőségek :R

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#48) Fritz Teufel válasza BlackPriest (#47) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Itt bármikor kaphatsz segítséget, nálam sokkal avatottabb emberektől is. Ha valami nem megy, kérdezz bátran!

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#49) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"a Bodhi Linux szinte kiveszi az Aero kezéből a stafétabotot."

Hol? A cikkben lévő képeken ennek a nyomát sem látni.

"(Egyébként ez amúgy is kihullott volna.)"

Ööh, miért is? :F

Ha már ilyen nagy súlyú kijelentésekkel dobálózunk, a minimum, hogy alá kellene támasztani valahogy. Ez a cikkben nem történt meg, a szerző csak dobálózik a szavakkal.

A cikkben szereplő képek nekem a Win95/98 időszakot juttatják eszembe.

"biztosak lehetünk abban, hogy a Bodhi Linux nem azoknak szól, akik pont olyat akarnak, mint az XP"
Tehát az elején annyira király - a szerző szerint! -, hogy az Aero-t simán leválthatná. A végén viszont már nem alkalmas a WinXP leváltására. Most akkor mi van? Mondtam én, hogy Win95/98. ;] Olyan érzésem van, mintha a szerző nem igazán lenne képben, illetve nem tudná, hogy pontosan mit is akar átadni az olvasóközönségnek.

#31: Elsőre jónak hangzik, de nem árt ha pontosítunk a listán, ugyanis a nagy AAA neveknek Linuxon csak a butított verzióját kapja meg a játékos. Azon nagyon kevés AAA játék, amelynek esetleg van natív portja, az is le van butítva grafikailag. Pl.: Half-Life 2; Metro 2033, Civ V
Ahogy azt Anulu kolléga is mondta: a Witcher 2 is jól hangzik, csakhogy itt a grafikai butítás mellett emulált futásról beszélünk, tehát a látvány mellett a sebesség is messze elmarad a Windows verziótól.

[ Szerkesztve ]

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#50) BlackPriest válasza Fritz Teufel (#48) üzenetére


BlackPriest
őstag

már olvasom az összefoglalót

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.