Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) sz.balazs.95 válasza Fitzgerald (#200) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

a kompakt gépek szintjét most is megüti egy-egy jobb kamerás mobil. ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#202) Fitzgerald válasza sz.balazs.95 (#201) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Én még nem hallottam ilyenről. Melyek ezek a mobilok?

(#203) Francia91 válasza Fitzgerald (#202) üzenetére


Francia91
veterán

Nokia 808, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy K Zoom. Körülbelül ezek vannak az élvonalban, a Lumia 1020 toronymagasan az első még mindig (bár egy picivel nagyobb szenzora van a 808-asnak)
De azt kell mondjam, a Nokia N8-asom is gyönyörű képeket készít (12 MPixeles, de 9 MP felbontással használom a kamerát, sokszor kézi beállításokkal és 100%-os jpg minőséggel)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#204) Blyan válasza Fitzgerald (#200) üzenetére


Blyan
félisten

Az olcsóbb kompakt gépek szintjén igen, sőt. Azt a felsőkategóriás készülékek már most elérték - optikai zoom kivételével, arra nagyon kevés telefon képes.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#205) Francia91 válasza Fitzgerald (#202) üzenetére


Francia91
veterán

Amúgy itt van pár kép érintetlenül, amit az N8-asommal készítettem (makró, tájkép, vakus). Szerintem még mai bőven jó képeket készít, pedig 2010-es telefonról van szó (ami a kamerára lett kihegyezve....)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#206) Quasi_modo válasza Blyan (#194) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

és kenterbe veri bármely telefon által készíthető képet, legyen akár az 808 vagy 1020
Érdekes módon nem így van.

(#203) Francia91 Nokia 808, Nokia Lumia 1020, Samsung Galaxy K Zoom. Körülbelül ezek vannak az élvonalban, a Lumia 1020 toronymagasan az első még mindig Meglepő módon a 808 a legjobb fotóban még mindig. Ami bizonyos szempontból elég baj.

[ Szerkesztve ]

valami

(#207) r3dsnake válasza Francia91 (#205) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ezt a szintet már egy iPhone 4 is hozta.

(#208) Francia91 válasza r3dsnake (#207) üzenetére


Francia91
veterán

Jah, de e LED meg sem közelíti a Xenon-t... :D

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#209) Blyan válasza Quasi_modo (#206) üzenetére


Blyan
félisten

Hát... szerintem meg igen. De ezen nem veszünk össze.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#210) r3dsnake válasza Francia91 (#208) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Vaku az kb. minden esetben szar, amikor ennyire közel van az optikához, ráadásul nagyon kemény fényt adnak ezek. i5S-ben legalább 2 színhőmérsékletű vaku van, amit viszont meglepően jól szabályoz magának, hogy milyen környezethez milyet villantson. De ahol csak lehet kerülöm a vakut.

(#211) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

És ezek tényleg elérik a 20-30k közötti kompaktok szintjét képminőségben? Nehezen hihető...

[ Szerkesztve ]

(#212) r3dsnake válasza Fitzgerald (#211) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nehéz összehasonlítani. A kompaktok valamennyivel jobban fogják tűrni a magasabb iso-t, nem fix látószöged és rekeszértéked van, és erősebb vakuval is rendelkeznek. Viszont egy teló mindig ott van a zsebben. Inkább úgy mondanám, hogy vannak olyan helyzetek, fényviszonyok, ahol egy telefonos kép is igazán minőségi tud lenni. De több a kompromisszum.

(#213) Fitzgerald válasza r3dsnake (#212) üzenetére


Fitzgerald
veterán

Ja így már értem a dolgot, köszi. Én mondjuk sosem használtam fotózásra a telefont, úgy voltam vele hogy cipőt a cipőboltból. De majd egyzer talán eljön ennek is az ideje.

[ Szerkesztve ]

(#214) r3dsnake válasza Fitzgerald (#213) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mindig az a legjobb fenykepezo, ami epp nalad van. :) En nem vagyok ellene a mobilos fotozasnak (sot), annak ellenere, hogy van fotos felszerelesem. Majd dobok be bringaturas panoramat teloval, ahova nem is tudtam volna vinni a tobbkilos cuccomat.

(#215) Pttypang válasza Fitzgerald (#200) üzenetére


Pttypang
veterán

Már lehetséges.

Everybody lies.

(#216) #16820480 válasza r3dsnake (#214) üzenetére


#16820480
törölt tag

Arról nem is beszélve, hogy a fotózás egyik legfontosabb eleme maga a fotós, ahogy összeállítja a kompozíciót. Hiába van valakinek 5D mkIII, azzal is lehet bődületesen rossz képeket csinálni, ha nem ért hozzá. Egy profi fotós meg mobillal is tud olyat fotózni, ami elismerést vált ki.

(#217) r3dsnake válasza #16820480 (#216) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ígyígy. :K

Amúgy i5S pano. Ide nem tudtam volna felszerelést vinni, mégis lehetett használható képet lőni telóval. (Bár átszaladt előttem egy őzcsorda belerohanva a vízbe, ott azért szidtam magam, hogy miért nincs nálam a gép+teleobi.)

[ Szerkesztve ]

(#218) #16820480 válasza r3dsnake (#217) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igen, két éve még arról álmodoztam, hogy majd veszek egy 7D-t (vagy 6D-t), és milyen jó lesz majd utána fotózni, de rájöttem, hogy már az 550D-t sem viszem magammal szinte soha, mert nagy és nehéz. Ha meg nincs nálam, akkor mindegy mennyire profi gép, ha otthon van a polcon, akkor a 7D is pontosan annyit tud, mint egy kompakt.
Úgyhogy most menni fog az 550D is, és lesz helyette kisebb, amit tudok hurcolni. Bár most a 930 fényképező része is egészen tetszik, van manuális fókusz, meg ilyenek, rengeteget számít.

(#219) r3dsnake válasza #16820480 (#218) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Én mondjuk vettem egy Nikon 1 S1-et "zsebgépnek". Mégsem nagy felszerelés, de van teljesen maniuális beállítása, cserélhető obi, és RAW-ban fotóz. 50-ért volt media marktban kitobival, annyiért nem hagyhattam ott. Gondolkozok rajta, hogy vegyek majd hozzá egy 30-110mm teleobit (80-300-nak felel meg), így bringa váztáskában elférne, de mégis tudnék természetfotókat készíteni, ha valami érdekeset látok.

A nagygépet akkor viszem, ha konkrétan fotózási céllal indulok. Szerintem megfér egymás mellett többféle eszköz (amihez persze hozzátartozik a telefon is), így van lehetőség az adott körülményhez válogatni.

Lehet, hogy neked is érdemes lenne MILC gépben gondolkozni a DSLR mellé.

(#220) #16820480 válasza r3dsnake (#219) üzenetére


#16820480
törölt tag

Most éppen MILC-ben gondolkozom, de a DSLR helyett, mert anyagilag így jobban kijön. Van más költséges hobbim is mostanában :))
Majd ha nagyon belejövök, meg kevés lesz bizonyos dolgokhoz a MILC, akkor lehet mellé megint később komolyabb rendszer.

(#221) GIJoe


GIJoe
addikt

Persze kamu, már nem lehet sold out :)

Az e link hátlap tetszik...

(#222) dz1989 válasza Quasi_modo (#206) üzenetére


dz1989
senior tag

Szerintem nem baj, pont ez a pláne. :)

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#223) rbertkrl válasza dilajoska1 (#33) üzenetére


rbertkrl
aktív tag

Tényleg? Alátámasztanád kérlekszépen a hozzászólásodat? Ugyanis nem tudom pl. éjszakaiban hogy állnak ?

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.