Hirdetés

2024. május 29., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) Dominó85 válasza tibcsi0407 (#649) üzenetére


Dominó85
veterán

Sajnos ezt nem tudtam kideríteni.
[link]

* Péter - 06302461862 *

(#652) powerwade válasza Dominó85 (#651) üzenetére


powerwade
senior tag

Elég merevnek tűnik, remélem kényelmesnek fogod találni, én tuti nem használnék ilyet :)

(#653) tibcsi0407 válasza Dominó85 (#651) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Velem jön a MiBand mindig zuhanyozni is, hosszútávon nem lenne menő egy korrodáló szíj. :)

https://utdetailing.hu/

(#654) Dominó85 válasza tibcsi0407 (#653) üzenetére


Dominó85
veterán

Semmibe nem tart levenni :D De persze majd ha egyszer valaha a nem túl távoli galaxysban megkapom, akkor írok ide pár sort róla.

* Péter - 06302461862 *

(#655) tibcsi0407 válasza Dominó85 (#654) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem akarom levenni, ha már vízálló. :))
Kíváncsi leszek a véleményedre.

https://utdetailing.hu/

(#656) vampire17 válasza Dominó85 (#644) üzenetére


vampire17
addikt

mar itt van nekem is, regen megrendeltem, nem errol van szo. egyszeruen kivancsi vagyok, hogy esetleg lehet-e mashonnan beszerezni.

(#645) tibcsi0407: Nekem is tegnapelott jott meg Ali-rol, nekem sincs kivagva, szinten levegos, de inkabb ez, mint a karc...:)

[ Szerkesztve ]

(#657) Dominó85 válasza vampire17 (#656) üzenetére


Dominó85
veterán

Amúgy kell csinálni egy mintát és az alapján szépen kivágni a fóliát. ;)

* Péter - 06302461862 *

(#658) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Ennek a szállítási infónak mi értelme?

(#659) pepe091 válasza bigdady (#658) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Mert a célország csak ennyi infót lát, nézd meg a származási ország által kezelt bejegyzéseket.

(#660) bigdady válasza pepe091 (#659) üzenetére


bigdady
nagyúr

Azt hogy? Ez a 17track-ről van

[ Szerkesztve ]

(#661) ferob válasza vampire17 (#642) üzenetére


ferob
őstag

Bár a beszerzési forrás Kína, de ajánlom a Mijobs fóliát, ami pédául a GeekBuying-tól is megrendelhető.
Egy hónapja raktam fel a karkötőre és szépen méretre van vágva, valamint az érintőfelületnél is pontosan ki van vágva, ezért különösebb gond nincs vele.

(#662) pepe091 válasza bigdady (#660) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

17track egyből kiírja mindkettőt.

(#663) Balcsix


Balcsix
senior tag

Sziasztok! Ma derült ki, hogy fölöslegesen vártam 1 hónapot az Aliexpressen rendelt Mi Band 2-re, mert az eladó nem adta fel senkinek a csomagot, aki tőle rendelt, csak adott egy kamu TN-t.
Az lenne a kérdésem, hogy 36$ környéki áron honnan tudnám megrendelni, ahonnan a lehető leghamarabb megérkezik? Már nincs kedvem várni megint 1-2 hónapot. :(

(#664) vampire17 válasza ferob (#661) üzenetére


vampire17
addikt

Koszi, raprobalok! :)

(#665) Dominó85 válasza ferob (#661) üzenetére


Dominó85
veterán

Aliexpress-en fele ennyi az MiJobs TG. Nem érzem az embereket. Kína, Kína. Azért, mert Geekbuying vagy Kiskutyafaxa a webshop neve és nem egy "szimpla" Aliexpress-en eladó, miért fizettek ugyanazért 2x annyit? :U De egy logikátlan világba születtem 30 éve...

* Péter - 06302461862 *

(#666) ferob válasza Dominó85 (#665) üzenetére


ferob
őstag

Bár nem tudom, hogy miért nekem szánod válasznak, sőt igazából a hozzáállásod se értem, de mindenki ott veszi meg, amit szeretne, ahol neki tetszik, függetlenül attól, hogy az mennyibe kerül.
Említettem egy példát, hogy hol kapható, ettől senki sem lett kötelezve arra, hogy onnan vegye, de én legalább segítettem, leírtam a tapasztalataimat és beillesztettem képet is róla, hogy megnézhesse, akit érdekel, mivel szinte mindenhol csak renderelt képek találhatóak a termékről.
Ellenben, ha a többieknek a pénztárcája ennyire a szívügyed, akkor biztos azok, akik vásárlás előtt állnak, szívesebben vennék, ha konkrét linkkel utalnál rá a hozzászólásodban, hogy tükrözze a segítő szándékot, ahelyett hogy ilyen jellegű hozzászólásokat generálsz.

De mivel írtam is, hogy én magam egy hónapja használom, ezért megjegyezném, hogy akkor még az AliExpress-es eladók a kanyarban sem voltak ilyen vágott fóliával, sőt a GeekBuying-tól egyéni kuponnal az eredeti ár feléért rendeltem meg a Mi Band 2-t, így nekem egy helyről kényelmesebb volt rendelni, de még egyéb esetben sem vágott volna földhöz egy pár száz forintos fólia megrendelése, ha máshol 200 forinttal olcsóbb lett volna.

(#667) andrisbandi válasza ferob (#666) üzenetére


andrisbandi
őstag

Föl ne vedd a kolléga trollkodását.
Más topikokban is ezt csinálja. A segítő szándékú tagok kedvét próbálja elvenni mindenhol.
A legtöbben egyszerűen nem reagálunk a megnyilvánulásaira, csak észre veszi magát egyszer...

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#668) _Moriarty_ válasza bigdady (#658) üzenetére


_Moriarty_
aktív tag

Nekem is 5 napja ebben a státuszban van, remélem inkább előbb, mint utóbb kiszállításra kerül végre. Bár még a fólia sem érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

(#669) vampire17 válasza ferob (#666) üzenetére


vampire17
addikt

Koszonom a valaszod :) igen, van Ali-n is, csak lutri... En is onnan rendeltem, a render foton kivagott volt, aztan megsem...

A Geegbuyingnal legalabb biztos azt kuldenek, amit kertem. most konyorgom 500 forint.... ki lehet birni :)

Persze okoskodni ugye konnyu, segiteni mar nehezebb...

(#670) Tarisznyarák


Tarisznyarák
tag

Nekem is +jött Banggoogról, a tracking teljesen használhatatlan volt.

Hogyé adja a Google a Mi band tools-t? Nálam 2 euró, olcsóbb Magyarországon?

(#671) andrisbandi válasza Tarisznyarák (#670) üzenetére


andrisbandi
őstag

599 Ft

[ Szerkesztve ]

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#672) lcdtv válasza Balcsix (#663) üzenetére


lcdtv
aktív tag

ez tuti azt kuldi amit látsz [link]

(#673) Tibko8 válasza Tarisznyarák (#670) üzenetére


Tibko8
senior tag

Nekem 4-5 napja él a TN amit a Bangood adott de ebből a státuszból megsem moccant azóta The item is pre-advised
Elméletileg nem fake a TN. Már volt több olyan rendelésem amihez kaptam TN-t de ezzen a státuszon hamar túl esett. Hol 4 óra alatt hol 24 de ennyi még nem volt. Remélem feladták már és nem készlet hiányban szenvednek 2 hete.

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#674) Tarisznyarák válasza andrisbandi (#671) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Kösz, a playen kívül is meg lehet venni? A play áruház nálam leáll tőle.

(#675) Tarisznyarák válasza Tibko8 (#673) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Nálam az volt az utolsó, hogy a Laoszi posta eltolta a tranzitba, húsz napra rá megkaptam de a tracking szerint még mindig Laoszban van :-S

(#676) Don Atosz válasza Tibko8 (#673) üzenetére


Don Atosz
tag

Nekem másfél napig volt ebben a státuszban.

(#677) Tibko8 válasza Don Atosz (#676) üzenetére


Tibko8
senior tag

Az még mindig jobb mint az 1 hét. Holnap már péntek ha addig sem változik akkor sajna nem ér ide nyaralásig az már tuti :(
Akkor nem lesz tengerben vízállóság teszt :)

Persze mégbízok abban hogy csak a TN-t nem frissítik egyáltalán. Mert ugye első lépésnél tart.

[ Szerkesztve ]

Lada(racing.hu) 2107 "Őrület Ez!" & Reanult Clio IV Grandtour 1.5 dci OnePlus One (CYANOGEN) ---> OnePlus Three(3) ---> OnePlus 7T Pro --> Nothing Phone 1 --> OnePlus 10 Pro 5G /Never Settle/ --> Honor Magic 5 pro

(#678) andrisbandi válasza Tibko8 (#677) üzenetére


andrisbandi
őstag

Annak majd járj utána meddig tartja a posta magánál, mert egy idő után visszaküldik a feladónak (ha nem tudják kézbesíteni). Régen 10 nap volt, úgy emlékszem.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#679) Dominó85 válasza andrisbandi (#667) üzenetére


Dominó85
veterán

Nem kell észrevennem magam. Ha ennyire segítőkész mindenki, akkor miért mindig az általatok kedvelt és legtöbbször legdrágább megoldásokat javasoljátok? Ok, a kolléga hozott egy példát, hol kapható, de azt azért hozzátehetné, hogy érdemes máshol is megnézni, mert töredékrészért is megvehető ugyanaz. Azoknak, akiknek segítség kell, sokszor pont az a nagy bajuk, hogy nem tudják honnan lehet az adott dolgot megvenni. Erre jönnek a drága linkek. Remélem telefon ajánlásakor sem az EU warehouse-t javasoljátok majd, hanem az Eu Stock-ot... No comment.

Többet segítettem szerintem itt a PH-soknak élőben, mint ti ketten itt valaha, egyébként. Ők alkothatnak rólam véleményt, ti nem.

Én legalább belinkeltem az Mi Band 2 árgép szerű árfigyelőjét.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#680) andrisbandi válasza Balcsix (#663) üzenetére


andrisbandi
őstag

"fölöslegesen vártam 1 hónapot az Aliexpressen rendelt Mi Band 2-re, mert az eladó nem adta fel senkinek a csomagot, aki tőle rendelt, csak adott egy kamu TN-t"
- Hasonlóan jártam én is.
Az "AliExpress Buyer Protection" keretében visszakértem a teljes vételárat.
Több darabot vettem, külön eladóktól.
A legtöbb szó nélkül visszaadta a pénzt.
Kettő eladó viszont megszívatott. 35 nap alatt nem adták fel (én nem is néztem/foglalkoztam vele). De a reklamálás után meg feladták, a pénzvisszafizetés helyett, másik, élő követési számmal. Plusz felfüggesztették az Alis fiókom a "irregular Buyer Protection usage" miatt.
- Most várhatom, h leteljen 60 nap. Utána reklamálhatok, ha nem jön meg.

Most válároltam először és utoljára drága dolgot az Aliról.
Volt már vitám a kínaiakkal a Gearbesten amikor hibás telót küldtek. De a Paypallal sikerült minden pénz visszaszerezni. Mellesleg ki sem tiltottak közben :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#681) lukgab


lukgab
tag

Ha jól értem, akkor ez semmi " jót " nem jelent anyagilag, igaz?

Ryzen 5900X + TUF x570 + RTX 4090 // LG C2 // LG CX // ZyXEL 326 NAS

(#682) tibcsi0407 válasza lukgab (#681) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem, ha drágább, mint 22 Euro. Küldheted be a papírokat. :(
SF Airmail? Az az új kedvence a vámnak..

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#683) micafighter válasza lukgab (#681) üzenetére


micafighter
nagyúr

Sajnos nem, a karkötő számlája alapján 27% ÁFA megfizetésére készülj fel lelkileg. Ügyintézésnek nem tudom van e plusz költsége.

[ Szerkesztve ]

(#684) tibcsi0407 válasza micafighter (#683) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van bizony, 2 Mátyás. Pletyka volt 2 500-ról is, de nálam még pár hete 2 000 volt.

https://utdetailing.hu/

(#685) Tarisznyarák


Tarisznyarák
tag

Sikerült már valakinek ezzel futás közben pulzust mérni?

(#686) powerwade válasza Tarisznyarák (#685) üzenetére


powerwade
senior tag

Persze. De minek? Miért akarna bárki is pl. futás vagy más kardió edzés közben pulzust mérni EZZEL? :D Ez egyszerűen nem arra való. Nekem összevissza mért 70-200 között :)

(#687) Dominó85 válasza powerwade (#686) üzenetére


Dominó85
veterán

Azért, mert sokan meglátják, hogy miket tud és már azt hiszik, hogy 5-15 ezer forintos ársávban majd ez alázni fog egy 50 ezres célkészüléket. :U

* Péter - 06302461862 *

(#688) ollie válasza Tarisznyarák (#685) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ez nem arra való, hivatalosan csak a kéz nyugalmi állapotában lehet vele pulzust mérni, vagyis futás közben nem.

***

(#689) Tarisznyarák válasza ollie (#688) üzenetére


Tarisznyarák
tag

Csak próbálok rájönni, h mire is lesz ez nekem jó.

(#690) ollie válasza Tarisznyarák (#689) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha a pulzusmérés a fontos a számodra, akkor ezt nem neked találták ki. Megbízható pulzusmérők több tízezer forinttól kezdődnek.

***

(#691) Tarisznyarák válasza ollie (#690) üzenetére


Tarisznyarák
tag

A megbízható pulzusmérőknek nem bírja a bőröm a mellpántját, jó ez csak még nem tudom mire.

(#692) szebe válasza Tarisznyarák (#685) üzenetére


szebe
őstag

Nekem igen, Mi HR + Strava kombóval. Hogy mennyire pontos, arról megoszlanak a vélemények, ha minden jól megy, jövőhéten megérkezik végre a Polar H7-esem, aztán majd összehasonlítom a kettőt.

Pontosítok, az 1S-el sikerült, a 2 össze-vissza mér.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#693) girnyau válasza powerwade (#614) üzenetére


girnyau
tag

Szia!

Jaja tudom, hogy nem komoly sportra van kitalálva. Nekem csak egy körülbelüli pulzus kell. És hogy következetesen mérjen jót, vagy szart. Szerintem van annyira kiforrott ez a mérési módszer, hogy tudni kell a szenzornak futás közben is mérni és nem ugrálhat több tíz pulzust ide oda, ha jól van feltéve a karra és a szoftver jó a kütyün. A mio fuse-os tapasztalataim ezek voltak. Lehet hogy mondjuk 100 helyett 110-120 volt a pulzusom, de olyan nem volt, hogy egyik pillanatról a másikra ugorjon csak úgy több tizet a pulzusmérés.
Amire inkább szükségem van az a többi dolog amit tud. De hátha lesz valaki aki rápróbál egy mellkaspántos megoldással párhuzamosan és megosztja tapasztalatait.
Köszi, hogy leírtad és figyelmeztettél.

Sziasztok!

(#694) Dominó85 válasza girnyau (#693) üzenetére


Dominó85
veterán

Ma futottam egy erős 800 métert és rögtön utána mért 155-ös pulzus szám helyén való, magamat ismerve. Olyan 170-175-ről eshetett le abban az 5 másodpercben, mire lemérte. Ne vágom mik ezek a 200-as értékek, amiket olvasok itt én is. Tudtommal "majd"halott emberek nem gépelnek. :Y

* Péter - 06302461862 *

(#695) girnyau válasza Dominó85 (#694) üzenetére


girnyau
tag

Köszi!
Szerintem amire én fogom használni tökéletes lesz.

Pontos "mérést", számolást a mellkaspántosok se csinálnak csak abban az esetben, ha 1 percig ugyan abban a mozgási, vagy nyugalmi szituációban van az ember, egyéb esetben egy következtetés ( vagy azt látja az ember, hogy az elöző x mérésből kiszámolt pulzusod nőt vagy csökkent) Persze nem vét el szív verést, de akkor is csak egy számolt értéket lát az ember.
De ez az én véleményem. Persze vannak olyan edzések, ahol a csuklón mérés nem jó, mert van mérési hiba (egy két pulzust nem számol, és ez felszorozva 60-al már adhat nagy eltérést), de aki a mozgást nem komoly sportként űzi, hanem hobbiként, annak tökéletes.
Nem akarok belemenni vitákba, ez az én véleményem.

Beruházok én is jövő héten egyre.

Jó hétvégét mindenkinek!

(#696) mike1334 válasza girnyau (#695) üzenetére


mike1334
veterán

Ha jó minőségű a mellkaspántos, akkor ekg pontosságú eredményt ad...az ilyen csuklón mérősök egyrészt periférián mérnek, így nem lesz már alapból pontos, másrészt pedig optikailag, itt is több esély van az "elvétésre". Persze ennyi pénzért és csak úgy kíváncsiságból nézegetni tökéletes ez is..csak lenne már hazai forgalomban rendes áron :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#697) andrisbandi válasza mike1334 (#696) üzenetére


andrisbandi
őstag

Szerintem ez soha nem lesz jó áron nálunk.
Csak az áfa kb 3 ropi.
A kínai árakkal senki nem tud versenyezni. Onnan kell megvenned ha az ár elsődleges szempont.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#698) mike1334 válasza andrisbandi (#697) üzenetére


mike1334
veterán

A kínai ár mennyi most átszámítva?

Szerk.: ha 3e az áfa, akkor olyan 9 körül? Gondolom..

[ Szerkesztve ]

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#699) andrisbandi válasza mike1334 (#698) üzenetére


andrisbandi
őstag

Talán a Gearbestről a legolcsóbb most kb 11 ropi. (Máshol 1-2 ezerrel drágább.)

Ha elcsípik a vámon, a 22 Euró fölötti részre kell fizetni áfát, plusz fix 2000 Forint ügyintézési díjat. Fejben számolva kb 1.200 + 2.000 Ft.

Szerintem sokáig, pár hónapig tutira marad ez a kínai ár, mert egyenlőre csak nehezen tudják kielégíteni az igényeket. Több darabos rendelésnél mindenhol várni kell a postázásra.
Én nem számítok több ezer Forintos áresésre egyhamar.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#700) mike1334 válasza andrisbandi (#699) üzenetére


mike1334
veterán

14-15e-ért simán megérné nekem hazai garival...16-17e-ért már látni, de abban a boltban nem nagyon bízok...hátha az eustock beszerez egy adagot :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.