Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7251) peet137 válasza joocek (#7250) üzenetére


peet137
tag

Én a nemsokára 5 éves fiamnak pl tavaly vettem egy használt Jamara Ice Tiger Monstert. Fém alváz, viszonylag masszív felépítés, pivot-s első felfüggesztés, igen jó bolt volt. Masszív, pont annyira gyors, amennyire kell egy 5 évesnek, később meg lehet hozzá mindenféléket bővíteni. Próbáltam pl egy brushless settel, nagyon megy :D
A lányom most 9, de már 6 évesen terelgette az onroad verdát a focipályán. :D :D Nyilván 20-25%-ra lelassítva. :P
Persze, ehhez az kell, hogy apának is legyen egy kis affinitása a "játékhoz". :P

(#7252) peet137 válasza ADAM1337 (#7249) üzenetére


peet137
tag

Én pl Tamiya gépekkel kezdtem és nagyon elégedett voltam velük. Anno TA03F volt az első gép, az pl orrmotoros volt, akkoriban haverok többsége HPI sprint 1-2-vel tolta. Utána lett a TA04 (ez azóta is megvan, csak már nem hasonlít önmagára a sok saját ötlet + CNCs alkatrész miatt :) ), de volt TA05 is, most meg az Onroad pl egy Sakura, ez is kellemes csalódás volt.
Én pl azért néztem a gyerekeknek is inkább használt gépet, mert van egy rakat akksim 1:10-hez és a "kezdő szettek" általában ennél kisebbek, én meg nem akarok több méretű akksival operálni...

(#7253) ADAM1337 válasza peet137 (#7252) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Alapvetően amúgy az a mainstream a tamiya idehaza.
Bár a tuning alkatrészei eléggé overpricedek.
A sakura egy jó lowbudget kategória, sokan használják és viszonylag olcsó hozzá minden, minőségbe a tamiya alatt van, de ezek a kinaiak közül egész jó, még rendes drift vázuk is van.

(#7254) peet137 válasza ADAM1337 (#7253) üzenetére


peet137
tag

Az a baj a tamiyákkal, hogy - legalábbis akkoriban, mikor még kellettek - sokáig tartott hozzá minden alkatrészt beszerezni, pedig azért az elején törtek a dolgok. Meg nem is volt olcsó...
A Sakurát én amúgy drifre terveztem, de annyira kezes volt on-roadnak, hogy úgy maradt és a TA04 "alakult át" :D Egy Zero S volt amúgy, de már eléggé sokmindenben upgradelt, gyakorlatilag majdnem sima Zero.

(#7255) ADAM1337 válasza peet137 (#7254) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Zonába van minden polcon tamiya-hoz, a legtöbb használható márkájú rc-hez idehaza nincs semmi ez alapvető probléma.

(#7256) peet137 válasza ADAM1337 (#7255) üzenetére


peet137
tag

Most már igen, én kb 2010-12 körül kezdtem ezzel foglalkozni, akkor ez még nem volt ennyire alapvető. Plusz nyilván sikerült kiválasztani a legritkább modelleket, a Tamiya-k közül mindenki TT-kkel nyomta, én meg nem akartam kardánost, a szíjas szimpatikusabb volt. Nem mellesleg jóval csendesebb is. :)

(#7257) ADAM1337 válasza peet137 (#7256) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

sakura-k nagyon eltüntek idehaza amúgy, pedig kint kínába mennek szépen.

(#7258) joocek válasza peet137 (#7251) üzenetére


joocek
aktív tag

Rendben de még használtan és alkalmi vételben is sokkal több mit amit írtam. Biztos jobb is.... Az alkatrészek drágábbak. :R :R :R :R :R

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#7259) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Haladtam ma én is a killerbody lexus rc-f karosszériámmal:
Bekerült a foncsor is, lefestettem a belső részét ps52 pezsgő arannyal a foncsoron kivüli részt, tök jó hogy szétcsavarozható és 3 részből álló müanyag foncsort adnak hozzá, ellenben sok kaszni gyártótól akik már a lexan foncsorból is csak gagyit adnak.
Folyt következik a héten a hátsó lámpa és utána már csak fitment próba, amts-en meg kint lesz élőben is.

[ Szerkesztve ]

(#7260) peet137 válasza joocek (#7258) üzenetére


peet137
tag

Olyan nagyon sokkal nem volt több :D
Viszont az alkatrész necces hozzá, ezt aláírom, bár szerintem ritkábban is kell... Legalábbis remélem, eddig csak a spur+piniont kellett cserélni a BL teszt után, mert kicsit erős lett a gyári áttételhez :D Viszont nagyon könnyű szerelni, ellenben pl a másik himoto monsterrel, ahol egy sima motortávolság állításhoz le kell bontani a fél hátsó futóművet, mert minden is útban van a csavarnak.

(#7261) peet137 válasza ADAM1337 (#7257) üzenetére


peet137
tag

Nem tudom, miért van ez amúgy, én nagyon elégedett vagyok az enyémmel. ok, ez nem fut sokat, meg nem is nagyon van "megfeszítve", olyan áttétel van, hogy kezelhető legyen, sztem 60-nál nem megy többet így, viszont kb 1 óra egy akksi. Nem mellesleg van hozzá kb egy másik autónyi alkatrész :)

(#7262) peet137 válasza ADAM1337 (#7259) üzenetére


peet137
tag

Csini lett. Én a króm foncsorokat jobban szeretem, mint a festősöket, könnyebb kezelni.
Ebben milyen elektronika van?

(#7263) ADAM1337 válasza peet137 (#7262) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez egyelőre demo alvázon van, de az elektronika ami a drift vázba van az alábbi:
Acuvance Xarvis esc (yeah racing hyper boosterrel)
Acuvance agile 10.5t motor (a főtengely nyomatékosra lesz cserélve)
Overdose Dais Gyro
KO PROPO ALUMINUM RSX3 ONE 10 VER.D

(#7264) peet137 válasza ADAM1337 (#7263) üzenetére


peet137
tag

Az szép kombó... Ebbe is lesz elektronika, vagy marad dísz?
Nekem a driftgépben egy Novak SlydR ESC van, 6T-s motorral, meg egy Bluebird high speed servo. Nem mai gyerek az elektronika, de ez mióta megvan, hozzá se kellett nyúlni. :D

(#7265) ADAM1337 válasza peet137 (#7264) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez a bodé lesz majd a drift vázon, de szerintem a bmw marad állandóra. (úgyis mágneses kaszni tartóm van pikk pakk átcserélem őket.)
Drift vázból csak 1 van egyelőre, feljebb van róla kép.
Egy mst rmx 2.5 aktiv futóműves full carbon alu kit-es alváz.

A második tervbe van egy ultralight verzió 1-1,1kg körüli súllyal:
Alváz: Usukani NGE-BV
Motor: Xerun V10 G3
ESC: Reved Breve ESC
Servo (2in1 gyroval): Razor-D1 built in gyro NFC
Aksi: redline 2s lipo 4000mah shorty
Kaszni: zooracing Gorilla max 1:10 fwd 0,5mm lightweight 53gr

Plusz festék, kaszni tartóval, vevővel, szett felni és gumival 1083gr körül áll meg a terv szerint.

Szenzor mentes szettel tolod ? Akkor ez még 4wd drift lesz ha jól gondolom.
10.5t-vel jobban menne amúgy az is.

[ Szerkesztve ]

(#7266) peet137 válasza ADAM1337 (#7265) üzenetére


peet137
tag

Nem, ez is szenzoros. Bocs, lemaradt, hogy Drift Spec a szabi. :)
De amúgy igen, 4WD, 1,5 CS-vel. Kicsit "sok" a 6T amúgy, én is érzem, bár ez nekem még mindig tanulós, nincs annyi idő, amennyi kellene rá, a gyerekekkel inkább offoradozunk :D Tamiya "félkemény" kerekekkel megy most épp amúgy, de vannak rendes kemény kerekek is, azzal még nem tudok egyelőre menni :D
Próbáltam tapadós kerekekkel is pusztán kíváncsiságból, de mivel a diffi zárva, nem igen tudott mit kezdeni a nyomatékkal, mindkét szíjat letépte :P

[ Szerkesztve ]

(#7267) ADAM1337 válasza peet137 (#7266) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Igen offroadozásnak az az előnye, hogy minden pálya.
Mi kifejezetten verseny drift gumikkal megyünk ezek is hdpe komponens (teflon) drift kerekek ds racing márkájúak, de csak szönyegen.
AMTS-en kint leszünk vagy 30-an verseny is lesz vasárnap.
Ha elkészül a lexus bodé az lesz fent ha nem akkor a bmw m4, bár a setup az m4-re van beállítva, súlyra kb ugyanannyi lesz a 2 kaszni, azt számolgattam.

(#7268) peet137 válasza ADAM1337 (#7267) üzenetére


peet137
tag

Ez így van, "ahová megyünk, ott nincs szükség utakra" :D
Remélem, egyszer én is eljutok oda, hogy a setupon kell agyalni a driftgéppel, legfeljebb megvárom, amíg a fiam kicsit nagyobb lesz és majd együtt :)
Így fest amúgy a gép:

(#7269) tvamos válasza joocek (#7250) üzenetére


tvamos
nagyúr

Engem nem zavar, ha a gyerek borigatja a Kyoshot, akarhanyszor kibirja. (Mondjuk nem adom neki oda teljesitmeny korlat nelkul, meg megol vele valakit.) De amugy raun a borigatasra, ha neki kell menni visszaboritani. Akkor mondjuk nyeltem egyet, amikor raaltak a kolykok az autora, es ugy nyektettek.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7270) joocek válasza tvamos (#7269) üzenetére


joocek
aktív tag

De meg mindig a te motorod es servod többe kerül mint a wl 12427. És nem személyeskedés. De van aki a 10M autót vagja a pályához es lesem bobizza. Kinek mi az érték....

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#7271) tvamos válasza joocek (#7270) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az tuti. De azert az is tulzas volt, hogy kellett bele a hacker motor. Viszont maga az alvaz nem volt draga, es az a lenyeg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7272) peet137 válasza ADAM1337 (#7267) üzenetére


peet137
tag

Nekem sajna ez messze van, így ezt most kihagyom, de azért majd dobhatsz be ide is videokat az AMTS driftről :)

(#7273) ADAM1337 válasza peet137 (#7272) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Rendben, gondoltam amúgy majd csinálok valami videót.
Zenésen összevágva, ilyen milyen volt a hangulat.

(#7274) gabe_


gabe_
őstag

A legutóbbi csapatáskor észrevettem, hogy a 3 akksimból (2S) az egyik kicsit felpuffadt. Használható még tovább, vagy tűzveszélyes, és inkább hanyagoljam? A töltést vette ugyanúgy, mint a másik kettő.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7275) chris-v válasza gabe_ (#7274) üzenetére


chris-v
senior tag

Ki mennyire bátor :)
Én lehet még használnám, töltéskor azért izgulnék. Ha van biztos hely tölteni, baj nem lehet, ha nincs én inkább elengedném.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7276) JoinR válasza gabe_ (#7274) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha amúgy nem esik be a feszültség, meg nincs nagy kapacitás hanyatlás, valszeg még használható. Persze puffadás és puffadás között is van különbség, nekem van 2S akksim, ami egykor 3S volt, de azt az 1 cellát már én se mertem használni úgyhogy kiszedtem. :DDD

(#7277) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Nemrég felállítottam a kertben egy kis faházat és kb kicuccoltam minden rc holmimat. Azért most még elég nagy a hőingadozás. Reggel 6-8 fokig is lehül, délután meg akár 30 is van benn. Menniyre gáz az elektronikának ez a hőingás? Akksikat nem ott tartom.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#7278) JoinR válasza JoolsNOS (#7277) üzenetére


JoinR
senior tag

Semennyire.

(#7279) ADAM1337 válasza JoinR (#7278) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ha rendes RC és nem a játék kategória persze.

(#7280) JoolsNOS válasza ADAM1337 (#7279) üzenetére


JoolsNOS
veterán

2 trx4 meg egy slash.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#7281) JoinR válasza JoolsNOS (#7280) üzenetére


JoinR
senior tag

Használat közben pár mp alatt nagyobb hőingást kapnak, de én az 5-10$-os játékokat se félteném.

(#7282) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#7280) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Azok rendesen be vannak szigetelve, úgy hogy nem igazán lesz bajuk.

Más: közbe nekem is lett új bestia itthon:


Apróról vettem: végül a hobbywing fusion pro szettel a 2300kv-ssal, teljes táv mindennel.
Így maradt egy elektronikám feles.

Meg befutott egy új karosszéria project is MST liberty walkos mustangja:

[ Szerkesztve ]

(#7283) joocek


joocek
aktív tag

most cserélek egy motort 390-est 390-esre ezt a fekete valamit és át tegyem az auto wltoys 979

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#7284) gabe_ válasza chris-v (#7275) üzenetére


gabe_
őstag

Van LiPo töltőzsák, mindig abban töltöm :)
Töltés közben nem hagyom magára, ha netán füstölni kezd, ki tudjam hajítani az ablakon...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7285) ADAM1337 válasza gabe_ (#7284) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A feletted lakó hangoskodó szomszédok autója alá. ;] ;]

(#7286) jilian


jilian
addikt

Hello,

azt tudom, hogy nem jó ha egy lipo aksi pufi.
Na de mi a határ?
Ez még használható?

[ Szerkesztve ]

(#7287) jilian


jilian
addikt

És ezzel lehet még valamit kezdeni?

A 2972x fel sem ismeri :(((

(#7288) peet137 válasza jilian (#7286) üzenetére


peet137
tag

Erre amúgy én is kíváncsi lennék.. :)
Én is használok még ehhez hasonló akksit, de már csak "bohóckdni", mert nem tud már elég áramot adni a komolyabb játékhoz.
De ha jól tudom, ezeknél inkább a töltésnél kell vigyázni, ott tud meglepit okozni...

(#7289) csaabz


csaabz
őstag

Mai micro crawler rc találkozó a budaörsi Kő-hegyen - gyertek az fb csoportba: Micro Crawler Club Hungary.
Az enyém volt a Traxxas TRX-4M Defender. Még csak 2 napos, de egész szépen helyt állt (jó sok injora tuning alkatrésszel).
A kisebb Axial SCX24 autók sokkal jobban másztak, de azok eleve abba az irányba lettek tuningolva.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#7290) ADAM1337 válasza csaabz (#7289) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szombaton én is voltam triálozni igaz csak csillaghegyen.

(#7291) peet137


peet137
tag

Van egy monsterem, egy monstertronic kütyü, aminek a vevője valamiért nem hajlandó működni. 2,4-es, viszont nem lehet a távot máshoz bindelni, javított már valaki vevőt? Mit érdemes benne nézni? Áram megy bele, mert villan egyet, de valamiért nem vesz jelet és a szabályzó is safe módba vált azonnal. Másik táv+vevő kombóval megy, úgyhogy tuti ott a bibi. A madzag jónak tűnik, bár szét még nem szedtem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.