Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) janeszgol válasza nalaca000 (#150) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez azt jelenti, hogy pwm mentes 80 nit felett?
Varom mar az NC tesztet, majd ok kimerik.

Aki csak foxposttal akar küldeni, attól nem fogok vásárolni!

(#152) janes1976


janes1976
őstag

A PWM-ről a gyártó oldalán is ír.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#153) Alarikman válasza janeszgol (#151) üzenetére


Alarikman
senior tag

NC = NotebookCheck? Mert akkor már egy ideje van cikk: link

(#154) Luck Dragon válasza Alarikman (#153) üzenetére

Igen arra gondol . ( Tudom) :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#155) DrKapocs


DrKapocs
őstag

PWM témakörben lenne kérdésem, de végül app ügyben. Erről tudtok valamit? Az androidcentralon ez van fenn:

"All the phones on this list have been tested by us and vetted to help alleviate eye strain when used at regular brightness levels above 50%. We would recommend never using a phone below 50% brightness level simply because many of them use tricks to help keep image quality high, as I said above. Oftentimes, that means PWM dimming.
My recommendation is to use these phones at high brightness to ensure no flicker, then use an app like this screen and notification dimmer to artificially lower the brightness. I've tested a lot of screen-dimming apps, and this is the best one."

Letöltöttem a Playről a javasolt appot, vajon mennyi értelme lehet? Az tény, hogy 100%-os fényerőn mutatja a készülék magát, de ugye nem égeti ki a retinám emiatt, mert valamiféle, sötét "fedő réteget" alkalmaz, amit az appok felett jelenít meg. Mennyire jók ezek az appok vagy kamu az egész?

Én a javasoltat és ezt az appot is letöltöttem, kb ugyan az, mint az ez is, mint ajánlott, csak reklámok nélkül.

(#156) morcosharcos


morcosharcos
tag

Kövi telóm :D

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#157) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

A makro mód hova tűnt a kamera opciók közül?
Amikor elsőre kipróbáltam még volt, de azóta eltűnt.

Létezik, hogy egy frissítéssel elvették?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#158) morcosharcos válasza Bici (#157) üzenetére


morcosharcos
tag

Szeva, korábbi POCO-m van egyelőre, és simán létezik ilyen sajnos :)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#159) Bici válasza morcosharcos (#158) üzenetére


Bici
félisten

Közben egy reboot megoldotta. :U

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#160) morcosharcos válasza Bici (#159) üzenetére


morcosharcos
tag

Good for you, örülök neki! ;)

Kennedy: “Democracy is not perfect, but we have never had to put a wall up to keep our people in.”

(#161) nfsu17 válasza nalaca000 (#150) üzenetére


nfsu17
veterán

80nit az nagyon alacsonynak tűnik, nem?
Mármint simán lehet, hogy így van (azaz ez a valóság) és akkor az nagyon jó tulajdonság lenne a telónak.
Mennyi lehet 80 nit?
15%?
20% fényerő a "csúszkán"?
Ilyesmi videót kellene keresnetek a telótokról (én nem találtam), mint ami pl az F5-ről van.
[link]
F5 esetén: Ha jól értelmezem, akkor kb 50% fölött DC dimming van (nincsen sok "csík"=PWM)=szemkímélő
50% alatt viszont van PWM
Amúgy az F5 is papíron 1920Hz PWM-et tud, de NC tesztje nem tudta ezt kimutatni.
X6 Pro-nál sem.
Mindegyiknél végül 120Hz lett a valós.
Aztán ki tudja.

Itt van a Honor Magic 6 pro (400k-s teló) [link]
The Honor Magic 6 Pro uses hybrid DC dimming/360hz PWM above 30% brightness and 4320Hz PWM dimming below 30% brightness.
És tényleg: 30%-ig szinte semmi fekete (sűrű) csík(ok).
Alatta viszont beindul rengeteg.
Ha jól értem, akkor minél több, annál jobb.
Viszont az 1920Hz is egész soknak tűnik (ha tud ennyit valóban) és az F5 videón tényleg van sok csík bőven.

Hogy tovább bonyolítsuk.
Nothing Phone 2 [link]
Papíron találtam róla infót, hogy 2160Hz PWM-et is tud. Ami nagyon jó kellene, hogy legyen. Mégis több helyről olvastam, hogy nem bírta sok usernek a szeme. Az akkor hogy lehet mégis?
NC oldala szerint 90Hz.
[link]
Aztán itt egy YT videó: [link]
Ez nagyon gatyának tűnik, marha vastag fekete csíkokkal. Szvsz hihető is lehet a mért 90Hz.

Itt egy másik YT videós teszt NP2 és 2a-ról
[link]
Egyrészről még a csíkozás is más, itt átlós, a fentebbi videón meg vízszintes. :F
Egy teló, de két külön gyártású (márkájú) kijelző kerülhetett beléjük?
Mert itt a csíkok is sűrűbbek, kb olyanok, mint az 1920Hz-es F5-ön.

Konklúzióm?
Az, hogy nem értek hozzá és minél jobban belemerülök a témába (tesztekbe) annál jobban nem akarok semmit venni.
Másik konklúzióm?
Jobb volt (nekem) régen, amikor nem merültem el ennyire a témában: bementem MM-be, akárhova, megnéztem mi fér bele a büdzsébe, esetleg meg is nyomkodtam ha lehetett, amelyik meg megtetszett, megvettem.
Aztán vagy jó volt, vagy nem, de legalább utólag szenvedtem és nem előre.

(#162) Bici válasza nfsu17 (#161) üzenetére


Bici
félisten

A videós csíkozódás ugyanannyira függ a kamerától, mint a kijekzőtől, amit felvesznek videóra.
Nekem amúgy az X6 Pro-val semmi bajom semmilyen fényerőn, pedig monitorok esetén nagyon érzékeny a szemem az ilyesmire.
A Poco F2 Pro, és az A2 Lite esetén sem volt bajom. Utóbbi szoktatott rá arra, hogy mobilon olvassak monitor helyett.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#163) imre687


imre687
tag

Amúgy csak kérdezem! Mióta foglalkoznak az emberek a telefonok ezen részével? Monitornál oké hogy egy ideje de telefonnál csak az utóbbi időben aztán régen nem volt ilyen halandzsa. Csak szeretném ha valaki el magyarázná :R

üdv:imre

(#164) Bici válasza imre687 (#163) üzenetére


Bici
félisten

Az OLED korszak óta, mert az OLED tehetetlensége kisebb, gyorsabban követi a ki-be kapcsolást, vagyis jobban villog.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#165) robi4040 válasza TomPack (#16) üzenetére


robi4040
tag

Ha alacsony lennék vagy kisebbségi komplexusom biztos, hogy nagy autóval járnék.Bár nem értem, hogy a multimilliárdos főnökömnek miért van 12 éves Suzuki Ignis-e? Talán talán nem kicsi a farka?!

(#166) robi4040


robi4040
tag

az iphone 15 is ilyen volt mert az iphonnal rondabb kamera nincs meg nem akartam magam iphone 15 el egetni mert a sznobok meg akik nem ertenek a muszaki cikkekhez azok veszik-en a stabilitas miatt vettem-de mar nem olyan mint regen pixel stabilabb es okosabb... is ilyen volt (amugy 2 napig birtam-utanna vissza pixel maga a megvaltas volt)

olcso japan marka jo

[link]

[ Szerkesztve ]

Ha alacsony lennék vagy kisebbségi komplexusom biztos, hogy nagy autóval járnék.Bár nem értem, hogy a multimilliárdos főnökömnek miért van 12 éves Suzuki Ignis-e? Talán talán nem kicsi a farka?!

(#167) ktommy91


ktommy91
addikt

Nem akartam telefon venni, ezért lemaradtam a nagy dealről... de tegnap azért csak elcsábultam.
Ha valaki még így járt, akkor a 8/256-os behúzható alin 260 dodóért a "04CD30" kuponkóddal.
Telegramon már elég népes közösség gyűlt össze és van Elite ROM is a telóhoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#168) margithid válasza ktommy91 (#167) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem a 8 GB-os verzió is bőven elég. Ha tárhelyből nem kell több, akkor Ram nem okat számít, mivel lehet plusz 8 GB virtuális memóriával bővíteni.

(#169) ktommy91 válasza margithid (#168) üzenetére


ktommy91
addikt

Én is úgy gondolom, hogy az én felhasználásomhoz(0 játék) bőven elég a 8 GB is, de ha csak 10k lett volna tegnap a különbség, akkor a nagyobbat veszem. A memória bővítésnek nevezett swap-ot én inkább passzolom, alapból van vagy 4-6GB zRAM, azzal együtt elégnek kell lenni mindenre is.
Ha lesz időm, akkor próbálok majd hegeszteni KangarooX GKI kernelt, bár elvileg van már valami beta kernel is a telóhoz.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#170) margithid válasza ktommy91 (#169) üzenetére


margithid
veterán

Most még elég, de 3 év múlva már valószinű kevés lesz a 8 GB.
Én ennyi időre tervezek ezzel a telefonnal.

(#171) Bici válasza ktommy91 (#169) üzenetére


Bici
félisten

Hogy műxik a kernel készítés Mediatek chipes telónál?
Tudtommal nincsenek driverek hozzá külön.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#172) ktommy91 válasza Bici (#171) üzenetére


ktommy91
addikt

Kiadta a xiaomi a kernel forrást a modulokkal együtt [link] [link] [link] Első körben tagről tagre gondoltam upstreamelni, remélvén hogy nem csesz el semmit... Aztán jöhetne némi debloating, debug-mentesítés, fordító optimalizálás... Aztán felébredek, hogy bilibe lóg a kezem ;]
Sok munka és utánajárás kell hozzá, mert redmi note 2 óra nem volt mtk-s telóm, pláne nem csináltam kernelt hozzá.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#173) Petyka3 válasza ktommy91 (#167) üzenetére


Petyka3
aktív tag

Kérdés, hogy ez az eladó elküldi-e..
Máshonnan rendeltem, márc 24-e óta "to ship" állapotban van, szintén akciós volt.

(#174) ktommy91 válasza Petyka3 (#173) üzenetére


ktommy91
addikt

Lehet hogy elúsztak kicsit a nagy akciózás közepette.(vagy többet adtak el, mint volt készleten vagy a franc se tudja) Az enyém left from warehouse elvileg.

[ Szerkesztve ]

Nincs kerítés.

(#175) Bici válasza ktommy91 (#172) üzenetére


Bici
félisten

Hoppá, ez nekem új.

Köszi szépen az infót! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#176) XatiZ


XatiZ
csendes tag

Én 2őt rendeltem március 27-én. Az egyiket francia raktárból azt hétfőn már feladták, a másikat meg spanyol raktárból de azt még nem adták fel.

(#177) grafikus17 válasza XatiZ (#176) üzenetére


grafikus17
senior tag

Nekem 27-i francia raktárból mi store 1 ma reggel 9:00-kor hozta a dpd

Xiaomi Redmi note 7

(#178) janes1976 válasza XatiZ (#176) üzenetére


janes1976
őstag

Nekem is ma délután hozza elvileg a dpd, dettó Mi Store 1, március 28-i francia rendelés. ;]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#179) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Én is csatlakozom a táborhoz. 29.-én rendeltem és ha minden igaz ma este hozza a futár.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#180) gombasm


gombasm
aktív tag

Jelentkezem: sárga, 8/256, francia raktár, 03.27 -ei rendelés, ma 13:30 -kor kézben volt.
Nem ez volt a legolcsóbb ajánlat az akcióban (264$ lett a vége kuponnal), de a leggyorsabb kézbesítést ígérték - és tényleg. Soha nem vettem még Mediatek procis Xiaomit/Pocot (F1, F2 pro /jelenleg is van/, F3, F5 megvolt mind), de ezt nem bírtam volna otthagyni ennyiért :DD !
Elsőre nagyon ott van, a kijelző sokkal szebbnek tűnik az F2 pro -nál (ez van most kézben) de az F5 -nél is - talán.
Köszönöm a tippeket az akcióhoz! :R

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro

(#181) Krajcsi


Krajcsi
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy x6 prót, nagy is lenne az öröm, de hétfő óta meríti a youtube extrém módon a telómat. 30-40 % egy óra alatt és el is kezd szaggatni. Van valakinek ötlete, hogy miért lehet ez?
Ismert bug ez, van rá valami megoldás?

(#182) tmarkee válasza gombasm (#180) üzenetére


tmarkee
tag

Azt megosztanád, hogy honnan rendelted?

# apt upgrade

(#183) gombasm válasza tmarkee (#182) üzenetére


gombasm
aktív tag

Innen vettem : [link]

Akkor csak a 8/256 volt, mindhárom színben és kuponnal a 298$ lement 265$-ra, így lett 98e Ft a vége. Ingyenes szállítás és 5 napot írtak, közben persze volt egy 3 napos ünnep.

Úgy láttam, hogy több EU webshop is volt, spanyol pl, de itt találtam a legrövidebb garantált szállítási határidőt. A DPD azonnal küldte is a csomagszámot, kb 10 perccel a rendelés után.

[ Szerkesztve ]

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro

(#184) Wasp91 válasza gombasm (#183) üzenetére


Wasp91
aktív tag

Én is ettől a figurától vettem..de nekem nem dpd-vel küldte.

[ Szerkesztve ]

Enyésszen minden rút kötöttség korlátozás, szabály életterem ne szűkítse ócska, poros morál

(#185) Alarikman


Alarikman
senior tag

Aki X3 pro-ról váltott főleg GCam-et használva, írja már meg mik a tapasztalatai a kamerás tudással. Köszi.

(#186) Alarikman


Alarikman
senior tag

Na aki még gondolkodik, a 12/512GB-os ~104e Ft-ért van még fekete a mi 1 store-ban, francia raktárban. 262.90 Eur. -30 EUR kuponnal: 04CD30
Meg vettem én is. Poco X3 pro-t fog váltani.

[ Szerkesztve ]

(#187) gombasm


gombasm
aktív tag

Próbálta már valaki összekapcsolni a készülékét a MI fiókjával? (A BL nyitáshoz feltétlenül szükséges ez, a fejlesztői beállításokban érhető el.) Nekem sehogyan sem működik, a javaslata, hogy az MI community -t keressem fel a szükséges engedélyek megszerzése miatt. Ilyennel eddig soha nem találkoztam (igaz, eddig csak Qualcomm procis Xiaomi volt a kezemben). MI fiók aktív, mindenféle engedélyeket megadtam. Ötlet? :F

Nexus 4 & Redmi 5+ & Poco F2 pro

(#188) sz_gabor válasza gombasm (#187) üzenetére


sz_gabor
tag

Dobtam össze egy kis leírást a blogomon, hogyan kell a bootloader nyitást kérni.

(#189) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Tegnap tényleg megkaptam este. Ma már majdnem be is laktam. Jó "kis" telefon. Gyors, szép a kijelző, méretéhez képest könnyű. Még bőven ismerkedem vele de eddig tetszik.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#190) ginola válasza sz_gabor (#188) üzenetére


ginola
addikt

Nálatok hogyan alakul a kijelző ideje, akkumulátor élettartam?

(#191) spiky03


spiky03
veterán

Telót szeretnék majd váltani és ez is fent van a listán. ;)
Jelenleg egy Poco F2 Prot használok.

Ez érné meg jobban vagy egy F5 Pro esetleg?

Semmi extrára nem használom a telót csak a mindennapi dolgokra, netezés, Waze, zene hallgatás, fényképezés.
Játszani nem játszom.

Köszönöm az infókat előre is! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#192) Alarikman válasza spiky03 (#191) üzenetére


Alarikman
senior tag

Ez a telefon elsődlegesen a lóerők miatt, a kijelző és az ára miatt tetszik sokaknak. Ha nem elsődleges nálad a fotók minősége akkor válaszd ezt. Az F5(pro) jóval drágább. Ha kamera a fő szempont akkor Note 13 pro 5g egyértelműen. A szoftvere is tovább frissül mint az F5-öknek ( amit ugyan csak a sebességért vették, de attól gyorsabb az X6 pro).

(#193) szkaroly válasza Alarikman (#192) üzenetére


szkaroly
senior tag

Az egyik tesztben az F5, a másikban az X6 pro a gyorsabb. Az F5-ben van jack (akinek kell) és oldalsó újjlenyomatolvasó. Valamint az F5 takarékosabb.

Poco X3 Pro

(#194) Alarikman válasza szkaroly (#193) üzenetére


Alarikman
senior tag

Jó tudni. Amúgy elvileg az X6 pro magas "idle power draw"-t javították egy újabb hyperos al verzióban(egyik tulaj kommentálta). Jó lenne ha ezt valaki meg is tudná erősíteni.

(#195) szkaroly válasza Alarikman (#194) üzenetére


szkaroly
senior tag

X6 pro:

1 x 3,35 Ghz Cortex-A715
3 x 3,2 GHz Cortex-A715
4 x 2,2 GHz Cortex-A510

F5:

1 x 2,9 GHz Cortex-X2
3 x 2,49 GHz Cortex-A710
4 x 1,8 GHz Cortex-A510

A 8 magból 7 jóval magasabb órajellel megy. Összehasonlításképpen:

SD8 Gen2:

1 x 3,19 GHz Cortex-X3
2 x 2,8 GHz Cortex-A715
2 x 2,8 GHz Cortex-A710
3 x 2 GHz Cortex-A510

SD8 Gen 3
1 x 3,3 GHz Cortex-X4
2 x 3,2 GHz Cortex-A720
2 x 3 GHz Cortex-A720
2 x 2,3 GHz Cortex-A520

SD8s Gen 3

1x Cortex-X4 3.0GHz
4x Cortex-A720 2.8GHz
3x Cortex-A520 2.0GHz

Ebből látszik hogy a A7x és A5x magok hasonló órajelen mennek mint a SD8 Gen3-nál. Nyilván az X magok fogyasztása magasabb, de mivel négy mag 3Ghz felett megy a fogyasztás nem olyan jó mint az F5-nél. Így se rossz, inkább közepes.

Chinahandys.net:

[ Szerkesztve ]

Poco X3 Pro

(#196) Alarikman válasza szkaroly (#195) üzenetére


Alarikman
senior tag

Talán ezért olyan magasak az órajelek:
MediaTek claims it is 20% faster than its predecessor (Dimensity 8200) while being 30% more power efficient. One can partially attribute this to the chip being manufactured on TSMC's "second generation" 4 nm process node, which is likely N3E.

(#197) szkaroly válasza Alarikman (#196) üzenetére


szkaroly
senior tag

Még jó hogy takarékosabb mint a D8200. Annak még A78 és A55 magjai voltak:

1x Arm Cortex-A78: 3.1GHz
3x Arm Cortex-A78: 3.0GHz
4x Arm Cortex-A55: 2.0GHz

Poco X3 Pro

(#198) janes1976


janes1976
őstag

Na belaktam én is a telefont. Most ismerkedünk. Élőben nagyon pofás kis jószág, súlyra könnyű és piszok gyors. Sehol sincs akadás, patika a sebessége. Nem bántam meg, hogy megvettem. ;)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi X6 Pro 512/12 GB (Grey)

(#199) ginola válasza sz_gabor (#188) üzenetére


ginola
addikt

A kért oldal nem létezik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.