Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:31:53

LOGOUT.hu

Alcatel One Touch Idol 2S

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) kovicska


kovicska
aktív tag

Valaki ki próbálná a telefonján hogy töröl ramot, és megnézné el állítódik neki a csengőhang ?

Mortui Vivos Docent

(#1252) cs.zs. válasza kovicska (#1251) üzenetére


cs.zs.
addikt

Sokaknak lesz úgy . Más telefonnál is előfordul.

...itt kérem mindenki!

(#1253) Mr X válasza cs.zs. (#1252) üzenetére


Mr X
veterán

Ram törlés miatt sosem láttam még ilyet, pedig jópár típus megfordult nálam. Max akkor szokott lenni, ha háttértár módban csatlakoztatta valaki az sd-t a géphez.

(#1254) cs.zs. válasza Mr X (#1253) üzenetére


cs.zs.
addikt

Én csak úgy általánosságban mondtam ezt a 2 dolgot, nem feltétlenül pont erre a vasra. Ha egy gép túlmelegszik, megáll. Ha elfogy a ram, akad. Ennyi. Tipp volt.

...itt kérem mindenki!

(#1255) Mr X válasza cs.zs. (#1254) üzenetére


Mr X
veterán

Nem arra a hsz-edre írtam, hanem az utána következőre. :)

(#1256) halkow válasza cs.zs. (#1250) üzenetére


halkow
őstag

Volt ram elég, újra is indítottam jó is volt megint 1 percig aztán újra kezdte pedig minden szírszar le volt tiltva még a net is.. :(

Minden napra kapok valami "anomáliát " most a qrva reklámok jönnek elő a semmiből, néha a teló is befagy tőlük ezekre van valami tiltó app?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#1257) JJazon válasza halkow (#1256) üzenetére


JJazon
tag

van, de ahhoz kell root, és a recoveryből kell flashelni...
közben találtam másikat, ehhez azt hiszem "csak" root kell (az pedig megoldható a towelroot.com-on található apk-val)
Lucky patcher add remove app: http://lucky-patcher.netbew.com/

(#1258) kisnokia válasza halkow (#1256) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Minden bizonnyal szoftveres bug a dolog, velem egy nem gyári kamara appnál fordult elő, beragad a szoftver. Neked minden gyári, ami együtt futott?

(#1259) halkow válasza kisnokia (#1258) üzenetére


halkow
őstag

Gyári kamera app minden ezen kívül a Quickpic-et és mx playert használom még gyakrabban a telón, 1x már újra telepítettem még régebben de akkoriban nem nagyon videóztam, érdekes amúgy csak melegbe jön elő! ez a nyavaja és akkor is csinálja ha semmit nem csinálok a kamerával csak nézem a látószögét a kijelzőn, ha le hűl a teló kb 28-36° közé akkor mintha semmi nem történt volna de ha fölé megy akkor qrvára szaggat és elégé forró is a kamera felet, szerintem processzor a bűnös le veszi a frekvenciát egy bizonyos hőmérséklet felet és ez kevés lehet az egész telónak,

nektek ilyen gond nincs?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#1260) kisnokia válasza halkow (#1259) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Ahogy mondtam, speciel nekem extra melegedés csak akkor volt, amikor beragadt valamilyen appba a gép, és porgött a proci. Szerintem intenzív proci használat mellett csak természetes melegedés jelentkezik. Nekem egy szoftveres furcsaság jelentkezett, ha több karaktert törlök vissza valamely szöveg-pld. SMS írásánál, akkor duplájára növekszik a kép, egy narancssárga keret jelenik meg, és rosszul veszi be a karaktereket. Ez viszont a képernyő ki-és bekapcsolása után megszűnik.

(#1261) SidCorky


SidCorky
senior tag

Valahol ki lehet kapcsolni a figyelmeztetést mikor hangosra állítom? Tök jó hogy figyel erre, de ha a zsebemben van és hangosítanám fel nem tudom mert ugye le kell okézni az ablakot

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#1262) Mr X válasza SidCorky (#1261) üzenetére


Mr X
veterán

Csak rootos megoldásról tudok, elvileg a build.prop-ban kell átírni egy sort. Mondjuk Sony-ék megoldották, ott, ha leokéztad, utána nem jött elő.

(#1263) halkow


halkow
őstag

Nem tudom hogy fogom ki bírni ha be adom a héten vagy ma a telót, a hibái ellenére annyira megszerettem :(

érdemes le formázni a telót mi előtt be adom? 1 videót azért rajta hagyom hogy lássák valóban szaggat a kép is a hang, a töltőt és a headsetet is vissza rakjam a dobozba szerintetek?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#1264) pataig


pataig
tag

Sziasztok!
Én is tulajdonosa lettem egy ilyen készüléknek néhány napja..... :) Nekem az előző készülékem is Alca volt (Alcatel ot-995), amivel szintén meg voltam elégedve.
Egy apróságot szeretnék megkérdezni:
- az egyik, hogy rendszeresen kiírja a készülékem, hogy "SD kártya leválasztása", majd "SD kártya előkészítése", s a hátteret, illetve a hangokat visszaállítja a gyárira... Miért lehet ez?
Az sd kártya a másik Alcatelben volt, letöröltem, majd felmásoltam rá néhány fájlt, amit szerettem volna.... Meg kellene újból formáznom??? Vagy mi lehet a gond??
Ha visszarakom a másikba nincs ilyen gond....
Előre is köszönöm! :)

(#1265) JJazon válasza pataig (#1264) üzenetére


JJazon
tag

995 az jó kis telefon volt :) volt olyanom is, meg 990 is.
Ha leválasztod az sd kártyát, akkor a rendszer megszakít minden "kapcsolatot" ami oda volt belinkelve. Ha azon tárolsz pl. képet, amit beraksz háttérnek, vagy onnan állítasz be csengőhangot, akkor kivétel után a rendszer nem fogja tudni betölteni, ezért visszaugrik alapra. Orvoslat: másold át a csengőhangot belső tárhelyre, és onnan állítsd be :)

(#1266) JJazon válasza halkow (#1263) üzenetére


JJazon
tag

Formázni nem kell, de én szoktam, mégis csak az én cuccom...De az is elég, ha kilépsz a google fiókodból, és a képernyő zárolását visszarakod alapra (ha kóddal levédted)

ugye, hogy mennyire meg lehet szeretni? :D nekem még csak egy hete van bent, de már nagyon vissza akarom kapni...

(#1267) Yag


Yag
tag

Sziasztok!

Gubanc lett ...
"Kifeküdt" délelött a telóm lanchere.
Widgeteket pakolgattam és beállításokat próbáltam rajta és egyszer csak eltüntette a kezdőképernyőimet ikonostul widgetestül.

A két "fix" kezdőoldalból az egyik fagyasztja. A második vagyis a 'Widget fal' a ludas ?
Szóval. Amikor újra ikont vagy widgetet akarok rátenni ... ezt írja ki.
"AZ ONETOUCH Lancher alkalmazás sajnos leállt.
Jelentés, OK. "
Újraindítottam, semmi
Kikapcsoltam majd később bekapcsoltam, semmi.
Restore wipe & Backup ? Vagyis gyári adatok visszaállítása ?
Találkozott más hasonlóval valaki ?

Köszi.
G:

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#1268) halkow válasza JJazon (#1266) üzenetére


halkow
őstag

Ja-ja, neked mi volt vele a gond?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#1269) Yag válasza halkow (#1268) üzenetére


Yag
tag

Igazából nem tudom. Egy egyszerű app-ot akartam hozzátenni. Playról töltöttem le. Felinstalltam, működött is egy darabig. Aztán már csak azt vettem észre hogy a kezdőképernyőim sehol a lancher meg állandóan leáll.
Hogyan lehet újraindítani ? Próbáljak más lanchert rátenni, majd visszakapcsolni az alapot ?
Nekem tetszik a gyári nem cserélném le csak azért mert most beragadt rajta valami.
Elkezdtem lementeni az adatokat róla, végül valószínű benyomok neki egy resetet .... de ha nem áll vissza akkor nézek nagyot ...

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#1270) JJazon válasza halkow (#1268) üzenetére


JJazon
tag

hátlap az illesztésnél több helyen is elkezdett feljönni, recsegett, nagyon zavaró volt. Valószínűleg csere. (legalábbis remélem)

(#1271) JJazon válasza Yag (#1269) üzenetére


JJazon
tag

A factory reset (gyári beállítások) valószínűleg segíteni fog, ha nem, vidd vissza...

(#1272) pataig válasza JJazon (#1265) üzenetére


pataig
tag

Ezt én értem, de lehet félreértettük egymást...
Ez a "leválasztás" és "előkészítést" automatikusan csinálja... például sms-t írok és kiírja, vagy csak a kezdőlapon vagyok, s akkor... szóval ilyen "random" módon saját maga leválasztja az sd-t...
Mondjuk ha filmet fogok nézni, vagy zenét hallgatni, akkor ez nem lesz jó dolog, mert ezeket az Sd-n tároltam idáig...
Ez gondolom nem normális működés... Ezért kérdezem, hogy ezzel mit lehet csinálni???

(#1273) JJazon válasza pataig (#1272) üzenetére


JJazon
tag

Félreértettem, sry.
Akkor lehet, hogy az olvasóval van baj. Kosz, nem raktad be jól (ami elég nehéz) vagy gyárilag hibás. Világíts bele, nézd meg, esetleg factory reset.

(#1274) skylinerold válasza pataig (#1272) üzenetére


skylinerold
tag

Próbáld meg a telefonnal leformázni a kártyát és utána pakold vissza a dolgaidat, hátha segít!

Az emberekre néha rámutatott ujjával a szerencse, csak később derült ki néhányuknál, hogy a középső ujja volt...

(#1275) pataig válasza JJazon (#1273) üzenetére


pataig
tag

Rendben megpróbálok mindent... mondjuk annyit hozzá kell tennem, ha vissza rakom a régi telóba, ott semmi gond nem jelentkezik!!!!!!!! Szerintem a kártyával nincs gond!
Most megformáztam a készülékkel, s tesztelem!!! :) Remélem beválik, mert más ötletem nincs.... a factory reset még korai lenne, hiszen 2 napos a készülék és alig telepítettem rá néhány appot...

(#1276) Yag válasza pataig (#1275) üzenetére


Yag
tag

Nálam amikor belteszem az SD kártyát (8GB class6) kíírja, hogy memóriakártyát észlelt, használatba veszem : OK, mégse.
Én a mégsét szoktam választani és minden simán megy rajta. A kártyán lévő dolgokat beolvassa és megtalálok mindent amire szükség van. Film-zene-képek. Gondolom Te is hasonlóan veszed használatba. Ha ehhez képest rosszalkodik akkor tényleg lehet vele valami.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#1277) JJazon válasza Yag (#1276) üzenetére


JJazon
tag

Ha berakod, kiírja, hogy érzékelve. Ha rámész, azzal beállíthatod elsődleges tárhelyként. Simán törlöd az értesítést, és úgy is megy. Nem kötöszködésből, csak gondoltam könnyítek az életeden :D

(#1278) Yag válasza JJazon (#1277) üzenetére


Yag
tag

Amilyen sűrűn én cserélgetem majdnem mindegy hogy egy vagy két lépésből érem el a kívánt hatást.
De köszönöm a könnyítést :)

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#1279) kovicska


kovicska
aktív tag

Ismételten kérem !!!!

Valaki ki próbálná a telefonján hogy töröl ramot, és megnézné elállítódik neki a csengőhang ?

[ Szerkesztve ]

Mortui Vivos Docent

(#1280) Yag válasza kovicska (#1279) üzenetére


Yag
tag

Szia.
Kipróbáltam.
Ha törlöm a ramot, akkor nem állítódik el a csengőhang.

“Aki el akar érni valamit, az módszert keres, aki nem, az kifogást!” (LeEco LeRee L3)

(#1281) kovicska válasza Yag (#1280) üzenetére


kovicska
aktív tag

Akkor ez nekem valami hiba, lehet hogy szeviz lesz belőle. ( fasza )

Mortui Vivos Docent

(#1282) cs.zs. válasza kovicska (#1281) üzenetére


cs.zs.
addikt

csizigabi az 593-as hozzászólásban jelzett ehhez hasonló problémát, és a 605-ig keresték rá a választ. Talán a 605-ösben ott az igazság, de a fene sem tudja

...itt kérem mindenki!

(#1283) halkow válasza kovicska (#1281) üzenetére


halkow
őstag

helyezd be a teló memóriába a ringtones mappába a kívánt csengőhangot és a teló legyen az elsődleges tárhely utána indítsd újra és próbáld meg megint...
Az is lehet hogy valami app baszqrálja

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#1284) kisnokia válasza kovicska (#1281) üzenetére


kisnokia
aktív tag

Szerintem ez nem hiba lesz. Milyen csengőhangot használsz?

(#1285) kovicska válasza kisnokia (#1284) üzenetére


kovicska
aktív tag

Sima mp3 csengőhang.
A telefon memóriájában van, nem sd-ről olvassa be, de már teljesek kiagyal.

Mortui Vivos Docent

(#1286) kovicska


kovicska
aktív tag

Minden elállítódik, csengőhang, SmS, ébresztő. Ja ha elállítódik és bele megyek hogy manuálisan vissza állítom, nem jelennek meg az én általam feltett mp3 zenék, ha rákattintok az egyéb zenékre, nem jelenik meg semmi, csak az ok és mégsem, de ha az okra koppintok, nem csinál semmit.
Viszont ha újraindítom a telefont, vissza áll

[ Szerkesztve ]

Mortui Vivos Docent

(#1287) halkow


halkow
őstag

A minap át nyálaztam az android fejlődés történetet és olvastam hogy 4.0 ics-nél be jött az-az újdonság hogy ha a play áruházban frissitel egy appot akkor nem tölti le újra az egészet csak azt ami frissítésel tettek hozzá és ez akkor miért nincs benne az 4.3 alatt az idol ba mert nekem elölről tölt mindent amit frissítek

Alcatel onetouch idol2s the king

(#1288) kovicska válasza halkow (#1283) üzenetére


kovicska
aktív tag

Így ahogy te javaslod, egyenlőre nem állítódik el.
Viszont ha kamerázok ( persze az nagyon kevés, mert ezzel a halk fossal nincs kedvem ) Akkor a telefon memóriájába tárolja, ott meg eléggé kevés hely van.
Más megoldásod nincs ?
Egy rezet segíthet ?
Valami app zavarhat be ?
Vagy esetleg a mem kártyával lehet baj ?

Mortui Vivos Docent

(#1289) kovicska válasza halkow (#1283) üzenetére


kovicska
aktív tag

Napokban vettem egy 16 Gb Kingston memóriakártyát, azt tettem bele, viszont van itthon 8 gb maxel karim, most azzal kipróbáltam, és nem állítódik el vele ( egyenlőre )
Ezek szerint nem bírja a kingstont.

Mortui Vivos Docent

(#1290) kovicska válasza kovicska (#1289) üzenetére


kovicska
aktív tag

Na így sem jó

Mortui Vivos Docent

(#1291) Mr X válasza kovicska (#1290) üzenetére


Mr X
veterán

Jól emlékszem, hogy használsz valami ram pucolót? Mi lenne, ha azt mellőznéd?

(#1292) kovicska válasza Mr X (#1291) üzenetére


kovicska
aktív tag

Csak a gyárit

Mortui Vivos Docent

(#1293) Mr X válasza kovicska (#1292) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor nem itt van a hiba.

(#1294) kovicska válasza Mr X (#1293) üzenetére


kovicska
aktív tag

Már annyi mindent kipróbáltam, de nem tudok rájönni mi lehet a bibi.

Mortui Vivos Docent

(#1295) halkow válasza kovicska (#1294) üzenetére


halkow
őstag

Próbáld meg gépel újra telepíteni, az valószínűleg megoldja

Alcatel onetouch idol2s the king

(#1296) torma1981 válasza kovicska (#1286) üzenetére


torma1981
veterán

Szia.àlam is így van. 16gb kingstone.

(#1297) torma1981


torma1981
veterán

Én formáztam úgy most jó. Nálam a progikkal is összeakadt. Lefagyot stb. Tesztelem hátha előjön.

(#1298) pataig


pataig
tag

Mint írtam nekem is gondom volt a memóriakártyával...én egy Sandisk Ultrát Class10-est használok....
Tegnap formáztam a készülékkel, s most tesztelgetem...kíváncsi leszek rá!! :)

Rendeltem szilikon tokot a készülékhez... gondolkodtam, hogy Kínából, vagy itthonról... végül arra jutottam , hogy itthonról rendelem, mert Kínából sok idő, mire ideér, mondjuk ott 1000ft körül jött volna ki, itt megkaptam házhoz szállítással 1490ft-ért! Hétfőn reggel megrendeltem, kedden azaz ma átvettem a postástól! Nem kellett várnom 1 hónapot, s az ára is jó! :)
Ha valakit érdekelne ezt rendeltem:

[link]

(#1299) kisnokia


kisnokia
aktív tag

Én azt szeretném megkérdezni, hogy a képernyőfóliákkal mit tapasztaltatok, nem rontják-e le a simaságot. Valaki korábban megjegyezte, és én is csatlakozok hozzás, hogy szerintem az átlagosnál simább, és talán kevésbé koszolódó az Alca képernyője, a csere Y300-as úgy tűnik, sokkal "zsírosabban" koszolódik, ha nincs állandóan törölgetve...

(#1300) JJazon válasza pataig (#1298) üzenetére


JJazon
tag

Én is ilyet vettem, csak a gigateltől. Ott 2000 volt átvételi pontra szállítással. Kerestem googlen,de ezt az oldalt egyszer sem láttam...

Fólia meg simán felrakható, és semmi különbség nincs, ugyan olyan könnyen kezelhető marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.