Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#23751) sztanozs


sztanozs
veterán

Az OpenELEC 6.0.3-nak tudnia kellene a sigma-delta audit samplinget? (audio_pwm_mode=2)
Beállítottam config.txt-ben és borzasztó lett a hang.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#23752) toth_janika válasza Spuri2000 (#23750) üzenetére


toth_janika
őstag

és schferenc77
Köszönöm a válaszokat. Nem örülnék neki, ha kellene a bill/egér, mert az most nincs :)
Vezetékesen akaron a netet adni az rPi-nek

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#23753) schferenc77 válasza toth_janika (#23752) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Esetleg, ha van egy CEC-képes TV a közelben, akkor azon el lehet végezni az alap beállításokat, és utána már tuti jó a yatse.

Közben azon gondolkozom, hogy mi volt a kezdeti varázslóban, ami kellhet a hálózatos távirányításhoz, de semmi. A hostnevet kitölti alapból (max valami hülyeség lesz), az ország, nyelv és időzóna nem számít, ssh és sambe lehet, de az meg nem kell a yatse-hez.
Szóval 90%-ot adnék neki, hogy megy yatse-ból out-of-the-box :)

(#23754) toth_janika válasza schferenc77 (#23753) üzenetére


toth_janika
őstag

egy Sony 40W705c van otthon, szerintem ez tudja a CEC-et, de még sose próbáltam, és igazság szerint nem is igazán vagyok képben vele, hogy mire is jó ez nekem... :B

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#23755) azbest válasza sztanozs (#23751) üzenetére


azbest
félisten

Az még február végi verzió, akkortájt kezdték betenni az új hang módot a firmware-be.

Manuálisan tudod frissíteni a firmwaret a kártyán, ha a fixup_x.dat és start_x.elf -ből letöltöd a frisset: [link]

Azért előtte backupold le a kártyát, ha nagyon belaktad már.

[ Szerkesztve ]

(#23756) schferenc77 válasza toth_janika (#23754) üzenetére


schferenc77
aktív tag

Van olyan TV (nekem pl Samsung), ahol engedélyezni kellett a CEC-et (mindegyik gyártónak más az elnevezése erre, Sony-nál Bravia Link azt hiszem). ha ez megvan, akkor az OSMC már gond nélkül csatlakozik rá.
A CED egyébként arra való, hogy a TV távirányítójával tudod az OSMC-t kezelni. Iránygombok, play/stop etc...

(#23757) toth_janika válasza schferenc77 (#23756) üzenetére


toth_janika
őstag

Bravia Link! Így már megvan! :R
Nagyon köszönöm a segítséget mindenkinek! :R
Nem ígérem, hogy este még nem jövök vissza, mert kínom lesz :DDD

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#23758) cinemazealot válasza vtechun (#23747) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem egész egyszerűen próbáld meg lejátszani a Pi-vel. Ha viszi zökkenés nélkül, akkor nem kell extra codec. Bőven ráérsz codec vásárláson töprengeni akkor, amikor elkezd valamelyik film szaggatni. :)

(#23759) dan1 válasza toth_janika (#23757) üzenetére


dan1
tag

Nálam is hasonló Sony van itthon,cec-en majdnem minden gombot lehet használni.Még a számokkal is lehet betűket írni.(lg-k nálunk ilyet nem tudnak.)

(#23760) Pulsar válasza schferenc77 (#23746) üzenetére


Pulsar
veterán

Annyi a lényeg, hogy 3 vezérlést kell neki adni. Egy 5 voltot állandóan ami az engedélyezést jeleni.
Aztán kell neki egy irány. Ha állandó magas szinten van forog az egyik irányba, ha alacsonyan, akkor az ellenkező irányba.
A motort forgatni pedig a PUL-ra küldött négyszögjelek sorozatával lehet. Minden ráküldött impulzusra lép egyet a motor. Ez pontosan azt tudja mint a pololu, csak masszívabb kivitelben :)

(#23761) schferenc77 válasza Pulsar (#23760) üzenetére


schferenc77
aktív tag

A PUL-ra kötött négyszög jel azt jelenti, hogy x idonkent (milisec) adok neki egy high jelet? Pl:
GPIO.output(PIN_szama, True)
time.sleep(0.0055)
GPIO.output(PIN_szama, False)

(#23762) weiss


weiss
addikt

Sziasztok, a raspy-m időnként leáll, és legutóbb ezzel szórta tele a ker.log-ot: [link]. Lát ebben bárki bármit?

[ Szerkesztve ]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23763) toth_janika válasza dan1 (#23759) üzenetére


toth_janika
őstag

Köszönöm a választ. Jelentem sikerült felhákolnom egy OSMC-t az rPi-re és CEC-en meg Yaste-vel is tökéletesen működik. Kb mint majom a farkának:DDD
Szépen tolja le a HD tartalmakat is WIFI DNLA-val. No már most már csak pár feladatot kellene megoldnom, de nem tudom, hogy fogjak hozzá...
1, Vannak feliratos tartalmak, de nem játsza le a feliratokat... Kiírja, hogy "helyi felirat elérhető", de istennek nem teszi hozzá :(
2, Nem sikerül SSH-n hozzáférnem az rPi-hez, mert access denied... Tudnátok segíteni, hogy mi lehet a para?
Szerk.: Csillámfaszláma vagyok... Nem pi a felhasználónév, hanem osmc... :W

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#23764) vargalex válasza weiss (#23762) üzenetére


vargalex
félisten

Elfogyott a memória. Swap van?

Alex

(#23765) weiss válasza vargalex (#23764) üzenetére


weiss
addikt

Elvileg van:

Filename Type Size Used Priority
/var/swap file 102396 0 -1

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23766) sztanozs válasza weiss (#23765) üzenetére


sztanozs
veterán

free parancs mit ad vissza?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#23767) sztanozs válasza azbest (#23755) üzenetére


sztanozs
veterán

Ezeket elég ha bemásolom a /flash-be, vagy valami mást kell velük csinálni?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#23768) Pulsar válasza schferenc77 (#23761) üzenetére


Pulsar
veterán

igen, pontosan :K

(#23769) azbest válasza sztanozs (#23767) üzenetére


azbest
félisten

ha openelec alól csinálod, akkor írható módban kell mountolni [link]
De az is jó, ha átteszed pécébe és ott simán rámásolod. Semmi extra. Tudtommal mást nem kell cserélni.

(#23770) weiss válasza sztanozs (#23766) üzenetére


weiss
addikt

total used free shared buffers cached
Mem: 948056 373824 574232 12540 9240 279256
-/+ buffers/cache: 85328 862728
Swap: 102396 0 102396

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23771) vargalex válasza weiss (#23765) üzenetére


vargalex
félisten

A 100 MB swap nem túl sok. Ha Kodi is megy és viszonylag nagy a médiatár, akkor a RAM el tud fogyni. És persze a transmission-nak is kell. Próbáld ki nagyobb swap-al.
Egyébként milyen rendszert használsz? Nem lehet, hogy a /var egyébként is egy RAMDRIVE? A mount parancs mit ad vissza?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#23772) DeniL


DeniL
tag

Sziasztok,

nem találkozott mostanság valaki OSMC alatt azzal a jelenséggel, hogy maga a "kodi" folyamata mindig más magot 100%-on járat. Napokban vettem észre, nyugisan filmeznék, majd villog a jobb felső sarokban a kis túlomelegedés jelző ikon (Pi3 ~hűtőbordával 1300 Mhz-en járatva, hónapok óta gondmentesen), majd mikor ránéztem a hőfokra 70-75 fok körül ugrál.

Hiába jelentkeztem rá, látom eszi a kodi folyamat, ha leállítom természetesen kimerevedik a kodi menüje. Restart nem segít, 15-20 perc és abbahagyja, így nyugisan tovább néztem a filmet, ki nem kapcsolt.

Ha újraindítom újra várnom kell 20 percet, mire eljutok használható állapotba melegedés nélkül.

(#23773) Mordred válasza fecus (#23738) üzenetére


Mordred
csendes tag

Én vettem ilyet. Ez se sokkal jobb mint az az átlátszós lehet, csak talán eggyel esztétikusabb. Legjobb tudomásom szerint a málnák pontos méretei nyilvános infók, szóval bárki tervezthet, nyomtathat hozzá tökéletesen illeszkedő házat. Ennek ellenére itt nem sikerült... :Y .
Van két kis pöcök ami az USB-k közé nyúlik be. Na az nálam alapértelmezetten beleakadt a portba elég rendesen, össze se lehetett teljesen állítani miatta. Fogóval a pöcköket a tövénél leszedtem, így semmi probléma. Ja meg asszem csak egy darab csavart tudtam beletenni az is csak ferdén kapott bele a helyébe mert a kínai Csang lézeres szemmértéke félrehordott pár millimétert. Apróság... :DDD. Ezen kívül teljesen tökéletes a cucc.

Úgy voltam vele, hogy ez nálam nem probléma mert úgy se mozgatom, a TV mögött van a cucc, onnan meg még esztétikus is. Ennyi pénzért még sz.r is lehet akár.

(#23774) weiss válasza vargalex (#23771) üzenetére


weiss
addikt

Na jó, de ha így sincs használva, akkor hova növeljem? Sima raspbian, nincs kodi.

/dev/mmcblk0p2 on / type ext4 (rw,noatime,data=ordered)
devtmpfs on /dev type devtmpfs (rw,relatime,size=469708k,nr_inodes=117427,mode=755)
sysfs on /sys type sysfs (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime)
proc on /proc type proc (rw,relatime)
tmpfs on /dev/shm type tmpfs (rw,nosuid,nodev)
devpts on /dev/pts type devpts (rw,nosuid,noexec,relatime,gid=5,mode=620,ptmxmode=000)
tmpfs on /run type tmpfs (rw,nosuid,nodev,mode=755)
tmpfs on /run/lock type tmpfs (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,size=5120k)
tmpfs on /sys/fs/cgroup type tmpfs (ro,nosuid,nodev,noexec,mode=755)
cgroup on /sys/fs/cgroup/systemd type cgroup (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,xattr,release_agent=/lib/systemd/systemd-cgroups-agent,name=systemd)
cgroup on /sys/fs/cgroup/cpuset type cgroup (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,cpuset)
cgroup on /sys/fs/cgroup/cpu,cpuacct type cgroup (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,cpu,cpuacct)
cgroup on /sys/fs/cgroup/blkio type cgroup (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,blkio)
cgroup on /sys/fs/cgroup/devices type cgroup (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,devices)
cgroup on /sys/fs/cgroup/freezer type cgroup (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,freezer)
cgroup on /sys/fs/cgroup/net_cls type cgroup (rw,nosuid,nodev,noexec,relatime,net_cls)
systemd-1 on /proc/sys/fs/binfmt_misc type autofs (rw,relatime,fd=22,pgrp=1,timeout=300,minproto=5,maxproto=5,direct)
mqueue on /dev/mqueue type mqueue (rw,relatime)
debugfs on /sys/kernel/debug type debugfs (rw,relatime)
configfs on /sys/kernel/config type configfs (rw,relatime)
/dev/mmcblk0p1 on /boot type vfat (rw,relatime,fmask=0022,dmask=0022,codepage=437,iocharset=ascii,shortname=mixed,errors=remount-ro)
/dev/sda1 on /media/vinyo type ext4 (rw,relatime,data=ordered)

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#23775) sztanozs válasza azbest (#23769) üzenetére


sztanozs
veterán

Köszi!

Kipróbáltam és kicsit felemás az érzésem az új mintavétellel kapcsolatban.
Ha nem nyúlok hozzá, akkor jól megy a dolog film, minimális CPU terheléssel (egyáltalán meg lehet nézni KODI-n a VPU terhelést?), de ha film közben behozom a menüt, akkor valamiért belassul a hang 2-3 másodpercre, azután visszaáll (kb?) megfelelőre. Egy 20 perces sorozatrészt néztem meg, nem tapasztaltam csúszást vagy hangproblémákat. Nem tudtam max hangerőn nyomni, szóval a korábbi torzítást (mély hangokkal) nem tudtam tesztelni.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#23776) matyi08


matyi08
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy milyen utasítással tudom megnézni / naplózni a jelenlegi hálózati forgalmat, illetve, hogy melyik service generálja? Jelenleg Kodi, samba server, illetve owncloud kliens fut a Pi-n, és van, mikor egyiket sem használom, mégis látni az UTP csatlakozón, hogy forgalmat generál, szeretném kideríteni, hogy mi okozza.

Előre is köszi!

(#23777) sztanozs válasza matyi08 (#23776) üzenetére


sztanozs
veterán

Az UTP csatlakozó LED-jén a fizikai réteg forgalmát látod, amiben benne vannak a router által generált csomagok és a raspberry-n futó szolgáltatásk hálózati forgalma is (dhcp, ntp...)

Amúgy az iftop paranccsal meg tudod nézni, hogy melyik nyitott porton mennyi a forgalom, utána pedig: sudo netstat -tup
Ezzel azonosítható a process a port alapján.
Vagy az ntop parancs megadja egyben (de ezt telepíteni kell).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#23778) Fecogame válasza Celtis (#23719) üzenetére


Fecogame
veterán

Ha ezt kikapcsolom, nem működik továbbra sem a távirányító. Nem találtam még rá megoldást.

A probléma oka valószínűleg az, hogy ha utólag kapcsolom be a TV-t, akkor CEC-en keresztül nem kapcsolódik a TV-hez a Raspberry, anélkül pedig a távirányító sem fog menni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23779) azbest válasza sztanozs (#23775) üzenetére


azbest
félisten

ilyen magasuló, mélyülő dolgot usb hangkártyával is lehet csinálni :) A képhez szinkronizálódik a hang, ezért nyújtja a hangot. Amikor kiugrassz a menübe, akkor valsz pár képkocka megakad és lehet ezt másképp kezelik, amikor hdmi-vel megy vagy más hang móddal. Van erre beállítás, de nem sokat piszkáltam.

Állítólag deinterlace és hd hang átalakításakor lehetnek esetleg problémák, mert azokhoz is a gpu segít számolni.

[ Szerkesztve ]

(#23780) Archttila válasza sztanozs (#23777) üzenetére


Archttila
veterán
LOGOUT blog

ntop nem is ismertem! köszi!

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#23781) matyi08 válasza sztanozs (#23777) üzenetére


matyi08
csendes tag

Értem, tehát ezek szerint ez normális. Csak azért tűnt fel, mert úgy vettem észre, hogy miután megy egy ideje mintha belassult volna a net a többi eszközön. Ezért szerettem volna megnézni, hogy mi okozhatja, de lehet, hogy csak a szolgáltató. Megpróbálom a leírtak alapján köszönöm!

(#23782) Celtis válasza Fecogame (#23778) üzenetére


Celtis
veterán

Amit írtam az arra vonatkozott, hogy ne kapcsoljon be a TV a PI indításokor, de látom, hogy félreértettem a problémádat.
Ez sajnos a TV-d sajátossága lesz. Milyen típus is?

(#23783) Fecogame válasza Celtis (#23782) üzenetére


Fecogame
veterán

Nem, jól érted, az a gondom, hogy bekapcsol, viszont ha beállítom, hogy ne, akkor nem megy távirányítóval a Kodi.

Samsung T22A350

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23784) toth_janika


toth_janika
őstag

Hello megint!
Az előző kérdésem mellé lenne még egy. Sikerült felhákolnom az OSMC-t és mellé a Transmission daemon-t. A Pi-re van kötve egy USB3.0-ás 2,5-es külső vinyó. A fájlok erre a vinyóra töltődnek le. Azt látom, hogy a Transmission-ben 1,1 megával jönnek a cuccok, holott 3-5 szokott lenni, ha notebookra töltök le... Ez mitől lehet? Mit rontok el a beállításokban? Tudtok segíteni?

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#23785) dan1 válasza toth_janika (#23784) üzenetére


dan1
tag

A transmission-t az AppStore ból telepítetted?Nekem azzal szépen tölt.
Valami sebesség korlát nincs-e bekapcsolva?

(#23786) toth_janika válasza dan1 (#23785) üzenetére


toth_janika
őstag

Nem. A daemon-t telepítettem fel a Pi-re és nem töltöttem le a store-ból. Sem sebesség sem szál korlátozás nincs beállítva, ha minden igaz :)

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#23787) Celtis válasza Fecogame (#23783) üzenetére


Celtis
veterán

Hidd el, értem. Korábban gondoltam, hogy a TV automatikus bekapcsolása csak a probléma...

És hidd el, hogy akkor ez TV gond. Ha a TV menüben rányomsz az anynet-re nem kezd el működni? Ez TV egyáltalán vagy monitor?

[ Szerkesztve ]

(#23788) azbest válasza toth_janika (#23786) üzenetére


azbest
félisten

Csak, hogy ne legyen félreértés: Neked első generációs pi-d van 2015 elejéből? Mert ha nem pi2 vagy pi3, akkor még akár teljesen reális is lehet, hogy valamivel lassabban megy.

(#23789) Forest48


Forest48
aktív tag

Szia azbest!
Talán még emlékszel a cableworldös udp vevős dologra. A váge az lett, hogy hagytam a vevőt és az UT-100-ban lévőt használom.
Mellesleg érdekes, hogy ha a cableworldös vevőről lejövő udp csomagokat először beküldtem windowsos gépbe, majd onnan módosítás nélkül a raspyra, akkor működött. :D fene se érti.
Viszont egy másik problémám van, ami remélem, hogy tök egyértelmű, csak én nem jövök rá.
Készítettem kettő pipe-ot, az elsőbe beküldöm a vett streamet (dvb.ts) ezt feldolgozom egy programmal, ami a 0 packeteket kiszedi (enélkül is ugyanaz a hiba) és átirányítom egy másik pipe-ba (dvbsend.ts). A probléma ott kezdődik, hogy amint elindítanám a modulátorral a dvbsend.ts-t, kapásból ledobja a demodulátort, ami ugye a dvb.ts-be ír.
Nem jó az elképzelésem h a beírt biteket egyből kiolvasom a pipe-ból?

(#23790) Forest48 válasza azbest (#23788) üzenetére


Forest48
aktív tag

Gondolod, hogy 1megával töltene csak le? Szerintem az nagyon sovány lenne még az 1estől is.
#toth_janika: Egy speedtest futtatással mondjuk kideríthető, ha csak a program van elállítva

[ Szerkesztve ]

(#23791) toth_janika válasza azbest (#23788) üzenetére


toth_janika
őstag

Nem. Pi3 model B van nálam.
@Forest48
Mármint a Pi-n speedtest? Mert csak KODI van rajta, azon nem tudom, hogy lehetne... :( Vagy SSH-n keresztül lehet mérni?
Ha a PC-n mérem WIFI-n a sebességet, akkor 28/10. A Pi kábelen csatlakozik a routerre, ami meg kábelen az optikai modemre

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#23792) cinemazealot válasza toth_janika (#23791) üzenetére


cinemazealot
addikt

SSH-n bejelentkezel és megpróbálhatsz letölteni egy ismert méretű nagy fájlt wget-tel (netről és helyi hálózati gépről egyaránt) és figyeled az ehhez szükséges időt. De talán a wget is elárulja a letöltés statisztikáját.

(#23793) Forest48 válasza toth_janika (#23791) üzenetére


Forest48
aktív tag

Ja oké, ez kimaradt, bocsi.
Akkor én a hardvert tesztelném le. Küldj rá hálózaton egy fájlt, aztán kiderül h az mennyi idő alatt csúszik át.
Szerintem ott nem lesz gond. Kodit sajna nem ismerem még. Miket lehet benne csinálni? Terminál vagy ilyesmi van?

Szerk.: cinemazealot kolléga válaszából ítélve van terminál :D

[ Szerkesztve ]

(#23794) toth_janika válasza Forest48 (#23793) üzenetére


toth_janika
őstag

és @cinemazealot
Köszönöm az ötleteket, este meglesem.
Az az igazság, hogy a KODI nekem is új még. Egy mezei "NAS", médiacenter és torrent "szerver" a cél az rPI-vel. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy film lejtászás és torrent/másolgatás nem fog menni, épp ezért nem is egyszerre nézem őket. Mikor megy a torrent, akkor nem megy a lejátszás és fordítva. Ezért nem értem a sebességeket :(
Szerk.: SSH-n van terminál, de, hogy a KODI-ból simán elérek-e egy terminált azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#23795) cinemazealot válasza toth_janika (#23794) üzenetére


cinemazealot
addikt

Szerintem Kodiból nem fogsz tudni terminál ablakot nyitni, bár ki tudja, annyi billentyű kombinációja van, mint égen a csillag. :) Viszont szerintem az nem számít, hogy kívülről SSH-zol be az OSMC-re és ott végzel el egy hálózati sebességtesztet vagy magáról a Pi-ről egy már futó alkalmazás felületéről kezdeményezve. Mindkettő a Pi-n fog futni talán pont ugyanazzal a felhasználóval, így ugyanazokkal a jogosultságokkal.

(#23796) Fecogame válasza Celtis (#23787) üzenetére


Fecogame
veterán

Lehet, mivel más TV-vel nem tudtam (még) kipróbálni. Mindegy, ezért nem fogok újat venni.

Monitor és TV egyben.

Nem, sajnos akkor sem működik, csak megjelenik a Kodi képe a TV-n, de távirányítóval nem lehet vezérelni.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#23797) envagyok válasza toth_janika (#23794) üzenetére


envagyok
veterán

Addonnal

(#23798) toth_janika válasza envagyok (#23797) üzenetére


toth_janika
őstag

Melyikkel? :F Annyi van, mint a szemét...
@cinemazealot
Köszi :) Megnézem

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#23799) Celtis válasza Fecogame (#23796) üzenetére


Celtis
veterán

Nincs hozzá újabb firmware esetleg?

(#23800) bardati válasza Fecogame (#23796) üzenetére


bardati
tag

Valami ismerősödnél mindenképp próbáld ki másik tv-n!

Bardati

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.