Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#901) fo_di


fo_di
őstag

Legujabb hir: elkeszult a teszteles, a labda most a forgalmazoknal pattog, hogy alairjanak minden papirt

(#902) Vladi válasza fo_di (#901) üzenetére


Vladi
nagyúr

Tegyük meg tétjeinket, meglesz -e az 1000 hsz, mielőtt bármelyikőnk kap ilyen lapot? :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#903) Warter válasza Vladi (#902) üzenetére


Warter
őstag

Szerintem még az 1100 is :D

(#904) Gólya. válasza Vladi (#902) üzenetére


Gólya.
tag

Nem :D

(#905) fo_di válasza Vladi (#902) üzenetére


fo_di
őstag

Kezdjunk el ragyurni?

(#906) szabok512


szabok512
csendes tag

Hali!

Ti mit tudtok Mips-terén mitt teljesít 700 Mhz-en.

Mert ahogy elnézegettem az ARM procik előző generációit töbett teljesít mit
ahány Mhz-es.

összehasonlítás kedvéért a 100 Mhz-es pentium 188 Mips-et tud.

Üdv, Chris

(#907) fo_di válasza szabok512 (#906) üzenetére


fo_di
őstag

esetleg itt nézd meg, ezek hivatalos adatok:
http://elinux.org/RPi_Performance
legalább 4féle mips adaot közöl le, talán megtalálod azt, amelyik a releváns

(#908) fo_di válasza fo_di (#907) üzenetére


fo_di
őstag

még annyi, hogy találtam olyat, hogy 24Gflops/sec teljesítménnyel bír

meg egy ilyet: "So at best a RasPi performs 20 times slower than an i7 Core. But cost 20 times less so its sweet."

[ Szerkesztve ]

(#909) moli.hu


moli.hu
őstag

The Raspberry Pi [...] was subjected to electrostatic discharge testing to establish its robustness to being rubbed on a cat. :D

(#910) szabok512 válasza fo_di (#908) üzenetére


szabok512
csendes tag

itt a lényeg:

Loops: 1000, Iterations: 10, Duration: 24 sec.
C Converted Double Precision Whetstones: 41.7 MIPS

Loops: 1000, Iterations: 100, Duration: 106 sec.
C Converted Double Precision Whetstones: 94.3 MIPS

SQRT function
Loops: 1000, Iterations: 100, Duration: 15 sec.
C Converted Double Precision Whetstones: 666.7 MIPS

Mintha nem egyenletes lenne a teljesítménye, 10 műveletnél 41.7 Mips
100 műveletnél 94.3

spéci fügvényekkel meg : 666.7 Mips

(#911) szabok512


szabok512
csendes tag

Hogyan címzi meg a memóriát?

Mintha úgy olvastam volna 10 bit-es a proci.

Olyan oprencert akarnék írni hozzá, ami klasszikus Basic-el jelentkezik be és
a memóriát közvetlenül el lehetne érni, a klasszikus Poke, Peek-re gondoltam.

(#913) szabok512 válasza moli.hu (#912) üzenetére


szabok512
csendes tag

Megnéztem és 10 bit , meg 7 bit van még mellete, bankolja a memóriát.

Még beszerezhető lesz, addig csinálok egy retro 8 bittes gépet.

Ezt it: http://www.lucidscience.com/pro-vga%20video%20generator-1.aspx

Ez mikrovezérlős 20 Mips-es AVR mikroprocesszor. És nem is olyan drága.

Üdv, Chris

(#914) fo_di


fo_di
őstag

kaptunk 2 képet a tesztkamráról, benne a raspivel:

(#915) azbest válasza fo_di (#914) üzenetére


azbest
félisten

a legjobb a másik kép:

lehet nézegetni a kütyüket, hogy melyik china exported ;]

(#916) fo_di


fo_di
őstag

új komment a fórumból: egy muksó kapott a designsparktól (rs components cége) egy raspit tesztelésre, hogy írjon róla, a muksó meg ezt írta a fórumba, vannak benne érdekes részek:

I have been lucky and was given a board by RS to review. I hear that a shipping date is only hours away (or next day or two) when you will all start getting board. I dont know that date as yet but here is the link to my first hands on review (custard optional).
review

ezt meg az adminok tették hozzá:
There will be a new release very soon of the Debian kernel which fixes the slow boot up if ethernet is not connected. As well as a load of other stuff, but I'm not sure of the whole list.

[ Szerkesztve ]

(#917) hdman válasza fo_di (#916) üzenetére


hdman
őstag

:C

Sopron city :)

(#918) fo_di


fo_di
őstag

új hír a főoldalon, néhány szemelvény belőle
Our partners hope to begin shipping units to those at the front of the queue around the start of next week
Work is ongoing here on a new Debian “squeeze” build, which, among other things, contains the firmware update we needed to pass EMC testing, enables the system-level L2 cache and comes with new ALSA drivers (they’re alpha-quality at the moment). We’ll be releasing that before April 16.
We’re planning on running a programming competition (prize to be announced, but we hope we can make it a really good one) some time over the next month or so.

Raspberry Pi Quick Start Guide by DesignSpark

(#919) fo_di


fo_di
őstag

úgy tűnik, az rs components elkezdte küldeni a megrendelő linkeket a kiválasztott elsőknek
(ugye ők azt mondták, hogy akkor kezdik el a tényleges rendeletetést, ha megkapják a cuccokat)

egy kép ebenről, ahogy viszi a múltkori raklap felét az egyik forgalmazóhoz: (a többi már direktbe a farnellhez és az rs-hez fog befutni, a gyár pedig nem blokkokban, hanem folyamatosan fogja ontani a raspit egy darabig, csak a volumenről nem tudtak nyilatkozni, hogy mennyi lesz a napi termelés)

(#920) azbest válasza fo_di (#919) üzenetére


azbest
félisten

hát lassan belehúzhatnának, mert olyan hosszú már az előjáték, hogy a végén elmegy a kedvünk tőle :P

(#921) fo_di


fo_di
őstag

twitter szerint a legelsőknek hétfőn indul a csomagok kiszállítása a farnelltől és az rstől is elvileg

(#922) vamzi válasza fo_di (#921) üzenetére


vamzi
őstag

Kíváncsi vagyok, hogy mikor kapják kézhez. Engem még nem engedett rendelni, igaz még 1 hónapom hátravan a becsült várható rendelési időmből :D

(#923) fo_di válasza vamzi (#922) üzenetére


fo_di
őstag

elvileg futárszolgálattal küldik, szóval szerintem még ugyanazon a héten

(#924) paperboy válasza vamzi (#922) üzenetére


paperboy
senior tag

A becsült hátralévő időt hol lehet megnézni?

(#925) Zefír


Zefír
őstag

Sziasztok!
Már régóta nézegetem ezt az egész projectet, és az lenne a kérdésem, hogy szerintetek, mit lehet ezen csinálni? Most ez hülye kérdés, de netezni, alap dolgokra használni mint pl mailezés, böngészés, youtube, zene,.
Mert gondolom egy szinten biztos elmegy ez az egész, és hasznlható, de vajon ad ez olyan folyamatosságot, és élvezhetőséget, hogy egy családi netezős gépnek berakjam?

(#926) Paci.


Paci.
tag

Alig várom, hogy valamelyikőtök kézhez kapjon végre egyet. Majd szépen megkérem, hogy nyúzza kicsit softsubos FullHD animékkel. Ha szereti, akkor én is veszek párat.

Vétkezz csak, gyónni ráérsz...

(#927) Ruuwa válasza Zefír (#925) üzenetére


Ruuwa
tag

Családi netezősnek szerintem azért kicsit harmatos. Lehet rajta netezni, de nem hiszem, hogy egy-két lapnál többet elbírna egyszerre, és a folytonosság is kérdéses. Nem tudom nálatok milyenek a szokások, de minálunk 3-4 lap van megnyitva alaphangon, ami valószínűleg már sok lenne a 256MB RAM-nak.

Valami tréfás, humoros, mégis mélyenszántó gondolatokat magában hordozó, rövid, velős mondat, mely egyéniségem rendkívüli sokszínűségéről tesz tanúbizonyságot.

(#928) moli.hu válasza Zefír (#925) üzenetére


moli.hu
őstag

nem.

(#929) vamzi válasza paperboy (#924) üzenetére


vamzi
őstag

Amikor előrendeltem, küldtek egy számlát, amiben van egy várható szállítási időpont, Na az nekem mához kereken 1 hónapra van még :D

(#930) Zefír válasza Ruuwa (#927) üzenetére


Zefír
őstag

Köszi!
Én is így gondoltam, de azért megkérdeztem tőletek is :R

(#931) azbest


azbest
félisten

http://www.element14.com/community/docs/DOC-43262/l/updated-29-march-frequently-asked-questions-about-raspberry-pi

Az első körbe esők közül páran jövő héten már kaphatnak pitét... persze ne felejtsük, hogy kb 1000 darabon osztozik a világ összes farneles rendelője. A következő kör pedig valószínűleg a következő hónapban jön (de remélem nem a maradék 4ezerre gondol, hanem már a nagyüzemi mennyiségre). Viszont úgy írják kezdik a sorozatgyártást.

Akadnak a fórumukban már egész előrehaladott ház prototípusok is: [link]

[ Szerkesztve ]

(#932) moli.hu válasza vamzi (#647) üzenetére


moli.hu
őstag

ezzel is mukodik?

(#933) fo_di válasza moli.hu (#932) üzenetére


fo_di
őstag

moli.hu: szerintem megoldható, csak a megfelelő lábakra kell kötni a cuccot (elvileg van vcc, gnd, reset, data és clock lába a cuccnak, amiket gpiora mind rá lehet kötni), de szerintem utána valami szoftveres modul is kell majd hozzá, de az gondolom, nemsokára elérhető lesz

azbest: a hivatalos oldal szerint néhány szerencsés már tegnap kapott raspit (gondolom angolok, akik villámban reagáltak a levelkre), és elvileg sorozatgyártás indul (bár nem tudom, hogy az első 10000 maradék 8000 darabjával mi van, azok merre keringenek)

vamzi: szerintem az az utolsó dolog, amihez tartani fogják magukat... az elsőknek március 12-ei hétre ígérték :)

Zefír: szerintem az internetes kapacitása hasonló lesz egy nagyon olcsó androidos tablethez, ha annak a teljesítménye a mindennapokban neked, akkor ez is elég lesz :)

(#934) fo_di


fo_di
őstag

ja még egy ilyet olvastam a fórumon:
[Ii ordered my raspberry pi on the 1st of april and i still have no idea when it will arrive. not even a rough time of year or an estimate!!
Sometime after the real production volumes come in which is June.
a dőltet egy muksó kérdezte, a vastagat meg JamesH válaszolta, aki belső ember az alapítványban

(#935) PistiSan


PistiSan
addikt

Van aki már megkapta az RP-t remélem nekem is lesz minél hamarabb.
[link]

(#936) azbest válasza PistiSan (#935) üzenetére


azbest
félisten

ő belső ember, a szerverüket üzemelteti, nem a disztribútoroktól, hanem közvetlenül az alapítványtól kapthatta

(#937) vamzi válasza moli.hu (#932) üzenetére


vamzi
őstag

Szerintem mennie kell ezzel is, bár ez jóval régebbi, mint amit én linkeltem anno.

Szoftveres oldala pedig minden esetben van, ugyan is kell majd egy scriptet csinálni, ami minden induláskor kiolvassa ennek a tartalmát.

(#938) fo_di


fo_di
őstag

na még egy kis infó az rs componentstől:
Posted by RS in our front page comments
Mike@RS on April 13, 2012 at 8:13 pm said:
In answer to a few questions posted on this thread, here’s a summary of how RS are managing the order process:
* We have invited the first 700 people who registered to place their order on our dedicated Raspberry Pi store
* This matches the number of Raspberry Pi’s we have available following Eben’s delivery, which is why we state delivery within seven days – we have the Pi’s ready to ship for the 700 people at the top of our list
* The store has been set up specifically for Raspberry Pi, enabling us to offer payment methods not available on the main RS websites, and to provide a route to purchase for everyone who registered for a Raspberry Pi from RS, whether it’s a personal purchase, for education or for business
* Our invitation list is made up of people from around the world who registered with either RS or Allied Electronics from 6am GMT on 29th Feb. People from over 30 different countries make up this list
* There are 1,300 people who also received a congratulations email from us in March, and have not received an order invitation yet. All of you will be part of our next batch of invitations, to be sent out once we receive confirmation of expected completion dates for the next set of Raspberry Pi’s currently being manufactured
* We don’t have a confirmed date for when we will receive this batch yet (expected to have more details next week – and it we fully expect it to be a matter of weeks not months)
Many apologies if you are part of the 1,300. We’re very sorry that we currently don’t have your Raspberry Pi available, and hope to be able to invite you all to place your order from the next batch very shortly.

tehát jelenleg az első 700 embert értesítették ki, akik 30 országból vannak, elvileg van másik 1300 ember, aki kapott gratuláló levelet, ők nemsokára fognak levelet kapni, hogy rendelhetnek

(#939) Fooler89 válasza fo_di (#938) üzenetére


Fooler89
őstag

"ők nemsokára fognak levelet kapni, hogy rendelhetnek"

Magyarul nekünk is újra kell majd rendelnünk?
Bocs, csak azért kérdezem, mert én is előrendeltem de most nem engedhetem meg magamnak.

(#940) azbest válasza Fooler89 (#939) üzenetére


azbest
félisten

Az RS-nél eddig nem volt rendelés tudtommal, nálunk kezdettől fogva "register interest" volt. A farnelnél volt rendelésfelvétel.

(#941) tupacamaru válasza azbest (#940) üzenetére


tupacamaru
veterán

Jó volna már pontos dátumot tudni azért. Én a Farnell-től rendeltem, vontak is le 2k körüli összeget, de a szállításról még nincs semmi. :(

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#942) azbest válasza tupacamaru (#941) üzenetére


azbest
félisten

biztos, hogy vontak? én úgy láttam hogy zárolták az összeget a kártyán, majd egy hónap múlva feloldódott a zárolás, de a számláról nem vontak le.

(#943) fo_di válasza tupacamaru (#941) üzenetére


fo_di
őstag

azt feloldották, valószínű kártyatesztelés volt (én pl végignéztem a kártyakivonatomat és nyoma sincsen már, a bankban azt mondták, hogy akkor feloldották és azért tűnt el)
az rs még csak sort rögzített, ott nem volt rendelés, a farnell viszont tényleges rendelés volt

a héten kapnak elvileg a disztribútorok pontos infót a gyártási volumenről, gondolom, annak függvényében fognak majd mindenkit tájékoztatni

(#944) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Lehet hogy igazatok van, annyira nem figyeltem. :B ;)

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#945) Kommy


Kommy
veterán

twitteren már többen írták hogy megérkezett hozzájuk. (nem magyarok)

(#946) fo_di válasza Kommy (#945) üzenetére


fo_di
őstag

sőt, a legszerencsésebbek már szombaton megkapták (és nem csak belsősök)
én meg csak csorgatom a nyálam :)

(#948) paperboy válasza fo_di (#947) üzenetére


paperboy
senior tag

Na ez már ökörség, lassan 60e forintnál jár a licit... Pont az egyik erénye, hogy olcsó, veszik így el.

(#949) paperboy válasza fo_di (#947) üzenetére


paperboy
senior tag

Na ez már ökörség, lassan 60e forintnál jár a licit... Pont az egyik erénye, hogy olcsó, veszik így el.

(#950) fo_di válasza paperboy (#949) üzenetére


fo_di
őstag

na elkelt, az eladó hatalmasat keresett rajta, még úgy is, hogy a haszonból 5%-ot elvileg jótékonyságra az RPF-nek ad
240 font+15 posta, ez gugli szerint 240 British pounds = 86 866.5298 Hungarian forints

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.