Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koboldozat


koboldozat
senior tag

Na hát kiváncsi leszek :D

The my Best phone: SE K750i, SE C905, Nokia 808 PV White, Samsung K Zoom Black, Nokia Lumia 1020 White, Huawei P20 Pro Twilight, Huawei P30 Pro Ice Crystal blue, Honor Magic 5 Pro

(#2) steeel35


steeel35
tag

Nem sok értelmét látom...

(#3) savoo


savoo
addikt

"azt viszont nem lehet megmondani, hogy a Meizunak ki szolgáltatna ekkora felbontású kameraszenzort"

Majd csak "találnak" valahol. ;]

(#4) WinPho


WinPho
senior tag

A Newkia felajánlja szolgálatait.

I don't believe in the moon, I think it's just the back of the sun.

(#5) kolosanyi válasza WinPho (#4) üzenetére


kolosanyi
veterán

Még jó, hogy a PureViewval kapcsolatos licenszek a Microsofthoz kerültek.

(#6) Blyan válasza kolosanyi (#5) üzenetére


Blyan
félisten

Ez mikor gátolta bármiben is a távol-keleti zseniket? :C

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#7) Pearce


Pearce
aktív tag

Lehet, 41-el se fog hozni olyan képminőséget, mint mások a 20-szal. ;]

(#8) Izzé válasza kolosanyi (#5) üzenetére


Izzé
őstag

És az nem licenszelhető?

(#9) Blyan válasza Izzé (#8) üzenetére


Blyan
félisten

A MS hülye lenne licenceltetni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#10) Воланд válasza Izzé (#8) üzenetére


Воланд
titán

de, majd az ms biztos licenszelni fogja a konkurencianak.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) HaJózsi


HaJózsi
aktív tag

Ééés már ezt is koppintják... Éljen a kínai tucatgagyi!

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#12) Izzé válasza Воланд (#10) üzenetére


Izzé
őstag

Jó pénzért, miért ne? :)
Nem érdekes hogy pont olyan mint a PV, mármint, hogy 41 megapixeles? Ha új kamerát fejlesztenék marketing okokból már csak azért is min. 42-re lőném be, ha van értelme ha nincs.

(#13) Blyan válasza Izzé (#12) üzenetére


Blyan
félisten

Nem a 41MP a lényeg, hanem az oversampling amit szoftveresen végeztek el. Bár kétlem, hogy ez ilyen formában le lehetne védeni.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Érdekes képminősége lesz. :D

(#15) gyurkikrisz


gyurkikrisz
őstag

Na ilyen se volt még. És aztán még azt mondják jogy a kínaiak csak lopkodnak... A KELET AZ ÚJ NYUGAT!!!

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#16) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

GPU-nak sok lesz szerintem a QHD. MT6595-ben ugyanez a GPU van 450Mhz-en. Kb. a Snapdragon 800-as Adreno 330 felet hozza teljesitmenyben, Full HD-hez epphogy eleg. Az a magonkenti +250Mhz nem hinnem hogy eleg lesz QHD-hez. Manapsag mar igen korrekt procikat gyart a Mediatek, ideje lenne a GPU-ra gyurni mostmar.

(#17) HaJózsi válasza gyurkikrisz (#15) üzenetére


HaJózsi
aktív tag

Remélem ezt most nem komolyan mondtad és csak a szarkazmusod túl jó....

'Ne higgy el mindent, amit az interneten látsz.' - Albert Einstein

(#18) Pttypang válasza Izzé (#12) üzenetére


Pttypang
veterán

Szerintem picit mas kategoria, nem ugyanaz a "jo penz" az ms-nek es a kinai csodagagyinak. :)

Everybody lies.

(#19) vicze válasza HaJózsi (#11) üzenetére


vicze
félisten

Mit koppintanak? A pixel számot? aha... :U

(#20) Router válasza savoo (#3) üzenetére


Router
őstag

A Nokia a Toshibával gyártatta a 41mpx szenzort ez biztos, azt viszont nem tudom, hogy másnak adhatnak-e el. Gondolom licensz védi mert ha csak úgy lehetne rendelni már mindenben ez volna. :U

www.reballing.hu/forum

(#21) vicze válasza Router (#20) üzenetére


vicze
félisten

Mert a Nokia/MS aztán óriási sikerre vitte a 41MP-t ugye, rengeteg készülékükben található csak válogatni kell köztük. :U

(#22) kolosanyi válasza Blyan (#6) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, jogos. :D

(#23) Pttypang válasza vicze (#21) üzenetére


Pttypang
veterán

Picit draga lenne mindenhova :)

Everybody lies.

(#24) Router válasza vicze (#21) üzenetére


Router
őstag

F Nem értem mi köze annak, hogy kivel gyártatja és mennyire sikeres de lehet bennem van a hiba. Illetve ha azt nézed, hogy mikor jött ki a 808PV és azóta sem jutott idáig a konkurencia, az önmagában egy siker. Inkább a szenzor árán van a hangsúly házon belül, ezért nem erőltetik de legalább eddig kétszer megmutatták, hogy lehet ilyet is. Ez a meizu is úgy fogja tudni a 41mpx felbontást mint a kínai klónok az 5 meg 8 megapixelt vga szenzorral szvsz... :U

www.reballing.hu/forum

(#25) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Na sikerült ellopniuk a Nokia szoftverét? ;]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#26) vicze válasza Router (#24) üzenetére


vicze
félisten

Arra próbáltam célozni, hogy maga a technológia olyan buktatókat tartalmaz, amik megakadályozzák a széleskörű elterjedést, főleg a méret és a magas fogyasztás. A PV önmagában volt egy méretes bukás, kivéve technológiai szempontból. Igen lehet ilyet is, csak szinte senkinek se kell.

Vicces, hogy úgy ítélkezel egy márka felett, hogy kb. fogalmad sincs róla, főleg hogy épp az egyik legminőségibb gyártóról van szó, aki épp 20MP-s kamerával gyártja az aktuális csúcsmodelljét. A minőséget meg itt hasonlítgathatod...

(#27) Gaberiellb válasza QwErTy42 (#25) üzenetére


Gaberiellb
senior tag

Meg az iphone külsejét... ;] :U

Eurocom Sky X4c(P751TM1-G)

(#28) Jozsika94


Jozsika94
csendes tag

Majd razoomolunk a Holdra és nézzük az amerikai zászlót :)

Ha veszem a fáradtságot, hogy rád írjak az a minimum, hogy válaszolsz.

(#29) Jacek


Jacek
veterán

Jobban örülnék ha csinálnának egy 8mp-et ami normális képet készít:DD

(#30) atike


atike
nagyúr

41 megapixel... és mekkora szenzormérettel? és milyen optikával...? kapjon mellé xenon vakut és hátha normális fotós képessége lenne... :) jó kis fricskát adna jó sok mindenkinek... :DDD

(#31) Pttypang válasza atike (#30) üzenetére


Pttypang
veterán

Nem így megy :N

Everybody lies.

(#32) rbertkrl


rbertkrl
aktív tag

Hat en nem vagyok oda ezert a masolgatasert... Ez megint csak erofityogtatas akarna lenni. Ekkora szenzort, meg amugy szerintem siman osszetakolnak arrafele... Kerdes milyen minosegben esatobbi. Kiderul mi lesz, bar... Szerintem meg mindig nem fog labdaba rugni sem a 808-al, sem az 1020-al. Inkabb 20-ason kene probalkozni, nagyon jo minoseggel.

Az ámokfutás a jövő tömegsportja.

(#33) dilajoska1 válasza rbertkrl (#32) üzenetére


dilajoska1
őstag

20mpx-en már próbálkoztak elég jó minőségben :) . látom hogy itt a forumon a legtöbb ember csak ír - csak ír, mint hogy előbb tájékozódna :) !

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#34) gyurkikrisz válasza atike (#30) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mi? Hogy ve tudnak szerelni egy 41mpx-es kamerát? Taps nekik!

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#35) Воланд válasza Izzé (#12) üzenetére


Воланд
titán

nem, nem erdekes. pv eseteben soha nem a megapixelek szama volt a fontos.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#36) atike válasza gyurkikrisz (#34) üzenetére


atike
nagyúr

....elolvastad, hogy mit írtam...? :U Az lenne a fricska, ha úgy tudnák megalkotni (legyen beszerelni :DDD ) ezt, hogy a kép minősége is rendben lenne és földbe döngölné a nagy neveket. Csak mert önmagában véve a nagy megapixel szám vajmi kevés ehhez...

(#37) gyurkikrisz válasza atike (#36) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Földbe döngölni a nagyokat, és a kínai nem igazán fér meg egy mondatban.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#38) G-Guts


G-Guts
aktív tag

Egyes források szeint Full Frame szenzor lesz benne. Szerintem jó képeket fog készíteni ez a Meizu MX5!

(#39) Blyan válasza G-Guts (#38) üzenetére


Blyan
félisten

Na az marhaság szvsz.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#40) Xrx válasza G-Guts (#38) üzenetére


Xrx
csendes tag

Ezt Te sem hiszed el, ugye? Mikor a fél frame gépek 500 ezres kategóriák, majd egy telefonba full frame-t raknak. Pöppet megdobná az árat nem gondolod? :D
Amúgy fogjátok már fel, a megapixel semmit sem jelent. Gyanítom Samu K Zoom a maga 20 megapixelével ugyanolyan képeket lő mint a Nokia anno.

(#41) Blyan válasza Xrx (#40) üzenetére


Blyan
félisten

Pont ezért kellene a jó szenzorméret, mondjuk egy 1"-es már jó lenne. Telefonhoz mérten.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#42) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Ez tuti kamu. 20MP-nél nagyobb kamera támogatást sehol sem találtam... Nem tudom... [link]

A Snapi 810-nél írják az 55MP támogatást [link]

[ Szerkesztve ]

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#43) Blyan válasza Seangaijin (#42) üzenetére


Blyan
félisten

Lehetne egyéni gyártású SoC is, ahogy a 1020 esetében.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#44) vicze válasza Seangaijin (#42) üzenetére


vicze
félisten

Ne rombold az illúziókat. :P

(#45) Fejvadi válasza savoo (#3) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

A Nokia PureView-ben is ekkora volt. Lehet tőlük veszik.

(#46) Blyan válasza Fejvadi (#45) üzenetére


Blyan
félisten

Tőlük nehezen... :)

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#47) G-Guts válasza Xrx (#40) üzenetére


G-Guts
aktív tag

:) :) Persze, hogy nem gondoltam komolyan. Csak szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy mennyire nem számít a megapixel, ha nincs megfelelő szenzor. Úgy látom sikerült. ;)

(#48) Fejvadi válasza Blyan (#46) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Akkor máshonnan :)

(#49) no more válasza gyurkikrisz (#37) üzenetére


no more
addikt

Ezt mondd a Xiaomi Mi4-nek! Azt a minőséget és szoftveres stabilitást, sebességet csak a HTC és Apple tudja biztosítani. Más gyártó kilőve. :)

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#50) Fejvadi válasza gyurkikrisz (#37) üzenetére


Fejvadi
nagyúr

Akkor nézd meg, most mutatják be a Xiaomi Mi Note Pro-t Barcelona-ban és zokogj. A legkomolyabb hardver és prémium anyag. A MIUI csak hab a tortán ahol nincsenek kompromisszumok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.