Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) ÁdiBá válasza HSM (#42) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Szerintem meg túl van dramatizálva.
Ha picit megfigyeljük a piacot az intel és az amd egyaránt árusít 8 magos processzorokat.
Még se mennek dörömbölni az emberek a gyártó ajtajához, hogy idefigyelj már a THE SIMS 4 játékban miért nem üzemel csak 2 processzor mag?!
Hány millió ember esne pofára ha kiderülne hogy a játékaiban amikkel játszik messze nem használja ki a teljes rendszer teljesítményét amiért komoly pénzt belefektetett, és egy 8 magos intel nem 90-110 ezer forint.

Szerintem ha akarnánk minden egyes informatikai termékben legyen az merevlemez ssd, vga, cpu, találnánk olyat ami alapján perelhetnénk a gyártót...

Ez a marketing pont arra jó amire használják most az emberek...
SZART adott az nvidia!!!!!

Értelmét nem látom ennek a fikázásnak, hiszen ha belegondolunk teljesítménye 100%-ban az ami eddig is volt. Most hogy pontosan mennyire használható ki a 4GB vram, azt szerintem még maga a gyártó sem tudja, milyen hatással van a játékra.

#50) Sonja Figyeld, mással nem tudják megtörni az nvidia gtx970 sikerét, csak az ilyen flame plakátokkal.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#52) #85552128 válasza Sonja (#50) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ennyi :C

(#53) HSM válasza Yutani (#44) üzenetére


HSM
félisten

Nem erről van szó. :N Hanem egyfelől arról, hogy át lettek verve. Mondok egy példát, ha 290-ről váltottál rá, akkor pl. senki nem mondta, hogy buksz 512MB ramot, és ennél is rosszabb a helyzet, ugyanis ha használva van az utolsó 512MB, akkor teljesen KO a kártya. Ez gáz. Ja, igen, versenyjogi szempontból is elég gázos ez, ha én lennék egy AMD, olyan pert akasztanék az Nv nyakába, hogy csak úgy füstölne.

(#45) jorgoszka: Ha az megnyugtat, volt egy i5 4690K-s konfigom, 4*4GB rammal és egy 290-es Radeonnal, csak mivel nincs időm játszani, viszont nem vet fel a pénz, inkább eladtam. Úgyhogy pontosan láttam, hogy lettek pl. a 290 topikból is jópáran átdobva a palánkon ezzel a 970-el.
Mindegy, legalább pár szemfüles vehetett 70K-ért szuper, fiatal, garis 290-eket, rendes memóriabusszal. :C

(#47) Janus27: Igen. Már ne is haragudj, de ilyen memóriabuszt tervezni, egy röhej:
[link]
Épeszű mérnök ilyet nem tervez, hacsak nem a megtévesztés (ráírhassák a dobozra, hogy 4GB) a cél....

Miért vegyen ultra drágán kártyát? 70K egy használt épkézláb garis 290, 90K vadonat újonann, vagy 20K-val olcsóbb a 970-nél, miközben alig lassabb, és ott figyel rajta a full 4GB videóram. Igen, valamivel többet fogyaszt, de legalább nincsenek benne ilyen minősíthetetlen megoldások.

(#50) Sonja: Nem csodálkozok... Itt jó alaposan megkárosította őket az Nv ezzel a 4GB trükkel. :( Biztos vagyok benne, hogy jópáran vettek volna 290-et, vagy maradtak volna piros oldalon, ha ez a disznóság a startkor is ismert lett volna. :(

(#51) ÁdiBá: Éppen ez a gáz, hogy nem fog 100%-ban maradni a teljesítménye! Mivel jelenlegi méréseket tipikusan 3GB körül fogyasztó játékokkal mérték, ráadásul az Nv szoftveresen kitrükközte ahogy láttam, hogy ne mehessen 3,5GB fölé a használat. Márpedig így vagy 3,5GB-os a kártya (máris nem kapod, amit kifizettél) vagy 4GB, de kb. mintha 128bites memóriabusza lenne, fele sebesség. Akkor ezzel a 256bittel vagy átverve. Na, melyik szimpatikusabb?

A lényeg szerintem, bárhogy is van, bár,milyen hatása is van ennek, vagy lesz, a 970 vásárlók alaposan át lettek verve, sőt, megkárosítva, akár tudomásul veszik, akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#54) Menthirist válasza Sonja (#50) üzenetére


Menthirist
veterán

:C ;]

Gonosz, de vicces :)

ÁdiBá: érdekes, hogy amikor az a-sync-et meg hasonlókat gátló tényezőkről van szó, akkor az nvidia csak a szabályok szerint játszik, míg ha az amd lehoz egy képet amin odabök egyet, mert adott a lehetőség (ráadásul viccesen), és ez amúgyis teljesen általános (gondoljunk csak az autógyártóknál a bmw-jaguár-mercedes plakátháborúkra), akkor már egyből flémplakát, meg csak így tudják megtörni a 970 sikerét... Hangyányit kettős mérce, nem gondolod?

tibcsi0407: inkább azt magyarázd már meg, hogy miért is van egy szinten egy 1,5 éves karival? :D Ez olyan mint a 960, ami 70k körül elérhető, és annyit tud, mint a 2 éve 70k körüli vga-k, csak kevesebb fogyasztással.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#55) arn válasza Sonja (#50) üzenetére


arn
félisten

csak az a ciki, hogy 3.5 gigaval is gyorsabb :D
4k felbontasban is.

(#38) HSM: a benchmarkoknal latod, hogy mire kepes a kartya, milyen aron. eldontheted, hogy kell, nem kell. ebben meg nincs semmi valtozas. lehet amugy sok nagyfelbontasu tesztet is talalni, de gyakran 2x memoria kell, hogy nehol kijojjon vmi, a 15%os elteresre rarepulni baromi nehez. tehat talalni olyan jatekot, ami 980on meg franko, 970en meg mar jatszhatatlan... hogy ez jatek kozben kijojjon, 1000:1, ugy hogy parhuzamosan nezed mindkettot.

ez egy jo kartya, jo aron. 3.5g rammal is.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56) tibcsi0407 válasza Sonja (#50) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Vagány, hogy a 1,5 éves kártyával ugrándoznak. :)
Alá is tehetnék ezt a képet, hogy a kisebb sávszélességű, kevesebb memóriás GTX970 mégis elveri, a ph tesztje alapján is.

Egyébként meg hol vannak a nagy mindent verő R3xx kártyák. Ha ennyire gyenge a Maxwell felhozatal, akkor már rég le kellett volna nyomniuk az NV-t.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#57) HSM válasza tibcsi0407 (#56) üzenetére


HSM
félisten

Komoly verés, mit ne mondjak. :U

(#58) odium válasza ÁdiBá (#51) üzenetére


odium
aktív tag

Rohadtul nem a lényeget fogtad meg. Ha egy játék nem használja ki a 6 magot, akkor az max. a készítő hibája, nem a hardvergyártóé. Ebben az esetben viszont a hardvergyártó korlátoz abban, hogy majd 3 év múlva ugyanazt a sebességet kapjam, mint egy 290 tulaj.

(#59) #85552128 válasza tibcsi0407 (#56) üzenetére


#85552128
törölt tag

Vagány, hogy egy 1,5 éves kártyát "elver" egy nála jóval újabb 20k-val többe kerülő :))
A 970 a fogyasztása és az ára miatt jó kártya, de 3,5 GB-osként nem biztos, hogy beruháztam volna rá...

[ Szerkesztve ]

(#60) tibcsi0407 válasza HSM (#57) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ez a PH teszt. Máshol még előrébb végez. A fogyasztásról nem is beszélve. :)
Én a 3,5 GB ellenére is ezt fogom venni a jelenlegi kártyám helyére. Nem játszok 4k-ban. A 8*MSAA pedig végképp nem érdekel. Sokat megy a gépem, mert ezen dolgozok, így a fogyasztás/teljesítmény arány a döntő szempont. Abban pedig az AMD mérföldekkel elmarad. Arról nem beszélve, hogy a program, amivel dolgozok egyfolytában hibákat produkál az AMD kártyákon.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#61) HSM válasza tibcsi0407 (#60) üzenetére


HSM
félisten

Csak meg ne teljen a 3,5GB. :P

;]

Nem azt mondom, ne ilyet vegyél, csak hogy így nem árt jobban meggondolni.... :R Sőt, adott esetben inkább 980-at vagy GTX780-at venni helyette, ha már mindeképpen Nv kell.
Amúgy annyira a 290 fogyasztása sem vészes, kb. mint a 780-as Nv-k, amiknek eredetileg a versenytársa volt. Szerintem amúgy csak multimonitoros üresjárat és a DXVA gyorsítós fogyasztása gázos. Persze, ha valaki így használja, megértem, ha nem jön be neki, de azért egy egyszerűbb gamer gépben ezek nem lényeges szempontok, és alapvetően ezek gamer kártyák.

(#59) Szaby59: Pont ez a lényeg. Nem hiszem, hogy ezzel egyedül vagy. Épp ezért volt ez amolyan igazán gusztustalan húzás. Gondolj bele, ha itt ilyen "tévedések" megtörténhetnek, miféle "tévedések" lehetnek még később, amik talán ki sem derülnek... :U

[ Szerkesztve ]

(#62) Menthirist


Menthirist
veterán

Amúgy ha már flémháború:
audi vs bmw vs mercedes és a többiek.

samsung vs apple

Nincs ezekkel az odaszólogatásokkal semmi baj, ha viccesen csinálják :)

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#63) tibcsi0407 válasza HSM (#61) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, korábban Radeonok voltak a gépemben, mert játékra oly' mindegy, hogy adott kategóriában melyik oldalról választok kártyát, de mióta itthon dolgozok elsődleges szemponttá vált a kompatibilitás és a fogyasztás. Abban pedig nem rúg labdába mellette az AMD egyelőre.

https://utdetailing.hu/

(#64) jedis válasza HSM (#53) üzenetére


jedis
senior tag

970 tulajok !
Azért az nem semmi, hogy míg amerikában átlag egy heti fizetésből két ilyen kártyát tudnak venni, és mégis kollektív petíciót nyújtanak be az NVidia ellen, nálunk meg átlag egy havi fizrtésből veszitek meg ( sokan ) ugyan azt, és még sem érzitek magatokat átverve, sőtt még mi vagyunk a flémkeltők, hogy kitárgyaljuk ezt !! :U :U

Ember !
Fizettél 110 rongyot egy 4Gb-os 256bit-es 64 renderelő egységgel rendelkező csúcs VGA-ért ! Mire kibontottad a csomagot, elpárolgott a 4GB-ból 512MB, a memóriavezérlőből 32bit, és a renderelők számából 8 !!! Ha ez titeket nem zavar, engem ( minket ) meg pláne nem !!! :U :U

És ha már HSM megemlített, hagy hálálkodjak nektek megint !!! :D :D :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#65) HSM válasza arn (#55) üzenetére


HSM
félisten

3,5GB rammal nekem se lenne vele bajom ebből a szempontból a 970-el. De ezen sajnos 4GB van. És a gond, amit sehol senki nem tesztelt még, hogy mi van akkor, ha a hátsó 512MB is használatban van. Elméletileg felezi a teljes memóriarendszer sebességét, ami ne mond nekem, hogy nem szignifikáns érvágás az eredeti tempóhoz képest egy memóriasávszélesség limites architektúrán, ha bekövetkezik.

Épp ez a gond, ha csak 3,5GB lenne, akkor mondhatnánk, hogy nem baj, ha csak 2GB-al volt tesztelve, a maradék 1,5GB is ugyanúgy működik, ha megtöltöd. Itt viszont ha megtöltöd az utolsó 512MB-ot, egészen máshogy fog viselkedni a kártya, mintha 3,5GB alatt maradnál, ahogy tesztelve volt. Ez viszont gáz.

(#64) jedis: Erről van itt szó kéremszépen. :R
Bár nekem pont nem jött jól, 1-2 hónappal a 970 megjelenése után, mikor el kellett adjam a patika még 2,5 év garis 290-em bagóért, mert sokakra rájött a váltási kényszer mindenáron. :(

[ Szerkesztve ]

(#66) #16729600 válasza jedis (#64) üzenetére


#16729600
törölt tag

Én anno annyira örültem,hogy megszabadultam a driver hibás 290X emtől ( igen ,házimozira kötve úgy recsegett, mint egy Sokol rádió, az önmegfőzős tulajdonságáról már nem is beszélve ), hogy boldogan kicseréltem volna akár egy 0.0001GB os,0.0001bites 970 re is :)

(#67) arn válasza HSM (#65) üzenetére


arn
félisten

valszeg nincs hasznalatban, mert epp azert lat 3.5ot tobb program... tehat ugyanezt a tempot kapod. egyszeru a helyzet - ha 980on jatszhato, es 970en meg jatszhatatlan, akkor az az a jatek, ahol bugos. hol van ilyen?

de mondtam, en szivesen megveszem a bugos kartyat olcson barkitol (msi, asus johet). a 290et meg adjatok annak, aki futeni akar.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#68) HSM válasza #16729600 (#66) üzenetére


HSM
félisten

Nem is értem, miért nem egy GTX 750 Ti-t vettél akkor. :C

(#67) arn: Ha a 290 a +50W fogyasztásával fűteni való, akkor egy rendes 970 is. :P
Persze, most jó, mivel 224bites, 3,5GB-os üzemmódban járatja a driver a kártyát. De mi lesz, ha gondol egyet az Nv, és driverben engedélyezi a maradék 512MB-ot? Elárulom, tervezett elavulás, dobhatod ki. Jó cucc, nekem is tetszik. :C

[ Szerkesztve ]

(#69) TTomax válasza arn (#67) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ne menj te ebbe bele... ;)

[ Módosította: stevve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#70) 7time válasza HSM (#68) üzenetére


7time
senior tag

Milyen érdekes mióta az Nvidia csinált egy jól fogyasztó kártyát minden fannak hirtelen fontos lett a fogyasztás de hogy is volt a Fermi idejében, akkor nem számított a fogyasztás mert állítólag ebben a szegmensben nem az az elsődleges.

[ Szerkesztve ]

(#71) Menthirist válasza tibcsi0407 (#56) üzenetére


Menthirist
veterán

Jah, btw iponon perpill 104k a 290X, és csak egyetlen 970 van, ami ez alattiba kerül (a palit változat). Az első nem referenciahűtős változata a gigabyte-nak van szintén 105-ért. Tehát egy 1,5 éves kártya, ugyanannyiért, ugyanannyit tud, mint egy ma 105k-s kártya :) A 290X és a 970 ára között +- pár százalék van legtöbbször (<10)

7time: +1...

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#72) #16729600 válasza HSM (#68) üzenetére


#16729600
törölt tag

Azért nem azt vettem,mert akkoriban még nem voltak ilyen tendenciózusan álkorrekt cikkek a PH n,amiben is az van állítva,hogy miután a cikkíró felgyújt 256 liter benzin felhasználásával egy száraz szalmakazalt,a tűz oltásához elég egy rózsaszín vizipisztoly és hogy nem kell aggódni.mert a tűz az valójában csak érzéki csalódás :)

[ Szerkesztve ]

(#73) sb válasza Yutani (#14) üzenetére


sb
veterán

Mondjuk azt várták, hogy:
a. 4GB-ot használva sem lassul be.
b. vagy megfordítva: 3.5GB-nál lehet több vramot használni

Se azt nem láttam az általános tesztekben, hogy 3.5GB felett berogyna a teljesítménye. Márpedig ha nem látod hiheted, hogy nem így van.
- Hiszen nem szokott ilyen lenni normál esetben egy normális vram bekötésű vga-nál.
- És a tesztek sem vizsgálták ezt direktbe mivel ez nem egy általános szituáció.

És az sem derül ki, hogy ne lehetne 3.5GB-nál többet használni, mivel a dobozon egy naaagy kerek 4GB felirat szerepel. Tudod, ez meg tipikus esete az "apróbetűnek", amikor meg lehetett volna csillagozni és aláírni, hogy 3.5GB felett szar lesz.

Lehet magyarázni jobbról-balról. Ez így nem korrekt.
És az sem egy használható mondat, hogy nem változott a vga teljesítménye. Nyilván nem változott egy hírtől, mert fizikailag lehetetlen... csak épp kiderült, hogy amit eddig láttál róla az nem teljesen úgy van. Tehát az elvárásokhoz képest mégis lentebb került a léc.

[ Szerkesztve ]

(#74) Reinkz válasza Entryy (#33) üzenetére


Reinkz
senior tag

Te mit gondolsz milyen különbséget fogsz látni egy tömörített youtube video-n!?
Nem is azért lett be linkelve ..

Hanem azért hogy lehessen látni hogy VAN játék ami 1080p be tud bekajál 4gbvramot, és valószínűsítem a gtx970nél nem véletlen nem engedik 3,5gb fölé.

ezért lett belinkelve, nem fps és minőségi kérdések miatt.

(#75) arn válasza HSM (#68) üzenetére


arn
félisten

van az +100w is, ami lehet egy nagyobb teljesitmenyu gep fogyasztasanak a 30-40%a. ezen mulik, hogy az egyik mukodhet halkan, a masik meg zajos.

kijavitjak a szamokat, utana mi valtozik? miben lett a te kartyad kevesebb? lassabb lett? vagy a szamok alapjan dontod el hogy egy jatekban mire kepes a kartya? ami 4gnak hirdettek, addig hude franko volt, most 3.5gval meg sz*r lett.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#76) tibcsi0407 válasza Menthirist (#71) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen. Meg ugye alig 100 watt különbség a fogyasztásban.

https://utdetailing.hu/

(#77) arn válasza TTomax (#69) üzenetére


arn
félisten

vettem, es vegeztem is :) sose erdekeltek a hitvitak, most 270x van, elotte meg 560ti volt, megint elotte 5850. de sokkal elobb vennek egy 970et, mint barmilyen 290et. 200w feletti kartyakat nem lehet mar normalisan huteni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#78) Duck663


Duck663
őstag

"Továbbra is fontos hangsúlyozni, hogy a GeForce GTX 970 nem működik hibásan, csak a vállalat nem számolt be minden működéssel kapcsolatos tényezőről..." Ezt nevezik úgy a vásárlók megtévesztése!

Azzal jártak volna el a legjobban, ha 3-5GB-os kártyát készítenek és azt dobják piacra.

"Az ügy egyébként jelentősen túl lett fújva, mivel a GeForce GTX 970 teljesítménye nem változott, tehát a felhasználók azt a tempót kapták meg, amit láttak a tesztekben."

Biztosan túl lett fújva? És mi lesz DX12 alatt???

"de véleményünk szerint messze nem olyan drámai a helyzet, hogy petíciót kelljen indítani, vagy csoportos pereket szervezni."

De pont hogy igen! Az sem ok, hogy a Shitworks-szel szívatnak mindenkit, de hogy még a saját vásárlóikat is félrevezetik, megtévesztik, na ez már bizony néhány vásárolónak sok lesz, és nagyon is helyes a petíció!

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#79) sb válasza arn (#55) üzenetére


sb
veterán

Nem feltétlen látod a benchben, hogy mire képes. Épp azért mert van egy speciális eset amikor elvérzik.
Ez a spec eset meg nincs benne a tesztekben mivel másik 100 vga számára nem spec eset.
Ennyi.

Arról beszélhetünk, hogy ez a spec eset 1%, a maradék 99%-ban meg ugyanúgy jól megy a kártya és minek verik az asztalt, de ez elvben akkor sem korrekt.

A tiszta megoldás itt az, hgoy:
1. Odaírják, hogy 4GB-os a kártya de 3.5GB felett belassulhat b+. Ezt mindenki érti... és utána magas ívben leszarja. Vagy legalábbis értelmezi, hogy neki erre szüksége van-e vagy nincs.
2. Odaírják, hogy 3.5GB-os a kártya és nem több. És lekorlátozzák fixen. Ez is egyértelmű így.

Egyik esetben sincs fejvakarás. Abban az 1%-ban sem.

(#80) R.Woodoo válasza Sonja (#50) üzenetére


R.Woodoo
tag

:C :Y :C :DD

(#81) TTomax válasza arn (#77) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az 5850 volt egy jó kártya,nekem speciel nem volt.Mire beért sajnos dobták az egész vonalat és mentek egy olyan GCN irányába ami az integrációnak van alárendelve... :(

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#82) 7time


7time
senior tag

Kapsz egy sportkocsit ami 300Km/h megy csak elfelejtettek szólni hogy 250Km/h leszabályoz az elektronika, átvertek, igen.

sb

Most még 1% de ha jövőre jönnek az új játékok amik megzabálják a 4GB vramot akkor nem 1% lesz.

[ Szerkesztve ]

(#83) arn válasza sb (#79) üzenetére


arn
félisten

nem is lesz ilyen eset, mert nem ir bele.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#84) tibcsi0407 válasza 7time (#82) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Akkor az összes BMW sz@r! Ja, bocs, nem az :)
Ugye ott is csak a lóerőket és a nyomatékot emelik ki a marketingben, de attól még nem lesz kevesebb a kocsi, mikor 250-nél megáll a mutató.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#85) Reinkz válasza Reinkz (#74) üzenetére


Reinkz
senior tag

Mellesleg te is végig nézhetnéd a videót mert, 5.00 tisztán látszik hogy a gtx980 3,9gb ramot bekajál míg a másik 3,5gb és az fps többlet is meg van, de hangsúlyozom hogy vram használat miatt lett belinkelve!

#58) odium +1

(#86) HSM válasza arn (#75) üzenetére


HSM
félisten

Én a 290-em 900MHz-en hajtottam, maxra húzott power limittel, -20mv-al. A komplett gép 4,4Ghz-re húzott i5 4690K-val, és 4*4GB 2133Mhz CL11 rammal, és egy X-fivel fogyasztott konnektorból ~300W-ot BF4 Mantle-ben, ami 80%-ra hajtotta a CPU-t, gyilkolta a ramokat, és 99%-on hajtotta a GPU-t. Ennél csak kisebb fogyasztásokat sikerült mérnem. Igaz, így buktam 5%-ot a sebességéből, viszont 200W alá ment a fogyasztása, és tök halk is volt, pedig csak egy Giga WF3 volt, ami a gyengébb aftermarket hűtések közül való, és egy szupercsendes házban volt az egész, semmi extradurva hűtéssel.

Szóval halkság pipa, akinek meg 300W fogyasztás sok, az inkább ne játszon a gépen. :N
Miben lett a kártyám kevesebb? Ha 256bites 4GB-osat vettem volna, és 224bites 3,5GB-osat kapok? Csak én látom, hogy nem ugyanaz? :F

Arról nem is beszélve, hogy 970 árban manapság 290X-et is kapni, amiből úgy tudsz kicsit visszavenni, hogy megmarad a sebessége is, és azokon a GPU is jobban van válogatva, és kisebb fogyasztású. Szóval vannak bőven épkézlábabb alternatívák.

(#78) Duck663: Bizonyám. A Dx12 már meg se mertem említeni. :C

[ Szerkesztve ]

(#87) Menthirist válasza tibcsi0407 (#76) üzenetére


Menthirist
veterán

Ami téged a hang miatt zavarhat, mert költségekben talán egy-két százas ha van egy hónapban. De akkor azt mondd, hogy a 970 halkabb, ezért jobb megoldás neked :) Az korrekt. De itt mindenféle teljesítmények meg árak mögé menekülni felesleges, amikor kb azonos áron kb azonos teljesítményt nyújtanak. A jelen vs a 1,5 éves múlt.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#88) tibcsi0407 válasza Menthirist (#87) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Heti 60-70 órát megy a gép kb. átlagban. Így igaz a villanyra és a hangra is, mert azt is nehezen tudnám napi 10-12 órában elviselni, hogy ordít a fülembe a kártya. Látod, erre nem is gondoltam, de így még egy érv van mellette :)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#89) MaXX81 válasza 7time (#82) üzenetére


MaXX81
tag

De ha megbuherálod az elektronikát akkor megy 300-at sőt, ha szerencséd van többet is. :-)

(#90) Menthirist válasza tibcsi0407 (#88) üzenetére


Menthirist
veterán

Heti hatvan órát teljesen folyamatosan maxon járatva? Úgy értem olyan terhelésen mint egy furmark? mert ezek a fogyasztások leginkább ott jönnek elő. 38 Ft egy kWh, tehát 1000W egy óra alatt, vagy 10 órán át 100 watt. 10 óra 38 Ft, 1 óra 3.8 Ft. 60 óra 230 Ft. 230 Ft a különbség akkor, ha ez alatt a 8 óra alatt végig, megállás nélkül maxon pörög, és 100W a különbség. Egy évben nincs 3000 Ft.

Szóval marad a hang. Szóval 1.5 év alatt azt értük el, hogy halkabb :)
Persze a gépet még mindig lehet hangszigetelni, eleve házfüggő az is, hogy mi mennyire halladszódik ki belőle. Illetve elzárni az embertől hogy kevésbé legyen hangos. Mert gondolom nincs minden percben a házon sem nyomogatva.

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#91) Reggie0


Reggie0
félisten

En nem ertek egyet a cikkel. Pont azert kell peticiozni es perelni, hogy vegre rajojjenek a korrektseg hosszabb tavon kifizetodobb. Ha egy ilyen eset utan senki sem csihol ki penzt beloluk, akkor megszokjak, hogy ezt meg lehet tenni a vevokkel.

(#92) 7time válasza Menthirist (#90) üzenetére


7time
senior tag

Már majdnem hajlottam egy GTX 970 vásárlásra de ezzel a számolgatással és a belassulós hírtől el is ment a kedvem a vasártól, inkább várok a Radeonokra.

(#93) jorgoszka válasza HSM (#86) üzenetére


jorgoszka
tag

jobb is, ha nem vagy tisztában a dx12-vel.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#94) RECSKA válasza HSM (#86) üzenetére


RECSKA
veterán

Te nagy nvidia utalo vagy, az mar biztos...

Gtx970 strix 1400-on a huzott 290x-et korbehugyozza, mikozben max 78 fokos, es olyan halk, hogy az amugy sem hangos cpu huto gond nelkul lenyomja. 3.5gb ide, 224bit oda, jobb. Nincs ezen mit ragozni. Ja, hogy dragabb, de ujdonsag eseteben ez mindig igy van... masfel ev mulva ez is olcso lesz, mint a kivenhedt 290 banyaszkartyak...

3 dologban tud tobbet a 290x :
- hofokban
- hangban
- fogyasztasban

Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

(#95) tibcsi0407 válasza Menthirist (#90) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az igaz, hogy nem jár maxon folyamatosan, de továbbra is kedvezőbb :P
Számomra pedig nem opció az AMD a kompatibilitás miatt. Így általánosan lehet nincs igazam, saját esetemet nézve pedig továbbra is az NV a nyerő.
Tekla Structures gépigény

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#96) Menthirist válasza 7time (#92) üzenetére


Menthirist
veterán

Azért számoljatok utána, mert munkában vagyok, fél lábbal a kódban :D az ár az émász oldaláról van, a többit meg próbáltam levezetni...

Reggie0: +1. Nem az a lényeg hogy hány százalékkal kapunk kevesebbet ha kevesebbet is kapunk. Az a lényeg, hogy ne akarjanak sumákolni, írják le pontosan, korrekten ami a termékük. Mint ahogy egy kocsinál is elvárja, hogy legyen ráírva ha 250-ben van maximalizálva a sebesség, még akkor is, ha az ember úgysem igazán megy ennyivel.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#97) Duck663


Duck663
őstag

Már vártam, mikor szúrnak oda! És íme! :)

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#98) KaiotEch válasza Duck663 (#97) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Hehe hiába nVidiás vagyok, ezt jól az orruk alá dörgölték! :D

Megérdemelték, mert a 970-en még a cicergés is elég gáz, hogy egy 100eFt-os termékre a legolcsóbb szart rakják rá.

(#99) gtamate2


gtamate2
veterán

Megjöttek ide is az amd nagy trolljai :) Jedis, ezzel a képpel komolyan te vagy a legszánalomra méltóbb, örülj annak a kártyának senkit nem érdekel mid van, de hogy ezt a fórumba minden nap belinkeld.. :DDD Komolyan az óvodába ment ilyen szinten hogy nekem mim van nézzétek csak :D Kapcsold majd be a PhysX-et egyszer ;)

Ez a kártya így működik, a 660-amban is ilyen, fHD-ban mégsem tapasztaltam még hogy belassul a kártya, nyilván olyan beállítások mellett kell játszani amit bír a kártya kényelmesen. A 970 tulajok nem sírnak, érdekes hogy pont ők nem érzik annyira becsapva magukat, mert a teszteken nem változtat az eredmény. A kártya csendes, hűvös és jó áron van, a teszteken elvárt értéket hozza. Akinek nem ez kell az vegye a referenciahűtős 290-et, ami tényleg 4 giga, de cserébe fűt és kajál mint az állat.

[ Szerkesztve ]

*Sn0w

(#100) Menthirist válasza tibcsi0407 (#95) üzenetére


Menthirist
veterán

Tehát hogy még maxon sem megy végig? Akkor még kevesebb a különbség.

Azt mondhatod hogy az amd nem opció számodra a használt appoddal való kompatibilitás miatt. Nincs ezzel semmi gond. A hangjára való panaszkodás esetén sem, ha az ember mondjuk néma gépet akar építeni. De akkor ezeket kell felhozni. Én a 7950-esem mellett alszom, éjszakára sincs kikapcsolva a gép. Persze hallani, de nem vészes (kb 20%-ra esik a venti idle-ben, de a többi venti hangosabb mint a vga vagy a cpu venti).

gtamate2: de ugye nem csak referenciahűtős 290-ek vannak ám. Sőt még csak drágábbaknak sem drágábbak, szóvla miért venne valaki ref hűtős 290-et?

[ Szerkesztve ]

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.