Hirdetés

2024. június 7., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A jó üzlet titkai! (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#51) Tálydi válasza z0d1AK (#2) üzenetére


Tálydi
senior tag

"A sikeres üzlet után azért ajánlott adni egy piros pontot az üzletfelünknek a megfelelő topicban, ezzel megerősítve a pozitív tapasztalatunkat, és hogy láthassák mások is, hogy milyen vélemények vannak az adott félről!
"
15 üzletből 2 pirosat kaptam :F.de találkoztam már olyannal is aki nem is tudta hogy van ilyen topic :)

ON:Szerintem ezzel valóban lehet növelni a szinvonalat, és a sikeres üzletek számát, mert mint irtad, tényleg fontos hogy ne ugy beszéljünk mint a kutyákkal!

Eeeeh, what’s up, doc?

(#52) Kolondrum válasza Tálydi (#51) üzenetére

Beszéld meg a másik féllel a dolgot, én már egy ideje ezt csinálom. Küldöm-küldi.

(#53) z0d1AK válasza Tálydi (#51) üzenetére


z0d1AK
veterán

Ahogy synbianOS is mondja, én is mindig küldök pirosat, linkelem, ill írom, h illene is viszonozni.
Eddig nekem az üzleteim talán 60%-ánál történt meg az, h kaptam is utána pirospontot.
Azt utálom leginkább, mikor annyit kapok a piros pontért válaszra, hogy "én nem foglalkozom vele" , "Nincs ilyen hülyeségekre időm", 'megtudom jegyezni, h kivel jó üzletelni"
ezek a válaszok egytől egyig csak a parasztságot bizonyítják, lehetőség szerinte nem is velük kötöm a következő üzletet sem...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#54) Tálydi válasza Kolondrum (#52) üzenetére


Tálydi
senior tag

Én rendszeresen küldök,kivéve ha mégsem olyan rugalmas vagy valami a vevő/eladó, viszont azt megjegyezném,hogy a "régi" ph-sok tudják mit "kell" egy jó üzlet után tenni, de a többi "kis" user csak megveszi-eladja örül ennyi :K

z0d1AK: én mindig személyesen az üzlet után mondom,hogy dobok nek iegy pirosat, válasz:OK (és ennyi általában le van sz@rv@) tisztelet a kivételnek :R

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#55) z0d1AK válasza Tálydi (#54) üzenetére


z0d1AK
veterán

igen, személyes átvételél én is meg szoktam említeni, és akkor természetesen, persze, h lesz, aztán vagy jön viszonzás, vagy nem...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#56) Kolondrum válasza Tálydi (#54) üzenetére

SIKERES üzlet után meg szoktam kérdezni h meeteingelünk e abban a topicban, ha adtam pirosat priviben belinkelem. Elején én sem kaptam , most kb 4 van, ha mindig kaptam volna már 10 lenn.

(#57) z0d1AK válasza Kolondrum (#56) üzenetére


z0d1AK
veterán

jó az hatnak is:))
további jó gyűjtögetést, hátha sikeres is lesz ezek után

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#58) Tálydi válasza z0d1AK (#55) üzenetére


Tálydi
senior tag

igazából itt az a probléma, hogy vannak itt a ph-n olyanok akik pl.csak 3 + értékelés után küldenek csomagot, na jónem is ez a probléma hanem a sok bu**ó(az én esetemben 15/2 az 7,5üzlet/pirospont, ergo 23üzlet után kapahtok egyes emberektől csomagot :)) ) na mindegy ne offoljunk ennyit!

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#59) Kolondrum válasza z0d1AK (#57) üzenetére

Nézz rá egy hét múlva! ;)

(#60) Billu


Billu
aktív tag

A hirdetés érvényességi körét azért jó megadni, mert így tudhatják az érdeklődők, hogy hol lelhető fel a termék személyes átvétel esetén. Az, hogy az országon belül bárhova postázod, nem azt jelenti, hogy akkor pipáld ki az összeset! Csak azt pipáld ki, ahol át is tudod adni.

Ezt mikor fogják megtanulni? :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#61) z0d1AK válasza Billu (#60) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát igen, sajnos ez is örök probléma. nem egyszer kerestem én is valamit itt helyileg debrecenre szűkítve, aztán amit találtam, annak kb 5%-a volt közvetlenül debrecenben, a 95%-ánál pedig be volt pipálva az összes.
És ha megemlíteném, hogy látom, debrecenben is át tudod adi, akkor én élnék a lehetőséggel. És akkor a hirdető van felháborodva, hiszen azért pipálta ki az összeset, mert bárhova elpostázza... :W

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#62) Chaser


Chaser
titán

A 3. menüpontot elgépelted "vásárálás".
1ébként jó írás, magam részéről még hozzátennék pár dolgot.
Ajánlott levélként sokszor postázok, megbízható, de lehetőleg valami kisebb dobozba rakjuk az árut, azt nem tudják postaládába dobni, ha elveszne a feladási díj 14x-ese értékbiztosítás. Nem attól levél a levél, hogy kicsi, tömege a 2kg-ot nem haladhatja meg, akár alaplapot is lehet így küldeni ha kisebb értékű, pl p3, p4 kategória, és nem túl nehéz, mert akkor már olcsóbb a csomag.
Standard postacsomag, ezt is sokszor használom, 20kg-ig mehet bele motyó, szerver házat is potáztam így, csak hogy tisztában legyetek a csomag befoglaló méreteivel:) Általában másnapra, harmadnapra ott van, fix 930ft belföldre, feladási érték 14x-ese értékbiztosítás ha elveszne a csomag.
Előre soha nem utalok olyannak, aki kevés eltöltött idővel rendelkezik itt, vagy nagyon kevés az értékelése. Ilyen esetekben előre kérem a pakkot, 20-ból 19-en belátják, hogy nincs félnivalójuk és belemennek. Utánvétet soha nem használom 2 okból: 1részt drága, másrészt eladó részéről ha nem veszik át, bukta a pk-t, vevő részéről meg csak kibontás után derül ki, mit is kapott, előtte viszont fizetni kell. Gond ott szokott lenni, mikor 2 "újonc" próbál meg bizniszelni több száz km-re 1mástól, ilyen esetben én azt mondom hagyni kell az egészet, nagy a rizikó mind2jük részéről, sajnos az utóbbi időben egyre több a gerinctelen link ember az apróknál. Általában olyan emberke aki nem vállalta leinformálhatatlanságának ellenére hogy előre küldje a pakkot, azt kell mondjam 10 esetből kb 8x láttam viszont a nickjét a "Kivel érdemes vigyázni topikban"....szóval csak okosan:)

szerk: Alkudni is ésszel, én attól kapok hülyét, mikor valaki azzal jön, hogy iponban ennyi meg annyi, eleve ha nem a közelében lakik akkor 2.5k a futár, ennél már csak az jobb, mikor világvégi boltokat linkelnek, ahol minden bizonnyal kamu árak vannak, az útiktsg gondolom senkinek nincs ingyen, 100-200km-re levő boltba pedig el kell jutni valahogy...nem beszélve arról ha esetleg majdan gariztatni kell a cuccot...

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#63) z0d1AK válasza Chaser (#62) üzenetére


z0d1AK
veterán

köszönöm a figyelemfelhívást, javítottam is az elírt menüpontot.
Egyébként a többivel is egyetértek amit írsz

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#64) Kolondrum

TI mennyire szoktatok alkudni? Vagy nálatok mennyire szoktak próbálkozni?

(#65) paramedic


paramedic
aktív tag

Számomra szimpatikusabb az az eladó, akinek a teljes nevét és mobilszámát már az adatlapján látom. Ha sokat ad el itt a PH!-n, akkor jópáran úgyis ismerik és ha becsületesen csinálja, akkor nincs miért titkolnia ezen adatokat. Ha két közel azonos hírdetést látok, akkor biztosan az után kezdek konkrétan érdeklődni, ahol nem csak egy cuucuska087@gagyimél.hu az elérhetőség.

(#66) Kolondrum válasza paramedic (#65) üzenetére

Ha lehet ezt mondani akkor épp a "te stílusú" emberek miatt van újabban telefonszámom, MSN-em, a nevem meg telefonba tisztázható stb. :R

(#67) Chaser válasza z0d1AK (#63) üzenetére


Chaser
titán

:R

#64 SymbianOS: Nálam is-is ez a téma :K Piacon vagyunk, mért ne lehetne alkudni? De csak ésszel, aki engedni akar az fog is, aki nem, az nem is fog. Attól nem kell lekötsögözni a másikat, hogy nem enged a 22-ből. Van amikor bejön, van amikor nem, magam részéről ha nagyon kell a cucc akkor teljes áron is megveszem, bár utóbbi időben ha nagyon kell valami akkor beszerzem inkább boltban, az a biztos...ha csak "polcra" kell, akkor meg vagy adják vagy nem, tétje nincs így lényegtelen.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#68) Kasza08 válasza z0d1AK (#28) üzenetére


Kasza08
őstag

"kereskedő véna"
szépen fogalmaztál:D Nem akarok megbántani senkit, de szerintem először te is azt akartad írni, hogy zsidóvér ;]

(#69) Kolondrum válasza Chaser (#67) üzenetére

Értem! Én csak akkor szoktam ha irreálisan magas az ár. Vettem egy telót, én jeleztem h magas az ára, a vége az lett, hogy kolega nem engedett, de adott mellé többek között egy előlapot, már csak az 1000ft-ot ért. Kifizettem a többet, mert így már rendben volt.
Tegnap vettem valamit, magamban az ára réges régen megfogalmazódott, de természetesen kolega mondta ki az utolsó szó jogán, nem szállt el, pontosan egyre gondoltunk. Na ez nagyon ritka!
Egyszer expressen is hirdettem egy ipod mikrofont, végül onnan jeleztek vissza, !!este bemásztam a belvárosba vidékről!! és volt pofája alkudni 2rongyot, mondom figyu ha a megbeszélt áron nem viszed el én hazamegyek nem adom oda, végül pengetett.

[ Szerkesztve ]

(#70) Chaser válasza Kolondrum (#69) üzenetére


Chaser
titán

Az utsó történethez eszembe jutott egy tag, nem írom le a nickjét, mindig talin 500ft-tal kevesebbre emlékezett mint amit itt megbeszéltünk:) Szerencsére én jól emlékeztem ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) Kolondrum válasza Chaser (#70) üzenetére

:C Az mekkora! :C
De legalább eljött és fizetni akart!

(#72) Dr. Romano válasza Kolondrum (#64) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Én mindig szoktam alkudni és nálam is az első kérdés a vevő felől hogy akkor mennyibe is került :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#73) z0d1AK válasza Kasza08 (#68) üzenetére


z0d1AK
veterán

nem szerénykedek, én is ezt akartam írni, de inkább kerülöm a faji kifejezéseket.
symbianOS: Én egyszer úgy jártam, hogy az eladó emlékezett rosszul, és egy 500-assal így én fizettem kevesebbet. Akkor észre sem vettem, majd csak otthon néztem,h egy 500-al többet kellett volna fizetnem:)
De olyan is volt, h vettem itt valamit, nagyobb mennyiségben(50db-t), és mikor néztem itthon, akkor láttam, hogy kaptam grátiszba még 5db-t:D (60ft/db-s árkategória, de azért jól esik)

[ Szerkesztve ]

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#74) Ari18


Ari18
őstag

Az újoncoknak hasznos írás, bár alapnak kellene lennie az itt leírtaknak.

Egyszer sikerült átvernie 32k-val, egy king74-nevű gyereknek.
Utánvéttel vettem volna tőle egy vga-t és egy hangkari fogadott a dobozban, sajnos nem én vettem át, hanem anyám. :U

Azt hiszi, hogy ez abba fog maradni, de nem. 1-2 hét múlva elmegyünk hozzá "beszélgetni".

(#75) D1Rect válasza Chaser (#70) üzenetére


D1Rect
félisten

Én is emlékeztem már rosszul, amikor hazaértem akkor láttam, hogy a vevőnek volt igaza.
Itt is 500Ft volt az eltérés.(én meg azt hittem így akart alkudni az utolsó pillanatban) :B

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#76) misx


misx
senior tag

Én Teszveszen kezdtem, most meg a Vaterán folytatom, PH-t is használtam néha, de csak akkor ha számtek cucc volt és sürgősen el kellett adni. Vásárláskor meg mindhármat. :DDD
Vaterán nagyon jó az értékelő rendszer, ráadásul a "leütéssel" a rendszerben lementésre kerül a dolog (bizonyíték lehet akár egy polgári peres eljárásban is), míg a Hardveraprón emailen vagy telefonon megy a dolog, talán a privát üzenet az ami könnyen lenyomozható.

(#77) z0d1AK válasza misx (#76) üzenetére


z0d1AK
veterán

Teszveszen és vaterán én is árultam egy időben, elég sokat, a 2 oldalon ott is összesen 250 üzlet felett járhattam, mikor meggyűlt a bajom a vezetőséggel.
A vatera egyébként jobb, többet vásárolnak onnan, bár az eladó szempontjából szar, elég sokat kell fizetnie, és még így is szívózik a vezetőség...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#78) Chaser válasza Kolondrum (#71) üzenetére


Chaser
titán

Hogyne jött volna, de 5. alkalom után az amnézia már zavaró volt:D

#75 D1Rect: Nekem jó az emlékezőtehetségem, ha látok valamit leírva azt nehezen felejtem el, pénzes dolgot meg pláne ;]

#76 misx: Jaja, fontos hogy pm-ben minden rögzítésre kerüljön mind2 fél védelmére, msn, teló ebből a szempontból nem jó. Én mindig letisztáom pm-ben is a dolgot, hogy nyoma maradjon.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Cyberb0b


Cyberb0b
tag

Grat, jó cikk :C Reménykedjünk, hogy volt értelme megírni. Részemről ez az adok-veszek kérdés nélküli, de lehet másnak hasznos lesz. :)

♦♣♠ A nő olyan, mint egy költői hasonlat. Ha szép, akkor az sem baj, ha nincs semmi értelme.. ;) I am 33% Geek ♦♣♠

(#80) Timyyy


Timyyy
őstag

Jó megfogalmazás, hasznos információk, igényes kinézet és szép, pont ideillő képek. Grat az egészhez, mindig is tetszettek az ilyen íratlan szabályokat megfogalmazó írások, most sincs ez másképp. :) :C

(#81) Lenry


Lenry
félisten

Légy eladó, vagy vevő, jó ha az adatlapodon megtalálható a hirdetésed, hiszen vannak akik szeretik telefonos úton, azonnal rendezni a megbeszélést

akarod mondani "jó ha az adatlapodon megtalálható a telefonszámod" :U

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#82) z0d1AK válasza Lenry (#81) üzenetére


z0d1AK
veterán

hoppá, egy elírás:))
igaz, javítom is, köszönöm!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#83) Napfénysüti

Jó és hasznos írás. Érdemes lenne minden új üzletelőnek elolvasnia. :K

Més que un club!

(#84) kingabo


kingabo
őstag

Jó írás, köszönet érte! :R
Szerintem be lehetne akár ezt is tenni a hirdetés alatti "Jó, ha tudod:" részbe! :K

(#85) spyke79


spyke79
tag

Na egy hasznos cikk pár dolgot elcseréltem meg egyebeket de piros pöttyöt még nem kaptam :C

Én vagyok a kiha én nem,hát még téged és még engem!:D

(#86) z0d1AK válasza spyke79 (#85) üzenetére


z0d1AK
veterán

én is úgy számolom, h 94 pirosat osztottam ki, vissza pedig csak 78 jött, azaz volt 16 ember, aki b*szott viszonozni.
Következőben ha szóba kerülnek egy üzletnél ezek a felek, és van másik lehetőség, akkor azt szoktam választani inkább

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#87) kingabo válasza z0d1AK (#86) üzenetére


kingabo
őstag

Én ezért szoktam írni egy privit, hogy kaptak egy pirosat, ha úgy érzik írják be ők is. :K

(#88) z0d1AK válasza kingabo (#87) üzenetére


z0d1AK
veterán

én is írok mindig, kiemelve, h megköszönném, ha viszonzás is lenne, főleg, h nem több 1 percnél...

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#89) kingabo válasza z0d1AK (#88) üzenetére


kingabo
őstag

Akkor nekem nagy szerencsém volt, hogy beírtak.. :U

(#90) Pilu 007


Pilu 007
tag

Minden jobb, mint a v.tera, az emberek kötetlenebbek, és főleg nem kell perkálni egy milliárdos cégnek akkor is, ha nem jön össze a bicnic....
Mi a jó üzlet titka?
Vegyék meg tőled :U
Ha már megvenni sem akarják....
Üdv:PILU

http://www.webshop.munkaruhadiszkont.hu/ - - - - - http://www.munkaruhadiszkont.hu/

(#91) z0d1AK válasza Pilu 007 (#90) üzenetére


z0d1AK
veterán

hát igenm jó üzlet titkai közé tartozik a jó reklámok is:)) ;] :P

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#92) cilo9


cilo9
aktív tag

Valóban inkább egy ismertető a PH!-s kereskedés menetéről, mint a jó üzlet titkairól, de mindenképp nagyon hasznos, jónak tartom, hogy leírtad. Remélem sokan elolvassák és kicsit javul a hirdetések minősége. (De tudom képek terén nekem is van mit javítanom, mert sokszor netes képet linkelek, ami legalább ugyanolyan mint a hirdetett, de tény hogy nem "élő" kép.)

Nekem a kommunikációs rész tetszett a legjobban, remélem lesz javulás e téren. Számtalanszor kaptam már én is ennyit, hogy "megvenném azonnal!" Se köszönés, se semmi.
Bázzz, ha ennyire sürgős hívj fel, ott a számom az adatlapomon. Én gyakran beírom 1.hsz-be, hogy akinek sürgős az milyen elérhetőségen keressen, amin rögtön elérhető vagyok. De nem, jön hsz-be a komment/érdeklődés, aztán én vagyok lecseszve.

Üdv, Cilo

(#93) z0d1AK válasza cilo9 (#92) üzenetére


z0d1AK
veterán

rossz oldalról közelíted meg te is a dolgokat.
Ahhoz, h jó üzleteket tudj csinálni, először is magadat kell h el tudd adni, azaz, h tőled akarják megvenni a cuccod, vagy ha vásárolni akarsz, és több érdeklődő van, akkor neked akarják eladni azt, amit te akarsz.
ha nem tudod ezeket az alap dolgokat, amiket leírtam, akkor nem is fogsz tudni normálisan üzletelni.
Ez is része egy jó üzletnek -szerintem

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#94) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Kaptam egy pirospontot, ami megint nem megy a listára, mivel semmi link, csak annyi, h megy a piros...
pedig a tag 1500 nap felett jár, és fanatikus tag... no com... :W

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#95) kingabo válasza z0d1AK (#94) üzenetére


kingabo
őstag

Írj neki egy privit, hogy a modkerben kérje meg a modikat, hogy [ebbe] a hsz-be [ezt] a linket tegyék bele. Vagy mivel Te kapod a pirosat lehet kérheted Te is. (nekem nemrég 4 linket pótoltak :K )

(#96) z0d1AK válasza kingabo (#95) üzenetére


z0d1AK
veterán

én szoktam ilyenkor kérni, ez ismét meg is történt, de mire beírta, az addig tartó hozzászólásokat már összesítették, és így mind1 is, h ki lesz-e bővítve linkkel, vagy sem,mert ezt már buktam... :W

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#97) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Nem olvastam végig a hsz-eket, de esetleg beleírhatnád, hogy ha már feladnak valamit, legyenek szívesek lehetőségükhöz képest frissíteni, mert egy 5 hónap után nem biztos, hogy aktuális a dolog! Másrészt ez nem HWSW, így esetleg a "zárható" kiírás helyett érvényteleníteni kellene. Ami ennél is zavaróbb viszot, ha már nem él a hirdetés valamilyen okból és ott hagyja mint eb a s....t. Ezeket a "fake" hirdetéseket amúgy is kellene rendszer szinten szűrni valahogy. Ami meg a piros pontot illeti, írd oda, hogy előbb linkeljenek és aztán töröljék a hirdetést, mert ha nem volt komment akkor nem tud linkelni az illető, érdemes betartani a sorrendet, én már kapkodás miatt megszívtam párszor. Max az marad, ha létrehoz az eladó egy ugyanolyan hirdetést, linkeli és törli azonnal. Amúgy hasznos az írás, gratula! :R

mod: ha valami meg függőben van, vagy bizonytalan, akkor írják a hirdetés címébe, hogy JEGELVE.

[ Szerkesztve ]

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#98) ]Phobos[ válasza ]Phobos[ (#97) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Még azt az oldalát nem írtad a dolognak, hogy nem muszáj más hirdetését tele offolni, főleg sértő megjegyzésekkel az árral kapcsolatban, meg stb. Lehet szólni a kollégának, hogy ennyiért nem biztos, hogy el fog menni, de csakis kulturáltan, építő jelleggel.

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#99) akasp


akasp
senior tag

nagyon jo leirás:) sokat tanultam belöle :R

mellesleg megtudtam hogy van 2 piros pontom:) eddig nem is tudtam erről a rendszerről de nagyon jjo ötetek tartom :)

(#100) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Érdekes, hogy most írt egy üzletfél, h küldené a pirospontot(én még március-április körül küldtem). természetesen rangnak ellenére sem tudta, h miképpen is kell megírni, nekem kellett megírni a hsz-t, és priviben elküldeni.
De azóta is volt más, aki hozzá hasonlóan vakon volt, pedig nem újonc.
érdekes

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] A jó üzlet titkai! (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.