Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dergander


dergander
addikt

Márpedig az USAban kisebb bakik miatt is indítottak már pert,szerintem ez se ússza meg :)

Amúgy,ha azt nézzük hogy rossz adatokat osztottak meg a néppel olyan téren szemetek voltak,de olyan téren hogy milyen áron mit adnak viszont nemrossz vétel a 970. Végülis mi sül ki ebből nemlehet tudni.

(#2) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Ettől se jobb, se rosszabb nem lesz a kártya. Még mindig ugyanolyan ár/teljesítmény aránnyal rendelkezik, mint mielőtt kiderült ez a "hiba".
Persze ezt sokan nem értik meg. A múltkor a Game****-on olvastam egy hírt, ahol a nagy szakértők a hozzászólásokban elkezdték osztani az észt, hogy mekkora hibás sz*r a 970. :)
Mindig jókat mosolygok ott a hsz-eken és a szakértő közönségen.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#3) jorgoszka válasza tibcsi0407 (#2) üzenetére


jorgoszka
tag

így kell felfújni a nagy semmit. szánalom.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#4) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

"Az NVIDIA javítaná az amúgy hibátlan GeForce GTX 970-en"
a mit? Mit javítana rajta? Vagy hiányos a cikk címe, vagy a javítaná helyett javítana kell.

Bocs, csak szúrja a szemem. Nem kötözködni akartam.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) Prof


Prof
addikt

Jaj ilyenkor jutnak eszembe a regi 9500-asbol 9700pro, 6950-bol 6970.

Sima Nv karibol Quadro ingyert szepsegek..

(#6) #85552128 válasza jorgoszka (#3) üzenetére


#85552128
törölt tag

Azt azért nem mondanám, hogy "nagy semmi"...

[ Szerkesztve ]

(#7) stratova válasza kakuk.tamas (#4) üzenetére


stratova
veterán

Vagy csak kissé szarkasztikus.

(#8) Kasya


Kasya
nagyúr

Mi ujsag mobil fronton? Ott is fellelheto a dolog, vagy csak asztalin?

(#9) t72killer válasza Prof (#5) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha a 970-ből teljesértékű quadrót lehetne faragni, akkor körbetáncolnám a karival a háztömböt:)

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) tibcsi0407 válasza t72killer (#9) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Van már Maxwell alapú Quadro?

https://utdetailing.hu/

(#11) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Fiúk, lányok.
Akkor mi van most a GTX980-assal?!
Abban nem történt semmi olyasmi baki amiről az embereknek tundia kellene?
Fura hogy csak a GTX970 érinti, gondolom magyarázat erre a letiltott egységek számában rejlik.
GTX980 pedig nincs mi letiltva....
Így le is van zárva.
Nem döntöttem most se rosszul hogy inkább a felső kategóriás teljes maxwell gpu választottam úgy érzem... :U
Ilyen herce hurcát a 970 körül azért mert más van a papiron mint amit eddig hittek...
Attól még nem lesz a FarCry4 50 FPS helyett 40...

ÁdiBá

(#12) tibcsi0407 válasza ÁdiBá (#11) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze, hogy nem, de így nem jöhetnének az NVIDIA hírek alá haterkedni. :)
Most legalább meg van a téma, amivel majd 5 év múlva is elő lehet állni, hogy bezzeg a 970! és a mocsok NV, hogy bepalizták a népet! :D

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#13) darkarthur


darkarthur
senior tag

Tényleg túlságosan fel van ez fújva. :N

Samsung S23 Ultra 5G

(#14) Yutani


Yutani
nagyúr

Az ügy egyébként jelentősen túl lett fújva, mivel a GeForce GTX 970 teljesítménye nem változott, tehát a felhasználók azt a tempót kapták meg, amit láttak a tesztekben. Az már más kérdés, hogy esetleg többet vártak a kártyától[...]

Kérdem én, mi alapján vártak többet? Csak úgy, belső sugallatra, várták a messiást? A tesztek megmutatták, hogy mennyit tud a kártya, és ezen nem változtat, hogy "pontatlan" specifikációval jelent meg. Sőt, ha az NV varázsol valamit, akkor esetleg még javulhat is a teljesítmény az elérési sebesség javításával.

Műhiszti az egész, vihar a biliben! :U

#tarcsad

(#15) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

hibátlan GeForce GTX 970? Ez erős kifejezés volt! :U

(#16) Crytek válasza Yutani (#14) üzenetére


Crytek
veterán

Az biza.Tuti,hogy az amd csinálta az egészrt hogy ne minden az nvről szóljon (jó értelemben) :C

Next PC Upgrade: 2022

(#17) ÁdiBá válasza Yutani (#14) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Erről láttam valamilyen háttérben futtatott programot ahol a 970 valami 150GB/s tempóval dolgozott míg a 980 végig 175GB/s mozgatta az adatot.
Ami feltűnt azon a DOS ablakban hogy az elvégzett 30-40 feladat közül az utolsó 5 feladatsórnál a 980 maradt a 175-170GB/s írási ill. olvasási sebességnél, míg a 970 a 150GB/s értékről leesett 22-20GB/s értékre.

Gondolom ennek gyakorlati tapasztalata nincs, csak van egy két olyan program amivel kimutatható az adott *memória lassulás mértéke.
Nehezen tudom elhinni hogy játékok alatt az ember találkozik ilyen jellegű hibával, lassulással.

Engem személy szerint zavarna az a tudat hogy zsákba macskát vásároltam, ha 970 esem lenne.
Én megjátszanám a felsőre 980-ra váltást a boltokkal.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#18) #85552128 válasza ÁdiBá (#17) üzenetére


#85552128
törölt tag

Ha a VRAM használat a bizonyos 3.5 GB+ felé megy akkor játékok alatt is látható. Leginkább a minimum FPS-ben nyilvánulnak meg különbségek. Az más kérdés, hogy a jelenlegi driver inkább nem is engedi 3.5 GB fölé csak akkor ez így nem 256bit/4GB/224GB/sec-es kártya mint ahogy az az eladásnál hirdetve volt.
Az meg nyilvánvaló, hogy direkt lett elhallgatva, ezért is kaptak a teszterek a nekik szánt csomagban hamis specifikációt mert így a hozzáértők már launchnál kikombinálhatták volna ami nem túl jó reklám de ez lett volna a korrekt hozzáállás. A "csoda" drivert meg nem tudom ki veszi be ez hardveres limitáció szerintem még BIOS-ban sem lehet csak úgy feloldani.

[ Szerkesztve ]

(#19) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Vihar a biliben -> tornádó. Hihetetlen, mit kell ezen annyit forogni, én speciel bármikor elfogadnék egy ilyen "hibás" kártyát.

<< Heimdal >>

(#20) ÁdiBá válasza #85552128 (#18) üzenetére


ÁdiBá
addikt

3,5 GB nyilván engem is zavarna rendesen...
De most erre a dologra kíváncsi lettem, hogy az nvidia mit lép.
Sajnos nem látok bele a GPU-ba, így lényegében nem tudom, hogy kitudja azt megmondani hogy a chip tényleg nem tudja ezt a dolgot, vagy esetleg csak tiltva van az adott egység.
Rákell rakni egy GTX970-re a 980 BIOS-t, kiderülne egyből.
De szerintem nem lenne utána használható a kártya.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#21) Reinkz válasza Yutani (#14) üzenetére


Reinkz
senior tag

meg változtat, mert a nagy teszteken nem hiszem hogy olyan játékok futottak amik kérnek 4gb vramot, ami jövőben simán elő fordulhat ha olyan csodák jönnek mint a unity, arról nem is beszélek hogy a dying light most meg tud enni 4gbvramot fullhdban.

itt tisztán látszik hogy a 1080pben a gtx980 bekajál 4gb vramot míg a gtx970nél nem is engedik 3,5gb fölé menni pedig "elvileg" tudná. LINK

Nem rossz kártya ez csak 3,5gb kéne árulni, ahogyan most már mindenki tudja hogy valójában annyi is.

[ Szerkesztve ]

(#22) arn


arn
félisten

baromira ki kell sarkitani a dolgokat, hogy ebbol vkinek vmilyen hatranya szarmazzon... akinek nem tetszik, vegye meg a 980at. engem sokkal inkabb zavarna a tucsok a 970ben, mint ez a baromsag.

de zuhannyon csak meg az ara, nekem jo lesz ez a sz*r is :) rengeteg olyan teszt van, amikor a 2x rammal is alig mernek kulonbseget, most meg azon porognek, hogy 4g helyett 3.5g cimezheto fullspeeden? ha ugy jelent volna meg a kartya hogy 3.5g, nem vette volna meg senki? mi valtozott?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#23) DigitXT válasza Reinkz (#21) üzenetére


DigitXT
félisten

Kérjed már számon a tesztelőktől, hogy nem teszteltek jövőbeni játékokkal.:DD

(#24) Reinkz válasza DigitXT (#23) üzenetére


Reinkz
senior tag

kiforgatod a szavaimat,

csak rámutattam a tényre miszerint a "tesztekben már úgyis láttuk mit mutat a kártya" nem helytálló egy ilyen "hiba/félreértés" esetén.

(#25) arn válasza Reinkz (#24) üzenetére


arn
félisten

[link]

szvsz baromi nehez kitesztelni azt, ahol 3.5g mar keves, 4g meg eleg...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#26) Chiller


Chiller
őstag

Tessék minden bagatellizálónak:
Skyrim 8xMSAA @ GTX 970

(#27) jedis


jedis
senior tag

Nem a kártya ár/teljesítményéről van itt szó, hanem arról, amit a javított táblázat is mutat, hogy meg lettek tévesztve a vásárlók ! Lehetne ez egy 5000Ft-os kártya is, akkor is be lehetne perelni, mivel nem azt kaptad, amiért fizettél ! Aztán meg ahogy már felettem is írták, a jövőben jöhetnek olyan címeg, melyek bizonyos beállításokon igen is kihasználják a 4Gb-ból azt a maradék 512MB-ot is ! Ahogy sajnos látjuk, a konzolos verziókból átkonvertált (anti)optimalizált játékok, nem arról híresek, hogy spórolnak a VRammal ! :/ Nem hiába jönnek ki a 6-8Gb-os VGa-k, amikenk lehet hogy jelen pillanatban még nem sok értelmük van, de lehet hogy 1 év múlva, pl. az Ultra beállításhoz már alap lesz !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#28) flexxx2 válasza Chiller (#26) üzenetére


flexxx2
őstag

Ezt a 8xMSAA akasztja, 4xMFAA-n biztos kevésbé szaggatna.
Csudaszép modokat használ, én is elkezdtem, de aztán beszakadtam 10 fpsre, és még sehol se voltam ettől a kinézettől :(

(#29) arn válasza jedis (#27) üzenetére


arn
félisten

de mit vettek volna helyette? ha mongy 3.5 gigaskent aruljak, a benchmarkokban ugyanugy szerepel, mint eddig, mindenki rohan megvenni a 4gs 980at? ugyan... a 970et az ar/ertek miatt valasztottak.

ha az nv visszaadna a penzuket, mit lepnenek? kifizetnek a +40%os felarat a 980ra, vagy vennenek amdt helyette?

szvsz sokkal inkabb elbagatelizalt dolog pl az alulmeretezett tapresz, ami az alap 970hez lehet eleg lenne, de tulfeszelve es huzva, ahogy a gyartok aruljak.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) Scholes9


Scholes9
nagyúr

A hogyan csináljunk egérből elefántot tipikus esete...a 970 kb a legjobb áru /teljesítményű/hőmérsékletű/fogyasztású kártya és egy ideig az is marad...fikázni lehet csak épp nincs értelme 😄

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#31) flexxx2 válasza arn (#29) üzenetére


flexxx2
őstag

Ezért mondja az Nvidia ügyesen, hogy vidd vissza, nem sokan fogják. Néhányan meg vesznek 980at helyette.

(#32) arn válasza flexxx2 (#31) üzenetére


arn
félisten

errol van szo... nem valtozik semmi, igy total baromsag ugralni is, csak magukat hergelik. az nv meg majd annyit csinal, hogy tovabbfinomitja a specifikaciot, es odabiggyesztik, hogy

Memory Bandwidth (GB/sec) 224 (until 3.5g)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) Entryy válasza Reinkz (#21) üzenetére


Entryy
aktív tag

Te végig is nézted a linkelt videot vagy csak ide büfögted?
Semmilyen különbséget nem lehet látni a képeken!

Az utolsó 3 jelenet ahol "látszik" hogy a 970 nem használja az utolsó 500megát, ott eltűnik a 980 addigi 10% FPS többlete! A 970 viszont egész végig 7-10 fokkal alacsonyabb hőmérsékletet hoz.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#34) Tharkoul válasza Chiller (#26) üzenetére


Tharkoul
tag

Aki felpakol 8x MSAA-t downsampling helyett, az meg is érdemli, ha meg 4k mellett van ilyen fps drop, úgy, hogy fel van nyomva az AA is, akkor meg szintén csak tapsvihar az észrevehetetlensének - merthogy 4k mellett már 2x-től se lesz látható javulás, abban szinte biztos vagyok. Hacsak nem 40" plazmáról játszik valaki és odaül hozzá két centire szolizni. Félreértés ne essék, nem mondom, hogy 3.5 GB felett nincsenek problémák, mert vannak/lehetnek, ha nem tiltja le a driver, de ez totál életszerűtlen példa volt.

[ Szerkesztve ]

(#35) #85552128 válasza ÁdiBá (#20) üzenetére


#85552128
törölt tag

980-as biosszal is ugyanez a helyzet szóval nem biosból vannak letiltva.

(#36) Janus27


Janus27
tag

Aki azért panaszkodik, hogy szerinte át lett verve, az ne felejtse el hogy a GTX980 160+ ezerbe kerül a GTX970 meg 100+ ezerbe és mindössze 10-15% a teljesítmény különbség.

(#37) Yutani válasza Chiller (#26) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ebből hol derül ki, hogy milyen felbontás és milyen egyéb beállításokkal futtatta a játékot?

Félreértés ne essék, nem védeni akarom az Nvidiát (egyébként is inkább AMD fan vagyok 2006 óta), de úgy érzem, kicsit túl van lihegve.

Aki meg 4k-ra és 8xMSAA-ra akar kártyát, vegyen GTX 980-at, akár SLI-ben is.

#tarcsad

(#38) HSM válasza Yutani (#14) üzenetére


HSM
félisten

Nem értek egyet. A kártya 256 bites memóriabusszal volt hirdetve, melyhez 4GB ram kapcsolódik. Ehhez képest, a termék jelenleg 224bitesként működik 3,5GB eléréséig, és kb. 128bitesként, ha a maradék 512MB ram is használatban van, mivel az utolsó 512MB használata belassítja a felére a teljes maradék memóriapartíciót is. Ez nagyon nem ugyanaz.

(#29) arn: 3,5GB-osként korrekt lett volna, akkor ott lett volna fixen a 224bites busz, és a végig azonos sebsségű 3,5GB memória. Semmi driveres trükk, semmi átverés, csak a nyers számok.

(#32) arn: A tesztekben baromira nem volt maxra kiterhelve a ram, így sanszosan nem is jöttek ki a gondok. Ettől a valós játékokban, amik egyre több VRAM-ot igényelnek még simán kijöhet.

(#36) Janus27: Ez mit is változtat az átverés tényén? Sz@rt kaptál, de legalább "olcsón", 100 000-ért? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

"Természetesen senki sem mondja a zöldeknél, hogy nem hibáztak, de véleményünk szerint messze nem olyan drámai a helyzet, hogy petíciót kelljen indítani, vagy csoportos pereket szervezni."

Valójában a hamis speckók megadásánál azért nem sok rosszabbat tehet egy cég. (talán csak ha a testi épséget veszélyeztetné, mondjuk elfüstöléssel)

Ez így nem pártolandó, hanem egyenesen el-fo-gad-ha-tat-lan!

Nem szokom rosszindulatú lenni, de szerintem egy nagyon nagy pénzbünti kijárna nekik.

Azért mégsem 10 dolcsis kínai hamisítvány vackokról van szó!

-

(#40) balint107


balint107
aktív tag

Nem értem mi ez a hiszti. Most jött ki a 960, ami egy f*s lett szó szerint teljesítményben. Majdnem egy GTX 670-nek a szintjén van. És van a 970 két három tizessel többért, ami a 780 Ti szintjét súrolja kb fele annyiért mint a Ti volt megjelenéskor. A 780 még mindig drágább. A 780 és a 780 Ti pedig mindössze 3GB-os volt nem 3,5-öt használt a 4-ből. Szóval WOW.... :U

[ Szerkesztve ]

(#41) jorgoszka válasza HSM (#38) üzenetére


jorgoszka
tag

sokan álmodoznak ilyen "szarról".

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#42) HSM válasza jorgoszka (#41) üzenetére


HSM
félisten

Épp erről beszélek, hogy nem egy olcsó kis vacak kártya, ahol ekkora átverések talán beleférnének, mert úgyismindegy. :U

(#43) Menthirist


Menthirist
veterán

Egyetértek hogy ugyan a 970 továbbra is remek kártya az áráért, DE

-Ha 4 gigás kártyát veszek, akkor 4-et is akarok, nem 3.5-et. Az nekem nem érv, hogy kevés olyan játék van ami pont beleesik ebbe a 3.5-4 gigás térfélbe. Már most is van. És lesz is. Ráadásul 3 giga felett is már lassul, nem csak az utolsó 512 a szar. Írják rá hogy 3.5 giga, és nem lesz több gondom. Amíg viszont 4 gigásként van hirdetve, addig az ember joggal várja el hogy ne legyen lenyúlva csak úgy a ram nyolcada.

-Ha publikáljuk hogy az eszközünk valamilyen spec-et tud, akkor az a minimum hogy azt ténylegesen tudja is, különben vásárló megtévesztése. Milyen lenne ha a 2816 GCN magos 290X csak 2400-al lenne az életben szerelve, vagy kevesebb ROP-pal? Nem lenne drámai a hatás, de ha már kifizetek egy adag pénzt hogy megvegyem ami a leírásban szerepel, akkor már kapjam is azt.

Szóval abban egyetértek hogy nem történt világvége, ettől jó kártya maradt, és abban is, hogy az alulméretezett feszültségvezérlés miatti tuning oem kártyák ciripelése nagyobb gond. De nem az mint aminek reklámozták. Nem tud annyit. Ezt pedig még az nvidia-nak sem szabad elnézni, mert ki tudja mi lesz legközelebb.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#44) Yutani válasza HSM (#42) üzenetére


Yutani
nagyúr

Akkor most követelje vissza mindenki a fél giga RAM árát az Nvidiától, úgy rendben lenne minden! :)

#tarcsad

(#45) jorgoszka válasza HSM (#42) üzenetére


jorgoszka
tag

nekem van ilyen, mégis totálisan belexarok. :)
itt is azok lázadoznak, akiknek nincs.

Jobb ma egy gombóc fagyi, mint holnap egy se.

(#46) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

akkora felhajtast, a semmiert ?!! pff. ;]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#47) Janus27 válasza HSM (#38) üzenetére


Janus27
tag

Sz@rt kaptál?????????????

Ez kicsit erős duma volt! A gamerek 95%-a szeretne ilyen sz@rt a gépében tudni. Ha valaki 8xMSAA-t akar meg ULTRA részletességet (mely némelyik játéknál mégcsak nem is szabványos, mert csak modokkal érhető el) az ne sima felsőkategóriás kártyát akarjon, vegyen ULTRA kártyát ULTRA DRÁGÁN!

[ Szerkesztve ]

(#48) Puma K


Puma K
veterán

Gyerekek már mondtam... akinek problémája van a GTX 970-es kártyájával az ingyen odaadhatja nekem, mert engem egyáltalán nem zavarna a tudat, hogy játék közben amúgy sem vennék észre semmit az említett bakiból... :DDD

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#49) odium


odium
aktív tag

Hadd kérdezzem meg a műhisztit kiáltóktól, hogy mi a határ? Ha 1 gigáról lenne szó azt is be kéne nyelni? Vagy 750 mega is beleférne még? Hát menjetek a fenébe, van aki hónapokig gyűjt egy ilyen kártyára, hogy aztán legalább 3-4 évig használhassa. Jó, hogy a közeljövőben még csak az optimalizálatlan játékok lassulnak be, de 2 év múlva lehet, hogy a játékok jó része már vígan használná a 4 gigát....ja tudom: kit érdekel, akkor már ez nem lesz hír, most meg még jól le lehet oltani az elégedetlenkedőket.

(#50) Sonja


Sonja
veterán

AMD már lépett is. :W :DDD

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.