Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Elnézést a képek minőségéért. Ez most ilyen lett. A nagy notit vitték el, egy órám maradt a fotózásra.

Kritikát, javítási javaslatokat kulturált formában szívesen fogadok itt vagy priviben. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#2) koshmar


koshmar
őstag

Iszonyat jó írás lett, csak gratulálni. tudok. :R
Tök jó hasonlatokat is írtál, így könnyebb megérteni, hogy ez-az miért/mennyire zavar. :)

Habár nem vagyok híve a 15,6" alatt gépeknek, de mondjuk 110-120 ezerért lehet, hogy bevállalnám.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#3) sanzi89


sanzi89
addikt

Én is hasonló gépet keresek egy 15 colos noti kiváltására, hasznos volt az írás, köszönöm!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#4) Watercolour


Watercolour
aktív tag

"A gépbe szerelt Atheros wifi ismeri a b/g/n titkosítást..."

A 802.11b/g/n szabványok nem a titkosítást írják le. Bővebben: Wikipedia cikk

[ Szerkesztve ]

(#5) V.Stryker válasza Watercolour (#4) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm a kiigazítást. :R Javítottam.

És köszönöm a többiek vélemény nyilvánítását is. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#6) Tim82


Tim82
nagyúr

Tetszett a teszt, de mi az a "sub-netbook"? :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#7) V.Stryker válasza Tim82 (#6) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

:DDD Nem is tudom miről beszélsz !? Köszi, javítottam. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#8) KRi2


KRi2
aktív tag

Táblázatban a minix-nél 166GHz-es a processzor, tizedes lemaradt.

||| | || ||||| | ||| ||

(#9) Reac^


Reac^
őstag

zsír a cikk.

múlt héten próbáltam ki én is egy kingston SSD-t a netbookomba, és nem volt túl fényes...

Acer Aspire One 751h-m van 1,33-as ATOM procival 1GB memóval. Kb 45mb/s körül olvasott 1.5ms-es késleltetéssel.

Azért érezhető volt az előnye a hdd-hez képest de nem volt egetverő különbség.

Mint kiderült, a processzor fogta vissza az SSD-t. Az asztali gépben bőven 200mb/s fölött ment 0.3ms késleltetéssel.

Szóval az a szitu, hogy elég frankó ez az AMD proci, köszi a tesztet! :C :R

1988 Daihatsu Charade GTti 993ccm Turbo | Telón gyorsabb, szám az adataimnál | PH! megbízhatóság: 50+

(#10) pechman8


pechman8
aktív tag

Jó, korrekt írás! Azt érezni, hogy ennél többre számítottál, a csalódottság keserű szájíz lengi be a cikket.
Én is , hozzád hasonlóan nem sokat adok a szintetikus tesztekre, főleg laptop, vagy társai tekintetében. Szerintem ami egy hordozható gépnél fontos szempont fontossági sorrendben: 1 súlya, 2 meddig bírja aksiról, 3 billenytűzete, 4 melegedés-zaj, 5 felszereltsége, ...stb

De én azt tudom, hogy az Inteles gépek hűvösebbek, kevesebbet fogyasztanak ezért nálam csak Intel cpu nyerő. Ja majd el felejtettem: Kizárólag ThinkPad! van 12'-ban is.

SSD vs HDD: Az SSD állva hagyja a HDD-t, vita nélkül... 50 év fejlesztés van közöttük ezt érezni. Sajna még nagyon drága, nekem, de "elemzők" szerint az idén megfeleződik az ára... remélem...

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#11) DeFranco


DeFranco
nagyúr

A teszt jó lett, köszönöm, de megerősített abban, hogy nekem ez a 12'-os notebook kijező kicsit. Szélességre még elég lenne, de függőlegesen "össze van nyomva".

Szerintem egy ilyen notebook főleg netezésre és dokumentumok kezelésére használható, oda viszont kell a magasság is.

(#12) rep3at


rep3at
őstag

Tetszetős kis gép, egy-két idegesítő hibával, amivel szerintem együtt lehet élni. Én is gondolkoztam egy, a netbookoknál nagyobb méretű gép vásárlásán, az UMPCm (7") néha kicsinek bizonyul.

Forward thinking. كرر

(#13) V.Stryker válasza DeFranco (#11) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pont arra van használva, amire az alkalmasságát te is írtad. :)

KRi2 : - Köszi a jelzést. Sajnos egy rendszer újratelepítés miatt már nincs meg az eredeti, így ez így fog maradni.

pechman8 : - Igen, az első időkben tényleg többet vártam tőle, de azóta összebarátkoztunk és habár a cikk alapján a közelemben lévők is azt mondják,hogy nem éli meg nálam az első évet, én mégis úgy érzem,hogy igen. Nagyon megkedveltem a kicsikét. Főleg, hogy múlt hét óta folyamatosan ezen dolgozom és napi nyolc óra munka sem fárasztó vele.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#14) DeFranco válasza V.Stryker (#13) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Igaz, a 768p az nagyjából mindenre elég. Fura a 15-ös mellett milyen alacsony, pedig pixelre végül is megvan ami kell...

(#15) V.Stryker válasza DeFranco (#14) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Első látványra nekem is gáz volt, de a gyakorlatban valahogy nem éreztem összenyomottnak. Mondjuk ez előtt ülök egész nap és otthon lehuppanok a 20"-os monitor elé, akkor olyan furcsán nagy minden. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Hadd ne mondjam, milyen izgalommal bontottam ki az olcsónak cseppet sem mondható masinát. A csomagban nem vagyunk elárasztva tartozékokkal, kapjuk magát a gépet, egy töltőt, egy apró leírást és ezzel vége is a felsorolásnak."

Akkor ez nem is Asus, ha nem egy 3 köbméteres dobozban érkezik, egy tonna szeméttel mellette :D

De amúgy ezt sosem fogom megérteni, miért kell teleragasztani matricákkal...

Egy komolyabb tesztet megnéznék, zerintem az egymagos proci kevéslesz a HD filmekhez, pedig az 1366-os kijelző már jó lenne, akámilyen kicsi is...

Bootolás meg, ha jó az akku, akkor elég altatni a gépet, és lőn villámgyors ki-bekapcsolás :)
És ezt egy 5-10 perces, gyakorlatilag halott akku is kibírja, amíg a gépet elcipeljük a munkahelyre, iskolába, haza...

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) grc999 válasza hcl (#16) üzenetére


grc999
tag

Radeon hd 4xxx lazán lejátssza a fullhd-t is. Más kérdés, hogy ilyen kis monitoron (és most nem csak felbontásra, hanem fizikai méretre is gondolok) van-e értelme fullhd-vel gizdulni :D

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#18) kovacszk válasza grc999 (#17) üzenetére


kovacszk
senior tag

Full hd-val nem sok, de 720p-vel azért látható különbség van. Nekem egy 1201n van. Abban nincs webkamera "takaró". És a 9400 gpu a két magos atommal simán elviszi az 1080p-is. Újonnan már nem kapható, de az ára is e környékén van, talán kicsit még alacsonyabb is.

A jó kolléga nem csak igér, be is tart!

(#19) hcl válasza grc999 (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát, felbontás az felbontás közelről nézve talán látszik. Azon kívül pl. barátnőméknél, ha viszem a laptopom, mi is a nagy LCD TV-n nézzük... Szerencsére van rajta VGA bemenet, mert a notin csak VGA van kifele :( Hasonló esetekre jó, ha tud HD-t.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) s.malacka


s.malacka
tag

Szerintem jó kis cucc szépen is néz ki nem úgy mint a kistesók azzal a vastag lcd kerettel,mondjuk azért szerintem egy 2 magos procit rakhattak volna bele biztos jobban szaladna.
Jó írás köszi az infókat.

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#21) Pferi


Pferi
senior tag

Én kb. 3 éve vettem egy Fujitsu-Siemens U9200-as 12"-os sub-notebook-ot 99.900-ért. Azóta is a legnagyobb megelégedettséggel használom. Ezt csak azért írom le, hogy voltak 12"-os gépek elérhető árban is.

Gigabyte B650M DS3H ; Amd Ryzen 7 7800X3D; CoolerMaster ML 120 Lite ; 2x16 Gbyte Kingston DDR5 6000MHz; Asrock 6900XT OC Formula; 2 Hdd 2 db SSD ; FD ION + 2 Platinum 860W; CoolerMaster HAF XB ház

(#22) Boxi88


Boxi88
őstag

Az írás jó lett, de ez a gép egyáltalán nem jött be, lehet hogy azért is mert asus (előítéleteim és rossz tapasztalataim vannak vele)... de attól még lehet jó.

(#23) s.malacka válasza Pferi (#21) üzenetére


s.malacka
tag

És most se olcsóbbak :F
Majdnem ugyan abban az árban mennek mint a 16"-os notik.
Bár mikor ezt a 13"-ast megláttam LINK leesett az állam,hogy mit raktak bele ja és 1 milla az ára :Y

Windows Server 2008 R2 Enterprise

(#24) V.Stryker válasza s.malacka (#23) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És akkora a kereslet,hogy per pill nem is elérhető. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#25) csibor


csibor
őstag

Párom valami ilyesmit szeretne.Már mutattam neki,és tetszett is neki,de abban maradtunk még várunk 1 picit,és meglátjuk a brazos 11,6-12.1 között milyen áron jön ki.Csak már jönnének.

(#26) dave666


dave666
aktív tag

Köszönjük az írást :R
Nagyon alapos leírás, jó volt olvasni a sok infót.
Az Asus 1215N típusban ION2 kártya van :R

Dave666

(#27) ló úr válasza csibor (#25) üzenetére


ló úr
őstag

Szerintem ennél olcsóbbak lesznek vmivel a kezdő árai,de még ha ilyen árakon is lesznek,szerintem erősebb lesz,hosszabb akuidővel,stb. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#28) RROD360


RROD360
tag

Jó cikk lett gratula hozzá :C :K

(#29) zsoltti


zsoltti
senior tag

jó teszt , nekem volt eee 1000h gépem de az harmat gyenge volt. Ha valakit érdekel, van egy bivalyerős gépem eladó 14"os. Asus k42jv . [link]

(#30) oxox


oxox
addikt

igenyes iras...grat.... :R

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#31) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a tesztet. Nem tokeletes, de egesz jo gep :)

"There is nothing permanent except change"

(#32) Duree


Duree
veterán

nagyon jó kis írás köszönet érte

duree54

(#33) rover45


rover45
senior tag

milyen progival lehet orvosolni a hdd folyamatos pozicionálást?
1215N-em van és hasonló a probléma :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.