Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) pècsimunkás


pècsimunkás
addikt

Lespórolták a LED-et :(( ! Ez a telefon is kilőve. Pedig amúgy tetszik...

Egyszer már hadat üzentünk az USA- nak, úgy látszik nem tanultak belőle!

(#52) Moleman válasza pècsimunkás (#51) üzenetére


Moleman
addikt

A led megléte még nem elégséges feltétel, ezt most tapasztaltam az új telefonomnál. :D Fényerő sem árt...

(#53) BlackPriest válasza kolosanyi (#50) üzenetére


BlackPriest
őstag

"Sehogy"
akkor minek hasonlítod egykártyáshoz?

"de erre nincs is szükségem"
neked...

"Ha lenne, szerintem akkor se kétkártyást vennék, egy kis alaptelefon a másik mellé, azt jól van"
te...

"Viszont kétkártyásból is van jobb ajánlat jelenleg."
ez már inkább érdekes :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#54) Moleman válasza BlackPriest (#53) üzenetére


Moleman
addikt

Én a másik oldalt képviselem: semmi szükségem kétkártyásra, mégis azt vettem, mert szinte ingyen van. ZTE V970, jelenleg 31.900 Ft szállítással együtt, 1 év garanciával. Emellett mégis kinek éri meg egy feleolyan jó telefon 25%-kal drágábban?

(#55) BlackPriest válasza Moleman (#54) üzenetére


BlackPriest
őstag

ennyi, én még a 918d-nél tartok, nem cserélném le erre az tuti. várom, hogy legyártsák a számomra ideálisat, de ez még nem történt meg :)

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#56) Moleman válasza BlackPriest (#55) üzenetére


Moleman
addikt

Számomra már létezik az ideális, Xiaomi Mi2-nek hívják, csak háromszor annyiba kerül, mint amennyit eddig valaha költöttem telefonra. Ezért lett V970 helyette. :)

(#57) kolosanyi válasza BlackPriest (#53) üzenetére


kolosanyi
veterán

Légy szíves hagyd meg nekem a jogot, hogy a saját igényeimhez lőjem be az adott terméket ok? Nekem fontosabbak azok a paraméterek, amiket leírtam, mint a két sim.

Ez a cucc egyébként nem lenne rossz, de apróságokon csúszik el megint. Lehetne belőle egy nagyon jó ár/érték arányú gép, de nem az sajnos, ezt a cikkírók is leírják. :N

(#54) Moleman
Tessék, ezt mondom. Na, az a telefon kifejezetten szimpatikus, főleg azon az áron.

[ Szerkesztve ]

(#58) BlackPriest válasza kolosanyi (#57) üzenetére


BlackPriest
őstag

Meghagytam, csak nem ertem miert egy dual simeshez hasonlitod az egy simest, nem ugyanaz a celcsoport, innentol mindegy mennyivel olcsobb/jobb az egysimes, ha pont a masik sim hianyzik belole. Reszemrol tema lezarva, ha nem erted nem fogom tudni sehogy elmagyarazni...

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#59) pufferzóna válasza Moleman (#54) üzenetére


pufferzóna
tag

Ez egy nagyon jó ár egy ilyen tudású telefonért. Nekem tízezer forinttal drágábban van hasonló tudású készülékem, igaz 5,3 collos képernyővel. Korábban jellemzően háromszor ennyiért vettem telefont, de nem működtek ennyire jól mint ez a mostani készülék, amelyben egyesül két korábbi telefonom is. A fene sem gondolta volna, hogy a kínaiak ilyen filléres áron ennyire megbízható és jó technikát képesek szállítani.

(#60) butky


butky
csendes tag

Sziasztok,

a teszt szerint 1.5 óra alatt fel lehet tölteni a telót, nekem 2 óra után is csak 30%ig sikerült felhúzni. Nem tudom hogy lehet e valamit a töltésen rosszul csinálni. Valami ötletetek?

(#61) Bog válasza butky (#60) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Saját töltőfej, saját adatkábel? Konnektorból?

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#62) vimes


vimes
senior tag

Gyakorlatilag kiadták megint az Alcatel 993D-t és a 997D-t. Jól értem? (A 997D-nél a X'Pop-ra gondoltam)

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#63) majcsika válasza Legendd (#40) üzenetére


majcsika
csendes tag

:C

(#64) majcsika


majcsika
csendes tag

De ahogy elnézem nem én voltam az egyetlen aki fennakadt valamin.

Persze lehet elírás itt-ott mert a határidők, a következő teszt, a MATV stb.
De azért ennél sokkal komolyabbak vagytok már.

(#65) moli.hu


moli.hu
őstag

Sziasztok, segitsegetek szeretnem kerni nehany kerdessel kapcsolatban. Egyszeru eldontendo igen/nem kerdesek:
- van benne giroszkop? Tehat nem g-szenzor (allo/fekvo-erzekeles), hanem teljes 3d-s mozgaserzekelo
- van benne megnetometer? (iranytu)
- tolt adatkabelrol? (szamitogeprol, microusb-kabellel. Letezik olyan telefon, ami nem tolt.)
- van benne fenyerzekelo? (kepernyo hattervilagitas automata allitashoz)
- van benne masodlagos mikrofon? (zajszureshez)
- fel van particionalva a szabad belso hattertar 2 reszre, a rendszernek es egy ál/kamu-sdkartyara?

Es egy kifejtos kerdes:
- amiota megjelent (megvettetek), hany darab frissites volt ra egeszen maig?

[ Szerkesztve ]

(#66) Gyur666


Gyur666
csendes tag

Az árban 5000Ft nem dönt arról, jó bolt vagy nem, ez az a különbség, ami webáruházakban megtakarítható. A Dual sim jó húzás, sokaknak, akik pl céges és magán telefont is használnak, a legjobb megoldás.
A készülék szerintem á/érték arányban magasan jobb pl egy hasonló samsungnál, két dolgot azonban mérlegelni kell annak aki ezt választja. A fényképezőgép a 20ezer forintos kategóriába való, de mág a Galaxy Y is le tud fotózni pl egy iratot (kis szerencsével), ez ezt nem tudja, bár a távoli képei jobbak. A másik, hogy kiegészítők gyakorlatilag nem kaphatóak hozzá, pl jobb tok beszerzése leginkább interneten, külföldről lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#67) moli.hu válasza Gyur666 (#66) üzenetére


moli.hu
őstag

szia, tudnal valaszolni a kerdeseimre?
giroszkopos app
iranytus app
Koszonom segitseged.

(#68) harcitomi


harcitomi
tag

Sziasztok, vettem egy ilyen telefont, de egyszerűen nem találok rá való fóliát. Amiket eddig rendeltem, azokon nem stimmelt a méret. Ha valakinek van erre a típusra bevált fólia, kérem írja már meg honnan rendelte. Előre is köszi!

(#69) modeart válasza moli.hu (#65) üzenetére


modeart
tag

Sziasztok!
2 napja vettem az asszonynak egy ilyen telót.
Összességében egyelőre elégedettek vagyunk, de van néhány kompromisszum pl.:

- zenelejátszónak jellegtelen és halk a hangja. Egy SE X8 után ez fájó különbség, ráadásul az én Alcatel 918D-mnek is szebb és hangosabb hangja van. Kb. olyan minőség mint egy Samsung Galaxy MINI.
- az akksi egyelőre nem tűnik túl erősnek, bár még bejáratós (2X volt töltve) és lehet hogy mivel sose kapcsolja ki a párom, van jópár futó alkalmazás ami eszi az akksit, ezt még teszteljük
- a kamera szokásos Alcatel minőség, ezt már megszoktuk sajnos :)
- a sebességre semmi panasz, gyorsan teszi a dolgát, én személy szerint lesz..om hogy hány magos és hogy azért az árért megéri/nem éri, az a LÉNYEG hogy kellően gyors-e a mindennapi használat és ez tényleg gyors teló (az unokaöcsém Huawei G510 pár perc kézbevétel után is érződik, hogy lomhább ettől a telótól).

moli.hu-nak válaszok:
- simán tölt adatkábelről, ahogy kell
- van benne fényérzékelő, szépen teszi a dolgát, leteszteltem
- a beállítások menüben van zajszűrés - másodlagos mikrofon aktiválás funkció amit lehet engedélyezni - gondolom tehát lehet benne másodlagos mikrofon, annál is inkább, mert meglepően szépen és háttérzaj mentesen hallom a párom mikor felhívom. (Ő is dicsérte, hogy jól hall engem.)
- nincs ál(kamu) SD kártya. Ha beteszek egy kártyát a fájlkezelője két partíciót lát: egy telefonmemória és egy SD kártyát, nincs más partíció.
- megnéztem, még nem talált egy frissítést sem a teló.
- giroszenzor és íránytű, ezt nem tudom de este letesztelem. Nekem is gyanús, mert pl. a Google Sky mintha nem teljesen működne jól, de letesztelem.
Akinek még van kérdése, szívesen válaszolok.

(#70) harcitomi válasza modeart (#69) üzenetére


harcitomi
tag

Nekem lenne :)
Fóliát raktatok már rá? Már két helyől rendeltem, de mindig kicsit nagy lett a telefonra, vágni meg nem sikerült túl szépen, ezért szeretnék megint rendelni valahonnan, de nem lenne hátrány a jó méret.
Köszi!

(#71) modeart válasza moli.hu (#67) üzenetére


modeart
tag

Sajnos nem működik se a giroszkópos se az iránytűs app, ezek szerint nincsennek benne. Kár. Az asszony egyedül a Google Sky-t szokta nézegetni, ahhoz meg kell, hogy mutassa, melyik égtáj felé fordul...

Fóliát még nem vettünk rá, ugyanaz a gondom mint neked, hogy akármilyen fólia nem jó, az lenne a szép ha pontosan illeszkedne rá, tehát pontosan erre a típusra kellene, de még nem találtam rá sajna...

(#72) harcitomi válasza modeart (#71) üzenetére


harcitomi
tag

Én elvileg pontosan erre a típusra vettem a fóliákat (5020d), de sajna jó 1 milivel nagyobb, mint kellene. Úgyhogy nem mindegy, honnan rendeled. A gond csak az, hogy már két különböző kiszerelésű fóliát is rendeltem, de ugyanolyan nagy mind a kettő, pedig ehhez a típushoz gyártották őket.

(#73) modeart válasza harcitomi (#72) üzenetére


modeart
tag

Köszi az infót, akkor én is inkább várok, nem rendelek netről mert zsákbamacska, a körülöttem lévő üzletekben egyelőre meg még nincs fólia hozzá.
A régi 918-asomhoz könnyű volt fóliát faragni, mert szögletes volt a kijelző része, vettem egy nagy tabletre való fóliát és azt szabom rá ha cserélem (4 is kijön egy lapból), de ennek a telónak gömbölyű a széle, házi farigcsálással csak rondább lenne, tényleg kellene rá patent szabott fólia. Azt mondjuk nem értem miért árulnak pont egy milivel nagyobb rá...

Amúgy a zenelejátszó témája akit érdekel: a teló gyári erőtlen és jellegtelen hangját az equalizerben az FX boosterrel már megfelelő hangminőségre és hangerősségre lehet javítani, úgyhogy ez már így vállalható. (mondjuk volt már olyan teló a kezemben aminek a hangminőségét a hangszínszabályzó csak tovább rontotta, ezért én nem igazán szeretem az equalizert használni, de itt jót tett a hangzásnak). Mondjuk ez csak azoknak érdekes, akik aktív zenehallgatók, aki nem, annak fel sem tűnik semmi a hangminőségben. )

(#74) rzf


rzf
csendes tag

Valaki próbált már rajta Viber-t, Skype-ot, Yahoo Messenger-t videótelefonálásra?

(#75) modeart válasza moli.hu (#65) üzenetére


modeart
tag

Na, ma megjelent egy frissítés a telóra. 104,2Mb a verziószáma:
01001_20130701_204028
(egy korábbi kérdésre válaszolva..)
fogalmam sincs mit javít/bővít, még nem töltöttük le, ebből a szempontból óvatos vagyok.
Két hibát vettünk észre eddig, mindkettő korábbi Alcatel típusoknál (99xD sorozatok) is panaszkodtak néhányan a fórumban, úgy látszik ez valami Alcatel "ficsör" :):
- 1-2-szer előfordult, hogy híváskor a proximity szenzor nem kapcsolt le (magyarul a fülről levéve a telefont továbbra is sötét maradt a kijelző, így a hívást se lehetett bontani és hosszas fizikai gombok nyomkodása után volt csak hajlandó a kijelző újból bekapcsolni) A (rész)megoldás: a beállítások között van egy "hívás bontása bekapcsológombbal". Ezt bepipálva az embernek van esélye a hívást bontani, míg magához tér a kijelző...
- Az SD kártyára másolt, egyedileg beállított csengőhang beállításokat hajlamos elfelejteni, ha az SD kártya leválasztásra kerül, visszaáll alapra. (külön vicces, hogy az alap csengőhang neki a "néma".) A megoldás: az SD kártyát nem választjuk le, hanem wifin keresztül kezeljük a tartalmát, így nem tűnt el a csengőhang-beállítás - egyelőre. Állítólag segít, ha a telefon közvetlen belső memóriájába másoljuk a csengőhangokat, ezt még nem próbáltuk ki, de ha legközelebb megjátssza ezt a telefon, akkor kipróbáljuk ezt is.

Még valami: csak nem voltam kibékülve a telefon halk hangjával (itt most nem a külső hangszóról beszélek, az szól rendesen, hanem egy fülest rádugva, max hangerőn is halk a hang zenehallgatáskor - más telóhoz viszonyítva)
Szóval a végső megoldás... nem, nem a halál :) hanem a Speaker Boost (Play Áruház). Ez odanyom neki keményen, még a nagy fülesemet (Sennheiser HD570) is megküldi így rendesen. :K

(#76) modeart válasza rzf (#74) üzenetére


modeart
tag

A Viber a gyári appok között van (gondolom, akkor működnie kéne), de se ezt, se a Yahoo Messengert egyelőre - partner hiányában nem tudom kipróbálni.
A Skype-ot telepítettem, az szépen működik, ha hívok valakit akkor érdekes módon a kicsengés még kihangosítva szól, de a beszélgetéshez már a fülre kell rakni a telót - igaz itt nem próbáltam ki se a videóhívást, se a kihangosítást. De ha nagyon érdekel, kipróbálhatom.

(#77) rzf válasza modeart (#76) üzenetére


rzf
csendes tag

köszi, hát igen, akkor erős a gyanú, hogy valamelyik megy
távolba szakadt rokonnal való kapcsolattartáshoz kellene (lehetőleg külön számítógépet nem igénylő megoldás)

(#78) rzf válasza modeart (#76) üzenetére


rzf
csendes tag

Időközben lepróbáltuk modeart-tal a Vibert, meg a Skype-ot.

A Viber igazából csak videó üzenetet tud, videotelefonálást nem. (Úgy értem alapból ennyit tud.)

A Skype viszont ment, bár felém elég szar kép jött (ez lehet network is), de volt kép, nem volt elfordulva 90 fokkal, mint néhány telefonon, stb.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#79) modeart


modeart
tag

Hozzáteszem, hogy a Skype-nál csak a fülnek való hangszórón jön ki a hang, kihangosítást nem találtam hirtelen - vagy lehet én vagyok béna, telón nem skype-oltam még - szóval így elég nyögvenyelős dolog volt konkrétan a videós telefonálás, hogy a hang miatt a fülemhez kellett időnként tenni a telót.

Én magamat egész jól láttam, szerintem hálózati probléma lehetett a képminőség, mivel sajnos nem volt csak gyenge wifi jel ahol éppen voltam és a teló - mivel látta a wifit - vígan elkezdett frissíteni egy rakat cuccot szkájpolás közben - így aztán a sávszél nem volt az igazi.

(#80) modeart


modeart
tag

No, nagyon leült a topik. Pedig már annyira megtetszett nekem is az asszony telója, hogy árulom a régit és én is veszek egy M'Pop-ot, csak más színben, szóval már kettő lesz a családban.
Több mint egy hetes a teló, de a képsötétülős és a csengőhang probléma az első alkalom óta nem jelentkezett, szép stabil a teló és nem lassult be attól sem, hogy már szépen belakta az asszonypajtás, rárakott minden szükséges progit. Igo Primo is jól fut rajta, igaz jelet kb. 1 perc alatt talál, de stabilan tartja...

Ami érdekelne, hogy van esetleg valakinek infója arról, hogy a fentebb említett frissítés mit javít? Elég stabil így a teló, még nem eresztettük rá a frissítést, de nincs semmi infó a neten a firmware update-ről és "elrontani " nem akarjuk (ugye van amikor a frissítés csak ront a rendszeren). :)

[ Szerkesztve ]

(#81) harcitomi válasza modeart (#80) üzenetére


harcitomi
tag

Még én se frissítettem, és a teló szerintem is jó (ha az árát és a 2 simet, valamint a magyar garanciát nézem)

(#82) harcitomi


harcitomi
tag

Se a lengyel gyártó 5-600,-Ft-os, se a német 2000 valahány száz forintos fóliája nem jó a telefonra. Szerintem a gyártó rossz méreteket közölt a telefonról, vagy a fene tudja miért, de nem tudnak rá megfelelő fóliát kiadni.
Kíváncsi vagyok ilyenkor mikor derül ki a gyártók számára, hogy szar a termékük, és korrigálják-e vagy hagyják a francba az egészet?
(a drágább fólia forgalmazója arra kért, hogy fényképezzem le a telefonnal a fóliát és érvényesíti a garanciát, de mire ezt elintézik gondolom úgyis karcos lesz a telóm)

(#83) modeart


modeart
tag

Nah, annyira megtetszett a páromnál ez a teló (nameg 35-ért vesztegetik a piros műszaki áruházakban) hogy vettem én is egyet, fehér színben (mondjuk a fehér színűnél a fizikai gombok háttérvilágítása kevésbé hangsúlyos, csak sötétben látszik jól, de úgyis tudja az ember hova nyúljon.)

Nagyon tetszik a teló, meglepően gyors. Az akksi 2-3 töltés után eléri a max. teljesítményt, onnantól az 1 napot kitartó nyomkodással is biztos kibírja két simmel, 3G-vel.
A gyári adatokban nem láttam, de kipróbáltam és simán kezeli a .flac audiófájlokat is, ez jó mert sok zenénk van ebben a formátumban.

Felraktam próbából az első firmware frissítést is, kb. 10 percig tartott letöltéssel együtt, de nem látok nagy változást, Jelly Bean maradt rajta, nekem nincsennek bugok, egyelőre nem fagy, nincs semmi baj vele. Az adatok/beállítások mind megmaradtak nekem, úgyhogy ezzel se volt gond az update-nél.

(#84) polman


polman
tag

Nekem lenne pár kérdésem, most vett az asszony egyet magának és az úristennek sem jövünk rá hogy kell SMS küldésnél választani hogy melyik kártyáról küldje el. Mindig csak az első kártya küldi. Se a gyári SMS program se a handcent SMS nem működik. Nem kérdezi meg mint hívás alkalmával hogy melyikkel akarom.

A másik, hogy szerintem nagyon sokáig tölt, 10%-ról 100 %-ra kb. 7 óra alatt. Ez szerintem nem normális. Volt már jó sok telefonon de mindegyik egy maximum két óra alatt teljesen töltött volt mindig.

Amúgy most akarom rootolni hogy egy kicsit tisztítani tudjam a sok felesleges programtól. Meg nekem is van pár olyan progi ami rootot akar. :-)

(#85) moli.hu válasza polman (#84) üzenetére


moli.hu
őstag

system settings/wireless and networks/sim management/default settings/messaging/always ask

a toltes a hosszu kabel vagy a sok csatlakozo miatt is lehet, nekem ha 2*1 meteres usb-kabelt egymas utan fuzok, mar 5* annyi ideig tolt, mert nagy a kabel ellenallasa.

(#86) modeart válasza polman (#84) üzenetére


modeart
tag

Igen, szerintem is nálad lehet valahol a hiba, mert nálam kb 1,5 óra alatt maxra tölt. Kifejezetten gyorsan töltő telefon, nekem a 918-asomnak majdnem kétszer ennyi idő kellett.

De nekem is van egy kérdésem: a hívásbeállítások között van egy "intelligens hívás bekapcsolása" opció. Gőzöm sincs mit jelent, neten valahogy nem akadok rá, ha meg angolra állítom úgy sem beszédesebb a beállítás: "smart call turning on".
Mi a túró ez, tudja valaki? Hiába kapcsolgatom be-ki, nem látok változást.... Vagy ez valami "varázsopció", mondjuk a hülyék nem tudnak felhívni csak az értelmesebb hívók?..... :D

[ Szerkesztve ]

(#87) robage


robage
csendes tag

Sziasztok!
Kérek egy kis segítséget: a GPS nem hajlandó csatlakozni. Sokkal tovább is próbáltam már, mint a felhasználói leírásban említett 5 perc, eddig mindig csak azt írta, hogy: "Várakozás a helyre" ill. "A jelenlegi helyzete ideiglenesen nem elérhető".
Mit tegyek?

(#88) modeart válasza robage (#87) üzenetére


modeart
tag

Hát mivel a GPS-nek alapból működnie kéne, ezért ki kell próbálni más navigációs szoftverrel is.
Ha úgy sem megy, akkor -> factory reset.
Ha akkor sem működik, akkor bizony szervíz.

(#89) Sanya72 válasza modeart (#88) üzenetére


Sanya72
csendes tag

Üdv. Nekem sem működött a GPS, bevittem a telemax szervizbe, és két hét múlva közölték, hogy alkatrészhiány miatt kicserélik a telefont. Kaptam egy cserére jogosító jegyzőkönyvet, amivel a MM-ba kicserélték.
Viszont nekem meg az a kérdésem, hogyha kiveszem a pipát a kézmozdulatok/némítás elfordításra kockából, és újraindítom a telefont a pipa mindig visszakerül, és bejövő híváskor egy kis mozgásra is elnémítja a telefont. Nektek is ilyen, vagy esetleg az új szoftverfrissítéstől van?
B.S.

(#90) modeart válasza Sanya72 (#89) üzenetére


modeart
tag

Igen, sajnos nekem is így működik...

(#91) harcitomi


harcitomi
tag

Igen, sajnos visszakerül a pipa, és emiatt sokszor csak megcsörren. Vannak ilyen kis rendetlenkedései, múltkor például nem jelezte a nem fogadott hívást a kis led, illetve az enyém hajlamos újraindulgatni. Valamint egyszer GPS használat után totál becsavarodott, ki-be kapcsolgatta magát, amíg ki nem vettem az aksit.

(#92) modeart válasza harcitomi (#91) üzenetére


modeart
tag

Nekem ilyen durva dolgok nincsennek, csak pár apróság.
Pl. az SMS üzeneteknél, egy adott személy üzenetei között vagyok, akkor ha tenyeremmel letakarom a kijelzőt (vagy elég csak a proximity szenzort) akkor elkezdi hívni az érintett felet. De lehet hogy ez egy ficsőr és nem bug, nem tudom.

Egyszer ki akartam próbálni, hogy vajon ébreszt-e kikapcsolt állapotban. Jelentem, igen! Igaz, hogy amikor elkezdett ébreszteni, akkor ebbe úgy belefagyott, hogy semmivel se lehetett leállítani, csak akksi-kivéttel. :DD
Na de úgyis úgy szoktam ébresztőzni, hogy előtte az időzített bekapcsolással beindítom a telót, pár percre rá ébreszt.

Viszont két üdítő apróság:
- szépen működik a hangalapú hívások prefererálása mód, vagyis aktívan netezek a 2. mobilnetes sim kártyán és akkor is bejön a hívás az 1. kártyán (ez az Alcatel 918-ason nem mindig működött jól).
- bluetooth headsetem van, ami merüléskor kis pittyegéssel jelez beszélgetés közben, hogy kb. 5-10 perc múlva lemerül. Ez szépen a háttérben hallatszik, míg a régi 918-asom azt művelte, hogy bejátszotta 10 másodpercenként a pittyegést, de addig letiltotta a beszélgetés hangját, vagyis 10mp-enként 1-2 másodperc mindig kimaradt a beszélgetésből. Hát ez eléggé idegesítő volt... :W

(#93) Riuko


Riuko
senior tag

35 ezer volt az MM-ban, frissítettem sok változást nem látok rajta, 13 éve lányom szereti és örül neki, meglepően gördülékeny a teló JB-vel. Fólia van már rá normális? Szilikon tok létezik rá?

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#94) Riuko


Riuko
senior tag

Szinte hihetetlen de ez az olcsó telefon időzítve ki és bekapcsol. Beállítható hogy este mikor kapcsoljon ki és reggel mikor kapcsoljon be, majd akár ébresszen... :C

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#95) modeart válasza Riuko (#94) üzenetére


modeart
tag

Inkább az a hihetetlen, hogy ezt a funkciót miért nem tudják a nagy gyártók méregdrága telefonjai már hosszú évek óta? Samsung, Sony, HTC, de még az Iphone-nak is ismeretlen ez az egyébként tök egyszerű, de nagyon hasznos időzített ki- és bekapcsolás. (Régebben az a mese terjedt a fórumokon, hogy az android nem támogatja. Pedig de.) Én nagyon szeretem, az előző telóm is tudta és nekem azóta mindig ez is szempont vásárláskor.
Sokan sírnak a gyenge akkuidő miatt az okostelefonoknál, meg hogy éjszakára töltőre kell dugni, pedig akinek van mondjuk egy vezetékes telefonja (családi vészhívás esetére) az nyugodtan ki is kapcsolhatná a mobilt éjszakára mert minek menjen éjszaka? Így nem is merül, max 1-2%-ot (gondolom, ez is valami minimális készenlét miatt). Reggel meg amikor ébreszt, addigra az előző esti mailek már szépen frissen le vannak töltve a telóra a kávé mellé.

Egyébként nem csak az Alca, más gyártók telói is tudják már ezt régóta (pl. Prestigio, MyAudio, Lenovo stb.).

[ Szerkesztve ]

(#96) Riuko válasza modeart (#95) üzenetére


Riuko
senior tag

Se a volt S2-öm, se a 4XHD-m nem tudja, a gyerek "filléres" Alcatelje meg igen, nem semmi. :N

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#97) moli.hu válasza modeart (#95) üzenetére


moli.hu
őstag

az oka az, hogy az alcatel, prestigio es a tobbi kinai chipet hasznal, ami tamogatja ezt a funkciot, a tobbi chip nem.
egyebkent meg teljesen felesleges, mert ha siman flight mode-ba kapcsolod idozitve, ugyanott vagy, foleg, hogy irtad, hogy 1-2%-ot standbyba is merul, az pedig nagyon sok egy standbyhoz kepest.

(#98) Riuko válasza moli.hu (#97) üzenetére


Riuko
senior tag

Inkább nem töröltem.... :W

[ Szerkesztve ]

"A nagy ember azzal mutatja meg nagyságát, hogy miképpen bánik a kicsikkel."

(#99) modeart válasza moli.hu (#97) üzenetére


modeart
tag

Régebben én is úgy vélekedtem mint te, de ha használod aktívan az auto ki/bekapcsolást akkor rájössz hogy milyen hasznos is tud lenni. :K

Csak két példa az akkumulátor-kímélésre:
- nekem flight módban simán tudtak merülni a telefonjaim 10-15%-ot 10 óra hossza alatt. Először azt hittem, valami alkalmazás okozza, de aztán rájöttem, hogy 10 óra alvó módra ez a merülés tök reális.
Az 1-2%-ot kikapcs módban azért írtam, mert reggel ennyivel kevesebbet mutat az akku százalékban. Hogy ez egy egész éjszakai merülés, vagy csak a bootolás evett meg ennyit azt már nem lehet tudni, de egyszer kipróbáltam, hogy kivettem az akksit éjszakára, majd az időzített bekapcs előtt betettem és simán bekapcsolt a teló (tehát nem felejti el a beállítást, vagyis nem kell neki készenlét és akku ehhez).
- aki telefonnal ébreszti magát reggel, dolgozó emberként nagyon kell figyelnie hogy legyen kraft reggel a telefonban, legalább az ébresztéshez, tehát este töltenie kell. (Párom már járt úgy hogy gyenge akkuval flight módban reggelre lemerült a telefonja, se ébresztés, se telefon.)Na nekem nemlóg töltőn éjszaka a telefonom. :D
Ha este le is merül tökre a telóm, ki is kapcsol, az akku 8-10 óra alatt simán összeszedi magát annyira, hogy bekapcsoljon, ébresszen, én meg utána már dugtam is a töltőre. Persze nem szórakozom így, de egyébként elég 4-5% kraft hogy reggelre még félórára legyen telóm. Aztán vagy kocsiban, vagy irodában ráérek tölteni...

[ Szerkesztve ]

(#100) moli.hu válasza modeart (#99) üzenetére


moli.hu
őstag

nekem 1 ejszaka 1-2%-ot merul a telefonom flight-modeban 80 telepitett alkalmazassal, peldaul allandoan fut ftp-szerver is rajta, ejszaka is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.