Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) PistiSan


PistiSan
addikt

Amióta lehúznak mindenre plusz pénzt a kártya használatáért, azóta én is hanyagolom!
Webshoppnál szinte mindig készpénzben fizetek, 1 napot így is úgy is késik a küldemény ha kártyával fizetek, hiányba a napi többszöri utalás!
Illetve van olyan webshopp, aminél ha kiválasztom a kártyás fizetést rögtön írja, hogy (vásárlási összeg függő) ez +1500ft-al kerül többe, majd hülye leszek azért plusz pénz fizetni mert kártyával fizetek, ja és persze erről még mindig lehúzzák a tranzakciós díjat!
Így is sokszorosan adózunk minden után, a kártyás dolgot kihagyom, pedig régen nagyon szerettem használni.

Gondolom a remek felmérésért megint zsebre tett valaki jókora összeget.

(#52) Schmidi


Schmidi
tag

Nekem csak két bajom van a kártyás fizetéssel:
1.: A postán pofátlanul nagy többletköltséget jelent, ha kártyával fizetek.
2.: Hiába van paypass-os kártyám, ami gyorsabb és egyszerűbb, ha a kasszások 90%-ának fogalma sincs mi az.

(#53) Kiki18 válasza -=MrLF=- (#4) üzenetére


Kiki18
őstag

Ott a pont. Jól összefoglaltad a lényeget az átlagember szempontjából. :R

(#54) canniball válasza shadow1901 (#46) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem tudom más bankoknál hogy működik, de az OTP-nél és a KH-nál a "netbankos sms"-ért nem kell fizetni. ;) A többi meg ha jól tudom opcionális, ha lemondod akkor nem kell érte fizetni.
És ez itt nem a reklám helye, de nekem simple csomagom van, havi 300Ft-ért korlátlan számban kapom az sms-eket.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#55) fricz19 válasza canniball (#54) üzenetére


fricz19
őstag

Ez érdekes, tőlem mindig vonják a sms árakat.
otp

(#49) Prevent
Hiába unod ez nem nagyon fog változni.
Boltosok is pénzből élnek, amíg nem éri meg nekik, addig nem voltoztatnak.
Nem hinném h te szeretnél veszteségesen kereskedni.

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#56) PistiSan válasza canniball (#54) üzenetére


PistiSan
addikt

KH-s ként, ha a net bankba való belépésre gondolsz ott nem számol fel költséget, alap csomagban 2 ingyenes sms-t küld számla mozgásról, utána számolja szépen az sms díjakat is, teszem hozzá hogy régen olcsóbb volt az sms díj is mint most.

(#57) FAR válasza lionhearted (#42) üzenetére


FAR
tag

devizával szoktam leginkább foglalkozni és legális keretek között. de persze nem bankban váltok:D

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#58) canniball válasza PistiSan (#51) üzenetére


canniball
nagyúr

Csak ismételni tudom magam...

(#56)
Igen, arra gondoltam. A "számlamozgásos sms"-eket pedig ha nem akarod fizetni gondolom le tudod mondani.

fricz19!
A "netbankos sms"-ekért is?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#59) Degeczi válasza Schmidi (#52) üzenetére


Degeczi
nagyúr

1. Mert a postákon nem kártyás fizetés, hanem KP fölvétel! A posta így minimalizálja a költségeit...
2. Nekem jó a tapasztalatom vele, föl szokták hívni a figyelmet a Paypassra, ha látják, h olyan kártya (hiszen neki egyszerűbb, gyorsabb)

(#60) djculture válasza zoli62 (#2) üzenetére


djculture
félisten

Tegyük hozzá még, mert vannak pletykák hogy ha kötelezettségi eljárás lesz ezen is fogják beszedni.
Amúgy meg egy a baj ezzel a bankártyás vásárlással hogy nem úgy működik mint az interneten. Ott észreveszel egy hibát jelzed a banknak paypalnak és zárolja a pénzt. Míg a boltban kész tortura ha észreveszed még a pénztárnál a pinkód beütése utána hogy ez az rákerült a számlára véletelnül amit nem vettél. Utána kiállhatsz a sorból megvárhatod az üzeltvezetőt aki éppen vagy foglalkozik az ügyeddel vagy leszr..

Én naponta járok bevásárolni készpénzzel fizetek de így is 10 év alatt 100-150 ewzerrel akartak már átvágni kb Mindig ez az rákerül vagy duplán triplán számolóüdik, de készpénzzel nem gond mert jelzem kivágodik az üzeltvezető beteszi a kulcsot vbevő kártalanitás. Kártyás vásárlás esetén viszont szoktam látni ott állnak mint f a lakodalomban hogy most akkor hogy legyen. Volt olyan faszi akinek azt mondták nem megoldható erre az meg azt mondta semmi gond akkor megy a rendőrségre.

[ Szerkesztve ]

(#61) zorzy4 válasza FF23 (#50) üzenetére


zorzy4
őstag

"spárodban" kissé személyeskedő. És remélem sznobot sem rám érteted, mert minden vagyok csak nem az. Pl én nem vásárlok neten, mert szeretek bemenni a boltba és ott élőben körülnézni, és állasokat is megtartok ezzel, mert ha mindenki neten rendel és drónók hozzák ki cuccost akkor nem lesz szükség eladókra előbb utóbb. És ugye nem lehet mindenki programozó. De a kiskereskedők mentalitását is ismerem, hogy kihasználja azt hogy hozzá csak a sarokra kell leugorni. Úgyhogy tartom magam ahhoz amit leírtam.
Az átutalásnak sem vagyok híve kis fizetésből, jobban tudom kontrollálni a dolgokat a sárga csekkes módszerrel. Nem kerülhetek abba a helyzetbe, hogy többet vonnak le, aztán fél évi levelezés után talán visszakapom, de addig elúsztunk a pénzel, ha hónapról hónapra élünk.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#62) fricz19 válasza canniball (#58) üzenetére


fricz19
őstag

Nem tudom
Ennyit látok csak: sms dij xxxFt

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#63) Schmidi válasza Degeczi (#59) üzenetére


Schmidi
tag

Tudom, hogy működik a postán a kártyás fizetés, csak nem értek egyet vele. Főleg mert ezzel csak azt érik el, hogy szinte mindent, amit csekken kellene fizetni inkább fizetek átutalással és így teljesen kihagyom őket az egészből. És szerintem nem csak én vagyok így ezzel.
A paypassal meg ezek szerint nekem nincs szerencsém. :)

(#64) stratova válasza lionhearted (#27) üzenetére


stratova
veterán

Fizetek adót használok kártyát és kp-t egyaránt. Még azzal sincsen bajom, hogy a banki kamatokat ellehetetlenítették és ha itthon nem akarok nagy energiát befektetni a pénzforgatásba (tőzsde stb.) akkor kb. lakásmegtakarításba vagy államkötvénybe fektethetek. (Utóbbi az állam szempontjából nyilván hasznos, hiszen ekkor neki hitelezel).

Pártállástól és kormánytól függetlenül mindig van vagy kisebb vagy nagyobb mutyi. Aztán amikor kormányváltás van teregetik ki egymás szennyesét. Ez sajnos ilyen.

Szóval ha olyan állam próbálna nevelni, ami nem korrompálódik nem lenne akkora gond és esetleg többet tudnának pl. az egészségügybe forgatni, ami itthon közgyógyellátásban néha rossz vicc kategória. Természetesen utóbbi esetben is vannak pozitív kivételek.

De még így is inkább fektetnék a mindenkori államba mint egy bankba. A banknak semmilyen kötelezettsége nincs a nyereségét az adott országba visszaforgatni.

Nyilván nem buzdítsunk senkit adócsalásra, mert legalább az a keret ne csökkenjen, amit ténylegesen a lakosság kap vissza.

Abban meg max. reménykedem, hogy van még rajtam kívül pár olyan elvetemült, aki ha nem is mindent, de több dolgot vidéken a szülővárosában vesz meg, mert elszomorító a sétáló utcán végigmenve bezárt/megszűnt/elköltözött táblák hadát látni.

[ Szerkesztve ]

(#65) canniball válasza fricz19 (#62) üzenetére


canniball
nagyúr

No de nem mindegy, nem azt írtam hogy minden sms díjmentes, hanem azt hogy a "netbankos sms"-ek, ha másról is kapsz akkor persze hogy vonnak. :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#66) zone válasza canniball (#54) üzenetére


zone
őstag

OTP Net számlacsomaggal 25 Ft/sms.

[ Szerkesztve ]

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#67) djculture válasza zone (#66) üzenetére


djculture
félisten

Ezt sose értetem minek ott az otp direkt 106 forintos havidíja van belépsz megnézed, minek róla sms? 2014-et irunk okostelefonja már mindenkinek van mobilinternet minden városba sőt nagyobb faluban van már minimum edge. Ez a fizetős sms értesítés is egy betyár lehuzás:)

[ Szerkesztve ]

(#68) canniball válasza zone (#66) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nem netbankos ami 0Ft és ha nem mondod le.

djculture!
Én pl. mobilról nem netbankolok, havi 300Ft-ot megér nekem a kényelem.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#69) Degeczi válasza djculture (#67) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Tudod milyen jó, amikor munka közben megcsörren a telefon (szó szerint, mert a banki SMS-nek pénzcsörgés hang van beállítva), h végre megjött a fizu? :D
(de persze csak azért, mert a csomag már tartalmazza. Ha SMS-enként fizetni kellene, akkor valóban kell a fenének)

(#70) zone válasza djculture (#67) üzenetére


zone
őstag

Kényelmi szempont. Nem kell fél óránként belépegetni, ha várok egy utalást. Telefonról még soha nem léptem be netbankba.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#71) dabadab válasza #98454784 (#24) üzenetére


dabadab
titán

"Csak egy átlagos Tesco-ból minden nap záráskor 1-2 cd-t visz el a szemétláda adóhivatal, hogy elemezzék, ki mit vett"

Aztan meg befujjak chemtraillel az egeszet. :U

DRM is theft

(#72) katt777


katt777
félisten

Talán az sem véletlen, hogy amikor a bankhasználók száma elérte a kritikus tömeget, hirtelen beköszöntött a "válság", mert valahogy minden hatalom pontosan tudta, mennyit lehet elvenni a sok "technikával haladó"-tól, aki azt hiszi, hogy a netbankolás, bankkártyával fizetés, vagy akár a fizetésének számlára utalása az ő érdekében történik. :P A gazdagok még gazdagabbak lettek, a középosztály nagy részét meg kvázi lenullázták a szegényekhez. Az a sok birka meg nem képes felfogni, mennyire jó is neki, ha mások rendelkeznek a pénze felett (pl. magánnyugdíjpénztárak, csődbe ment pénzintézetek, stb), és pontosan nyomon követik, mikor, hol, mi módon és mire használja. Hát, köszönöm, éppen elég helyen próbálnak már hasznot szerezni a fogyasztói szokásaimból. Mellesleg azt sem kissé rühellem, amikor a bankkártyával fizetők miatt annyi ideig kell sorban állnom, amíg a másik pénztárnál 3-5 ember is végez készpénzzel.

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#73) FF23 válasza zorzy4 (#61) üzenetére


FF23
senior tag

Vannak kiskereskedők, akiket nem kell félteni, de nekik sokmindent nem szállítanak ki, csak nagykerből(viszonteladó) tudják megvenni, kimaradnak az akciókból...
Szóval nem biztos, hogy valami azért drágább, mert telhetetlen, meg egy hét alatt akar...stb.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#74) dabadab válasza djculture (#67) üzenetére


dabadab
titán

"minek róla sms?"

1. Push notification (vs pull)
2. kenyelem
3. roaming (meg ennek minositett fajtai, roaming tengerjaro hajon, ahol csak muholdas telefon/net van, interneteleres percenkent 75 centert (+ 4 dolcsi regisztracios dij)) - az SMS fogadas meg itt is ingyen van

Mondjuk az is biztos, hogy az ertesitos SMS remek beveteli forras a bankoknak, de igy is van ertelme.

(#72) katt777: nem lehetne egy kicsit azt csinalni, hogy ha valakinek halvany goze sincs egy teruletrol, akkor nem all neki osszetakolni mindenfele ezer sebbol verzo osszeeskuveselmeleteket?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#75) katt777 válasza dabadab (#74) üzenetére


katt777
félisten

Nem lehetne azt csinálni, hogy ha valakinek halvány gőze sincs a közgazdaságtanról (bizonyított tényekről nem is beszélve), akkor az nem nevez összeesküvés-elméletnek valamit, amihez nem ért? :F De sebaj, már itt sem vagyok, jó legelést. :R

[ Szerkesztve ]

Funkcionális analfabéták kíméljenek!

(#76) dabadab válasza katt777 (#75) üzenetére


dabadab
titán

"Nem lehetne azt csinálni, hogy ha valakinek halvány gőze sincs a közgazdaságtanról"

Nem tudom, nem vagyok az ugyben illetekes.

DRM is theft

(#77) canniball válasza katt777 (#72) üzenetére


canniball
nagyúr

"Mellesleg azt sem kissé rühellem, amikor a bankkártyával fizetők miatt annyi ideig kell sorban állnom, amíg a másik pénztárnál 3-5 ember is végez készpénzzel."
Szóval már arról is a kártyával fizetők tehetnek ha valahol sz@r a vonal...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#78) xmaas


xmaas
őstag

Jo dolog a kartyas fizetes kenyelmes meg minden de megis valahogy idegenkedem attol hogy teljesen toroljek el a kezpenzes tranzaciokat illetve hogy eltoroljek a keszpenzet teljesen .
Most tekintsunk el attol hogy 100% masoknak a kezeben lesz a kontroll afolott hogy en tudok megvenni egy kenyeret vagy barmit vagy sem meg mielott barki ezzel kezdene hogy uldozesi mania stb stb . viszont mivan olyankor amikor beszarik a rendszer vagy pont a banknak ugy all fel a szerve hogy kekeckedik az egyenlegeddel ?
Mert egy darab muanyaggal kitorolheted a fenekedet nem fog senki egy kenyermorzsat se adni erte cserebe megdogolhetsz ehen viszont ha van valamilyen penzed/ermed csak megtudsz venni egy kenyeret vagy akarmit

Ha esetleg nem tortent meg veletek hat akkor elmondom baromira nem kellemes amikor tudja az ember hogy van penz a kartyajan elmegy vasarolni telepakolja a kosarat viszont mikor a kaszanal fizetni kellene hat pont bevan szarva a rendszer nemtudsz fizetni kartyaval aztan mehetsz szepen panaszkodni a joistennek hogy te ehes vagy es szeretnel kajat venni magadnak viszont nincs keszpenzed .

Szoval errol az oldarol is megkell fontolni a dolgokat ne csak azt lassuk hogy mennyire kenyelmes es konnyu kartyaval rendezni mindent vagy interneten keresztul mert ha nincs internet peldaul akkor eleg nehez intezkedni barmit is

(#79) #24737024


#24737024
törölt tag

Én amúgy azért is szeretem a kártyás fizetést, mert a 4.99 euró az kártyával tényleg 4.99 és nem 5. Ha készpénzzel fizetsz, akkor sok helyen nem adnak kisértékű visszajárót, sok kicsi pedig sokra megy. Ha meg adnak, akkor megtelik a pénztárcám apróval, ami szintén zavaró tud lenni :U

(#80) Agostino válasza katt777 (#72) üzenetére


Agostino
addikt

Mellesleg azt sem kissé rühellem, amikor a bankkártyával fizetők miatt annyi ideig kell sorban állnom, amíg a másik pénztárnál 3-5 ember is végez készpénzzel.

remélem ez valami előrehozott áprilisi tréfa. még a huszast keresed a pénztárcádban, amikor én régen fizettem paypassal és pakolok.

xmaas - "mert egy darab muanyaggal kitorolheted a fenekedet nem fog senki egy kenyermorzsat se adni erte cserebe megdogolhetsz ehen viszont ha van valamilyen penzed/ermed csak megtudsz venni egy kenyeret vagy akarmit"

ahogyan a készpénzeddel is kötörölheted, ha éppen elinflálódik a bányász béka feneke alá. akkor ugyan úgy lobogtathatod, senkit nem érdekel

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#81) Pikkolo^^ válasza FishAir (#16) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Tökéletesen egyetértek veled. Vicc, hogy az oviban, bölcsiben a gyerek kajapénzét még mindig kp-ba kell kifizetni. Rákérdeztem az utalásra, de "Sajnos nincsen rá lehetőség", helyette inkább szarakodnak a pénzszállítással.

Olyan helyre be se megyek ahol nem lehet kártyával fizetni. Aki a kaja rendelést írta, annaknnetpincér vagy foodpanda vagy van olyan aki hoz magával terminált ha kérsz. Ez a jövő és nem a kp-vel történő bohóckodás.

Egyébként az étkezési utalványok után is van "levonás", csak ezt senki sem tudja. Biztosan nem éri meg, azért reklámozták a tv-ben, hogy már xy utalvánnyal us fizethet.

(#82) dabadab válasza xmaas (#78) üzenetére


dabadab
titán

"Mert egy darab muanyaggal kitorolheted a fenekedet nem fog senki egy kenyermorzsat se adni erte cserebe megdogolhetsz ehen viszont ha van valamilyen penzed/ermed csak megtudsz venni egy kenyeret vagy akarmit"

DRM is theft

(#83) Petya25


Petya25
addikt

Az érintésmentes kártya szerintem kifejezetten kockátzatos, csak úgy röpül a pénz.
Ha valaki szorosan melléd áll tömegben vagy tömegközlekedésen elég csak közel tennie a zsebed mellé egy mobil terminált és már viszi a lóvét. És ugye nem arra gondolok, hogy körülötted nyíltan lóbálja mint a reptéren a fémdetektort.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#84) emvy válasza #98454784 (#24) üzenetére


emvy
nagyúr

A CD-ket krekkelt Nero-val irjak, gondolom. :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#85) Degeczi válasza Pikkolo^^ (#81) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Iskolában dettó... holott egyébként neten keresztül használnak számítógépes rendszert a KP-s befizetések nyilvántartására, tehát csak elhatározás kérdése lenne, h megírjanak hozzá egy banki interface-t

(#86) djculture válasza dabadab (#82) üzenetére


djculture
félisten

Jó kép :D Mondjuk azért még mindig hamarabb megtörténik hogy nem tud a központtal érintkezésbe lépni a boltba kihelyezett eszköz, mint hogy legyen egy nagy gazdasági világválság hirtelen mialatt fizetni akarsz :D

[ Szerkesztve ]

(#87) franconero


franconero
csendes tag

Azért fizet mindenki készpénzzel, mert nem akarják az adóhatóságot is tájékoztatni a vásárlásról. Ennyi.

(#88) Degeczi válasza Petya25 (#83) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha tudja, pontosan hol a pénztárcád és föltűnés nélkül oda tud nyomulni (hiszen a kártya csak közvetlen közelről működik), akkor ott egy zsebtolvajnak sokkal nagyobb az esélye, és jellemzően a zsákmánya is, mint a kártyáról így leszedhető max. 5e Ft

(#89) dabadab válasza djculture (#86) üzenetére


dabadab
titán

Nem tudom, velem joval gyakrabban szokott elofordulni az, hogy csak olyan penzem van, amit az adott orszagban nem fogadnak el, mint az, hogy nem fogadjak el a kartyamat.

DRM is theft

(#90) emvy válasza djculture (#86) üzenetére


emvy
nagyúr

Vannak elektronikus fizetesi megoldasok, amelyeknel nem szukseges egybol kapcsolatba lepni a kozponttal. Lasd pl. az Oyster kartyak a londoni tomegkozlekedesen.

while (!sleep) sheep++;

(#91) lionhearted válasza Petya25 (#83) üzenetére


lionhearted
őstag

És amint ez kiderült, az emberünknek lesz egy zárolt számlája, és egy rendőrautó az ajtója előtt. Mert a mobil terminál nem fog pénzt nyomtatni, azaz neki is van számlája valahol, ahol igazolta magát...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#92) dabadab válasza Degeczi (#88) üzenetére


dabadab
titán

"mint a kártyáról így leszedhető max. 5e Ft"

Amit aztan meg lehet reklamalni a banknal, illetve amugy is (a leszedok szempontjabol) kenyelmetlenul jol dokumentalt az utja (legalabbis egy darabig mindenkeppen).

(#90) emvy: vagy akar dombornyomott kartyak (amik azert dombornyomottak, mert regen indigos papirra gorgoztek at a kartyaadatokat, igy aztan total offline modon lehetett hitelkartyaval fizetni - mondjuk en eletemben egyszer talalkoztam ilyennel).

(#91) lionhearted: azert ez nem feltetlenul igy mukodik, lehet szamlan levo lopott penzbol is keszpenzt csinalni, csak maceras meg koltseges. Komolyan, jobban megeri elmenni dolgozni, mint egy kicsit is lebukasbiztos modszerrel otezerforintonkent penzt lopkodni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#93) Degeczi válasza franconero (#87) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Mert milyen szempontból hátrányos az számomra, ha az adóhatóság ki tudja keresni, h egy hónapban pontosan 37523 Ft értékben tankoltam, 7811-ért vettem pelenkát, stb?

Márpedig a többség ilyen tételeknél ragaszkodik a KP-hoz, nem narkóvásárlásnál...

Fizetésnél így ez aligha komoly érv (az más kérdés, ha már a jövedelem is feketén jött, KP-ben)

(#95) emvy válasza dabadab (#92) üzenetére


emvy
nagyúr

A parom ket helyen talalkozott ilyennel: valami elhagyatott uj-mexikoi utszeli hamburgeresnel, meg egy taxiban Nemetorszagban -- utobbinal asszem volt rendes leolvaso is, de nem mukodott, keszpenz meg nem allt rendelkezesre, ugyhogy vegulis elhitte, hogy a magyar dombornyomott kartyat leindigozva majd megkapja a penzet (megkapta..).

while (!sleep) sheep++;

(#96) emvy válasza #98454784 (#94) üzenetére


emvy
nagyúr

Ne hagyd abba -- teljesen izgalomba hozott az a kep, amelyen Kovacs Istvan fotorzs megkapja a real-time infot, hogy az elozo honaphoz kepest 30%-al novekedtek a tescos zsirszalonna-vasarlasaim.

Egyebkent tenyleg orulok, hogy ilyen jol all az allami informatikai infrastruktura -- sajnos multkor meg mindig az okmanyirodatol kellett papiralapu anyakonyvi kivonatot kernem, hogy aztan azt bemutathassam ugyanannak az okmanyirodanak. :(

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#97) #84221696 válasza -=MrLF=- (#4) üzenetére


#84221696
törölt tag

:DDD :DDD

(#98) dabadab válasza #98454784 (#94) üzenetére


dabadab
titán

A magazodas az arra hivatott, hogy komolyabban nezzenek ki ezek a dolgok?

"A NAV teljes, real-time rálátással rendelkezik a teljes bankkártyaforgalomról, a különféle kedvezmény és pontgyüjtő kártyák forgalmáról, mindenről, ami elektronikusan azonosítható vonallkóddal, mágnescsíkkal, chip-el."

Nem. Egyreszt erre nincs se torvenyi jogosultsaga, se infrastrukturaja, masreszt meg errol a NAV-osok se tudnak. De te nyilvan minden bizonnyal igen, mert, mert, mert... honnan is?

DRM is theft

(#99) lionhearted válasza emvy (#96) üzenetére


lionhearted
őstag

Ezekszerint érdekelt vagy a zsírszalonna vásárlásban! :Y Most megvagy! ;]

Tegnap még működött...

(#100) Plutor


Plutor
aktív tag

Nálunk a cégnél nincs senkinek sem kártyája. Mindenki kézhez kapja a fizetését.
Én személy szerint nem is vágyok kártyára. Mindenhol tudok gyorsan egyszerűen fizetni.
Egy előnye lenne,hogy a számlák befizetéséhez nem kéne csekket feladnom.Viszont csekken nem tudnak tőlem többet levonni,mint ami jár. :D
(legutóbb is 2 tizedes jeggyel elírták a fogyasztásomat,ha banki utalással ment volna,akkor szaladgálhatnék a pénzemért,mire visszakapom.)

Bankkal akkor fogok kapcsolatba kerülni,ha végre megszüntetik a készpénzt.A svédek már jó irányba tartanak.
Megszűnne a szürke,fekete gazdaság,nem lehetne könnyen korrumpálni senkit. :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.