Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Joe.36 válasza DJosef (#600) üzenetére


Joe.36
addikt

Jó lett?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#602) sangean


sangean
csendes tag

Sziasztok!

Nektek 4.4 alatt kb. mennyi szabad memoriatok van/volt, ha mondjuk total 1 GB RAM van?
Nekem 200-300 MB kozott van.

Az a gondom, hogy ha durvabban bongeszgetek akkor veletlenszeruen kilő hatterben futo process-eket pl: online radiot. Valszeg az androidnak az auto process killerje tul hamar lovi ki a processzeket.
Valakinek volt ilyen gondja?

(#603) DJosef válasza Joe.36 (#601) üzenetére


DJosef
őstag

Igen, hibátlanul megy, és még hang is van. 😊

Forget about it

(#604) ot93 válasza sangean (#602) üzenetére


ot93
senior tag

nekem inkább 300-400 között volt a szabad ram, de nekem nem is volt ilyenfajta gondom... :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#605) Joe.36 válasza DJosef (#603) üzenetére


Joe.36
addikt

Szuper :) :C

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#606) sangean válasza ot93 (#604) üzenetére


sangean
csendes tag

Szoktal online radiot hallgatni es kozben chrommal bongeszni?

(#607) sangean


sangean
csendes tag

Volt valakinek gondja me176cx rootolassal?
Linket tudtok adni?

(#608) ot93 válasza sangean (#606) üzenetére


ot93
senior tag

Szoktam, bárt most jut eszembe, hogy nekem már 5.0 van fent és 4.4-en nem próbáltam... de most pl. megy online rádió, közben 5 chrome lap van megnyitva és nem állt le a rádió és 346mb ram van szabad...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#609) gombasm válasza sangean (#607) üzenetére


gombasm
aktív tag

Én ezt használtam/használom:

http://www.asus-zenfone.com/2015/05/one-click-root-for-zenfone-series.html

Gond nélkül viszi, oda-vissza, azaz egy kattintással meg is szüntethető a root, ha pl. rendszert akarsz frissíteni.

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#610) sangean válasza gombasm (#609) üzenetére


sangean
csendes tag

Neked már lejárt a garancia vagy annak ellenére root-oltad?

(#611) bulbaa


bulbaa
tag

Sziasztok!

Olvastam, hogy többeknek problémája van az edigitalos (ME176CX) refurbished gépek frissítésével, így gondoltam leírom a tapasztalataimat:

Először a gépen belüli frissítést naivan leokéztam, jött is a "telepítés után csak háttérvilágítás". Az Asus honlapján a lépések végigcsinálása után a GLS vitte a tabot a Cordon electronichoz majd 2 nap szerelés után meg is jött.
A frissítést természetesen újra felajánlotta, majd a kelleténél hosszabb e-mailezés utána supporttal úgy döntöttem hogy az ME176C-hez kiadott frissítést (https://www.asus.com/Tablets/ASUS_MeMO_Pad_7_ME176C/HelpDesk_Download/) lehúzom a weboldalukról és gyári beállítások visszaállítása után manuálisan telepítem. Jelentem bejött :)) Az utána a .33as verzióra történő frissítés már gépen belül tökéletesen lefutott.

Remélem tudtam újat mondani/segíteni!

(#612) sangean válasza bulbaa (#611) üzenetére


sangean
csendes tag

Koszi az infot!

1. A honlaprol a 3 kozul melyiket kellett lehuznod? Csak ez kellett neked KK-rol? WW_V12.10.1.24_KK (KitKat To Lollipop)
2. Manualis install-t, hogy kell ellinditani? USB kabel PC-rol vagy magarol az eszkozrol?
3. Elotte kellett root-oljad az eszkozt?
4. Te is azt tapasztaltad, hogy jelentosen csokkent a tarhelyed az eszkozon a Lollipop miatt?
5. Te is tapasztaltad a kulonbozo hibakat SD kartya problemak stb, amit a tobbiek is jeleztek?

(#613) kkdesign válasza sangean (#612) üzenetére


kkdesign
senior tag

Remélem nemgond ha én is válaszolok némelyik kérdésre :B

Manuális installt tudsz a honlapon lévő romoknál úgy csinálni, hogy SD kártya főkönyvtárába bemásolod, meghagyod érintetlenül a nevét, és amikor lehúzod a gépről pittyen hogy frissítés elérhető. Lehet több próbálkozás kell, de nekem így frissített! Nem ugyanez volt a konkrét eset ami nálad, de hasonló :) remélem segítettem.

rootolt állapotban semmiképp se frissítsd, mert bootloopba kerül az eszköz, és azt kemény dió megoldani.

nekem volt a szervizbe a készülék, a Cordonban, rootoltam előtte, aztán unrootoltam is és úgy lett elküldve. Itt egy másik készülék fórumán olvastam olyant, hogy látják ha már rootolta az ember, de jogilag fárasztóbb szórakozni a garanciamegvonással mint figyelmenkívül hagyni az egészet, ezért általában figyelmenkívükl hagyják. Nekem sem szóltak érte. De elvileg garancia ideje alatt nem szabad rootolni! Dönts saját belátásod szerint.

(#614) gombasm válasza sangean (#610) üzenetére


gombasm
aktív tag

A garanciám még másfél évig él, idén májusban vettem a tabletet.
Volt már szervizben is, az október 23 -ai héten, mert HW hibái voltak: nem működött a BT és a GPS sem látott holdakat. 2 nap alatt, alaplapcserével megoldották a Cordonnál - igen profin és gyorsan :R !
(Hétfőn vitte el a GLS, csütörtökön 10 -kor már a kezemben volt - nem pesti vagyok, szóval ennél gyorsabban nem igazán lehet megoldani egy javítást.)
Azóta jó a tablet, azonnal talál műholdat és a BT is frankó.
Mielőtt elvitte volna a szerviz, csináltam egy unroot -ot a linkelt programmal és utána egy factory reset -et, így adtam át nekik. Ők a 4.4 -es rendszerrel küldték vissza, amit azonnal firssítettem (két lépésben), így most a .33 végű sw van fenn - tökéletes! Az üzemidő is frankó, jobb, mint előtte bármikor és minden működik. Annyit változtattam csak, hogy a gyári helyett a Nova launchert használom, így kicsit gyorsabbnak is tűnik a működése.
Szóval semmi para a root -tól, ha észen vagy nem lesz gond a garanciával ;) !

(Én a Titanium Bacup fizetős verziójával a sok felesleges, általam nem használt Asus alkalmazást lefagyasztottam, hogy ne fogják le a gépet. Kitörölni nem lehet őket, mert újra visszajönnek, így muszáj a root a Titanium miatt.)

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#615) krux2


krux2
újonc

Sziasztok!
Valaki próbálkozott akármilyen Cyanogenmod-al ? Mit tudnátok erről mondani?
(Xda-n mikor néztem nem találtam specifikus leírást vagy ami megbízhatónak tűnt)
Köszi!

(#616) sangean


sangean
csendes tag

@ gombasm & kkdesign

1.
Koszi a sok infot. Azt nem irtatok meg, hogy 4.4-rol 5-re mennyivel lett kevesebb a tarhely. Az enyem csak 8GB-os amibol 4GB-ot foglal el a v4.4 OS. Azt olvastam, hogy v5-tel joval kevesebb lesz a szabad hely az appoknak, es ha jol tudom SD kartyara nem lehet ezen atmozgatni vagy eleve oda telepiteni app-okat...

2.
Most elso korben a rootolas erdekelne, hogy fel tudjak szabaditani RAM-ot, azzal, hogy lefreeze-elek felesleges process-eket tovabba, hogy a zene lejatszo processnek "-17"-es prioritast tudjak adni, mert azt elvileg a task killer sosem lovi ki...

Viszont olvastam, hogy a root-olassal tonkre lehet tenni az eszkozt.

Tudtok adni egy step by step leirast? gombasm altal adott linken nincsen leirva semmi lepesenkenti leiras.
[link]

@kkdesign: Te is ezt hasznalod rootolasra?

Koszi elore is!

(#617) bulbaa válasza sangean (#612) üzenetére


bulbaa
tag

Hali

1 Igen ezt a verziót töltöttem le, de azért lecsekkold az éppen aktuális androidot ami a tableten van.

4 erre vonatkozólag nincs sok tapasztalatom, mert eléggé új volt a tablet és keveset is volt előtte használva, ráadásul ez az első android eszközöm. Elég halvány emlékeim vannak a 4.4-ről de mintha valamelyest több lett volna a szabad hely. Lollipoppal 11/16 GB van mínusz az appok.

5 Nem tapasztaltam semmi ilyet

(#618) kkdesign válasza sangean (#616) üzenetére


kkdesign
senior tag

Rootolást Ő mutatta nekem is, ez ügyben nála kopogtass, szemelyes uzenetet nem adok ki, kerdezd tole, szerintem szivesen leirja/masolja neked is! :)

Jelenleg nekem nincs rootolva mert a 33as végű frissitessel enged sok progit torolni/jegelni, így most nekem nem kell root.
Tarhelyileg ha hanyag vagyok akkor 700mb hely marad, ha nem vagyok hanyag akkor 1,2-3 ugy, hogy a szamomra fontos appok fennvannak. Eddig sz@rabb volt a helyzet 5.0-n de ez elviselhető nekem.

(#619) kkdesign


kkdesign
senior tag

Akinek a legújabb rom van fent tőlük kérdezném. Ha a legutóbbi alkalmazásokat, azaz a kártyapaklis váltót előhozzátok, nektek sem tölti be a modult a tetején?
Nem mintha bármire is használtam volna azon a helyen a google sávot, de azért mégiscsak jobb a békesség :U

(#620) D013


D013
aktív tag

Sziasztok,

Valaki próbálkozott már win telepítéssel? ME176CX - ez a típusom van már egy éve és úgy vagyok vele ha lenne egy rendes leírás nekiállnék, és váltanék win 10-re amennyiben lehetséges (hardver oldalról lehetséges)
Előre is köszi ha valakinek van ehhez segítsége!

(#621) kkdesign válasza D013 (#620) üzenetére


kkdesign
senior tag

Elvileg lehetséges lenne, de nem az mivel zárt a tablet bootloadere. Van olyan asus készülék amirek kiadtak egy hivatalos bootloaer nyitót de akkor veszik a gari meg soha többé nem tudod visszazárni.

De erre 99% hogy nem megoldható még.

(#622) Joe.36 válasza D013 (#620) üzenetére


Joe.36
addikt

Ráfér erre a win 10 ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#623) bulbaa válasza kkdesign (#619) üzenetére


bulbaa
tag

"Nem sikerült hozzáadni a modult" nálam szintén előjön.

(#624) kkdesign válasza bulbaa (#623) üzenetére


kkdesign
senior tag

akkor nem egyedi probléma, kicsit megnyugodtam, hogy nem én szúrtam el valamit :)

(#625) sangean


sangean
csendes tag

4.4-hez kepes jelentosen megnott a Threshold RAM: 220 MB az 5.0 Lollipop v.33 verziban

Ez azt jelenti, hogy 220 MB szabad RAM alatt elkezdi a processeket kiloni?

(#626) kkdesign


kkdesign
senior tag

Másnál is kabarézik a facebook alkalmazás? Más mindig települ jól, de ha ehhez kijön egy frissítés, akkor lefekteti a tabot, újraindul, összeomlik stb. De csak ennél. APK-ból szintén.

(#627) Sequadon


Sequadon
tag

Valaki tapasztalt olyat, hogy a home gomb nem reagál? A vissza és az alkalmazásváltó tökéletesen működik, a home is érzékeli hogy ráböktem, de nem történik semmi. Alkalmazásból sem lép vissza a főképernyőre, de még a menüből sem. Rendszer a legfrissebb. Újraindítás után jó, de idővel ismét érzéketlenné válik. Találkozott valaki ilyesmivel?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#628) DJosef válasza kkdesign (#626) üzenetére


DJosef
őstag

Nekem csak lassítja nagyon a masinát, viszont amióta lecseréltem a Facebook lite -ra, azóta nem panaszkodom.

Forget about it

(#629) 1egaly válasza Sequadon (#627) üzenetére


1egaly
aktív tag

Próbáld ezt,akkor működik-e???

Pl.: backbutton

(#630) darkrock


darkrock
aktív tag

Azoktól kérdezném akiknek volt ez a problémája, hogy fekete képernyő és hátérvilágítás és nem kapcsolt be a táblagép, hogy megtudták-e csinálni a szervizben?

(#631) Wajk


Wajk
addikt

Hali, próbáltam utánaolvasni, de kérdeznék is, ha nem borítom nagyon a rendet.

Már tudom, hogy a Asus MeMO Pad 7 inkább egy összefoglaló név, azaz a típusok komolyan eltérhetnek. Ha jól tudom a ME70C a leggyengébb a sorban, de most kb. 10K-ért lesz ha minden igaz és azért csak megbízhatóbb, mint a kínai noname tabletek.
Nekem a következőre kellene:
- gyerekeknek kirakós játékok meg hasonlók
- netezés
- Youtube

Kérdésem lenne:
- GPS van benne ahogy olvastam ez igaz?
- az akksiról jót és rosszat is írnak, milyen képernyőidőt lehet elérni kb mondjuk sima netezéssel?
(jó lenne ha bírná az akksi hogy ne kelljen mindig töltögetni)
- jól tudom, hogy van már LP is rá? Ajánlott frissíteni?

Köszönöm előre is ha bármi válasz érkezik!

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#632) gombasm válasza Wajk (#631) üzenetére


gombasm
aktív tag

Pár infó a kérdéseidre:

Az én készülékem az ME176CX, 1 + 16 GB memóriával, ez micro SD -vel bővíthető. Nekem egy 16 -os kártya van benne, bőven elég mindenre. Fórumtársak panaszkodtak a 8 GB -os változatra (hamar megtelik a memória a rendszerrel), ha lehet válaszd a nagyobbat.
A CX változat annyiban tér el a tesztelt készüléktől, hogy a kamerái gyengébbek: 1,9 MP + 0,3 MP, gyakorlatilag nem igazán használhatók másra játékon kívül, komoly képeket nem igazán készíthetsz velük.
Nálam a 4.4.2. -es romon 34.602 -es AnTuTu pontszámot ért el, az 5.0 -án pedig 36.369 -et, ez nagyon tisztességes pontszám - és tényleg elég gyors a kütyü!

Az akkuidőről nyilatkozni nem tudok, mert csak ritkán használom akár egy órán át is egyfolytában. Mióta a gyári Lollipop is frissült, nekem beállt egy jó szintre a fogyasztása, meg vagyok vele elégedve.

GPS van, bár nekem gyárilag nem működött (a BT sem, valami alaplapi hiba volt, cserélték az egészet), de mióta megjavították pöpec, szépen találja a műholdakat, gyors is kellően. A magyar beszerzéshez 2 év helyszíni garancia jár, ez nagyon jól működik is: viszik és hozzák a készüléket (természetesen ingyen!), nekem a javítás keddi elvitellel és csütörtöki visszahozással zajlott, szóval ennél gyorsabb nem is lehett volna!

A yotube videók nagyon szépen nézhetőek, én mindig tv -t is szoktam vele nézni (Forma-1 futamok), arra is jó.

Az Asus gyári felülete (launcher) szép, jó, testreszabható, de természetesen más launcherrel is nyugodtan használható.

Az egyetlen hátrány (?) a sok telepített gyári alkalmazás, amik nem törölhetők és kicsit lassítanak a rendszeren. Rootolással ezek is eltüntethetők, de lehet, hogy van, akinek szüksége is van rájuk - nekem nem volt.

Röviden ennyi :K .

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

(#633) Wajk válasza gombasm (#632) üzenetére


Wajk
addikt

köszönöm szépen! :K

láttam van rá root is, talán csak az akksi maximalizálása miatt gondolkoznék el rajta, de ha jól tudom elég jól le lehet tiltogatni a gyári appokat amik nem kellenek anélkül is... ha nem is mindet.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#634) Joe.36 válasza darkrock (#630) üzenetére


Joe.36
addikt

Edigitálban vetted és ráraktál egy kis frissítést ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#635) Debilon válasza gombasm (#632) üzenetére


Debilon
addikt

"Az egyetlen hátrány (?) a sok telepített gyári alkalmazás, amik nem törölhetők és kicsit lassítanak a rendszeren. Rootolással ezek is eltüntethetők, de lehet, hogy van, akinek szüksége is van rájuk - nekem nem volt."

csak erre, annyit hogy az utolsó update óta egy csomó app letiltható ami eddig nem :)
bár nem tökéletes, de sokat segített nekem így is

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#636) ot93 válasza gombasm (#632) üzenetére


ot93
senior tag

Szerintem Wajk az ME70C-re kérdezte, amire viszont nem biztos, hogy igazak amit leírtál. sőt biztos, mivel az valamivel gyengém mint a ME176C/CX... Csak gondoltam írok, hátha félreértés történt... :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#637) R19 válasza Wajk (#631) üzenetére


R19
senior tag

ÉN egy ME70C-t használok.
Ezekre a dolgokra amit írtál szerintem teljesen jó. Kicsit tartottam a 3200 mAh-s akksitól, de kellemesen csalódtam. Konkrét üzemidőt nem tudok írni, de a 4.4.2-es ROM jól teljesített ezen a téren is.

Sajnos letöltöttem az 5.0 LP verziót, nagy hiba volt!! Azóta elég labilisan működik, ez igaz a sebességére és az akksi időre is.

(#638) Wajk válasza R19 (#637) üzenetére


Wajk
addikt

köszi infót, akkor majd első körben azért próbálom majd megóvni az LP frissítéstől.
kerestem, de nem volt egyértelmű, hogy ehhez lehet mágneses tokot hazsnálni, hogyha felnyitod bekapcsoljon?

ha igen mit ajánlotok? köszi

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#639) R19 válasza Wajk (#638) üzenetére


R19
senior tag

Ilyen (fekete) tokot használok hozzá, itt az ME70CX is szerepel a felsorolásban.
A fedél mágnessel záródik, de ébreszteni a tabot sajnos nem tudja. Itt a fórumon olvastam, hogy az ME176C beállításai között szerepel ez a lehetőség.
Maga a tok hajszálpontos, nagyon jó, szerintem az egyik legjobb vétel.

[ Szerkesztve ]

(#640) Wajk válasza R19 (#639) üzenetére


Wajk
addikt

köszönet, ezek nem szállítanak ide, de ha találok hasonlót majd valszeg kérdezek még, hogy az jó méret-e, mert viccesen az ASUS ezzel MeMo Pad 7-el pár modellt lefed :)
Melyik népszerűbb vagy ismertebb modellnévre érdemes még keresnem aminek a mérete jó lehet erre? Ez az Amazonos link kicsit megkvart, itt is van jópár választógomb...

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#641) ot93 válasza Wajk (#640) üzenetére


ot93
senior tag

ME173X pontosan akkora, továbbá a Google Nexus táblagépeket (legalábbis bizonyos típusokat) az asus gyártja így azokra való tok is jó lehet, sőt valamelyik olyannyira megegyezik az asus méreteivel, hogy még képernyővédő fóliája is jó az asusra :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#642) Wajk válasza ot93 (#641) üzenetére


Wajk
addikt

köszönöm szépen az infót, éppen ezt nézegettem (tetszik, hogy lehet forgatni állóba is...), de ME173X-re van írva, de akko rnem lesz gond.... köszönet :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#643) ot93 válasza Wajk (#642) üzenetére


ot93
senior tag

várjál csak egy pillanat, még ne rendeld meg :D

szerk:
utánanéztem és valamit nagyon el gondoltam, mert nem egyezik meg a méretük de még attól lehet jó.
ME176CX 192 x 110 x 12.5 mm (szélesség x mélység x magasság)
ME173X 196.8 x 120.6 x 10.8 mm (szélesség x mélység x magasság)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#644) Wajk válasza ot93 (#643) üzenetére


Wajk
addikt

annyira nem sietek, még nézelődök úgyis. Akkor a ME70CX (nekem ez van) a ME176CX-nek felel meg?

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#645) ot93 válasza Wajk (#644) üzenetére


ot93
senior tag

igen ez a kettő tuti, meg is néztem de úgy emlékeztem, hogy a ME173C is akkora, nem értem pedig még asszem a fórumba írták is hogy arra való fólia jó lesz hozzá :F

Viszont az Asus oldalán megnéztem és az alábbi tablet még ugyanekkora mm-re pontosan:

ME7000C 192 x 110 x 12.5 cm (szélesség x mélység x magasság)

tehát, ezek biztosan megegyeznek:
ME176C / ME176CX (lényegében ugyanaz a kettő)
ME70C / ME70CX
ME7000C / ME7000CX

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#646) R19 válasza Wajk (#644) üzenetére


R19
senior tag

Abból a tokból úgy tűnik hogy ez a jó méret.

(#647) Wajk válasza ot93 (#645) üzenetére


Wajk
addikt

köszönöm az utánajárást. Valszeg a fólia a képernyőméret miatt pontos, de a készülékház ami eltér pár mm-t...

(#646) R19: köszönet a linkért!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#648) ot93 válasza Wajk (#647) üzenetére


ot93
senior tag

ez mondjuk lehetséges :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#649) R19 válasza Wajk (#647) üzenetére


R19
senior tag

Nincs mit! :)

(#650) Noda10


Noda10
tag

Sziasztok!

Egy ilyen modellem van már fél éve: ASUS MeMO Pad HD 7" IPS 16GB kék /ME176CX-1D035A/
Igazából csak azt akartam megkérdezni, hogy mindenkinél ilyen brutálisan lassú? Egyszerűen idegesítő a működése, egy-egy képernyőváltásra vagy programba való belépésre vagy kilépésre hihetetlen sok időt kell várni. A 4 évvel ezelőti Galaxy Ace telefonom nem volt ilyen lassú, a mostani LG G2 meg ehhez képest egy versenyló.

Nincs teleszemetelve feleslees programokkal, gyakorlatilag ugyanazokat használom, mint a telefonon. Mi lehet a probléma? Mert csodálkozom, hogy a tesztek erről nem szóltak. A szabad memória soha nem csökken 180 alá, de tisztogatással 400+ van, szoftver a legfrissebb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.