Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) golya87


golya87
őstag

Vajon ez összefüggésben van a nyíregyházi projektjükkel?
Ott azért kíváncsi leszek, hogy fogják megoldani a teljes városi lefedettséget. Vannak helyek, ahol még a gázszolgáltatás is nagy szó! (városhatáron belül!)

(#2) Duck663


Duck663
őstag

Kenjék a hajukra az IP technológiájukat, a rühes IPTV-jükkel együtt. Digitális kábel TV szolgáltatást kérünk HD minőségben (mindenféle shit top boxok nélkül), nem IP szemetet.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#3) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

A tesóméknál a faluban 1M/256kbit ADSL netet tudnak csak adni semmi mást az is olyan hol megy hol nem rábeszélték őket mobilstickre hát a 4G az csak mese...Úgyhogy ennyit erről. :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#4) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

megint okosan megdobta őket a kormány egy halom pénzzel, amivel majd jól tönkreteszik a többi szolgáltatót, hogy ne legyen verseny.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#5) Bembee12


Bembee12
aktív tag

Lehetne már Érden is végre optikábeles net...
vagy legalább a feltöltést növelhetnék, nem igaz h 50Mbit letöltés mellé csak 5 Mbit a feltöltés.
Van egy 10TB (terrabyte)-os ondrive-om de nem tudom ilyen lassú feltöltéssel kihasználni

[ Szerkesztve ]

Személyesen már nincs alku *** Az hogy láttál belépve az oldalon, az nem jelenti, hogy üzeneteimet is olvasom *** Android without Root is like donut without sugar, it's tasteless *** Nem szeretek telefonon eladni, írj privátot *** Oneplus 8 Pro*** Viber (ejtsd: Vájber) ***Win10=Spyware, csak az LTSC

(#6) Apollyon válasza bambano (#4) üzenetére


Apollyon
Korrektor

A telekom a gagyi szolgáltatásaival és horror árazásával tényleg alternatíva akár a kisebbekkel szemben is?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#7) zoli62


zoli62
addikt

Én az 1,8 milliót is túlzónak tartom. Több éve deadline-on van az optikai fejlesztés. Jelenleg pedig az az elképzelés, hogy ahol a rézhálózat jó, ott VDSL, VDSL2 lesz. [link]

(#8) PistiSan válasza zoli62 (#7) üzenetére


PistiSan
addikt

Optika lenen a legjobb, de én már a VDSL-nek is tudok örülni, ADSL-en nevetséges a feltöltés, így 2 napig tart egy ubuntu iso-t visszaosztani a közösségnek.

(#9) MaCS_70 válasza Duck663 (#2) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pedig jó, ha tudod, ebbe az irányba halad a világ.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#10) zoli62 válasza PistiSan (#8) üzenetére


zoli62
addikt

Én is amondó vagyok, már VDSL-nek lehetne örülni, költséghatékonyabb is a kiépítése az optikáénál. Ennek ellenére elég kevés helyen van.

(#11) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom ez is csak Budapestre meg néhány nagyvárosra vonatkozik. Véletlenül gondolom majd pontosan ott ahol van komolyabb Digi és/vagy UPC konkurencia.

Nálunk meg marad az ADSL 5 / 0.5 Mbiten, persze olyan áron amennyiért máshol már 30 Mbites, vagy még jobb csomag jár. A kormány rászállhatna már az Internetcsomagok árazására, mert az nem tisztességes, hogy egy cégen belül teljesen más a díja a szolgáltatásnak az egyik utcában, mint a másik utcában, vagy az egyik településen vagy a másikon, attól függően hogy van-e komoly konkurencia vagy nincs.

Megnéztem a Digi honlapját, hát ott az 1000Mbites csomag kerül kb. annyiba, mint itt az 5Mbites Telekom. :W :W :W :W

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Apollyon válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Apollyon
Korrektor

"Véletlenül gondolom majd pontosan ott ahol van komolyabb Digi és/vagy UPC konkurencia."

A Digihez, sőt még a UPC-hez képest is a telekom szolgáltatása bőven nevetséges, ami nem nevezhető túl veszélyes konkurenciának.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#13) #40553216 válasza bambano (#4) üzenetére


#40553216
törölt tag

Azt mondod, a DIGI vagy a UPC azért nem töri magát, hogy pl. egy Budapest közeli városban kertvárosi részen építsenek Gb-es hálózatot, vagy nyújtsanak ilyen szolgáltatást, mert nem kapnak állami pénzt?

(#11) Tigerclaw
Nem feltétlenül. Apósomék Abaúji 300 fős faluban laknak, eddig tyúkkábel ADSL 1 Mb/s volt, most húzzák az üvegszálat.

[ Szerkesztve ]

(#14) mrhitoshi válasza bambano (#4) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Persze mert rengeteg helyen van akár konkurencia is. Wait... :U

Ezzel a fejlesztéssel meg elmehetnek a búsba. Vidéken építsenek ki vállalható sebességű hálózatot, aztán beszélgethetünk.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#15) Tikakukac válasza Apollyon (#6) üzenetére


Tikakukac
titán

Nem is kicsit. A kisebbek tudnak csak ipari komposztot szolgáltatni. Fele sávszél, nonstop szopóág, bunkó ügyfelesek, nonstop kamuzások, érthetetlen számlázás. Elképesztő mennyivel másabb itt Pesten. Jön a díjnet, kattolok és kész. Netem mindig van és szinte a csomag teteje a sebesség folyamatosan, ingyér wifis router meg minden, bagóért.

Na de otthon-otthon...na ott aztán van buli.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) Zotya84 válasza #40553216 (#13) üzenetére


Zotya84
őstag

Azt ne mondd, hogy számodra ez furcsa lenne. Hisz ott,a hol nem annyira rentábilis a hálózat olyan szintű kiépítése, nem fog kiépíteni semmit a saját profitjának a csökkenése mellett. A T sem. Épp azért kap rá állami támogatást. Igaz, ha már, akkor a megfelelő módon a konkurenciákat is támogatni kéne...

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#17) #06658560


#06658560
törölt tag

"ennek eredményeképp a jelenlegi 1,8 millióról 2,2 millióra nő a nagysebességű vezetékes internet elérési lehetősége."

2,2 millió mi? Ember, család, lakás/ház, négyzetméter, tonna?

(#18) MaCS_70 válasza domperke (#3) üzenetére


MaCS_70
félisten

Balatoni falu egyik településrésze, csak T ADSL van. Hivatalosan 0,5/10 Mbps, a gyakorlatban attól függ, hogy hányan vannak otthon és milyen az idő! Komolyan, csapadékos időben van, hogy teljesen lehal a net -- de még soha, de soha nem tudtam felfelé 2 Mbps-nál jobbat mérni, és nem ritka az 5000-as ping sem.

Egyszer annyira felidegesítettem magam, hogy felkerestem a helyi T-t, ahol megnyugtattak, hogy arrafelé nem terveznek fejelsztést.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19) zoli62 válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


zoli62
addikt

Úgy tűnik, hogy nem feltétlen Budapestre és a nagyvárosokra korlátozódik fejlesztés. Sőt, úgy hallom,inkább vidéken fog megtörténni. Viszont ahol van konkurrencia, ott továbbra se biztos,hogy megéri fejleszteni a Magyar Telekomnak, nálunk is ez van, már öt éve.

(#20) fordfairlane válasza Apollyon (#6) üzenetére


fordfairlane
veterán

Helyfüggő. Nagykátán a 29-es körzetben áldás volt, mikor kihúzta a Telekom az optikát.

x gon' give it to ya

(#21) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Az én lakhelyemre (29-es körzetben) decemberben-januárban jöttek be, egyből rendeltem is 30/5-ös netet, pikk-pakk jöttek is szerelni, azóta is szépen, stabilan működik (kopp-kopp :)) ), sőt a feltöltési sebességem 20 megabit körül van jelenleg. :DD

Telefont, TV-t nem kértem tőlük, előbbi nem kell, utóbbi technikai okok miatt maradt UPC-nál, így azokról nem tudtam nyilatkozni. Csomagárakban viszont rendesen alávertek UPC-nek, sokan át is álltak hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#22) zoli62 válasza #06658560 (#17) üzenetére


zoli62
addikt

Háztartás akart lenni. :)

(#23) #40553216 válasza Zotya84 (#16) üzenetére


#40553216
törölt tag

Persze. Csakhogy a DIGI vagy a UPC a pre-üvegszál korban sem fejlesztett a nem 1000 fő/m^2 lakosságsűrűség alatt. De még csak nem is szolgáltattak. Ahogy most sem szolgáltatnak. Persze, a T-home előnye a Posta-Matáv eredet.

(#24) Duck663 válasza MaCS_70 (#9) üzenetére


Duck663
őstag

Hála az égnek más szolgáltató kínál digitális kábel TV-t, így ahogy a hűség lejár, pápá telekom.

Nem tudom mit gondolnak, azért vesznek az emberek jófajta TV-t, hogy utána a boxaikat és a szar minőségű streamjeiket nézegessék?

Az IPTV-t nem is engedném TV szolgáltatásként értékesíteni, mert nem az, ez egy stream szolgáltatás semmi több.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#25) szili.tamas1 válasza Zotya84 (#16) üzenetére


szili.tamas1
senior tag

Elég sokat elmond, hogy még így is, hogy tömjük a zsebét pénzzel, messze a legszarabb ár/érték arányú szolgáltatást nyújtja, és ez az optikai cuccukra is igaz...

Nem a méret a lényeg, hanem hogy jó nagy legyen.

(#26) ttamashu


ttamashu
aktív tag

Néhány dolgot tisztáznék:
- A fejlesztések olyan helyeken lesznek ahol 30mbit-es csomag eddig nem volt elérhető!
- Egészen kis falvakban is.
- A támogatás feltétele, hogy a lefedettség az adott területi egységen (pl.: község) belül mindenhová el kell juttatni, a hátsó utcába is, ahol csak 2ember lakik egymástól 600 méterre.
- Az Eu felé kötelezettség a 30mega, tehát mindenkinek lesz. 2020-ra (egyes lázálmok szerint nálunk 2018ra)

Amit még tudni kell, hogy a T-t nem fogja érdekelni az a családi vállalkozás amiket tönkretesznek vele. Az államot sem érdekli, jelen állás szerint úgy néz ki lehetőséget sem igazán ad kicsikábel bt.-nek, hogy Ő építse meg az optikát a T helyett.

Nagyon sok család volt ahol apuka volt a kábeltévé, anyuka a díjbeszedő/papírmágus/könyvelő. Ahol ráépít a rezes hálózatára a T (és kiraknak a mikrobuszból 15 jól motivált üzletkötőt egy béka segge alá nyomott akcióval) ott kicsikábel bt. megy a levesbe. A Magyar(Deutsche) Telekom meg majd mikor kihalt a konkurencia annyiért és olyan szolgáltatást fog nyújtani amilyet csak akar.

Persze felhasználói szemmel 5évig ez az egész nagyon jó, hisz addig mennek majd az akciók, meg új hálózaton minden tökéletes (kellene. hogy legyen).

Tea az élet!

(#27) ttamashu válasza fordfairlane (#20) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Helyfüggő, mivel az üzemeltetést is legTöbb helyen alvállalkozó végzi. Egy bizonyos szint alatt persze alvállalkozót váltanak, de van az a szint amit sok ügyfél már nem tolerál, de a T-nek még oké.

Tea az élet!

(#28) caprine válasza zoli62 (#22) üzenetére


caprine
aktív tag

Lehet, de 4 fő / háztartással számolva a 2.2 millió az 8.8 millió lakos, mindenkinek lenne hipernetje? Á, csalnak a számokkal keményen.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#29) emvy


emvy
nagyúr

Valaki esetleg nem tudja, hogy a 12. keruletben nem terveznek-e fejlesztest?

while (!sleep) sheep++;

(#30) Tigerclaw válasza ttamashu (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Csak olyan helyen, ahol eddig nem volt Telekom által nyújtott 30Mbit, vagy csak olyan helyen, ahol semelyik szolgáltatónak nem volt még 30Mbites vagy nagyobb csomagja?

Tehát ha xy településen van UPC/DIGI/XYZ Bt-Kft-Rt által nyújtott szélessávú net, de a Telekomnak nincs, akkor ott ebből a pénzből nem fejlesztheti a saját hálózatát?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#31) bambano válasza Apollyon (#6) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van egy csomó terület az országban, ahol tisztán üzleti módon nem nagyon lehet szolgáltatni, mert nem térül meg (megvan nagyon sok, ami ennek a határán van). viszont ha állambácsi hátbavág egy kamionnyi pénzzel, akkor nyugodtan kukázhatod az összes, normális esetben elkészített gazdaságossági számításodat, és mosolyogva építhetsz csillagháborús hálózatot, mert meg fog térülni a befektetésbe betolt saját pénz.

na ugyanezt a zsetont adhatná állambácsi a kisebbeknek is, hogy legyen verseny. mert ha nem teszi, pár év alatt a kicsiket letolják a piacról és marad 3-4 nagy szolgáltató, akik összeállnak kartellbe és olyan árat mondanak, hogy még ők is csak betépve bírják el arcpirulás nélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32) #06658560 válasza #40553216 (#23) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem maradt ki egy prefixum véletlen?

(#33) bambano válasza #40553216 (#23) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

pont a upc volt az, amelyik teljes lefedettségre ment minden olyan helyen, ahol nem támasztottak teljesen agyament őrült feltételeket. ők az akkori törvényi határig elmentek a lefedettségben.

azt mindenki elfelejti, pedig mondtam már párszor, hogy régebben nem azért nem mentek a cégek adott városba, mert utálták, hanem azért, mert törvény korlátozta a beköthető lakások számát. nyilván egyik se volt olyan hülye, hogy az engedélyezett lakásszámot olyan helyen teljesítse, ahol más is szolgáltat.

emlékeim szerint mára eltörölték ezt a korlátot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#34) bambano válasza caprine (#28) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a magyar átlag 2.2 fő/háztartás.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) bambano válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az eszme az, hogy ahol nincs olyan hálózat, ami:
- vagy most tudja a 30 megát
- vagy a tulaj vállalja, hogy határidőre saját pénzén upgradeli
oda elvileg bárki által pályázható módon pénzt ad az állam.
gyakorlatilag meg úgy lesz/van kialakítva a pályázati feltételrendszer, hogy pályázhat a matáv, a t-home meg a dajcse telekom.

azokat a hálózatokat, amiket eddig építettek, meg lesz.rják és mennek a levesbe akkor is, ha esetleg önkormányzati tulajdonú hálózat volt ott.

akit esetleg érdekel, hogy a témában ne a szokásos szófosás történjen, hanem olyat nyilatkozzon, ami helytálló, keressen rá a szupergyors internet projektre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#36) Tigerclaw válasza bambano (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Akkor nálunk valószínűleg nem fejlesztenek, mert a PR telecomnak van ilyen gyors csomagja, csak konkurencia híján nagyon drágák. A program célja meg ugye nem az, hogy elérhető, versenyképes áron legyen 30Mbites internet, hanem csak hogy legyen, és az nem számít, hogy kinek telik rá.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) Straw válasza zoli62 (#10) üzenetére


Straw
senior tag

Ez igaz, viszont az üzemeltetése többe kerül, itt mérlegelni kell, CAPEX kontra OPEX, egyik technológiánál az egyik másiknál a másik a nagyobb, a kérdés csak a különbség mértéke.

(#35) bambano egyébként én úgy tudom van 1 olyan kitétel is hogy garantálni kell a min. 7,5 Megát, a 30-as csomag esetén.

[ Szerkesztve ]

42

(#38) Duree


Duree
veterán

Jó lenne ha mindenhol cserélnék az ócska rezeket optikára,

duree54

(#39) zizi7229 válasza Duree (#38) üzenetére


zizi7229
tag

hát látod, ez nem ártana
10/0.5 -ös netemből már nagyon jónak számít a 6/0.4, értem én hogy 1/0.1 a garantált, a pingről ne is beszéljünk, ismerősöm az 1/1-es netjével 2x kevesebbel játszik. a pofám leszakad és nem a senki földjén lakom, hanem 5km-re Győrtől

Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

(#40) ttamashu válasza Tigerclaw (#30) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Jól látod ha bárkinek 30mbit+ van akkor elvileg ott ebből a pénzből nem fejleszthet

[ Szerkesztve ]

Tea az élet!

(#41) Tomcat válasza Duree (#38) üzenetére


Tomcat
őstag

Annál is inkább mert így a "rászorulók" sem égetik el a kábeleket több km hosszan az éj leple alatt némi színesfém reményében serénykedve napi szinten, lévén az üvegszálat nem veszik át a fémkereskedésekben. :D

Tomcat

(#42) bambano válasza Tomcat (#41) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az a baj, hogy a kábelen általában nem látszik, hogy mi van benne. a területi iq bajnokság győztese levágja, elkezdi leégetni, és amikor nem marad semmi, akkor jön rá, hogy rosszul járt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Hát igen vidéki régiók, érdekes én egy vidéki megyei jogú városban lakom a központtól 900 méterre, nálam a 20 Mbps internet 4500 forint, és ez a maximum, a központban ugyanez 3500 forint, és van akár 80-as tempóban is.

(#44) ttamashu válasza Toth_Jani (#43) üzenetére


ttamashu
aktív tag

Nálatok jó eséllyel fejlesztés sem lesz, csak majd csinálnak egy 30megás csomagot is, aztán reménykednek, hogy nem lesz sehol szűk keresztmetszet :D

Tea az élet!

(#45) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Albertirsán lesz ebből valami? Már több mint 1 évtizede 10 megás net a legnagyobb csomag, tekintve azt, hogy Budapest 50 kilométerre van, ez elég nagy szégyen.

(#46) ph0nak


ph0nak
csendes tag

Én Bp-en lakom az egyik sárga részen. Múlt hónapig 2mbites adsl-en nyomultam, most épp 20/1mbit (be van húzva az utcáig az üvegszál már egy ideje aknába, csak eddig nem volt szabad kapacitás úgy látszik, vagy elfelejtettek szólni, én már nem is érdeklődtem, mivel amikor tavaly átjöttem hozzájuk más szolgáltatótól, nem kaptam jobbat, mint a 2 mbit, légvonalban a telefonközpont majdnem 3 km, gondolom ott volt a DSLAM), de ne szülőknél pár utcára pl. most "sincs szabad kapacitás", a net+iptv megrendelésüket visszamondta a telekom ezzel az indokkal (ügyfélszolgálatosok persze nem tudták, hogy nincs). Így lett nekik 1 mbites externet szereld magad adsl, úgysem használnák ki a nagyobb sebességet (mivel a tv így maradt nekik az eddigi upc direct műholdas + mindigtv ingyenes 8 csatornája). Őszintén szólva nekem most a 20 mbit (igazából több is kicsit, 22-23 mbitet mér a speedtest.net - 1,5-öt fel) is rohadt gyorsnak tűnik az előzmények után, percek alatt lejön egy film vagy sorozat epizód (nem full hd-s verzió persze), szinte el sem tudom képzelni, milyen lehet ennek a 10- vagy 20-szorosa... az már olyan lenne mintha pendrive-ról vagy usb-s vinyóról másolgatnék sebességben :DD

[ Szerkesztve ]

(#47) Tigerclaw válasza Toth_Jani (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez is jól mutatja, hogy a széles sáv terjedésének, és az elérhetőségnek nem csak a fizikai hálózat hiánya az akadálya, hanem az igazságtalan árazási rendszer. Ahol nincs konkurencia ott monopol árak vannak-lesznek ezután is, de sok helyen egyszerűen nem érdekeltek a szolgáltatók a versenyben és szépen fű alatt karteleznek, de ez ugye a mobil piacunk esetén is így van, mi meg csak lesünk, hogy már a határ másik oldalán (nem csak nyugatra, de keletre is) olyan árak vannak olyan szolgáltatással, ami nálunk csak vágyálom.

Ha már az állam vagy az EU adja a pénzt a fejlesztésre, igazán belenyúlhatnának a szabályozásba is, legalább olyan módon, hogy ugyanazt a csomagot/szolgáltatást ugyanaz a szolgáltató ne adhassa az ország területén eltérő áron, aminek ráadásul épp az eleve hátrányos helyzetben lévő régiók isszák meg a levét, mert minden ott a legdrágább. Ha szolgáltatónként egységes lenne az árazás, akkor minden szolgáltató rákényszerülne a valódi versenyre és a folyamatos fejlesztésre is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#48) amadeus11 válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


amadeus11
senior tag

Big likeee! Az itteni kábelcég is ezt csinálja. A Tréhez igazítja az internet árakat. Minden településen más árakkal dolgozik, attól függően van-e konkurencia vagy nincs. Így eshet meg, hogy nagyobb városokban dupla sebességért feleannyiért szolgáltat ugyanaz a szolgáltató, mint esetleg kisebb falvakban.

There is a star

(#49) bambano válasza Tigerclaw (#47) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"az elérhetőségnek nem csak a fizikai hálózat hiánya az akadálya": több helyet is ismerek, ahol 30-40 előfizetőt lehetne összeszedni. csinálj már rendes gazdasági tervet 40 össze-vissza (nem)fizető ügyfélre...

"igazán belenyúlhatnának a szabályozásba is": egyrészt nem árt, ha tudod, hogy nagyjából és átlagosan 3 havonta változik a szabályozás. ezzel szoros összefüggésben azt lehet mondani, hogy egyik új jogszabály nagyobb f.ság, mit a másik.

épp most dobott ki új szabályozást a hatóság, lásd index, ahol a fő vezérelv, hogy egyszerűbbé és átláthatóbbá akarják tenni az ügyfelek számára a szerződéseket, ezért 19, azaz tizenkilenc oldalban foglalja össze a közlönyben megjelent rendelet, hogy mit tegyél még bele az ászf-be. Amikor az előző ilyen szabályozás kijött, akkor lett a 70 oldalas ászf-ből 110, most majd lesz 150-160 oldal. Nesze, olvasd el, értsd meg, de ne csak saját fejjel képzeld el ezt, hanem marinéni szintjén, karákószörcsögön.

vagy ott van az eht 142. paragrafusa, tavaly júniustól nem akadt egyetlen, megismétlem: egyetlen hivatali ember se, aki hajlandó lett volna értelmezni. most arról ne beszéljünk, hogy kilométerekről szaglik a mutyi, ez egy másik tészta. hogy a búbánatos fenébe hajtsd végre, ha *SENKI* nincs az országban, aki megmondaná, hogy ez a paragrafus mit jelent??? miközben az adóhivatalt meg bevonták távközlési jogszabály alkotó szerepkörbe???

szerk: szóval csak annyit akartam írni, hogy kétféle embernek nem kéne ebbe belefolyni: jogásznak meg a hatóságnak.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#50) madrac


madrac
őstag

Már rég időszerű lenne, hogy fejlesszenek valamit az ígérgetés helyett! A legnagyobb szégyen, hogy itt Budapest belvárosában (9. ker.) is max 20/1 ADSL a max amit rendelni lehet, ami a gyakorlatban inkább 13/0.9!

Viszont, ha ez megtörténik, és a szokásos árpolitikájukkal összhangban, még drágábban fogják adni mint amit jelenleg, akkor megint ablakon kidobott pénz lesz, mert a kutyának nem fog majd kelleni...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.