Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

Aranyos :) az ilyenek írások teszik szebbé a napot :) :R

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Láttam a TV-ben is.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#3) Mr.Csizmás válasza Dluinet (#2) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

"én nem nézek televíziót..." :DDD

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#4) XtNz


XtNz
tag

hát ennek tényleg durva körmei vannak :D

+set fs_game defrag

(#5) Egorov


Egorov
aktív tag

Hát ez igen csodálatos kép :K aranyosak ezek a koala macik, persze csak így képről. Azért nem szeretném ha simogatás közben lemarná a fél arcomat a karmaival :DDD
Gratula az itató bácsinak ;)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#6) Eastman válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


Eastman
őstag

:D

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#7) Puma K


Puma K
veterán

Bakker szegény kis állat... Sok hülye idióta ember felgyújta (vagy nem) az erdőket nem is gondolva az ott élő állatokra akik szét égnek mert nem bírnak elmenekülni vagy ha el is tudnak akkor biztos szereznek valamilyen égési sérüléseket... Nézem a képet amin itatja a koala macit David Tree és borzzalmas látni ahogy egy palackozott vizet iszik holott csak le kell mászni a fáról a macinak és innia a közelében lévő folyóból/forrásból, de nem bir elmenni mert szét vannak égve a lábai szegény párának...
Aztán nézem a második képet... borzasztó megint csak ezt tudom mondani... :(

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#8) Eastman válasza Puma K (#7) üzenetére


Eastman
őstag

A koalák alaphelyzetben nem isznak vizet. A fák leveleiből fedezik a folyadékszükségletüket. Szegényke nagyon ki volt már tikkadva, ezért nyúlt a vízért.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) Tomate


Tomate
veterán

Aranyos, bár sajnos kétlem, hogy ő alkotta volna egyedül az ott élő koalák népességét... :(

(#10) .volkovy.


.volkovy.
tag

Ezekről mindig Ford Fairlane jut eszembe :O

(#11) bigz válasza Puma K (#7) üzenetére


bigz
tag

Ne macizzuk mar le! Amugy pedig valoban nem maszik le es nem iszik folyobol. Egesz nap a fan ul, eukaliptuszlevelet ragcsal es be van tepve, mert az eukaliptusz ekkora mennyisegben erosen halucinogen :)

Az erdok "felgyujtasa" meg megint egy erdekes temakor. Victoriaban jelenleg 50 fok van arnyekban. Ha valaki f*ngik is kigyullad a fel vilag. Az also tagozatos "trombiesatuzmanok" promocio tipikus iskolapeldaja koszon vissza: nagyjabol egy vizcseppen athalado napsugar is langra tudja lobbantani a bozotost. Egyszer segitettem oltotani egy tarlotuzet Melbourne-tol nehany oranyira. Nem egett tobb 8 hektarnal, de irto para volt.

I <3 Razer Mantis Control.

(#12) talmida válasza Mr.Csizmás (#3) üzenetére


talmida
Közösségépítő

A kis koala nagyon aranyos...de a 2006 Youtubeját a TV-s csaj nyerte ;]

Ilyen jót már rég nevettem. :DDD Köszi!!!! :))

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#13) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A foto jó, a történet szomorú.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#14) kételkedem válasza Vakegérke (#13) üzenetére


kételkedem
addikt

Ott a pont.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#15) dokar


dokar
addikt

Nagyon jó kép! Imádom az állatokat. :)

extra - SEXRay

(#16) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

a második képen aranyosabb a maci mint egy plüssverzió :DDD

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#17) nrgia


nrgia
őstag

Minden elismerésem ezeknek az embereknek! :K

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#18) brownus


brownus
veterán

nagyon aranyos:)

itt is van egy:)
ahogy beleült a lavórba... :)

[ Szerkesztve ]

(#19) rarri


rarri
senior tag

Köszönöm, hogy közvetítetted felénk ezt a történetet. Nagyon megható és drámai mind a két kép , és a történet is. :R

brownus : annyira aranyos ! :))

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#20) Crystalheart válasza bigz (#11) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Két éve (2007 nyarán) itthon is volt 50+ fok (akkor is gumicsizmában és hosszú farmerban császkáltam :P), itt viszton nincsenek akkora egybefüggő száraz bozótosok, így nem is lehetett akkora vész... Még szerencse.

(#21) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Tényleg jó kép.
Én csak a címbe kötnék bele, a felkiáltójel előtt ne legyen már szóköz! :B

(#22) Picco válasza brownus (#18) üzenetére


Picco
addikt

aranyos :)

nekem erre az oldalra az AVG virust jelez "Dropper:small"

**Escape from Tarkov EOD account elado!** It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#23) brownus válasza Picco (#22) üzenetére


brownus
veterán

nálam /is/ avg 8.0.234 van fent és semmi...

(#24) ]Phobos[ válasza Vakegérke (#13) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Ez így van! Aranyos nagyon...

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#25) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Aranyos maci :) Nem tudom hogy élte túl, de nagy mákja volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#26) rarri válasza ipavlidu! (#21) üzenetére


rarri
senior tag

Én is tettem volna oda szóközt. :) Esztétikailag mindenképp így helyes szerintem ahogy Eastman írta, bár lehet hogy helyesírásilag nem. :)

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#27) fene_vad


fene_vad
senior tag

akkor leszek én az egyetlen: utálom a koalákat. Persze attól még kapott volna vizet tőlem is.

(#28) brownus válasza fene_vad (#27) üzenetére


brownus
veterán

na ezt magyarázd el, hogy miért is?

(#29) barnam_


barnam_
nagyúr

riszpekt a tűzoltónak :R

(#30) Kareszovics válasza barnam_ (#29) üzenetére


Kareszovics
addikt

Hasonló gondolatok fogalmazódtak meg az én fejemben is- :R

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#31) fene_vad válasza brownus (#28) üzenetére


fene_vad
senior tag

nem tudom, engem valahogy idegesít, ha dollármilliókat ölnek 1 evolúciós értelemben életképtelen faj megmentésébe csak azért, mert cuki. Persze az erdőtűz ez esetben más, ezért írtam, h én is adnék neki vizet.

(#32) brownus válasza fene_vad (#31) üzenetére


brownus
veterán

nem tudom, hogy mennyit költenek a megmentésükre, de világméretben az a pár millió dollár nem összeg...

(#33) marcias válasza fene_vad (#31) üzenetére


marcias
őstag

miért, a Föld szemszögéből az, hogy dollár-ezermilliárdokat költenek háborúzásra, az fontosabb? 2009-ben gondolkozhatnál kicsit zöldebben...

[ Szerkesztve ]

Steam: marcias88

(#34) fene_vad válasza marcias (#33) üzenetére


fene_vad
senior tag

Zölden gondolkozok... de nem csak az orromig latok. Ha monnyuk azt sok penzt a tengeri algák megmentesere forditanak, amik Fold oxigentermelesenk a 3/4-et adjak, esszerubb lenne, bar akkor nem keszulnenek ilyen Pic of the Year dolgok. Az algak nem cukik.

(#35) NoLF


NoLF
addikt

nem igazán értem hogyan lehet februárban elnyerni az év képe címet...

unokatesóm arrafelé lakik... nagyon nem oké most ott a helyzet. :(

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#36) fene_vad válasza marcias (#33) üzenetére


fene_vad
senior tag

Világméretben pár milla télleg nem nagy összeg... kivéve, ha ezt a mondatot monnyuk egy kolerakórházban mondod. Bocsi, nincs lóvé gyógyszerre, kell a koaláknak meg a pandáknak sok friss eukaliptusz meg bambuszrügy, mert a kényes gyomruk csak azt veszi be.

(#37) marcias válasza fene_vad (#36) üzenetére


marcias
őstag

Szerintem nem arról beszélek, ami ellen most szólsz. Tök nem jó dolog, hogy nem mentjük meg az algákat, vagy egyéb fontos dolgokat, de a koala sem azért van megmentve mert cuki, hanem mert az ember felelőssége kéne legyen, hogy a Föld faji sokszínűsége fennmaradjon. És tudtommal ezek az állatok így is a kihalás szélén vannak. A gyógyszeressel megint nem tudok mit kezdeni, szerintem nincs ember aki másképp gondolkodna, ha a pénz végtelen lenne. De mivel a pénzt felülről osztják, az ő érdekeik fontosabbak sok millió emberénél is akár.

Steam: marcias88

(#38) fene_vad válasza marcias (#37) üzenetére


fene_vad
senior tag

Sajnos így van...

A felelősség dologban azonban teljesen nem értek egyet, hiszen naponta többszáz faj tűnik el örökre, sőt, amióta az élet megjelent milliószor több faj tűnt el mint ami most jelenleg él a földön. Ezért érzem indokolatlannak azt az óriási pazarlást, amit 1 (egy!) ilyen faj megmentésére költenek csupán azért, mert cuki.
Azért (is) áll a kihalás szélén, mert képtelen alkalmazkodni. Ha pedig nem alkalmazkodik, nincs helye egy egészséges és természetes ökológiai rendszerben. Ebbe belenyúlni szándékosan és nagyon drágán: természetellenes.

(#39) marcias válasza fene_vad (#38) üzenetére


marcias
őstag

Nézd, a világ már csak így működik. Ha nincs valami a szem előtt, az olyan mintha nem is lenne. Biztos van egy csomó mélytengeri hal, amit meg kéne menteni, de mivel nem szépek, és nem is foglalkoznak velük, ezért nem lehet rá pénzt összeszedni. Én megintcsak azt mondom, hogy annak kell örülni, hogy legalább ezeket megmentik, és törekedni kell rá hogy a többit is megmentsük. Én nem a koaláktól, pandáktól vagy a szibériai tigristől sajnálom a pénzt, hanem a dubai tornyoktól, a háborús kiadásoktól és az egyéb felesleges pazarlástól, amik jórészt gerjesztik is a fenti fajok pusztulás közeli állapotát.

Steam: marcias88

(#40) fene_vad válasza marcias (#39) üzenetére


fene_vad
senior tag

hát az biztos, h én sem a koalák elől venném el először pénzt:)

(#41) -=Sziszi=- válasza fene_vad (#38) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

egészséges és természetes ökológiai rendszerben

Ez baromság. Az emberiség már rég felborította az egészséges és természetes ökológiai rendszert és e miatt pusztulnak ki fajok százai naponta. Ezért a mi felelősségük segíteni nekik. Talán, ha nem állna 10 + 100 ezer autó naponta a dugókban órákon át akkor talán nem lenne 50 fok árnyékban és nem égne le az a maradék kis erdő amit még nem irtottunk ki.
A fajok alkalmazkodása és ellentétes esetben kihalása rendben lenne, ha meglenne a egészséges és természetes ökológiai rendszer.
(Hú de sok a feltételes mód. Nah mind1)

Üdv Szisz

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#42) fene_vad válasza -=Sziszi=- (#41) üzenetére


fene_vad
senior tag

"e miatt pusztulnak ki fajok százai naponta"

Nana. Fajok millioi pusztultak ki meg joval azelott h az elso majom imbolyogva megallt a laban. A jegkorszakokhoz es az idoszakos felmelegedesekhez sem volt semmi koze a kipufogogazoknak. Az prdig milyen felelosseg, h mentsuk meg a cukikat? Nem inkabb onzo erdek?
Persze ez nem menti fel azokat a szarhazikat, akik erdoket gyujtogatnak. Na, nekik nem adnek vizet.

(#43) marcias válasza fene_vad (#42) üzenetére


marcias
őstag

Egyébiránt, értem az álláspontod, és van is benne logika, talán kicsit egyet is értek vele, addig a pontig, hogy az utóbbi 10.000 évben az ember olyan durván beavatkozott a Föld öko-rendszerébe minden szinten, hogy gyakorlatilag nincs értelme azokról a folyamatokról beszélni, ami az ember előtt működött. Ha a Föld urainak tartjuk magunkat, akkor kötelességünk azokat az állatokat megvédeni, amik a mi folyamataink miatt kerültek veszélybe. Hülyeségnek tartom azt az álláspontot, hogy ez így van jól.

Steam: marcias88

(#44) -=Sziszi=- válasza fene_vad (#42) üzenetére


-=Sziszi=-
aktív tag

Fajok millioi pusztultak ki meg joval azelott h az elso majom imbolyogva megallt a laban

Igen ez így van csak nem 100-200 év lefordása alatt történtek ilyen változások, hanem 10 ezer, 100 ezer vagy ha dínókról van szó 100 millio év alatt.
Az szerinted, hogy 200 év leforgása alatt kihalnak a bálnák (pedig már ezer vagy millió éve élnek) szerinted természetes?

marcias:A Föld urai? Ez vicces :DDD Szerintem csak kb 500-1000 éve romboljuk a környezetünket nagyon nagy mértékben.

[ Szerkesztve ]

"Pár évvel később azért a Doom, Wolfenstein 3D már szerves része volt a közoktatásnak is." - Dilikutya

(#45) fene_vad válasza marcias (#43) üzenetére


fene_vad
senior tag

en is ertem az allaspontod, es egyet is ertek vele kicsit:)
Meg talan a kotelesseggel is, csak azt mondtam, h en nem a cukisagot helyeznem az elso helyre, ha fajokat kene megmentenem:)

(#46) fene_vad válasza -=Sziszi=- (#44) üzenetére


fene_vad
senior tag

Nem termeszetes... mint ahogy az sem, hogy egy olyan allatfaj, aminek mar reges-regen ki kellett volna halnia, nem halt ki---->koala

(#47) marcias válasza fene_vad (#45) üzenetére


marcias
őstag

Ezt közben megvitattam egy haverommal, és arra jutottunk, hogy sajnos ez van. Míg a koalákra viszonylag könnyű pénzt szerválni (mert cukik). addig a tengeri algák megmentésére már a faj jellege miatt is elég nehéz civil pénzeket szerezni - nagyrészt szerintem a koalák vagy pandák megmentésére is civil szervezetek, és nem szakmaiak - államiak adják a pénzt. A tengeri algák megmentése meg azért is problémás, mert nemzetközi összefogás kellene hozzá, és számos gazdasági-közlekedési kötődése lenne, és sok befolyásos ember érdekével ütközne - sajnos ennyire NEM FONTOS a könyvezetvédelem nekik... :( Szóval én amondó vagyok, hogyha csak a koalákat lehet megmenteni - mert aranyosak - akkor legalább azokat mentsük meg.

Steam: marcias88

(#48) Eastman válasza fene_vad (#31) üzenetére


Eastman
őstag

Hát fene egy vad vagy Te! ;)

Nézzük abból az irányból a sztorit, hogy a tűzoltók a többi ember megmentésére, a károk felmérésére indultak az erdőbe. Ekkor találják meg a tüzet túlélő koalát. Tehát ez esetben nem direkt "koalamentő" expedíció volt. Máris faragtunk a költségeken. :)
Ezután olyan gondozók, ápolók segítségét kérték, akik eleve belső készetésből mindent megtennének a beteg, bajba került állatokért.
Akinek ilyen belső küldetéstudata van, igy vagy úgy pénzt kerít a segítségnyújtáshoz. (pl adományok, 1%) Ha másképp nem megy a saját pénzét költi, saját szabadidejét áldozza a hivatására.

Szerintem ez a pénz az ausztrál gazdaságból nem "hiányzik". Ha a kormány mégis dollármilliókat költ a koalára az azért van, mert nemzeti jelkép náluk és veszélyben van.

A koala "cuki", de a viselkedésének, élőhelyének kutatói nem cukiságból foglalkoznak vele. Egy ilyen kutatás komoly szakmai munka.

Azért az év fotója szerintem, mert azt szimbolizálja, hogy a természet egyre inkább kiszolgáltatott az embernek. Arról nem is beszélve, hogy ha nem egy ember nyújtja az ásványvizespalackot egy vadállatnak, sajnos megtalálja ő maga az erdőben a többi hulladékkal együtt.

Csendben megjegyzem, hogy ennek ellenére még mindig a rovarok uralják ezt a bolygót...

Eastman's 1%: [link]

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#49) marcias válasza Eastman (#48) üzenetére


marcias
őstag

Egyet értünk. :)

Steam: marcias88

(#50) Eastman válasza marcias (#47) üzenetére


Eastman
őstag

"Szóval én amondó vagyok, hogyha csak a koalákat lehet megmenteni - mert aranyosak - akkor legalább azokat mentsük meg." :K

#49-re: ...énisaztmondtamközben... ;)

[ Módosította: tiv83us ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.