Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Menslee válasza T0rnad0 (#1649) üzenetére


Menslee
tag

Így is mondhatjuk.
Baromi jó telefon, sokkal jobb mint a Fold 1 volt és szerintem ma az egyik legnagyobb újdonság a piacon.
De sajnos 4-5 hónap után rájöttem hogy nem használom ki arra amire kitalálták.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1652) #31733248 válasza icecave (#1642) üzenetére


#31733248
törölt tag

"Ez nekem is hiányzik kicsit, note-ról simán dobtam régebbi okos TV-re képeket, yt-ot, mindent, ez most felejtős."

Ezt vajon miért nem tudja az Apple megoldani? Minőségi, klassz cuccok pedig...

(#1653) icecave válasza #31733248 (#1652) üzenetére


icecave
nagyúr

Nem áll érdekében. Így több Apple TV fogy, vagy valaki olyan TV-t vesz, ami tudja az airplay-t és akkor a licenszdíj meg megy az Apple-nek azután is. Kb. Mint a hivatalosan MFI kábelek esetén.

(#1654) #31733248 válasza icecave (#1653) üzenetére


#31733248
törölt tag

Tényleg, az Apple TV... Végülis jó üzlet ez így, ha kell a funkció, akkor a felhasználó úgyis fizet.

(#1655) ateszapa748 válasza Menslee (#1651) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

Szia,
Én is fold 3 használok jelenleg, de a 13 pro is nagyon tetszik. Néha biztos kényelmesebb is lenne a 13 pro, de amikor használom a fold 3-at, akkor még mindig váó érzés van... :)
Van még más ok is a váltás mögött, vagy csak az amit leirtál? 4-5 hónap után a belső kiijelzővel nem volt gond (ettől tartok kicsit)?

(#1656) Menslee válasza ateszapa748 (#1655) üzenetére


Menslee
tag

Szia,
A belső kijelzővel szerencsére semmi baj.
Bár vigyáztam is rá mint a hímes tojásra.
Nekem a külső kijelző túl szűk volt, semmilyen tartalom sincs ilyen arányra optimalizálva és egy idő után nagyon bosszantó kezdett lenni.
Aztán persze ott az örökös féltés.
Mégis csak egy hajtogatható telefon ami persze sokkal strapabíróbb mint az elődjei, de akkor is...

Nincs 24 órája hogy megvettem az iphone-t, de eddig nem bántam meg :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1657) ateszapa748 válasza Menslee (#1656) üzenetére


ateszapa748
aktív tag

:R

(#1658) LosBlancosRM válasza icecave (#1653) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Érdekes amit írtok, mert a YT simán kimegy tvre, mint droidon, képekkel se volt gondja páromnak(i6, i8). Legalábbis ha a képernyőmegosztás a téma.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1659) jófejsrác válasza LosBlancosRM (#1658) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Így van, itt páran a képernyő tukrozesre gondolnak nem pedig az “azonos hálózaton levő YouTube kikuldesre”.

(#1660) Meizubee válasza icecave (#1642) üzenetére


Meizubee
csendes tag

Megnéztem, van benne Airplay. :)

(#1661) icecave válasza jófejsrác (#1659) üzenetére


icecave
nagyúr

Így van, nekem is az hiányzik. Leginkább képek, videók mutogatására szülőknek, stb. Az okés, hogy megy ez a YT, amit itt emlegettek (én sem erre gondoltam, hanem az említett tükrözésre), legközelebb, ha látogatom szülőket, meg is nézem ezt a másik dolgot.

Nem jut eszembe a neve egyébként, de mikor Note-om volt, akkor rányomtam a gyorsikonra, TV feldobta, hogy akar csatlakozni a telefonom, jóváhagytam és már mutattam is a képeket, videókat.

(#1662) jófejsrác válasza icecave (#1661) üzenetére


jófejsrác
senior tag

Az android ilyen szempontból szabadabb a képernyő tukrozest illetően.

Nekem mondjuk van AirPlay képes tv-M, de semmire sem használom. Kipróbáltam milyen rajta játszani, mekkora a lag (meglepően kicsi), de itt ki is fújt.

iPadhez nekem van dongle amivel direktbe tudok hdmi-N keresztul képet küldeni, de ezt sem használom :))

(#1663) Meizubee


Meizubee
csendes tag

Van valami hátránya annak, hogy ha egy kis GSM boltba vennék egy pro maxot szemben mondjuk a telenorral? Céges vásárlás lenne, így tehát sehol nem lenne 3 év gari. Arra gondolok, hogy Magyar lokalizáció hiánya mint pl. Samsungnál. Tudtok valami hasonló hátrányról?

(#1664) pepetech válasza Meizubee (#1663) üzenetére


pepetech
őstag

legolcsóbb sufni gsm-ek nem fogknak adni neked áfás számlát róla :) Ha van olyan akkor nyert ügyed lehet.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1665) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,
iPhone 13 Pro-n szeretném a face ID-t használni.
Az Apple ID javaslatoknál kéri az iPhone-jelkód megerősítését. Mikor rá
nyomok a folytatásra, pörög egy darabig, majd kéri a jelkódot. beírom, azzal is pörög, majd visszaugrok ugyanoda a megerősítéshez.
Valaki tudna segíteni mi a francot csináljak. Mivel szeretném az Apple payt használni kellenek a jelkódbeállítások.
Köszi

(#1666) Menslee válasza oil120 (#1665) üzenetére


Menslee
tag

Szia!

Próbáld meg újraindítani a telót.
Esetleg kapcsold ki a jelkódos/face id-s beléptetést és próbáld meg előről hozzáadni.
Ha ez nem segít akkor könnyen lehet hogy nyomnod kell egy helyreállítást iTunes-zal és egy megfelelő IPSW-vel.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1667) oil120 válasza Menslee (#1666) üzenetére


oil120
senior tag

Köszönöm a választ!
Helyreállításnál törlődnek az eddigi beállításaim?
Mit jelent az IPSW? Szoftver?

(#1668) Menslee válasza oil120 (#1667) üzenetére


Menslee
tag

Ha helyreállítod akkor igen, teljesen törlődik a telefon.

IPSW alatt erre gondoltam: link

Innen le tudod tölteni az elérhető legfrisebb iOS-t a telefonodhoz és iTunes-zal helyreállítani.

Itt találsz egy angol nyelvű leírást hozzá: link.

Egyébként a készüléknek te vagy az első gazdája? Kijelző nem volt rajta cserélve?

Akkor fordulhat még elő ilyesmi ha nem márkaszervízben lett javítva a telefon mert a Face ID a telefon alaplapjához van kódolva.
Úgy hogy rendesen működjön kijelzőcsere után itthon szerintem csak márkaszervíz tudja javítani neked.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1669) pepetech válasza Menslee (#1668) üzenetére


pepetech
őstag

Információim alapján 13 pro/max-ot még nem tudnak sufnisok cserélni. egyre erőszakosabban szivatja az apple őket.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1670) Menslee válasza pepetech (#1669) üzenetére


Menslee
tag

Sajnos nem lepődtem meg.

Nagyon kíváncsian várom hogy mi lesz ebből.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1671) TechN7ne válasza pepetech (#1669) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Jó penne ,de sajnos pont az ellenkezője….
Apple elkezdte támogatni a javítást és gyári alkatrészeket küld bármihez ,bármikor ,bárhova.

Régen szó szerint egy kis piszok miatt is ami pl. kijelző alatt vagy bárhol volt kaptunk egy új telefont (fődarab csere) - ezek voltak a jó időszakok aminek sajnos vége.

[ Szerkesztve ]

(#1672) Menslee


Menslee
tag

TechN7ne:
Nem biztos hogy baj ez, főleg környezetvédelmi szempontból.

Ha egy rendes szervízes csinálja, gyári alkatrészekkel én elfogadom ha nem az egész telefont cserélik hanem csak a hibás alkatrészt.

Amit inkább remélnék az a szabadabb hozzájutás a gyári alkatrészekhez és hogy vegyenek vissza ebből a minden mindennel össze van kódolva dologból.

Ez persze csak egy távoli remény...

Szerk.: Válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1673) pepetech válasza TechN7ne (#1671) üzenetére


pepetech
őstag

Ezt a részét tudom. Viszont kiváncsi leszek én azokra az alkatrész árakra meg azért kellenek oda egyéb műszerek felprogramozni dolgokat.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1674) Menslee válasza pepetech (#1673) üzenetére


Menslee
tag

Érdekes lenne ha a kijelző mellé járna egy programozó board :C

Ha tényleg az otthoni szerelést támogatják akkor szerintem meg kell szűntetinük az elemek összeprogramozását.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1675) oil120 válasza Menslee (#1668) üzenetére


oil120
senior tag

Céges telefon és Xs-ről költöztettem az adatokat, de már akkor is volt valamilyen probléma az iclouddal, ami egyszer vsak megoldódott.
Rossz lenne mindent törölni.
Ha van iTunes mentésem akkor visszatudom állítani? Még sosem csináltam.

(#1676) Menslee válasza oil120 (#1675) üzenetére


Menslee
tag

iTunes / iCloud mentést bármikor vissza tudsz állítani igen. Más kérdés hogy ha szoftveres a gond akkor a mentés visszaállítása visszahozza-e egy helyreállítás után...

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1677) oil120 válasza Menslee (#1676) üzenetére


oil120
senior tag

Kikapcsolása a face Id-nek és a telefonnak majd újra konfigurálása után rendbe jött.

(#1678) oil120


oil120
senior tag

Ismét kérdeznék.
Régebben volt olyan, hogy a widgetek között megjelent a leparkolt autó és írta a távolságot. Most sehol sem találom, pedig a térképek beállításában be van kapcsolva a parkolásihelyzet megjelenítés.
Vagy másképpen jelenik meg?

(#1679) Redchucky válasza oil120 (#1678) üzenetére


Redchucky
aktív tag

Nekem csak a térképen mutatja.

(#1680) Menslee válasza oil120 (#1677) üzenetére


Menslee
tag

Szuper!
Örülök hogy megoldódott.
A parkolós helyzethez nem tudok hozzászólni, még nem használtam a funkciót :(

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1681) Meizubee


Meizubee
csendes tag

Sziasztok,

A tegnapi napon én is vettem egy ilyen készüléket, 10 év Android után váltottam Applere :D

A gyári bőr tok mellé milyen üveg fóliát tudnátok ajánlani? Most ideiglenesen egy transparency (borzasztó) fólia van rajta meg egy kemény szilikon tok. A fóliát az egyik sarkánál felnyomja a tok. Mindenképpen a gyári bőrtokot szeretném használni. Az is feltolja az olyan fóliát ami teljesen a széléig ér? Ezt a fóliát néztem.

Más:


Letöltöttem a note 20-ra a váltás iOS-ra appot. Kijelöltem amiket át szeretnék másolni. kb. 43gb lett. Állandóan megáll arra hivatkozva, hogy megszakadt a kommunikáció a másik telfonnal. 5G-s wifin vannak, stabil a kapcsolat. Hogy tudom átmásolni a képeimet videóimat?

Köszönöm előre is :)

(#1682) adomok válasza Meizubee (#1681) üzenetére


adomok
tag

Nem én vagyok itt a legnagyobb IOS guru, de nem biztos, hogy ezzel az appal költöztetném a képeket, videókat. Többen írták, hogy mindenféle gondjuk volt ezzel. Én már évek óta nem költöztetem a média tartalmakat, hanem felhőbe szinkronizálok, amit bármilyen eszközről, bármikor elérek. Ha szinkronizálsz Te is google fotókba, vagy onedrive-ra, vagy egyéb helyre, akkor eléred simán majd az új készülékről.

(#1683) surgery válasza Meizubee (#1681) üzenetére


surgery
senior tag

Szia én Spigen tokot és Spigen üvegfóliát használok évek óta minőségi cuccok bár nem a leg olcsóbb kategória de nekem bevált.

(#1684) i400 válasza Meizubee (#1681) üzenetére


i400
senior tag

Galaxy S9+ és 13 pro max között mozgattam az appal adatot de csak a legszükségesebbeket, médiatartalmakat nem. így is 43 perc volt egyszer megszakadt mert kikapcsolt a kijelző. Újraindítva és ügyelve h ne aludjon el szépen átment minden amit kiválasztottam.

Fóliából Spigen glas.tr ez fit teljesen jó, könnyű tökéletesen felrakni is

(#1685) pajorgergo


pajorgergo
aktív tag

Olyan kérdésem lenne, hogy a 13 Pro Max-hoz talált már valaki teljesen vízálló tokot? (tenger alatti fotózáshoz stb. összeg nem számít :D )

(#1686) pepetech válasza pajorgergo (#1685) üzenetére


pepetech
őstag

Ezt találtam neked: [link]
Videó róla: [link]
Ne téveszen meg, hogy nem írja a 13 pro max-ot a tok kialakítása olyan hogy bármilyen méretű telefont elnyel.

[ Szerkesztve ]

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1687) anderledani válasza pepetech (#1686) üzenetére


anderledani
őstag

Hasonló tokból vettem aldisat és decathlonosat is, mindkettő beázott tengerben. Azok 1200-2500ft voltak, de ugyanilyen elven működtek…

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#1688) sfdrakex válasza anderledani (#1687) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Lehet ez nem véletlen kerül 23 ezerbe.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1689) mormota67 válasza Meizubee (#1681) üzenetére


mormota67
csendes újonc

Nekem is bőrtok van a készüléken.és tökéletes bármilyen fóliával..

(#1690) telefon6310


telefon6310
tag

Más is tapasztal hasonlókat?
Eddig ilyet nem vettem észre, de újabban amikor lezárom a képernyőt, bekapcsol a helymeghatározás. Látom egy pillanatra, ahogy az óra mellett megjelenik a nyil, mielőtt kikapcsol a képernyő. Ez mi a franc? Hogyan lehet megtudni, hogy melyik appnak olyan elengedhetetlenül fontos a helymeghatározás abban a pillanatban, amikor én befejezem a telefon használatát?
Köszi előre is.

(#1691) Joachim21 válasza Meizubee (#1681) üzenetére


Joachim21
senior tag

Szerintem a gyárit ne hívjuk bőrtoknak, az csak valami műbőr borzalom. Ha premium bőrt szeretnél, akkor keress marhabőrből készült tokot. Nem kell a lelkednek sem bűntodatot érezni, nem a bőre miatt ölték meg, hanem mert megették a húsát. :D
Példa1
Példa2

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1692) Joachim21 válasza Joachim21 (#1691) üzenetére


Joachim21
senior tag

A linket elszúrtam. Volt még egy magsafe-es is ami nagyon tetszett, de nem a Nomád volt és most nem találom.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1693) zsolidodd válasza Joachim21 (#1691) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Szerintem a gyári bőrtokot nyugodtan hívhatod bőrtoknak, mivel valódi bőrből van és nagyon jó a minősége. Nem lehet, hogy valami hamisított tokkal kevered össze?

(#1694) Tibee86 válasza telefon6310 (#1690) üzenetére


Tibee86
veterán

Beállítások-adatvédelem-helymeghatározásnál meg tudod nézni mi használja/használta épp a gps-t.

(#1695) telefon6310


telefon6310
tag

Köszönöm!
Ez alapján ki is derült: Siri és diktálás. Letiltottam a helymeghatározást, a "probléma" azonnal meg is szűnt.
Viszont azt továbbra sem értem, hogy egy sima képernyő lezáráskor mi a jó francért használja a helymeghatározást :F Ilyet csak kb. 1-2 hete tapasztalok, az ezt megelőző 2 év iPhone használatkor soha.
Mindegy, ennél nagyobb baj soha ne legyen :) Mert egyébként minden másban szinte kiváló ez a telefon továbbra is.

(#1696) #16377600 válasza anderledani (#1687) üzenetére


#16377600
törölt tag

Igen,az 1500 Ft.‒os kínai nekem is beázott..az itt linkelt tok azért más kategória,hiába "hasonló"

(#1697) Joachim21 válasza zsolidodd (#1693) üzenetére


Joachim21
senior tag

Nem, nem valódi bőr, ezért nem is kellett.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1698) zsolidodd válasza Joachim21 (#1697) üzenetére


zsolidodd
senior tag

Akkor az Apple hazudik…

[ Szerkesztve ]

(#1699) pepetech válasza zsolidodd (#1698) üzenetére


pepetech
őstag

Nekem utoljára iPhone 7-re volt gyári bőr tokom. Igazad van tényleg bőr tok viszont nagyon vékony mondhatni hogy már csak hártya vastagságú a bevonat. nagyon hamar megadja magát azért a pénzért. persze ha van aki tud rá vigyázni annak jó lehet.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1700) Joachim21 válasza zsolidodd (#1698) üzenetére


Joachim21
senior tag

Málik és morzsolódik, nagyon sok panasz volt rá az iPhone topicban.
Az angolban a valódi bőr "genuine leather", ez meg csak natural. Gyanús mindenképpen.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.