Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Udvarias vitát kérek. kösz.

Hármas ablak, nyílj meg!

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

Jó sokáig kellett várni, de megérte. Nagyon rég olvastam már ilyen hasznos, humoros, kedves olvasmányt. Sajnos a halat csak rántva, a húsfélét meg csont,porcogó,mócsing nélkül vagyok hajlandó fogyasztani, de ezek után már majdnem rákívántam a halászlére,ami nagy szó!
Ugyan a bejegyzés élvezeti faktorától eltekintve mindegy, de felmerültek bennem identitási kérdések. Ha nem vagyok nagyon szemtelen, és nem veszed sértésnek, akkor most Bambano Bambanő, vagy Bambamanus? A címben ugye az előbbi, de a szövegben viszont vannak részletek ( férfiember kis adagot nem főz) amik az ellenkezőjét sugallják. Igazából mindegy is, mert rég szórakoztam ilyen jól, tolhatnál még ilyen cuccot a Logoutra, mert ez így hatalmasan jó lett. Pacsi! :K

(#3) bambano válasza Jack Hunter (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A nickemet a Bambanő című film alapján választottam, és egyébként pasiból vagyok. megrögzött unixos módon ékezet nélkül és kisbetűvel írom itt, hogy ne legyen gond.
Olvasói vélemények szerint az opeles nosztalgiás bejegyzésem is jó volt, főleg a benne szereplő népítélet linkek. [link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) KROK640


KROK640
veterán

Köszi a receptet.
Azt kifelejtetted ezért hozzáteszem : és ajánlott mindeközben memtesztet futtatni, bár ezutóbbira messze nem lesz elegendő a halászlé készülési ideje.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#5) joghurt


joghurt
addikt

Csak a pontosítás kedvéért: A paradicsomból és a tv paprikából is kilónként 1-1 darab, vagy az csak a vöröshagymára vonatkozott a felsorolásból? (A magyar nyelvben nincsen kis és nagy vessző.)

Ja: Azt mondják egyesek (na jó, sokan), hogy a pirospaprika igazából zsíradékban tud jól kioldódni. Ezért szokás a szalonnán/zsíron/olajon dinsztelt hagymára szórni, majd a folyamat bekövetkezte után felönteni.

[ Szerkesztve ]

A tej élet, erő, egészség.

(#6) Donki Hóte


Donki Hóte
veterán

Én is hasonló szegedi módszerrel főzöm a halászlevet, persze csak nagyon messziről hasonlóan :K

A hagymát dinsztelem, de nem olajon, hanem zsíron, apám nem állta az étolajat, így a zsír lett a tradíció.

Az átpasszírozandó halhúshoz is teszek paprikát, mert a paprikának idő kell, hogy az íze belefőjjön a halászlébe, ha csak a végén adom hozzá, akkor nincs ideje átadni az ízét. Legalább kétféle halból készítem a passzírozott sűrítményt (ponty minden része plusz szürkeharcsafej, ami bőven ad zselatint a sűrítményhez), de jobb, ha 3-4 féle hal is belekerül (a fenti kettőn felül törpeharcsa, ami elég szépen gazdagítja az ízt, plusz néha busa, aminek semmi íze, de nem drága és jól sűríti az alaplevet :) )

Nem patkót, hanem kétféle halfilét szoktam a halészlébe főzni. A ponty esetében a sűrítmény halészlévé történő felfőzése előtt szegedi módszerrel szálkátlanítom a gerinc feletti pontyhúst (kb. 1-1,5 mm sűrűségel a a húst a bőrig beírdalom, hogy átvágjam az Y szálkákat, majd 6-8 órára sóba teszem, a só szépen "feloldja" a szálkákat, ha nem tudom 6-8 óráig pácolni, akkor a sót kiegészítem szódabikarbónával, ez gyorsítja a folyamatot, de jól le kell a pácolás után mosni, mert fura íze lesz, ha rajta marad), így gyakorlatilag teljesen szálkátlan lesz a pontyhús vastag része is. Kerül nálam a halészlébe még nagy kockára vágott szürkeharcsa filé is, ezzel nem kell bajlódni, ez már eredetileg is szálkátlan :K

Mivel az asszony kimondottan szereti a halészlében a belsőségeket, így kerül bele az is bőven.

Nálunk a csípős/nemcsípős kérdést úgy oldom fel, hogy a főzés során fél liter levet kiveszek a nagy fazékból, abba belefőzök egy teáskanál saját termésű chilipaprikát, aki erősebben szereti, az tesz a tányérjába ebből chilis léből, ami nem szereti az erőset, az meg a nagyfazékból szed erőtlen halászlevet :K

Szóval aki rám hallgat, az úgy főzi a halászlevet, ahogy szereti, meg ahogy a családja szereti/megszokta :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7) bambano válasza joghurt (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az elsőt javítom.
A másodikhoz annyit, hogy a halhúson mindig van zsír, ami főzés közben kioldódik. Ez már fel tudja venni a paprikát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8) alcsa


alcsa
senior tag

En mindig a csontoktol felek, hogy a torkomon akad, vagy ezt olyan halbol fozik amibol az egesz csontvazat egyszeruen kiemeled s nincsenek benne apro, y csontok?

(#9) Dr. Oid


Dr. Oid
aktív tag

Riszpekt, köszi a recept, és a felvezetést is. Szívemhez és -ből szólsz, nem meggyőzni kell egymást, hanem elfogadni a spektrum különböző színeit. Akármilyen kis ország is a miénk, akárcsak a húsleves, a halászlé is annyiféel, ahény régió, csaád stb van. És ez így van jól, lehet sokat kóstolni. Én dunai vagyok, mi passzírozunk, de a bajai tésztás verziót is nagyon szeretem.

A hagymát miért nem kockázod?

(#10) mephi666 válasza alcsa (#8) üzenetére


mephi666
nagyúr

van ilyen becsípődésem, hogy "karácsonykor mindig kell valami hal" ...volt, hogy főztem halászlét, nagy adagot, jártam a várost különféle hal-alapanyagért, filét is tettem bele, mert volt hogy asszony nővérének a lányát karácsonykor sürgősségire kellett vinni szép Y-os pontyszálka miatt... finom lett, kb 10%a ha elfogyott, többi meg ment a fagyasztóba, de kiolvasztva már nem volt jó az állaga :( ott megfogadtam, hogy magam miatt inkább veszek mindig ilyen mirelit balatonboglári(nak hazudott?) halászlét, ami teljesen elég... azt megesszük páran, nem kell kidobni... idén viszont felakadt a szemem, amikor láttam hogy a megszokott 1000ft körüli akciós ár helyett 2500 legolcsóbban :Y ...aztán ott volt mellette a sima hűtőben a filé afrikai harcsa... na mondom, akkor idén harcsapaprikás lesz, garantáltan szálkamentes, asszonynak se kell aggódnia, hogy fiunk torkán akad... :K mellé túrós csusza... semmit nem kellett belőle kidobni

mindig év végén megfogadom, hogy "jövőre több halat kellene enni" ...aztán kimerül annyiban, hogy sütök néha hekktörzset (évente 3-4x), eszünk párszor tonhalkonzervet meg néha füstölt sprotnit... esetleg panírozott halat rántunk, de abból is inkább a házilag készítettet szeretjük filéből, mert boltiból az olcsóbbak ilyen mócsingra darált szutykok, amiket formáznak és abba belemegy simán a szálka, bőr meg egyéb hulladék is... (sőt volt hogy a rendes panírozott drága filében is találtunk szálkát... az a tuti, amit én filézek/ellenőrzök)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#11) fatpingvin válasza bambano (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem szoktam halászlét főzni, de most ettől megjött a kedvem hozzá :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#12) alcsa válasza mephi666 (#10) üzenetére


alcsa
senior tag

Mi is ritkan eszunk, altalaban a Lidl-ben veszunk evente 2-3szor harcsa vagy sullo filet amikor le van arazva, es tonhal konzervet is veszunk neha pizzara, de levest meg nem probaltuk a csontok miatt.

(#13) Fecogame válasza bambano (#3) üzenetére


Fecogame
veterán

és egyébként pasiból vagyok

Már sok éve agyaltam ezen, de most végre kiderült :DDD

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) fatpingvin válasza Fecogame (#13) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez egyedül nekem nem volt ambivalens? :DDD

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#15) mephi666 válasza alcsa (#12) üzenetére


mephi666
nagyúr

levesnél tud működni, hogy megfőzöm az alaplét nyesedékkel, mindennel... utána lefejtem kézzel a húst (szálka 99%a kikerül) majd összeturmixolom teljesen simára, hogy az esetleges maradék szálka is eltűnjön és szép sima állagot kapjunk :K halszeletnek meg ha pl harcsát rakok bele, akkor a hús is tuti szálkamentes...

...én nem magától a szálkától félek, csak a bíbelődést nem szeretem a levessel... a hekktörzset ezért szeretem sütni, mert annak nagyon könnyen kiismerhető az anatómiája: hasi és háti részen van középen egy sávban apró szálka (ezt a részt nem eszem meg), a többi meg a gerinc mellett és könnyen lefejthető róla a hús... de ez a szálka szerencsére sima egyenes, nem az a rohadék Y, amivel tele a ponty...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) bambano válasza alcsa (#8) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Az alaplében nem marad szálka, mert a passzírozáson nem megy át.
A belefőzött halszeletben maradhat, ott szükséges az elővigyázatosság, vagy filéből kell főzni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#17) Luck Dragon

Szeretem a halas ételeket , főleg a tőkehalat. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.