Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1751) zsolidodd válasza Menslee (#1735) üzenetére


zsolidodd
senior tag

11 Pro Max-ra vettem egy Active Leather Case-t, az nagyon jó volt, a legjobb tok, amit valaha használtam (talán az iPhone 5s Apple bőrtok volt jobb ennél), viszont az iPhone 12 Pro Maxra készült tok borzalmas lett: csúszik, kopik, kényelmetlen. Érdemes kipróbálni, ha tudod, mert nekem nagy csalódás volt utoljára.

(#1752) Joachim21 válasza kisdobos0111 (#1741) üzenetére


Joachim21
senior tag

Eddig sosem használtam ezt a keresőt, de nálam is csak homokóra.

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1753) KunEmber


KunEmber
senior tag

Skacok, BP belvárosában sem megy az 5G a telefonon. Egy Telekom flottában vagyok, elképzelhető, hogy a flottában nincs bekapcsolva az 5G?

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1754) despitz válasza KunEmber (#1753) üzenetére


despitz
csendes tag

Az 5G előfizetés függő, jelenleg csak a gigaerős csomagokban elérhető

(#1755) Hovi válasza KunEmber (#1753) üzenetére


Hovi
aktív tag

Ne hiányold az 5G-t. Tavaly nyáron egy hétig lent voltunk a Balatonnál. Ott volt ugye 5G. Hát, a speedtest szerint gyorsabb volt a net mint a 4G, de a napi használat közben ez egyáltalán nem mutatkozott meg. Cserébe viszont merült a telefon rendesen. A napi használatra (mail, youtube, közösségi média, telekom tv app) tökéletesen elég volt a 4G. Én két nap után tiltottam az 5G-t. Így a teló is kibírt egy napot.

(#1756) warfernom válasza Hovi (#1755) üzenetére


warfernom
tag

Ez most is igaz vagy már lett optimalizálva?

Jbl Extreme, Corsair Scimitar & K70, Nzxt52

(#1757) Thewent12 válasza warfernom (#1756) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Sokkal jobban merül 5G-n a telefon még most is.

(#1758) Hovi válasza warfernom (#1756) üzenetére


Hovi
aktív tag

A most-ot nem tudom. Nálam ki van kapcsolva. Nincs rá szükségem.

(#1759) Joachim21 válasza Hovi (#1755) üzenetére


Joachim21
senior tag

Ugyanez Pesten is, olyan mintha lassabb is lenne sok esetben egy oldal betöltése mint a 4G-n. Nem igazán értem.

[ Szerkesztve ]

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1760) tgabor94


tgabor94
csendes tag

Sziasztok! Kicsivel több mint 2 hete vettem egy zöld i13 PM-ot, és a napokban tűnt fel hogy a felső hangszóró és a telefon kerete között van egy kis hézag, a jobb oldalán látni is ahogy fénylik a fém a kijelző alatt. Ez mennyire elterjedt jelenség? Amennyire utána olvastam elméletben normális, és a víz- és porállóságra se hat ki, igaz a por eléggé be tud oda férkőzni szerintem. Érdemes lenne ezzel valamit kezdeni, vagy szimplán ez ilyen?

(#1761) #31733248 válasza KunEmber (#1753) üzenetére


#31733248
törölt tag

Budapest belvárosában vagyok, munkaidőben. Ez a helyzet:

(#1762) pepetech válasza tgabor94 (#1760) üzenetére


pepetech
őstag

nekem nincs másik makrós telefonom de amiről itt szó van nagyon de nagyon kicsike hézag szerintem egy lap vastagabb tőle. amúgy én szabad szemmel nem látok az enyémen hézagot de ha így rázoooooomolnék tuti hogy mindenhol hézag lenne :D

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1763) tgabor94 válasza pepetech (#1762) üzenetére


tgabor94
csendes tag

Egy papírlap pont hogy belefér :D Ezért is vagyok kíváncsi mennyire jellemző ez, illetve hogy ez jelent-e bármilyen kockázatot. A többi oldalán a telefonnak nincs ilyen hézag sehol, tökéletes az illeszkedés. Nekem is úgy tűnt fel először hogy a napfény direktben rávilágított és megcsillant a fém belül.

(#1764) KunEmber válasza despitz (#1754) üzenetére


KunEmber
senior tag

Az tuti nincs a flottában, értem a helyzetet. Köszi neked is és mindenkinek!

http://youtu.be/Ti8O5RbsQxg

(#1765) Hovi válasza Joachim21 (#1759) üzenetére


Hovi
aktív tag

Gyerekcipőben jár még ez a technológia. Jómagam egyelőre nem látom értelmét. Legalábbis telefonon. Persze, bizonyára van a technológiának olyan területe, ahol szükség lehet az 5G nyújtott a sebességre. Jelen helyzetben egy átlagos mobile a felhasználónak nem nyújt többet mint a 4G. Ellenben nagyon nagyon merül az akksi. Ezt a kompromisszumot én nem vagyok hajlandó megkötni.

(#1766) anderledani válasza tgabor94 (#1763) üzenetére


anderledani
őstag

elég elterjedt. XS-t cseréltettem ezért, de igazából a következő is ugyanolyan volt. A bolti mintadarabok is.
Kockázatot nem jelent, mert a vízálló szigetelés az után van csak, mélyebben, a kijelzővel párhuzamosan.

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#1767) Joachim21 válasza tgabor94 (#1760) üzenetére


Joachim21
senior tag

Mindenen is segít a szaniter szilikon. :Y :C :DD

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#1768) pepetech válasza Joachim21 (#1767) üzenetére


pepetech
őstag

Festék boltban dolgozom :D csak szólok :D

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1769) Menslee válasza tgabor94 (#1760) üzenetére


Menslee
tag

Nálam ugyan ilyen a 13 Pro Max.
Eleinte feszültem rajta aztán rájöttem hogy majdnem minden telefonomon találtam hasonlót, legyen az csúcs Samsung vagy e-waste kategória céges.
Sose volt vele problémám szóval inkább megszoktam.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1770) sayCet


sayCet
aktív tag

Android lifetimeról ma megtörtem és megrendeltem életem első iPhonejat, ami ez a készülék lett. ;]
Most keresek hozzá kiegészítőket, tudnátok ajánlani? Jöhet bármi, aliexpress és társai stb..

Illetve van-e bármi, amire figyeljek? Azt olvastam, hogy a Move to Ios csak első indításkor lehetséges vagy reset után, egyéb van esetleg?

Köszönöm! :R

Tyger! Tyger! burning bright In the forests of the night, What immortal hand or eye Could frame thy fearful symmetry?

(#1771) Menslee válasza sayCet (#1770) üzenetére


Menslee
tag

Szia!

Én tokból kettőt vettem eddig.

Egy Nomad és egy HiShell márkájút. Mind a kettő nagyon szuper, de a Nomad talán a legminőségibb tok amivel eddig valaha dolgom volt, a Hishell viszont az árához képest kifejezetten remek.

Kijelzővédőből ezt a Spigent nagyon ajánlom, ha akarod se tudod rosszul feltenni.

Aliról berendeltem a szoksásos "Original 1:1" bőr és szilikon szettet de amíg nem jöttek meg addíg nem is írnék róluk semmit. Pláne hogy a linkek/boltok már nem is élnek.

Mivel van egy S7 órám is ezért akartam egy töltőt, ami mind a kettőt tölti egyszerre és el tudom tenni a táskámba, pár sz@r után ennél kötöttem ki.
Mágneses de nem(!) magsafe, tehát az animáció nem jön fel a töltés kezdésekor.

A Move to iOS nálam konkrétan lefagyott, szóval fotókat google photoval, kontaktokat pedig egy VCF fáljba exportáltam és úgy sikerült áthúzni. Másra szerencsére nem volt igazán szükségem.

Esküszöm ez nem egy fizetett Alza hírdetés, csak gyakran útbaesik ezért ha tehetem onnan veszek dolgokat :DDD

[ Szerkesztve ]

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1772) sfdrakex válasza Menslee (#1771) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Kontaktokat ha androidon google comtactba szinkronizálod, azt tudod szinkronizálni iPhonera is, így nem kell vcfel szórakozni.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1773) Menslee válasza sfdrakex (#1772) üzenetére


Menslee
tag

Az a baj hogy három-négy google accountot is használok és valamiért mindegyikből mindegyiket akarta szinkronizálni, ezért volt olyan aki hatszor is szerepelt.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1774) kory24 válasza Menslee (#1771) üzenetére


kory24
őstag

Abszolút csak kiváncsiságból kérdezem, hogy ez a tR EZ Fit Transparency miben más/jobb, mint a feleannyiba kerülő EZ FIT GLAS.tR SLIM kijelzővédő?

Ha jól látom a 2,5D lekerekítés a különbség?

Mind2 9H és 0,3mm

(#1775) Tibee86 válasza kory24 (#1774) üzenetére


Tibee86
veterán

Ugyanaz a kettő, csak más a boltok haszna rajta.

(#1776) TechN7ne válasza kory24 (#1774) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ugyanaz ,én is az Aqua ba veszem őket.

(#1777) mihail38


mihail38
aktív tag

Sziasztok!
i13pro boldog tulajdonosa lettem! :)

Az első kérdésem az lenne hívás közben miért vált 3g re 4g ről?

S10 pluszról váltottam és ott meg volt volte itt miért nincs vagy be lehet ezt állítani valahol?

[ Szerkesztve ]

(#1778) bbendre válasza mihail38 (#1777) üzenetére


bbendre
őstag

3G 4G váltás jellemzően akkor van ha a szolgáltatónál nincs engedélyezve a VoLTE.
De ha korábban engedélyezve volt akkor hirtelen nem tudom...

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#1779) mihail38 válasza bbendre (#1778) üzenetére


mihail38
aktív tag

Igen, korábban ment, de igazából működik rendesen a telefon nem befolyásol semmit

[ Szerkesztve ]

(#1780) oil120


oil120
senior tag

Sziasztok,
Bár régóta rendelkezem iPhone-nal, most a 13Pronál jutottam el oda, hogy fizetéshez használnám az Apple Pay-t. Hozzáadtam a kártyámat, működik is. Fizetéskor ha odaérintem a feloldott telefont a terminálhoz, felugrik a kártya és azt írja nyomjam meg 2x az oldalsó gombot. Miután megnyomtam, kéri a face ID-t, holott azzal oldottam fel a telefont.
Valamit nem jól csinálok? Meg kell nyitni fizetés előtt a Tárcát?
Köszi

(#1781) Tibee86 válasza oil120 (#1780) üzenetére


Tibee86
veterán

Azonosítás fizetéskor mindenképp kell. Gondolj bele, biztos sokan vannak akik nem használják se a faceID-t se jelkódot, így bárki fizethetne a telefonjukkal.
Sokkal egyszerűbb ha azzal kezded, hogy kétszer megnyomod az oldalsó gombot, azonosít és utána tartod oda a terminálhoz.

(#1782) sfdrakex válasza oil120 (#1780) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem kell feloldani a telefont előre, fizetéskor lezárt telónál duplán megnyomod a bekapcsoló gombot, face id, majd érintés.

szerk.: későn olvastam, hogy már Tibee86 is írta.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#1783) oil120 válasza Tibee86 (#1781) üzenetére


oil120
senior tag

Köszi, megpróbálom.

(#1784) LosBlancosRM válasza Tibee86 (#1781) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Azoknál oké, de aki használja a Faceidt, annak minek? Konkrétan semmi plusz biztonsági funkciót nem ad hozzá. Max hülyebiztosíték, hogy tényleg akarsz-e fizetni. Apple-höz hűen természetesen nem dönthetem el, hogy van-e rá szükségem. :D Remélem a bekapcs gombot úgy tervezték, hogy bírja.

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1785) Tibee86 válasza LosBlancosRM (#1784) üzenetére


Tibee86
veterán

"Konkrétan semmi plusz biztonsági funkciót nem ad hozzá."
Csak egy egyszerű példa, tömegközlekedésen/utcán/buliban akárhol nyomkodod, valaki egy terminált odadart a telefonodhoz és máris végbement a tranzakció enélkül.

(#1786) i400 válasza Tibee86 (#1785) üzenetére


i400
senior tag

már nem azért de nem olyan egyszerű pos terminálhoz jutni h minden lehúzósnál legyen a 4-6on :U

(#1787) Tibee86 válasza i400 (#1786) üzenetére


Tibee86
veterán

Megfogtad a lényeget... :U

(#1788) oil120 válasza LosBlancosRM (#1784) üzenetére


oil120
senior tag

Nálam úgy megy, hogy fizetésnél előveszem és már meg is látja kisgazdáját, gondolja biztos na ez akar valamit, feloldom magam. ekkor odateszem a terminálhoz, megjelenik a bankkártya és írja nyomd meg a bekapcs gombomat. 2x is, hogy jól érezzem.
Persze ekkor nem lát szegény, megijed, hogy elmentem. írja is, hogy a face id nem megy, adj kódot, hogy biztos legyek benned. Elkezdem beütni, közben ohatatlan, hogy már veszem el a termináltól, ekkor megláthatja, hogy mégis én vagyok és a a termináltól távolodva gyorsan kifizeti a cehhet.
Távolról még nem néztem magam, de tiszta bohócnak nézhetek ki. Vagy valami nagyon nem jól csinálok...

(#1789) Tewe013 válasza oil120 (#1788) üzenetére


Tewe013
őstag

Igazából úgy kell, h egyből nyomod kétszer a bekapcs gombot, amikor előveszed ránézel és már mehet a dolog. Droid után nekem is megszokást igényelt, ott kb. 5 évig használtam az NFC-s fizetést és egyszer sem környékeztek meg egy terminállal, amikor csak simán a kezemben volt a telefon, szóval kicsit túlzásnak érzem én is.

(#1790) bbendre válasza Tewe013 (#1789) üzenetére


bbendre
őstag

Igaz, de mi itthon elég Trust környezetben vagyunk, de az USAban nem tudsz addig tankolni sem ameddig nem foglalnak be egy bizonyos ősszeget a kártyáról. Ott lehet azzal érvelni, hogy nem akartam fizetni de kérték, hogy rakjam oda a telefonom. Így viszont egyértelmű a beleegyezésed a fizetésbe. De itt a világ egy másik részéről beszélünk...

Iphone 13 Pro Max &̶ G̶o̶o̶g̶l̶e̶ P̶i̶x̶e̶l̶ 8̶ P̶r̶o̶

(#1791) joey04 válasza oil120 (#1788) üzenetére


joey04
titán

mondjuk ez így tényleg fura. :DDD

én előveszem a telefont, dupla katt miközben már eleve nézem a telefont mivel a kezemben van, tehát azonosít is, érintem, viszlát.

(#1792) Menslee válasza i400 (#1786) üzenetére


Menslee
tag

Pedig pont hogy mostanában lett sokkal könnyebb.
Lsd.: Square, SumUp.
Valaki majd lehet kijavít de mintha úgy rémlene hogy az iPhoneokat is lehet terminálként használni egymás között.

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#1793) huan válasza LosBlancosRM (#1784) üzenetére


huan
őstag

"Remélem a bekapcs gombot úgy tervezték, hogy bírja." - örökös, mint a szegénység :D
Én mostanában ezt is bekapcsolom pluszban: beállítások > face ID és jelkód > Tárca > off
Ezzel, ha nem a kisgazdájánál van a telefon, még a Tárca sem jön elő a kártyával a bekapcsológomb dupla nyomásával. (ellenkező esetben a tárca előjön, de az újbóli faceid azonosítás miatt a fizetés meghiusul) Magyarul ezzel 2x ellenőriz...tuti ami biztos :) (egy faceid azonosítással lassabb ez így)

(#1794) i400 válasza Tibee86 (#1787) üzenetére


i400
senior tag

mivel mindig mindeki ezzel érvel, ezért igen :U

Menslee: igen, könnyebben beszerezhető, mert vállalkozásoknak kötelező 2021 jan. 1től, de ez nem egyenlő azzal, hogy úgy veszed mint régen az eldobós sim-et a trafikban.
Szerintem te a Tap to Pay-re gondolsz [link]

(#1795) pepetech válasza Tibee86 (#1781) üzenetére


pepetech
őstag

Én tapasztalataim szerint jelkód illetve face id nélkül nem is működik egy pénzügyi szolgáltatás sem. szóval a 2 gomb megnyomásához is kell a face id. Nekem az órám feloldja a telefont ha maszkban vagyok de pl ha 2x megnyomom az oldalsó gombot amíg nem lát a telefon addig nem engedélyezi a fizetést. ettől biztonságosabb dolog már csak akkor lehet ha nem tárolod a telefonodon a dolgaidat.

Amúgy meg mezei paypass-os kártyával is kirabolnak egy terminállal.

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1796) pepetech válasza pepetech (#1795) üzenetére


pepetech
őstag

Megkövetem magam a legelső író írását nem olvastam el szóval én tévúton jártam! :D

Apple MacBook AIR M2, Apple iPhone 14 Pro, Apple Watch Series 5 Nike GPS, Huawei Freebuds Pro

(#1797) Sebibalu


Sebibalu
őstag

Tiszteletem az Uraknak.

Sikerült kicsit megcsömörleni a sok a sok androidos évek után , így elkezdtem megint kicsit az IOS felé kacsintgatni. Főleg a 13 Pro Max tapasztalatok érdekelnének.

3rd appokból, FB, messenger, Huawei healt, és OTP smart bank van napi használatban. BT, wifi, nfc, 5G mindig megy. Kb stabil 3-4 óra beszélgetés mindennap. Játék nincs. Igy szeretnék kihozni legalább napi 5 óra kijelzö idöt.

Elöre is köszönöm a tapasztalatok megosztását :)

[ Szerkesztve ]

(#1798) totopad válasza Sebibalu (#1797) üzenetére


totopad
senior tag

A 13PM bármiféle irónai nélkül minden idők legjobb IOS alapú telefonja, legalábbis akksi szempontjából.
3,5 órás átlag SOTtal (bár 5Gt még sosem használtam, viszont az elméletben eszi az akksit, nem is kicsit) nekem a 2 nap az standard, de volt már nem is egyszer, hogy 3 napig is birta egy feltöltéssel.

(#1799) LosBlancosRM válasza Sebibalu (#1797) üzenetére


LosBlancosRM
senior tag

Szvsz bármelyik droidos telót kivégzi aksiban. Ez nem merül készenlétben, csak nagyon nagyon minimálisan. Ha most olyan droidod van, ami bír 5 órát, akkor a szifon is bírni fogja. Nekem átlag 10 óra a SOT(2,5 nap). Igaz, nem telefonálok sokat, és az 5G- is kikapcsoltam, nem látom az értelmét. Viszont az iOS.... Inkább nem utáltatom ki magam innen. :DD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra

(#1800) cH1 válasza Sebibalu (#1797) üzenetére


cH1
aktív tag

Egy Huawei P40 Pro-t cseréltem erre kb egy hónapja. Nálam az kényelmesen bírta ki az egy napot, nap végén mindig volt minimum 20% még az akksiban. De ez... 4-5 óra sot, szinte végig mobilneten 5g-vel, igaz nagyon keveset telefonálok, de nap végén kb a felére merül a teló. Egy óvatosabb második nap is biztos vagyok benne hogy beleférne.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.