Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) Jeffjn válasza ollie (#898) üzenetére


Jeffjn
tag

Akkor passz marad a support. Én vagy 3 napig leveleztem velük, sajna nem tudtak segíteni de remélem neked nagyobb szerencséd lesz. Esetleg próbáltad már másik telóval párosítani? Egy próbát megér, hogy kilődd ezt a lehetőséget is.

(#902) blod001


blod001
tag

Amikor kézmosás után befolyik egy kis víz a MiBand alá és egész nap ott cuppog, amíg le nem veszed megtörölni. #justmibandthings

Nekem amúgy a szíj kezdett el sérülni, nem tudom hogy, de egy picit már meg van horzsolva, a kijelző egyelőre még nem sérült. De már úton van az utángyártott fehér. Aki rendelt már ilyet annak mi a tapasztalata? Mennyivel rosszabb, mint az eredeti?

(#903) ollie válasza blod001 (#902) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Érezhetően rosszabb minőségű anyagból van az utángyártott, még a színe sem olyan szép. Persze a Band 2-nél még csak fekete van gyáriban, de a Band 1-hez a gyári, színes szíjak nagyon jó minőségűek voltak, a színük is szép volt. A Band 2-höz láthatóan csúnyább a világoskék utángyártott, mint a Band 1-hez a gyári világoskék volt.

***

(#904) MPet


MPet
csendes tag

Nekem most jött meg a mi band 2, viszont a karom felemelésére nem mutatja meg az időt automatikusan. Mi lehet a baj? mehet vissza?

(#905) blod001 válasza MPet (#904) üzenetére


blod001
tag

Be kell állítani a MiFit app-ban. Profile > Kiválasztod a MiBand-et > Lift wrist to view info. Előbb próbáld meg ezt mielőtt visszaküldöd. :))

(#906) MPet válasza blod001 (#905) üzenetére


MPet
csendes tag

Nagyon köszönöm, működik! :DDD :DDD :DDD :DDD

(#907) Laurh


Laurh
aktív tag

Nagyon szemezek egy ilyen okoskütyüvel, kérlek erősítsetek meg benne, hogy az IOS-el is annyira teljeskörűen működik, mint egy droiddal. :)

I ain't as good as I once was, but I am good once as I ever was.. http://bit.ly/1pxNjZA

(#908) bigdady válasza Laurh (#907) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ez nem igaz. Töredéke

(#909) Benyuss


Benyuss
tag

jó ez a 2.1.8. szerinte két napja nem alszok. :D

(#910) Keksz


Keksz
senior tag

Én 07.04-én rendeltem meg, TinyDeal-tő, és augusztus 3-án jött meg. Egyébként 07.21-én adták fel. Hollandiából jött.

Tegnap este beüzemeltem, az éjszakát már trackelte.
Facebook, sms, hívás értesítő megy vele simán.
A Mi Fit alkalmazással, iphone-on.

Jailbreaken a Mi Notifier-t várom hozzá, de még 2-3 hét mire meglesz a fejlesztés Mi Band 2 támogatása. Mert a programozónak még nem jött meg az eszköz. :-(
Akkor nem kell majd folyamatos BT kapcsolat. On-the-fly intézi majd a Mi Notifier.

41%-val jött meg. Eddig nem töltöttem. Majd talán este.

A szíj bekapcsolása nem annyira egyszerű, erre a nagy kézre. De remélem ezt is megszokom.
Kézmosásnál, fürdésnél nekem nem lett vizes alatta.
A lépésfigyelő először ma reggel indult be. Tegnap este végig nullán állt.

Elsőre ennyi a tapasztalat.

(#911) RunTimeError válasza RunTimeError (#900) üzenetére


RunTimeError
tag

Hajnalban el is indították a postán, mondjuk RWxxxxxxxxxCH csomagkövetési számot kaptam, ami elvileg svájci.
Remélem ez azt is jelenti, hogy hamarabb megjön mint kínából.

Leélheted az egész életed anélkül, hogy felébrednél. Mindenki megmondja, hogy mit csinálj, mi a jó neked. Nem akarják, hogy te találd meg a válaszokat, azt akarják hidd el az övéket.

(#912) Dominó85 válasza RunTimeError (#911) üzenetére


Dominó85
veterán

Olvasd el figyelmesen a témaösszefoglalót! Svájc csak a tranzit (átutaztató) ország. Tehát a csomagod Kínában lesz feladva, majd Svájcban leszáll vele a repcsi és onnan másik repcsi hozza HUBUDA-ra.

* Péter - 06302461862 *

(#913) ollie válasza Dominó85 (#899) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Na kipróbáltam egy Xiaomi telóval is (Redmi 2 Pro), és azzal sem működik a Band. Szóval még egy lehetőségem van, megvárom amíg teljesen lemerül, és megpróbálom feltölteni, hátha így resetelődik az egész. Persze ha hardveres a hiba, akkor semmi sem segít. Eléggé elvette ez most a kedvem mindentől, ami Xiaomi, másfél hónap alatt tönkrement a Band 2.

[ Szerkesztve ]

***

(#914) Louro válasza ollie (#913) üzenetére


Louro
őstag

Garancia vagy visszaküldés? Azért csak 10k.

Mess with the best / Die like the rest

(#915) Dominó85 válasza ollie (#913) üzenetére


Dominó85
veterán

Hm... Ezt egyáltalán nem jó hallani. Amúgy csak óvatosan a teljes lemerítéssel, mert a Líthium Polymer aksik ha túlmerülnek, nos nagyon nem lesz jó hatással a későbbiekben az üzemidőre. Én rájöttem, hogy számomra egy Mi4C vagy Mi4S lenne a közel tökéletes telefon. "Sajnos" csak egy Mi4i került hozzám, de ezt is imádom. Szerencsétlen Lenovo K3 Note-om látja kárát (feltöltve tárolva :)) )

* Péter - 06302461862 *

(#916) chatran


chatran
őstag

Az ébresztést, hogyan kell kikapcsolni a miband2-n? Ha rezgés közben megérintem a gombot, akkor abbahagyja a rezgést, de 10 perc után újra kezdi. A korábbiakon elég volt két határozott koppintás és abbahagyta. Ennél is koppintani kell?

(#917) Benyuss válasza chatran (#916) üzenetére


Benyuss
tag

Okos ébresztésről van szó vagy sima beállított x időpontban jelzőről?

Más: volt már Nektek olyan, hogy a band jelzett egy hívást és egyszerűen nem akart leállni? Tegnap kb. 5 percen keresztül rezgett, beakadt. Nyomkodtam a gombot, ki-be kapcsolt bluetooth, de semmi. Majd percek múlva magától megunta és kikapcsolt a rezgés.

(#918) bigdady válasza Benyuss (#917) üzenetére


bigdady
nagyúr

Mivel okost nem tud simáról :)
Engem is érdekelne mert sokszor nyomok vhogy szundit csak

(#919) Keksz


Keksz
senior tag

Akinek az IOS Health app több lépésszámot mutat mint a Mi Band2, azok kikapcsolták az IOS Settings / Privacy / Motion & Fitness alatt a Trackinget a Helath appnak?

Mert én ha megnézem a log-ot, akkor ott voltak "lépések" a Mi Fit alkalmazásból és magából a TELEFON érzékelőjéből is...
Most a "Health" app-ot kivettem. Meglátjuk.

(#920) bigdady válasza Keksz (#919) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nekem sosem ment ott, és mintha sokszorozná anélkül is a lépéseket a health app

[ Szerkesztve ]

(#921) chatran válasza Benyuss (#917) üzenetére


chatran
őstag

iPhone-nal használom mifit-tel, ezért nincs okos ébresztés. Eléggé idegesítő, hogy 10 percenként ismèt rezeg. Szóval, hogyan kell teljesen elhallgattatni az ébresztést?

[ Szerkesztve ]

(#922) boros44


boros44
tag

Nekem ma reggel frissítette a firmwaret a Mi Fit 2.1.8 androidon. Így a firmware V1.0.0.33
Másnak is frissült?

Más: Rájöttem, hogy a Miband 2 gombjának nincs semmi baja, jól érzékel. Viszont azt tapasztaltam, hogy amikor megjelenik az óra rajta, akkor mindig van egy 2 másodperces delay és csak utána érzékeli az érintést. Ez után pedig már veszi mindig az érintést. Tapasztalta esetleg más is ezt?

(#923) oris válasza boros44 (#922) üzenetére


oris
aktív tag

Hasonló a működés nálam is.

"Nagyon ritka az ember, akinél a szavak teljesen fedik az élet valóságát. Talán ez a legritkább tünemény az életben." Márai

(#924) Benyuss válasza bigdady (#918) üzenetére


Benyuss
tag

Androidon a tools miatt van okosébresztő, így a fix ébresztést nem használom. Egyszer viszont kipróbáltam és rájöttem a trükkjére is.
Most többször is rápróbáltam és ez megy a MiFit által beállított ébresztőkön is.
A csuklód mozgatására kikapcsol az ébresztő. (kör-körös mozdulattal, mintha egy kulcsot forgatnál csak nagyon gyorsan.

[ Szerkesztve ]

(#925) bigdady válasza Benyuss (#924) üzenetére


bigdady
nagyúr

Én általában egyszer megérintem és kikapcsol. De kb minden 5.alkalommal csak szundi...

(#926) ferob válasza Benyuss (#924) üzenetére


ferob
őstag

Kár, hogy megtévesztés a Mi Band Tools okos ébresztése, mivel random perccel előtte jelez bizonyos paraméterek alapján beállítva, mert ilyet gyárilag nem tud a Mi Band 2.
Aki nem hiszi és kicsit ért hozzá, annak ajánlom átböngészni az alkalmazás forrását.

Az ébresztő ettől függetlenül a Mi Fit-tel úgy működik, hogy amint eleget mozog az ember, akkor nem fog újra jelezni többször, mert érzékeli, hogy fent vagy, de ha valaki fekve marad és alig mozog, akkor előfordulhat, hogy újra jelez.

[ Szerkesztve ]

(#927) soldner válasza boros44 (#922) üzenetére


soldner
tag

Nekem nem frissített. Még mindig 2.1.4 (Play áruházból töltöttem.)

(#928) blod001 válasza ferob (#926) üzenetére


blod001
tag

Én megvettem a MiBand Tools-t, de le is töröltem. Azt hittem, ez komplett kiváltja a MiFit alkalmazást csak okosabb. A MiBand Notify & Fitness viszont elég jó, van benne állandó pulzusmérés is. Csak ez meg a jelenlegi MiFit alkalmazással nem kompatibilis és nem működik néhány feature. Meg az alvást teljesen rosszul trackelte, szóval én maradok a sima MiFit app-nál. Én még arra lennék kíváncsi, hogy ez a deep sleep és light sleep mennyire random és mi alapján dönti el a MiBand.

(#929) ferob válasza blod001 (#928) üzenetére


ferob
őstag

Az alvásmonitorozással kapocslatban történtek változások, így ha jól tudom a Notify & Fitness már nem képes arra sem, valamint ugyanúgy igényli minden ilyen alkalmazás a feltelepített Mi Fit-et.
De ha választani kéne, akkor az egyszerű kezelhetőség és átláthatóság fényében a Mi Band Tools egy sokkal jobban megírt alkalmazás.

Az alvás fázisait úgy képes megkülönböztetni a pánt, hogy figyeli a mozgást és a pulzust, értelemszerűen, ha forgolódsz és magasabb lesz a pulzusod, akkor nem alszol mélyen vagy esetleg fel is keltél.

[ Szerkesztve ]

(#930) Benyuss válasza ferob (#929) üzenetére


Benyuss
tag

Én elhiszem, hogy random idővel kezdi előtte, viszont a mozgás tuti jó. Ha az első rezgésre felkelek, felulok, akkor nem csesztet tovább. Ha csak kicsit mocorgok, fordulok egyet, akkor pár perc múlva újra rezget, tehát ez biztos, hogy jól működik. Ma reggel pl. nehezen keltem, 3x kezdett rezegni. Viszont az érdekes, hogy a reggeli light sleep fázis mindig megfelel annak, ahogy ébredeztem. Biztos vagy benne, hogy teljesen Random?

Nem tudom, hogy kérdeztem - e már itt(és most telefonon vagyok hsz. írás közben), de volt már valakinek olyan, hogy a band jóval tovább rezgett egy hívás felvétele vagy elutasítása után?

Én a mifit-et 2 dologra használom. Ott követem nyomon az alvást és az inaktivitas jelzés.
Tools egyedi hívóképek és inaktivitas jelzés(ha az elsőre nem modulok, pár percre rá jön a következő.)
Notify - amire a többi nem képes. Lépések, edzések, pulzus, alvás szinkronizálása Google fittel, exportálás tarhelyre. Fontosabb Google keepes emlékeztetők csuklóra. Mindegyiknek van értelme és eddig még nem volt baj az összeakadással. (Leszamitva ezt a tovább rezgős dolgot. Bármi más bajom volt eddig, az idővel, beállítással megoldódott.)

[ Szerkesztve ]

(#931) #21715712


#21715712
törölt tag

Ti is eszrevetettek,h a rezgomotor felkerult a miband tetejere?

(#932) huzat válasza ferob (#926) üzenetére


huzat
csendes tag

Pont az okos ébresztés miatt szemezgettem a Mi Band-ekkel, ez meglepett. Tudsz esetleg más eszközt javasolni ami az alvási ciklus szerint ébreszt?

(#933) chatran


chatran
őstag

Két nap használat után írnék pár tapasztalatot, ami emlékeim szerint itt még nem került említésre:

- a szíj finomabb anyagból van, viszont eléggé szagos, két nap után is. A lyukak sokkal kisebbek mint az elődön, a patent meg műanyagból van és nem illeszkedik tökéletesen. A szíj síkjához képest kissé ferdén rakták be. A szíj belső felén már nem a "Designed by Xiaomi", hanem egy kódsor plusz egy ID olvasható.

- ébresztéskor más rezgési ritmust használ, még nem jöttem rá, hogyan kell teljesen kikapcsolni, hiába nyomom meg, csak szundinak érzékeli. Ma ébresztés után azonnal kimentem WC-re, aztán meg a konyhába, ekkor már érzékelte, hogy fent vagyok és 10 perc után már nem rezgett ismétt

- a pulzusmérés gyors, ha sikeres volt, akkor rezzen egyet és mutatja az értéket. Nem raktam fel túl szorosan, de így is gyorsan végez, hogy mennyire pontos, azon még nem gondolkoztam.

- MiFit- tel való szinkronizálás ugyanolyan lassú, mint a korábbi band-del

- a fényes tükröződő felület egy ujjlenyomat és pormágnes, már van is rajta egy karc, de lesz@rom, mert olcsó volt :DD

- Gearbest-ről érkezett, 8 nap alatt és sikerült lepontozni, így kb 7300 Ft-ba került. ÁFA szerencsére nem került rá.

A végére egy kérdés, ti alulról vagy felülről pattintjátok be a szíjba? Én a leírás alapján alulról csináltam, de eléggé nehezen ment.

(#934) Balcsix


Balcsix
senior tag

Na megjött nekem is a Banggood-os rendelésem, de amikor össze raktam a Mi Band-et, akkor ez a látvány fogadott:

Valami tipp, hogy miért ilyen ferde az egész?

[ Szerkesztve ]

(#935) blod001 válasza Balcsix (#934) üzenetére


blod001
tag

Nekem is elcsúszott így először, amikor beleraktam. Megfogod a tetejét, majd az alját elkezded mozdítani valamelyik irányba, hogy egyenesbe jöjjön.

(#936) bigdady válasza chatran (#933) üzenetére


bigdady
nagyúr

Alulról

(#937) ollie válasza Balcsix (#934) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mert ferdén van beletéve. Ne csináld már, kicsit igazgatod jobbra-balra, és egyenes lesz.

(#933) chatran: nekem úgy tűnik, hogy alul kicsit nagyobb a lyuk, így onnan érdemes. Lefelé amúgy sem tud kiesni, ha kitágulna a szíj, mert tarja a csuklód, felfelé viszont igen.

[ Szerkesztve ]

***

(#938) Balcsix válasza blod001 (#935) üzenetére


Balcsix
senior tag

Köszi szépen, sikerült, már egyenes :D

(#939) tibcsi0407 válasza Balcsix (#938) üzenetére


tibcsi0407
félisten

LOL! :DDD

https://utdetailing.hu/

(#940) sandor76


sandor76
csendes újonc

Sziasztok!

A minap észrevettem, hogy a Mi Band 2 csak alkalmanként jelzi a bejövő hívásokat a telefonról (Huawei Y5; app: Mi Fit v2.1.4-HU_gidano).

Kérdéseim:

1.: Érdemes-e az angol nyelvű, legfrissebb appot használnom (melyiket javasoljátok)?

2.: Befolyásolja-e az bluetooth "erejét" a telefon, vagy a Mi Band töltöttsége?

3.: Kinek mi a tapasztalata az értesítések "bizonytalanságával" kapcsolatban?

Köszönöm a válasaitokat előre is!

(#941) tibcsi0407 válasza sandor76 (#940) üzenetére


tibcsi0407
félisten

1.: Igen, a legfrissebb mindig jobb, mert gyakram Firmware frissítés is van (nekem már az is magyar)
2.: A telefon töltöttsége inkább azt befolyásolhatja, hogy mennyire lövi ki a BT kapcsolatot a háttérben
3.: Szintén a telefon akkukezelésétől függ. Ha elkaszálja a Mi Fit alkalmazást a háttérben, akkor nem jön értesítés. Ezért jön össze-vissza. Nem tudom a Huawei-nél hogy megy az ilyesmi, de nálam a Le 2 Pro-nál be lehet tenni az alkalmazást kivételekbe, hogy ne lője ki a rendszer a háttérben.

https://utdetailing.hu/

(#942) ollie válasza sandor76 (#940) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hányas android van a telefonon? A 6-os elég agresszív tud lenni, és sokszor elküldi aludni a Mi Fit-et energiatakarékossági okokból, így az akkor nem tud értesíteni.

***

(#943) Tyca válasza tibcsi0407 (#941) üzenetére


Tyca
senior tag

ezért jobb a MiBand Tools-t használni az értesítésekre, mert az kirak egy állandó értesítést, ezáltal előnyt élvez a memória pucolásnál

(#944) tibcsi0407 válasza Tyca (#943) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A legjobb lenne systemként telepíteni, kérdés az, hogy megoldható-e.

https://utdetailing.hu/

(#945) andrisbandi válasza sandor76 (#940) üzenetére


andrisbandi
őstag

"csak alkalmanként jelzi a bejövő hívásokat"
"app: Mi Fit v2.1.4-HU_gidano"

Ilyen esetben érdemes egy teljes gyalulással kezdeni, majd a hivatalos playes Mifittel kipróbálni.
Ha így tökéletes lesz, akkor a spéci Mifittel volt a gond.

Bővebben;
- Mi band leválasztása a Mifitben
- Minden pántos proginál "adatok törlése", majd ezen programok unistallálása
- teló újraindítása
- playes Mifit telepítése, Mi band párosítása.
Így már mennie kell hibátlanul!

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#946) sandor76


sandor76
csendes újonc

:R Köszi a sok infót mindenkinek, a hétvégén "nekiesek", és újrarakom az appot, hátha az segít!

:R

(#947) hajbel válasza ollie (#942) üzenetére


hajbel
addikt

Ja, mint nekem ma reggel. 40 percet késtem melóból. Érdekes, hogy mikor harmadszor nyitottam meg a mi fit-et, akkor már hajlandó volt szinkronizálni az adatokat, előtte alvásra mindenből nullát mutatott. Nem tudom, hogy az android zavart-e be, vagy az, hogy fent van az Mi Band Tools, esetleg az itt linkelt 2.1.8-al van-e valami baj, de csak remélni tudom, hogy nem hardveres a gond...

"I did a strict diet. I cut alcohol, fats and sugar. In two weeks I lost 14 days." Tim Maia

(#948) távcsőves


távcsőves
senior tag

Üdv!

Vennék egy ilyen karkötőt az asszonynak, ahogy néztem GearBest és Banggod lenne jó árban. (32-33 dollár.) Kérdésem, szabad kérnem free shipping helyett 665Ft-ért priority mail opcióval? (Szeptember 15.-ig kellene. :) )
Elegem van már a hadisarcokból amit amúgy is lépten-nyomon fizetek pártunk/államunknak. :(((

Ui: telefonját lecsekkoltam már, 4.4 Android van rajta. Jól tudom, hogy ez megfelel neki?

[ Szerkesztve ]

(#949) Keksz válasza bigdady (#920) üzenetére


Keksz
senior tag

Ja ja, kivettem
És így is 4x van benne amit a Band lead
És szépen mutatja is
Minden sor 4x van, azonos lépésszám és időpontok
:-(

(#950) andrisbandi válasza távcsőves (#948) üzenetére


andrisbandi
őstag

"GearBest és Banggod"
- Nyugodtan veheted onnan, megbízhatóak.

Sarcot 22 EUR érték fölött fizetni kell, ami 27% + fix 2.000 Ft ügyintézési díj. Van azért, hogy átcsúszik.

Az egy hónapon belüli érkezés reális, kb 90% az esély rá.
Nekem mindkét helyről jöttek már 7 nap és 2 hónap között apróságok, aznapi postázás után. De általában 1 hónap alatt megjönnek.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.