Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Paul119 válasza csordas11 (#99) üzenetére


Paul119
addikt

Azert a s5 nem annyira vissza lepes az g2hoz kepest , eppen ellenkezoleg :) jobb ram kezeles jobb kamera , sokkal jobb a hangzasa , szebb kijelzo (bar ez szubjektiv) a borzalmas kijelzo gombolrol nem is beszelve :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#102) istnag válasza Cathulhu (#96) üzenetére


istnag
addikt

Nem tudom, csak "hangosan" gondolokodtam, kicsit saját példa alapján, ugyanis nekem az egész S széria kiesik, mert egyszerűen nem üti meg a felsőkategóriás szintet minőségben, csak árban.
A Note III - IV és az Alpha már más, jelenleg ez a 3 telefon van a Samsung kínálatában ami tetszik és minőségben, kinézetben többet nyújt, mint az S széria bármely tagja.

(#103) Zeki válasza istnag (#90) üzenetére


Zeki
nagyúr

Te is tudsz ám marhaságot írni, másokkal együtt!!!

Olvastad a cikket?

Kínában 50%-kal esett vissza az eladás. Ez bizony jól lenyomta a nemzetközi szintet.
És szerinted ehhez semmi köze a kínai márkáknak. Eszem megáll!

Nézz már utána, hogy a Samsung meg az Apple után kik jönnek! LENOVO, XIAOMI, LG, HUAWEI
Aztán nézd meg hogy a kínai webshopokban 150-400 dollár között mikkel is jönnek ki ezek a kínai gyártók.
Olyan telefonokkal, hogy a nyálad csorogna, a farkad meg nőne 10 centit!

Ott ahol az emberek árérzékenyek, ott a kínai telefonok brutál nyomulnak!
Az USA-ban nem gond, ott potom pénz a szolgáltatónál az ájfón is, meg nem 2 havi fizetés függetlenül.
Ja, és a Xiaomi még igazán bele sem kezdett a nemzetközi terjeszkedésbe! Elég volt az indiai piacot lerohanniuk, hogy a világ 4. legnagyobb gyártói legyenek. A Lenovo csak a Motorola felvásárlása okán lökte le őket a 3. helyről.

Fel kell gyűrniük a koreai márkáknak a gatyaszárat, mert kínában már nem csak szar készül olcsón.

(#104) istnag válasza Zeki (#103) üzenetére


istnag
addikt

Olvastam, azért írtam, hogy Kínában nemrég jelent meg az Apple, alegnagyobb szolgáltató kínálatában. Nézd attól még, hogy Te hiszel ezekben a kínai sz.rokban, nem kell leoltani másokat.

1. Hiába a jól hangzó specifikáció, ha semmi nincs mögötte (innováció, szolgáltatás, semmi)
2. kínai webshopok kínálatát ismerem, csak a specifikációval adják el a telefont, engem meg az pont nem érdekel. (ezér majd rájuk nézek a párom biztos örül pár cm növekedésnek)
3. A kínaiak nagyrésze sem onnan vásárol ezt elhiheted.

(#105) Blyan válasza Yokayee (#64) üzenetére


Blyan
félisten

Azért elég fura lenne ez 5"-os kinézetben. A wave jól nézett ki, de akkor és olyan készülékek között, amikor akkor voltak.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#106) Zeki válasza istnag (#104) üzenetére


Zeki
nagyúr

A Xiaomi sokat foglalkozik a szoftverrel, kiegészítőkkel.

(#107) #16820480 válasza istnag (#104) üzenetére


#16820480
törölt tag

Annak már vagy 3 éve, hogy az Apple megjelent a China Mobilenál. Már régen lehet mindhárom szolgáltatónál kapni, de még midnig kb háromszoros áron egy Xiaomihez képest. A kínaiak nagy része meg nem az ilyen-olyan webshopokból vásárol ilyenekt, hanem a cégek hivatalos webshopjából, ahonnan országszerte 2-3 napos szállítási idővel dolgoznak.

(#108) csordas11 válasza Paul119 (#101) üzenetére


csordas11
aktív tag

Azt írtad S3-ról váltottál S5-re. Ez azt feltételzi, hogy S3 előtt volt a G2. Én is erről a váltásról írtam. Tehát nem azt írod, hogy G2-ről váltottál S5-re.

(#109) jacis


jacis
nagyúr

Ez a visszaesés jó hatással lesz a jövőben a Samsung telókra ebben biztos vagyok.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#110) Dare2Live válasza istnag (#104) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hiába a jól hangzó specifikáció, ha semmi nincs mögötte (innováció, szolgáltatás, semmi)

az a "baj", hogy Samsungnál se látunk sokat, sött ott tartunk, hogy többet adnak a kínaiak!!!

A TW nem innováció hanem büntetés, messze jobb a gyári felület. Hamár saját launcher/skin akkor az egyik etalon a miui. Igen Kínai.
SWs támogatás istenverése pl tessék benézni S4 topikba sírjuk vissza a 4.3at. Eközben ld kínai oneplus támogatását. A Kínai ad többet vagy Samsung?
KNOX istenverése mert régen is teli volt nyomva samsung telefon blotwareval, szar volt az SW support de az ember lecserélte. Most abban a minutumban bukod a garit.

A végére oda érünk, hogy ha ugyanannyiba kerülne akkor is jobb vétel lenne egy jóval olcsobb Kínai.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#111) istnag válasza #16820480 (#107) üzenetére


istnag
addikt

Annak már vagy 3 éve, hogy az Apple megjelent a China Mobilenál.
Lehet, hogy megjelent már akkor, de szerződést csak nemrég kötöttek:
[link]

(#110) Dare2Live
Na pont a OnePlusOne -t hagyjuk, egy frissítéssel tönkretesznek 2 olyan dolgot, ami előtte működött és a tulajok messze nincsenek megélgedve a támogatással sem.

[ Szerkesztve ]

(#112) TRIvidore válasza #16820480 (#95) üzenetére


TRIvidore
tag

Szàmos màs gyàrtónàl làttunk màr hàzon belüli konkurenciàt, nem lenne egyedüli eset...a Samu amugy is úttörô ebben, de ne legyen igazam a jövôre nèzvèst.

[ Szerkesztve ]

Never say no to...@##%%£...Panda

(#113) istnag válasza Zeki (#106) üzenetére


istnag
addikt

Igen, "ő" tényleg hatalmasat fejlődött.

(#114) Kasya


Kasya
nagyúr

Samsung nem gondolkodik a cseren vezetoi korben. Nem feltetlen a legstabilabb allaslehetoseg egyike.
Annak viszont orulok, hogy visszaveszik a rengeteg kiadott tipusok mennyiseget.

(#115) Csapoati válasza enginev3.0 (#97) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na mert az M7 es az M8 kozott olyan nagy kulonbseg van... Nem csak errol van szo, a Xiaomi agresszivan lenyomta oket Kinaban.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#116) Ádám16


Ádám16
addikt

Évente elég lenne 2 flagship, az S és a Note szériából, ezzel egyetértek.
Viszont nem csak ezzel van a gond, hanem az árazással is. Szerintem rengetegen döntöttek idén a G3 mellett a jobb árazása miatt.
Ezen kívül tényleg unalmas már nagyon a dizájn. Az S2 idején mindenki Samsungra vágyott, most pedig a fórumból kiindulva rengetegen pilláznak más gyártók termékei felé, sokan a dizájn és a TouchWiz miatt.

(#117) M5Norbi válasza halkow (#47) üzenetére


M5Norbi
őstag

Az S3-hoz képest igazad van. Bár így is meggondolandó hogy ezek a dolgok megérnek e a használt S3 árához képest plusz 100-120 ezret.

Ha meg az ár-érték arányt nézem akkor szvsz a Note 3 jobb választás.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#118) wortz


wortz
tag

Nem meglepő. Már a bemutatón látszott, hogy nagyon izzadság szagú lesz az új Galaxy S. Lényegi újítás nem volt benne. Ami alapvetően - szerintem - nem baj, hiszen képtelenség folyamatosan forradalmi lépésekkel fejleszteni, és az előd, az S4 már egy relatíve kiforrott valami volt. Így elkezdték teletömni a telefont felesleges, vagy jobbára felesleges szenzorokkal, minek kb. annyi értelme volt, hogy el lehetett mondani "beletettünk valami újat". Ténylegesen használni max 5 ember fogja.
Sokkal több értelme lett volna, ha értelmes dolgokat fejlesztenek. Például az akkuidő. Vagy a formaterv, ami mára "kissé" unalmassá vált, minekután ez kb. az 500 Samsung, ami pont ugyan úgy néz ki. Vagy az anyaghasználatot. Ha nem is vár az ember fémet, azért valami minőségi és főleg szép anyagot használhattak volna, ahelyett a rusnya ragtapasz like hátlap helyett. Lehet olcsón is szép hátlapot is csinálni, csak akarni kell.
A kamera sem fejődött valami sokat. (Igaz - legyünk méltányosak - ebben a konkurencia sem jeleskedik).

Ezen felül évről évre nőnek a telefonok, szerintem most lépték át azt a határt, amit már sokan túlzónak találnak. iPhone 6-ból is 3-szor annyit adnak el a kicsiből, mint a 6+-ból. Ebből is látszik, hogy a tömegek által is szerethető méret 4-5 col között van, minden ami nagyobb, mint 5 col, az már rétegigény.
Szóval ezt a bukást már az első pillanatban lehetett sejteni.
Ideje lenne tényleg értelmes irányba fejleszteni, a még nagyobb képernyő, a még több PPI, egyéb "kvázivelesleges" funkciók helyett.
Minőségi anyaghasználat, használható méret, vonzó dizájn, üzemidő, és talán az árképzést is illenék átgondolni.

Szerk: jah, és igen, a szoftveren is kéne faragni. A TW iszonyat instabil és laggos, + RAM killer a köbön. Lassan a kínai telók jobbak, gyorsabbak, stabilabbak. Annyi pénzért, amit elkérnek egy Samsung-ért, ezt egyre nehezebben tolerálják a vásárlók. És joggal.

[ Szerkesztve ]

(#119) Hobbbyt


Hobbbyt
őstag

Nincs ebben semmi meglepő.. Keresem az s4-em utódját, de az S5 abszolút nincs be a képben. És nem vagyok egyedül ezzel az álláspontommal.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem.

(#120) Paul119 válasza csordas11 (#108) üzenetére


Paul119
addikt

S3 - xperia Z s4-g2-s5 ha egeszen pontos akarok lenni :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#121) Mr.Silkó válasza csordas11 (#99) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

G2 előtt és után is. A G2-nek **ar volt a beszédhangszórója, nem tudtak mit kezdeni vele, hát eladtam.

(#122) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Engem se ejtett rabul az S5, de az S4 se. Annak azért örülök, hogy felismerték a problémákat és lépni fognak ezügyben. Jobb későn, mint soha.

(#123) Braddock


Braddock
őstag

Michael Bay már tudhatott valamit ;]

(#124) 56k


56k
tag

Én S3 óta nem veszek Samsungot. Szeretek ROM-olgatni de mióta bevezették a KNOX-ot azóta írtózom az egész márkátol.

LG:GT540,P990,G2,G3,G4 Nokia Lumia 900,920,1520,930 Samsung: S1,S2,S3,S5,S8 Huawei: Mate 8,9,10,P8,P9P iPhone: 3gs,4s,5s,6s,6sp,7,7p,8p,X,11,12 mini, 12 Pro MAX, 12 Pro MAX, 13 Pro MAX

(#125) Gergosz2 válasza 56k (#124) üzenetére


Gergosz2
veterán

What? Sima S3 (értsd hazánkban kapható I9300 ) nem kapta meg a KNOX-ot :N

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#126) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Kellett már nekik egy józanító pofon, amit az S3 óta művelnek az vicc, galaxy acek stb minden kategóriában röhejes ajánlatok egy LGhez vagy Sonyhoz képest is (de flagshipben a HTC is veri őket az 5mpx ellenére)

Jöhet egy nem műanyag, új dizájnú S6 és egy nem egy vicc kategóriás 1780as akksijú alpha 2 (2400-2600 mehet bele mint a z compactokba)...
Es lassan elstartolhatna Tizen is, ha létezik még egyáltalán...

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#127) ctvagyok válasza GeryFlash (#126) üzenetére


ctvagyok
őstag

Az Alpha jobban bírja szuflával mint a lumia 930, és azt senki nem fikázza az aksi miatt. Érdekes.

(#128) locsi901


locsi901
csendes tag

Nekem valahogy az s2 tetszett csak mostanában nyomogattam s5-t hat elég kiábrándító volt az hogy csomó app egyszerűen nem volt hajlandó elindulni es ez egy csúcskeszülék mondjuk meg sose használtam droidot csak IOS-t de elég csalódás volt de majd mas készüléket is kiprobalok

[ Szerkesztve ]

(#129) Mr.Silkó válasza locsi901 (#128) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Köszönjük az epölös kolléga hozzáértő szavait.
Csak az a baj, hogy sokan olvassák ezeket a cikkeket, és ők ezekből a kommentekből vonhatnak le komoly következtetést, pedig mint az előttem szóló is, sokan egyáltalán nem használják ezt a telót, csak cikkekben találkoztak vele, vagy jóformán csak az agyon nyomogatott szolgáltatói mintadarabokat próbálták.

[ Szerkesztve ]

(#130) tomboy0013 válasza ctvagyok (#127) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nálam semmi gond a 930 akkujával, figyelmbe véve a Snapi 800 fullHD párost kifejezetten jól bírja még erős terheléssel is.

(#131) locsi901 válasza Mr.Silkó (#129) üzenetére


locsi901
csendes tag

Ez amit nyomogodtam ismerősé kb másfél hónapos készülék :/ de majd ünnepekalatt lesz nálam egy g3 kiváncsi leszek az milyen lesz majd :)

(#132) istnag válasza locsi901 (#131) üzenetére


istnag
addikt

Elmondom. Sz.r. (már bocsánat)

(#133) Kasya válasza istnag (#132) üzenetére


Kasya
nagyúr

Logikus...
Ahogy az is, hogy sok app nem indul el S5-on...

(#134) istnag válasza Kasya (#133) üzenetére


istnag
addikt

Nézd, az LG egyelőre nem tudja felvenni a versenyt optimalizációban és anyagminőségben a HTC vel android vonalon.
Az LG G2 / G3, szép és jó, mindaddig míg haza nem viszed, ott jönnek elő az apró kis bosszúságok, amit valaki elvisel és próbálja magát meggyőzni mennyire jó vásárt csinált, valaki nyel egy nagyot és tovább adja a telefont és legközelebb nem vesz Lg-t.

(#135) Dare2Live válasza istnag (#134) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"mindaddig míg haza nem viszed"

detto samsung

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#136) istnag válasza Dare2Live (#135) üzenetére


istnag
addikt

Annyi különbséggel, hogy a Samsungok legnagyobb része, még akkor sem szép, míg a boltban van :D (mondom ezt samsung tulajként).

(#137) Mr.Silkó válasza istnag (#136) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Szerintem meg mind a Samsungok, mind az LG-k nagyon jó telefonok. Mindenben lehet hibát találni, ha valaki nagyon akar, de szerintem a koreaiak nagyon tudnak telefont készíteni.

(#138) Dare2Live válasza istnag (#136) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mondjuk ritka a szép/minőségi samsung dizájn az biztos. S4 Alpha sztem elfogadható.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#139) Touch-ko válasza Mr.Silkó (#137) üzenetére


Touch-ko
őstag

Szerintem inkabb ez a Samsung multjara lenne igaz. Szep telefonokat gyartottak anno.. Mostanaban (2009 ota) azonban valahogy nem jon ossze nekik.. A cmd C - cmd V- vel tudtak elore torni anno.. Azota elfogynott a lenduletuk.

(#140) soulja


soulja
csendes tag

Nem meglepő a hír. S3-am volt, ennyi pénzért nem laggolást, fagyást vártam. Aztán váltottam BB10-re, megváltás volt :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.