Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Azt a 256 MB RAM-ot el se hittem, de a hivatalos honlapon is annyit írnak. Ráadásul nem jelzik, hogy bővíthető lenne.

Az cikkben levő 108 Mb/s viszont 108 MB/s a honlap szerint.

(#2) Taranti


Taranti
senior tag

Egylemezes NAS? Még ha modulárisan bővíthető lenne kétlemezesre, de így semmi értelme. Főleg ismerkedni nem venném.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#3) birq válasza Taranti (#2) üzenetére


birq
csendes tag

Szerintem nagyon sok felhasználónak nincs szüksége több lemezre.

üdv: Attila

(#4) .mf válasza birq (#3) üzenetére


.mf
veterán

Az egyszerűen USB-n csatlakoztat egy lemezt a routerre, töredék áron :U
Az egylemezes NASnak én se látom értelmét.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) arn


arn
félisten

Pl mediahattertarnak nem rossz ez.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#6) #72042496 válasza .mf (#4) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ha van egy komolyabb routere az embernek és olyan helyen, hogy nem zavarja a HDD kerregése, akkor alapvető célokra el tudom képzelni ehelyett a konkrét NAS helyett. De egy erősebb egylemezes NAS hardveresen és szoftveresen is csak jóval többet tud egy routernél.

Nekem pl. ezek lennének a fontosak. Nem tudom, egy router melyiket milyen minőségben tudja:
- Plex szerver
- Samba és NFS megosztás
- IP kamerák képének rögzítése
- Automatikus szinkronizálás egy másik NAS-sal
- Mobilról érjem el, ha szükséges
- Jogosultságokat kezeljen

[ Szerkesztve ]

(#7) Taranti válasza birq (#3) üzenetére


Taranti
senior tag

Igaz, pont erről beszélek, hogy akkor egylemezes NAS-ra sem. Nekem van egy 2TB a gépben mint puttony, meg egy 2TB külső USB, ahova tükrözve archiválok. Sokkal olcsóbb, mint a NAS.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#8) Sza_Sa válasza #72042496 (#6) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Akinek nem volt még nas-a, nem látja az értelmét. Kb 8 éve hasznalok syno-t, teljesbb azóta az életem :)

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#9) #72042496 válasza Sza_Sa (#8) üzenetére


#72042496
törölt tag

Egyrészt, másrészt pedig ha belegondolok, otthonra egyáltalán nem egyértelmű, megéri-e a redundáns tömb. Egy drive meghibásodása ellen véd, de minden más esetre úgyis kell mellé a külön backup.

Feltételezem legalábbis, hogy a RAID1 volt itt a ki nem mondott érv a kétrekeszes NAS-ok mellett, illetve az egyrekeszesek ellen.

[ Szerkesztve ]

(#10) RudY válasza .mf (#4) üzenetére


RudY
addikt

Igen, csak vannak olyanok, akik némi torrentre és 4K anyag megosztásra is szeretnék használ egyidejűleg, akár több eszközre is... ezt aligha bírja egy USB HDD. Mondjuk ez a NAS se igazán alkalmas rá, de bizonyos igényekhez ilyen árazással egész korrekt.

(#11) poirot válasza Sza_Sa (#8) üzenetére


poirot
senior tag

Hát igen. Nekem 7 éve van, és ha ma bedöglene, holnap már rendelnék egy másik Syno-t, viszont nem ezt.

[ Szerkesztve ]

(#12) Dragon3000 válasza #72042496 (#9) üzenetére


Dragon3000
veterán

Számomra fölösleges a raid, fontosabb a minél több meghajtó beszerelhetőség. A fontos adataimat automatikusan szinkronizálja minden meghajtóra és még mentem egy külső hdd-re, így csak 4-500GB-ot vesztek el és nem 4TB-t a raid 5-tel.

(#13) kekegsm válasza .mf (#4) üzenetére


kekegsm
őstag

Na, akkor sorold fel azokat a routereket, amelyek ilyen sebességre képesek USB-n, pls.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#14) Sza_Sa válasza poirot (#11) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nyilván. Az enyém már eléggé öreg kecske (212+), most agyalok a cserén, eddig +-os modellt vettem, szerintem maradok a beváltnál, csak azt nem tudom 2 vagy 4 rekeszes legyen. Meg aztán hdd csere is, ez együtt csinos tétel lesz.

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#15) Solten válasza #72042496 (#1) üzenetére


Solten
addikt

Na igen, az elodjebe is sikerult 512 MB-t belepreselniuk, ebbe miert nem?

Saor Alba

(#16) dagonya


dagonya
aktív tag

kár volt emlegetni a szinonímaszótárat, most megy az "apparátus"-ozás

(#17) Sendrov


Sendrov
csendes tag

Ennek a közvetlen elődjét, a DS115j-t használom immár 2 éve. Abban 1 magos, 32 bites 800 MHz-es Marvell Armada proci és szintén 256MB memória van. Otthoni media szervernek (max full HD), torrent kliensnek, személyes felhőnek, stb. Használom. Tapasztalatom szerint a legszűkebb keresztmerszet egyértelműen a processzor. A fentieket akadás mentesen, szuperül tudja, de folyamatosan 90% felett ketyeg a legegyszerűbb feladatnál is. Ehhez képest az új, 2 magos, 64 bites Marvell proci mindenféleképp előre lépés. A 256 MB memória a fenti dolgokhoz meglepő módon elég. Egyedüli gondom a régi masinával, az egyébként szuperul funkcionáló DiskStation Manager kicsit lassú működése. Épp ezért én jobban örültem volna, ha egy picit még erősebb procit és minimum 1 GB ramot raknak az új verzióba. Mivel csak a procihoz nyúltak, így az új kevés ahhoz, hogy lecseréljem a régit.

Mindig van nálam törölköző, és soha nem esek pánikba.

(#18) RudY válasza Solten (#15) üzenetére


RudY
addikt

Melyik elődjére gondolsz a J sorozatból?
Szerintem ez a DS115j némileg modernizált változata, lehet, hogy az kifutó lesz.
Gyakorlatilag ez más procit kapott, más jelentős változtatás nem igazán került bele.
Egyébként a hazai oldalon is elérhető: DiskStation DS119j

[ Szerkesztve ]

(#19) kzkz válasza Dragon3000 (#12) üzenetére


kzkz
őstag

Vagy választhatsz olyan módszert is, amikor szintén biztonságban vannak az adataid, és csak 1 plusz diszket igényel, és tolhatod mellé a többit. [link]

Itt az első 3 oszlopban lévő tudja ezt. Én az unRaid-et használom, bár fizetős, de nem drága.

(#20) Dragon3000 válasza kzkz (#19) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem megfelel amit használok, így van 5 mentés a nason és 1 mentés a külső hdd-n (kb 120GB családi képek és videók, ezeket nem lehet sehonnan beszerezni, a többi adatot felesleges védeni, azt úgyis be lehet szerezni újra), ennél nagyobb biztonság már csak akkor lenne, ha helyileg máshol lenne egy nas amire szintén megy a mentés, esetleg az online tárhely, de ezek nem játszanak így, marad amit használok. Ha meghal egy hdd megy a kukába és veszek helyette egy másikat, az automatikus szinkronizálás meg máris menti vissza rá a fontos adatokat, a többit meg be lehet szerezni. Így védve vagyok a hdd meghibásodás ellen és esetleg a nas halála esetén ott a külső hdd-n is.

[ Szerkesztve ]

(#21) MrCsiT


MrCsiT
addikt

Kezdőknek 1 lemezesként sokkal inkább a DS116-ot ajanlanám, az a NAS rendben van. Aki meg komolyabbat szeretne, az intel procis Synot vesz.

Otthonra egy nas mellé egy szünetmentes táp is javasolt, mert 4-5 egymás utáni rövid áramszünetet(amiből a másodiktól már az épp bootoló rendszer alatt esik ki az áram) csak nagy szerencsével fog bármilyen raid túlélni szerintem.

Inkább apróból egy ds116.mint ez a 119j, amin még a DSM felületre is sokat kell majd várni. Plusz ennek az ársávjában tuti van egy olyan Qnap, ami erősebb hardvert kapott, így ez a termék nem gondolom, hogy elterjedt lesz. Mondom ezt Syno tulajként.

"Nekem a "link" egy hivatkozás legyen, ne egy ember ?!" - by Mr.CsiT

(#22) Ringman


Ringman
nagyúr

100-110€ között van a bevezető (?) ár, gondolom itthon 35-40k között fog indulni.
az 1 diszk meg elég ha úgyis fellövi az ember cloudba az adatokat.

szerk:
fotók a termékről: [link]

[ Szerkesztve ]

(#23) Kendek válasza kekegsm (#13) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Nekem Syno RT2600ac-m van és simán hozza USB-n ezt a 108 MB/s értéket (főleg olvasásra). Sőt, itt a gigabites vezetékes hálózat a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

<-ƘƘ->

(#24) Ringman válasza Kendek (#23) üzenetére


Ringman
nagyúr

na jó, de amennyibe az kerül, abból az átlagember vesz egy tp-link ac-s routert és egy kétdiszkes nast (ha olcsón akarja megoldani, akkor egy zyxel nas 326-ot, de még a router mellé egy syno ds218j is belefér a routered 80k-s árába)

(#25) zetor2000


zetor2000
senior tag

Én eBayről vettem egy Qnapot, kétszer ennyiért (280€), 8 TB lemezzel (4x2TB)...
Ilyen egylemezest nehezen tudok elképzelni, hogy mennyi értelme van, pláne, hogy a "hobbi" routerek is elég sokmindent tudnak.
"Ismerkedni" drága, szerintem.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#26) Tidus válasza #72042496 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Qnap-ot kell venni.

(#2) Taranti : Belepattintasz egy 10-12 TB-os vinyot aztán szerintem bőven elég. Általában a nagy vinyóknak kevesebb a fogyasztása is.

(#27) Dragon3000 válasza Tidus (#26) üzenetére


Dragon3000
veterán

Inkább úgy fogalmaznék, hogy egy nagy hdd-nek kisebb a fogyasztása, mint a sok kicsinek együtt, de viszont 4TB felett eléggé elszállnak már az árak.

(#28) Solten válasza RudY (#18) üzenetére


Solten
addikt

Igen, ugy tunik kevertem a j-t a sima 115-el, az fel gigas.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#29) #72042496 válasza Tidus (#26) üzenetére


#72042496
törölt tag

Inkább prémium tagságot, aztán rejteni az ilyen (meg ilyen) kéretlen hülyeségeket.

[ Szerkesztve ]

(#30) Tidus válasza #72042496 (#29) üzenetére


Tidus
addikt

Ami neked hűlyeség, az másnak megpldás.
Ha hűlyeséget használsz, ne fájjon a jobb.
Amúgy az elő hsz.-ed, jó nagy hülyeség, google a te barátod.
De a Qnap bővíthető, és jelzik is a lehetőséget a sec.-ben.
Gagyi cuccokkal, és hardverekkel semmire sem mész.
A téma lezárva,
Amúgy a szarvakat törd le...

(#31) Solten válasza Tidus (#30) üzenetére


Solten
addikt

Nem hulyeseg amit irtal (legalabb is egy resze), de igy omlesztve egy kicsit sok... ;]

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#32) t72killer válasza Taranti (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Külső winyótok helyett nem lenne rossz, de ahhoz meg nagy és drága.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#33) #72042496 válasza Tidus (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

"De a Qnap bővíthető, és jelzik is a lehetőséget a sec.-ben."

Téves. Az otthoni és SOHO kategóriában - nem 100%, de úgy tudom - a TS-x51 sorozat alatt egyik QNAP NAS sem bővíthető. Ezt van, ahol jelezték az adatlapon (pl. TS-228A), de van, ahol nem (pl. TS-231P).

Ha bővíthető, azt meg természetes, hogy jelzik.

"Amúgy az elő hsz.-ed, jó nagy hülyeség, google a te barátod."

RAID és backup viszonya, a kiemelt válasz említ pár konkrétumot arra, amire én azt írtam, hogy "minden más esetre úgyis kell mellé a külön backup": [link]

A többivel én is egyetértek.

[ Szerkesztve ]

(#34) t72killer válasza #72042496 (#33) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bármi bővíthető: a kicsit ki.b.od a kukába, és veszel egy nagyobbat ;]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#35) Ringman válasza t72killer (#32) üzenetére


Ringman
nagyúr

szerintem otthonra jó ez - 1 közös tárhely, ami közvetlenül tud syncelni cloudba. pl valószínűleg apámnak is jó lesz homeoffice-ra, eddig a ds218j lett volna a nyerő, 1 diszk+onedrive-val, na ezt most 20k-val olcsóbban meg lehet úszni.

ha még a nasra rá tudom dugni a régi usb-s nyomtatót hogy megosztva lehessen használni, az külön előny.

[ Szerkesztve ]

(#36) t72killer válasza Ringman (#35) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, sztem se rossz alap megosztási feladatokra. Egy 10+terás winyóval nagyon sokmindent ki tud szolgálni, ennél többre max a pistike uhd-bluréj gyűnteményéhez van szükség.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#37) pip válasza Ringman (#35) üzenetére


pip
aktív tag

Print serverkent is lehet hasznalni a NAS-t?

(#38) #72042496 válasza pip (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Igen, itt van egy leírás a Synology-hoz: [link]

(#39) Ringman


Ringman
nagyúr

a syno honlapján egy elég érdekes korlátozásra bukkantam:

Tárolt fájlok maximális száma 10,000
A tárolt fájlok maximális száma arra utal, hogy a Drive szolgáltatás legfeljebb hány fájlt tud indexelni és tárolni.

(#40) #72042496 válasza Ringman (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Szerintem ez hozzávetőleges érték, a hardver képességei jelentik a korlátot.

A PH!-n rengeteg információ gyűlt össze a Synology topikban, illetve Borisz76 blogja is nagyon hasznos olvasmány, ha esetleg nem ismered.

[ Szerkesztve ]

(#41) pip válasza #72042496 (#38) üzenetére


pip
aktív tag

Sajnos a nyomtatóm (Canon MF3010) nincs a támogatott egységek listáján :( Ezek szerint a Synology csak korlátozottan alkalmas erre a feladatra

(#42) #72042496 válasza pip (#41) üzenetére


#72042496
törölt tag

Sajnos megvannak a limitációi, igen. Nem biztos, de egy másik típust kiválasztva talán működik egy kompatibilis driverrel. Csak egy ötlet, én nem használom ezt a funkciót. A linkelt topikban talán van ezzel tapasztalat.

(Nekem pl. az Eaton 3S 700 UPS-em nincs fenn a Synology listáján, mégis felismeri és együttműködik vele USB-n.)

[ Szerkesztve ]

(#43) kekegsm válasza Kendek (#23) üzenetére


kekegsm
őstag

Nekem is van pár, de nem tud ilyen sebességet, pedig mindegyikre SSD van téve. Átlagsebességet nézzel, ne az abszolút maxot. Rögtön 70 körül lesz az a sebesség...

Egyébként meg egy 80.000 forintba kerülő routerről beszélsz...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#44) Fisha


Fisha
őstag

Sziasztok!

Van bárkinek ilyenje? Működik neki? Én most kapom a másodikat gariba, és értelmezhetetlenül lassú. Nem olyan belépő szintű eszköz szerűen, hanem használhatatlanul. Vanilla rendszeren indítok egy letöltést a download managerrel, és totál belassul tőle minden, megszakad a chrome plugin, egy refresh akár percekig is eltart, végül általában nem is ér a végére annyira keresztbeáll. Ráadásul a letöltési sebességet is limitálja a belassulása, örülök, ha 1-2 MB/s-sel vánszorog a cucc a gigabites hálózaton. Közben a webes monitorozó vígan közli, hogy unatkozik a proci, és a fele memória üres.Egyedül a disket írja 100%, ami szintén fura.

Bárki másnál van működő darab? Sokat segítene az infó, hogy sorozatos egyedi hibákkal küzdök, vagy ez tényleg egy szemétre való modell.

Előre is köszi,
Fisha

(#45) asbotb válasza Fisha (#44) üzenetére


asbotb
csendes tag

szia, igen, ez ilyen lassú.. én backup-nak használom, 2 x 3TB lemezzel, és erre pont jó. A webes felületet viszont iszonyat lassú.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.