Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VictorHUN


VictorHUN
aktív tag

Ideje volt már

David Icke: Ébred már az oroszlán

(#2) .tnm


.tnm
addikt

milyen terméket árul a Steam? nem ezen fog elbukni a dolog?

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#3) #57770240 válasza .tnm (#2) üzenetére


#57770240
törölt tag

Tuti ezen fognak bukni az ausztrálok.Nem tudom, hogy lehetne hibásnak minősíteni egy ilyen fajta terméket... :F

(#4) saelin válasza .tnm (#2) üzenetére


saelin
veterán

Mobil fronton van lehetőség az app teljes árának a visszatérítésére, akkor itt miért nem lehetne?

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#5) .tnm válasza saelin (#4) üzenetére


.tnm
addikt

mert mobil fronton megveszed az app-ot, Steam-en nem veszel szoftver-t. Steam-en minden egyes alkalommal szolgáltatást veszel: előfizetést tartalomra.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#6) Bad Pritt válasza saelin (#4) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Azért, mert egy digitális termékkulcs nem lehet hibás aktiválás után, maximum előtte, akkor viszont értelemszerűen új kulcsot adnak.
Meg azt is képzeld el, ha lenne ilyen visszatérítés, az milyen pluszköltséget jelentene a Valve-nak, kéne egy külön csoport emberke, aki ezekkel foglalkozik, mert a sok láma rászabadulna, másfél nap alatt kipörgetné a Hitmant, aztán menne sírni, hogy kéri vissza a pénzét, mert ilyen-olyan baja volt.Ez nem lenne baba.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#7) hommeros válasza .tnm (#5) üzenetére


hommeros
őstag

Ez max akkor lenne igaz, ha bérelném havidíjért. Mivel egyszer fizetek, és nincs renew gy megvettem a használat jogát. Ennyi erővel akkor play mondhatná ugyanezt az appokra is.

Amúgy majd megemelik az árakat, mert hogy kockázati tényező, szíve joga.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#8) saelin válasza Bad Pritt (#6) üzenetére


saelin
veterán

Ha szabnak a visszatérítésre időlimitet, akkor nem "pörgetik ki" a játékot az idő alatt. Vagy adnának lehetőséget trial verzió kipróbálásához, ha már a demók eltűntek szinte...

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#9) Bad Pritt válasza saelin (#8) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Aussie-knál nem tudom mennyi ideig lehet visszatérítést igényelni, nálunk 3 nap. Na most egy skót vérpistike 3 nap alatt az RPG-ken kívül mindent kipörgetne, csak hogy ne kelljen fizetnie.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#10) .tnm válasza hommeros (#7) üzenetére


.tnm
addikt

mondhatná a play, de nem mondja (tudomásom szerint).

és ne felejtsd el, nem az a kérdés, hogy lehetne-e Steam-en próbagarancia (persze, hogy lehetne, nem véletlenül nincs, de ez nem is a Steam sara), hanem hogy vonatkoznak-e a rá az AUS termékekről szóló törvények. Mellesleg biztos vagyok benne, hogy ezeknek a törvényeknek a Play negyed órás elállási joga se felelne meg, ha most valamilyen AUS bíróság kimondaná, hogy Play-re és Steam-re is vonatkoznak ezek a törvények.

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#11) hommeros válasza .tnm (#10) üzenetére


hommeros
őstag

Mint írtam, ez akkor lenne igaz, ha folytatólagos szolgáltatásról beszélnénk, és újra és újra elő kellene fizetned a játék használatára. Szerintem benne van a szoftverek árában a steam használatának díja. Ez a nincs elállás csak azért alakult ki, mert a fizikai adathordozók esetében lemásolták, lenyúlták a kulcsot és visszamondták. Ha itt nem lesz rá lehetőség, akkor bizony az elállás jogát is biztosítani kell.

Szerintem igazuk is van, hogy meglépik. A google is kap majd akkor egy idézést :D

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#12) #56230144


#56230144
törölt tag

Ennyi erővel az Origin és az ubisoft trágyadombja is perelhető.

(#13) hommeros válasza #56230144 (#12) üzenetére


hommeros
őstag

Minden ilyen típusú szolgáltató, jah :DDD

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#14) .tnm válasza hommeros (#11) üzenetére


.tnm
addikt

http://store.steampowered.com/subscriber_agreement/

olvasd el, előfizető vagy mindenre. pont ezért nem vonatkozik az az EU rendelkezés se rájuk, hogy digitálisan vásárolt tartalmat is jogod van eladni.

előfizető vagy, ha holnaptól havidíjas lesz a Steam, akkor felmondhatod az előfizetésed (azaz többet nem lépsz be, vagy törölteted a fiókod, de nem fogod visszakapni az árát semminek.)

részemről lezártam, többször több helyen is tisztázva volt, hogy Steam-ről/Origin-ről stb. vásárolt játék esetén kevesebb jogot veszel, mint amikor régen megvettél valamit CD-n (ma már sok esetben a fizikai adathordozón értékesített játékhoz is ez a szűkebb licensz szerződés jár, mivel azok is valami online store-os DRM-hez vannak kötve.)

félreértés ne essék, nem mondom, hogy jól van ez így, , vagy hogy bojkottálni kéne az online store-okat, csak hogy ez van és igazából csak azért nem okoz ez komoly problémákat (nem kérnek havidíjat, nem szűnik meg egy szolgáltatás, amivel az összes ott tárolt játékodhoz se férnél hozzá), mert még mindig bőven jövedelmező ez a piac

It's a rare occurrence, like a double rainbow, or someone on the Internet saying, "You know what? You've convinced me I was wrong."

(#15) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Ez bukás lesz szerintem, de látom mások is így gondolják.

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#16) Mister_X válasza .tnm (#5) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Mit árul a Valve? Szolgáltatást. Ha nem tudja nekem biztosítani (pl. folyamatos fekete képernyő fogad egy játék indításakor), akkor miért ne követelhetném vissza a szolgáltatás árát?

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#17) hommeros válasza .tnm (#14) üzenetére


hommeros
őstag

Szerintem pont ott írták a cikkbe, ha EU-ba szolgáltat, rá is vonatkozni fognak az ottani jogok. Tök mindegy mit ír az EULA a törvény felett az nem állhat. Ilyen egyszerű ez. Ha nem tartja be, majd kényszeríteni próbálják bírósági határozaton keresztül. Erre jó a próba per. Kíváncsian várom a végét.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#18) pigster válasza Bad Pritt (#6) üzenetére


pigster
senior tag

Éppen úgy, ahogy az sem baba, hogy megveszel valamit az interneten, használod két hétig, aztán indoklás nélkül visszaküldöd, igaz? Pedig rengetegen visszaélnek vele. De hát ez ugye az EU-s törvény.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#19) Heavyrain válasza BlackSoft (#15) üzenetére


Heavyrain
őstag

Dehogy lesz bukás. :U
Ausztráliára vonatkozólag megváltoztatják a visszatéritést,hogy ne sértse az ottani szabályokat,más régiókban meg marad minden a régi. (amíg másik ország is be nem pereli)
Függetlenül attól,hogy a fentiek után peren kívül képesek lesznek-e megegyezni,vagy elveszti a pert a Valve, egy "kis" pénzbírságtól nem fog csődbe menni a cég,főleg az elmúlt üzleti évben jelentősen megnövekvő Steames eladásoknak köszönhetően.
DE ha csődbe is menne a Valve,a Steam akkor sem tűnne el,kizárt dolog,hogy egy ekkora és ilyen jól profitáló szolgáltatást,mint a Steam,ne vásároljon fel egy másik cég.

[ Szerkesztve ]

(#20) icemad válasza pigster (#18) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Már miért lenne visszaélés, ha a törvény lehetőséget ad rá. Én is 150centin néztem a VB-t, nem fogok 107-en vakoskodni... :DDD

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#21) djculture válasza Heavyrain (#19) üzenetére


djculture
félisten

Én úgy olvastam hogy a Német fogyasztóvédelem is hasonló ügyet készít elő. Utána meg már eu-s szinten is lehet rá törvény ha ugy alakul.

[ Szerkesztve ]

(#22) BlackSoft válasza Heavyrain (#19) üzenetére


BlackSoft
addikt

Úgy értettem, hogy az állam fogja bukni a dolgot... :D

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#23) hommeros válasza icemad (#20) üzenetére


hommeros
őstag

Hogy élnek vele vissza? Engem az is érdekelne.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#24) pigster válasza icemad (#20) üzenetére


pigster
senior tag

Én azért írtam, hogy lássa, most is van ilyen törvény.
Egyébként nagyon rossz törvény, te pedig egy <inkább kimoderálom magam> vagy, a törvényt nem azért találták ki, amire te kihasználtad, és visszaéltél vele. Örülj magadnak.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#25) pigster válasza hommeros (#23) üzenetére


pigster
senior tag

Hát pont úgy, mint ahogy a kedves kolléga. A törvény azért van, hogy ha kiderül, hogy nem olyan, nem azt tudja, stb. akkor visszaküldhesd az árucikket. Nem pedig azért, amire jó sok sz@r alak használja, hogy pl. világbajnokságot néz egy vadiúj tv-n, lakodalomra megveszi a teljes tányér és étkészlet szettet, nyaralásra megveszi a fényképezőt, stb. használja, teljesen elégedett vele, aztán persze 2 héten belül visszaküldi.

FIGYELEM! A többszázezres Samsung okostévék kéretlen reklámokat tolnak az arcodba.

(#26) hommeros válasza pigster (#25) üzenetére


hommeros
őstag

Értem, köszi hát ez tényleg elég gáz, főleg a tányéroson nevettem :DDD

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#27) Ipszilon


Ipszilon
csendes tag

Én ezt ahhoz hasonlítanám, hogy a moziban sem kérheted vissza a jegy árát, ha nem tetszett a film. Márpedig egy játék esetében valami hasonlóról lenne szó: végigviszed két nap alatt a történetet, utána meg visszakéred a pénzt. Szerintem ez a nem multira kihegyezett játékok végét jelentené.

Persze főleg újabban a Greenlight miatt a Steamen valóban sok nem túl jó minőségű program jelent meg, amivel kezdeni kellene valamit. Szerintem az lenne a jó kompromisszum, ha 1-2 óra játékidő alatt lehetne visszakérni a pénzt.

[ Szerkesztve ]

(#28) TESCO-Zsömle válasza hommeros (#26) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Addig nevetsz, míg nem adsz el valami újat interneten keresztül, ami két hét múlva visszajön használtan... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#29) Xaels


Xaels
félisten

A Steam "méri" melyik játékkal mennyit játszott az ember. Simán mondhatnák, hogy X időn belül térítenek csak vissza.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#30) X Factor válasza Mister_X (#16) üzenetére


X Factor
addikt

Visszakövetelheted, kapsz is refundot. Nyilván, ha ezzel az adott címmel meg van 28 óra gameplayed, akkor meg nem.

Make things work

(#31) icemad válasza pigster (#25) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én vagyok a szar alak? A magyar ilyen ember, mindig mindenhol megtalálja a kiskaput. Majd ha keresek annyit, hogy becsülettel megtudom venni, amit szeretnék, akkor nem élek vissza a törvény adta jogommal! Ha ez egyeseknek fáj, akkor így járt. Én megvettem a tévét, kifizettem. Nem tetszett a tápcsatlakozó kábelének szigetelése, fogtam visszaküldtem. Ennyi. Én inkább azt nem értem, hogy ezzel mi a gondotok? A kereskedőt sajnáljátok vagy mi?

A cikkhez: Valaki tudja pontosan, hogy milyen törvény alapján perlik a Steamet? Mert itt szerintem arról van szó, hogy ha a felhasználó gépén valamilyen oknál fogva el sem indul az adott program, akkor kérhetné vissza a pénzt. Vagy rosszul gondolom?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#32) laceszgamer


laceszgamer
addikt

Mért nem lepődök meg, hogy megint az ausztrálok?:D A németek mellett náluk áll legtöbbször a bál. :D

Dovahkiin, Dovahkiin naal ok zin los vahriin wah dein vokul mahfaeraak ahst vaal! Ahrk fin norok paal graan fod nust hon zindro zaan Dovahkiin, fah hin kogaan mu draal!

(#33) Mister_X válasza X Factor (#30) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Sacred 2-nél 65 órát mutat, pedig csak elindítani próbáltam :N (kijelezte, hogy elkezdtem vele játszani, csak épp nem töltött be)

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#34) zone válasza #56230144 (#12) üzenetére


zone
őstag

Habár az Uplay nem, az Origin és a GOG ad lehetőséget a visszatérítésre.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#35) b. válasza icemad (#31) üzenetére


b.
félisten

Miért nem lehet sajnálnia kereskedőt? gondolod hogy csak az MM meg a nagyok árulnak ilyen dolgokat? Sok maszek is próbálkozik ezzel, kis boltok akiknek egy 150 ezres Tv ára lehet, hogy a havi tiszta bevételük harmada/ fele.A használt terméket azután mennyiért tudja értékesíteni, ha egyáltalán tudja? Nem a jogos visszaküldésről beszélek hanem az ilyen dolgokról, hogy valaki direkt visszaél ezzel a dologgal.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) saelin válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


saelin
veterán

Akkor az online patikák félhetnek az óvszer árusításánál! ;]

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#37) hommeros válasza TESCO-Zsömle (#28) üzenetére


hommeros
őstag

Nem valószínű, hogy esküvőhöz mért tányérkészletet fogok értékesíteni. :DDD De majd átmegyek a hídon, ha odaérek ;) Viszont a jogszabály értelmezése nem ilyen engedékeny:
Kipróbálhatjuk-e a terméket az elállási határidő alatt?
Természetesen igen, hiszen pontosan ez az elállási jog lényege, hogy a 14 napos határidő alatt megbizonyosodhassunk arról, hogy a termék alkalmas a rendeltetésszerű használatra és megfelel az egyéni használati céljaink teljesítésére, tehát a csomagolás felbontása és a termék kipróbálása nem vezet az elállási jogunk elvesztéséhez [kivéve zárt csomagolású egészségvédelmi, higiéniai termékek, hang-, illetve képfelvétel (CD és DVD lemezek), számítógépes szoftver esetében].
Fontos tudni ugyanakkor, hogy ha a terméket nem csak kipróbáltuk, hanem ezen felül is használtuk, akkor a termék ebből fakadó értékcsökkenésért felelősséggel tartozunk a vállalkozás felé.

Tehát lerendelsz 100 tényért például, és mindet befogod, az már azért nem csak egy próba.

Ráadásul vita esetén a vásárlónak a terhe a bizonyítás:
Lényeges, hogy vita esetén minket terhel annak bizonyítása, hogy felmondási jogunkat a jogszabály előírásainak megfelelően gyakoroltuk.

És akkor még nem is beszéltem arról, hogy könnyen lehet ezzel trükközni a webáruháznak. De tippet nem adok.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#38) winhate válasza saelin (#4) üzenetére


winhate
őstag

Hol is ?

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#39) saelin válasza winhate (#38) üzenetére


saelin
veterán

Androidon van rá 15 perced, hogy kérj refund-ot.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#40) Viktor77 válasza saelin (#39) üzenetére


Viktor77
titán

Ami ráadásul 2 óra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#41) Ursache


Ursache
senior tag

Egyszerűbb, ha kivonulnak Ausztráliából. Aztán a törvényük jól beszopatta az ott élőket, aztán törvény módosítási javaslat, majd vissza az egész :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#42) Viktor77 válasza Ursache (#41) üzenetére


Viktor77
titán

Bizonyára törvényt fognak módosítani egy játékkiadó miatt.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#43) #52815360 válasza Ursache (#41) üzenetére


#52815360
törölt tag

Senki sem sirna, ha eltűnne a drm a játékokból.

(#44) Ursache válasza Viktor77 (#42) üzenetére


Ursache
senior tag

Ha ennyire fontos az ottani játékosoknak, hogy ezen a hülyeségen lovagolnak, akkor össze fog gyűlni annyi aláírás...

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#45) saelin válasza Viktor77 (#40) üzenetére


saelin
veterán

Halottam róla, de nem mertem bizton állítani.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#46) djculture válasza Ursache (#41) üzenetére


djculture
félisten

Ne zavarjon de eu-ban is készül hasonló törvény.. Amugy ahogy olvastam a watch dogs miatt van, mert renegeteg ausztrál ember előrendelte a steamen és nem voltak megelégedve vele pár nap után vissza akarták követelni a pénzt..
Szerintem is kellene erre egy törvény mert akkor a kiadók nem tudnának mondvacsinált dolgokkal (kamu renderelt trailerek és egyebek) beetetni vásárlók ezreit.

Perpillanat játék és egyéb szoftverek esetén nincs meg a vásárló alapvető joga sem hogy ha nem azt kapja akkor elálljon a vásárlástól. Pedig ugyanolyan termék mint bármi más.

[ Szerkesztve ]

(#47) Ursache válasza djculture (#46) üzenetére


Ursache
senior tag

Nem zavar, ne aggódj. És ezért is a valve szopik? Mert ők gyártották a játékot? Ez olyan, mint hogy 576-ba bemegyek, mert előrendeltem a játékot, majd átveszem, hazamegyek és játszom vele (talán ki is viszem [kijátszom a játékot]), majd rájövök, hogy ez egy rakás szar, és visszaviszem 576-ba, hogy nem ezt vártam, kérem vissza a pénzem. Vagy kiküldik postán, és akkor van 14 napom, nem? De! Pont így megy.

De itt az a másik hír, hogy mittomén ps4 killzone shadow fall, vagy mi a fene, nem 1080p, hanem interpolált és blabla, és valami irdatlan nagy pénzösszeget követel a fickó. Jól ki is lett tárgyalva az egész téma, és azt hiszem az lett a hsz-ek vége, hogy esélye sincs a fickónak, mert hogy a bíróságot nem izgatja, meg a render outputra 1080p kerül ki meg mittomén.

Na és ráadásul ki fogja azt elbírálni, és mi alapján, hogy a nem megelégedés jogos-e? Ez mérhető? Egzakt reláció definiálható az értékek között? Mi a határ? Hopp ez a spekuláris visszaverődés lehetne élethűbb, ez egy kalap szar, követelem vissza a pénzem. Vagy az autó kereke tartalmazhatna n+1 polygont n helyett...? Vagy nem is értem, hogy ezt hogy gondolják.

Az viszont jogos, hogy be lett harangozva, hogy überszuperkirálynextgen game lesz, és ennek a fele sem volt igaz. Előrendelték a játékot 12-16 ezerért (hasra ütöttem), majd ezen a pár ezren rinyálnak? Nem kenyérre kell nekik (felteszem!), ha ennyit képesek kiadni. De tök mindegy, mert működő szolgáltatást kaptak, innentől kezdve nincs miről beszélni. Legközelebb nem rendelnek elő, vagy konkrétan ettől a fejlesztő cégtől nem vesznek semmit. Majd a fagyi vissza nyal, ráér.

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#48) GeryFlash válasza icemad (#31) üzenetére


GeryFlash
veterán

Én röhögtem a hszeden, azt hittem viccből mondod, azért ez így elég piti húzás... A magyar emebr meg nem ilyen, legfeljebb te...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#49) Ursache válasza GeryFlash (#48) üzenetére


Ursache
senior tag

Az a baj, hogy igaza van. Nem ez a követendő példa, de jól csinálja :D

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#50) djculture válasza Ursache (#47) üzenetére


djculture
félisten

Nem így megy mert amint kibontottad a játékot nem veszik vissza szerzői jogok miatt ez a cdgalaxisnál magán a számlán is rajta van de 576-nál is jelezve van. Tökmindegy hogy szeméályesen vagy postán futárral küldik ez van. Magyarán a fogyasztó vásárló jogai korlátozva vannak.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.