Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) BrianDK válasza ctibor (#795) üzenetére


BrianDK
tag

Tegnap én is agyaltam ezen a problémán. Megpróbáltam hasonló méretű telefonokhoz keresni tokot. Olybá tűnik, hogy a Galaxy S2 fekvő bőrtokja lesz számomra az ideális megoldás, mert én az övemen szeretem hordani a telefont - kéznél van, könnyebb elővenni, mint zsebből stb.
Egyébként pedig további aktív védelemre az Alcatel OT-995-höz kapható szilikon tokra fogok még beruházni, mert bár talán asszem két mm-rel rövidebb a 995 Ultra, a kamera és a led is ugyanott van, mint ezen, szóval jó lesz.
Ez a lopásgátló jó dolog, azt hiszem a gyárilag (és a frissítéssel is) telepített AVGnek is van ilyen szolgáltatása, amit szintén csak egyszer kell kifizetni. Bár még telefont sosem hagytam el, lehet befizetek az egyikre, mert ilyen drága ketyerém sem volt még soha! :K

iPhone 7, Redmi Note 9

(#802) BrianDK


BrianDK
tag

Fröccsenő víz elleni védelemre sokan voltunk/voltatok kíváncsiak. Nem azért teszteltem, hogy legyen rálátásunk a nano-technológiára, vagy azért, hogy a kíváncsiságot kielégítsem, csupán bevittem a fürdőszobába este, amikor fürödtem. Általában a fürdőszoba polcra teszem, ahol nem éri el a zuhanyból fröccsenő víz, tegnap este azonban valamiért a mosógépre került, és miután végeztem a hajmosással, felnéztem...
A képernyőn ugyebár a gyári fólia van - ameddig használható, méretpontos fóliát nem sikerül szereznem (a héten úgyis mennem kell az állandó ellátómhoz, mert a párom telefonjára is és egy ismerősöm telefonjára is ígértem már fóliát) - de a telefon oldalára is került egy-két csepp, ami apró kis gömbbé változott és szépen legurult onnan. Összesen a fólián maradt egy-két apró csepp, amik a készülékházra kerültek, azok gond nélkül távoztak onnan.
Gondolom az esőnél ez ugyanúgy áll, de azért zuhany vizét direkte nem szórnám rá, bár a videó alapján azt is bírná...

iPhone 7, Redmi Note 9

(#803) retesz147 válasza BrianDK (#802) üzenetére


retesz147
addikt

akkor tényleg működik ez a vizes dolog :))

más:

tennék fel pár kérdést a meglévő tulajoknak, ha megengeditek....

1. lenémítva, ha fényképeztek vele, ad bármilyen hangot a telefon (fokus,exponálás csettintés vagy bármit)?

2. már gyarapodott a tulajdonosok száma.....esetleg ha valakinek van ideje/lehetősége és ha használja valaki a vibert....elengedhetne egy tesztet...(menyire stabil,késik, esetleg egyáltalán nem működik) régen erről már volt szó és eléggé vegyesek voltak a tapasztalatok...valakinek prímán ment, valakinek egyáltalán, valakinek meg késett....

3. ha jól követtem a fórumot, az alap szoftverhez képest jött már ki 2 db frissítés....az elsőnél belassult a telefon...a másodiknál ezt javították? elvileg a másodiktól működik az fb app....van még valami lényeges változás a másodikban? melyik a legjobb: az eredeti az első vagy a második frissítés?

akinek van ideje/lehetősége a hosszú hétvégén ezeket kipróbálni és leírni róla a véleményeket, azt nagyon megköszönném!

Xiaomi 13 eu dev...

(#804) Logitech válasza viralmind (#793) üzenetére


Logitech
aktív tag

Fél óra után még mindig villogott a led, képernyő feloldáskor hagyta abba.

(#805) -NOKIA-


-NOKIA-
Ármester

szerintem megnézem azért ezt is holnap az extreme-ben: [link]

(#806) Ceree válasza -NOKIA- (#805) üzenetére


Ceree
senior tag

Nekem volt a kezemben egy fehér példány pár percig, nem tűnt rossznak, bár igaz, hogy a kijelző méretéhez képest a felbontás nem nyerte el a tetszésem. Mást nem tudtam leszűrni ennyi idő alatt.

Másolat_eredetije

(#807) -NOKIA- válasza Ceree (#806) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

sajnos a rengeteg hibát olvasva elvette egy picit a kedvemet a fórum az alcateltől..

(#808) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Sziasztok,
nekem is lenne pár kérdésem az Alcatellel/készülékkel kapcsolatban.
1. Tudja-e valaki, hogy adott ki az Alcatel 4"-os és 800x480-as felbontású készüléket?
2. Próbálta már valaki a 997D tulajdonosok közül az internetes hívás (SIP) konfigurálását, használatát?
Én a 918D-vel, 2.3.6 verzióval már próbáltam, de sikertelenül.
Előre kösz.
Üdv

gyulaszu

(#809) riszter válasza retesz147 (#803) üzenetére


riszter
senior tag

Szia!
1. A kamera nemhogy néma de még hangos állapotban sem ad ki semmiféle hangot. Ezt nem is tudom hol lehetne elállitani.
2. A viberről az én tapasztalatomat ismered. Nekem működik a hívás, nem is szakad meg csak éppen zavaróan késik. Tudod ez az a szitu, amikor egyszerre beszéltek aztán nagy csönd és újra egyszerre beszéltek! Eléggé gáz.
3. Erről már én is akartam kérdezni hogy van-e értelme egyáltalán feltenni a frissítést, mert számomra az jön le hogy nagyon nem. Ennek a telefonnak az egyik nagy előnye a sebessége, ezt ha elb@ssza az új szoft akkor nem szabad feltenni! Szvsz. Én biztos sajnálnám ha belassulna! Nem érdekel semmilyen forgó menü semmilyen GPS fejlesztés! Nekem tegnap 5mp alatt talált jelet a navi. 5mp!! Fehérvárról Pécsre tökéletesen elnavigált. A címet úgy mondtam be neki szóban és ráadásul öt mp-re már mutatta az utat.
Ja, és a Fb app tökéletesen működött eddig is nem értem
mi a baj vele...

Vivere militare est

(#810) badabum válasza riszter (#809) üzenetére


badabum
tag

Az ÚJ firmaware frissítéssel LESZ hangja (klasszikus exponáló hang,videónál csippantás) a kamerának (ami eddig nem volt,némítás és rezgés esetén is van) viber nekem jó, csak torzítja a hangszínem, és nem ismernek a hangomra a túloldalon.Skype-on kifogástalan.Frissítés után leheletnyit lassult a menü.Az előretelepített Shazam-tól (bármelyik androidos telefonon megy) koppant az állam.Fb-al soha nem volt bajom.

[ Szerkesztve ]

(#811) Habell


Habell
tag

Mire a telefon kapható lesz a nagy tömeg számára, hazai boltokban arra már rengeteg frissítés lesz. Vagy mire én hozzá jutok az lehet még nagyobb idő is. Ezeket a frissítéseket mind végig kell majd zongoráznia a telefon tulajoknak vagy esetleg aki később veszi meg annak annyival is frissebb lesz a telója?
( Előre is bocsánat, lehet, hogy hülyeséget kérdeztem, de azért feltettem. )

(#812) riszter válasza Habell (#811) üzenetére


riszter
senior tag

Vagy a frissebb verzióval kapod meg a telefont vagy (ami valószínűbb) neked kell rádobni a legfrissebb szoftot, de csak a legfrissebbet kell nem kell az összes szoftot sorban feltenned! A legfrissebben benne van az összes újítás az előzőkből.

Vivere militare est

(#813) sysrq válasza riszter (#809) üzenetére


sysrq
őstag

Ez a frissítés is érdekes. Megkérdezte hogy akarom frissíteni? Okéztam, letöltötte majd jelezte hogy az akku 30% alatt (nem a letöltés miatt) tegyem töltőre. De nem vagyok biztos benne hogy telepítette is.
Most 4.0.4-01001 a verzió. Ez most az első második vagy harmadik?
badabum Most van hangja de a fényképező beállításainál ki tudom kapcsolni, te nem?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#814) BrianDK válasza badabum (#810) üzenetére


BrianDK
tag

Van ugyan exponáló hang, de lehet tiltani szoftveresen. Nekem megvan a korábban említett app. a fényképezőhöz és abban is, de a gyári szoftverben is le lehet némítani. Szóval kikapcsolható, bekapcsolható, attól függően, ki hogyan szereti.
A telefon nem lassult a frissítéstől, illetve szemlátomást nem lassult. AnTuTu gyengébb eredményt hozott az első után, a másodikkal gyorsabb lett, de tény, hogy nem hozta az első frissítés előtti eredményt. Azonban nálam szemre nincs különbség.
-
Volt egy olyan kérdés, hogy adott-e ki az Alca 4"-os 480x800-as telefont? Nos igen, az Alcatel OT-993D is 4"-os kijelzővel és ilyen felbontással készül.
-
Szerintem nem összehasonlítható egy MyAudio Phone S5-tel. Talán a Phone S4 lehet ellenfele, az viszont még nem jelent meg. Az S5-ben egymagos processzor van, és a Mobilarénás srácok tesztje alapján sem éri el a 997D szintjét. Nem tudom, hogy a kedves olvasóknak mivel kéne még jobban bemutatni, hogy ez a telefon bőven megéri az árát, de persze ízlések és pofonok... Vegyetek akkor MyAudio-t (bár állítólag rengeteget vittek vissza belőle...)!

iPhone 7, Redmi Note 9

(#815) badabum válasza sysrq (#813) üzenetére


badabum
tag

megvan :)

[ Szerkesztve ]

(#816) sysrq


sysrq
őstag

A személyes kedvencem a telefonban hogy minden 50. másodpercben diszkréten síppant. Eddig mindig kerek perc meg egy másodperc volt minden beszélgetésem. Ez már a múlté.
A skype használható a viber-re meg mostanában nagyon fújnak a felhasználói, fel sem tettem.
Egyre vegyesebb a képem a telefonról, akinek van annak tetszik, akinek nincs az meg egyre több hibát talál benne, nem is merem elképzelni mi lesz ha beindul a hivatalos forgalmazás.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#817) retesz147 válasza sysrq (#816) üzenetére


retesz147
addikt

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!! de aki még akar nyugodtan válaszolhat(viber és szoftfrissítés tapasztalatokkal, megéri-e frissíteni?)!

szvsz. ezek a hibák, amik vannak(egyébként mi is a hibája??) :D ezek simán előjönnek más telefonnál is.....és az árát kell nézni és ahhoz kell hasonlítani.....nekem bejön...valószínű meg is veszem, ha lesz zsém rá.....csak addig próbálok felkészülni a dolgokra, hogy ne érjen meglepetés....de nekem leírtak alapján bejövős....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#818) exile válasza BrianDK (#814) üzenetére


exile
tag

Ha már MyAudio akkor inkább az 5 Plusz ami a 997 konkurenciája lehet. hivatalos oldal

[ Szerkesztve ]

(#819) nzolo76 válasza exile (#818) üzenetére


nzolo76
tag

Viszont a MyAudio 5 plus csak 512MB memóriával rendelkezik, ha jól látom, az Alcatel meg 1GB-al. Nekem például ez nagy különbséget jelent.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#820) nzolo76 válasza riszter (#809) üzenetére


nzolo76
tag

Nekem is elég gyors a GPS, és szerintem nagyon tuti, hogy szóban utasíthatom a telót. A gyermekeimet sajnos nem mindig érti meg, de őket néha én sem. :D

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#821) GuruZone


GuruZone
őstag

Lesz jovo hetre fotom a lipstick (piros szinu) verziorol egyik holgyvasarlom jovoltabol!

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#822) badabum


badabum
tag

Én ZTE Skate fóliát tettem rá igaz az alcatel feliratra nem jutott és alul is kimarad kb 8 mm de a szélessége pont passzol,és a kijelzőt ráhagyással így is fedi, és szerintem vállalható.
http://kepfeltoltes.hu/121101/IMG_0805_resize_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

[ Szerkesztve ]

(#823) retesz147 válasza nzolo76 (#820) üzenetére


retesz147
addikt

:)) :DD

a legújabb szoftal gyors a gps vagy még az eredetivel?

Xiaomi 13 eu dev...

(#824) riszter válasza nzolo76 (#820) üzenetére


riszter
senior tag

:D

Bőven tökéletes a google navija, nekem személy szerint nem kell több. Gyors, pontos, friss.

Vivere militare est

(#825) riszter válasza badabum (#822) üzenetére


riszter
senior tag

Tényleg nem rossz. Antireflex? :)

Vivere militare est

(#826) GuruZone


GuruZone
őstag

Hozzaertok, lecci nezzetek meg hogy rootolva van-e a telefon? Amit neztem kettot azok nem voltak. Toljatok fel vmi root jogot kero progit, egybol kiderul

Xiaomi 12 • PlayStation 5 Digital • LG OLED55C21

(#827) badabum válasza riszter (#825) üzenetére


badabum
tag

tökéletesen átlátszó,mintha ott sem lenne, csak a megvilágítás miatt homályos a kép

(#828) retesz147


retesz147
addikt

hoppá mit találtam....

mégis létezik??

[fehér 997D]

Xiaomi 13 eu dev...

(#829) -NOKIA- válasza retesz147 (#828) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

a google 3. találata is fehér[link]

(#830) -NOKIA- válasza exile (#818) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

ez nekem jobbnak tűnik: [link]

(#831) exile válasza -NOKIA- (#830) üzenetére


exile
tag

Az Imperius nekem is tetszik. Valahol azt is olvastam róla, hogy AMOLED kijelzős. Igazából ez a 3 telefon közül nem tudom eldönteni melyik legyen. Még szemezek a Grand X-el is. Karácsonyig van időm. Remélem addig csökkennek az árak.

a 3200-es aksi is jól hangzik :)

[ Szerkesztve ]

(#832) -NOKIA- válasza exile (#831) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Kijelző

Kijelző mérete 5"
Kijelző felbontása 480 x 800 pixel
Kijelző típusa Kapacitív Super AMOLED
Egyéb kijelző tulajdonságok 16 millió színárnyalat

(#833) retesz147 válasza -NOKIA- (#832) üzenetére


retesz147
addikt

melyik "hiba" taszít titeket a 997D-től?mi az ami miatt mást kerestek?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#834) exile válasza retesz147 (#833) üzenetére


exile
tag

Nálam a 997 a befutó, de mivel még van időm vásárlásig, így körülnézek a piacon. Kategóriájában a legjobbat szeretném megvenni, persze a legjobb áron.

(#835) jeni válasza -NOKIA- (#832) üzenetére


jeni
félisten

A Media-Tech MT7003 Imperius az csak 1Ghz ami hardverileg gyengus a mai világban !

(#836) retesz147 válasza jeni (#835) üzenetére


retesz147
addikt

főleg 5"-os kijelzővel egymagos 1GHz-es teló....hát nem tudom....az nagyon lassú lesz sztem....ekkora kijelzőhöz minimum 1,5GHz 2 magos proci kellene....minimum!
jah és a RAM is csak 512MB....

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13 eu dev...

(#837) sysrq válasza jeni (#835) üzenetére


sysrq
őstag

Mindegy az.
Minél több ilyen egymagos 512 belső memóriás telefont linkelgetnek, annál jobban hízik a májam.
Az antutu szerint az én telefonom a listájukon az egymillió hétszáz valahányadik.
Mint amikor Zaphod Beeblebrox megtudja helyét a világegyetemben.

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#838) lacix76 válasza -NOKIA- (#832) üzenetére


lacix76
őstag

Csak azt nem értem,hogy ezt miért ide linkeled? :DD
Mi köze van a 997-hez? :D

[ Szerkesztve ]

(#839) retesz147 válasza lacix76 (#838) üzenetére


retesz147
addikt

igazad van...erre ott az Android Dual Sim-es topik....."ahol csak ilyenről beszélnek"...
itt a 997 legyen a téma...ne pedig az alternatívái....

Xiaomi 13 eu dev...

(#840) nzolo76


nzolo76
tag

Kedves kollégák, lenne két kérdésem: Mire is való pontosan a Shazam alkalmazás? És ti milyen progit használtok a telò képernyőjének lefotózásához? Persze ingyenes és root nélküli lenne jó. Köszi elöre is.

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#841) nzolo76 válasza GuruZone (#826) üzenetére


nzolo76
tag

Nekem no root!

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#842) lacix76


lacix76
őstag

Remélem december környékén megjelenik ez a teló magyar honban is sőt sima single kártyásan még jobb volna amire nem sok esély van.
Ebben az évben már két telóval vágtak át amit ismerősöktöl akartam venni,de többet ilyen hibákat nem vétek.
Még most is egy Alcatel 990-est használok elsődleges telefonnak de erre a telefonra nagyon befizetnék mert még van két sim kártyám amiket használok.

(#840) nzolo76 .A Shazam arra jó ha mondjuk hallgatsz egy zenét aminek nem ismered az előadóját akkor bekapcsolva ezt azt alkalmazást felismeri neked net kapcsolaton keresztűl.Persze a legjobb ha a refrént hallgattatod meg a telefonnal és nincs szétmixelve.Ja még felajánlja ,hogy megnézheted Youtube-n meg egyebek.
Lehet,hogy még mást is tud ezen kivűl,csak annyit én nem próbálgattam a 990-esen.

[ Szerkesztve ]

(#843) -NOKIA- válasza lacix76 (#838) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

írtam abba a topicba.
Gyorsaság: volt galaxy s 5.0 wifim ilyen általatok lassúnak nevezett specifikációval, nem volt vele semmi gond.
Valaki kérdezte miért vagyok az alca ellen: a térerő eldobásos hozzászólások, és naponta töltés miatt.

(#844) nzolo76 válasza lacix76 (#842) üzenetére


nzolo76
tag

Aha, ezt ki is próbálom. Köszönöm

[ Szerkesztve ]

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#845) Edemking válasza -NOKIA- (#843) üzenetére


Edemking
csendes tag

Nekem csak 1 vodás kártya van benne, de szerintem nem találkoztam még olyannal hogy 2-nél alacsonyabb volt a térerő.
A napi töltés meg még mindig használatfüggő. Amikor 2-3-4 órát játszok vele, meg netezek,zenét hallgatok akkor nekem is naponta kell tölteni. De most mondjuk csak telefonálgattam vele az utolsó töltés óta, meg max 30 perc játék és most még 50%-on van az akksi 27 óra után.

(#846) sysrq válasza -NOKIA- (#843) üzenetére


sysrq
őstag

Te csak hozzászólsz a topikhoz vagy olvasod is?

Keresek Thermalright 1150 lefogatót

(#847) nzolo76 válasza -NOKIA- (#843) üzenetére


nzolo76
tag

Hát a Nokia 3310-et nem kellett naponta tölteni, bár én annál már többre vágyom, az meg energiába kerül.

És nekem sem volt még térerő gondom.

[ Szerkesztve ]

*** iPhone 12 - iPad Pro - Apple Watch S6 ***

(#848) -NOKIA- válasza nzolo76 (#847) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

meg a nemrég eladott X2-02 is egy hétig ment. Ezek után érthető ha utálom ezeket az új telefonokat naponta töltögetni.

(#849) retesz147 válasza -NOKIA- (#848) üzenetére


retesz147
addikt

de sajnos ezeknél az új telefonoknál a naponta töltés a trendi...max 2 nap....de akkor szinte semmire nem használtad napközbe.....

Xiaomi 13 eu dev...

(#850) imiadmin válasza -NOKIA- (#843) üzenetére


imiadmin
őstag

a havernak van egy sonyericsson xperia arc-ja... gyönyörű meg minden... a térerő max-on.. hívom.. csörög.. nem veszi fel... elmegyek hozzá: otthon van... mondom, miért nem vetted fel a telót? aszongya: nem hívtott senik.. mondom dehogynem.. én kb 10x...
kipróbáltuk: bakker... én hívom.. hallom, hogy csörög, de a havernak meg sem mozdul a telója... térerő max-on... visszahív.. nekem csörög, minden ok... újra hívom, semmi... CSAK restart után működött ismét tökéletesen az xperia.. akkor már ki is csörgött, ha hívtam...

na ez inkább a "hátborzongató", és nem az, hogy egyszer-kétszer eldobja-e a teló a hálót vagy sem.... :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.