Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-08-02 12:58:01

LOGOUT.hu

Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) consono válasza bwin.party (#19099) üzenetére


consono
nagyúr

OwnCLoudhoz van leírás Pi-hez, szóval az sem gond:

http://www.instructables.com/id/Raspberry-Pi-Owncloud-dropbox-clone/

"In God we trust. All others must bring data"

(#19102) bwin.party válasza consono (#19101) üzenetére


bwin.party
aktív tag

...a végén kiderül, hogy milyen hülye voltam amiért már korábban erre kellett volna beneveznem? :)

(#19103) azbest


azbest
félisten

Néhány érdekesség egy cikkből:
- Eben szerint 300 ezer pi zero vár értékesítésre a raktárakban (ennyit dobtak piacra előtte eddig összesen)
- lesz raspi3-ra Chrome Os. Ez egyébként nekem azért tetszene, mert arra van netflix. Pi2-re is jó lenne.

(#19104) cigam válasza bwin.party (#19099) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Android-on be lehet állítani, hogy ne a google profilodba mentsen, hanem külső tárhelyre?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19105) bwin.party válasza cigam (#19104) üzenetére


bwin.party
aktív tag

Rootolt eszköznél biztosan, bár a Google fiókba nem mennek privát dolgok (fotók, stb). Viszont kell egy extra valami, ami a Box és Dropbox-ot kiváltja nálam teljes egészében.

(#19106) cigam válasza bwin.party (#19105) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Van olyan app ami támogatja a privát felhőt? Eleve érdemes csak ezért root-olni?
Egyszerűbbnek tűnik hetente rádugni a gépre, és uzsgyi...

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19107) HanG_más válasza cigam (#19100) üzenetére


HanG_más
csendes tag

Második monitor lenne, vagy az elsőnek a másolata.

(#19108) consono válasza cigam (#19106) üzenetére


consono
nagyúr

Az OwnCloud-ot elég sok minden támogatja, az Android biztosan. Ráadásul nem csak filecserére, backupra jó, hanem névjegy backupra, vagy napárra, stb. Én ugyan MS bérenc vagyok (OneDrive), nagyon könnyű megszokni, hogy nem kell dugdosni sehova a telefont ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#19109) azbest válasza azbest (#19103) üzenetére


azbest
félisten

most látom, hogy félreolvastam... szóval pi3-ból elvileg 300 ezret gyártottak le indulásra, úgyhogy valsz nem kell sokat várni rá

(#19110) MaCS_70 válasza consono (#19108) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az OwnClouddal ezért elég sok gond van, nem a legmegbízhatóbb. Több ügyfelem is átállt róla a SeaFile-ra -- csak az meg nem olyan széles körben támogatott, bár Pi-re mintha lenne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#19111) consono válasza MaCS_70 (#19110) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, az is van Pi-re. Azt még én is nézegettem :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#19112) cigam válasza HanG_más (#19107) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Megfabrikálható, de elég elvetemült dolog az egész képernyőt grabbelni bekonvertálni aztán ezt a stream-et lejátszani a Pi-n.

Szóval én inkább hajlanék a nem válaszra.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19113) Celtis válasza hunaqua (#19090) üzenetére


Celtis
veterán

Sokra nem mennél vele. Az Openelec eleve tartalmazza a jól bevált működő config.txt-t. Ha valaki pedig hozzányúl, annak egyedi oka van, így ami másnak jó, az neked egyáltalán nem biztos, hogy jó lesz.

Inkább azt írd le, hogy mit akarsz megoldani.

(#19114) balaaazs


balaaazs
senior tag

Sziasztok!

Megindította a fantáziám a Pi 3 -asról szóló hír, lenne egy-két nem biztos pont a dologban, tudnátok ebben segíteni? Elképzelhető az alábbi történet?

- Egy független, netre rákötött RPI futattása (HDMI-vel TV-re kötve, vez.nélküli bill és egérrel), amin lehet torrentezni, illetve az avi/mkv fájlokat lejátszani.
- Ugyanezen kliensen böngészőn keresztül streamelt videókat nézni, és itt nem feltétlen youtube-ra gondolok, hanem egyéb forrásokra (sorozatbarát pl.)

Ha megoldható, melyik disztro lenne alkalmas erre? Illetve megéri-e erre a célra az újabb vasat venni?

Köszönöm és bocs ha noob kérdések ezek!

¯\_(ツ)_/¯

(#19115) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Lenne egy láma kérdésem, a pi-ről csak elméleti tudásom van: elviszi az OPENELEC-et simán akadás nélkül?
Pi2-re gondolok.

Arra gondoltam veszek egyet, egy gyors microSD-vel, OPENELEC fel, transmission, külső 2,5"-es HDD-re menne a torrent, és onnan is lennének nézve a filmek (10-25GB-os FullHD mkv-k).

Ez így kivitelezhető? :R

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#19116) cigam válasza balaaazs (#19114) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Ezeket kb már most is tudja, ill a kodi kiegészítők között megtalálod ami kell (vagy nem)
A "kodi" a médialejátszó program amit sok körítéssel kapsz meg. Van konyhakész megoldás, mint az openelec, vagy osmc, de magad is összefaraghatod egy alap linux-ot feltéve, és az igényeid szerint telepítve programokat..

ll-kobe
Igen, sokan használják itt is így.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19117) balaaazs válasza cigam (#19116) üzenetére


balaaazs
senior tag

Köszi! És elég erre a Pi 2 vagy kellene a 3?

¯\_(ツ)_/¯

(#19118) cigam válasza balaaazs (#19117) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Pi2 is elég, de ez erősen függ a bitrátától és codectől. pl. a h.264-et HW-esen dekódolja a "VGA", ugyanakkor a h.265-öt már teljesen a CPU számolja, és ott hamar elérkezik az ereje végéhez.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#19119) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

kb. 5-6 filmet néztünk eddig online az osmc-n (pi2) mióta megvan. Minden rendben volt. Ma a flashx serverről ment egy film és 3-szor is meg kellett állítanom, hogy utolérje magát, mert elfogyott a puffer. Normális dolog ez, előfordulhat néha vagy kezdjek el utána nézni, hogy a config-ot hogyan faragjam át a helyes működéshez?

(#19120) balaaazs válasza cigam (#19118) üzenetére


balaaazs
senior tag

Ha érteném én ezt :D Klassik másfél gigás avi/mkvkrol lenne szó részemről, semmi minőségi rongyrázás :)

¯\_(ツ)_/¯

(#19121) consono válasza balaaazs (#19120) üzenetére


consono
nagyúr

Arra még a Pi0 is elég :)

"In God we trust. All others must bring data"

(#19122) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

PI3-mal szerintetek a 3D is menni fog?

(#19123) erik365


erik365
aktív tag

Aki rendelt Pi3-at ha megérkezik számoljon be :DDD .
Az enyém is úton van jövőhétre remélem ideér.

1.4 T-jet M32

(#19124) Keef_Lee válasza Spuri2000 (#19122) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Remélhetőleg, hiszen pi2=2D akkor pi3=3D :)
és had ne folytassam, hogy jövő februárban pi4=4D :DD :D :Y
( és akkor anyósról nem szabad képet nézni rajta, mert hallod a hangját, meg érzed a szagát közben... :D

[ Szerkesztve ]

(#19125) Celtis válasza Spuri2000 (#19122) üzenetére


Celtis
veterán

Pi2-vel is megy. :F

(#19126) azbest válasza Spuri2000 (#19122) üzenetére


azbest
félisten

a Kodi 3d támogatása nem a raspberry-n múlik egedül :)
Most is támogat kétféle módot és a később megjelenő változat más módokat is fog tudni, ahogy a többieket olvasom.

(#19127) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

Nekem ez új. Az enyémen még nem sikerült elővarázsolnom.

(#19128) Kékkutya


Kékkutya
csendes tag

(#19129) Gyula84 válasza Kékkutya (#19128) üzenetére


Gyula84
veterán

lehet egy ilyent be fogok szerezni :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#19130) sixer66 válasza Keef_Lee (#19124) üzenetére


sixer66
senior tag

Még az a szerencse, hogy lassan 3 hete megrendeltem a pi2-t és még mindig nincs itt és közbe megjelent a pi3 is.
bár ahogy olvasom, első körben számomra túl nagy újítás nem történt benne, mivel közvetlen router mellett lenne, így a wifi nem mérvadó, de később bekerülne a hálóba, akkor már nem lenne rossz, ha nem kellene kábelezni vagy plusz usb stick-et venni hozzá. Maximum jó lesz ez a nappaliba, hálóba meg megy egy pi3 :Y

[ Szerkesztve ]

(#19131) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Felröppent egy ötlet, miszerint az egyik tévénk nem tudja az MKV-kat játszani, ezért kéne mögé valami, és feljött a Pi Zero. Elég lenne ez a célra? Max 720p-s H.264-es sorozatok/filmek mennének róla, USB pendriveról, HDMI-n.
Mivel édesapám kezelné, ezért minél egyszerűbben kéne megoldani, ergo elég lenne, hogy kilistázza a rajta lévő fájlokat, és rányomjon arra, hogy mit nézne, és az induljon el. Hogyan lehetne ezt minél egyszerűbben megoldani?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#19132) dugesz77 válasza LógaGéza (#19131) üzenetére


dugesz77
őstag

Rárakni egy openelec/osmc rendszert és Kodi alól gyerekjáték a kezelés. 1080p sincs gondja. Nagy előny a kezelésben ha a tv támogatja a hdmi cec-t. Ha nem akkor usb hub kell ,mert csak egy usb portot lehet használni.

[ Szerkesztve ]

(#19133) GazRic


GazRic
senior tag

Létezik Android RPI2-re?

PSN ID : MrManson_HUN ** PS5 *** Samsung Galaxy S20+

(#19134) Keef_Lee válasza dugesz77 (#19132) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Vagy ha valaki van, aki megforrasztja (nem nagy valami), akkor 300 Ft-ból kell hozzá venni infra vevő-t és egy régi bármelyik távkapcsolóval (pl. tönkrement DVD-é, stb.) nagyon egyszerűen lehet kezelni. Ez a megoldás beállítás szempontjából egy kicsit macerásabb, de kezeléskor már egyszerű a felhasználónak.

[ Szerkesztve ]

(#19135) lacko6 válasza erik365 (#19123) üzenetére


lacko6
senior tag

Hi.

Hol erdemes rendelni?

(#19136) erik365 válasza lacko6 (#19135) üzenetére


erik365
aktív tag

Én innen vettem, úgyis várok csomagot Anyámtól Németből, aztán ezt hozzádobja még :D

1.4 T-jet M32

(#19137) Flowtation válasza cigam (#19023) üzenetére


Flowtation
őstag

Szia!
Sikerült megoldanom végül is, de én is tanácstalan vagyok azzal kapcsolatban, hogy miért nem ment egyszerűen. Egyébként amit javasoltál hálózati hely hozzáadásával oldottam, meg, de addig nem ment amig nem adtam jelszót a samba useremnek. Pedig a megosztást mindenkinek hozzáférhetővé tettem irás-olvasásra.
(egyébként ha valaki küzdene még ilyennel, nem kell megadni a teljes elérési utat, csak smb://IP/megosztásneve formátumban. Én ezt nem tudtam, 20percet bajlódtam a teljes út beírásával :U a tv távjával....)
De, mint irtam is gyanús ez nekem, mert win alatt szakasztott ugyan ez a problémám volt...
Az openelec nincs fix ip-n, csak a laptop, meg a nas. Érdemes az otthoni eszközöket fixre rakni (telót, tabot is)?
Viszont most minden alkalommal meg kell osztanom a mappát a mintben, ezt lehetne valahogy rendszeresíteni?

Keresek: D-link covr-1102 2 pack routert.

(#19138) -szp- válasza GazRic (#19133) üzenetére


-szp-
aktív tag

igen, létezik. pl. 5.1, vagy 6.0

<!-- Hello tourist on the right side, hello tourist on the left side -->

(#19139) azbest válasza GazRic (#19133) üzenetére


azbest
félisten

Egyelőre használhatatlan az android a pin. Nincs harfveres gyorsítás, így még a legegyszerűbb dolgok is akadoznak. Nemrég jelentettek be experimental gl támogatást, talán lesz belőle valami idén.

(#19140) Mordred


Mordred
csendes tag

Sziasztok!

Ha jól emlékszem itt a fórumban olvastam valakinek azon megoldását, hogy egy script bizonyos időközönként fellép a gmail fiókjára, megnézi az új emaileket és ha bizonyos tartalmat talál valamelyikben (konkrétan torrent fájlt) azt berakja a transmission watch mappájába. Így bárhonnan tudnék torrentet indítani az otthoni Pi-n anélkül hogy az internetről elérhetővé tenném.

Most persze nem találom ezt a hozzászólást mikor kéne... :W . Valaki útba tudna esetleg igazítani?

Ja, plusz nehezítés, hogy mindezt OpenELEC alól kéne megvalósítani :D

(#19141) lacko6 válasza erik365 (#19136) üzenetére


lacko6
senior tag

Ok.

Valaki tud megbizhato kulfoldi boltot?

(#19142) Spuri2000


Spuri2000
senior tag

A Pi3-nak 150-es vagy 300-as Wifi-je van?

(#19143) weiss válasza Spuri2000 (#19142) üzenetére


weiss
addikt

Elvileg 150.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#19144) envagyok válasza Mordred (#19140) üzenetére


envagyok
veterán

Szerintem azért ha jelszóval véded a belépést, nem olyan nagy felelősség kinyitni azt az egy portot a pi felé...

(#19145) Sonja


Sonja
veterán

Málna PC-n már raktáron van a Pi 3!

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#19146) meone válasza meone (#19079) üzenetére


meone
tag

Valakinek valami ötlete erre?
[link]
Minden egyszerűbb megoldást is eltudok fogadni, csak mozduljak ki ebből a helyzetből.

Elnézést kérek mindenkitől a helyes írásom ért :)

(#19147) footy válasza azbest (#19103) üzenetére


footy
addikt

A pi3-on elbattyogna mar valami asztali linux is?

(#19148) azbest válasza meone (#19146) üzenetére


azbest
félisten

Ennek szerintem nem sok köze van a raspberry pi-hez. Lehet jobban járnál inkább valamelyik routeres vagy linuxos topicban.

Egyébként ez teljesen alap wifis router funkciónak hangzik. A lan és wifi össze van bridgelve, látják egymást. A wan irányt pedig nem dugod be sehová. Erre egy 5 ezer forintos tplink is teljesen jó, amire még openwrt-t is tehetsz, ha trükkösebb dolog kellene. Persze pivel is biztosan megoldható, csak futnia kell rajta azoknak a szoftvereknek amik egy routereken is vannak és össze kell bridgelni a wifi és lan hálózatot.

(#19147) footy
battyog az a legelső pi-n is. Csak pont az a baj, hogy battyog és nem fut :) Láttam videót, ahol azt mutatták, hogy egymás mellett fut a böngészős youtube, meg a 3d mindkraft. Ja, csak éppen a youtube az full szoftveres lejátszással, mert teljes képernyőre téve már nem folyamatos, hanem hullámzó.
Gondolj arra, hogy milyen lenne egy egész erős pécét használni úgy, hogy hogy csak vesa kompatibilis módban van és minden pixel rajzolásával a procinak kell foglalkoznia. Nem teljesen használhatatlan, mert olvasni, szöveget írni ettől lehet rajta, de nem csak ebből áll még egy netezés sem.

[ Szerkesztve ]

(#19149) s_e_n_k_i válasza Mordred (#19140) üzenetére


s_e_n_k_i
tag

Hát biztos működik ez a módszer is, csak mondjuk ha gmail-en kettős authentikációt használsz, akkor valószínűleg nem megy. Meg mondjuk én biztos nem adnám meg a google account-om adataim semmilyen scriptnek.
Az én módszerem sokkal egyszerűbb, sokkal általánosabb.
1. Ha nincs még Dynamic DNS beállítva, akkor állíts be egyet: http://www.techjawab.com/2013/06/setup-dynamic-dns-dyndns-for-free-on.html
Így bármikor, bárhonnan eléred a géped (jól jön SSH-hoz, SFTP-hez, stb is).
2. Állítsd be a webinterface-t a transmission-ben, link.
3. Ezekután csak a 9091-es portot kell forwardolni a router-eden

Ha ez megvan, akkor bárhonnan tudod a torrentjeidet manage-elni, egyszerűen csak megnyitod böngészőben a regisztrált címedet a 9091-es porttal. Simán tudsz torrent file-t is így hozzáadni.
+1. Én android-on a Transdone applikációt használom. Így ha letöltök egy torrent file-t a telefonon, csak egy klikk a letöltött file-on, és a Transdone automatikusan elindítja az otthoni Pi-n a letöltést.

(#19150) cigam válasza Mordred (#19140) üzenetére


cigam
félisten
LOGOUT blog

Szerintem erre gondolsz.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.