Hirdetés

2024. június 14., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) sfdrakex válasza BadStyle (#1900) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Könnyen kiszámolhatod te is. 24 kilobit/sec az 3 kilobájt/sec, ami 180 kilobájt/ perc ami 0,175 megabájt/perc. Szóval jól számoltak.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1902) BadStyle válasza sfdrakex (#1901) üzenetére


BadStyle
csendes tag

Ezekszerint Óránként 10.8MB, és 1GB 92.5 órát bír . .

Ok, ha ez így van !

Köszönöm a választ ! ;-)

ui: Ha mobilnetről használtok spotifyt, ti is az alacsony opciót használjátok ? Már aki használja . .
Szerintem nem nagyon lehet észrevenni a különbséget hnagminőségben, még egy jó fejessel / fülessel sem. Viszont sokkal több órát lehet vele megspórolni . .

[ Szerkesztve ]

(#1903) sfdrakex válasza BadStyle (#1902) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Deezert használok és legjobb minőségben.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1904) BadStyle válasza sfdrakex (#1903) üzenetére


BadStyle
csendes tag

Úgy értem, hogy mobilneten is a legjobb minőséget használod ?

Nem szívja le az adatodat ?
Akkor neked biztos vmi korlátlan mobilneted van . .

[ Szerkesztve ]

(#1905) sfdrakex válasza BadStyle (#1904) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Igen, mobilneten is a legjobb minőséget használom. 100 giga netem van, 15-20 körül használok belőle összesen, mindenre.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1906) anderledani válasza BadStyle (#1902) üzenetére


anderledani
őstag

Kizárt hogy 24kbitet nem hallod, én még telefon hangszórón is hallanám…
apple musicot használok legmagasabb minőségen (akár 9,2mbit/s), korlátlan mobilnetem van.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#1907) pepetech válasza BadStyle (#1900) üzenetére


pepetech
őstag

Puding próbája az evés. Ezt csak kipróbálás után tudod kideríteni.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1908) LosBlancosRM válasza BadStyle (#1904) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Miért nem töltöd le amit hallgatnál? 🤔

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1909) BadStyle válasza LosBlancosRM (#1908) üzenetére


BadStyle
csendes tag

Szia !

Rengeteg zeném van a telómon, amiket összeszedtem, itunes -al felszinkronizáltam, de ez a spotify nagyon tetszik, gondolkodom a prémium előfizetésen, mert ugye azzal is le lehet tölteni a zenéket . .
Meg online ( wifin, meg mobilneten ) streamelve is lehet hallgatni, de nekem nem korlátlan a mobilnetem, ezért fontos, hogy mennyi adatot fogyaszt a spotify !

Érdekelne, hogy aki használja, meg van -e elégedve vele, meghogy érdemes -e havi 5 eurót ( kb 1800 ft ) fizetni érte . .

(#1910) sfdrakex válasza BadStyle (#1909) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

3 hónapig ingyen kipróbálhatod a prémiumot. El tudod dönteni, hogy jó neked vagy sem.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1911) pethYeti válasza BadStyle (#1909) üzenetére


pethYeti
addikt

Van amúgy Apple Music is ahova ráadásul saját zenéket is fel tudod tölteni ráadásul nem 5 euró ami lassan kb inkább 2000 Ft hanem 1490 fixen.

(#1912) LosBlancosRM válasza BadStyle (#1909) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Szia, nekem családi csomag van, amit szétdobunk, így kb 500 ft/ fő. Ha esetleg van a környezetedven aki használ, használna, akkor érdemes lehet. Én személy szerint meg vagyok vele elégedve. Apple musicot is próbáltam, de nekem kaotikus az egész. Spotify is tud telóra mentett zenét lejátszani, de azt hiszem csak legálisan beszerzettet. 100GB netem van, de van egy nagy listám (700+ szám), amit letöltöttem, 1,8gb helyet foglal a telón, és ezek az elérhető legjobb minőségűek.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1913) BadStyle


BadStyle
csendes tag

Oké, köszönöm a válaszokat !

Még annyi, hogyha mondjuk előfizetek, és letöltöm a zenéket, de a következő hónapra nem fizetek elő, akkor a letöltött zenék is elvesznek ?

[ Szerkesztve ]

(#1914) icecave válasza BadStyle (#1913) üzenetére


icecave
nagyúr

30 naponta legalább muszáj online lenni, különben “elvesznek”.
Viszont a telefon árához képest töredék ár egy Spotify, Apple Music, akármi előfizetés. Megéri. :K

(#1915) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Úgy érzem hogy nagyon jó barátok leszünk 🙂🙂

(#1916) Doki42 válasza Sebibalu (#1915) üzenetére


Doki42
őstag

:D Jó idő :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#1917) Luck Dragon válasza Sebibalu (#1915) üzenetére

Bizony :K

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#1918) Attiba


Attiba
tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérem.
2021. novembere óta használom a 13 Pro-t nagy megelégedettséggel. Eddig a Carplayt csak navigálásra, valamint zenehallgatásra (Spotify) használtam. Azonban mostanában többször előfordult, hogy ha vezetés közben, Carplay használata közben hívnak, akkor a hívó fél engem egyáltalán nem hall, én viszont tökéletesen hallom a hívót.
Az autó BT rendszere tökéletes, ott nincs ilyen probléma.
Más is tapasztalt ilyet? Mit bénázok el? Egyszerűen érthetetlen.
Siri is aktív.
Kábelcsere, telefon újraindítás és újra kapcsolódás...minden megvolt. Csak ez a fuknció nem működik. A legutolsó 15.4.1 van rajta. Az autó egy 2018-as Skoda Fabia.

Iphone 13 Pro, Apple Watch Series 7, Airpods Pro 2, Samsung 55QN95B,

(#1919) MaddeNNNN válasza Attiba (#1918) üzenetére


MaddeNNNN
őstag

nálam egy nissan x-traillel sosem volt gond a car play-jel egyik iphone-ommal sem (se2020, 13 Pro)

[ Szerkesztve ]

To protect the sheep you gotta catch the wolf. And it takes a wolf to catch a wolf.

(#1920) #31733248 válasza LosBlancosRM (#1912) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nem érdemes a lehető legjobb minőségben letölteni, tekintettel arra, hogy nincs a telefonodra normális minőségű Bluetooth codec. Így csak a helyet foglalja. Másrészről ma már egy korlátlan internet előfizetés természetes kellene hogy legyen, különösen egy drága mobiltelefonhoz.

(#1921) KunEmber válasza #31733248 (#1920) üzenetére


KunEmber
senior tag

:DDD Haggyuk már... Egy közel 5.000 fős flottában vagyok benne, a legnagyobb elérhető net-csomag 25 Gb... Még abból is marad 15 minden felhasználás mellett.

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1922) warfernom


warfernom
tag

Sziasztok egy nagyon durva és érdekes hibát szeretnék megosztani veletek amit pont most tapasztaltam.
Pont fotóztam és mikor ki léptem a fotózásból azt vettem észre
hogy baloldalt felül a képernyőm be homályosult(szoftveresen)
De amikor elkezdtem nézni valamit full képernyőben azt vettem észre hogy nincs ott, de azonkívül ott maradt. Aztán elkezdtem basztatni hátha történik valami és egyszer csak eltűnt.

Nem tudom mi okozhatta vagy mi mulasztotta el de az biztos nem egy ideg-életbiztosítás ez a telefon. :D 1. kép a hibával 2. Full képernyő hiba nélkül 3. Pedig ott már eltűnt. [link]

[ Szerkesztve ]

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#1923) icecave válasza warfernom (#1922) üzenetére


icecave
nagyúr

Nincs tökéletes készülék, mióta van meg, és azalatt mennyi bug volt? Én azt vettem észre, hogy iOS-en hamar megszokja az ember, hogy jól megy és minden bug egy valóságos “hidegzuhany”.
Droidon meg megszokod, hogy minden nap van valami és már a végén fel sem tűnik vagy ignorálod. Követem az S22 Ultra topikot, durva mennyi bug van. Még önmagához képest is. Akkor miért követem? Mert mindezek ellenére mozgatja a fantáziám az a készülék :D

[ Szerkesztve ]

(#1924) warfernom válasza icecave (#1923) üzenetére


warfernom
tag

Persze semmi sem tökéletes de az előző 13PM pixel hibás volt és nem is kicsit “kb egy akkor volt mint ez az O betű a képernyő szélén. De ennyire durva hibákat még nem tapasztaltam eddig. Persze lehetséges szerencsés vagyok mert eddig olyan telefonokat fogtam ki amikkel nem volt gond. Vagy pont ez a kettő MP amikkel gond van. :))

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#1925) icecave válasza warfernom (#1924) üzenetére


icecave
nagyúr

Én elégedett vagyok, de azért nem élek rózsaszín ködben. A másik oldalon több volt a bug, ez nem is kétség, itt is van, de jóval kevesebb. Ami kicsit jobban zavar, az az,hogy az utomata váltás a device-ok között airpods pro-val nem mindig működik jól. Pl. most be volt kapcsolva a mac-em, bedugtam a fülembe az airpods-ot, és indítottam egy hívást a mobilon, hát nem kapcsolódott hozzá. Nekem kellett kiválasztani a bluetooth beállításokban, hogy akkor legyenszíves... Tehát nem nagyon megy, hogy ahhoz kapcsolódik, amin épp elindítok egy hívást, videót, akármit.

(#1926) sayCet válasza warfernom (#1922) üzenetére


sayCet
aktív tag

Nálam is volt már kétszer ugyanez a jelenség, újraindítás segített csak.

Illetve még 1 másik bugot találtam, szűk 2 hét alatt, hogy hívás után van, hogy wireless fülessel bármit hallgatva -spotify, apple music, yt- ugyanolyan marad a minőség, mint magában a hívás volt. Ha felhívok valakit, gyorsan leteszem, utána visszatér az eredeti minőség...

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#1927) warfernom válasza sayCet (#1926) üzenetére


warfernom
tag

@icecave Ja nem is azért írom mert fikáznám csak egyszerűen durva ezek a bugok. Az hogy most android fronton mi van örülök hogy nem is tudom. Eddig androidos voltam és nézd meg most 13PM van pedig sose vonzott az apple. De android fronton 1 hónap keresgélés és nézelődés után feladtam és vettem ezt nem volt olyan telefon ami megfogott volna “hogy na ezaz ez kell nekem”

Nekem Sony WF-1000XM4 van hogy ha hívnak és felveszem valamiért nem hallom a fülesben hogy mit mondanak néha igen néha nem. Erre még nem jöttem rá miért.

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#1928) bbendre válasza warfernom (#1927) üzenetére


bbendre
őstag

Nekem is Sony WF és szerencsére nincs gondom. Amire figyelj, hogy ahol felveszed ott kell(ene) beszélned. Ha az órán veszed fel akkor az óra lesz aktív. Ha a telefonon akkor a telefon lesz aktív, ha a fülesen akkor a füles lesz aktív nem úgy mint a droidon.
Ha fülesen vagy és beszélgetés közben unlockolod a telefont és belépsz a telefonba akkor is automatikusan átvált telefonra.
Én is szívtam ezzel mire rájöttem, Androidon mindig a BT eszköz volt aktív. Ott meg az volt a gondom, hogy leraktam a füles. Még nem kapcsolt ki és amikor felvettem a telefont a fülesben az asztalomon beszélt mindenki :D

[ Szerkesztve ]

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#1929) warfernom válasza bbendre (#1928) üzenetére


warfernom
tag

:C Na ba+. Köszi szépen erre mire én is rá jöttem volna. :R
Komolyan kéne egy külön cikk különbségek iPhone és droid között. Pl én hiányolom hogy az ébresztőt csak ki és be lehet kapcsolni olyan nincs, hogy csak a mai napra kapcsolja ki de holnap már ébresszen.

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#1930) icecave válasza warfernom (#1929) üzenetére


icecave
nagyúr

Amikor beállítod az ébresztőt, akkor ott van, hogy "ismétlés", ott be lehet lőni a napokat. Tehát ha aznapra kilövöd, másnap fog ébreszteni ugyanúgy, vagy akkor, amikorra beállítottad.

(#1931) #31733248 válasza KunEmber (#1921) üzenetére


#31733248
törölt tag

Nyilván igényfüggő, de ha rendszeresen streamelsz nagy felbontású zenét, vagy videókat töltesz fel-le, akkor gyorsan szállnak ám a gigabájtok. :K

#1923 icecave

"Droidon meg megszokod, hogy minden nap van valami és már a végén fel sem tűnik vagy ignorálod."

Még mindig mennek ezek a vicces kis fanboy szövegek?! :N

(#1932) icecave válasza #31733248 (#1931) üzenetére


icecave
nagyúr

Fanboyról annyit, hogy volt rengeteg droidom, legtovább Samsung vonalon maradtam S8+/Note8/Note9/Note10+... Tudom miről beszélek, ez a saját tapasztalatom. Szerettem őket, főleg a Note 9-10+-t, de minimum heti 3szor votl,hogy egy app kidobott és közölte,hogy "leállt", mikrolag hegyek (valahogy a Samsung nem tudja megugrani,hogy feloldáskor, főképernyőre ugráskor ne legyen szaggatás) ésatöbbi. Ettől még teljesen jó volt, a mai napig rengeteg hasznos és praktikus funkció hiányzik. Vszont legalább nem kell kutatnom, hogy épp minek támad zabálni az akkut, melyik nep van olyan kedve a google play servicesnek, hogy lemeríti a telefont és melyik nep "hagyja békén" és még hosszú a lista.
Azt mondom, mindkét oldalon megvannak az előnyök-hátrányok, azt kell mérlegelni, ki melyikkel tud együtt élni és ennyi. Lehetnék fanboly, - 2008 óta mindegyik iPhone-om volt, talán a 4S volt kivétel- de nem vagyok.

(#1933) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Lehajtva az Air fedelét az usb-portra kötött töltő pl. világít, usb-hub led-je világít, ami meríti az akkut valamennyire. Be lehet azt állítani, hogy (nem kikapcsoláskor) fedél lecsukáskor az usb-ket is "lekapcsolja" ?
Köszi

(#1934) syIex válasza huan (#1933) üzenetére


syIex
veterán

Itt könnyebben kapsz rá választ szerintem! :)

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#1935) hexup


hexup
kezdő

Sziasztok!
Azért teszem fel itt is a kérdést, mert csak a 13 Pro szériáknál jelentkezett ez, akikről tudok.

Messengeren keresztüli fotó készítésnél vajon miért csinál sokszor ilyen képeket, hogy a fénykép oldalán csíkok jelentkeznek, amikor minimális zoomot használnék? Csak a kép elkészülte követően jelentkezik rajta messengeren, tehát amikor épp csinálná az ember a képet, akkor még nem. Sötétben látszik igazán, mint a mellékelt képeken is.

Minden más alkalmazásban tökéletesen működik és sosem jelentkezik még csak hasonló jelenség sem, tehát pl az alap fotó alkalmazásban vagy bárhol máshol, instagram vagy akár lightroom, bárhol ahol lehet képet csinálni, nem produkálja ezt.

Egy korábbi 11 pro maxomon nem csinálja a messenger ezt, ugyanazzal a frissítéssekkel. (legfrissebb rendszer + messenger).

Vajon applikációval lehet valami vagy más szoftveres dolog, esetleg kezdjek aggódni hogy akár hardver..😥 (bár az furcsa lenne, mert szerintem akkor jelentkeznie kéne máshol is). Újra tettem már többször messenger, force restart.. Semmi.

Köszönöm előre is a válaszokat/tanácsokat/segítséget!
Külön azoknak is, akik a 13 pro modelleken tesztelik kis zoom-al a jelenséget.

Első képen enyém, második képen egy másik tulaj:

(#1936) Menslee válasza hexup (#1935) üzenetére


Menslee
tag

Szia,

Lőttem pár képet gyorsan a 13PM-en de egyiken se láttam hasonlót mint a te példáid.

Esetleg próbálj meg egy full restore-t egy ipsw-vel vagy iTunes vagy 3utoolson keresztül.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1937) bbendre válasza #31733248 (#1931) üzenetére


bbendre
őstag

"Még mindig mennek ezek a vicces kis fanboy szövegek?! :N"

:D Note 20Ulra utan valtottam Pixel 6 Pro-ra. Mindket telefonnal voltak gondok, de leginkabb a Beta Tensor Chip-el. Bárcsak fanboy szoveg lenne, de a 2. foto utani fagyas a Google flagship telefonjan Android 12.1(L) es 13B1-al is egy kicsit "vicces".

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#1938) joey04 válasza #31733248 (#1931) üzenetére


joey04
titán

Nekem sokszor van hosszabb távon is droidom, és sajnos tényleg így van, hogy sokkal több random bug bukkan fel, amire persze van megoldás, meg nem lesz tőle használhatatlan a készülék, de akkor is rontja a felhasználói élményt. Legutóbb pl Mi 10 pro volt, és amikor éppen hibátlanul működött minden, jobban is szerettem mint az iPhone-t. Csak ritkán voltak ilyen napok...

[ Szerkesztve ]

(#1939) #31733248 válasza icecave (#1932) üzenetére


#31733248
törölt tag

Hidd el, hogy a véleménybuborékon kívülről nézve elég szánalmas, hogy minden egyes almás bibire az "androidos borzalmak" jelentik a gyógyító tapaszt. Persze értem én, létezik csoportdinamika, éppen elég megerősítést lehet ehhez a buborékon belülről nyerni. Ha akár csak megközelítően annyira problémás lenne az élet egy androidos telefonnal, mint ahogy azt lefestitek, már rég nem ezt nyomkodnánk sok milliónyian, hanem valamelyik iPhone-t.

(#1940) i400 válasza #31733248 (#1939) üzenetére


i400
senior tag

dEhÁt AzOn NeM lEhEt SaJáT DzSeNgŐhAnGot bEáLlÍtAnI!!44NéGy ;] :DDD

(#1941) GoldhandRent válasza Attiba (#1918) üzenetére


GoldhandRent
őstag

rémlik ilyen hiba, asszem lett is rá megoldás.
topikon belül keress rá a carplayre

-

(#1942) GoldhandRent válasza hexup (#1935) üzenetére


GoldhandRent
őstag

nekem is van, 13P
szerintem csak a messenger szar (*)

* még mindig.... :U

-

(#1943) GoldhandRent válasza GoldhandRent (#1941) üzenetére


GoldhandRent
őstag

visszakeresve nem találtam, de szervizben való fejegység szoftverfrissítés oldotta meg ha jól rémlik
mérget azért ne vegyél rá, lehet csak de-ja-vu :B

[ Szerkesztve ]

-

(#1944) LosBlancosRM válasza #31733248 (#1920) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Az a pár GB nem oszt, nem szoroz. Telenor most hozta be a korlátlan netet, de minek fizessek érte többet, ha a 100GB-ot se használom ki? Miben más egy drága telefon adathasználata, mint egy olcsóbbé? Nem értem az összefüggést. Az meg vicces, ha tényleg nem tudja átküldeni a szifon a Spotify legjobb minőségét. :DD Mindegy, jobb a lelkemnek.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1945) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Tudnátok ajánlani nekem használható autós tartót (töltőt) , magsafe is jöhet :) Valamint asztali állványt (3in1) :R :R

(#1946) LosBlancosRM válasza icecave (#1932) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Háát, nekem többet fagyott le pár hónap alatt az iPhone, mint a Note9 3+ év alatt, pedig annak a szoftvere kicsit nagyobb tudású. A döcögés és az aksi viszont tényleg sajnálatos. Ha nem értékelődött volna át bennem, hogy mi fontos egy telóban(aksi, kijelző, kamera), még droidom lenne.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1947) LosBlancosRM válasza hexup (#1935) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Nekem is ilyen, messemger hulladék ios-en is a facebook-al együtt. Engem a beépített böngésző készít ki. Tim betilthatná. ;]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1948) LosBlancosRM


LosBlancosRM
senior tag

Nade, hogy kérdezzek is. Van rá mód(akár külső app), hogy időközönként újra mutassa az értesítéseket? Ébressze fel a kijelzőt percenként mondjuk...

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1949) Foglalt név válasza Attiba (#1918) üzenetére


Foglalt név
addikt

Nálam is volt ilyen az utólag berakott fejegységnél, nem tudom, hogy a Skodanál segít-e, de hátha.
A CarPlay nálam tud egy második mikrofont zajcsillapításra használni, ennek van egy beállítása, hogy melyik csatorna legyen az (bal, jobb, ki).
A három lehetőség:
- nagyon szépen lehet beszélni
- visszhangzik, mint az állat
- nem hallatszol egyáltalán
Nem tudom, van-e ilyen opció a menüben, ha igen, próbáld ki. Ha nem, akkor VCDS vagy szervíz. (Feltéve, hogy ez a baja.)

(#1950) #31733248 válasza i400 (#1940) üzenetére


#31733248
törölt tag

Na igen, sokak fejében szánalmas tévhitek élnek a konkurenciával kapcsolatban...

LosBlancosRM:

Annak van egy diszkrét bája, hogy van egy félmilliós telefonunk, de az adatforgalmon keményen spórolunk. :D

A legjobb, amit Bluetooth átvitel terén az iPhone tud, az 320 Kbps, ami fényévnyi távolságban áll attól, amit a lossless jelent. Megjegyzem, androidon ugyanez 990 Kbps, immár 5 éve.

Az pedig konkrétan rosszul esik, hogy az androidos telefonom a jelenlegi legjobb Bluetooth fejhallgatóval (Sony WH-1000XM4) konkrétan jobban szól, mint az Air M1-em ugyanezzel a fejhallgatóval, de vezetékről. Ennyit tesz, hogy érezhetően gyengébb a laptopba szerelt DAC minősége, mint a fejhallgatóé és azt is jól mutatja, mire elég egy jó minőségű Bluetooth átvitel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.