Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) HSM válasza lenox (#197) üzenetére


HSM
félisten

Olvastam. Szerinted mennyire életszerű, hogy ezt el tudják így különíteni? Hogy 3,5GB ír, 512MB olvas, vagy fordítva? Elárulom, semennyire. :N

Kurvajó arcok tényleg. Ha vettem volna 970-et, visszaadnák az árát. Miután átvertek. Veregessem meg a hátukat? A probléma, hogy engem is anyagilag megkárosítottak, pedig 290-es Radeonom volt. Mégpedig azért, mert 4GB-osként jóval kelendőbb volt a 970, mint amilyen 3,5GB-al lett volna, vagy ezzel a döglött megoldással, és így irreálisan lenyomták a 290-ek árát, beleértve a használtpiacot, amin sajnos én is pénzt vesztettem, mikor el kellett adjam a 290-em az asztali géppel 1-2 hónappal a 970 megjelenése után. Nekem is megtérítik a káromat? Meg rajtam kívül egy csomó Radeon tulajnak, akik az agyonajnározott 970 miatt nem tudták árán eladni a kártyájukat? Vagy akik bizalmat szavaztak neki, nem vált be, és visszajöttek 290-re?

Itt jóval nagyobb hatásai voltak ennek a hazugságnak, mint amit ennyivel helyre lehetne hozni. :(((

(#198) TTomax: Érdekes, azért a 970 topikban se mindenki repes éppen az örömtől. :U
Te nyilván könnyen veszed 980-al a gépedben. De mondjuk akik egy kiseb vagyonért 970 SLI-t vettek, most nem annyira húzódik mosolyra a szájuk. Teljesen érthetően.

[ Szerkesztve ]

(#202) rocket válasza lenox (#197) üzenetére


rocket
nagyúr

Szerinted az, hogy allitolagos NV alkalmazott ezt irta a forumon az eleg?
Hogyan jut el ez az info ahoz aki esetleg nem olvassa a forumot?

Hivatalos kozlemeny kell a cserehez ha valos, amit szeles korben kell terjeszteni, attol fuggetlenul, hogy ki mint gondol a tortenetrol.
Ha lesz ilyen, akkor a visszavitt kartyakat gondolom megtisztogatjak, ujra csomagoljak es eladjak ujkent a partnereiken keresztul azok tudtaval.

Sajat velemenyem, ha vennek valaha 970-et nem 1 evre vennem (szerintem sokan tennenek hasonloan), igy lehet, hogy ezzel a "hibaval" megroviditenek a kartyam elettartamat.
Ugye azt nem tudjuk jelenleg meg esetleg 1 ev mulva milyen hatrany eri a kartyak tulajdonosait, es ha lesz is hatrany az atesik-e a jatszhatatlan kategoriaba a "hiba" miatt, de jatszhato lenne a "hiba" nelkul.
A legnagyobb gond az a tortenetben, hogy nincs garancia arra, hogy nem fog hatranyt okozni a vevoknek, akik ugye nem ennek tudataban vette meg a kartyat.

Termesztesen nem a marketing osztaly hibazott ahogy ok allitottak eloszor, szandekosan titkoltak el , es most meg megy a damage control.

Az meg, hogy van olyan tulaj aki nem erzi magat atverve a tortenet miatt az meg is erdemli, hogy atvertek.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#203) lenox válasza HSM (#201) üzenetére


lenox
veterán

Olvastam. Szerinted mennyire életszerű, hogy ezt el tudják így különíteni? Hogy 3,5GB ír, 512MB olvas, vagy fordítva? Elárulom, semennyire. :N

De nem ez a kerdes, hanem az, hogy a specifikacio betu szerint igaz-e, es az igaz. Szerintem is gaz, hogy igy mukodik, de szerintem jogilag a 4 GB-ba, 256 bit-be, 224 GB/sec-be nem tudsz belekotni. A ROPokba, cache-be bele tudsz. En pont ennyit mondtam, mast nem akartam megmagyarazni, tehat pl. az, hogy egy jatek alatt nem tudod a teljes savszelesseget kihasznalni (amit amugy sem tudsz, ellenben pont ez a kartya az elozo gen-nel jobban hasznalja ki mellesleg) az a bitszamon, elmeleti max savszelen, felforrasztott ram chipek szaman nem valtoztat.

De most tovabbra sem mondtal semmit, hogy szerinted mi lenne a megfelelo lepes. Bar lehet, hogy te csak szidni akarod oket, ezert nem mondod.

#202:

Szerinted az, hogy allitolagos NV alkalmazott ezt irta a forumon az eleg?

Kezdetnek biztos nem rossz, nem tudom, mi alapjan kene eldontenem, hogy ez eleg-e, foleg nem, hogy kinek es mihez eleg?

A legnagyobb gond az a tortenetben, hogy nincs garancia arra, hogy nem fog hatranyt okozni a vevoknek, akik ugye nem ennek tudataban vette meg a kartyat.

Ezzel az a gondom, hogy amugy sem tudod, hogy pl. dx12 alatt, vagy akar csak egy uj proggyval hogyan teljesit a kartya, a tesztek alapjan amit lattal az meg igaz. Azt lehetett tudni, hogy ez egy herelt chip a kihozatal erdekeben, hat lam, tenyleg herelt.

Termesztesen nem a marketing osztaly hibazott ahogy ok allitottak eloszor, szandekosan titkoltak el , es most meg megy a damage control.

Forras?

Az meg, hogy van olyan tulaj aki nem erzi magat atverve a tortenet miatt az meg is erdemli, hogy atvertek.

Ezt meg nem tudom, miert nekem mondod, meg ugy altalaban a moralizalas reszet miert cimzitek nekem, en annyit mondtam es mondok, hogy a felirt ram mennyiseget, bitszamot elmeleti max savszelt teljesiti a kartya, semmi mast. Valamit szerintem is kell csinalniuk, az nyilvan minimum, hogy visszaveszik a kartyakat, de akkor toled is kerdezem, nem-vasarlokent mivel lennel elegedett? Ne csak a 970 vasarlok, hanem az amd vasarlok is kapjanak egy millio dollaros csekket?

[ Szerkesztve ]

(#204) HSM válasza lenox (#203) üzenetére


HSM
félisten

Nem-e tudok belekötni? Dehogynem. Mivel minden busz sávszélességét (átbocsájtóképesség) vagy az egyirányú legmagasabb sebessége alapján jellemzek a szakmában, vagy külön definiálják irányonként, tehát ez így akárhogyan nézve is átverés. A netem sem 65Mbites sávszélességű, hiába tudok egyszerre 60MBittel letölteni és 5-el fel. :D
Azért is írtam, hogy a 256bit és a 4GB jogilak támadhatatlan, a 224GB/s már nem.
A ROP-ba és L2-be azért nem tudsz belekötni, mert az nem publikálták tudtommal hivatalos csatornán.

Jogilag a megfelelő lépés a megjelenés előtti állapot visszaállítása lenne, de erre nyilván nincs lehetőség. Amiben biztos vagyok, hogy az se jó megoldás, hogy bocs, hozza vissza, akinek nem jó, és ezzel letudva, miközben ők röhögnek a markukba, de nyilván az általad javasolt millió dolláros csekk sem megfelelő. Sajnos nem vagyok kellőképpen jártas ilyen ügyekben, mit lenne erre a korrekt megoldás, de egyik sem a felsorolt kettő közül. :(

"Forras?"
Ugye te sem veszed be, hogy átmegy egy Nvidia méretű cégen a sajtóanyag, és a kutya sem vesz észre egy ekkora hibahalmazt? :DDD

"Azt lehetett tudni, hogy ez egy herelt chip a kihozatal erdekeben, hat lam, tenyleg herelt."
Igen, de nem mindegy, mennyire van herélve. Itt egy lényeges elem tekintetében félre lett mindenki vezetve.

[ Szerkesztve ]

(#205) TTomax válasza gtamate2 (#200) üzenetére


TTomax
nagyúr

Neked jött át egyedül a lényeg... :R

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#206) Puma K válasza HSM (#193) üzenetére


Puma K
veterán

Engem aztán nem zavar csak nevetek, hogy ha gyorsan végiggörgetem topicot akkor kb kiugrik az elsuhanó sorok között az, hogy hányszor írtad le az átvertek szót :DDD ;]

De szerintem, hogy megnyugodj menj amcsiba, vegyél el egy ottani nőt feleségül, vegyél egy GTX 970-et (többi számítógép komponens nem is kell) és pereld be az Nvidiát.

Ha nyersz a pereskedés során, akkor majd remélhetőleg nem érzed magad átverve és veszel majd egy GTX 980-at a kapott összegből... hogy ne érezd magad átverve! :DDD

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#207) lenox válasza HSM (#204) üzenetére


lenox
veterán

De nem, ez nem net, hanem memoria, es nem full duplex, tehat nyugodtan ossze lehet adni a ket iranyt, amugy sincs ilyen definicio, hogy iranyonkent _kell_ megmondani, lasd stream convention.

Ugye te sem veszed be, hogy átmegy egy Nvidia méretű cégen a sajtóanyag, és a kutya sem vesz észre egy ekkora hibahalmazt? :DDD

Nem pont azt mondod, hogy a hibas resze benne sem volt?

(#208) Tharkoul válasza HSM (#193) üzenetére


Tharkoul
tag

Nem baj, mert míg lesznek olyan hozzám hasonló szánalmas ökrök, akik így is képesek többet fizetni azért, hogy kapjanak egy drivert, ami nem döglik össze a nagy büdös semmitől, addig Nvidiának nem lesznek problémái. Ezer örömmel pénzelem őket és hagyom magam kiszolgáltatni a továbbiakban is, hogy a konkurens jobbnál jobb esélyeket kaphasson egy még fantasztikusabb kártya elkészítésére, ami a porba tiporja végre ezt a gusztustalan, hazug bandát. :U

10-ből 7 kártyám volt AMD/ATI, mindnek ugyanazok voltak a kínjai az összes konfigom alatt, volt, ami még inkább megnehezítette a mindennapjaimat. Nekem az Nvidia vált be - márpedig amíg ők biztosítják számomra azt, hogy egy kártya stabilan működik az én használatom alatt, addig bizony nem érdekel, hogy mennyire túlárazott, mert ha nagyon vészes, legfeljebb nem veszem meg. Ennek ellenére még így is, ha jönnek az új AMD-k és picit lenyomják az árakat, ugyanúgy 970-et (vagy 960Ti-t) fogok vásárolni, mert engem az az 512MB RAM "hiánya" nem zavar, hiszen ha 2-vel is tökéletesen jól elvagyok, a 3.5-tel is jól ki fogok jönni. Ilyen életszerűtlen helyzetek nem izgatnak, mint 8x MSAA mellett egy szarrá moddolt Skyrim beszaggat, soha nem használtam 4x-nél magasabb élsimítást, mert mindig is értelmetlen volt, sőt, mostanában is inkább downsamplingre megyek rá, a legtöbb játék meg normál esetben nem fog panaszkodni arra, hogy jajj, átlépte a bűvös 3.5 határt, mostantól jön a stuttering.

Meg milyen jövőre tervezés? Senki nem úgy vesz alsó/közép-felsőkategóriás kártyát, hogy "ha már 110e forintot kiadtam érte, minimum hadd használjam 3 évig!". Persze, addig használja majd a drága kártyát, míg a végén már minden lowon fog futni vele. Nem, nem így lesz. Megveszi a kártyát, mert maximalista, és amint nem képes ultrán járatni mindent a neki tetsző fps értékkel, tovább fog adni rajta, míg sokat ér, és vesz egy újabbat, ami többet nyújt.

Ez az egész mizéria felesleges szócséplés - immáron sokadjára. Hallottuk párszor, hogy milyen gusztustalan egy banda a miénk, hogy hagyjuk lehúzni, leköpetni magunkat, semmik vagyunk, nem állunk ki a saját érdekeinkért. Csak a probléma az, hogy a tényen ez semmit nem fog változtatni, ez a kártya ennyiért még így is jó vétel, tökéletesen teljesít, és hiába vagyok tisztában azzal, hogy erőteljes kihasználtság mellett veszít az erejéből, normális keretek között ezt nem fogom elérni a közeljövőben, jövőre meg mikor már esedékes lenne, hogy tartsam a szintet, úgyis veszek helyette másikat, ahogy nagy valószínűséggel ebben a szegmensben más is így lesz ezzel.

Nem haragszom rád, amiért ezt az egészet nevetségesnek és szánalmasnak találod, elfogadom, de mikor már folyamatosan csakis ezt hajtogatod, én a helyedben megkérdezném magamtól, hogy nincs-e újabb gondolatom ennél.

(#209) jani04 válasza TTomax (#198) üzenetére


jani04
aktív tag

Én nem írogatok feleslegesen.Ismételve 100x ugyanazt mint valami mantrát.Amint lehetővé teszik viszem vissza a fenébe a kártyát.Nem azért mert gyenge a kártya vagy sem.Azért mert gusztustalan amit művelnek ezzel a kártyával.De ismerve a hazai hozzáállást aligha következik be az a lehetőség,hogy azt mondhassam: Bocs át lettem bas.va kérem vissza a pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#210) t72killer válasza jani04 (#209) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jah, kíváncsi lennék, hogy €urópában mennyire és hogyan működik ez a kp vissza dolog...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#211) SirCsimbók válasza jani04 (#209) üzenetére


SirCsimbók
tag

"De ismerve a hazai hozzáállást aligha következik be az a lehetőség,hogy azt mondhassam: Bocs át lettem bas.va kérem vissza a pénzem."

mondani szerintem mondhatod, mert nem tilos, de nem biztos, hogy visszaadják ;] ;]

(#212) Thrawn


Thrawn
félisten

Lehet vótmá, de ez kész :DDD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#213) ÁdiBá válasza gtamate2 (#200) üzenetére


ÁdiBá
addikt

ABU nem szokta bántani az nvidia se az amd. Nem úgy ismerem ph-ról mint aki a másik javára fikázná az egyik tábort.
Ő inkább semleges, elismeri az amd illetve nvidia sikereit is, és ezt mérlegelve írja a teszteket.

(#193) HSM Én amondó vagyok változtatni kell a kártyán.
Le kell róla kapni az gyenge 512MB modult, rá kell írni a dobozára, 3,5GB - ram 224Bit, és engedni kell a kártya árából.
Így is sláger kártyáról beszélünk.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#214) Diopapa válasza ÁdiBá (#213) üzenetére


Diopapa
addikt

"ABU nem szokta bántani az nvidia se az amd. Nem úgy ismerem ph-ról mint aki a másik javára fikázná az egyik tábort."

Nap vicce. Mehet aláírásba.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#215) HSM válasza Tharkoul (#208) üzenetére


HSM
félisten

Ez a driveres dologról nekem egészen más tapasztalataim vannak. másfél évig voltak 7970/280X kártyáim, és fél évig 290-em. VOlt pár gyengébben sikerült driver, ez tény, de mindig lehetett olyan drivert találni, amivel tökéletesen ment minden, amivel játszani akartam.

3 év teljesen reális elvárás egy ilyen drága terméknél. Nálam korábban egy 5850-es Radeon szolgált, és nem low-on, de közel maxon lehetett vele játszani 3 évvel a vásárlása után is a legtöbb játékkal. Pedig annak is már nyakig volt töltve a memóriája 1 másfél évvel a vásárlás után, szerencsére azon 1GB volt az 1GB. ;]

(#212) Thrawn: Hatalmas. :C

(#213) ÁdiBá: Igen, így lett volna korrekt kihozni. Bár félő, így utólag ettől nem fog helyrejönni, amit az Nv elszúrt vele. De ahogy minden rosszban, ebben is van valami jó, így talán így néhány embernek világossá válik, milyen gyártó is ez valójában. ;)

Slágernek sláger, majd meglássuk, hányan fogják felháborodva, jogosan visszavinni a boltba/Nv-nek. Másfelől még ki tudja, hány csontváz várakozik a szekrényben. ;]

(#216) Puma K válasza Diopapa (#214) üzenetére


Puma K
veterán

Ezen pislogtam egyet :DDD

fLeSs tesztei/ cikkei jók voltak, azokat hiányolom.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#217) gtamate2 válasza ÁdiBá (#213) üzenetére


gtamate2
veterán

Te ugyan azt az oldalt olvasod mint én? :D :D

*Sn0w

(#218) sb válasza lenox (#197) üzenetére


sb
veterán

Rosszul közelíted meg a dolgot.
1. Elsősorban nem a termékkel van a baj, hanem, hogy fals volt a kommunikációja. De a termékkel is baj lehet.
A userek 99%-ának nem okoz semmilyen gondot ez a kialakítás, de van akinek igen. Számukra konkrétan a termék szar. Rendes, végig azonos szélességű 4GB-tal ellennének ezzel meg nem. hiába csak 1%, ők konkrétan megkárosítva lettek. Pont.

2. A maradék 99%-nak talán nem számít, de itt jön be az etikai vonal. A gyártó elhallgatott/csúsztatott. Ha teljesítményben nem is érint, mert épp nem használod ki 100%-ig a terméket, etikailag nem korrekt. Így is simán lehet panaszuk/gondjuk a vásárlóknak ezzel a hozzáállással.

A többi érvvel meg nagyon el vagytok tévedve. Volt szó a lóerőkről meg, hogy nem perelnének az autóvásárlók ha nem 320 lovas a kocsi, hanem csak 280. Nagyon rosszul látod: épp az a szegmens ahol simán rámennének... és nem azért mert hiányzik nekik a +40LE. Presztízsben is hatalmas veszteség lenne az adott cégnek. Bármelyik nagy márkát behelyettesítheted és most próbáld elképzelni mit szólna hozzá a konkurense. Akármelyik kategóriában nézheted, de minél fentebb mész annál nagyobb blama. És a 970 sem alsó kategóriás.

De megpróbálok egy egyszerűbb példát mondani, hátha megérted az érveitek alaptalanságát.
Boltba bemész, kérsz 3kg banánt. Boltos ad neked egy szatyorral amiből 2db félig rohadt, de gondosan az aljára csomagolva. Ránézéses alap "tesztből" nem derül ki, de "mélyebb" tesztből már igen.

Az érveitek:
- Ettől még egy rakás banánt kaptál, mit érdekel az a 2db rohadt. A nagy része jó.
- Mire nem elég 2.5kg amire 3kg elég lenne?
- Nincs benne a specifikációban, hogy mind azonosan sárga, és nem barna...
- De visszaviheted és becserélik neked azt a 2db-ot szó nélkül. Mit akarhat még a vevő?
Mondjuk egy bocsánatkérést, legközelebb korrektebb magatartást. Vagy azt, hogy ne kelljen neki f*szkodnia vele. Esetleg kártérítést amikor: 1. hiányzott neki otthon az a 2db banán mégis. 2. visszament a boltba cserélni.

Ha visszaveszi szó nélkül a banánt te másnap mennél ugyanahhoz a boltoshoz bármit venni? Még banánért sem, nemhogy 100k-s vga-ért...

Óvodás példa, tudom, de úgy látom másból nem lesz világos a dolog...

(#219) sb válasza TTomax (#198) üzenetére


sb
veterán

Az önigazolás nagyon erős (és alapvető emberi) tulajdonság.
90%-ban ezt látni bármelyik topicban.

Szóval az igazság valahol középen van.

[ Szerkesztve ]

(#220) Reggie0 válasza Malibutomi (#163) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert kene leszokni? Kazan a teljesitmenytol lesz, nem a homersekletetol.

(#221) gtamate2 válasza Reggie0 (#220) üzenetére


gtamate2
veterán

Meg a fogyasztástól. + a leadott hőtől.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#222) Egon válasza HSM (#201) üzenetére


Egon
nagyúr

volna 970-et, visszaadnák az árát. Miután átvertek. Veregessem meg a hátukat? A probléma, hogy engem is anyagilag megkárosítottak, pedig 290-es Radeonom volt. Mégpedig azért, mert 4GB-osként jóval kelendőbb volt a 970, mint amilyen 3,5GB-al lett volna, vagy ezzel a döglött megoldással, és így irreálisan lenyomták a 290-ek árát, beleértve a használtpiacot, amin sajnos én is pénzt vesztettem, mikor el kellett adjam a 290-em az asztali géppel 1-2 hónappal a 970 megjelenése után.

Szerintem legközelebb ha mondjuk a FED pénznyomtatása miatt esik a dollár árfolyama, és emiatt lemegy az aktuális Radeonok ára, amit te pont el akarsz adni, akkor próbáld meg beperelni a FED-et, hogy téged megkárosítottak... :U
Eszem megáll, úgy látszik AMD trollkodásban mindig van lejjebb :W :W :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#223) gtamate2 válasza Reggie0 (#220) üzenetére


gtamate2
veterán

double

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#224) Reggie0 válasza gtamate2 (#221) üzenetére


Reggie0
félisten

Ugyan ugy 300W-ot ad le, ha 20 fokos vagy ha 80 fokos.

(#225) HSM válasza Egon (#222) üzenetére


HSM
félisten

Igen, csak a FED nem 100 dollárosnak álcázott 20 dollárosokat nyom. ;)
Biztos vagyok benne, hogy jóval kevesebben váltottak volna 970-re, ha ismert, hogy ilyen a memóriabusza. Következésképpen kevésbé nyomta volna le a használtpiaci R9 290 árakat azáltal, hogy sok 290 tulaj a váltás mellett döntött. A dollárnál ilyen hatások nincsenek. :N

Tudom, hogy semmi esélyem beperelni őket, nem is akarom, de ettől függetlenül engem is megkárosítottak ezzel az átverésükkel, ebben 100%-ig biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#226) gtamate2 válasza Reggie0 (#224) üzenetére


gtamate2
veterán

Persze, csak a hőszállítás sem mindegy, így több hő lesz a gépházban is.

*Sn0w

(#227) Reggie0 válasza gtamate2 (#226) üzenetére


Reggie0
félisten

Es? Ha a kazant kirakom az antarktiszi ejszakaba attol meg az kazan marad. Mindent tul lehet heviteni es le lehet huteni a kornyezet fuggvenyeben.

[ Szerkesztve ]

(#228) Malibutomi válasza Reggie0 (#220) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 780Ti szinte ugyanannyit fogyasztott és ugyanolyan meleg volt, egyedül a szar ref hűtővel volt melegebb az amd. Ehhez képest a 290X a kazán, a 780Ti pedig egy csodának volt kikiáltva.
Lássuk csak, az average és a peak mutatja az átlag játék felhasználást Crysis 2 alatt: [link] 229 vs 236W and 269W 271W.

Még egy: [link] 262 vs 286W

Custom hűtés:
MSI 780Ti gaming: 230-278W fogyasztás, 30-78C [link]

MSI 290X Gaming: 231-263W fogyasztás, 40-79C [link]

Ezek szerint akkor a 780Ti is egy kazán volt. Mégsem hallom így emlegetni.

[ Szerkesztve ]

(#229) TTomax válasza Malibutomi (#228) üzenetére


TTomax
nagyúr

Mert az árába belefért egy látszólag jobb minőségű ref. hűtés...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#230) Malibutomi válasza TTomax (#229) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Értem, tehát akkor általánosítunk?
Amd kártyák=csak ref hűtős forró lehet
NV=mind cicergős, rammal átvágos?

De idézhetek eggyel felettem a kollégától is:

"Es? Ha a kazant kirakom az antarktiszi ejszakaba attol meg az kazan marad. Mindent tul lehet heviteni es le lehet huteni a kornyezet fuggvenyeben."
"Ugyan ugy 300W-ot ad le, ha 20 fokos vagy ha 80 fokos."

[ Szerkesztve ]

(#231) Laja333 válasza Malibutomi (#228) üzenetére


Laja333
őstag

Hagyd, csak hipokriták. :W

(#232) TTomax válasza Malibutomi (#230) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ettől még igaz amit írtam...vagy csak nVt lehet fikázni amdröl rosszat egy szót sem?No nem mintha 290böl nem lenne cicergös.söt kb mindenből van ráadásul a gyártók sara de jó ezért is az nVt rugdosni...
A másik amit igazán nem értek,azok verik itt is a legjobban a mellkasukat akiket nem is érint a dolog... miért?Költői volt a kérdés,itt csont lehet rajta rágódni. :)

Már csak mert a ref hűtős 290et ajánlgatják a 970 lecserélésre az amd "reklámban"... remélem sokan meglépik...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#233) Menthirist


Menthirist
veterán

Mindenkinek ajánlom Carol Tavris TAM előadását a vitákról, érvekről, és hogy az ember hogy változtatja meg a saját emlékeit is akár, hogy igazolja hogy neki van igaza :) Tehát a 79 fok nem egyenlő 79 fokkal meg a kb 270W sem a kb 270W-tal, mert ref hűtés, ár meg amd vs nvidia...

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#234) Laja333 válasza TTomax (#232) üzenetére


Laja333
őstag

Tekintve azt, hogy az összes AMD-s cikk alatt NVsek hányják oda a fikázást, felettébb viccesen hangzik ez a kérdés. :DD

(#235) Malibutomi válasza TTomax (#232) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mindenki azt ír amit akar, én csak annyit írtam a kollégának, hogy ha a 290X kazán (mert ugye az az álláspont, hogy az elfogyasztott bődületes wattoktól hívjuk annak), akkor a 780Ti is az.
Mivel ugye a ref hűtő lehűtötte a 290X-et is csak hangos volt mint az állat, ha helikopternek vagy visító akárminek hívjuk nincs egy szavam sem, tényleg az.

[ Szerkesztve ]

(#236) #85552128 válasza TTomax (#232) üzenetére


#85552128
törölt tag

A reklámban nem is fognak egy gyártóval kivételezni, hogy az ő termékét mutatják a többiét meg nem...
Szóval abba, hogy milyen kép van felesleges belekötni, a nem ref hűtős 290X-ek ára is csökkent.

[ Szerkesztve ]

(#237) HSM válasza Menthirist (#233) üzenetére


HSM
félisten

Nem is tudtam, hogy vannak videói is, kösz a linket. :R

(#238) gtamate2 válasza Malibutomi (#230) üzenetére


gtamate2
veterán

Ja.. nem kazán :U

+1 -10db a 780ti load alatt

*Sn0w

(#239) Malibutomi válasza gtamate2 (#238) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Sokat furmarkolsz? Akkor vegyél nvidiát, ha ez a fő felhasználási területed csak ezt tudom tanácsolni.

"Maximum: Furmark Stability Test at 1280x1024, 0xAA. This results in a very high no-game power-consumption that can typically be reached only with stress-testing applications. "

[ Szerkesztve ]

(#240) gtamate2 válasza Malibutomi (#239) üzenetére


gtamate2
veterán

Nem, de legalább megvan hogy mennyivel fogyaszt többet teljes kihasználtság esetén, ezek után sem mérvadó miért becézik kazánnak?

*Sn0w

(#241) Malibutomi válasza gtamate2 (#240) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Mérvadó lenne, ha nem csak speckó stressz teszt alatt tudná elérni...mint a GTX980 a 280W fogyasztást némelyik ilyen stressz tesztben.

Ja igen és a TPU tesztben a 780Ti eléri a 81 fokot, ahol szépen elkezd visszavenni, azért annyi a fogyasztás amennyi.

[ Szerkesztve ]

(#242) #16729600 válasza Malibutomi (#239) üzenetére


#16729600
törölt tag

Az a baj,hogy nem vagytok objektívek ( a másik oldal sem ).Mindig csak az lehet a legjobb vétel, amit bírtokoltok/vettetek a sarki 'bótban.Véditek ezeket a vasdarabokat utolsó vérig pro és kontra.Én nem vennék még 1X 290X et se 280 at,mert a tisztelt AMD évek alatt se volt hajlandó kijavítani azt a hibát,hogy terheletlenül házimozira kötve ( HDMI ) sistergett recsegett mint egy ótvar Sokol rádió.Természetesen erre is jön cáfolat,hogy ami recsegett az nem is recsegett :) NVIDIA meg most átbaszta a népet.Konklúzió?Elmehet a pics@ba mint a két gyártó,egyik se áll etikailag a másik felett.Ámen ,tömjénfüst és halk orgonaszó :)

(#243) Laja333 válasza gtamate2 (#238) üzenetére


Laja333
őstag

Egyrészt ez egy olyan teszt, ami olyan mértékben terhel, amit egyik felhasználói program sem tud reprodukálni. Másrészt, ha jól tudom NV kártyákon erre a programra limitáció van.

(#244) Malibutomi válasza #16729600 (#242) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Én semmiféle legjobb vételt nem emlegettem, az nv-t sem szídtam, az egész annyiból indult, hogy egy kolléga beírta hogy a 290X kazán, én arra válaszoltam, hogy a 780Ti kb. ugyanannyit fogyasztott, szóval ez nem állja meg a helyét.
Ha valaki házimozizna, többmonitorozna, vagy egyéb speckó felhasználása van akkor szerintem tök természetes, hogy azt a gyártót választja amelyik ebben kiszolgálja.

[ Szerkesztve ]

(#245) TTomax


TTomax
nagyúr

Azt nem értem miért nem örül mindenki a 300 dolcsis 290X-nek?Az egésszel csak mi jártunk jól marakodás helyett ezt kéne fejben tartani... :))

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#246) Reggie0 válasza Malibutomi (#228) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerk: Nem egeszen. lasd #238-ban.

(#242) szunya1: Nekem egyszerre van 980ref es 290ref a gepben, akkor most melyik a legjobb vetel szerintem?:D

[ Szerkesztve ]

(#247) Diopapa válasza TTomax (#245) üzenetére


Diopapa
addikt

Ha még nagy lesz a balhé továbbra is, lesz az még 300$-os 970GTX is.. :) Esetleg átnevezik 965-nek vagy ilyesmi... Egy biztos, itt új értelmet nyerne a Limited Edition... :DDD

[ Szerkesztve ]

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#248) #16729600 válasza Malibutomi (#244) üzenetére


#16729600
törölt tag

Nem ebbe a konkrét ezerszer lerágott csont ,kazán vs. klíma vitára írtam,hanem általánosságban.Itt ha írsz egy akármilyen negatív dolgot az adott termék topikjába seperc alatt kiutálnak a fanok.Falkában betámadnak :)
El ne felejtsem,nem mindegy az sem ,hogy milyen gyártótól van véve az azonos kártya,mert mindig az a legjobb/leghibátlanabb, ami a többségnek van :)

[ Szerkesztve ]

(#249) lenox válasza sb (#218) üzenetére


lenox
veterán

A specifikacio betu szerint igaz, vagy nem igaz? Mert azt nem vitattam eddig sem, hogy mast vartak a vasarlok, etikailag nem helyes igy, stb., csak azt, hogy tudsz-e perelni a 256 bit miatt. Vagy ezt nem olvastad el?

Pont loeros pelda van a valosagban is, nem perel senki, ha a 100 loeros autoja csak 95-ot tud fekpadon.

Az osszegyujtott 'erveink'-et valoszinuleg nem tolem gyujtotted, nem hiszem, hogy barki hagyni fogja, hogy mas altal mondott dolgokat neki tulajdonitva mondd, hogy el van tevedve, en sem...

Ha jol ertem, akkor bocsanatkeres varsz az nvidiatol. Szerintem jogos, az nem kerdes, hogy elbasztak valamit.

(#250) Malibutomi válasza lenox (#249) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"Pont loeros pelda van a valosagban is, nem perel senki, ha a 100 loeros autoja csak 95-ot tud fekpadon."

Itt nem...az usaban igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#251) gtamate2 válasza Malibutomi (#250) üzenetére


gtamate2
veterán

A mikró és a macska esetére elég gondolni..

*Sn0w

(#252) Bandi79 válasza lenox (#249) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Hát ebben tévedsz... Kaptunk vissza RS5-ös motort, mert "gyenge"... Tulaj gyengének "érezte", szerinte nem volt meg a 450 paripa, mert pár M3-as elverte, ami ugye akkoriban 420 lóerős volt (csórikám nem ismerte a hátsókerék kontra összkerék és a hajtáslánci veszteség kapcsolatát) ... kiépítette a motort gariban(!) és visszakaptuk, hogy fékezzük le, hogy mennyi, az annyi.... és lám, tudta a 450 lóerőt (többet is)... Hogy melyik országból származott a fószer, arra nem emlékszem :D

[ Szerkesztve ]

(#253) lenox válasza Bandi79 (#252) üzenetére


lenox
veterán

Hehe, tevedek, mert azt mondom, hogy a 95 loeros autoert nem perel senki, es ezt azzal probalod alatamasztani, hogy a 450 lovas motort gariba visszavitte egy csavo, ami nem is volt gyengebb? Hat nem sikerult, se per, se gyengebb. De az egesznek amugy sincs jelentosege....

(#254) Bandi79 válasza lenox (#253) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Nem kell -5 lóerő se, elég, ha úgy érzi,hogy gyengébb, máris kap egy új motort garanciában, ingyen, különben perel. Szóval igen, tévedsz. Normális cégeknek fontosak az ügyfelei, nem várják meg, míg a kedves vevő perel, elterjeszti, hogy bármit, csak ilyet ne vegyél, ezzel rombolja a hírnevet = kisebb profit ...

Nvidia is akkor jár el korrekten, ha vki úgy érzi, hogy nem azt kapta a pénzéért, amit elvárt, akkor annak visszaadja a pénzét no questions asked. Akinek persze így is jó a 970, az tartsa meg és kész.

(#255) lenox válasza Bandi79 (#254) üzenetére


lenox
veterán

De nem talalkoztal meg perrel, ugye? Mert amugy nyilvan lehet minden hulyesegert perelni, legfeljebb vesztesz. De mindegy, ezt a gyengebbnek erzem, es kerdes nelkul uj motort en nem hiszem el...

[ Szerkesztve ]

(#256) Bandi79 válasza lenox (#255) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Sehol se írtam, hogy "kérdés nélkül", nyilván kell hozzá "meggyőző erő" az ügyfél részéről ... Az meg hogy mit hiszel el... :U

(#257) rup1u5 válasza gtamate2 (#251) üzenetére


rup1u5
nagyúr

...ami egy HOAX

Why don't you knock it off with them negative waves!

(#258) lenox válasza Bandi79 (#256) üzenetére


lenox
veterán

Az meg hogy mit hiszel el...

Pont, mint hogy szerinted ki teved, gondolom :).

(#259) Cane


Cane
őstag

Melyik programmal lehet megjeleníteni a játékok közben a videokártyára vonatkozó adatokat? Volt 1-2 screenshot és youtube video (a cikk kapcsán) amelyeken látszik a gpu hőmérséklet, ram használat, stb?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#260) Cane válasza Cane (#259) üzenetére


Cane
őstag

Ami ezen a képen is látható.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#261) Kasya válasza Cane (#260) üzenetére


Kasya
nagyúr

MSI afterburner...azon belul is RivaTuner

(#262) stratova


stratova
veterán

Egyes források szerint, a cég dolgozik ugyan a következő grafikus meghajtón, de ez nem kimondottan a GTX 970 memóriakezelésének szolgalja.

Ez mondjuk többféle értelmezést is kaphat:
A: nem kifejezetten a RAM-foglalás kérdése kerül a driver középpontjába.
B:esetleg ha lesz is ilyen javitás nem kimondottan GTX 970-hez? Több csonkított GM204-es lapka is létezik (970, 980M, 970M, *965 Ti).

(#263) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

https://utdetailing.hu/

(#264) Prof válasza tibcsi0407 (#263) üzenetére


Prof
addikt

Vicces :DDD

Kulonosen, hogy az Nvidia mar 1 eve arul 8 GB-os 880M-el szerelt notikat. Vagyis total egyertelmu, hogy sporolas/uzeletpolitika miatt lett olyan a 970 amilyen.

Az volt az egyetlen hibajuk, hogy az adatlapnal elmaradt a szokasos 3 csillagos aprobetus resz. Ezt javitottak is.

Ha igy mennek a dolgok 10-15 ev mulva csoda ha lesz mas GPU Intel-en kivul. :O A csodalatos 1-2eves supporttal.

(#265) tibcsi0407 válasza Prof (#264) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha úgy lesz, ahogy Abu írja és valóban az APU-k irányába megy el a történet, akkor az Nvidia max a mobil- és a szerverpiacon maradhat meg az x86 hiánya miatt. Valószínű, hogy az AMD-t is bármikor eltapossa az Intel, ha úgy tartja kedve, de verseny nélkül nem hiszem, hogy maradhat a piac. Bízok benne, hogy jövőre a Zen egy picit odapörköl az Intelnek.
Az Nvidia is 14nm-en fog gyártani a Samsunggal, bár még azt a hírt nem olvastam a ph-n :)
Igaz, még csak pletyka, de hihetőnek tűnik: Link

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#266) Prof válasza tibcsi0407 (#265) üzenetére


Prof
addikt

A hardver a lo, a szoftver a lovas.

A lovas iranyitja a lovat, de vegso soron a lo teljesitmenye hatarolj a lovast.

A lovasnak a 10 eves lovon is lovagolni kell tudni es abbol van a profit.

(#267) tibcsi0407 válasza Prof (#266) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igaz. :) Reméljük ügyesen lovagolnak, mert a vásárlóbázisnak ez kell.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#268) jorgoszka válasza tibcsi0407 (#265) üzenetére


jorgoszka
tag

jó ideje megy a hadoválás a világmegváltó apu-król, de egyéb nem történik.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#269) tibcsi0407 válasza jorgoszka (#268) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most, hogy az Intel is ebbe az irányba megy el és biztos fogja önteni a pénzt a szoftverfejlesztük zsebeibe, még akármi is megtörténhet. Idővel biztos ez lesz az irány, de nem most szerintem sem.

https://utdetailing.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.