Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Nem is lett nagy szám az S5. Nem nagyon tudnám megmondani miért ezt vegye valaki S4 helyett.

Bár a konkurencia sem nagy durranás. Egyedül az Apple lépett egy nagyot de ők meg lemaradásban voltak a trendeket illetően.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#2) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Beböfögöm ide is, kell a hsz., egyéni avatarra gyűjtök. ;]

Jobb minőség kéne, jobban átdolgozott külső, és Knox mentesség. Bár az S5 "bukása" nem lepett meg, alig hozott változást, és még ragtapasz hátulja is van.

Nyugodj békében Integra!

(#3) kristof83


kristof83
aktív tag

A kevesebb modell tényleg jó lenne, mint ahogy az sem lenne rossz dolog ha a negyedmillióba kerülő csúcsmodellek nem úgy néznének ki mint az 50ezerbe kerülők!
Biztos kiábrándító lehetett már a Galaxy S3-nál és az S4-nél is, hogy miután megvette a tulaj a cég zászlóshajóját prémium áron, sorra jön ki az év összes modellje ugyanolyan kinézettel...valószínűleg ennek a hozzá állásnak a gyümölcse mostanra érett be!

(#4) fordfairlane


fordfairlane
veterán

Szerintem minden oké, az időjárás tehet az egészről. Vagy a csökkenő olajár. Esetleg a globális felmelegedés.

x gon' give it to ya

(#5) Tomi_Ohl válasza M5Norbi (#1) üzenetére


Tomi_Ohl
veterán

Dehogynem tudod elképzelni, a pulzusmérő miatt az S5 a menő! ;]

kristof83 lehet valakiknek jó volt, hogy vett egy S3-mat, jövőre pedig azt mondhatta, hogy S4-e van, mert ugyanúgy néz ki :D

Ja, ezt kihagytam:

R.I.P SAMSUNG ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#6) babkukta


babkukta
senior tag

látom volt itt már sok minden, műanyag, ugyanolyan mind, újítás kéne stb., csak kihagytátok az egyik legfontosabb tényezőt, ami adatokkal is alátámasztható. Az pedig Kína :) Xiaomi, Lenovo, Huawei, ezek mind elviszik vhonnan a vásárlókat, tehát vkinek a kárára megy. Egyedül tényleg az Apple tudja (ha tudja) megtartani a híveit a rendszerével, hisz droid fronton a kínaiak is ugyanazt csinálják, mint koreában, japánban stb.. Nem meglepő. Tény, h az S5 nem durrantott akkorát, de nem biztos, h annak a hibája. Hisz jobban belegondolva az i6 se volt egy "Hű de naaagy! durranás, mégis 70 millió felett tartanak. Csak iOS fronton 1 gyártó van, még droid fronton nem

Üdvözlettel, Tibi

(#7) Gengi


Gengi
senior tag

Engem az lepett meg, hogy ennyit is sikerült. De ha megkérdezne valaki, hogy mit kellett volna jobban csinálni, nem tudnék válaszolni. Nem igazán látok igényt , ami egy S4 lecserélésére sarkalna. Mondjuk ez a gyártok totális marketing/innováció sikertelensége.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#8) zombinyul


zombinyul
addikt

Kövezzetek meg, de én ennek a hírnek komolyan örülök. Szarszungéknál nagyon el voltak szállva manapság, túl sok hulladékkal borították be a piacot, hátha mostmár leszállnak a magas lóról. Első körben az átlátható modellpalettára, a stabil rendszerre, meg a minőségre figyeljenek oda, majd ha ez már megy, jöhet a többi baromságuk. Részemről szívesebben látnék még egy Hüvelyt is az eladások élén, mint a Csamcsungot, remélem itt a trónfosztás ideje.

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#9) M5Norbi válasza Tomi_Ohl (#5) üzenetére


M5Norbi
őstag

Háááát ha valaki ideges tipus :DD

Nekem S3 van. Nincs rá panaszom oké biztos szerencsés vagyok.
De nem nagyon tudnám épésszel még telefonbuziként sem megindokolni hogy milyen nagy előrelépés lenne ha most S5-re váltanék ha akarnék és nem csak S4-re.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#10) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

a hírek szerint jövőre 25-30 százalékkal kevesebb típusú modellel rukkolnak majd elő
már ezért megérte :C

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#11) dreamdancer


dreamdancer
őstag

2010-ben az eredeti S volt az első, valóban használható olyan androidos készülék, ahol a júzernek nem volt sokkal rosszabb felhasználói élménye az iPhone 3GS-hez képest. Csakhogy azóta felnőtt egy komplett gyártó-generáció, a Xiaomitól a Meizun án az Asusig, akik ugyanazt tudják, mint a Samsung, sőt, még jobban is (főleg anyaghasználat, designe, UI), és még olcsóbbak is.

A Samsung meg válaszul a prémium árat kombinálta a lyuggatott műanyag hátlappal és az egyre használhatatlanabb, értelmetlenebb szenzorokkal, mint fícsörrel. Pedig már az S4 kapcsán is bebizonyosodott, hogy ez rossz stratégia - erre tolták tovább.

Komolyan kíváncsi leszek az S6-ra.

Nem a lényeg a fontos.

(#12) Zeki válasza dreamdancer (#11) üzenetére


Zeki
nagyúr

Egyetértek.
A kínai konkurencia erősen jön fel, nem csoda a nagyon nagy kínai visszaesés.
És bizony inkább vennék egy Honor 6-ot, mint egy S5-öt. Nem csak a szépség miatt.

(#13) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Várható volt. Nem lehet ennyi hulladékkal örökké a csúcson lenni.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#14) Pearce


Pearce
aktív tag

Nem lepődtem meg a híren. Hát milyen ez a ragtapasz? ;]

(#15) Forest48

Na, hát akkor még a hátsó burkolatot is lopták? ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) Forest48 válasza Szatyor95 (#2) üzenetére


Forest48
aktív tag

Közben indítottak egy új "csúcsmoddelt" is (alpha), annak az eladásait hozzávenném a statisztikához. Most jöttem rá ennyi idő után, hogy mire hasonlít a hátulja. Ahogy a háttétben egy árnyalattal világosabb kék van...a régi sonyericsson c702-esem :D.

(#16) Mr.Silkó válasza Szatyor95 (#2) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Kedves előttem szóló, rendkívül szimpatikus kollégák!

Azért mert nektek nem hozott újdonságot egy-egy csúcsmodell, attól még az nem lett rossz, másnak hozhatott újdonságokat. Én S3-ról váltottam S5-re, volt előtte Sony Z, P6 és G2 is, azokkal is meg voltam többnyire elégedve, de mégis ég és föld az S5-höz képest a különbség. Aki meg az S4-hez képest nem lát fejlődést, annak nem volt még 5 percig sem a kezében S5. A hátlaptól én is tartottam, de élőben, használat közben klasszisokkal jobb, mint a régi csúszós műanyagok, vagy az üveg, de nekem még a fémnél is jobban bejön, mivel egyáltalán nem csúszik. De ha nem is volt a kezetekben, legalább olvassátok el Bog tesztjét, mielőtt ítélkeztek.

(#17) Thaaleum


Thaaleum
aktív tag

Teljesen várható volt ez az egész. És szerintem az S6 sem fog (sokkal) jobban teljesíteni.
Emlékszem, nemrég még azt mondták itt a főokosok, hogy ha Kína megérkezik, nagy gondjaik lesznek az "A Brand"-eknek. Hát tessék, most megérkeztek.
:K

„Egy szónak is száz a vége...” - Legendd

(#18) bolvar válasza Mr.Silkó (#16) üzenetére


bolvar
senior tag

Bátram mondhatom 0 volt a változás.A cimborám végigvásárolta s3 s4 s5-öt és 0 volt az a változás amit ténylegesen használt.A legtöbb fícsőrnek nevezett dolog csak parasztvakítás volt ez főleg az s4-s5 között volt és ráadásul még rondább is lett a telefon szerintem.A szappantartó biztos menő 25-30e kategóriában de nem egy 200e kezdővel rendelkező telónál.

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#19) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Egyértelmű, hogy az eredményre a választ nem az S5-ben kell keresni. Ahogy már mások is írták jópár kínai gyártó szinte teljesen felzárkózott a nagyokhoz minőségben és persze árban is versenyképesebbek és mivel a Samsung a legnagyobb Androidos gyártó, az ő kárára növelik a piacukat. Úgy tippelem, hogy nem csak az S5 eladásai csökkentek a Samsungnak hanem az egész palettája. Az Apple piaca védve van (még) valamennyire, mert fejletlen és fejlődő országokban az iPhone továbbra is státusszimbólum. Az Apple piacot inkább a fejlett országokban veszít(het), ahol az iPhone tömegtelefon és talán pont attól érezheti valaki magát egyedinek, ha nem azt használ.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#20) Rocky975


Rocky975
senior tag

Nekem az S3 a kedvencem az S szériából. :)
Se a 4 sem az 5 nem jön be.
Amire váltanék az a Galaxy Alpha.
:)

Iphone 6s , Samsung Galaxy S8+

(#21) mindfreak válasza bolvar (#18) üzenetére


mindfreak
őstag

Jaja én is ezt hallottam a szomszéd haverjának a tesójának a barátnőjének a kutyájától.

(#22) Glenda


Glenda
addikt

Hát igen, Androiddal jobban fogyna :(

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#23) migabi24 válasza kristof83 (#3) üzenetére


migabi24
nagyúr

+1

(#24) tatabike válasza Mr.Silkó (#16) üzenetére


tatabike
őstag

Itt nem csak arról van szó, hogy az S5 rossz lenne, hanem arról, hogy a kínai gyártók fele ennyiért adnak hasonló tudású készüléket, minőségibb anyagokból. Konyhanyelven: az emberek rájöttek, hogy a Samu baleknak nézi őket, mert azért be kell látni, 100ezret kicsengetni egy márkajelzésért a lehúzás netovábbja. Ez a baj.

Apám, látja mit csinál az a kutya? Látom fiam, nyalogatja a tökeit. Apám, ezt én is kipróbálnám. Próbáld fiam, de szerintem meg fog harapni...┌∩┐(◣_◢)┌∩┐

(#25) Paul119 válasza Mr.Silkó (#16) üzenetére


Paul119
addikt

En is s4rol valtottam s5re es nem is emlitheto egy lapon a ket keszulek ..na meg ez a haverom ismerosom, probalta (2percig a mediaban) mar annyira nevetseges :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#26) Ricardo


Ricardo
félisten

Várható volt. Kicsit elfáradt az S széria. Az Alpha család ígéretes, de kicsit vastagon fogott az a ceruza az árcédulák megírásakor.

Én személy szerint megnéznék egy Wave szerű androidos Samsungot.

[ Szerkesztve ]

(#27) Dr.Anonymus válasza tatabike (#24) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

+1
Kb. ez a helyzet, csak szerintem nem fele, hanem harmad, negyed áron adják Kínában a már minden átlag ember számára kielégítő tudású telefonokat
amerikában meg még működött a márka hatása
de szerintem ott is csak addig amíg meg nem jelentek a nagyobb iPhoneok
kiváncsi leszek az utolsó negyedéves eladásokra...

de örömteli ez a hír, hátha történik valami változás a sokak által kritizált pontokban, pl. lassú TouchWizz, felső kategóriához nem méltó anyaghasználat, és nem túl változatos, de annál szélesebb modell választék

(#28) mindfreak válasza Paul119 (#25) üzenetére


mindfreak
őstag

Szintén S4-ről váltottam. Ami számomra lényeges újítás: vízálló, nagyobb kijelző, lényegesen jobb akkumlátor idő és gyorsabb hardver (játékoknál nagyon érződik), és bár a hátulja tényleg bizar de rendkívül jó fogása van. A kamerája is sokkal jobb, a képstabinak köszönhetően nem nagyon csinált még homályos képet rossz fényviszonyok mellett sem. Nem mondom, hogy érdemes S4-ről váltani. Csak épp annyira mint amennyire bármelyik másik gyártó új telefonja esetén. Ha így indulok neki még mindig IPhone 4-em lenne, csak ott épp a szoftverfrissités sikerült úgy elb.szni hogy használhatatlan lett a készülék (ios7).

(#29) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Én inkább az 5.0-tól várnék el fejlődést. Ha az sokkal optimizáltabb lesz,akkor már nem kell 3gb ram egy telefonba,ami elég nevetséges mivel sok pc-ben nincs annyi :D Örülnék,ha elhagynák a kijelző növelési mániát is. S4 után kénytelen voltam váltani szifonra,mert elegem lett,hogy egy hoki deezer v tunein-től beszaggat az egész rendszer,pedig rootoltam és 1 gb szabad ramom volt alapból. Illetve nem volt egy normális androidos telefon sem idén,ami tetszett volna,talán note 4,de az már kva nagy és használhatatlan, pedig szép és jó :(((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#30) ak76


ak76
senior tag

Jó telefon az S5-ös,két hónapja megvan és ez nálam nagy szó,tekintve hogy hetente cserélgetem a készülékeimet,jó készülék,de nincs benne semmi extra,semmi olyan plusz,ami miatt csak ezt venném,nem az XY márka akármelyik másik modelljét,a kínaiak ráadásul fénysebességgel hagyják állva az A brandeket hetente jönnek az újabbnál újabb no name cuccok 3 giga rammal,full hd kijelzővel,minden jóval felszerelve,lényeges árelőnnyel.
A másik dolog ami miatt bukás lehet az ötös,az a hipergagyi anyaghasználat,a készülék műkróm kerete egyszerűen botrányos,kritikátlan ruppótlan bazári bóvli,egy 20 ezres készüléken tudnám elképzelni,nem egy 200K-s csúcsvason.
Ami miatt mégis megtartom az a remek kijelző,az odakint egész minőségi felvételeket produkáló kamera,a kiváló akkuidő,és a gyorsasága.
Elégedett vagyok vele,de ha beugrik valami ami igényesebb külsővel rendelkezik,lehet hogy megválok tőle.

(#31) erzol


erzol
őstag

Fél éve váltottam s2-ről s4-re(Nem láttam értelmét az s5-nek).Egyetlen extra ficsőr amit használok az infra a tv-hez. (Egyszer már hőmérsékletetet is mértem vele :B ) Nekem adott pluszt hardverben, de a knox miatt bekaphatja a csamcsung..... :W

[ Szerkesztve ]

(#32) #13110016


#13110016
törölt tag

Nocsak, nem kell az embereknek a ragtapasz?:D:D
Ez a telefon egy nagy .... lett.

(#33) Elpresidente válasza Tigerclaw (#19) üzenetére


Elpresidente
tag

Talán a legtöbb embernél pont nem szempont az egyediség és a státuszszimbólum a telefonválasztásnál...
Főleg nem milliós nagyságrendben eladott cuccoknál...

Xbox gamertag: goserHU

(#34) Mr.Silkó válasza bolvar (#18) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Lehet, hogy a barátod nem használta ki az új funkciókat, de sokan mások - köztük én is - meg igen, és örült nekik nagyon.

Tatabike > Ezt aláírom, de ha egy cégnek rossz az üzletpolitikája sokak szerint - meg a kínai gyártók is ezerrel törnek fel - attól még nem lesz egyáltalán rossz készülék az S5.

[ Szerkesztve ]

(#35) nfsu17


nfsu17
veterán

Semmi pénzért nem váltanék vissza s4-re, maximum a vékonyabb keret ami abban szebb és ettől picit elegánsabb.
Tény, hogy nem szép (annyira) az s5, de mindenben megkajálja reggelire az s4-et.
az persze már pénz kérdése, hogy s4+?? Ft az az összeg, ami miatt megéri váltani.
van az az összeg, aminél nem éri meg, akinek meg tök mindegy az ár, s5-öt vegyen.

(#36) Mr.Silkó válasza Paul119 (#25) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Egyetértek.

(#37) dreamdancer válasza mindfreak (#28) üzenetére


dreamdancer
őstag

"nagyobb kijelző"

Ez most komoly? Valóban pozitívumként, érzékelhető előrelépésként éled meg azt a +0,1 hüvelyket?! Mert az 5" olyan izé, mútyúrkézős egérmozi, de bezzeg az 5,1", na azon már tök más élmény a Gyűrűk Ura...

Nem a lényeg a fontos.

(#38) Mr.Silkó válasza mindfreak (#28) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

+1

Nekem is csupa pozitív tapasztalatom van, megérte váltani.

Nfsu17 > Osztom a véleményed.

[ Szerkesztve ]

(#39) golyós


golyós
őstag

Jelenleg egyetlen tulajdonsága van az S5-nek amiért szeretnék egyet: vízálló
Árban viszont köszönöm nem.
Komolyan gondolkodom jövőre egy samun mert a kamera számomra nagyon fontos tulajdonság és a samukban ez évek óta megvan.(tudom a Sonynak is jó a kamerája de ez egy samu cikk.)
S4-vagy S5 még képlékeny bár az, hogy nem lehet mókolni a telefont ( igen tudom, hogy lehet de más tipusnál 10x egyszerübb) eléggé hátrányosan érint.Az MTK-s telefonokkal meg nem lehet érdemleges fotókat készíteni sajna.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#40) osztraksajt válasza Ricardo (#26) üzenetére


osztraksajt
őstag

A wave szerű androidos telefon az Alpha, csak nem társul hozzá az új rendszer bevezetésének a kedvezménye mint anno a Wave-nél.

(#41) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

örömteli hírek, csak így tovább!

(#42) Ricardo válasza osztraksajt (#40) üzenetére


Ricardo
félisten

Számomra az inkább az S2 vonalat hozza vissza, ami szintén tetszik.

(#43) kpal


kpal
veterán

Note és Iphone miatt is lehetett ennyi .

(#44) xmaas


xmaas
őstag

Hat nagy a konkurencia plane rengeteget fejlodtek utolso evben/par honapban a tobbi azsiai gyarto mar nem eleg a markanev hogy tona szamra adjak el a keszulekeket (hacsak nem apple) , erre kezdenek rajonni az emberek is , ugyan ezt a hardvert meg lehet venni 20-50% olcsobban is annyi felarat nem er meg egy pulzusmero :)

(#45) tomboy0013 Ebben nagyott tevedsz a Sonyknak nagyon jo kamerajuk van ha esetleg nem tudsz rola rengeteg masik gyarto is hasznalja a Sony kamerakat , amiben meg kell reszelniuk sajnos az a kamera szoftver de fejlodnek lassan :)

[ Szerkesztve ]

(#45) tomboy0013 válasza golyós (#39) üzenetére


tomboy0013
veterán

Nem, a Sony telefonoknak egyáltalán nem jó a kamerájuk. Samsungék meg rakhatnának már egy optikai képstabilizátort a telefonjukba, na de majd talán az S6-ban lesz.

(#46) Azie


Azie
őstag

Lehet, hogy rájöttek az emberek, hogy nincs szükségük túlárazott, akadó szappantartóra. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#47) halkow


halkow
őstag

Nálunk sajnos még ennek elenére mindig drága nem bánnám ha 90k lenne

( #1 ) M5Norbi: Ez most komolyan mondod :DDD

pár dologot megemlítek hogy miért érdemes s5 öt választani ->üzemidő,kamera,hangszóró,sebbesség,iP67

( #46 ) Azie: látszik nem olvastad a tesztet :(

[ Szerkesztve ]

Alcatel onetouch idol2s the king

(#48) nfsu17 válasza Azie (#46) üzenetére


nfsu17
veterán

lehet, hogy használni kellene a telót, mielőtt beböfögünk valótlan dolgokat

(#49) Zeki válasza Azie (#46) üzenetére


Zeki
nagyúr

Kínában 50% a visszaesés. Nem véletlen.

(#50) kengyel


kengyel
nagyúr

Pedig igen jól sikerült készülék lett. Az árát kellene minden Samsung telefonnak " jó árasítani "

[ Szerkesztve ]

kengyel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.