Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#161) nfsu17 válasza nalaca000 (#150) üzenetére


nfsu17
veterán

80nit az nagyon alacsonynak tűnik, nem?
Mármint simán lehet, hogy így van (azaz ez a valóság) és akkor az nagyon jó tulajdonság lenne a telónak.
Mennyi lehet 80 nit?
15%?
20% fényerő a "csúszkán"?
Ilyesmi videót kellene keresnetek a telótokról (én nem találtam), mint ami pl az F5-ről van.
[link]
F5 esetén: Ha jól értelmezem, akkor kb 50% fölött DC dimming van (nincsen sok "csík"=PWM)=szemkímélő
50% alatt viszont van PWM
Amúgy az F5 is papíron 1920Hz PWM-et tud, de NC tesztje nem tudta ezt kimutatni.
X6 Pro-nál sem.
Mindegyiknél végül 120Hz lett a valós.
Aztán ki tudja.

Itt van a Honor Magic 6 pro (400k-s teló) [link]
The Honor Magic 6 Pro uses hybrid DC dimming/360hz PWM above 30% brightness and 4320Hz PWM dimming below 30% brightness.
És tényleg: 30%-ig szinte semmi fekete (sűrű) csík(ok).
Alatta viszont beindul rengeteg.
Ha jól értem, akkor minél több, annál jobb.
Viszont az 1920Hz is egész soknak tűnik (ha tud ennyit valóban) és az F5 videón tényleg van sok csík bőven.

Hogy tovább bonyolítsuk.
Nothing Phone 2 [link]
Papíron találtam róla infót, hogy 2160Hz PWM-et is tud. Ami nagyon jó kellene, hogy legyen. Mégis több helyről olvastam, hogy nem bírta sok usernek a szeme. Az akkor hogy lehet mégis?
NC oldala szerint 90Hz.
[link]
Aztán itt egy YT videó: [link]
Ez nagyon gatyának tűnik, marha vastag fekete csíkokkal. Szvsz hihető is lehet a mért 90Hz.

Itt egy másik YT videós teszt NP2 és 2a-ról
[link]
Egyrészről még a csíkozás is más, itt átlós, a fentebbi videón meg vízszintes. :F
Egy teló, de két külön gyártású (márkájú) kijelző kerülhetett beléjük?
Mert itt a csíkok is sűrűbbek, kb olyanok, mint az 1920Hz-es F5-ön.

Konklúzióm?
Az, hogy nem értek hozzá és minél jobban belemerülök a témába (tesztekbe) annál jobban nem akarok semmit venni.
Másik konklúzióm?
Jobb volt (nekem) régen, amikor nem merültem el ennyire a témában: bementem MM-be, akárhova, megnéztem mi fér bele a büdzsébe, esetleg meg is nyomkodtam ha lehetett, amelyik meg megtetszett, megvettem.
Aztán vagy jó volt, vagy nem, de legalább utólag szenvedtem és nem előre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.