Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) sangean


sangean
csendes tag

- ME176CX-ben ki lehet valahogy cserelni vagy boviteni a RAM-ot 1GB-rol 2GB-ra?

- Az alabbi linkek azt allitjak, hogy lehet custom rom-ot rakni a tabletre tovabba hogy mar kezd elerheto lenni a Marshmellow (6.0) erre a tabletre. Ezek kamu linkek/infok?

http://romduos.xyz/firmware-upgrade-6-0-1-marshmallow-for-asus-memo-pad-7-me176cx-1e028a-16gb-yellow/
http://androidmarshmallows.net/download-android-6-0-marshmallow-for-asus-memo-pad-7-me176cx-1d028a-16gb-blue/
http://lollipop-download.com/9571-asus-memo-pad-7-me176cx-16gb.html

(#902) sangean


sangean
csendes tag

How to rollback from Lollipop to KitKat (ME176C/CX)

http://forum.xda-developers.com/memo-pad-7/general/how-to-rollback-lollipop-to-kitkat-t3422498

(#903) McPie válasza sangean (#901) üzenetére


McPie
tag

Szerintem kamu. Ez egy Intel processzoros tablet, ha nem gyári ROM-ot raksz rá, sokkal nagyobb az esélyed, hogy utána csak levélnehezéknek lesz jó... :(

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#904) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Segítségre lenne szükségem. Az topicban kértem segítséget, de nem jártam sikerrel, így onnan ide irányítottak. A problémát ott leírtam.

Légyszi segítsetek, mert többszöri fr sem segített.

Pontos típus Asus memopad 7 ME173x

(#905) Joe.36


Joe.36
addikt

Sziasztok van lett egy ilyen szép [tabletem] gyárilag 5.0 van rajta. Autóba vettem GPS-VLC használatra.

Most ez van rajta.

LRX21V.WW K013-12.10.1.17-20150505
044030456 201502160111

Jött rá OTA-n 12.10.1.24 (41,78MB ) Fel szabad tenni ? Vagy ettől hal be a tab ?

Egyébként meglepően gyors és szép ezért az árért, újracsomagolás nem vehető észre, gyakorlatilag új.

Gyári szemeteket zinió és társait hogy lehet törölni ? Újra indítom és visszajön.

Köszönöm a válaszokat :)
Joe :R

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#906) Joe.36 válasza Joe.36 (#905) üzenetére


Joe.36
addikt

Ezt UL-K013-WW-12.10.1.36_KK-user felrakhatom ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#907) bozsozso válasza bozsozso (#904) üzenetére


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Van egy Asus Memopad 7-es táblagépe a gyereknek. Használhatatlan lett, mert már annyi alkalmazás került rá rengeteg felugró ablakkal wifit folyamatosan bekapcsolta és a rengeteg előugró ablak miatt még a gyári beállítások visszaállítását sem tudtam megcsinálni. Be volt kapcsolva az automatikus visszaállítás is amit nagy nehezen kikapcsoltam. Most power + hangerő fel után wipe cache törlés majd fr volt. Most elkezdeném újra beállítani és hibaüzeneteket dob fel folyamatosan googleplay alkalmazás leállt, valami BBM hiba. Most kellene csinálni a google fiók beállítását. Közben egyéb képernyőket is feldob amiből vissza gombbal ki tudok lépni. Adjon meg jel azonosítót(lehet nem ez a megfogalmazás), meg valami elfelejtett jelszó kérésre alkalmas ablak. Most is megjelent felül egy Mobile manager kiírás majd visszalépett a fiók beállításhoz. Most még egy music player ablak jött fel amivel telepíteni lehetne. Mintha önálló életet élne. Ez lehet kicsit hülyén hangzik. Közben feljött valami fast cleaner ablak is. Tehát olyan mintha valami "beégett" volna a rendszerbe, pedig még csak addig jutottam, hogy a wifit beállítottam.
Kicsit hosszúra sikeredett, de akinek lenne tippje mit csináljak vele, vagy hogyan lehetne normális életet lehelni bele az kérem segítsen. Többszöri fr sem segített.

Pontos típus Asus memopad 7 ME173x

(#908) gemini válasza bozsozso (#907) üzenetére


gemini
aktív tag

Egyszer nekem is volt hogy dobálta ezt az üzenetet. Vagy ujrahuztam, vagy elmult magátol. Már nem emlékszem.

(#909) bozsozso válasza gemini (#908) üzenetére


bozsozso
őstag

Az újratelepítésben tudsz segíteni?

(#910) Joe.36 válasza bozsozso (#909) üzenetére


Joe.36
addikt

Próbáld meg letölteni és felrakni az asus oldaláról az egész rendszert, ott le van írva minden.

[Itt van!]

Nekem végül OTA-n felment minden semmi gond :)

UL-K013-WW-12.10.1.36-user Nekem ez van fent.

ASUS MeMO Pad (ME176C_CX)Software Image Version: V 12.10.1.36(Android 5.0)For WW SKU only(Lollipop To Lollipop)*

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#911) bozsozso válasza Joe.36 (#910) üzenetére


bozsozso
őstag

Nekem az ME173X van és ahhoz az asus honlapon nincs fent firmwire. Valamint milyen program kell pc-re, hogy fel tudjam rakni a firmwire-t.

(#912) Joe.36 válasza bozsozso (#911) üzenetére


Joe.36
addikt

Az oldalon keresd meg a típusodnak megfelelő firmwire.

1, firmware felmásolva a gyökérkönyvtárba
2, usb kábel eltávolítva, tablet egyből jelzi, hogy van frissítés
3, kicsomagolja-updateli
4, reboot és homokóra
5, optimizing apps
6, ha minden jól ment működik :)

Nálam valamiért nem jön be a rec, nem tudok wp csinálni. hiába nyomom a hangerő+ + powert.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#913) bozsozso válasza Joe.36 (#912) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, akkor már csak fw-t kell találni valahol.

(#914) Joe.36 válasza bozsozso (#913) üzenetére


Joe.36
addikt

Gondolom az is ott van asus oldalán mint a többi.

[ Szerkesztve ]

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#915) bozsozso válasza Joe.36 (#914) üzenetére


bozsozso
őstag

Nincs a firmware "könyvtár" hiányzik.

(#916) Joe.36 válasza bozsozso (#915) üzenetére


Joe.36
addikt

Akkor XDA esetleg.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#917) bozsozso válasza Joe.36 (#916) üzenetére


bozsozso
őstag

Odáig is eljutottam, de amit találtam azt nem tudta leszedni, bár abban sem vagyok biztos, hogy az gyári volt rootolni meg nem akarom. Az angol sem az erőssségem. :(

(#918) Joe.36 válasza bozsozso (#917) üzenetére


Joe.36
addikt

Akkor én se tudom sajnos. Esetleg próbáld meg a rendszerböl újra telepíteni.

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#919) bozsozso válasza Joe.36 (#918) üzenetére


bozsozso
őstag

Ezt hogy gondolod? Bár tudatlan vagyok, de az fr nem azt csinálja? Rendszerből hogyan kell?

(#920) Joe.36 válasza bozsozso (#919) üzenetére


Joe.36
addikt

Beállítások, Biztonsági mentés, Gyári adatok vissza állítása, egy próbát megér....

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#921) bozsozso válasza Joe.36 (#920) üzenetére


bozsozso
őstag

Ja erre gondoltál. Az már többször is megvolt, azzal kezdtem. :( Azért köszi, hogy próbáltál segíteni. :R

(#922) bozsozso válasza Joe.36 (#912) üzenetére


bozsozso
őstag

Itt mi számít gyökér könyvtárnak? Ahogy a pc-n a belső tárhelybe belépek? Valamint a zipet ki kell csomagolni?

(#923) bozsozso válasza bozsozso (#922) üzenetére


bozsozso
őstag

Hát nem tudom, nekem teljesen úgy tűnik mintha valami "beégett" volna és ha kell ha nem telepít egyes alkalmazásokat, amik miatt használhatatlan az egész.

szerk.: ha valkinek van valami ötlete légyszi ossza meg velem

[ Szerkesztve ]

(#924) Joe.36 válasza bozsozso (#922) üzenetére


Joe.36
addikt

Igen, nem kell, nem tudom mi lehet a gond sajnos...

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#925) bozsozso válasza Joe.36 (#924) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi, megpróbálom átmentem az android szakmai topicba hátha ott jön valami ötlet. Bár most meg be sem tudom kapcsolni, de lehet lemerült.

(#926) Joe.36


Joe.36
addikt

Másnak is van olyan hogy néha, nem mindig, de össze vissza ugrál a gps jel igo esetén ?

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#927) gemini


gemini
aktív tag

Sziasztok!
Egy ideje a lányom használja a tabletet. Azon gondolkozom, hogy újrahúzom hogy ne az én profilomat használja rajta. Jelenleg még kitkat van rajta. Érdemes 5.0-ra frissíteni a rendszert? Úgy rémlik korábban nem futott szépen ezen a tableten (ME176C).

(#928) sfbalazs válasza gemini (#927) üzenetére


sfbalazs
tag

Nálam újraindulgat 5.0 val.Nem tudom mi okozhatja de aránylag sűrűn csinálja.

(#929) ot93 válasza gemini (#927) üzenetére


ot93
senior tag

talán egy leheletnyit lassabb, de több pozitívuma is van, így én nem bántam meg 5.0-ra való frissítést... viszont mivel egyeseknél ilyen-olyan hiba lép fel, így nem biztatlak a frissítésre... :)
Nekem pl. újraindulás talán 1-2x van 1 év alatt, tehát nem sok :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#930) gemini


gemini
aktív tag

Köszönöm! Sajnos nehéz így a döntés. Akinek 5.0 van a gépén, annak milyen az akkuidő. Jelenleg ez a legnagyobb problémánk. Mint korábban írtam, miután valami frissült, rohamosan zabálja az aksit, és nem tudok rájönni melyik alkalmazás az. Viszont, ha lollipop alatt nincs ilyen, akkor lehet inkább bevállalom az újraindulásokat.

(#931) sangean válasza gemini (#930) üzenetére


sangean
csendes tag

HI!

Ha lenne ra egyszeru modszer (bonyolult/kozkazatos van) akkor visszaraknam a 4.4-et. A KitKat villamgyors volt nekem es nem voltak ujraindulasok.

5.0-val nekem is gyakran van ujraindulas es nem azert mert csak 1GB RAM van benne. Siman a beallitas menuben valo maszkalaskor vagy levelezeskor is dobott mar hatast. Ezekhez nem kell sok memoria. Egyszeruen az ASUS 5.0-ja sokkal nehezkesebb lett mint a 4.4 volt.
Akku ido 4.4-en es 5.0-n is rendben van nalam.

Udv!

(#932) gemini válasza sangean (#931) üzenetére


gemini
aktív tag

Köszönöm! Akkor marad a kitkat. De még mindig nem jöttem rá, hogy mi szívja ennyire az akkut nálam.

(#933) McPie válasza sangean (#931) üzenetére


McPie
tag

Nekem az ASUS Laucher szívta az akkut a háttérben. A legutóbbi 2 frissítése óta már nem.

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#934) sangean


sangean
csendes tag

FYI - spontan restart, belassulas, akku merules

Lollipop-on mar nagyon irritalo volt a gyakori spontan restart es belassulas, az ember legszivesebben kivagta volna a tabletet az ablakon.

Van modszer a KitKat visszarakasara. Ket keszuleken vissza is tudtam rakni a KitKatot.
Erdemes meg a Titanium Backup programmal lefagyasztani a bloatware programokat, hogy ne terheljek a szukos 1GB-os memoriat es CPU-t. En tobb mint 100 programot fagyasztottam le.
Akksi merules ellen meg erdemes feltenni a Deep Sleep Battery Saver progit, amit ha alvo modba raksz akkor kepernyo kikapcsolaskor mely alvasba rakja a tabletet, igy 1% alatt van az orankenti merules.

Igy teljesen megujultak a tabletek, megszuntek a spontan restart-ok és fürge lett az eszköz!
https://forum.xda-developers.com/memo-pad-7/general/root-asus-memo-pad-176-lollipop-33-t3271207
https://forum.xda-developers.com/memo-pad-7/general/how-to-rollback-lollipop-to-kitkat-t3422498 a 4-es bejegyzes alapjan.

Udv!

(#935) McPie válasza sangean (#934) üzenetére


McPie
tag

Ehhez sajnos rootolni kell a tabletet, azt meg inkább nem.
Nekem nincs gondom a Lollipoppal, csak Autostart Managerben az ÖSSZES programot letiltottam, hogy ne fusson-töltődjön be. :)

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#936) Garsza


Garsza
veterán

Helló! Van nálam egy Asus 7" tablet Me176cx amin nem indul el a rendszer. Recoweribe már beléptem nyomtam Wipe datat és wipe cash partitiont de nem segített. Hogy lehet ezeken újrarakni a rendszert? Olyasmire gondolok mint például a sumsungnél az Odin vagy a kies.

(#937) McPie válasza Garsza (#936) üzenetére


McPie
tag

Vidd el az ASUS szervizbe, ahol megcsinálják némi díj ellenében szerintem.

A sagittis Hungarorum libera nos Domine

(#938) ot93 válasza McPie (#937) üzenetére


ot93
senior tag

ha már szerviz, a hangerő gombokat vajon mennyiért javítják? mert elég rosszul érintkezik a gomb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#939) ot93


ot93
senior tag

Mit csinálhatnék, hogy bekapcsoljon a tabletem? véletlen lemerült tegnap és kikapcsolt, miközben nem volt nálam, aztán bedugtam tölteni de semmit nem reagál... viszont tölt, mert enyhén melegszik, meg az usb-s mérőkütyüvel megmértem, hogy kb. 0.45A-el tölt, ami jóval kevesebb mint a normál, de mégiscsak tölt... aztán már majdnem 1 napja nem kapcsol be, még a töltést sem mutatja... pontosabban pár órája volt, hogy a kijelző bekapcsolt, de akkor is csak fekete képernyőt mutatott... már kezdem azt hinni, hogy megadja magát, mert pár hete kezdődött nála olyan probléma, hogy ha teljesen lemerült (minden alkalommal állásában, pedig 20-30%-nál hagytam magára, majd 3-5 óra múlva lemerülve vettem kézbe), akkor nehezébe telt bekapcsolni, de azért egy idő után mindig életre kelt...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#940) Phoebe


Phoebe
tag

Mai napon frissítésre került a nem hivatalos LineageOS 14.1 verziójú un. főzött ROM az xda-developers-en. :C
A Lineage a CyanogenMod utódja, egy Android fork.
ME176C-re fejlesztette: „lambdadroid:R
A LineageOS 14 elvben az Android 7 Pilóta keksz megfelelője.
https://forum.xda-developers.com/memo-pad-7/orig-development/rom-unofficial-lineageos-14-1-asus-memo-t3633341
A kamera és a GPS még nincs portolva/implementálva, de már javítva van a korábbi akkutöltés/merülés probléma.
Én személyesen csak annyit tapasztaltam az akkus gondon kívül az előző, 17-12-22-ei verzióval, hogy a Substratum makacskodott és a Nutty Fluffies Rollercoaster nem futott.

[ Szerkesztve ]

(#941) Zola007


Zola007
veterán

azt tudja valaki, hogy az Me176CX-re való üvegfólia vajon megfelelő lehet-e a régebbi ME173-ra is?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#942) kraftwerkfan


kraftwerkfan
tag

Adott egy ASUS MeMO Pad 7(ME70C)
Bekapcsoláskor az usb szimbólum látható,utána bootloop... recoverybe bele tudok menni, de hibát ír... nincs valami külső progi, amivel nyakon lehet verni? fw megvan a hivatalos oldalról...

 Apple

(#943) 1egaly


1egaly
aktív tag

Hali!
Nem használtam kb. fél évig,most "rátaláltam",töltés,de nem veszi a lapot úgy 10mp.ként felvillan a képernyő,ez van vagy fél napja,az akku nem jelenik meg,bekacsolás...semmi!?

Talán két éves lehet,tönkre ment az akksi? Nem bírja ezt a hosszú tétlenséget?:(
Kapható,cserélhető?
Kösz a választ!

(#944) ot93 válasza 1egaly (#943) üzenetére


ot93
senior tag

hát lehet túlmerült, kérdés, hogy mennyi százalék lehetett amikor "otthagytad" ?
illetve ha valahogy szét tudnád szedni és megmérni a cella feszültséget, az adhat némi infót, hogy mi is van az akkuval.
illetve ha van usb mérő kütyüd, akkor azzal is tudod nézni, hogy pl. mekkora A-el tölti a készüléket.
Nekem az ilyen tab-om elromlott és akkor csak kb. 0,45A-el töltötte, miközben asszem 1A körül vagy felett kellett volna... az akkuk mondjuk így is feltöltődtek (multiméterrel mértem, onnan tudom csak), de jóval lassabban, de nem lehet bekapcsolni és amúgy nem is jelzi ha rádugom töltésre. Azóta le is cseréltem.
További tanácsaim: :)
- (ha még nem próbáltad) próbáld másik töltővel is
- hagyd rajt akár napokig, hogy életre kel-e...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#945) 1egaly válasza ot93 (#944) üzenetére


1egaly
aktív tag

Azóta töltőn volt,szerencsére ma reggelre "életre kelt"..Hurrá :C
Ezek szerint sok volt neki a töltőnélküliség.
Mostantól min.havonta töltöm..
Kösz a választ!

(#946) ot93 válasza 1egaly (#945) üzenetére


ot93
senior tag

Na, akkor az fasza. :) Hát amúgy állítólag 40 és 80% között, de méginkább 60%-on kéne tárolni hosszabb távon az ilyen akkus kütyüket. Ha havonta töltesz rá, akkor szerintem nem lesz ilyen gond mint most. Amúgy az azért lehetett, hogy ilyen sokára kelt életre, mert ha nagyon lemerül az akku, akkor az elektronika először csak nagyon minimális árammal enged tölteni, ergo nagyon lassan nő a fesz. Amikor eléri egy bizonyos szintet, akkor a táblagép "életre kel" és a töltés normál sebességre kapcsol... De lehet, hogy ezt amúgy tudtad is :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#947) $atirka


$atirka
senior tag

Sziasztok!
Kodi-t próbált már valaki telepíteni? Már kb 15 verziót próbáltam...
Nekem folyton hibával kilép, (gond volt a csomag elemzésekor) .
Most 4.4.2. van.
Marshmallow-n valakinek?
Köszi :R

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#948) $atirka válasza $atirka (#947) üzenetére


$atirka
senior tag

Lollit akartam írni MM helyett...

"Nyugalom, a hosszú élet ritka!" - Besenyő Pista bácsi - :-D

(#949) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Cserélt már vki alaplapot egy ilyen tabletben?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.