Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Entryy


Entryy
aktív tag

Azt miért nem említik meg soha ebben a témában,hogy 2-12% extra költséget jelent az eladónak ha valaki kártyával fizet nála vásárlásonként? (A visa, a mastercard, a maestro, amex hatalmasat kaszálnak) És akkor még ott a terminálok havi előfizetési költsége és néhány esetben a bérlete.
Talán ezt kellene lecsökkenteni vagy teljes egészében a vevőt "büntetni" vele nem az eladót és akkor kitisztulna a kép

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#2) zoli62


zoli62
addikt

Pedig a bankkártyás fizetés az átutalással szemben illetékmentes is.

(#3) SzalaiG válasza Entryy (#1) üzenetére


SzalaiG
addikt

Miért is kell fizetnem, h megkapjam a fizetésem? :F :Y :W

Azért mert fizetek fizessek? Abszurd. :(

(#4) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Hasi tasi nem kér kódot! :DDD

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#5) Bici


Bici
félisten

A cikk szerintem pont rossz szemszögből közelíti a dolgokat.
Úgy állítjátok be, mintha ez csak a lakosság hibája lenne. Egyáltalán miért baj, hogy készpénzzel fizet a lakosság?

Egyébként az okok között kell keresni a következőket is:
- sok helyen még mindig nem lehet fizetni bankkártyával (pl. kisboltok, piacok, fagyis bódé, pár kaja rendelős hely). Ha meg ezek miatt úgyis van nálam pénz, akkor meg minek kártyázzak?
- pár helyen drágább bankkártyával fizetni. pl. ismert számítástechnikai bolt a Nyugatihoz közel.
- élelmiszer boltokban pl. az 50 év feletti nénik kb. ötször annyi ideig kezelik a kártyát, mint a készpénzt. "Jajj, Irénkém, hogy is volt ez az izé, mit kell nyomni most?"

Paypass-os kártyák:
- Nem lehet, hogy itt elsősorban a bankok a sárosak? Az én bankomnál pl. csak hitelkártya lehet paypass-os. Sima bankkártya nem.

Egyébként az emberek tájokoztatása sem könnyű az újdonságokról, hiszen a postán érkező értesítések a kukában landolnak olvasás nélkül a többi napi 30db szeméttel együtt, az email értesítésekre meg csak az iratkozik fel, aki nem tudja, hogy kel leiratkozni. Tudom, biztos van az országban 17db kivétel. :D

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Őszintén szólva szerintem jobb is, ha maradnak a készpénznél. Lehet, hogy nem olyan biztonságos a tolvajokkal szemben mint egy bankkártya, ellenben nem kell automatáktól függeni, akkor és ott fizetsz vele ahol akarsz, ingyenesen férsz hozzá a saját pénzedhez -elég szomorú, hogy még ezt is megcsapolják a bankok meg az állambácsi-, a bank sem tud ilyen-olyan indokkal lejmolni, és pontosan tudhatod mindig, hogy mennyi pénzed is maradt még. A bankszámla szerintem csak arra jó, ha mondjuk interneten szeretnél venni valamit külföldről, esetleg egy távolabbi ismerősöd kér kölcsön, és nem tudtok találkozni, vagy hasonló.

Nyugodj békében Integra!

(#7) paramedic válasza Entryy (#1) üzenetére


paramedic
aktív tag

A kp-t kezelni, tárolni, szállítani, őrizni is kell, mindezek költségét azért ne felejtsük el.

(#8) Entryy válasza SzalaiG (#3) üzenetére


Entryy
aktív tag

Nem.
Kps ár X
Kártyás ár X * 1,05

Rosszul írtam.
Kártyás ár: X
Kps ár: X*0,96

Dönthetsz, hogy szeretnél fizetni.

Az a plussz, nem a kereskedőjé, hanem a te hóbortod amiért kártyát használsz és igénybe veszed a visa maestro stb szolgáltatását.
Miért az eladó fizeti ki azt a szolgáltatást amit te használsz?

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#9) gtasystem


gtasystem
őstag

nekem pl. érintésmentes kártyám van de eddig talán egyszer használtam így, és kifejezetten zavar a tudat hogy a beavatkozásom nélkül leszedhetnek róla kisebb összeget.. :U
tehát én ezt abszolút nem tartom olyan csodálatos fejlesztésnek..
amúgy pedig a kp használatnak okai vannak, inkább azokat kellene megszüntetni és nem a lakosságot okolni..

http://db.tt/fdsEa7Ff <--itt regisztrálj és nem bánom meg..:-)

(#10) shadow1901


shadow1901
aktív tag

-10-20-30 Ft mert használod a kártyád, akár 5000 Ft-os tételnél is. Ellenben leveszed a 150k-t ingyen, megspórolsz 30x10-20-30 Ft-ot. Meg az esetleges pénzmozgásoknál kapott SMS-ek díját. Legrosszabb esettel számolva havi 900 Ft, SMS nélkül. Buszjegyet nem vehetsz, HA!-n nem vásárolhatsz ( ;] ), nem veheted meg a szomszéd DVD lejátszóját. Aki a farhátat veszi mert olcsóbb, hiába hogy a csontot fizeti ki, az megszámolja azt az évi 12k-t is. Meg az is, aki nem farhátat vesz. Szóval nem biztos, hogy tudatlanság, inkább nem dobáljuk feleslegesen ki a pénzt.
Szép meg jó, csak drága!

[ Szerkesztve ]

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#11) Pötyi válasza Entryy (#8) üzenetére


Pötyi
őstag

Ez azért nem ilyen egyértelmű, mert egy termék ára _nem_lehet_ eltérő csak amiatt, hogy te készpénzzel, vagy kártyával óhajtod-e kifizetni. Vagy az egyik, vagy a másik fizetési mód diszkriminatív lenne a másikkal szemben.

Értem én, hogy a bankkártyának van egy költsége, de akkor se.

Sőt! Hol érdekel engem? Már az is sok, hogy tisztában vagyok a hátterével! Nem is én döntési jogköröm, hogy megoldást találjak rá! Legyen ez a boltok, meg a bankok problémája!

QNX is cool!

(#12) lionhearted válasza Entryy (#8) üzenetére


lionhearted
őstag

Azért, hogy én úri hóbortomból kártyahasználatra adom a fejem, ezért én a banki szolgáltatás árát fizetem.

Azért, hogy a kereskedő pedig tudja fogadni az úri hóbortos embereket is, azaz várhatóan több vevője legyen, nagyobb forgalommal, azért pedig ő fizet meg egy szolgáltatást. Neki sem kötelező sem őket fogadni, sem kereskedőnek állni.

Megnézném azért, hogy kp kezelését, őrzését, vagy befektetését hogyan oldanátok meg ingyen... semmi nincs ingyen.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#13) Entryy válasza lionhearted (#12) üzenetére


Entryy
aktív tag

És Pötyi:

Én mint kps vevő miért kényszerülök kifizetni egy olyan többlet árat ami kalkulál a kártyás vásárlók extra költségvonzatával?

Mert gondolom az mindenkinek tiszta, hogy néhány rögzítettáras ágazatot leszámítva nem a kereskedő hasznának rovására fog ez menni.

arról meg még nem is beszéltünk,hogy a jutalékot a kártyaszolgáltatók a brutto árbevételből számolják

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#14) lionhearted válasza Pötyi (#11) üzenetére


lionhearted
őstag

Az egy dolog, hogy a kártyás fizetésnek van egy költsége, de a kp-s fizetésnek is. Ne gondoljuk már azt, hogy a boltnak nem számlája van... az a bolt időnként valamilyen módon elfogja juttatni a kp-t az egyik bankhoz. Az utaztatásnak is van költsége, az őrzésnek is, a kirablás kockázatának is, mind útközben, mind a boltjában. Természetesen, ha fizeti a biztonsági céget, akik pénzszállítóban elviszik, akkor a kockázata 0 (mert azt állja a szállítócég / biztosító), de fix díja lesz...
Arról nem is beszélve, hogy az alkalmazott csak simán zsebretesz néha belőle...

Lehetne még ezt az oldalt is ragozni.

@Entryy: Miért is kell nekem kifizetni a génégyes szolgáltatásait az árba építve, amikor én nem kpval fizetek?

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#15) .mf válasza Bici (#5) üzenetére


.mf
veterán

Egyetértek. Műhiszti.

Plusz:
"Még rosszabb a helyzet az érintés nélküli fizetésre alkalmas eszközök terén, ezzel a lehetőséggel a technikai újdonságokra az átlagosnál amúgy nyitottabb internetezőknek is csupán 18 %-a élt már legalább egyszer. A terjedésük útjában nemcsak a megszokás, hanem "

- hanem az, hogy ha elveszik vagy ellopják, akkor a készpénzzel ellentétben nem csak a tárcában lévő, hanem a teljes bankszámlát le lehet apasztani 5k-nként, amíg le nincs tiltva. Ki az a hülye, aki ennek tudatában használná?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) FishAir


FishAir
senior tag

Én már eleve kerülöm az olyan helyeket, ahol nem lehet kártyával fizetni. Nem hiszem, hogy földhöz vág egy céget egy ilyen költség, viszont vevőt meg veszíthet vele és az hosszú távon károsabb lehet. Én élelmiszer kereskedelemben dolgozok és hát nálunk is van bőven olyan, hogy egy doboz gyufát is kifizetnek kártyával, ami elhihetitek, hogy nem igazán éri meg nekünk. Ha meg nincs terminál, akkor soha többet nem fog bejönni semmiért. Régen az volt a divat, hogy kiírták a kedves kereskedő kollégák, hogy 3000Ft alatt nem lehet kártyával fizetni. Csakhogy 2x körbejárt a fogyasztóvédelem és elkente egy-két ilyen embernek a száját. Volt aki tudomásul vette, volt aki visszaadta a terminált. Ennek az új formája, most a nem tudok kedvezményt adni és a drágábban adom a kártyás vásárlóknak szituációk. Én két nagyon kedvelt műszaki boltomat hagytam ott emiatt, hogy nem lehet kártyával fizetni. És pl a tízóraimat is már más helyen veszem. :) Kp-t csak akkor szoktam felvenni, ha mondjuk jön valami szaki és máshogy nem tudom kifizetni, tehát kb egy évben 2x. A kp és a csekk a nyugdíjasoknak való szerintem. Tizedikén meg elsején mindig röhögök mikor meglátom a hosszú sorokat az automatáknál. Ja és az aprópénz meg a legundorítóbb dolog a földön.

iDontcare

(#17) Spectrum


Spectrum
aktív tag

Valahogy én is több készpénzt használok egy ideje. Mondjuk azért, mert másfél éve még ingyen utaltam (és készpénzt is ingyen vehettem fel összeghatár nélkül). Aztán amióta nekünk olyan jó lett azzal, hogy a csúnya bankokat megregulázták, már havidíjat, utalási jutalékot és minden egyebet kell fizetnem a netes fizetéskor, a webshopoknál meg még mindig az utalás a nyerő, netes kártyás fizetés vagy nincs, vagy drágább. Ezért inkább adom a futárnak azt a párszáz ft különbséget készpénzben utánvétkor, minthogy a banknak menjen. :(((

(#18) Rickazoid


Rickazoid
addikt

Bár én használom mert sokkal egyszerűbb, de drága. Hiába nem kerül pénzbe maga a fizetés, az SMS értesítés már felár, annak a havi díja is felár, a számlavezetés havi díja tízszer annyi, a kártyavezetésnek meg igen magas éves díja van. Minimálbér mellé marhára nem éri meg.
Ráadásul még Budapesten sem mindenhol fogadják el (jó példa a Népliget), az ország többi részében meg több helyen nem fogadják el, mint ahol igen. A nem túl jó bérezések miatt népszerű kínai boltok közt például ritkaságszámba megy, emellett buszokon se lehet vele fizetni és igen sok vasútállomás se fogadja el. Sőt, még az egyébként luxusnak számító taxik közül se tudok olyanról, amiben lehetne kártyával fizetni, holott igen logikus lenne.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#19) Entryy válasza lionhearted (#14) üzenetére


Entryy
aktív tag

Ez csak feltételezés a G4.
Ha dolgoztál már valahol akkor tudod,hogy ahol pénzszállító céget kell igénybe venni az multi és ott mások a számok.
Egyedi szerződéseket kötnek a bankokkal stb.
nem úgy mint a kis- és középvállalkozások.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#20) lionhearted válasza .mf (#15) üzenetére


lionhearted
őstag

Jajj, ne legyél már ennyire hater.
Ha van rajta CVC kód, akkor a vásárlás keretéig simán meríti netes vásárlással is. Ami általában nem 5k... ki az a hülye, aki ennek tudatában olyan kártyát használ, amin van CVC?
Ezenfelül 10k a tiltás, valószínűleg még aznap, tehát max 5k-t bukhatsz pluszba, szerintem nem az 5k miatt kell sírni... na meg azt vissza is lehet kapni, ha tudjuk igazolni, hogy nem mi voltunk. Persze időben kell hívni a rendőrséget / bankot.

Ez pedig semmilyen esetben nem működik a tárcában lévő pénzösszegre, azt egyszer és mindenkorra bebuktad.

@Entryy: Feltételezés, tény. Ahol meg nincs, ott meg a lopás kockázata kerül pénzbe. Ezt ki is fejtettem, ugyanabban a hszben. Mindegy, hogy a kockázatot te állod, vagy díj ellenében más.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#21) FAR


FAR
tag

muszáj áttérni a kártyás megoldásokra, ha nem akar az ember mindenre ráfizetni. itthon 1x adózol mikor megkapod a fizud, aztán adózol belőle mikor felveszed a kp-t. ha kártyával fizetsz jobban jársz, de nem mindent lehet kártyával elintézni, és van olyan dolog, amiről pedig nem szeretnél h a kedves leselkedő kormány/adóhivatal tudjon.
én személy szerint a pénzem nagyját nem tartom bankban a pénzem, mihelyst megjött a fizu felveszem, és más dolgokban forgatom magamnak, így tuti h nem a bank meg a kormány nyúlja le, amiért keményen megdolgozok, hanem a pénzem NEKEM dolgozik. mert ugye ha benthagyod a banknál kamatozni, akkor még kamatadót is leemelnek pofátlanul. és persze szinte semmit nem kamatozik egyébként sem...

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#22) canniball válasza shadow1901 (#10) üzenetére


canniball
nagyúr

Ezt meg honnan szedted? Vagy ha tényleg így van akkor ritka sz@r csomagod van. Én ahol tehetem kártyával fizetek, semmiféle plusz költsége nincs. Kp.-t csak annyit veszek fel amire tényleg szükségem van egy hónapban, közel sincs a 150k-hoz így az is ingyenes.

A cikkhez kapcsolódva: egy másik "gátló tényező", hogy a paypass terminálok hol működnek hol nem mint a mesében...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#23) lionhearted válasza FAR (#21) üzenetére


lionhearted
őstag

Ezt hívják adócsalásnak, kérlek ne fejtsd ki a továbbiakban.

Tegnap még működött...

(#25) Entryy válasza lionhearted (#20) üzenetére


Entryy
aktív tag

Inkább mindegy.
Átolvasva a többi hszt nem érdemelsz karaktert.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#26) FAR válasza lionhearted (#23) üzenetére


FAR
tag

milyen adócsalás?:D az ember nem veheti ki a pénzét és forgathatja abban, amiben akarja? mi ebben az adócsalás magyarázd már el?

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#27) lionhearted válasza Entryy (#25) üzenetére


lionhearted
őstag

Így vág vissza, akinek nincs több érve.
Durva!

De lehet, hogy csak a közgazdaság nem az erősséged. :U

A kockázat pénz, így is úgy is. Akkor is, ha csak a sarki fűszeres. Őt is ki lehet rabolni, neki is lehet 1 alkalmazottja, aki le tudja nyúlni. Ez pénz, ha tetszik, ha nem. Neki is van egy széf hátul, amire adott esetben van biztosítás is. Ez is pénz.
Kettőnk közül szerintem te lehetsz az, aki nem járt ilyesmi munkahelyen. Sem iskolában, ahol ezt oktatják.

@FAR: Abban forgatod, amiben akarod. De az abból szerzett jövedelem épp úgy adóköteles marad. Legalább is, amíg állampolgár vagy. A kamatadó passzív jövedelem-adó...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#28) Degeczi válasza Entryy (#8) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Naív vagy: természetesen a banki kártyaterminálszerződések egyik kiemelt pontja, h a kártyás vásárlók felé alkalmazott ár nem lehet magasabb, mint KP esetén...

Másrészt a KP használat sincs ám ingyen a kereskedő részéről!
Hiszen a pénzt őrizni kell, bizonyos kasszaegyenleg fölött akár napközben is szállítást végezni a bankba, és a lopás/tévedés/rablás esélye is nagy.

Arról persze lehet elmélkedni, mennyire jogosak a kártyaterminálok költségei - de manapság már az a hóbort, ha vki a KP fizetéshez ragaszkodik ott, ahol maga is jobban járna kártyával.

(#30) zone válasza Szatyor95 (#6) üzenetére


zone
őstag

"A bankszámla csak arra jó, ha egy távolabbi ismerősöd kér kölcsön."
Ez kész. :DD

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#31) Entryy válasza lionhearted (#27) üzenetére


Entryy
aktív tag

Én ezt csinálom zsenikém és nem is rosszul...

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#33) lionhearted válasza Entryy (#31) üzenetére


lionhearted
őstag

Köszönöm a megszólítást, de most már tényleg érdekelne, hogy te mint szakmabeli, hogyan látod? Ingyen van a kp kezelés, soha, semmi nem kerül pénzbe (kezeléssel, őrzéssel, lopással, továbbadással kapcsolatban), csak a mocskos bankterminál?

Max kis alkalmazott, vagy rakodómunkás lehetsz, abban mondjuk lehet tényleg, hogy jó...
Viszont érveket, tényeket továbbra sem hoztál. Csak azt, hogy jobban tudod, és punktum.

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#34) tomazin válasza Pötyi (#11) üzenetére


tomazin
veterán

aztakutyamegamacska

ezek szerint Te még sosem vettél repjegyet, vagy fizettél szállásért neten ugyi?
még a kártya típusa szerint is más díjat számol fel. MC? +2eur VISA? +3eur
a kereskedő meg nem szeretetotthon, ha azt látja, hogy 100ból 90 kártyával fizet, akkor rá lesz rakva a termékre a 20-30ft.
jajj hogy te már fizettél azért hogy van bankkártyád? azért is fizetni fogsz, hogy használod. ott vagy lehúzva ahol nem szégyellik.

ez az egész meg semmi más csak az emberek hülyítése (alattad hozzászóló, hogy csak a nyugdíjasok használnak kp-t) hogy termelje a pénzt a banknak. még szerencse, hogy nem mindenki ül fel annak amit a tv/net-n lenyomnak a nagy modern torkán.

(#35) mrhitoshi válasza Bici (#5) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Sokkal egyetértek. Én élvezném az NFC adta lehetőségeket, de mégis hol használjam ?
Ugyan így vagyok a paypallal is, stb... Használnám, de mégis hol ? :W

PS4

(#36) edari


edari
őstag

Én személy szerint rühellem a kp-t, amikor csak lehet kártyát használok, nem igazán érdekel h az eladó emiatt milyen plusz költséget fizet. Most nyár végén kapom a paypass-os kártyámat automatikusan (otp), kipróbáltam az otpay-t is. Kp-t, már csak nyűgnek érzem a zsebembe.

(#37) Bici válasza mrhitoshi (#35) üzenetére


Bici
félisten

Én is élvezném, ha lenne hol, de addig nem csinálok NFC-s kártyát, amíg csak hitelkerettel együtt adja a bankom, vagy mehetek át másik bankhoz, ahol mindenért fizetni kell. :N

A paypal nálam is csak ebay-en meg a domain szolgáltatómnál használom. Mondjuk az ingyen van, így nem fájt csinálni egyet.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#38) lionhearted válasza tomazin (#34) üzenetére


lionhearted
őstag

Eszedbe sem jut, hogy azzal a különböző szerződéseket is ki lehet egyenlíteni? MC-vel jobb szerződése van, Visa-val rosszabb. Saját márkás kártyával meg a legjobb...

Az persze igaz, hogy ott vagy lehúzva, ahol lehet, nem non-profit cégek ezek. De szerencsére szabadpiac miatt versenyben is vannak.

És nem a semmit adják cserébe. De ez szélmalom harc veled is, ahogy látom.

Tegnap még működött...

(#39) FAR válasza #98454784 (#29) üzenetére


FAR
tag

itthon csak úgy boldogulsz, ha magad intézkedsz a pénzed sorsáról. aki a bankban hagyja, annak részvétem. finoman fejezted ki magad egyébként. mégha tényleg közbeszerzésre használnák fel az adót.. luxusvilla, futballvilágbajnoksági VIP hely stb. erre megy el az adód nagyrésze. és adózzak abból a kevéskéből is duplán-triplán?? lóf*szt.

NagyDOBOZOS PC játékokat keresek - "Say no to online codes!"

(#40) Degeczi válasza mrhitoshi (#35) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ebayen máshogy nem is érdemes fizetni csak Paypallal, mert az védelmet ad, ha simliskedne az eladó.

De itthon is van már, ahol lehet használni (pl. az Edigital, ahol az idei bevezetésnél még 3e Ft kedvezményt is adtak)

(#41) mrhitoshi válasza Degeczi (#40) üzenetére


mrhitoshi
veterán

Az interneten kb mindenhol azt használnám, ha lehetne. Ahol lehet, ott paypallal fizetek.

PS4

(#42) lionhearted válasza FAR (#39) üzenetére


lionhearted
őstag

Még ha igazad is van, hagyd már abba, kérlek. A saját érdekedben, a fórum és rossz esetben a hatóság fog ezért moderálni...

Egyébként a bankoknak is van befektetői / broker szolgáltatásuk, nem mindenki marad meg a 0.1% látkamat mellett. Vagy tartós befektetések, amikor 3 év után adókedvezményt, 5 év után adómentességet kap az ott létrejött jövedelem.
Ugyanígy lehet részvényekkel is kereskedni, vagy devizával is...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#43) zorzy4


zorzy4
őstag

Kp én is csak a bolhapiacokon használok, de ezért nem fog szerintem, még jó ideig kikopni a kp. Az viszont nagyon felháborít ha kiírják egy boltba, hogy ezer forint alatt nem lehet kártyával fizetni. És ez persze nem a spar vagy tesco, hanem az olyan kisboltok, ahol- egy régi példán érzékeltetve - az 59 danone joghurt dobozán is áthúzzák az árat és adják 80ftért. Ha enyi pluszt raknak egy termékre, akkor férjen bele ha 200ftot kártyával fizetek.

A világon csak kétfajta ember létezik, jó és rossz. Mobilmementók!

(#44) Béééla


Béééla
őstag

Miért nem fizetünk NFC-vel?
Mert B+ vagy nem kaphatsz NFC-s kártyát minden banknál(az nem is kell) vagy az NFC-s telódba nem kapsz NFC-fizetést támogató SIM-et sem. Akkor hogy a viharba használjam???

A kártya meg jó-jó, de amíg a rajta levő adatok elégnek bizonyulnak ahhoz, hogy neten bevásároljanak vele (mondjuk Bitcoint hogy nyoma se legyen) addig b-ák meg a PIN-t is. Meg a kontrollcé-kontrollvé nehézséggel másolható mágnescsíkot.

Bélabá

(#45) Lacee1986 válasza edari (#36) üzenetére


Lacee1986
senior tag

Én is így vagyok vele. Kp-t már szinte abszolút nem használok sehol, kivéve ha muszáj. A legtöbb dolgot úgyis neten vásárolom meg, nagybevásárlásnál kártyával fizetek, számlákat és a lakbért pedig levonják automatikusan a számlámról. 3 Havonta ezért fizetek kb. 4000 forintot. Durván lehúznak. :U

(#46) shadow1901 válasza canniball (#22) üzenetére


shadow1901
aktív tag

Valóban kicsit kisarkított volt a példa!
Minimálisat fizetek az sms szolgáltatásra, de mikor akkor is SMS-t küld, mikor belépek a netbankba, (kikapcsolható, de egyelőre hagyom, a biztonság miatt) meg minden pénzmozgásnál, utalás sms nélkül nem is lehetséges. Lehet, hogy a fizetés nem vesz le semmit de az értesítő smsnek bizony ára van. Azt meg nem lehet mindenhol kikapcsolni.

Kérdezz, bármit meg lehet oldani! | Inkább privátot írjatok!

(#47) Entryy válasza lionhearted (#33) üzenetére


Entryy
aktív tag

Ha visszaolvasnál, látnád, hogy én "csak" kérdezek. Legalábbis a témát illetően. Nem véletlenül.

Kezdem azt hinni, hogy te vagyJ. Richárdka.

[ Szerkesztve ]

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#48) lionhearted válasza Entryy (#47) üzenetére


lionhearted
őstag

Az vicces sztori volt. :)))

Nem csak kérdeztél, hanem azt javasoltad, hogy a kp-s ár legyen olcsóbb (x0.96).
Kérdezted, hogy miért fizetnéd a kártyásterminál plusz költségét. Én visszakérdeztem, hogy miért fizessem a kp kezelés költségét? Mire állítottad, hogy te szakmabeli vagy, én pedig tudhatnám, hogy génégyes nincs mindenhol. Itt lezártál mindent. Én ezenfelül kiemeltem, hogy a génégyes csak egy kockázatot vállal át, némi havidíjért. Természetesen, nem kötelező jelleggel. És azt az apró (bár nem unortodox) közgazdasági kiegészítéssel, hogy a kockázat pénzben mérhető. Mindamellett, hogy a lopási kockázat csak egy költség a többi között.

Tehát, ha csak kérdezel, és engem nem tekintesz szakmabelinek, én is kérdeznék, mint szakmabelit, hogy akkor hogyan is van ez? Ha tudod, hogy hogy megy ez, akkor miért kérdezel olyant, ami sugallja a rossz választ, ha pedig nem tudod, hogy hogyan van ez, akkor pedig miért nem fogadod el a választ? Ha nem fogadod el, akkor miért nem fejted ki, hogy miért nem? Ez lenne egy érdemi vita. Nem az, hogy "kár rád pazarolni a karaktert". Én is szeretném tudni, hogy miben tévedek...

[ Szerkesztve ]

Tegnap még működött...

(#49) Prevent válasza FishAir (#16) üzenetére


Prevent
aktív tag

Unom azt, hogy a kisboltok nem szolgálnak ki 4-500 Ft alatt ha kártyával fizetek mert nem éri meg nekik. Londonban már 2009-ben a legutolsó kis csöves helyen is lehetett kártyával fizetni..

Ha jól belegondolsz a "siker" szó jelentésébe, rá fogsz jönni, hogy az nem más, mint végigcsinálni, amibe belekezdtél.

(#50) FF23 válasza zorzy4 (#43) üzenetére


FF23
senior tag

Mert a spárodban a danone állja az akciót, addig a kisboltban a boltosnak kellene lemondania a haszonról. Nem kapja meg annyiért.

Kisebb forgalom, arányaiban több a kisebb tétel vásárlása, ezért nem fér már bele a kártyás költség 1-2ezer forint alatt.

Úgy látom, hogy a bankolásból ki tudott alakulni a sznobizmus. Fogadjunk, hogy itt néhányan most is lobogtatják a kártyájukat a monitor előtt ;]

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.