Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nyisziati


nyisziati
veterán

Peresztrojka, glasznoszty.
Átépítés, átláthatóság. Itt is időszerű.
Plusz a megcsontosodott vezérkar lecserélése.

(#2) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mi olyan van informatikában amit nem lehet feltörni
Es ki gondolná hogy a bankok benne vannak kétes ügyletekbe, olyan szánalmas a világ működése, hogy egy sima hétköznapi embernek is fáj

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#3) Béééla válasza enginev3.0 (#2) üzenetére


Béééla
őstag

Nincs olyan, hogy nem lehet feltörni - de törekedni kell arra, hogy tervezéskor a legkevesebb hibát ejtsd, és később is keresni kell, mit ronthattál el!
Inkább arra lennék kíváncsi, hogy a swiftet mindenki maga implementálja (interfész, vagy olyan, mint a mastercard, hogy használják (szolgáltatás)?

Bélabá

(#4) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Mi van akkor, ha időzítve itt-ott amott .... Még mèg kb. 1000 másik helyen utal pár milliárd USD èrtèkben? Összedől a világ, s barter kultúra alakul ki, mert a pènz mint váltó nem fogja tudni betölteni a szerepèt? :) Ez persze hülyesèg, irreális, már-már Mr.Robot2, de amit mondani akarok ezzel: ma már szinte csak virtuális pènz lètetik, talán több száz vagy ezerszerese a tènyleges, valóban kèzzel fogható bankjegyeknek. Mindegy, sok szerencsèt a hackereknek!

[ Szerkesztve ]

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#5) Entaro


Entaro
tag

Ekkora bénát... a hacker elgépelte..

(#6) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

csak nekem van egy olyan sanda gyanúm hogy azokért a résekért annó jó pénzt fizettek a tervezőnek?

(#7) noPublicFG válasza Entaro (#5) üzenetére


noPublicFG
senior tag

Ezen én is röhögtem... :DD

plus ça change, plus c'est la même chose

(#9) nyisziati válasza dementor (#8) üzenetére


nyisziati
veterán

Valahol nekik se érdekük. Ha elkezdenek röpködni a milliárdok rossz kezekbe, megzuhanhat az egész világgazdaság. Így se lesz egyszerű biztonságosabbá tenni az egészet + visszaszerezni a renomét. Hátmég ha mindezt a sajtó pergőtüzében kéne tenni...

(#10) Depression


Depression
veterán

A magyar államadósságot is megszüntethetné így valaki :DDD

ez nem felbújtás! mielőtt megjelenne a tek vagy cia nálam

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#11) hemaka


hemaka
nagyúr

Elgépelte? Wat. Erről van valami cikk? :D

(#12) 8th válasza Depression (#10) üzenetére


8th
addikt

Vagy Gordon Freeman bűncselekményre való felbujtás miatt. [link] :))

"Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."

(#13) emvy válasza Bluesummers (#4) üzenetére


emvy
nagyúr

> már szinte csak virtuális pènz lètetik, talán több száz vagy ezerszerese a tènyleges, valóban kèzzel fogható bankjegyeknek

Meg szerencse.

while (!sleep) sheep++;

(#14) #82729984 válasza Depression (#10) üzenetére


#82729984
törölt tag

Nem kell aggódnod a TEK csak azért jelenne meg hogy védje a házad hogy nyugodtan dolgozhass az ügyön :D

(#15) dajkopali válasza hemaka (#11) üzenetére


dajkopali
addikt

ott a link a hírben, amikor történt, részletesen megírtam

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#16) Penge_4


Penge_4
veterán

Az egész bankrendszer egy összetákolt fostalicska. Itt a jó alkalom arra, hogy elterjedjen a Bitcoin.

(#17) Osmeña válasza Penge_4 (#16) üzenetére


Osmeña
csendes tag

Ahahahaha lol.

(#18) Z10N


Z10N
veterán

"ezt még nem tudják kezelni"
Szanalmas :((

Milliardok folynak at rajta es le vannak mardva evekkel, mikozben cutting-edge biztonsagnak kene lennie.

Az ellenorzes es tajekoztatas bar torveny altal eloirt, ennek ellenere elhallgatjak. Ez pedig felhaborito :(((

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#19) Akula


Akula
őstag

Mocsok egy k..va világ ez :(((

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#20) YM


YM
senior tag

Csodálom, hogy még nem hangzott el a kulcsszó: blockchain. :U

(#21) kenwood


kenwood
veterán

Eloszor azt kell kiszamolni,hogy a biztonsagba fektetett plusz toke mennyi ido alatt terul meg.
Illetve azt is,hogy a biztonsagosabb rendszer mennyivel bonyolultabb,korulmenyesebb,lassabb
Ha 10 milliardert vedunk meg 1 milliardot,akkor nem eri meg a fejelesztes.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#22) Béééla válasza Osmeña (#17) üzenetére


Béééla
őstag

A vicc, hogy még néhány ilyen, pár beborult bank (nem tudom, vissza tudták-e csinálni ezeket az utalásokat) és rögtön sokkal jobb alternatívának fog tűnni. Hidd el, amikor papírfecniket osztogattak arany- meg ezüst érmék helyett, biztos megjelentek a szkeptikus hangok.

Bélabá

(#23) dabadab válasza YM (#20) üzenetére


dabadab
titán

"Csodálom, hogy még nem hangzott el a kulcsszó: blockchain."

Volt már, és az a helyzet, hogy az ellen nem véd. Ha valaki lopott username/password párossal bejut a rendszerbe és kiad egy átutalási megbízást (ahogy a cikkben említett esetben történt), akkor a blockchain abszolút semmi olyan mechanizmust nem nyújt, ami ennek a kivédésében segítene.

(#22) Béééla: A "bankok helyett Bitcoin" tényleg olyan szintű troll-marhaság, hogy arra egy lolnál többet nem érdemes megereszteni, mert annyira semmi köze a kettőnek egymáshoz. Egyébként bank még nem bukott be amiatt, mert interneten kirabolták, Bitcoin exchange-eknél viszont volt pár ilyen eset, minden Bitcoin exchange-ek legnagyobbika, a Mt.Gox is így járt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) YM válasza dabadab (#23) üzenetére


YM
senior tag

Más azonosítójával való visszaélés lehetősége, az ellenőrzési procedúra fogyatékossága (csak egy gépelt jelszót kér) (de ugye elvégre hiába kérnék biometrikus vagy egyéb hardveres azonosítást, végső soron az is csak egy software kód lesz a végén); az azonosítás megtévesztése (fake account) viszont az ellenőrzési mechanizmus szarvas hibája.
Első valószínűleg sosem lesz teljesen kiküszöbölhető, utóbbira viszont a blockchain megoldást jelenthet, mert nem verhető át olyan könnyen.

[ Szerkesztve ]

(#25) Béééla válasza dabadab (#23) üzenetére


Béééla
őstag

A "bankok helyett Bitcoin" tényleg olyan szintű troll-marhaság, hogy arra egy lolnál többet nem érdemes megereszteni, mert annyira semmi köze a kettőnek egymáshoz.
Jogos, bankok mellett párhuzamosan viszont elképzelhető, bankkártyázás helyett. Biztos hogy nem fogja mindenki BTC-be lapátolni a pénzét és ugye ebben a formában (véges pénzmennyiség) nem lenne egészséges kimenetele sem.
De azt se képzeljük el, hogy akinek százmilliói vannak, azt egy bankszámlán tartja.

Egyébként bank még nem bukott be amiatt, mert interneten kirabolták, Bitcoin exchange-eknél viszont volt pár ilyen eset, minden Bitcoin exchange-ek legnagyobbika, a Mt.Gox is így járt.
Mi a biztosíték arra, hogy nem lesz akkora és olyan lopás egyszer, főleg a mostani biztonsági incidensek fényében, hogy beborul egy pénzintézet? Igen, a bitcoinnál ott a kockázat, hogy ha megszerzik a wallet.dat-od és akkor minden ugrott, biztosítás és visszafordítási lehetőség nélkül. De ki mondta, hogy nem lehet egy továbbfejlesztett rendszert csinálni, tanulva az eddigiekből?

Bélabá

(#26) Osmeña válasza Béééla (#25) üzenetére


Osmeña
csendes tag

Szoval azert nevetsegesen szar a bank es istenkiraly a bitcoin, mert majd talan valamikor egyszer elofordulhat. Rendben, mindent ertunk. :DD

[ Szerkesztve ]

(#27) Cathfaern válasza Béééla (#25) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Amire esély van (és volt is erről cikk szerintem itt az itcafen is), hogy a bankok háttérrendszere átáll egy blockchain-szerű technológiára. De a bankok nem fognak megszűnni, mert ha a bitcoin köré köréraksz ügyfélszolgálatot, ügyintézőket, biztosításokat, stb, akkor kapsz egy bankot :) Ezek nélkül meg csak egy nagyon szűk réteg fogja használni a technológiát.

(#28) YM válasza Béééla (#25) üzenetére


YM
senior tag

A bitcoin önmagában semmire nem jó az ingadozó árfolyam miatt.
És pont, hogy nem titkos, mert minden visszafejthető :DDD A bitcoin inkább csak előfutára egy sokkal megbízhatóbb, biztonságosabb és transzparensebb utalási mechanizmusnak, ahol nem vesznek el pénzek, kevesebb a csalás és lehetőséget ad a pénzmosás feltárására.
Már csak az a kérdés, hogy az utóbbi pont hány évvel fogja késleltetni az amúgy zseniális technológia elterjedését :DDD :D

[ Szerkesztve ]

(#29) Béééla válasza Osmeña (#26) üzenetére


Béééla
őstag

Hát ha ennyit sikerült leszűrni, akkor kapsz egy buksisimit meg egy kekszet, és ülj le a sarokba duplózni.

@Cathfaern:
Akkor átállnak a bankok egy blockchain rendszerre. Változtat azon, hogy "akármikor akárki" indíthat átutalást? Nem.

@YM
A bitcoin önmagában semmire nem jó az ingadozó árfolyam miatt.
Említettem, hogy ebben a formában nem működne? Igen :)
Súlyos problémák vannak a bankrendszerben? Szintén igen.

És pont, hogy nem titkos, mert minden visszafejthető :DDD
Na várjunk, ez nem is volt pont.

A bitcoin inkább csak előfutára egy sokkal megbízhatóbb, biztonságosabb és transzparensebb utalási mechanizmusnak, ahol nem vesznek el pénzek, kevesebb a csalás és lehetőséget ad a pénzmosás feltárására.
Na, csak akad itt is egy műértő :)

Bélabá

(#30) Rive


Rive
veterán

Hümm.

Ha valaki tudja az azonosítót és a jelszót, az ellen nem igazán van (szoftveres) megoldás: effélékkel kapcsolatos kockázatok kezelése kifejezetten a (kliensoldali) felépített szervezeti környezeten múlik, lényegében kizárólagosan.

'Cutting edge': amit én ebből látok, az minimum heti három frissítés, amiknek tekintélyes része egy heterogén környezetben inkompatibilitásokhoz, holtidőkhöz vezet vagy szimplán hibás, elégtelen.

Viszont ha egy több évtizedes rendszerrel kapcsolatban ennyi a legtöbb, ami 'összejön', akkor az SZVSZ igencsak biztonságosnak tekinthető...

Megkockáztatom: valszeg részben pont azért mert az épp aktuális buzzwördöket következetesen távol tartották a rendszertől.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#31) kenwood válasza Rive (#30) üzenetére


kenwood
veterán

De van.
A security token is ilyen.
Csak az is olyan fek a rendszerben, ami lehet,hogy a lassulas miatt nagyobb kart okozna,mint amennyit ellopnak token hianyaban.

Eleve kar biztonagrol beszelni,amig egy netes vasarlashoz meg a PIN sem kell.
Belenyulsz anyuci,vagy a fonok penztarcajaba,leolvasod a kartyajan talalhato adatokat,es mar ki is fizetted a neten vasarolt termeket.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#32) Rive válasza kenwood (#31) üzenetére


Rive
veterán

A token meg effélék teljesen más kaliberhez tartoznak, mint amiről a cikk szól.

Most ~ sikerült összehasonlítanod egy SZJA bevallás és egy nemzetközi kötvénykibocsátás kaliberét.

Ui.: amúgy a token a kliensoldal része.

[ Szerkesztve ]

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#33) dabadab válasza kenwood (#31) üzenetére


dabadab
titán

"Eleve kar biztonagrol beszelni,amig egy netes vasarlashoz meg a PIN sem kell"

Ott pont az van, amit itt hiányolnak: kockázatelemzés a tranzakcióknál. Volt már olyan, hogy felhívott a bank, hogy tényleg én vásároltam-e.
Egyébként egyáltalán nem kár beszélni róla, sőt, ha beszélünk, akkor az is kiderül, hogy elég biztonságos.

DRM is theft

(#34) UnA válasza kenwood (#31) üzenetére


UnA
Korrektor

Ez nem pontosan így működik. A bankok egy része már most is megkövetel egy olyan azonosítást egy ismeretlen gépről vásárlás esetén, amit nem tudsz a bankkártyáról leolvasni.

(#35) kenwood válasza Rive (#32) üzenetére


kenwood
veterán

Eltertunk a targyatol.

"Hümm.
Ha valaki tudja az azonosítót és a jelszót, az ellen nem igazán van (szoftveres) megoldás
:"

Ezt cafoltam.

Azt irtam,hogy a token is egy olyan megoldas,amihez nem eleg tudni a felhasznalonevet/jelszot.

Nyilvan a kliens oldal resze,mivel csak a masik oldalon nem lehet kezelni a problemat.
a frissitesek csak a mar nyilvanossagra kerult hibakat,reseket kezeli.

#33 engem is hivtak mar fel, de ott eleg durva anomaliak voltak (egyiknel 15 kis osszegu tranzakcio ment egy helyre, a masiknal a szokasos vasarlasi osszeg otvenszereset fizettem ki egy kulfoldi utazasra).
Egy ilyen algoritmust azert eleg konnyu kiismerni.

#34 Rendszeresen vasarolok a neten, en meg nem talalkoztam ilyennel,de udvozolnem

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#36) YM válasza dabadab (#33) üzenetére


YM
senior tag

Egyszer nekem kapásból le is tíltották a kártyám :DDD

UnA nem jellemző :F

(#37) Rive válasza kenwood (#35) üzenetére


Rive
veterán

Mármint, hogy te tértél el a tárgytól, SWIFT cikk alatt netes vásárlással.

~ mint amikor valaki egy hajódízelekről szóló cikk alá benyögi, hogy igenis lehet turbo nélkül is rendes dízelt építeni, egy csomó ilyen személyautó van.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#38) Béééla válasza UnA (#34) üzenetére


Béééla
őstag

Egy része - jól írtad. A többi pedig magasról tesz rá, hogy kedden Budapesten, szerdán pedig Brnoban akartál pénzt felvenni.
A szofttoken ma már elengedhetetlen kellene legyen, de neeem, túl sok pénzbe kerül egy QR kódot kinyomtatni ügyfelenként!

Bélabá

(#39) UnA válasza Béééla (#38) üzenetére


UnA
Korrektor

Visa kártya esetén van "Verified by Visa" szolgáltatás, erre gondoltam.

(#40) kenwood válasza Rive (#37) üzenetére


kenwood
veterán

Az elso hasonlatodnal is ertettem,mit akarsz vele kifejezni,csak nem erzem ugy,hogy relevans lett volna.
Ahogyan a masodik sem az.
Inkabb ilyen lekezelo, hulyenek nezos peldak.

A Swfit konkret mukodesere nincs ralatasom,ahogy neked sem.
Azert probalok hetkoznapibb peldakat hozni,mert ugy nem csak azzal lehet ertekezni a cikkrol ,aki banki biztonsagi teruleten dolgozik

A tokent be lehet hardveres azonositassal helyettesiteni,illetve biztosan leteznek a masik oldalon hasonlo megoldasok,amiket eddig nem tartottak fontosan bevezetni.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41) Rive válasza kenwood (#40) üzenetére


Rive
veterán

A Swfit konkret mukodesere nincs ralatasom

Igen.

De akkor miért próbálod erőltetni, hogy szerinted mi releváns?

vs.

Inkabb ilyen ... hulyenek nezos peldak.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#42) Mokó


Mokó
aktív tag

Semmi új nincs a témában.Engem inkább az gondolkodtatott el,rendben hogy 1-et elgépelt a BlackHat csóka-de vajon hányat nem?1dbra nem mennek rá szvsz....Ha már lúd legyen kövér,nem?

(#43) YM válasza Mokó (#42) üzenetére


YM
senior tag

Nyílván a sikeres rablásokat eltitkolják, különben ki merné betenni a pénzüket? :DDD

(#44) Mokó válasza YM (#43) üzenetére


Mokó
aktív tag

Pontosan erről van szó,a cikkben is benne volt;"bizalomvesztés" alakulna ki.Annyira boritékolható mint ahogy ph! felhasználók vagyunk.

(#45) kenwood válasza Rive (#41) üzenetére


kenwood
veterán

"A token meg effélék teljesen más kaliberhez tartoznak, mint amiről a cikk szól."

" . A Wells Fargo azzal védekezik, hogy a Banco del Austro (BDA) nem teljesítette az alapvető biztonsági előírásokat, hackerek hozzáfértek egy alkalmazottjuk SWIFT-azonosítójához és jelszavához, így ők nem felelősek."

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#46) Iginotus


Iginotus
őstag

Ne vicceljetek SWIFT-re az egész specifikáció publikus. Én pl Banki rendszereket tesztelek:
[link] Itt van fent ami alapján én is tesztelem. Ez alapján bármilyen user tud ügyeskedni ;)
Persze a banki accont swift kulcs és egyebek akkor is kellenek, de egy SWIFT üzenetet internet segítségével bárki le tud generálni. Persze hitelesítéshez kell a kulcs is (amit el lehet lopni...)

Plug and Pray... :)

(#47) YM válasza Mokó (#44) üzenetére


YM
senior tag

Sőt, az hogy már ilyen infokat kiszivárogtatnak, inkább egy segélykiáltásként hat; a valós probléma ennél ezerszer nagyobb lehet :DDD

Vajon miért nem engedik, hogy auditálják a FED-et? ;] A szándékosan ki- vagy a véltlen ellopott pénzek miatt? :DDD

(#48) Mokó válasza Iginotus (#46) üzenetére


Mokó
aktív tag

Kössz a linket,fel is veszem az olvasnivalók közé.

szerk;@(#47) YM erről van egy érdekes kis filmecske ha érdekel,amúgy ez annyira tág téma...Fhúú....

[ Szerkesztve ]

(#49) Béééla válasza Iginotus (#46) üzenetére


Béééla
őstag

Ezer köszönet az olvasnivalóért! :R

Bélabá

(#50) Iginotus válasza Mokó (#48) üzenetére


Iginotus
őstag

és Bééla: Igazán nincs mit public szóval semmi banktitok nincs benne. Én már unom is olvasni szóval csak hajrá! :D

Reklám:
Más téma aki szeretné ezt tesztelni és tud németül a cégem tesztelőket keres német tudással! :D
(Jelentkezni nálam privátban lehet! ;) ) És igen kapok jutalékot!
off Reklám :D

Plug and Pray... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.