Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Novai


Novai
tag

nem tudom mi az oka, de a sztereót én is sokkal jobban kedvelem mint a 2.1-et

(#2) Novai


Novai
tag

20-30 ezres 4" colos sztereó hangfalak bőven jók szoktak lenni

(#3) sz_abika


sz_abika
addikt

Na ezt biztos elolvasom, mert ha már sztereóról ír valaki, napjaink 2131.1 rendszerek helyett, az rossz nem lehet :)
De perpill még egy beadandón dolgozom.. :(

PSN: xszabikax

(#4) peto.istvan


peto.istvan
aktív tag

Érdekes cikk de egy dolgot ne felejtsünk el. Mindennek az anyagi vonzatát! Egy megfelelő hangsugárzóhoz, megfelelő erősítő is dukál ezen két dolog már magában 100-150.000Ft.

(#5) AMDFan válasza peto.istvan (#4) üzenetére


AMDFan
addikt

Szia, olvass figyelmesebben. Gyakorlatilag az egész cikk aktív hangfalakról szól, beépített erősítővel. Nem kell külön erősítő ezekhez.

[ Szerkesztve ]

(#6) Dominó85


Dominó85
veterán

Ha már Logitech Z523, akkor Z323. Sokkal szebben szól, mint a drága társa. :K

* Péter - 06302461862 *

(#7) daninet


daninet
veterán

Egy kicsit tévhitben vagy, az emberek többsége nem azért hallgat 2.1-es "médiamárktos" hangszórón zenét mert igénytelen.
Ami nálad elfogadható minőség egy átlag embernek bőven a luxus kategória és teljesen felesleges. Sokaknak a zenehallgatás kimerül annyiban, hogy munka közben zajt csinál a háttérben a rádió, vagy este vacsorához a TV helyett berak valamit (de ez már ritka).
Másik oldalról meg vagyunk "mi" akiket kifejezetten zavar, ha valaminek kiegyensúlyozatlan a hangja. Annó mikor a házimozim építettem (front és center hangszóróim sajátok) filmeket hagytam félbe, mert egyik másiknak nem tetszett a hangja, nem volt jó a beállítás stb (agyamra mentem a családomnak ez miatt :) )
Én mindkét oldalt megértem, de ez miatt teljesen felesleges kategorizálni, te mondjuk valami másban vagy igénytelenebb, másnak meg az a fontos (egy példa pl a telefonos vagy kiskompakt gépes fotózás lehet a dslr-ekkel szemben)

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#8) Buci21


Buci21
addikt

üdv!

Szóval akkor azt mondod, nem volt jó ötlet venni egy pár Videoton DC2040A-t és egy Marantz SR810-es erősítőt 25 ezerért összesen? Nekem tetszik a hangjuk, kíváncsi lennék mi az a komplett cucc ami hozni tudja őket minőségben. A hangkártya egy Audigy platinum, a hangja ezerszer jobb az integráltnál, komolyabb hangkártyám és hangcuccom pedig sosem volt még.

PS: az új hifi és régi zenében új dolgok megtalálása teljesen igaz, baromi jó élmény volt nekem is. Amúgy én lazább zenékről tértem át durvábbra, szóval TCS és Nirvana és társai után kaptam rá a mathcore műfajokra, végre van ereje a cuccnak kitolni az eszeveszett dobokat és a finom cinek sem mosnak (a régihez képest)

(#9) AMDFan válasza daninet (#7) üzenetére


AMDFan
addikt

"az emberek többsége nem azért hallgat 2.1-es "médiamárktos" hangszórón zenét mert igénytelen. Ami nálad elfogadható minőség egy átlag embernek bőven a luxus kategória és teljesen felesleges."

De igen, ugyanannyiért vagy minimálisan többért lehet kapni sokkal igényesebben zenélő sztereót. Az igénytelenség szót nem muszáj pejoratív értelemben venni, igen mindenki igénytelen valamiben. És? Attól még le lehet írni nem? Honnan tudná valaki, hogy van sokkal jobb is hasonló árban amíg nem próbálja ki? Egész egyszerűen elharapózott ez az egész mélnyomós őrület egy olyan szintre ami már elképesztően igénytelen "zenét" eredményez. Ha pedig ilyenen hallgatnak az emberek zenét, akkor zeneileg is igénytelenek lesznek. Ez egy körforgás. Ha valakinek annyi a zenehallgatás, hogy munka közben szóljon valami zaj, akkor pedig ez a cikk nem nekik szól és kész.

Buci21: Nem volt rossz ötlet. 25-ért nem hiszem hogy kapsz bármit ami hasonló minőséget hozna.

[ Szerkesztve ]

(#10) Buci21 válasza AMDFan (#9) üzenetére


Buci21
addikt

14 volt a hangfal, 11 az erősítő, az ismerőstől jött :D szóval lehet h lenne ez 30 is ha nem ismerős cucca lett volna. Hangkártyának ajánlotok valami mást 6-8 ezerig?

(#11) pdev1811


pdev1811
tag

Star-Technology ST-SP200T :DDD

(#12) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Egy kis észrevétel, a Logitech Z523 mélynyomójában 5.25"-os hangszóró van, 5.5"-os passzív membránnal. Az elődjéhez képest (Z3, Z4) kicsit fejlődött, mert azokban csak 3-3.5"-os driver volt.

Harrrr!!!!

(#13) AMDFan válasza Ndruu (#12) üzenetére


AMDFan
addikt

Köszi, bár én a hivatalos oldalról vettem az infót :) ezek szerint ott is "komolyan veszik" a dolgokat. Meg sem lepődök.

(#14) Kasya


Kasya
nagyúr

Tetszett!
A vegszo pedig szivembol szolt :)

(#15) Ndruu válasza AMDFan (#13) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Úgy látszik csak a magyar oldalon szerepel rosszul az információ, az angol oldalon például jó.

Harrrr!!!!

(#16) Sanchez638


Sanchez638
addikt

pfúú, nekme van 2db Videoton hangfalam, meg egy Videoton RA6363S bőven megfelel...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#17) dlaj


dlaj
őstag

pdev1811 Köszi az ajánlatot, jó vicc volt!

AMDFan neked pedig a remek írást. Hosszú hónapok után végre sikerült eldöntenem, hogy min szeretnék zenét hallgatni. Beszerzek egy Mackie MR5-öt.
Egy jobb fajta hangkártyát még ajánlhatnál hozzá!

[ Szerkesztve ]

(#18) hemaka


hemaka
nagyúr

En egy Edifier R1600T-t vettem anno es bar kicsit tobbe kerult, mint amit eredetileg szanni akartam ra, de azota is imadom a hangjat, elvezet hallgatni a sok vacak utan.

[ Szerkesztve ]

(#19) Xero


Xero
nagyúr

Jó írás, bár van egy észrevételem.

A stúdió dobozok sajátossága a legtöbb esetben a színezetlen hang reprodukció. Ez azért sok esetben nem túl pihentető zenehallgatást eredményez. Nem is erre lettek kitalálva. Volt alkalmam nem egy ilyen megoldást meghallgatni (50e-1m kategóriában) és számomra nem voltak túl kellemesek. Nyilván akinek ez megfelel, vagy ezt igényli, annak valóban jó út lehet, de a hagyományos hifi láncokat azért elég ritkán tudja igazán kiváltani.

Gép előtt ülve mondjuk nekem elegendő egy harman/kardon kis 2.1-es megoldás, lévén alig foglal helyet és relatív korrektül szól. Viszont ha tényleges zenehallgatás a cél, ott már átszalad a jel a szobai erősítőbe és az álló falakra. :K

Mondom még egyszer ez csak egy halk észrevétel, és ettől még az írás korrekt. :K

(#20) Satyricon


Satyricon
addikt

Nagyon jó a cikk, érdekesnek találtam. Ha lenne rá pénzem, tuti lecserélném a Z-5500-am! Pedig nagyon szeretem! :U

Szerk.: Am én ha vennék, tuti Klipsch-et, vagy Edifier-t vennék! Igaz nem tudom 80.000 Ft körül lehet-e venni Klipsch hangfalat, beépített erősítővel :F

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#21) ceia


ceia
őstag

Én azért nem kedvelem az aktív hangdobozokat, mert az a doboz, amelyikbe az erősítő van beépítve, másképpen szól. Kisebb az űrtartalma, de talán még lényegesebb, hogy a benne lévő elektronikai panelek, rosszabb esetben tarfó.. stb. miatt más az akusztikája. Ezt egyszerű módon, egy kis külső dobozkában elhelyezett erősítővel el lehetne kerülni!
Csodálkozom, hogy a cikkíró visszatért 3 utas álló hangdobozok + erősítőtől a Genius 1250X-hez !? :Y Nekem is volt, szerintem csapnivalóan szól. Nálam Creative T20 vátotta. Már csak ez is egy minőségibb kategória. Vannak Heco hangdobozaim is Sony hifi erősítővel, de csak ritkán használom, annyira bevált a kis Creative szett. :B

        it's more fun to compute

(#22) b. válasza ceia (#21) üzenetére


b.
félisten

Creativ számomra is meglepően jó szolgálatot teljesít egy T3 van nálam :)

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) AMDFan válasza ceia (#21) üzenetére


AMDFan
addikt

"Csodálkozom, hogy a cikkíró visszatért 3 utas álló hangdobozok + erősítőtől a Genius 1250X-hez !? :Y Nekem is volt, szerintem csapnivalóan szól. Nálam Creative T20 vátotta"

Az a 3 utas hangfal egy újan 17 ezer forintos JVC cucc volt. Borzalmas hangja volt. Az 1250X szebben-jobban szólt. A T20-al az a baj, hogy 100Hz alatt halott.

(#24) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Tanulságos írás, remélem ezzel már meg tudom győzni kedves ismerősöm, hogy nem, a kékfogas 2.1 maximum 5.000Ft-ért nem jó vétel, és nem szól jól. :DDD

Egy ponton tudnék vitába szállni csak az írással, az árazással. Tény, hogy mindenkinek más a rossz, és a jó, de ~70 kiló egy hangfalpárért... Alig jönne ki egy havi fizumból. :B Egyelőre marad a jó kis Genius SW-HF 5000, anno 25k-ért ajándék volt a hangjához képest.

Nyugodj békében Integra!

(#25) lezso6 válasza ceia (#21) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az én "adam klón" behringeremnél kívül van az erősítő, konkrétan a hangfal hátuljára van csavarozva. De nem hiszem, hogy annyira beleszólna, hiszen az Adam csodákban is belül van, mégis etalonok.

Szerintem a T20-nak csapnivalóan gally hangzása van, ahhoz képest, hogy két utas. :( Akkora a "magasmély" kiemelése van, hogy csontra letekert basszussal is búg, a magas tartomány nem igazán részletes, a közép talán valamivel jobb az átlagnál.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#26) AMDFan válasza lezso6 (#25) üzenetére


AMDFan
addikt

Ő azokra az "aktívokra" gondolt amelyiknél csak az egyik oldali hangfalban van az erősítő. Annál tényleg másképpen szólhat az egyik oldal mint a másik. De ott szerintem ez a legkisebb probléma. A komolyabb aktívok pedig oldalanként vannak erősítve, tehát mindkét dobozt be kell dugni a kettőhúszba :)

(#27) freeapro


freeapro
senior tag

Ha jó nektek a számítógépről az mp3, akkor soha meg ne hallgassátok mit tud egy csöves erősítő minőségi lejátszóval, különben a gatyátok is rá fog menni :))

(#28) lezso6 válasza AMDFan (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ja, azok tényleg csak a nevükben aktívok, más közük nincs a valódi aktív hangfalakhoz. :R

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) Vansboy


Vansboy
csendes tag

Jó cikk, de engem kicsit 'sokkolt', hogy szerinted a 60 - 200 EZRES hangszórók belépő szintűek. Értem, hogy mindenkinek más az ízlése/pénztárcájának vastagsága,de én nem vennék 200 ezerért hangfalat/szettet.

(#30) lezso6 válasza Vansboy (#29) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A hangfalaknál nem igazán lehet mérni, így marketingelni sem a minőséget, csak a design meg a számok játszanak, így az olcsó szarokhoz vannak szokva az emberek. Pedig itt is van feljebb van árban a normálisabb kategória. Ahogy a TV-nél is a rendes belépőszint 80-100 környékén kezdődik, a hangfalaknál is így van. Csak itt sokkal nagyobbak a különbségek, ami gyakorlatilag leírhatatlan. Ha meg is próbálom, kb azt kell elképzelni, hogy egy alap bögreszett az egy agyontömörített 320x240 videónak, egy normálisabb genius 2.0 már DVD minőségnek, a valódi belépő kategória pedig egy fullHD Bluray filmnek felel meg. S efelett még van 4k (közel millás), 8k (sokmillás), 3D (5.1, 7.1), IMAX (egyedi csodák), stb. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#31) darthdenes


darthdenes
tag

Jó az írásod, de nem értek egyet az árképzéseddel. Újonnan kis túlzással is a csillagos ég a határ még belépő szintnél is. Belépő szintű monitor hangfal tesztet olvastam 150 ezer körüli összegért. Hát ez nem gyenge.
Használt piacon, hogyha az ember tudja mit kell keresni és a saját igényeivel valamelyst tisztában van sok kincset lehet találni nem nagy pénzekért.
Nem kell messzire menni, kezdő stereo rendszer hangfalának tökéletes Videoton Preludium (figyelni a membránszélt!!!!!)hangfalak 20-30e körül. Ha szétment a membránszél annál jobb, mert akkor te intézed a javíttatást és megfelelő emberhez kerülvén (Shalafi v. H2000)jobb lesz mint újkorában és tartósabb is. Minimális váltó tuning hozzá és kiváló dobozaid vannak. A doboz hangszórói azok a Vifák amelyek a 80 években több hifi tesztet is megnyertek a Heybrok HB1ben.
Erősítőnek meg Sony, Technics stb vonalon érdemes elindulni. Nagybátyám pér éve fillérekért vett egy Sony erölködőt ami kb 30éves, "A" osztályos és megdöbbentő dinamikája de a súlya is. Felső kategóriás cd lejátszók 10-20 ezer között bőven található a vaterán, mert a stereózást ne 128kb/s mp3 kezdjük. Még nem próbáltam, de média lejátszón vagy pcén keresztül esetleg valamilyen veszteségmentes tömörítésű audio anyaggal is lehetne próbálkozni,és akkor nem kell cd player. Tehát 50 ezer körüli bekerülési költséggel kis időráfordítással már egy jó szeteró rendszert össze lehet hozni kezdőnek.

(#32) Xero válasza freeapro (#27) üzenetére


Xero
nagyúr

Számítógépről, azért digitális kimeneten ki lehet zavarni komolyabb minőséget is. ;)

(#33) bkercso


bkercso
nagyúr

"A mélyek minőségéről pedig ne is beszéljünk, még ennek a mélynyomója is borzasztóan pontatlan, búgós, brummogós méllyel "örvendezteti" meg a használóját. Ennek az oka az, hogy közel sem lineáris a frekvenciaátvitele, a mély tartományban igen durva kiemelései vannak."
Nem csak a frekvenciamenet a gond, hanem az impulzusátvitel is. A gagyik azért is brummognak és kenik a mélyeket, mert nincsenek megfelelően csillapítva. Hosszan csengenek le a mélyek, mikor már rég nem kellene szólniuk; nincs megfogva a hangszóró. Ha fellazított 100%-os pamut háztartási vattával félig-teljesen megtöltjük a mélynyomót (ehhez ki kell venni a hangszórót, nem a csövön át begyűrni), az csodákra képes!

Amúgy én is 2.1-en hallgatok zenét, de minden komponens saját készítésű, és a fejhallgatós lánc mellett is meg vagyok vele elégedve. Tehát nem a technika a rossz, hanem a kivitelezése; elvből nem kell elvetni a 2.1-et.
De tény, hogy se PC-s, se házimozi cucc nem szokott igazán alkalmas lenni zenehallgatásra. Akkor már inkább a 30-40 éves készülékek használtan.

Az átviteli görbéken látható mélyemelés tényleg mellbe vágott! Ezeken a gyári izéken nem lehet beállítani a mélynyomó relatív hangerejét? Hiszen ez az elhelyezéstől is függ; nyilván lejjebb kellene venni, ha a mélyládát a sarokba teszem az asztal alá, mintha a szoba közepén áll, mert előbbi esetben sokkal jobb a hatásfok a tölcsérhatás miatt (és hullámosabb a frekimenet).

Másik megj., hogy a hangszórók átmérőjét itthon inkább cm-ben szokás megadni. 1" = 2,54 cm. :)

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#34) bkercso


bkercso
nagyúr

"aktív rendszer esetében a hangszórókhoz méretezett megfelelő erősítő van a dobozban."
Erre nem vennék mérget, hogy ez általános gyakorlat. Részt vettem ilyen fejlesztésekben (igaz, nem stúdió-, hanem színpadi hangfalakéban). Inkább attól jobb az aktív, hogy jobb a damping, nincs hangváltó a hangszóró és az erősítő között. Meg az intermodulációs torzítás is kisebb az erősítőkben, mivel kisebb sávszélességű jellel dolgoznak.
A fázismeneten tényleg sok múlik! (Ezért is szeretem a szélessávú Visaton FRS8-aimat :D )!

A kegyenlítettséghez még annyit, hogy ez közeltérben tud igazán érvényesülni (kb. 1 m-en belül ülva a hangfalhoz), a diffúz hangtérben a lakótérakusztika ebbe komolyan beleszól.

2.1-es műanyagdobozos borzalmakhooz meg egy jó tuning lehet, ha asztalossal készíttetünk vagy készítünk 2-3-szor nagyobb fa dobozokat és azokba tesszük a hangszórókat. A mélynyomónak zárt doboz is mehet, ha nem tudunk méretezni.
Az elektronikák tuningjáról is lehet olvasni, elsősorban a gagyi elkókat kell minőségiekre cserélni (pl. Yageo).

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#35) ronson


ronson
őstag

"Nagyon nagy sajnálatomra azt látom, hogy a körülöttem lévők döntő hányada nagyon silány minőségű eszközökön hallgat zenét. Kezdve a gyári telefonhoz csomagolt fülhallgatótól a tescós fejhallgatón át, a media marktos 2.1-es hangszórókig. Mindezek közül az olcsó 2.1-es rendszerek azok, amik igazán alkalmatlanok a zenehallgatásra."

Ezzel az a baj, míg a hifista, vagy audiofil szopik a technikával, sokszor elégedetlen, addig lehet, hogy aki a teszkós szaron hallgatja a zenét, az pedig folyamatosan élvezi és szórakoztatja.

A zenének ez a célja, hogy szórakoztasson, érzelmeket váltson ki az emberből és nem az, hogy minél szebben szóljon. Ezt ne felejtsük el.

Szóval biztos, hogy van olyan lenézett ismerősöd, akit a szaron hallgatva is, sokkal jobban szórakoztat a zene mint téged.

Szóval a tökéletes hangzás hajhászása, inkább technikai hobbi, mint sem a zene tökéletes megértése.

[ Szerkesztve ]

(#36) Pete55555


Pete55555
addikt

Tetszik a cikk, személyes véleményem nekem is, hogy zenehallgatásra sokkal jobb egy 2.0, mint 2.1-es rendszer. Nekem is genius 1250- esem van, én meg vagyok vele elégedve nyilván nem lehet összehasonlítani egy komolyabb cuccal, de jobb, mint egy hasonló árú 2.1.

...Szeretem leracsniztatni...

(#37) Novai válasza lezso6 (#30) üzenetére


Novai
tag

nem vagy te agyilag elszállva? szerinted komolyan 100 ezer forintot ér az ha mondjuk 0,0023 érték helyet 0,0011-et lehet kimérni egy műszerél valamelyik tulajdonságra?

[ Szerkesztve ]

(#38) lezso6 válasza ronson (#35) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az lehet, hogy nagyon megy a techbuziság is, erre a cikk is kitér, de azért csak jobb egy apró repedt, torz és homályos ablak helyett egy nagyobb, kristálytiszta üvegen át szemlélni a zenét. Persze lehet az előbbin is látni valamit, de a részletekben lakozik a lényeg, amit egyébként nem látsz.

(#37) Novai: Pont ezt írtam, hogy nem igazán lehet mérni. Pár jobb számérték miatt a franc vesz drága dobozt. :F Nem nézni, hallgatni kell, utána dönteni, ezt már millióan leírták.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#39) bkercso válasza ronson (#35) üzenetére


bkercso
nagyúr

Viszont nem véletlen, hogy hangszeres zenét kevesen hallgatnak, popot meg sokan. Ez a technikán is múlik, vagyis a hangminőségen.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40) lezso6 válasza bkercso (#39) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem popot azért hallgatnak, mert a csapból is ez folyik, a többit stílus meg olyan nekik mint bölcsésznek a Laplace-transzformáció.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#41) AMDFan válasza ronson (#35) üzenetére


AMDFan
addikt

"Szóval a tökéletes hangzás hajhászása, inkább technikai hobbi, mint sem a zene tökéletes megértése."

Pár mondatban kitértem a hifizésre is mint hobbira. Nem az én világom. Pont emiatt ajánlom az aktív rendszereket. Egyetlen kábellel rá tudod kötni a számítógépedre és hallgatod. Ennyi. Ha ez neked "technikai hobbi" akkor más világban élünk.

"Szóval biztos, hogy van olyan lenézett ismerősöd, akit a szaron hallgatva is, sokkal jobban szórakoztat a zene mint téged."

Nem nézek le senkit. Miért nem lehet megemlíteni azt, hogy ha valaki szaron hallgat zenét? Ez egy tény. Az is tény, hogy ha valaki komolyabb hangrendszeren hallgat zenét, akkor idővel nagyon kitágul a zenei látóköre.

[ Szerkesztve ]

(#42) myckie2 válasza lezso6 (#40) üzenetére


myckie2
őstag

Vagy mert a pop jobban bejön az emberek nagy részének mint a kemény rock és egyéb stílus. A death metal még death metál marad, függetlenül attól, hogy 1 millió forintos hangszórón hallgatod vagy csak a kocsid hangszóróján.

(#43) CaNNa3IS válasza lezso6 (#38) üzenetére


CaNNa3IS
senior tag

Talán jobb hasonlat, hogy aki mindig csak az ablakot tisztogatja de kevésbé azzal a céllal, hogy élvezze a kilátást. Ezzel szemben a másik lehet kicsit homályosabba ablakon de élvezi és bámulja a tájat. :-)

Szerintem aki hajlandó használt dolgot megvenni az 200k-ból hallgatható rendszert tud építeni.
Akár egy aktív sub-bal is és akkor lehet akár 2.1 is pl. mozihoz.

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#44) AMDFan válasza myckie2 (#42) üzenetére


AMDFan
addikt

Haverom múltkor nagy unszolás árán nem egy tescos 3 ezres fülest vett, hanem egy Shure SRH240-et. Az se csúcskategória de most meg csodálkozik azon, hogy olyan gitárszólókat hall egy egy zenében amiknek a létezéséről eddig nem tudott :)

(#45) Buci21 válasza myckie2 (#42) üzenetére


Buci21
addikt

a death-nek espec épp mindegy, de a technical death metal azért más ügy :D bocsi az offért, de ez jutott eszembe xD

[ Szerkesztve ]

(#46) ronson válasza Buci21 (#45) üzenetére


ronson
őstag

Egyik jó barátom tudna neked mesélni a metálról, rockról. Több mint 1500db-os eredeti cd gyüjteménye van a világ minden részéről, de leginkább a skandinávoktól. :D

Egyébként ő se használ nagyon komoly cuccot, 1 pár Videoton Preludium és egy egyszerű Pana erősítő és egy CD lejátszó.

(#47) Buci21 válasza ronson (#46) üzenetére


Buci21
addikt

nekem 4670 file van betöltve a muzsikalejátszóba, természetesen FLAC és 320-as MP3. Vegyesen van itt minden, én is ilyeneket hallgatok. Őszintén, egy bakelitet keresnék, csak nincs pénzem lejátszóra... tele van a polc bakelittel ><

nekem is vidijeim vannak, DC2040A, és egy marantz sr 810 hajtja őket. Ő a kedvencem, a kinti nagy vidikre rátettem, és ahhhh :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Vicoo


Vicoo
senior tag

Én is mindig mondom hogy a stereo kell zenére. Nekem a harminc éves videoton erősítő+hangszóró kombináció tökéletes. Nem értek hozzá, de remélem erre igaz hogy "ebben még volt anyag."

(#49) lezso6 válasza CaNNa3IS (#43) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

De attól hogy sokat költ, nem fogja állandóan bütykölni. Én anno rááldoztam egy nagyobb összeget belépő hangrendszerre, jól meglepődtem, és azóta csak hallgatom. Max akkor "bütykölöm" ha esetleg más helységbe kerül, s ez kimerül az elhelyezésben és a rajta lévő szobakompenzáció-pöckök beállításán.

A cikk egyébként nem arról szól, hogy mindenki vegyen százezres cuccokat, hanem arról, hogy a puffogó bögreszettek lehet jóval értelmesebb hangú 2.0-t is venni, ugyanazon az áron. És a valódi belépő szint 6 számjegy környékén kezdődik, nem mi találtuk ki.

(#48) Vicoo: A volt ebben még anyag inkább úgy igaz, hogy akkor még nem volt annyi tucatszar. Ma már van.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) ronson válasza lezso6 (#49) üzenetére


ronson
őstag

Mivel itt UK-ban nincs még semmi hangfalam, így most egy ilyet rendelek, szállítással 24fontért. :D

Teinuro TL-M2016

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.