Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LackoMester


LackoMester
addikt

Jó ki írás, teszt. :R Mindenképpen gratula. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#2) marcus14


marcus14
tag

Jó írás :R

"Az élet egy Szerencsekerék rajtad áll hogyan Forgatod"2pac

(#3) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Jó kis hűtőket gyárt(at) ez a német cég, a Sella sem kivétel :) Jó írás lett!

(#4) bartucc


bartucc
addikt

Jó kis írás, újabb információk. De hogy kicsit a Sella ellen beszéljek, még mindig azegyik legjobb vétel a Freezer, pedig nem éppen mai hűtő.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#5) hibavissza


hibavissza
veterán

át kéne gondolni ezeket az értékeket és egy picit utánaolvasni a méréstechnikának.

(#6) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Ahogy nézem, a NINJA 1300-as fordulaton hozta az 50 fokot, míg a Sella 2200-on! Ez azért nem mindegy!
Ettől függetlenül jó kis hűtő, aki nem akar egy behemótot a gépbe passzírozni, annak kiváló választás lehet 5K-ért.
Mondjuk éppen most van fönt az aprón egy NINJA 6,5K-ért!!! :Y Ennyiért pedig nem is kérdés a kérdés... ;)

bartucc: Az AC nagyon eltalálta azt a hűtőt! :K

[ Szerkesztve ]

Alléz Olympique de Marseille!

(#7) Dr_Syrex válasza hibavissza (#5) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

Valami nem kerek itt :U

Az a 14°C Idle nagyon gyanús; sőt egy Phenom II X4 esetében elég hihetetlen.

Az írást azért köszönjük. Jó látni végre a Sellát is a Logout-on :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#8) bubuka0267 válasza ^Clown (#3) üzenetére


bubuka0267
csendes tag

Szia,most építek egy 775s lapra PCt,milyen hűtési lehetőségeket tudnál ajánlani? Pl: VGA,CPU?

(#9) Dr_Syrex válasza bubuka0267 (#8) üzenetére


Dr_Syrex
senior tag

szerintem inkább itt kérdezz rá, de a tesztben szereplő hűtők közül bármelyik megfelelne neked :)

Rosetta@home, lépj be Te is a PH! csapatába! *** WoT: Blitzking 43M TURAN - Hungarian Armored Brigade

(#10) Viktor77


Viktor77
titán

Hogy a viharba lehet egy 20 fokos szobában 14 fok a proci? Ezzel hűtöd a szobát? Csúnyán félremér a lapod, és ezzel megkérdőjeleződik az egész teszt hitelessége.

Bubuka: CPU-ra teszel egy Ninját, szigorúan venti nélkül. Se hang, se meleg.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#11) superTibcsi


superTibcsi
aktív tag

Grat. Jó kis teszt. :K
Kár hogy nincs benn a TX3-as is. Megnéztem volna mit tud a tesztben szereplők ellen a kis hűtőm.

Under construction!!!

(#12) bartucc válasza Viktor77 (#10) üzenetére


bartucc
addikt

Az értékeken én is elcsodálkoztam, tudtommal a Phenom ilyen tuningnál melegedősebb, de sose lehet tudni :) Más teszteket meg kell nézni és kiderül, de szerintem itt arról van szó, hogy 34 fokos a proci. (én ezt keveslem)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#13) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

hm, fix max fordulaton voltak a ventik mérve, vagy volt beállítva szabályozás?

a Ninján egy 1200as 120as venti van. hangra olyan 8-10dbAval kéne halkabbnak lennie az AC7/Sellánál, és olyan 6dbAval az N520nál. head-to-head eredmény az lett volna, ha a Ninja addig kap egy 1900as S-Flexet/2000res Ultra Kazet.

tesztre még azt lehetne kipróbálni, hogy felszerelni az AC7 ventijét (vagy a Slla hűtőjét az AC7re), és úgy is tesztelni, hogy mi lesz a dolog kimenete.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#14) Milka 78 válasza Viktor77 (#10) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Csatlakozom.Ez kizárt dolog :N Az n520-as is érdekes,mert van nekem és e szerint az adat szerint veri a Yasha-át is ami pont nem igaz(az is van)sőt a Prolimatech Megahalemset is.Itt valami tényleg nem gömbölyű :N Azt jól tudom,hogy magfeloldott prociknál pontatlan és irreális hőmérsékleti adatokat kaphatunk?

(#15) embe


embe
nagyúr

Már lassan "hivatalos" Alpenföhn tesztelő leszel. :DDD Na kíváncsi leszek erre a hűtőre! Ha minden jól megy, akkor hétvégén már meg lesz az új rendszerem.....ami egy új ASROCK Extreme3 lap, és Phenom II555 Be. proci lesz, 3 db. 12 cm.-es ventivel szellőztetett CM Elite 335-ös midi házban. Természetesen a tapasztalatokat beírom ide. A most lecserélés alatt lévő rendszerem egy EKL hűtő hűtötte, legnagyobb megelégedésemre, kár hogy nem volt hozzá csak 775-ös lefogató. Így eladtam. Remélem ez a hűtő attól csak jobb lesz!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#16) proci985 válasza Milka 78 (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

különböző, azonos ípusú, szériájú, sőt még gyártási számú procik között is eléggé nagy különbségek tudnak lenni (wafer szélén lévő chipek gyengébbek). szóval az, hogy mit tud egy hűtő egy adott típusú procin és mit tud egy másik hűtő egy ugyanolyan típusú másik procin, az nem összehasonlítható.

optimális megoldás nincs. műterheléses tesztet csinál egyik oldal, de ott meg 150Wnál 10fok alatti deltaTk jöttek ki a legnagyobb hűtőkkel, ami szimplán irreális.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Látom nem csak nekem tűntek fel ez a 20 fok alatti idle értékek. én 2 ventivel szerelt mugen 2-vel is 28-30fokot tudok elérni idle. Ott valami nem kóser szerintem se. :U Am jó írás/bemutató, csak a tesztek kicsit sántítanak.

(#18) Hawk1979


Hawk1979
őstag

Ha automatikus a venti szabályzás akkor nem az van, hogy azonos a hőmérséklet változás, csak épp más hangerővel? :DDD Mondjuk 40 foknál kezdi emelni a fordulatot a lap, és emeli a maximum fordulatig...
Azonos fordulaton kellett volna tesztelni szerintem.

(#19) zH.


zH.
senior tag

20 fokos szobában 20 foknál alacsonyabb processzor hőmérséklet, csak jéggel és hasonló dolgokkal lehetséges.

[ Szerkesztve ]

just be

(#20) mrbig25


mrbig25
őstag

Gratulációkat köszönöm :R

Más:
Mint ahogy a cikkben le van írva, a ventilátorok fordulatszámát az alaplap szabályozza, mert egy átlagfelhasználó nem fogja folyamatosan állítgatni, hanem az alaplap megteszi helyette, ezért az eltérő fordulatszámok.

Azzal pedig teljesen tisztában vagyok, hogy a mért eredmények nem [lehetnek] hitelesek, mert fizikai képtelenség, viszont arra megfelel, hogy a hűtőket össze lehessen hasonlítani.

És a cél ez volt, hogy el lehessen a Sella-t helyezni a mezőnyben. Tehát kisebb, könnyebb és egy hajszállal halkabb, mint a Freezer, cserébe terheléstől és órajeltől függően egy pár fokkal rosszabbul teljesít. Ennyi.

...

(#21) eladohardver válasza Dr_Syrex (#7) üzenetére


eladohardver
őstag

mivel ez egy magfeloldott proci így csak a kupakhőt tudta mérni .... Nem a magfokokat.:)

¯¯̿̿¯̿̿'̿̿̿̿̿̿̿'̿̿'̿̿̿̿̿'̿̿̿)͇̿̿)̿̿̿̿ '̿̿̿̿̿̿\̵͇̿̿\=(•̪̀●́)=o/̵͇̿̿/'̿̿ ̿ ̿̿ Battlelog: Rohambili ¤

(#22) oxox


oxox
addikt

jo cikk....

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#23) Srodney válasza embe (#15) üzenetére


Srodney
senior tag

nah erre nagyon kíváncsi leszek,hasonló rendszert akartam én is összerakni de annyira elkéstem vele inkább kivárom az am3+ os alaplapokat....meg adigra pénzem is lesz...

(#24) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Én nem szeretem ha az alaplap szabályozza a ventifordulatokat,nálam sosem találja el a megfelelő fordulatot a teljesitményhez képest.
Igy egy pár ezer forintos ventiszabályzot vettem. majd én tudom alapon! :DDD
Korrekt kis hűtő ez,bár én még sehol sem láttam ilyet eladot.

(#25) share


share
tag

tetszett, szép írás.

kicsit most off-on vagyok, elnézéseteket kérem!

(#26) Krisinto


Krisinto
őstag

Alpenföhn. Nincs mit mondanom.
Egyszerűen a legjobb ;]

(#27) kop8


kop8
őstag

A 14-15 fokos idle alpórajeles eredmény hogy jőtt ki?

Nyitva volt az ablak?

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#28) Flashrider86 válasza Krisinto (#26) üzenetére


Flashrider86
tag

Amióta megvan nekem is matterhorn,én is csak dicsérni tudom :) Ja és még a sandyre is jó lesz :)

(#29) mrbig25 válasza kop8 (#27) üzenetére


mrbig25
őstag

Alapesetben is félremér az alaplapom, mert magfeloldás nélkül is ilyen 14-15°C-ot írkál idle állapotra. A négymagosítás után meg eleve nem tud korrekt értékeket írni.

De mint ahogy fentebb is írtam, nem a hajszálpontos hőfokok mérése volt a cél, hanem, hogy a kategória egyik legelterjedtebb hűtőjéhez [Freezer 64 / Freezer 7] képest hol helyezkedik el.
[mivel a tesztek közben az alaplap és a proci is ugyanaz, így az eltérések alapján össze lehet hasonlítani a hűtőket, még akkor is, ha a hőfokok nem az igaziak...]

[ Szerkesztve ]

...

(#30) kop8 válasza mrbig25 (#29) üzenetére


kop8
őstag

Értem!

THX a felvilágosítást! :R

Nekem sem mutatja a magok hőfokát, de a cpu-ra 37fokot ír az everest...

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE Z77X-UD5H / i7 2600k Scythe Mugen 2 / 20GB DDR3 1600Mhz / RX570 / Corsair RM550 ----Thermaltake Commander MS-I----xiaomi mi5/ mi11

(#31) Silentfrog válasza kop8 (#30) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én nem tudom miért ,de a 4 magos phenomoknál egyébbként is sokszor ir ki hülyeséget az everest/aida..
Mindig a magokat irja hidegebbnek sokaknál.

(#32) yakuza.tora válasza Krisinto (#26) üzenetére


yakuza.tora
addikt

??? :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#33) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Köszi a tesztet, marad a nindzsa. :D

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#34) f4lcon


f4lcon
őstag

valóban jó hűtőnek tűnik a kategóriában, ezért inkább az elérhetősége fogja a sikerét meghatározni, freezert és a cm hypert gyakorlatilag minden sarkon kapni

“The trouble with the world is that the stupid are cocksure and the intelligent are full of doubt.” - Bertrand Russell

(#35) Peterson_


Peterson_
addikt

pofás "kis" hűtő!
Mondjuk én maradok CM vonalon, eddig maradéktalanul meg vagyok elégedve :)

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#36) mrbig25 válasza f4lcon (#34) üzenetére


mrbig25
őstag

Tényleg jó kis hűtő, de elérhetőségben nem fog a nyomába érni az AC és CM hűtőknek, mert a magyarországi forgalmazón kívül nem sok helyen kapni... :(

...

(#37) 3.Aragorn


3.Aragorn
addikt

Üdv

Az írás is és a hűtő is teljesen rendben van.

Nem minden vándorút céltalan...

(#38) sNORh


sNORh
addikt

köszi a tesztet.. jó írás :R

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#39) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Nem rossz termék, csak jó venti kell rá.

(#40) 3.Aragorn válasza ΞΔGLΞ (#39) üzenetére


3.Aragorn
addikt

A tesztet olvasva alapvetően átlagfelhasználóknak készült. Oda sztem ez a venti is bőven elég.

Nem minden vándorút céltalan...

(#41) Gude


Gude
senior tag

Remek hűtő,jó írás :C

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#42) rolkaDb


rolkaDb
aktív tag

Jó írás lett, köszönöm! :R

(#43) Findzs


Findzs
addikt

jó kis hűtő, köszi a tesztet

nekem thermaltake contact 29 -van meg vagyok vele elégedve
[link]

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#44) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
A márka nem ismeretlen számomra, jó minőségű hűtőket csinálnak :K

Dave666

(#45) embe


embe
nagyúr

Hali!
Sikerült összehozni egy 3 magos procit az 555BE-ből. Első perctől kezdve ez a tesztben szereplő Alpenföhn Sella van rajta. A gyári még csak ki sem volt próbálva. Alapból megy a venti rajta csendben 900-as fordulaton. A biosban be van állítva, hogyha eléri a 45 fokot, akkor kezd el emelkedni a fordulatszáma 2200-ra. Ekkor kb. 46-47 fokon van, tartósan 100%-on járatva a proci. Ja azt nem írtam, hogy 3500MHz-re van húzva a proci, így megy X3-ként. A házba 2 db. 12 cm.-es venti fújja be a levegőt, halkan, közepes fordulattal. Egy 3. 12 cm.-es venti meg hátul szívja ki a meleg levegőt a proci mögül.
Íme:

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.