Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) Janaboy válasza slevai (#850) üzenetére


Janaboy
veterán

Szia!

Persze, tesztelem és szívesen írok!
Előjáróban: 75eFt volt, ebayen liciten keresztül vettem USA-ból és Global Shipping programban küldte (így nincs plusz vám és áfa)! [Közben most látom, hogy az expansys-on ismét elérhető most már szállítható állapotban: [link]]
Ha szerencséd van liciten, vagy máshonnan talán picit olcsóbban összejön, tekintve, hogy a dollár is lejjebb ment!
Az óráról első körben annyit, hogy gyönyörű szép, igényes maga az óra, nem vagyok kisember, így egyáltalán nem találom nagyméretűnek az órát, kényelmesen és jól fekszik a kezemen, a kicsatoló mechanizmus tényleg szuper és egyszerű!
Kellett egy kis idő mire rájöttem, hogy mi hogy merre, de lassan ráérzek! A Whats next részét még nem láttam a Zenwatch integrációban..de lehet ez az új (5.0.1 Wear miatt van).
Viszont átadja az infókat, rezeg ha emlékeztető van vagy viber üzi jön, tudok simán hívást fogadni, elutasítani, sőt még sms-ben reagáltam magamnak poénból és a magyar szavakat is simán megértette :)
Találtam egy appot (pontosabban 600HUF-ért megvettem) és azzal szerkesztettem egy egyedi watchfacet, a gyáriak elég snasszak (tekintve, hogy utálóm az analóg órát).
Akku időről még nem tudok beszámolni, ahhoz idő kell :)
Hirtelen ennyi, majd rakok fel képet!
Ha érdekel valami, kérdezz nyugodtan!

üdv

Janaboy

(#852) myk74


myk74
senior tag

[link]
Egy kis hasznos progi. Ezt állítgatom hogy ne kelljen a power gombot nyomogatni. Meglátom mennyire zabálja az akkut.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#853) Janaboy


Janaboy
veterán

Ha vki vibert hasznal, ne frissitsen!!!
Nem indul el..

Janaboy

(#854) myk74 válasza Janaboy (#853) üzenetére


myk74
senior tag

Super! Most akartam telepíteni, a haver megkért mert ezen tud most csak kommunikálni. Akkor ezt kihagyom. Köszi az infót!

Nincs kéz Nincs csoki!

(#855) Janaboy válasza myk74 (#854) üzenetére


Janaboy
veterán

Ja, en meg itt mergelodok, h nem megy..es lattam hozzaszolasoknal h mas Zenfone-os is sziv, igy latom h nem egyedi :(

Janaboy

(#856) berek21 válasza Janaboy (#855) üzenetére


berek21
senior tag

Próbáld meg a BlackBerry Massengert. Igen jó kis cucc.

LG Velvet eladó!

(#857) csampei válasza Janaboy (#855) üzenetére


csampei
senior tag

Érdekes,mert nekem meg megy....Bár qrva érdekes mert speciel nekem a EFO (egyszerűsített foglalkozás bejelentő) app is felment,és megy még az asszony telójára,ami gyakorlatilag ugyanez csak más szín,azt írta,hogy nem kompatibilis a készülékével,de van még egy pár ilyen app ami nekem fut,rendesen az asszonyén,vagy másén meg nem is települ... :F

Ennek vajon mi lehet az oka? Főleg hogy mind a kettő WW-s!?

[ Szerkesztve ]

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#858) Janaboy válasza csampei (#857) üzenetére


Janaboy
veterán

4.4.2?

Janaboy

(#859) csampei válasza Janaboy (#858) üzenetére


csampei
senior tag

Az! Mind a kettőn!

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#860) Janaboy válasza csampei (#859) üzenetére


Janaboy
veterán

Érdekes! De az Asusnál ez valahogy kijött már, hogy nem ugyanúgy reagál az összes készülék a szoftverekre! Hogy miért..

Közben jött update ma a viberhez (grat a viber csapatnak a gyors javításért) és most már működik!

Janaboy

(#861) myk74 válasza myk74 (#852) üzenetére


myk74
senior tag

Nem az igazi a progi. Nem mindíg reagál megfelelően. Töröltem is.
Valakinek ötlete a dupla koppos feloldásra?

Nincs kéz Nincs csoki!

(#862) Janaboy válasza myk74 (#861) üzenetére


Janaboy
veterán

Esetleg olyat olvastam, hogy Xposed-ben van ilyen modul..rootolt teló kell hozzá :)

Janaboy

(#863) myk74 válasza Janaboy (#862) üzenetére


myk74
senior tag

Értem rákeresek.
Bár lehet a roottal nem bajlódnék,nem tudom hogyan álljak neki.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#864) Janaboy válasza myk74 (#863) üzenetére


Janaboy
veterán

Ahogy eddig :P

Janaboy

(#865) myk74 válasza Janaboy (#864) üzenetére


myk74
senior tag

Aha! Majd megint nálad köt ki :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#866) slevai


slevai
csendes tag

Sziasztok! Úgy néz ki megválok fehér színű 2/16-os z2580-as Zenfone 5-ösömtől. Ha esetleg valakit érdekel, jelentkezzen ;)

[ Szerkesztve ]

(#867) csampei válasza slevai (#866) üzenetére


csampei
senior tag

20000? :D :DDD :D :DDD :D

Privátban csak ismerkedem,és mivel hetero vagyok így hím társaim kíméljenek!Vagyis ha nem nőből vagy,és nem ismerkedni akarsz akkor FÓRUM!!!

(#868) burGeaRsaN válasza slevai (#866) üzenetére


burGeaRsaN
csendes tag

írtam privátot! :)

(#869) slevai válasza csampei (#867) üzenetére


slevai
csendes tag

Annyiért elviszem a tiédet :DD

[ Szerkesztve ]

(#870) slevai válasza burGeaRsaN (#868) üzenetére


slevai
csendes tag

Ment a válasz!

(#871) Janaboy


Janaboy
veterán

Mint ígértem, írok pár sort a Zenwatchról! Hát íme:
Az óra szuper, szeretem! Lassan kezdem megszokni, hogy óra van a kezemen, bár még mindig félek, hogy odaütöm valaminek! Éppen ezért ebay-ről rendeltem fóliát, ~600 Ft-ért a kiírás szerint 6 jár hozzá, de én kaptam hozzá vagy 18-at :) Persze azért nem is baj, mert kapásból mire normálisan felraktam egyet kb 4-et elcsesztem!
Az akkuidő az én használatom mellett (ki van kapcsolva az always on és 5 mp-es a kijelző időzítés, viszont folyamatosan kapcsolatban van a telóvel) kb 2-2,5 nap (48-60 óra), ami szerintem egész korrekt! Ráadásul cserébe tetszik, hogy kb 1 óra alatt teljesen feltölthető!
Könnyedén lehet fogadni/elutasítani/némítani hívást! Sőt maga a google hangfelismerő része is szépen megy magyarul és elég korrekten megérti amit mondok! Pl. jött egy hívás, elutasítottam, aztán rámentem, hogy válasz sms-ben és bemondtam, hogy 10 perc múlva..és simán megértette, elküldte!
Nekem alapból a hívás azonosítás/elutasítás/fogadás része volt, de nagyon jól jelzi, az sms-ket/viber üzeneteket/e-maileket, valamelyikre lehet válaszolni, valamelyiket csak el lehet tüntetni a képernyőről vagy megnyitni a telefonon..Könnyedén megnyithatóak!
Az alap watchfacek annyira nem tetszett nekem, így megvettem egy Watchmaker Pro (600 Ft volt) nevű progit, amin vannak előre (mások által) elkészített watchfacek, de te is csinálhatsz magadnak! Ami nagyon jó, hogy pl nekem így folyamatosan mutatja a kövi 3 naptári bejegyzést! Majd erről rakok fel képet! Lényegében a progi, annyira komoly, hogy szinte bármilyen watchface készíthető! Persze, amit maga a rendszer is enged!
Két dolog van, amit eddig hibának tartok: eléggé "zajos" a rezgése a rezgőmotornak..ne annyira vészes, de nekem ez a magas hangú rezgés nem tetszik! A másik, amit hibának fedeztem fel, hogy ha telefonálok valakivel, akkor bár jelzi, hogy jön a hívás, rányomok hogy elutasítás, de nem utasítja el! Hogy most ez a Zenfone vagy az órakezelő szoftver hibája-e azt nem tudom!

Hát azt hiszem ennyi!
Ha esetleg valakit érdekel valami, kérdezzen nyugodtan!

Janaboy

(#872) proof0000


proof0000
csendes tag

Sziasztok!
Egy hete használom kb. a készüléket és eddig elég jó választásnak tűnik. Van azonban egy dolog amit nem értek. A zene lejátszó appok (asus zene és play music) valamiért nem játszák le a m4a és a wma kiterjesztésű zenéket (amiket a régebbi telefon simán kezelt). Nem tudjátok mi lehet az oka? Ti találkoztatok hasonlóval?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Zoli

(#873) misó1985


misó1985
újonc

Sziasztok! Új vagyok itt a fórumon. Pár napja használok egy zenfone 4 (a450) készüléket, és feltöltöttem már 2x, először kb 5,5 órát, utána valamivel több mint 8-at (első alkalommal elnéztem egy kicsit de mindegy).A nyolc órás töltés után egy éjszaka alatt kb. 10 %-ra merült le, pedig hozzá se szagoltam. Kérdés, hogy mi lehet a baj, beáll-e egy idő után, volt-e már hasonló tapasztalat?
Köszönök minden választ!

[ Szerkesztve ]

(#874) FireFox1996 válasza misó1985 (#873) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

ennyit tud! óráként 1%-ot eszik, készenléten.
Nincs optimalizálva mint a más gyártó (pl. sony telómnál 8-10 óra alatt 1 max 2%-ot eszik ;) )

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#875) Janaboy válasza FireFox1996 (#874) üzenetére


Janaboy
veterán

Jo de az max 8-10% egy este alatt es nem 90 :)
Nekem is a450cg van es nem tapasztalok ilyet, csak ritkan csinal hasonlot...
Hard reset, fw ujratelepitest javaslok, esetleg vizsgalni h nem valamelyik progi okozza-e gondot!?

Janaboy

(#876) mariopapai04 válasza misó1985 (#873) üzenetére


mariopapai04
csendes tag

Szia lehet furán fog hangzani, de mikor 4.3 volt az én Zenfone 5-ömőn a Zen UI launcher kérte hogy frissitsem miután megtettem egy éjszaka alatt lemerült a telefon, megis ijedtem de szerencsére rájöttem hogy mivel ez volt az új app egyböl le is töröltem a frissitést, olvastam is hogy blogokon hogy hibás volt, Nem biztos hogy ez a bajja a tiédnek de azért gondoltam megosztom veled hátha ez lehet a baj ha meg nem én vissza álitánám gyári állapotba és megnézném mi történik.

(#877) misó1985


misó1985
újonc

Köszönöm mindenkinek a választ, a gyanúm szerint az AVG vírsukeresője húzta le az akksit.

(#878) Janaboy válasza misó1985 (#877) üzenetére


Janaboy
veterán

Minek virusirto androidra :F

Janaboy

(#879) proof0000 válasza proof0000 (#872) üzenetére


proof0000
csendes tag

Akkor ezek szerint egyedi a problémám? Annyi update, hogy közben felraktam a Player Pro és n7 lejátszókat de azok is sem viszik a wma és m4a kiterjesztéseket... Ami érdekes, hogy a VLC viszont igen ami sajnos nem a legjobb zenelejátszó...

(#880) Janaboy válasza proof0000 (#879) üzenetére


Janaboy
veterán

Én nem használok zenelejátszót, fogalmam sincs, de ha neked nem viszi biztos másnak se fogja..

Janaboy

(#881) balee_007


balee_007
csendes tag

Sziasztok.
csatlakoznék hozzátok egy ilyen Zenfon vételével, csak kicsit bizonytalan vagyok.
A másik kiszemelt telefon egy S3 Neo, de ez jobban tetszik desing-ra.
Szerintetek jó egy 2/8-as 1,6GHz-s Intel procis változat?
Köszön a segítséget.

(#882) Janaboy válasza balee_007 (#881) üzenetére


Janaboy
veterán

Jo lehet, persze a 2ghz-es még jobb lenne! :)

Janaboy

(#883) balee_007 válasza Janaboy (#882) üzenetére


balee_007
csendes tag

Most láttam a digiprime-nál hogy lehet kapni 2 év garanciával, szóval inkább itthon venném, nem nagyon merek külföldről, főleg a garancia miatt.
Illetve még egy olyan kérdésem lenne, hogy a gyári rommal mennyire használható a készülék?
Nincsenek nagy igényeim, csak megbízható legyen a telefon.

(#884) Janaboy válasza balee_007 (#883) üzenetére


Janaboy
veterán

Egyértelműen jogos a garancia, max annyi, hogy a snapi 400-as lenne meg olcsóbban picivel..
Teljesen jól használható a rom és az asus nagy hangsúlyt is fektet a folyamatos fejlesztésbe, főleg ami a ZenUI-t illeti! Persze a romok kiadásával sajna nem rohan :(

Janaboy

(#885) balee_007 válasza Janaboy (#884) üzenetére


balee_007
csendes tag

Nagyon sosem izgatott igazán, hogy 4.3 vagy 4.4-es Androidot használok, ha folyamatos volt a használat során. Például menyasszonyom LG L7 II-ével is jól elvagyok, pedig az néha produkál lassulásokat rendesen.
Ez a 63000Ft-os ár nekem pont megfelel és valahogy tetszik is az Intel-es megoldás.
akkor azt hiszem megtaláltam a következő telefonomat :)
Nagyon köszönöm a segítséget, és ha esetleg valamilyen kérdés merülne fel hozzátok fogok fordulni :)

(#886) myk74 válasza balee_007 (#881) üzenetére


myk74
senior tag

Nekem elsőre egy 1/8-as volt, nagyon megszerettem, nagyon pöpec a gyári szoft,kibontod a dobozból és használod! Eladtam vettem mást(thl t11),de hiányzott az asus. Eladtam a thl-t, vettem egy 2/16-os 1,6ghz változatot. Nagyon rendben van. (most meg el kell adnom :( kell a kp )
Két negatívumot tudok csak felhozni, amikkel persze tudok együtt élni. Az egyik az akku, intenzív használatnál napi töltés, kb 3h kijelző idő, a másik a gomb világítás hiánya.
Szerintem egy nagyon jó tepsi :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#887) balee_007 válasza myk74 (#886) üzenetére


balee_007
csendes tag

Neked is köszönöm a segítséget.
Az általad leírt "gondokkal" együtt tudok élni bőven. Jelenleg is napi szinten töltöm a telefonomat, valamint nagyon nem zavar hogy nem világít a gomb rajta.
Végül úgy döntöttem, hogy 2/16-os 1,6GHz-s lesz. :)

(#888) Janaboy


Janaboy
veterán

Zenfone 2

3 érdekesség:
- Lollipop van rajta!
- Továbbra sem világítanak a gombok alul!
- Nem softkey-es! :)

Janaboy

(#889) myk74 válasza Janaboy (#888) üzenetére


myk74
senior tag

Nagyon tetszik! Jó nagy lapát, de tudnék vele élni :)

Nincs kéz Nincs csoki!

(#890) odium válasza balee_007 (#887) üzenetére


odium
aktív tag

Miért nem várod meg a Zenfone 2-t? Szerintem 1 hónapon belül rendelhető lesz.

(#891) mariopapai04


mariopapai04
csendes tag

Sziasztok, szerintetek lehetséges lehet a Lollipop frissités a mobilra? Sok oldalon olvastam hogy megkapja állitólag Áprilisban.
Én nagyon örülnék neki mert a Zenfone 2-ön nagyon jól néz ki és azért mégis csak a legfrissebb rendszer lenne a mobilon.

http://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/android-50-lollipop-update-confirmed-for-asus-zenfone-smartphones-612856

[ Szerkesztve ]

(#892) myk74


myk74
senior tag

Adathasználatnál hogyan tudom beállítani az adatforgalmi ciklus dátumát?Havi számlázási időszakomhoz szeretném beállítani.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#893) myk74 válasza myk74 (#892) üzenetére


myk74
senior tag

Megtaláltam! Amíg nincsen bekapcsolva az adatforgalom addig nem lehet állítani. Adatforgalom bekapcsolása után elérhető a ciklus átállítása.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#894) ot93


ot93
senior tag

Sziasztok!

Itthon hol lehetne egy ilyen telefont (esetleg a zenfone 4-et vagy 6-ot) beszerezni?
Egyébként még nem várható a hivatalos magyarországi forgalmazás?

Előre is köszi!

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#895) berek21 válasza ot93 (#894) üzenetére


berek21
senior tag

Digiprime-nál van mind a kettő. Azért méretben, és árban is van különbség rendesen.

LG Velvet eladó!

(#896) myk74 válasza berek21 (#895) üzenetére


myk74
senior tag

Ha valakinek megéri a plusz pénz a hazai garit, nagyon más lehetősége nincsen.

Nincs kéz Nincs csoki!

(#897) Dolphine válasza berek21 (#895) üzenetére


Dolphine
addikt

Én a Digiprime-ot hagynám! Én jó pár hónappal ezelőtt érdeklődtem nálunk a Zenfone 5-el kapcsolatban, hogyan működik az oldalon megadott 2 éves garancia. Akkor azt írták, hogy vissza kell küldeni a céghez, majd ők beviszik az ASUS-hoz. Erre visszakérdeztem, hogy azt meg hogy, mivel az ASUS nem forgalmazza idehaza? Erre azóta se jött válasz! :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#898) berek21 válasza Dolphine (#897) üzenetére


berek21
senior tag

Általában a szürke importból beszerzett készülékekre csak 1 év gari szokott lenni. Van olyan shop ami még hozzá szokott csapni 1-2 év szoftveres garanciát is, szvsz. így jön ki a két év. Egyébként az unióban hivatalosan forgalmazott tartós fogyasztási cikkekre (telefonra is) legalább 2 év jótállást kell adnia a gyártónak. Ez fix.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet eladó!

(#899) FairyTail


FairyTail
újonc

Sziasztok!

Kérdésem lenne azoktól akik Kínából rendeltek Zenfone 5-öt.
Egyik oldalon olvastam, hogyha a terméket nem Eu-ba szánják, akkor a mobilnet 3G használata esetén csak 2G-s "gyorsaságot" eredményez.
Ez így van, vagy csak valaki okos akart lenni?

(#900) Janaboy válasza FairyTail (#899) üzenetére


Janaboy
veterán

Csak okos akart lenni!

Janaboy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.