Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) pit stop válasza obligat (#500) üzenetére


pit stop
addikt

Össznemzetileg előrébb lennénk, ha fehér lenne a gazdaság, és akkor ez sem lenne gond (persze ésszerű adó kulcsok mellett). De ha valakinek van takargatnivalója az úgy sem bankon keresztül fogja intézni ezeket, ha meg nincs, akkor rajtuk keresztül biztonságosabb (OBA miatt), mintha kp-zel lófrálnál.

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#502) Pötyi válasza obligat (#500) üzenetére


Pötyi
őstag

Nagy igazságod van, mert ha működne cilvil kontroll az állam felett, akkor ilyesmi nem történne. Normális országban az állam az állampolgárért van, nem pedig ellene.

QNX is cool!

(#503) hcl válasza Pötyi (#502) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Mondj 1 ilyen helyet!
Az egy dolog, hogy nekem nem gond jelenleg hogy mit tárolnak a bankkártyámról. Kitörölhetik az adataimmal, amiket amúgy is tudnak :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#504) obligat válasza pit stop (#501) üzenetére


obligat
senior tag

Amíg nem fehér a költségvetés, addig semmilyen morális alapja nincs a parlamenti parazitáknak a fehér gazdaságon rugózni. de inkább hagyjuk is.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#505) pit stop válasza obligat (#504) üzenetére


pit stop
addikt

Sokszor szokták mondani, hogy akik ott vannak ők az adott társadalom kicsiben :U

Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

(#506) vzozo válasza obligat (#504) üzenetére


vzozo
senior tag

Ugyanmár, ez csak egy (roppant átlátszó) kifogás.

Kb. azzal van egy szinten, amikor az "elmúltnyolcévben" teli pofával böfögték egyes közszereplők és vállalkozók, hogy ők "ezeknek" egy kanyi adót nem fizetnek, és vitték a cégeiket Szlovákiába, meg vették a német és szlovák rendszámos autókat.

Aztán most, hogy már lassan 5 éve vége van az "elmúltnyolcévnek", ugyanazok az emberek ugyanolyan külföldi cégekkel operálnak, és ugyanúgy külföldi rendszámos autókkal furikáznak.

(#507) obligat válasza vzozo (#506) üzenetére


obligat
senior tag

Mondanék egy afféle viccet.

Repül a sas a mező fölött, csakhogy hátrafelé.
Nézi a nyuszika, sehogyan sem érti.
-Sas koma? Te mit csinálsz? Jól van ez így?
-Jajj nyuszika, demokrácia van, mindenki úgy csinálja, ahogyan akarja, próbáld ki Te is!
Nyuszi gondol egyet, miért is ne, elindul rükvercben szaladni betyárul, pont az erdő felé.
Ott áll a medve, látja a nyuszikát jó iramban közeledni, ráadásul tolatva.
Ő is gondol egyet, előkapja a szerszámot, irányba állítja, így várja a nyulat, aki nemsokára meg is érkezik, rá is cuppan fenékkel.
A nyúl hirtelen azt sem tudja most mi van, csak azt érzi hogy fáj az alfele de cefetül, valamint a mélységes zavarodottságot, merthogy ilyen nyúllal még nem történt. Lekászálódik a medve lécéről, megy vissza a rétre, a sas még mindig ott szálldos.
-Na nyuszika, milyen a demokrácia?
-Jajj sas, zavarban vagyok, fáj a fenekem, mert megdugott a medve.
-Hja nyuszika a demokrácia más lent és más fent.

Amúgy adót fizetni nemcsak "ezeknek", bármelyiknek vétek. Komolyan mondom, a tanároktól, tűzoltóktól, mentőktől nem sajnálom, sőt nekik adhatnának sokkal-sokkal többet is, de mindenki másra csak elpocsékolt pénz, és ez még így is csak az, ami a mutyik után megmarad. ;D

[ Szerkesztve ]

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#508) ceia válasza obligat (#507) üzenetére


ceia
őstag

+1, hozzátéve: Én a nem jó tanárokat páros lábbal rúgnám ki.

        it's more fun to compute

(#509) vzozo válasza obligat (#507) üzenetére


vzozo
senior tag

Mondom: lehet kifogásokat keresni, meg nyugtatgatni magadat, hogy miért csalsz, hazudsz és lopod meg adócsalással az államot, és így közvetve a honfitársaidat. Mindent lehet.

De attól még undorító lopás lesz. Egy hazafi azzal is hazafi, hogy adót fizet. Akkor is, ha ez neki nem tetszik. Akkor lehet másik országot keresni. Pont.

(#510) DrTechnoid


DrTechnoid
őstag

A magyarok maradnak a készpénzes fizetésnél

Kivéve én meg még itt rajtam kívül jópáran , mert én rettenetesen sérelmezem még azt is hogy nem teszik kötelezővé a kereskedők felé hogy lehessen kártyával is fizetni egy üdítő + kv kombó elfogyaztása után , ne csak a kp-t követelje a 'tulaj', meg hogy unottan tegye szét a kezét hogy pultos csaj hogy "csak kápé!". Minden biszb@aszlóf@sz kötelezően , betartandóan elő vagyon írva a kereskedők számára, de egy ilyen ésszerű dolog mint a kártyahasználat az bizony nincs. Jómagam rendkívül fogékony vagyok az újdonságokra, gyakorlatilag azonnal használom is ami ésszerű határok között elérhető számomra, és szinte fizikai fájdalmat érzek hogy a mindennapi életben a maradiság és a "mer mexotam "milyen brutális méretekben van jelen, és mivel a cikk a magyarországi viszonyokat taglalja, nyugodtan ki lehet jelenteni hogy ebben is a béka ülepe alatt leledzünk.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#511) Tirexi


Tirexi
addikt

PayPal-t a népnek!

(#512) zseko válasza DrTechnoid (#510) üzenetére


zseko
veterán

Bár én is előnyben részesítem a kártyás fizetést, de azért tisztában vagyok a ténnyel, hogy így jelentős mértékű pénzt lopnak el tőlem a bankok és az állam a kártyahasználat során kényelmi díj címén.

HR24.hu

(#513) ceia válasza DrTechnoid (#510) üzenetére


ceia
őstag

LOL Akkor nagy szerencséd van, hogy nem vagy szegény, mert úgy nehéz lenne követni az "újdonságokat", és amiatti fizikai fájdalmadban állandóan ordítanál. ;]

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#514) vzozo válasza zseko (#512) üzenetére


vzozo
senior tag

Azért azzal remélem tisztában vagy, hogy I. Viktor és a nagy bank-háborúk kora előtt léteztek az átlagember számára is elérhető valódi nullaforintos számlacsomagok, minimális vagy nulla kártyadíjjal, nulla havidíjjal, nulla utalási, nulla pénzfelvételi és nulla kártyahasználati díjjal.

Ezek mondjuk most is elérhetőek csak egy jóval-jóval szűkebb körnek.

Csak hogy a teljes valóságában lássuk a történetet.

(#515) obligat válasza vzozo (#509) üzenetére


obligat
senior tag

Nincs semmi baj sz adófizetéssel, csak nem oda kerül, ahová való. Ahová meg kerül oda inkább nem. Mert a helyzet az, hogy aki becsületesen játszik, az nagyságrendekkel nehezebben boldogul, ha egyáltalán. Saját munkaerejével, kreativításával, kitartásával egy halom semmire sem való léhűtőt tart el, és engedtessék meg nekem, csúnya dolog belátom, de igaz, az emberek nem egyenlők (szerintem).
Hol lennék például én egyenlő egy elemiből kibukott lusta féreggel, aki életében semmit nem csinál, csak morzsolja a napjait, és hízik az én munkám árán? Vagy azzal a politikussal, akinek minden gondolata a közpénzek hazajátszása, de amúgy emberileg egy nulla?
Régi okosság, de véleményem szerint aki nem dolgozik, az ne is egyék. A kötelezőt fizesse be az ember az is oké. Csak sok, mert nagyon kevés embernek kell nagyon sokat így-úgy eltartani, és a nagyon sok tetején nagyon nagy étvágyú, pofátlan piócák ülnek, akik munka nélkül, ám hatosággal, törvényekkel megtámogatva élősködnek azon a kevésen.

Mindegy, telefonról kifejteni vakulás, majd talán egyszer.

--==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

(#516) forestia válasza obligat (#515) üzenetére


forestia
tag

+1

(#517) Gábor0 válasza DrTechnoid (#510) üzenetére


Gábor0
tag

Tudod te azt hogy egy kereskedőnek nem kis pénzébe kerül az,
hogy valaki bankkártyával fizessen?

(#518) olbaidhun


olbaidhun
őstag

Milyen igaz:

"nagyon kevés embernek kell nagyon sokat így-úgy eltartani, és a nagyon sok tetején nagyon nagy étvágyú, pofátlan piócák ülnek, akik munka nélkül, ám hatosággal, törvényekkel megtámogatva élősködnek"

+1
Nagyon!

7o/638-9O93 ► Telón érsz el leghamarabb \_(ツ)_/

(#519) DrTechnoid válasza Gábor0 (#517) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Nagyon jól tudom mert rengeteget eszem étteremben, sokat járok bárokba pubokba, és nyilván tisztában vagyok vele hogy a kápé az igazi az üzemeltetőknek.Ez a nézőpont az ő szemszögükből értető. De itt vagyok én a vásárló, és ha belépek egy olyan helyre ami arra hivatott hogy engem kiszolgáljon, enni-inni adjon, és én ezért cserébe fizetőeszközt adok, akkor vállalja azt is hogy a pénzemért cserébe az általam igényelt elvárást teljesítse. Már neharagudj de az engem egyáltalán nem érdekel hogy neki a bérleti díjon felül fizetést kell adnia a dolgozóinak, és minden biszbaszra adót-díjat-satöbbit kell(ene) fizetnie, és én a mocskos vásárló még jövök azzal a kibaszott huszonegyedik századi brutális igényemmel hogy ezeken felül még bakkártyával fizetnék. Szóval szerinted minden elfogyasztott ebéd előtt érdeklődnöm kéne az aktuális havi forgalomról,és ha nem üt meg egy bizonyos szintet akkor saját plusz költségre vegyek le kápét egy ATM-ből és inkább azzal egyenlítsem ki a számlát? Ezek után sem fogok sírva fakadni a legtöbb étteremtulaj 'sanyarú' anyagi helyzete miatt.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#520) liksoft válasza DrTechnoid (#519) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az elméleted ott bukik, hogy a kp fizető ereje nagyobb. Ugyanis ha a kártya használatával csökken az eladónál a pénz értéke (nálad meg a felvételkor), akkor ugyanaz a leírt összeg kp esetén többet ér mint a kártyánál. Ha ez a különbség megszűnik, majd akkor térhetünk vissza a "szeretem - nem szeretem" kérdésre. Addig simán gazdasági oldala van.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#521) Pikkolo^^


Pikkolo^^
addikt

Ma a CBA-ban készpénzzel fizettem volna, mire unottan mondja a pénztáros, hogy nincsen kisebb, nem tud visszaadni. Azért ha várásolok X-ért és 4X összefű pénzzel fizetek tudjon már visszaadni. Odaadtam a kártyát, mert azzal nincsen ilyen gond. Ennyit a KP-s vásárlásokról.

(#522) szab.tam válasza Pikkolo^^ (#521) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én meg tudok egy másik történetetet.

évekkel ezelőtt volt.
fogarasi úti tesco, tél, rohadt nagy hóesés.
ott áltak az emberek, és nem tudtak a pénztáraknál kártyával fieztni.
totál behalt a rendszer.

úgy néztek egymásra a pénztárosok és a kártyával fizetni kívánó vevők a csodára várva, mint amikor dévényi tibibácsi kifogta az aranyhalat.

én meg szépen odamentem, kp-val kifizettem, és eltoltam a szekeret.

most ez kb olyan sűrű, mint amikor egy cba-ban nem tudnak visszaadni.
de kártyás fieztés esetleges lebénulásából adódóan kicsit nagyobb gondok lehetnek majd a jövőben.
legalábbis nagyobbak, mintha nincs váltópénz...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#523) Pikkolo^^ válasza szab.tam (#522) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Csak pislogott volna az eladó, ha azt mondom, köszönöm, nem kérek és elmegyek a terméket pedig otthagyom. Többször van, hogy nem akarnak visszadni, mint a kártya bénulás dolog.

(#524) szab.tam válasza Pikkolo^^ (#523) üzenetére


szab.tam
nagyúr

igen.
most valóban így van.
de amikor majd a kp-t majdnem teljesen, vagy teljesen leváltja az elektronikus fizetés, akkor elképzelni nem tudják az emberek, mi történik egy akár csak pár órás lebénulástól.

és nekem pl. kétségem sincs, hogy ez meg fog történni.
hosszúsága, gyakorisága, így a károkozása csak a kérdés.

de ez szubjektív módon megint csak a jövőkép és bizalom kérdése.
amit majd a jövőben való megtapasztalás tud igazolni.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#525) #72042496 válasza Pikkolo^^ (#523) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én 10-ből 9-szer a távolsági buszon jártam úgy, hogy kifogytak az apróból, de ott a legjobb tudomásom szerint sajnos nincs is lehetőség kártyával fizetni.

Boltokban is* - legalábbis én azt tapasztaltam - sokkal gyakoribb az, hogy nem lehet / bizonyos összeg alatt nem lehet kártyával fizetni, mint az, hogy nem tudnak visszaadni. De szerintem ha az ember egy kicsit is rugalmas, akkor ebből semmi probléma nincs.

Kisebb boltokban, persze. De ilyen helyeken még akkor is sokkal gyorsabb a bevásárlás, ha a készpénzes fizetés esetleg tovább tart, mint a kártyás (de nem tart tovább).

[ Szerkesztve ]

(#526) Gábor0 válasza DrTechnoid (#519) üzenetére


Gábor0
tag

A készpénzfelvétel díjmentes 150 ezer forintig 2x. Sőt pl. a K&H-nál nincs is összeghatár.
Mellesleg nem egy nagyforgalmú étteremre vagy hipermarketre gondoltam, mert ott "ősidőktől" lehet
kártyával fizetni és ha mégsem az 99%-ban nem a kereskedelmi egység hibája.
Hanem a banké, netszolgáltatóé vagy a kártyáé. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.