Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Cyberpunk válasza gyurkikrisz (#149) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Lehet foglalkozási ártalom, nem vagyok rendőr! :D Te amúgy miért ütőd bele ebbe az orrod? Nem kell megmondó embert játszani!

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#152) G-Guts


G-Guts
aktív tag

De hogy a picsában van az, hogy a régi Galaxy i9000 S telefonommal, ami nem is a fotózásra van/volt kihegyezve, 1/4388 záridős képet készítettem?... :F :Y

(#153) r3dsnake válasza G-Guts (#152) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ebben mi olyan húdeextra?

(#154) G-Guts válasza r3dsnake (#153) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Sok kompaktnál 1/1600 néhány jobbnál pedig 1/4000 a max., úgy tudom.

(#155) r3dsnake válasza G-Guts (#154) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

DSLR-nél is, de ezekben a telókban nincs fizikai zár, szóval szoftveren múlik. Lumia 820-ban 1/16000 is van.

(#156) dz1989 válasza G-Guts (#147) üzenetére


dz1989
senior tag

De sajnos az is az igazsághoz tartozik hogy nincsen, lehetne normálisabb kezelő felület a 808- nak. Konkrétan a záridő állitás hiányolom. Szerintem látni számokkal. Meg a ManuálFokusz. Mert az AF sötétben az hulla.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#157) G-Guts válasza r3dsnake (#155) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Akkor viszont nem értem, hogy az Androidos telefonok miért nem rukkolnak inkább ilyennel elő.

dz1989: Igen, ebben egyetértek. Pláne úgy, hogy elvileg okostelefonról van szó, a fotós beállítások mégis buta módon egyszerűek.

(#158) r3dsnake válasza G-Guts (#157) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mert tök felesleges? Nincs annyi fényed sehol (pláne ilyen kis érzékelőnél), ahol jelentősége lenne ilyen gyors záridőnek.

(#159) QwErTy42 válasza GIJoe (#110) üzenetére


QwErTy42
addikt

Csak itt ugye a hírben még véletlenül sem szerepel kínai cég. Mert azokat hiába is perelné bárki, ők nagy ívben tojnak rá (de ezt már leírta egy másik fórumtárs pár sorral lejjebb). Eddig egy petákot nem fizettek ilyen szabadalmi ügy végén.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#160) G-Guts válasza r3dsnake (#158) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Szerintem nem felesleges, elég megnézni a Nokia Lumia 1020 1/16000-es záridős képeit. Igencsak meggyőzőek.

(#161) r3dsnake válasza G-Guts (#160) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De mi meggyőző rajta? Akkor kell ilyen záridő, ha kurvasok a fény. A kép milyenségén semmit nem változtat.

(#162) pengwin válasza G-Guts (#160) üzenetére


pengwin
addikt

Azért a Lumia 1020 szenzora jóval nagyobb, mint ami az átlag android-vonalon...

Üdv, pengwin

(#163) G-Guts válasza r3dsnake (#161) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Maga a téma. Vízbe csapódó tárgyak, repülő rovarok stb. igazán érdekesek. Tényleg igazi pillanatképek, melyeket egyébként a szemünkkel szinte észre sem veszünk.

pengwin: Azt tudom, de kíváncsi vagyok mennyit lehetne szoftveresen kisajtolni egy Androidos telefonból, úgy hogy még a kis szenzor ellenére is elfogadható rövid záridős képet lehessen készíteni.

[ Szerkesztve ]

(#164) r3dsnake válasza G-Guts (#163) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

1/4000-rel is ugyanúgy pillanatkép lenne, ráadásul ahhoz is rengeteg fény kell (vagy magas ISO)

Én személy szerint meg nem tudom mondani mikor fotóztam utoljára 1/500-nál rövidebb értékkel.

(#165) r3dsnake válasza r3dsnake (#164) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ez a képem pl. 1/200:

(#166) no more válasza r3dsnake (#165) üzenetére


no more
addikt

Juj, de király! :C

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#167) G-Guts válasza r3dsnake (#165) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Igazán szép és látványos kép, gratulálok. Meg lehet kérdezni, hogy mivel készült?

(#168) Fejvadi válasza r3dsnake (#165) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Szuper :C

(#169) r3dsnake válasza G-Guts (#167) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nikon D90 + 105mm f11 + két stúdióvaku két oldalról megvillantva. Mondjuk ritkaszar az alap kép, van benne utómunka bőven. :D

(#170) G-Guts válasza r3dsnake (#169) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Köszi az infót. Másik: Na ezért jó, ha van lehetőség veszteségmentes formátumban is fotózni. A Xiaomi MI3 is tud raw-ban fotózni, ha jól tudom. Valamint rémlik olyasmi, hogy az újabb Android rendszereken is lesz talán raw támogatás, de lehet, hogy nem jól emlékszem.

(#171) r3dsnake válasza G-Guts (#170) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mondjuk csak akkor mész vele bármire, ha a képfeldolgozó szoftverek is hivatalosan támogatják (Lightroom, PS, stb.). De igen, én is hiányolom a raw-t iPhone-on.

(#172) Quasi_modo válasza Francia91 (#148) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A 808 szenzormérete nagyobb, mint az 1020-asé. Minőseégben egy hajszálnyival előreébb is van, annak ellenére, hogy Symbian
A Symbiannak ehhez nem sok köze van.

valami

(#173) Francia91 válasza Quasi_modo (#172) üzenetére


Francia91
veterán

Ezt nem a Symbian-ra írtam

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#174) no more válasza G-Guts (#170) üzenetére


no more
addikt

Elvileg a Lollipop már támogatja, nem?

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#175) G-Guts válasza no more (#174) üzenetére


G-Guts
aktív tag

Passz... de ha támogatja, akkor szeretnék látni tesztképeket valahonnan. :K

(#176) dz1989 válasza r3dsnake (#158) üzenetére


dz1989
senior tag

Én a 1020-amon az 1/16000-t kihasználom, nem mindig de kell. F2.2-hez (ami sajna fix) azért jóljön. Szerintem...

[ Szerkesztve ]

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#177) r3dsnake válasza dz1989 (#176) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Továbbra sem értem hol lehet jelentősége ilyen záridőnek. Profi DSLR-ek-nél sem szoktak 1/4000nél rövidebb lehetőséget adni, max 1/8000.

(#178) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Remélem valamikor megtapogathatok egy MX4 Pro-t, nagyon pofás darab.

[ Szerkesztve ]

(#179) dz1989 válasza r3dsnake (#177) üzenetére


dz1989
senior tag

Az én esetemben azért mert fix F2.2, nappal: - 1 vagy annál alacsonyabb expoziciót szeretnék.

Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

(#180) flash- válasza Blyan (#39) üzenetére


flash-
veterán

Pedig sok esély van rá hogy nem sokára telefonokba elkezdik rakni az FF szenzort..

lassan lecseng a megapixel őrület, már a szomszéd józsibácsi is tudja mert bemondták a kossúth rádióban hogy nem a megapixel a lényeg..

majd jön a fullframe őrület..
hiába..a fényképhez nem csak nagy érzékelő kell,de jó autófocus,jó szenzor(azokból talán van 3 féle márka ami valami szintet képvisel) nem mellékesen pedig egy jó objektív, nem pedig egy légypiszok...

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#181) r3dsnake válasza flash- (#180) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mégis hova férne az el? Hogy raksz rá akkora optikát, ami kirajzolja?

(#182) flash- válasza r3dsnake (#181) üzenetére


flash-
veterán

sehova a hozzászólásom nem is erre irányult.

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#183) r3dsnake válasza flash- (#182) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Akkor nem értem. Feltevés szintjén is hülyeség.

(#184) flash- válasza r3dsnake (#183) üzenetére


flash-
veterán

a hozzászólásom arról szólt hogy biztos hogy jönnek az FF szenzoros telók mert a megapixellel már nem sokáig lehet őket eladni szerintem, aztán majd veszik mint a cukrot,mert eladó mondja hogy a profi gépekben is ilyen érzékelő van...csakhogy az fénykpezőgép ez meg telefon..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#185) r3dsnake válasza flash- (#184) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De nem jöhetnek. Fizikai képtelenség.

(#186) Blyan válasza flash- (#184) üzenetére


Blyan
félisten

A FF szenzor egy 36 x 24 mm-es méretű, ezen a szinten egy bődületes nagy felületű valami, ami önmagában nem ér lópikulát sem, kell hozzá elektronika is.

Nem lehet azt belepasszírozni még egy 2 centi vastagságú telefonba se.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#187) GIJoe


GIJoe
addikt

400$-ból kijön majd az MX5, vevő leszek...

(#188) r3dsnake válasza Blyan (#186) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Ráadásul böhöm nagy objektívvel több centi távolságra kezdődően, hogy ki tudja rajzolni a szenzort egyáltalán.

(#189) Fejvadi válasza r3dsnake (#185) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Olyan elképzelhető, hogy esetleg egy felpattintható külsőleg? Amikor kerr csak felpattintaná az ember és amikor már nem akkor leveszi.

(#190) r3dsnake válasza Fejvadi (#189) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Sonynak van ilyenje, de vegulis az egy kulonallo kamera es a telo kijelzojet hasznalja a liveviewhoz. De az is nagy.

(#191) Fejvadi válasza r3dsnake (#190) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Nagynak nagy, de nem kellene a telefonon lennie mindig csak ha szükség van rá. Ahol a kamera lenne ott lennének érzékelők és ami csak lehet a telefonba lenne.

(#192) csibe1 válasza r3dsnake (#97) üzenetére


csibe1
addikt

Akkor egy kicsit vastagabbra kellene méretezni a telefont, és talán egy nagyobb kapacitású akksi is elférne,amivel normálisabb üzemidőt lehetne elérni.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#193) sz.balazs.95 válasza csibe1 (#192) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

nem, mert akkor nagyon nagy lenne és nagyon nehéz. :P
inkább maradjon a pár órás lóf...nyi üzemidő, az sokkal jobb.

;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#194) Blyan válasza Fejvadi (#191) üzenetére


Blyan
félisten

+ (#192) csibe1 Mint írták, a Sonynak van ilyesmi. De az is "csak" 1inches, ami még a APS-C mérettől is elég távol van.
És nem mellesleg ekkora :) (és kenterbe veri bármely telefon által készíthető képet, legyen akár az 808 vagy 1020)

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#195) Fejvadi válasza Blyan (#194) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Elsőre is értettem és volt már a kezemben is. Viszont te meg nem értetted amit írtam. Nem egy külön kameráról beszéltem, de már nem is érdekel az egész. Köszi a fotót.

(#196) Blyan válasza Fejvadi (#195) üzenetére


Blyan
félisten

Akkor mi az amit nem értesz? Telefonban egy ekkora érzékelő olyat eredményez, mint ami fentebb linkelt Panasonic. [link] És ez még csak a fele egy APS-C szenzornak, ami meg max a kétharmada, ha megvan egy Full Frame érzékelőnek.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#197) Fejvadi válasza Blyan (#196) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Csak törpölgettem valami alternatív megoldáson.

(#198) r3dsnake válasza Fejvadi (#197) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Rendes fényképező a táskában. :)

(#199) Fejvadi válasza r3dsnake (#198) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Igaz :DD

(#200) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Bevallom nekem phingom sincs a fotózásról.
Megnyomom a gombot, fókuszál, exponál.
Most akkor technikailag lehetséges lesz az valaha, hogy egy telefonba szerelt kisméretű érzékelővel a kompakt gépekhez hasonló minőségben lehessen fotózni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.