Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Debilon válasza manchester99 (#350) üzenetére


Debilon
addikt

Nekem csak a beállítások alól ment, mert recovery - ből hibát dobott és elindult rendesen a tab

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#352) DJosef


DJosef
őstag

Üdv Urak.

A mai napon eltűnt az 5.0 felajánlás a rendszerfrissítés alkalmazásból.

Azóta hiába keresek rá nem találja.

Létezik, hogy az Asus felfüggesztette a sok hiba miatt?

Forget about it

(#353) manchester99 válasza Debilon (#351) üzenetére


manchester99
tag

kösz ,tegnap meg is csináltam a frissítés és a factory reset-et isminden tökéletes

(#354) manchester99 válasza DJosef (#352) üzenetére


manchester99
tag

ezt nem hiszem mer akkor innen is levették volna

(#355) DJosef válasza manchester99 (#354) üzenetére


DJosef
őstag

Itt már az 5.0.1 van fent, az OTA meg 5.0 ajánlott fel ha jól emlékszem.

Van bugmentes tapasztalata egyébként valakinek?

[ Szerkesztve ]

Forget about it

(#356) Red B


Red B
tag

Én írtam az Asus Magyarországnak a problémákkal kapcsolatban és azt a választ kaptam,hogy csináljak egy factory resetet,ami azért vicces,mert én frissítés elött és után is megcsináltam és mégis fent állnak a hibák.

(#357) Tibcsi21


Tibcsi21
csendes tag

Sziasztok!
Android 5.0 frissítés már megjelent valakinek?
Ha igen, akkor mi a tapasztalata?

Real Racing 3 :-)

(#358) karldergroße válasza Tibcsi21 (#357) üzenetére


karldergroße
senior tag

Bugos, a készülék felé olyan gyors, mint volt. Siralmas.

(#359) Debilon válasza karldergroße (#358) üzenetére


Debilon
addikt

az energiagazdálkodásos vackot ki kell kapcsolni (a mérleges ikon a legördülőben), és megtáltosodik, tapasztalat

amúgy azt suttogják 15-20 napon belül újabb update 5.1-re

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#360) kkdesign válasza Debilon (#359) üzenetére


kkdesign
senior tag

Legyen igazad, nekem volt nexus7 2012-m azon nagyon rossz volt az 5.0, de az 5.1 már jóval jobb, remélem itt is javuló tendenciát fog mutatni és azt is remélem h 15-20 napon belül tényleg updatelik mert tényleg siralmas így

(#361) karldergroße válasza Debilon (#359) üzenetére


karldergroße
senior tag

Jó kis ötlet, kikapcsoltam, ahogy mondtad, egy éjszaka 40%-ot merült az akksi anélkül, hogy hozzányúltam volna. Az pedig, hogy heteken belül lesz 5.1,nem túl valószínű. Van egy HTC M8-am, az 5.0 január óta megvan és állítólag augusztusban lesz 5.1, ha lesz. Nem hiszem, hogy egy májusi 5.0 után az Asus kiad egy frissítést néhány hét alatt. Ez túl szép álom.

[ Szerkesztve ]

(#362) ot93 válasza karldergroße (#361) üzenetére


ot93
senior tag

hát előfordulhat, mivel sokaknak van ezzel a verzióval problémája...

amúgy ha ki van kapcsolva az energiatakarékos, akkor valóban gyorsabb de gyorsabban merül is... korábban energiatakarékosban is gyors volt... + nekem energiatakarékosan is merül egy éjszaka alatt kb. 12-15%-ot... :(( korábban ~4%-ot...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#363) manchester99


manchester99
tag

Nekem lollipoppal sincs semmi gondom se a gps-el se azzal hogy lassú lenne vagy nagyon merülne.Ami a kérdésem tud valaki linkelni valami programot vagy leírást amivel lehetne rootolni ezt a tabot ?

(#364) kkdesign válasza manchester99 (#363) üzenetére


kkdesign
senior tag

Lollipopon fentebb írták hogy hogy lehet root jogot szerezni, egyelőre még nem elég kiforrott szerintem (nicns ilyen one click root még) ->>>> (#306) khalox írt róla, írásában alul van! :)

[ Szerkesztve ]

(#365) Debilon válasza ot93 (#362) üzenetére


Debilon
addikt

a menüben megnéztem, az intelligens mód ki van kapcsolva az energiatakarékosság pont alatt

én nem emlékszem, hogy ilyen durván merülne készenlétben, de ma meg fogom nézni
teljesen alap lolli, csak az erobot app fut, email szink bekapcsolva, wifi és gps folyton bekapcsolva

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#366) ot93 válasza Debilon (#365) üzenetére


ot93
senior tag

Okés, várom :)
Egyébként nekem email, naptár szinkronizálás + wifi van bekapcsolva...

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#367) Tibcsi21 válasza karldergroße (#358) üzenetére


Tibcsi21
csendes tag

köszi mindenkinek az infókat! :-)

Real Racing 3 :-)

(#368) manchester99


manchester99
tag

2 hét használat után jöttem rá hogy ebben a cuccban nincs motor ami miatt ugye rezeg gépelésnél vagy a játék efekteknél ?! :) :)

[ Szerkesztve ]

(#369) Debilon válasza ot93 (#366) üzenetére


Debilon
addikt

amúgy tegnap éjjel töltés után megnéztem, hajnali 2-től reggel fél 7-ig 4%-ot merült

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#370) ot93 válasza Debilon (#369) üzenetére


ot93
senior tag

Köszi... Akkor az 9 órára vetítve kb. 8%... akkor Neked is hasonló bár azért jobb.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#371) Ben.95XD


Ben.95XD
csendes tag

Helló!

Van valami módja hogy vissza tegyem a 4.4-et az 5.0 helyet? Vagy rootolni lehet az 5.0-át?

(#372) khalox válasza Ben.95XD (#371) üzenetére


khalox
őstag

Amennyire tudom, nincs. Lehet rootolni az 5.0-át, olvass vissza, egy kicsit hátrébb van.

[ Szerkesztve ]

(#373) Ben.95XD válasza khalox (#372) üzenetére


Ben.95XD
csendes tag

Jó de az bonyolult, túl sok a hiba lehetőség :(

A honlapról leszedettet (asus honlapjáról) azt hogy kell felrakni, mert nem értem :(
(Mert úgy egy gyári visszaállitást csinálnék, mert jelenleg hetente csinálom a factory resetett a bugok miatt, lassúság, óra eltolódik...stb :( )

(#374) Liliom86


Liliom86
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,mert ehhez nem igen értek,hogy hogyan tudnám vissza állítani az előző rendszerem,mert ez az 5-ös igen rossz döntés volt az Asus memo pad 7 tablettnek..Köszönöm.

(#375) khalox válasza Liliom86 (#374) üzenetére


khalox
őstag

Sehogy. Még mindig.
Az óraelmászással és a belassulással mások is találkoznak rendszeresen, és az újrahúzás sem segített rajta, szóval nem vagy előrébb vele. Mindenki az Asus-ra vár. (Azaz, mindenki, aki felrakta az 5-öt,)
Nem akarok huhogni itt, de egyhamar szerintem nem fogják ezt javítani.
A support azt közölte,hogy nem várható a közeljövőben frissítés a készülékhez

[ Szerkesztve ]

(#376) Ben.95XD válasza khalox (#375) üzenetére


Ben.95XD
csendes tag

Értem én, csak szeretném tudni mégis hogy kell a honlapról leszedettet felrakni, mert gőzöm sincs hozzá, új nekem. (Telefonokon már romot cseréltem....nagyon sokmindent anno ZTE Blade-el kezdtem, de ezt nem értem hogy kell, tanulni meg nem árt)

[ Szerkesztve ]

(#377) khalox válasza Ben.95XD (#376) üzenetére


khalox
őstag

Aki kézzel szeretné a letöltött gyári ROM-ot újrarakni, az leggyakrabban ezzel a módszerrel ért célt abban az esetben, ha recovery-ből nem sikerül az újrahúzás.
Én megálltam a 4.4-es verzió legutolsó OTA frissítésekor, ami a 201-es, szóval nem próbáltam azt, amit ott leírnak. Downgrade-elni ezzel a módszerrel sem lehet.

És igen, eléggé hajmeresztő.

[ Szerkesztve ]

(#378) Ben.95XD válasza khalox (#377) üzenetére


Ben.95XD
csendes tag

Ezt tudom, de a 5.0 nem lehet rootolni tudtommal, nem? Azért kérdezem azt hogy ami az Asus honlapjárol letölthető, azt mégis hogy lehet felrakni root nélkül?

(#379) khalox válasza Ben.95XD (#378) üzenetére


khalox
őstag

De lehet, ugyanazzal a módszerrel, ahogy a 4,4-es ROM-okat downgradel-ni, ahogy itt írva van. Teljesen ugyanez a módszer, csak itt a SuperSU telepítésére használja.

Nem szoktam rosszat mondani az Asus.ra, de ezzel az eszközzel most rútul elbántak a frissítésükkel. A legnagyobb gond az, hogy nem is lehet visszacsinálni. Dzsunka gyártók rossz emlékű gépeit idézik, inkább ki se adták volna. Korábban az árelőny mellettük szólt, de most már ez sem igaz (Bár a ME181C a minap akciós volt(?) az eMag-ban, 34000 körül elgondolkodtató).

(#380) Sequadon


Sequadon
tag

Hát ez botrányos. Böngésző megnyitása, oldal betöltése három perc volt. 3 napja tettem fel a Lollipop-ot, de már megy is vissza a 4.4. 198-al használtam sokáig, 201 csak átutazóban volt rajta. Most a 201 legjobb Kit-Kat verzió? Mire érdemes visszaállni?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#381) Sequadon válasza Sequadon (#380) üzenetére


Sequadon
tag

Áhá, szóval aki frissített 5.0-ra az marad is ott :D Sajnos megint csak utólag olvasom a fórumot. :W

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#382) Sequadon válasza khalox (#379) üzenetére


Sequadon
tag

Szia! Az általad linkelt módszerrel bármilyen zip fájl telepíthető? Ezzel akkor vissza tudom tenni a 182-es stock ROM-ot, és onnan frissíteni ADB-vel 201-re?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#383) kkdesign válasza Sequadon (#382) üzenetére


kkdesign
senior tag

Ha ez így van akkor szívesen fogadnám ha megosztanád velem a zip fájlokat :D :B :B továbbá egy kérdés, ezáltal a garancia még nem veszik el ugye?

(#384) Debilon válasza Sequadon (#380) üzenetére


Debilon
addikt

factory reset megvolt?

nekem lolli upodate után sem tökölt ennyit a böngésző, és most is pikk-pakk indul és betölt

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#385) khalox válasza Sequadon (#382) üzenetére


khalox
őstag

Sajnos nem. Ha már "megmásodtál", akkor L maradsz, nincs visszaút. De az előbb ajánlott factory reset még azért segíthet. Az óra fog el-elmászni, meg néha belassul, de egyébként azért használható annyira, mint a KK korábban.

(#386) Sequadon válasza khalox (#385) üzenetére


Sequadon
tag

És úgy sem működik a dolog, hogy SU telepítésselroot jogot nyerek, ha van root jog, akkor pedig ezzel a módszerrel (ahogy a lollit is felraktam), felrakom a WW .182 ROM-ot.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#387) khalox válasza Sequadon (#386) üzenetére


khalox
őstag

Aki megpróbálta, annak tudtommal nem sikerült. Ha jól értettem, akkor az a probléma, hogy az új, UEFI-re épülő bootloader-t nem lehet felülírni már a régivel, emiatt hiába írod vissza a régi rendszer ZIP-jét, azt a részt érintetlenül hagyja, így az eszköz nem bootol be. (Pontosabban nem csak a régivel nem lehet felülírni, hanem úgy tűnik, hogy a korlátozott fastboot módban semmivel sem, a megfelelő parancs szépen lefut, de konkrétan nem történik semmi) Ez az út az eszköz felől lezárva.
A régi flashelő eszközökkel ADB-n keresztül ugyancsak nem lehet hozzányúlni, a megfelelő kulcsok birtokában csak a gyártó tudja.
Marad a hardverflash, de az meg ugye nincsen minden bokorban....

Ennek ellenére a gyári visszaállítás segíthet orvosolni a problémák egy részét, többen írták, hogy jobb lett tőle.

(#388) Debilon válasza khalox (#385) üzenetére


Debilon
addikt

mondjuk ez fura, mert óra elállítódást én nem tapasztaltam, és mióta volt factory reset és az intelligens energia takarékosságot kikapcsoltam azóta lassulások sincsenek

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#389) khalox válasza Debilon (#388) üzenetére


khalox
őstag

Valóban az. Nem mindenki panaszkodott erre, de jónéhányan igen, volt akinek segített a reset, volt akinek nem - de az is lehet, hogy nem jól csinált valamit.
Akinek meg nincs gondja vele, az nem mászik el fórumra, hogy megoldást keressen, szóval ki tudja, hány készüléket érint ez a probléma. Én is csak azért olvasom, mert érdekel, nem azért, mert bajom van vele. :-)

(#390) Red B


Red B
tag

Hát a fórumban leirt hibák miatt elküldtem szervizbe,ahol adatlapot cseréltek és visszarakták a 4.4.2.
Most egyenlőre maradok annál.

(#391) ot93 válasza khalox (#389) üzenetére


ot93
senior tag

Nekem is van óra elállítódás, eddig nem volt de most lett... már akkoriban felraktam az 5.0-t mikor megjelent, de azóta eddig nem tapasztaltam, most viszont egy nap megunás után gondoltam újraindítom és most jó... :)

más:
viszont érdekelne, hogy kinek mennyi a kérőernyőidő és milyen beállításokkal (pl. gps ki vagy be, energiatakarékos vagy sem, milyen fényerő, stb.) Előre is mindenkinek köszönöm :D

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#392) Sequadon válasza khalox (#387) üzenetére


Sequadon
tag

Köszi a felvilágosítást. Annyira nem értek hozzá, csak okoskodok. :)

Gyári beállításokat megcsináltam, köszi a tippeket. Most egészen pörgős lett. Talán még a 4.4-is gyorsabb érzésre. Antutban a factory reset előtt 16K, most 35K. Bár azóta hiába léptem be a google fiókkal, az eddig megjegyzett wifi hálózatok elvesztek. Ezt nem lehet visszahozni?

A kezdeti sokk után így már egészen jól használható. Köszönöm a segítséget mindenkinek.

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#393) Red B


Red B
tag

Nekem az alapvető problémám az 5.0-val,hogy a gps nem nagyon vagy alig talál jelet,ami nekem nagyon fontos,mert sokat használom.

(#394) Debilon válasza ot93 (#391) üzenetére


Debilon
addikt

4 és 5 óra között, GPS és WIFI állandóan bekapcsolva, kijelző fényerő főleg minimumon, de ha megy anavi akkor 60%, intelligens energia kikapcsolva

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#395) Sequadon válasza ot93 (#391) üzenetére


Sequadon
tag

3/4 fényerő, WiFi szinte mindig be van kapcsolva, GPS-t nem használom, energiatakarékos módot kikapcsoltam, és ebben van jó sok Dead Trigger 2 meg böngészés.


Antutun is elég szépet produkált. 4.4-en 23 ezer körül volt, 5.0-án gyári beállítások visszaállítása előtt 16 ezer, most pedig:

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#396) 1egaly


1egaly
aktív tag

Hali!
Letölthető ASUS MeMO Pad 7 (ME176C) Kernel Code(V12.10.1.17)

innen

mi ezzel a teendő,érdemes vele egyáltalán foglalkozni??

Mellesleg már a Lollipopot használom...
Köszi a választ!

(#397) ot93 válasza Sequadon (#395) üzenetére


ot93
senior tag

Köszönöm a válaszokat. Nekem készenlétben is valami rendszeresen felébreszti és így elég gyorsan merül. Gps nincs bekapcsolva, wifi igen, továbbá a fényerő kb. 3/4-en van és az energiatakarékos ki van kapcsolva. Próbáltam már mindegyik energiatakarékos móddal, de mindig felébreszti valami rendszeresen. Ha sokat van készenléteben, akkor odáig fajul a dolog, hogy az többet eszik mint a képernyő bekapcsolva töltött ideje. Az energiafelhasználási táblázatban először a "Google Címtár szinkronizálása"-t írta, hogy sokat használ bár mostanában már az sem írja... Mindenesetre 3-3,5 óráig szokta bírni a korábbi ~5h helyett... :(

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#398) Sequadon


Sequadon
tag

Nekem olyan gondom van az órán kívül (most épp éjfél van :D ), hogy a bluetooth hangszóró használhatatlan lett mióta frissítettem 5.0-ra. Csatlakozás után elindítom a zenét (spotify, youtube) és szaggatva játsza le. Lassabban és szaggatottan. Lecsatlakozok akkor saját hangszóróján vagy hifire kötve teljesen jó. Valaki tapasztalt ilyet? Akinél van kéznél BT hangszóró kipróbálná?

Egyik szemem sír, a másik üveg...

(#399) ot93


ot93
senior tag

maradt 2 fóliám erre a tabletre... érdeklődni priviben vagy a hardveraprón lehet :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#400) gombasm


gombasm
aktív tag

Sziasztok!

Megelégedéssel használom a Memo Pad -ot hónapok óta. Két hete (?) frissítettem én is 5.0 -ra és meglepett a hirtelen lassulás... (Előző rendszerrel 34500 -as antutu lelassult 15600 -ra :((( .)
Itt utánaolvasva nekiálltam a factory reset -nek, mindenféle visszaállítás nélkül, szűz rendszerként indítva. A siker meg is jött: visszaállt a sebesség, kicsit nőtt is az előző höz képest: 36400. Szinte minden működik, de a GPS nem akar életjelt adni magáról...

Van valakinek tuti tippje a GPS felélesztéshez vagy várjunk az 5.1 -es rendszerre?

Amúgy a rootról: a frissítéskor eltűnt a root, így újra neki kellett kezdenem. Az előző alkalommal használt RootZenFone.apk itt (mármint az 5.0 -ás rendszeren) már nem tudta megoldani a dolgot, így más után néztem.
A megoldás: https://www.youtube.com/watch?v=WPxfIAhyIRw
Nálam működött, a factory reset után is megmaradt a root, nem kellett újra nekilátni. Természetesen a szükséges driverek és adb fájlok megléte alap...

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro & Nothing (1)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.