Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52101) sziszi-fuszi válasza vt500mike (#52099) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Úgy am block az egész! Szakember így nem köt hálózatot. Nem is egészen értem a '"kollégát", hogy mit miért, a hogyan-t még talán. Telefonosok kötöttek régen, nagyon régen ilyen ocsmányul amikor nem lehetett semmit kapni, még egy árva törésgátlót sem és muszáj volt sz@rból várat építeni. De annak is több mint 30 éve. :D

Mi alá kell írás?

(#52102) Essejó válasza vt500mike (#52094) üzenetére


Essejó
veterán

Ha jol hőszigetelt a palásod, és télen nincs 0 foknál hidegebb, nyáron meg 40foknál melegebb, meg por és pára mentes akkor mehet.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52103) mezis válasza vt500mike (#52094) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy szolgáltatói modem Wifi router főtt már meg padláson.
Nem tartható 40C-Fok alatt a hőmérséklet.

mezis

(#52104) sziszi-fuszi válasza mezis (#52103) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Légkondival bárhol! :D

Mi alá kell írás?

(#52105) -szabi- válasza MaCS_70 (#52089) üzenetére


-szabi-
őstag

(#52091) MasterMark
Köszi mindkettőtöknek, külön néven használom őket.
Egyenlőre pár órányi megfigyelésem az, hogy elsőre manuálisan kiválasztott 5GHz frekvenciáról nem megy át automatikusan 2.4GHz frekvenciára, noha manuálisan átváltva ott nagyobb a sebesség.

(#52106) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Win10, Gigabit-es Ethernet, Gigás Digi optikai Internet, saját ASUS router (szolgáltatói bridge módban).
Jelenség: Egyszerűen magától néha nagyon beesik az egyébként 900Mbit/s körül mért sebesség (telepített Ookla-val). Van hogy 100, van hogy 30 és olyan is, hogy egészem 3-4Mbit körülire. De ez kb. fixen és utána úgy is marad.
Kényszermegoldás: Ha ilyenkor letiltom, majd újra engedélyezem a hálózati adaptert, akkor egyből megjavul. De sose lehet tudni hogy meddig és aztán mikor esik be megint magától az egész. Azt TALÁN észrevettem, hogy akkor gyakrabban van ha a torrent kliens is fut (Qbittorrent), lehet az is, hogy annak van köze hozzá (erős a gyanúm), de 100%-osan nem tudom kijelenteni. Ha pedig teljesen újra indítom a gépet, akkor meg általában megjavul, de van olyan is, hogy rögtön már boot után (mikor még nem fut semmi program) szintén csak olyan keveset mérek (mintha valami beragadt volna).

Mi lehet ez? Az Ethernet vezérlő? Router? Esetleg a szolgáltató? Egyszerűen nem értem, de már nagyon idegesítő.

Hálókártya beállítás opciói:

Itt esetleg mit nézzek meg?

Köszi!

(#52107) mezis válasza SunMount3r (#52106) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ethernet vezérlő driverének frissítése, ha nem akarja a lusta Win, akkor eltávolítás, újra töltés.
Van gyári driver az op rendszerhez (Win10 ?) ?

mezis

(#52108) user12 válasza SunMount3r (#52106) üzenetére


user12
őstag

A megoldás egyszerű.
A laptoppal csatlakozz közvetlenül a digis modemre (nyilván a windows húzza fel a pppoe kapcsolatot is) és nézd meg, hogy mi történtik.
Ha akkor is kínlódik, akkor driver vagy maga a windows van megzakkanva (sajnos a frissítések hajlamosak "csodát" tenni). Ha nem, akkor router.

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#52109) SunMount3r válasza mezis (#52107) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Nekem így van:

Akkor itt előbb Uninstall Device és csak utána rakjam föl az új driver-t?
Exe Telepítős van hozzá, elvileg ez lenne az: Win10 Auto Installation Program.
A Windows az Update Driver után azt írja "a legjobb driver már telepítve van" hozzá.
De akkor mi legyen azzal a sok többivel, ami a Realtek alatt látszik? Azokat is mind Uninstalláljam a telepítés előtt, vagy hogy?

(#52108) user12 : Van egy 100-as LAN-os noti és egy Gigás Android Box is a hálón. Amikor beesik a sebesség a kérdéses gépen, mondjuk 30Mbit/s-re, akkor a notin-n továbbra is 90Mbit-et az Android Box-on meg 500Mbit körül mérek, mint általában. Szóval ez is furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#52110) mezis válasza SunMount3r (#52109) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak a Realtek....Controller-t kell eltávolítani és az összes összetevőjét is. A többi eltűnik magától.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#52111) user12 válasza SunMount3r (#52109) üzenetére


user12
őstag

Ha van egy kis szabad időd, szerintem mindenképp próbáld ki. (persze csak ha nem jön be a többi tanács, amit írtak, lehet, hogy másvalami megoldja)
A torrentezés a sok egyidejű kapcsolat miatt vízválasztó szokott lenni a routereknek.
Lehet, hogy a többi eszköz csak stream-el egy szálon valahonnan és az nem gond neki

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#52112) SunMount3r válasza user12 (#52111) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre senkinek sem lenne elég ideje, mert olyan kiszámíthatatlan, hogy mikor történik a belassulás. Most pl. mióta reggel újraindítottam a Hálókártyát, azóta megy rendesen. Tegnap is egész nap ment rendesen, csak este felé esett be.

A torrentezés a sok egyidejű kapcsolat miatt vízválasztó szokott lenni a routereknek.
Lehet, hogy a többi eszköz csak stream-el egy szálon valahonnan és az nem gond neki

Amikor még a Win7-es 100-as LAN-os notebook-omról torrent-eztem, sose volt ilyen gond. Azóta "közben" viszont volt egy nagy változás: pont akkor kötötték be az új Optikai Gigás Digi-t, mikor már épp átváltottam erre a Win10-es gépre. Szóval most több "gyanúsítottja" is van a problémának egyszerre.

Na, ha újra beesik, akkor előbb felrakom azt a driver-t.
Ha úgy is beesik, akkor meg tolok egy full Router reset-et (csak annyi minden van nekem ott beállítgatva, hogy nincs kedvem előröl kezdeni).
És továbbra sem zárnám ki teljesen, hogy a szolgáltató felől lehet ez valami. Nem tudom hogyan, lehet furcsán hangzik, de azért mégis...

(#52113) bogabi


bogabi
senior tag

Kicsit off topik, de hátha tud valaki csípőből segíteni: kábelcsatornába kell majd UTP-t húznom, olyan falon, ahol egy darabig a festett részen megy majd a csatorna, de rá kell menni egy csempézett részre is - a csempézett rész pár mm-rel "kijjebb van", mint a festett rész, így ott valami okosság kellene, amivel áthidalom a két felület közötti 4-5 mm-es szinteltérést. Van erre valami bevált módszer/eszköz?

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#52114) inf3rno válasza bogabi (#52113) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom le kell vágni a csatornából. Talán lemez vágó olló? Nem írod milyen anyaga van. Ha műanyag az macerás lehet, legalábbis elég nehéz törés nélkül vágni, ahhoz talán a fűrész jobban illik.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52115) MaCS_70 válasza bogabi (#52113) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Nagy kérdés, hogy milyen a kábelcsatornád.

A lepattintható részen vagy a stabil részen van-e az oldallap.

A gyakorlat az, hogy a lepattintható részbe hajtogatunk egy kis rámpát, ami áthidalja a stabil részben hagyott kihagyást. Ha a lepattintható résznek oldala van, akkor azt ezen a szakaszon ki kell csípni, hogy hatható legyen a függőleges lap.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52116) bogabi válasza MaCS_70 (#52115) üzenetére


bogabi
senior tag

Igen, én is erre gondoltam. De már annyira régen szereltem villanyt, hogy gondoltam azóta hátha van valami újabb megoldás ilyen esetre. Régen még sorolható dobozok sem voltak, annyi újdonság van ebben a szakmában is, hogy csak kapkodom a fejem.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#52117) SunMount3r válasza SunMount3r (#52112) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Vannak itt olyan szakik is akit tudják hogy ezek micsodák?:

Ami ki van jelölve az alapból Disabled nálam, esetleg ezt érdemes Enabled-re rakni?
Az alatta és a felette lévő két hasonló az alapból Enabled-en van.
---
Egyelőre annyit csináltam, hogy eltávolítottam az adapter-t, majd ráfrissítettem és a Windows magától újra rakta a driver-t. Nem hiszem, hogy ez megoldaná, de azért egy tesztet megér.

(#52118) MasterMark válasza SunMount3r (#52117) üzenetére


MasterMark
titán

CPU-ról vesz át bizonyos dolgokat. (Egyébként valószínűleg nem lehet egyszerre aktív a sima, meg a v2 is, ezért van nálad az egyik enabled másik disabled.)

Receive Buffer-t, Transmit Buffer-t rakhatod maximumra amit enged.

Csak ezen az egy gépen van a probléma amúgy? Kábelt cseréltél már?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#52119) SunMount3r válasza MasterMark (#52118) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Igen ennyit én is olvastam már róla, de konkrétabban érdekelne, hogy van e értelme az esetemben megpróbálni bekapcsolni...?

Fentebb is írtam már, hogy úgy tűnik csak ezen a gépen problémázik, kábelcsere is volt. Nem tuti biztos, de nagyon sanszos, hogy a Qbit váltja ezt ki valahogy. Talán valamelyik tracker(ek). De hogy konkrétan hol, a gépen, a Router-ben, van netán a szolgáltatónál??? Vagy esetleg az ő ONT-os Router-ükben, ami nálam csak bridge módban van?

Még azt kipróbálhatom, hogy a Win7-es notebook-omon is elindítok pár Torrent-et a Qbit-el és hogy azon is beesne e ettől...

[ Szerkesztve ]

(#52120) SunMount3r válasza SunMount3r (#52119) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Még annyit fontos hozzátenni, mert ez kimaradt, hogy ilyenkor csak a letöltési sebesség esik be, a feltöltési sebesség marad a szokásos 320Mbit/s körül, ami a normális ehhez net csomaghoz. Szóval így meg pláne külön furcsa a dolog.

(#52121) MasterMark válasza SunMount3r (#52119) üzenetére


MasterMark
titán

Kipróbálhatod hogy a simát kikapcsolod a v2-t meg be. De szerintem nem itt lesz a probléma.

Switch Tax

(#52122) SunMount3r válasza mezis (#52110) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Csak a Realtek....Controller-t kell eltávolítani és az összes összetevőjét is. A többi eltűnik magától. -> Eltávolítottam csak a Realtek-et, de a többi nekem nem tűnt el magától. :FMindenesetre felraktam az új driver-t, eddig még megy rendesen.

(#52123) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,
Kiss segítség kellene,
Tegnap már próbálkoztam a Tarr-os topicban, de nem oda tartozok, csak ilyen "falusi kábel tévé" van itt nálunk.
Szóval egy cv6181e modem van és eléggé akadozik a net, sokszor meg-meg akad 1-2 percre. Erre a modemre csak abban a topicban találtam valami régebbi beszélgetést.
Mai adatok így néznek ki:

Eléggé gyászos ez a Correctables/Uncorrectables adat tegnap még jobb volt.
Sikerült padláson megnéznem a bekötést, mert írták valami csillapító is lehetne, hát szerintem nem nagyon van.


Ma már kivettem a hálózatból a routert, egyből a gépbe megy a net a modemből, szóval csak nem azzal van a hiba.
Tudok valamit itthon csinálni? Vagy jelentsem be a szolgáltatónál mert innen esélytelen?
Köszi

(#52124) Essejó válasza lm83 (#52123) üzenetére


Essejó
veterán

Ha valami gond van a nettel, akkor várok 15 percet. Ha az alatt nem áll helyre akkor élböl a szolgáltatót hívom és nem forumozok.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52125) mezis válasza lm83 (#52123) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha egyik hollander sem laza, akkor ÜFSZ.
- Mérj feszültséget (egyen és váltó) az elosztó háza és a védő földelésed között.
- A berkező koax kábel és az elosztó közé csavarj be egy ilyet.

mezis

(#52126) lm83 válasza Essejó (#52124) üzenetére


lm83
őstag

Köszönöm.
Pesten otthon ez nálam is így menne, de itthon falun ez más helyzet itt ez gyorsabb mire ide kijönnek...

@ mezis: Köszi a tippet

(#52127) korcsi válasza lm83 (#52126) üzenetére


korcsi
veterán

"Adat" csillapítása állíthatónak tűnik, megpróbálkoznék azzal csökkentendő a csillapítást.

Az Correctables/Uncorrectables értékek a kapcsolat minőségétől függő értékben fognak növekedni, önmagukban az értékek nem beszédesek, számít mennyi ideje és milyen forgalommal él a kapcsolat.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#52128) lm83 válasza korcsi (#52127) üzenetére


lm83
őstag

Azt hol kellene megnéznem:F

(#52129) korcsi válasza lm83 (#52128) üzenetére


korcsi
veterán

Megnéztem az adatlapját, tévedtem, az a -1/-10 a fel/le irány csillapítását jelenti.
Esetleg direktbe ezt az elosztó eszközt kihagyva összedughatnád a bejövő és a modem felé menő vezetéket, hogy úgy milyen csillapítási értékek adódnak.

Vagy két darab kettes osztóval, elsőből egy a modem felé, a másik egy hfp szűrő után a következő kettes felé a TV-k nek.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#52130) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

A TP-Link TL-WR841N router tud range extender (repeater?) módot, viszont nekem kliensre lenne szükségem, szóval elkapni a WiFi-t, és 1 db LAN kábelen leágaztatni róla. Jól érzem, hogy nekem nem lesz jó ez a típus?

Tegnap hallottam olyan infót, hogy a range extenderekről le lehet venni kábelen is a hálózatot, de én magam még nem találkoztam ilyen eszközzel, azért kérdezem meg a csapatot.

Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#52131) mezis válasza csabyka666 (#52130) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
- Gyári fw.-el nincs Cient, jelismétlő módja. Viszont OpenWRT-vel, Gargoyle-val, dd-wrt-vel jelismétlő üzemmódban mind a 4 LAN portjára kikerül az, WiFi-n kapott illetve WiFi-n is küldi, ami a LAN-on érkezik.
- "...nem találkoztam ilyen eszközzel...": Jelismétlőtől függ. Van ilyen is, olyan is. [link]

mezis

(#52132) lm83


lm83
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.

Ma voltak kint a szerelők, hát a padláson egér rágta meg kicsit a koaxot :Y
Most újat húztak eddig szakadás mentes ebben a pár órában.

(#52133) jerry311 válasza lm83 (#52132) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ideje kiszórni egy kis mérget... ;]

(#52134) Essejó válasza jerry311 (#52133) üzenetére


Essejó
veterán

Vagy felcsukni a macskát. 😀

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52135) csabyka666 válasza mezis (#52131) üzenetére


csabyka666
addikt

Köszi a választ! Moddolni nem akarom, pláne egy garisat, de egy régebbi kompatibilis eszközzel megpróbálom.

Úgy érted, WiFi-n veszi, és azon tovább is adja, valamint a 4 LAN-on is levehető?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#52136) -szabi- válasza Essejó (#52134) üzenetére


-szabi-
őstag

Ha a macskát a méreggel együtt csukja fel akkor az Schrödinger macskája? :)

(#52137) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
20m jobb minőségű CAT5e vagy CAT6 kábelre lenne szükségem amivel egy melléképületbe viszem a hálózatot. Sajnos csak előreszereltet találok a neten. Ilyen mennyiséget hol tudok szerintetek rendelni amit én dugózhatok fel utólag? Mi a reális méteráruk ezeknek?

(#52138) user12 válasza Melorin (#52137) üzenetére


user12
őstag

Szia

Mi a Kábelvilág webáruházból is szoktunk rendelni ilyesmit. Van náluk a "standard" 305 méteres doboztól kisebb kiszerelés is (50-100/200 méteres tekercsek)

[link]
[link]

Vagy ugyanebben a webáruházban találsz 30-50 méteres szerelt kábeleket is.

Esetleg a 3B-éktől is tudsz rendelni ilyesmit . [link]

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#52139) mezis válasza csabyka666 (#52135) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.

- A fw. pontosan a hw. verzónak megfelelő legyen.
- Csere előtt visszaállítani a gyári alapra.
- Csere UTP kábele és NEM WiFi-n. Lassú lesz, ki kell várni a végét!

mezis

(#52140) -szabi- válasza Gubek-Einste (#52087) üzenetére


-szabi-
őstag

Érdekességképp hozzáteszem mikor a routerre feltettem az openwrt-t mindkét frekvenciára azonos SSID volt az alapértelmezett beállítás szerint, illetve a UPC connect box is azonos SSID-t használ a két frekvencián.

(#52141) mezis válasza -szabi- (#52140) üzenetére


mezis
nagyúr

[link] Csak érdekességnek.

mezis

(#52142) Essejó válasza Melorin (#52137) üzenetére


Essejó
veterán

Rendelsz a neten Kínából egy megfelelő méretű szereltet kb harmad áron mint itthon méterre vennéd, ledobod róla a csatikat, behúzod a helyére majd krimpeled a csatikat.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52143) inf3rno válasza Melorin (#52137) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Webről kábelfutárnál is adnak kimérve, de ha bemész bármelyik számtech boltba, vagy akár az obiba, akkor is találsz cat5e-t.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#52144) Essejó válasza Melorin (#52137) üzenetére


Essejó
veterán

Pl. link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52145) MaCS_70 válasza Essejó (#52142) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Én is ezt csinálom -- de miért dobná le a csatlakozókat??? Örüljünk annak, hogy gyárilag ott vannak, annyival kevesebbet kell szórakozni velük -- két szereléssel kevesebb!

Én éppen a napokban helyeztem át a routert a ház másik végébe, kábelezés az 50 C+-os padlástérben (az acélzsindely alatt gyűlik a meleg...). Ez öt szálat jelentett, alég kényelmetlen helyen végződve. Baromira örültem annak, hogy néggyel kevesebb 8P8C-t kell szerelnem!

(Jó okom volt arra, hogy ne fali kábelt használjak.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52146) MaCS_70 válasza Essejó (#52144) üzenetére


MaCS_70
Topikgazda

Hogyan állunk most a lapos / közös burkú UTP-k kérdésében?

Szerelni mondjuk nagyon nem szeretnék laposat, de valami olyasmi rémlik, hogy a zavarállósága is jobb a közösnek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#52147) user12 válasza Essejó (#52144) üzenetére


user12
őstag

Ne viccelj már :DDD
[link]
+ még várj rá jó esetben 30 napot

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#52148) -szabi- válasza mezis (#52141) üzenetére


-szabi-
őstag

Ebből nem derült ki milyen problémát okoz az azonos SSD eltérő frekvencián csak annyi, hogy a box nem jelszavaz alapértelmezetten.

(#52149) Essejó válasza MaCS_70 (#52145) üzenetére


Essejó
veterán

Mert ha esetleg fali csőben akarja vinni, akkor vicces a csatlakozóval behúzni, bár van az a cső amibe 5 méterről dobva is átfér. :)

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#52150) sziszi-fuszi válasza Essejó (#52149) üzenetére


sziszi-fuszi
senior tag

Ezzel alapvetően az a gond, hogy nem fali kábelt ajánlottál, ami oda (csőbe, falba) való, hanem patch kábelt, ami pedig nem csőbe való. Ráadásul nem is olcsóbb, hanem drágább. Nem is kevéssel, mint itthon. A lapos kábel adatátviteli jellemzői sokkal, sokkal rosszabbak mint a közös csavarásúaké.

Mi alá kell írás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.