Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16451) ati888


ati888
senior tag

Hello

A kovetkezo gondom akadt: Van egy otthoni vezetek nelkuli halozat, amelyben van 3 laptop. Az egyiken elment a net csak a skype, tud kapcsolodni. A beallitasok ugyanazok a harom gepen. Mi lehet a gond? Reszletesen ha lehet, mert nem vagyok valami jo ebben.

ati

(#16452) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Wifis kapcsolatnál hány százalékos packet loss megengedhető kb? Pl pingeltem a google-t és 10.000 csomagból 8% elveszett. Az azért elég jelentős nem?

(#16453) kali válasza n00n (#16452) üzenetére


kali
legenda

0%

(#16454) Pinkod


Pinkod
csendes tag

Szervusztok :)
Olyanban szeretném a segítségeteket kérni, hogy vettem egy Pirelli drl a255g wifis routert. Eddig egy TP-LINK TL-L402M vezetékes routert használtam egy helyi szolgáltatóval, ezt szeretném most is megtartani és á szeretném csatlakoztatni a wifis routert, tehát sem szolgáltatót nem váltottam sem az eddigi routert nem akarom kivenni a sorból. Kérdés a következő: 1.lehetséges-e ? 2.Ha igen, akkor hogyan ? Előre is köszönöm a válaszokat :)

(#16455) krealon válasza Pinkod (#16454) üzenetére


krealon
veterán

TP-Link -> Siemens
Pirelli -> Belkin

http://prohardver.hu/tema/wlan_wifi_vezetek_nelkuli_halozat_kerdesek_es_valaszok/hsz_20159-20159.html

Ha a TP-Link LAN IP alapertemezetten: 192.168.1.1
akkor a Pirelli LAN IP lehet pl 192.168.1.2

(#16456) Pinkod


Pinkod
csendes tag

megpróbáltam amit leírtál, de így sem működik , milyen adatokra lenne még szükséged ? sceenshotok segítenének ?

(#16457) krealon válasza Pinkod (#16456) üzenetére


krealon
veterán

Mi a TP-link es a Pirelli LAN IP-je?

(#16458) mezis válasza krealon (#16457) üzenetére


mezis
nagyúr

Gyárilag a TP: 192.168.1.1

mezis

(#16459) Pinkod


Pinkod
csendes tag

tp-link : 192.168.1.1 ; pirelli: 192.168.1.254 , a pirelliét átállítottam 192.168.1.2-re

[ Szerkesztve ]

(#16460) krealon válasza Pinkod (#16459) üzenetére


krealon
veterán

A 254-es vegu is megfelelt volna, de ez most lenyegtelen.

A Pirellin ki kellene kapcsolni a DHCP szervert es egy UTP kabellel osszekotni a ket routert egy-egy LAN porton.

Ha ez sikeres, akkor bamely LAN portba kotve gepet a Default Gateway a TP -Link IP-jet kell hogy adja vissza (192.168.1.1) az ipconfig parancs kimenete.

(#16461) xpedient


xpedient
tag

Sziasztok!
Nekem a következő lenne a problémám: van 1 gépem, amiben 2 db hálózati kártya van. Az egyik vezetékes, a másik vezeték nélküli. A wifiset használom internetezésre, a másikkal pedig szeretnék egy helyi LAN-hoz csatlakozni. Külön-külön nagyon szépen megy mind a 2, de együtt nem. Ha pl. netezek wifin, és bedugom a hálózati kábelt a gépbe, onnantól kezdve nem megy a net. A wifisen DHCP osztja ki a címet(192.168.x.x), meg a LAN-on is(10.x.x.x). Tudok fixen is állítani nekik, de LAN-on jobb lenne a DHCP, ha egy mód van rá. Mondjuk nem hiszem IP cím függvénye, az alhálózat meg az átjáró címek ugye adottak, azon nem változtathatok.A routing táblában lehet a megoldás, csak én ahhoz nem értek.
Ja és Windows XP oprendszer van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#16462) mezis válasza xpedient (#16461) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem csináltam még ilyet, de én a következővel kísérleteznék: Ha a WiFi-n 192.168.1.x címet kap a DHCP-től, akkor a LAN IP-t a 192.168.2.x címtartományba terelném. (Olyasmi rémlik, hogy a Lokális hálózatoknak a 192.168.x.x. címtartomány való, a 10.x.x.x mag valami egészen másra.

(A drótos kártyádnak kicsoda-micsoda fogja osztani az IP címet ? Windows hálózatokhoz én inkább a fix IP címeket javaslom, különösen akkor, ha WinXP-s is van a PC-k között....)

mezis

(#16463) xpedient válasza mezis (#16462) üzenetére


xpedient
tag

Nos, a vezeték nélküli hálózatnak egy wifi router adja az IP címeket, a vezetékesnek meg egy DHCP szerver. Elég sok gép van rajta, és csak a 10.x.x.x címtartományból kaphatnak IP-t.

(#16464) LHunti


LHunti
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő. Adott egy 60/5Mbit-es UPC internet és egy DIR-600-as router. Mikor először beüzemeltem a routert minden tökéletes volt, de ha valamiért áramtalanítom majd újra bedugom, már problémák adódnak. A letöltési sebesség leesik 30 vagy akár 6Mbit-re is, a feltöltés meg borzasztóan lassú lesz. Először arra gondoltam, hogy a kapcsolattal lesz a gond, ezért közvetlen a modemről mértem a sebességet és úgy megint teljes sávszéllel ment minden, majd vissza a router és megint siralmasak lettek az eredmények. Végül teljes router reset és újrakonfigolás és megint jó lett. De a következő áramtalanításnál megint ugyanez a probléma adódott. Szerintetek mi okozhatja ezt? :F

(#16465) InfiniteReality válasza dJ Peer (#16447) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha az "A" gépen mondjuk "józsika" a felhasználó "jelszó123" jelszóval, akkor a másik gépen is hozd létre ugyanazt a felhasználót ugyanazzal a névvel és jelszóval. Emellett ha automatikus ipkiosztás helyett fixet állítasz be, a gépek gyorsabban megtalálják egymást majd (egyik gép mondjuk 192.168.1.1 a másik 192.168.1.2, alhálózati maszk 255.255.255.0 alapértelmezett átjáró nemkell).
Ja és még annyi, hogy ha megosztani akarsz egymás között mappákat, akkor természetesen a megosztást is létre kell hoznod (legalább az egyik gépen), hogy a másikról láss is valamit (ellenkező esetben csak magát a gépet fogod látni a hálózatban, de "nem lesz jogod tallózni"). Magyarul, ossz meg legalább 1 mappát (és a legjobb ha ehhez a megosztáshoz hozzárendeled mondjuk józsikát).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16466) fixerx válasza club1 (#16400) üzenetére


fixerx
tag

üdv, még mindig nem működik itthon a Wlan a routert látja a 2. gép de csatlakozni még mindig nem tud már ujra telepitettem a drivereket is ,viszont nem találtam medion PChez hálózati adapter,stb drivert de igazából nem tudom hogy az USB wifi adapterhez kell-e hálókártya.Mindenesetre itt a hibaüzenet:
"A Windows nem tud a kijelölt hálozathoz csatlakozni.Lehetséges, hogy a hálózat kivűl került a megfelelő hatókörön.Frissitse a rendelkezésre álló hálózatok listáját, és próbálkozzon újra. Pedig a jel erőssége a maximumom van.

"Olyan vagyok mint az ügyetlen fazekas,összetöröm a köcsögöket"

(#16467) VECSY


VECSY
csendes tag

Sziasztok! BUEK! Hogyan kene megoldani azt hogy van 3AP + 1sima router, 3 iranyba kellene szet osztani ipar telepen a korsugarzo antenna nem eleg. Az ap-k tl-wa5210g-k. Az lenne lenyeg hogy egy arbocon lennenek es hogy egy ssid legyen ne harom kulonbozo. Hogyan kene osszekotni oket? Vajon mukodne ugy h egyet beallitanek ap-nak a masik 2-t meg repertearbe?

(#16468) InfiniteReality válasza VECSY (#16467) üzenetére


InfiniteReality
őstag

2 megoldás van:

1. Az AP-kat bridge vagy repeater módba teszed. Előnye, hogy nem kell kábelezés, hátránya a kisebb teljesitmény (az AP-k "2 irányba kommunikálnak majd egyszerre" - ez rontja a teljesitményt).

2. Az AP-kat összedrótozod a routerrel, majd mindegyik eszközön beállitod ugyanazt az SSD-t és mindegyiket másik csatornára teszed (ilyenkor nem kell se bridge se repeat beállitás). Így kapod a legjobb lefedettséget, a legkisebb interferencia mellett és a legnagyobb teljesitménnyel.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16469) assasinuser


assasinuser
csendes tag

Üdv!
Nekem lenne egy olyan bajom, hogy a ping az ugrál 19-290 között (ami , hát multi közben zavaró) otthoni hálózat van 5mb-s (:S nem lehet nagyobb mert a 15 mb-s net már nem ér el ide) 5 gép van a hálózaton . Nem vagyok otthon ilyen dolgokban de aminek tudok utánna nézek :D előre is köszönöm a válaszokat :D

(#16470) n_stolz


n_stolz
tag

Sziasztok! BUÉK!
Egy wifi-router problémám volna.
Adott egy GTS Datanet ADSL szolgáltatás D-link modemmel. Otthon már több számítógép van, ezért vettünk egy TP-Link wr340gd típusú routert. Össze lett rakva a hálózat.
Net van, a gépek látják a routert, de a router nem ad a gépeknek netet.
Mac címet klónoztam. A kapcsolathoz PPPoE típust állítottam be.
Mi lehet a gond ?
Köszi! :)

n_stolz

(#16471) InfiniteReality válasza n_stolz (#16470) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A gépeken milyen oprendszer van? Routerben be van kapcsolva a DHCP server? Gépeken minden automatikusra van állítva a TCP/IP-nél (automatikus ip cím kérésre gondolok, ha fix, átkell rakni automatikusra).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16472) n_stolz válasza InfiniteReality (#16471) üzenetére


n_stolz
tag

Win7 van a gépeken.

n_stolz

(#16473) n_stolz válasza InfiniteReality (#16471) üzenetére


n_stolz
tag

Sikerült megoldani, köszi:)

n_stolz

(#16474) assasinuser


assasinuser
csendes tag

Valaki majd nekem is segíhet :$ 3-4 komival feljebb le írtam mi a bajom :)

(#16475) krealon válasza assasinuser (#16469) üzenetére


krealon
veterán

Az ingadozo ping arra utal, hogy tele van tomve a forgalom kimeno aga (pl torrent).

Ha a routerben lehet gepenkent szabalyozni az elerheto savszelesseget, akkor csak nehany szabalyt kell letrehozni, hogy ne lehessen tulcsorditani a kapcsolatot.

(#16476) InfiniteReality válasza n_stolz (#16473) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Mi volt a megoldás?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16477) n_stolz válasza InfiniteReality (#16476) üzenetére


n_stolz
tag

Win7 alatt a Wifi beállításoknál lett módosítva, Kapcsolat beállításainak engedélyezése: WLAN , és ott kofigurálás.

Ezután jó lett, mindaddig, míg ki nem lett húzva az UTP kábel, onnantól megint nem kapnak netet a gépek, se wifin, se kábelen.

Mi lehet a hiba?

n_stolz

(#16478) InfiniteReality válasza n_stolz (#16477) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Meg kell cserélni az adapterek "körbejárási sorrendjét". Magyarul nemtudom, de ahol magukat a hálózati kapcsolatokat lehet állitgatni (egy intéző szerű mappa, benne a kapcsolatok ikonjaival), ott Options, Adapter settings.
És ha a Wifi van elöl, a LAN-t kijelölni és a nyilakkal felfelé mozgatni, hogy az álljon elöl. Alatta meg a Wifi legyen.
Lehet utána újraindítás szükséges, de mennie kell.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16479) VECSY válasza InfiniteReality (#16468) üzenetére


VECSY
csendes tag

Köszi gyors választ! A notebook 1 hálózatot vagy hármat fog látni? Ez a routeres megoldás jól hangzik.

(#16480) InfiniteReality válasza VECSY (#16479) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nem értem a kérdést. Annyi hálózatra fog kapcsolódni ahány adaptered van s azok ahogy be vannak állítva. Pl ha van egy Wifid és egy LAN hálózatod, s mindkettő be van állítva, akkor mindkettőre fog csatlakozni. De a körbejárási sorrend miatt először igyekszik majd a kábeles kapcsolatot igénybevenni, s ha ott nem jön adat, fordul majd a Wifihez...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16481) VECSY válasza InfiniteReality (#16480) üzenetére


VECSY
csendes tag

Úgy értem hogy Pl. anotebook hálózati listáján 3x fog szerepelni h "doki trade" és amelyik az erősebb arra csatlakozik?

(#16482) InfiniteReality válasza VECSY (#16481) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha ugyanaz az SSID akkor csak 1x fog szerepelni, és rá fog csatlakozni. Feltéve hogy a Windows beépitett programját használod a Wifihez kapcsolódáshoz, az nem törődik a különböző csatornákkal, kapcsolódik a legerősebb jelhez, automatikusan felismeri a hálózati tipusát, titkositását, s nem traktál olyan információkkal, hogy az adott hálózat melyik csatornán jön.
Egy hálózatod van egy épületen belül, 3 WIFI AP/routerrel?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16483) krealon válasza VECSY (#16481) üzenetére


krealon
veterán

http://superuser.com/questions/122441/multiple-access-points-for-the-same-ssid

A WiFi kilensek az ugyanolyan SSID-vel es beallitasokkal rendelkezo AP-k mogott ugyanazt a vezetekes halozatot feltetlezik, ezert altalaban a legerosebb jellel rendelkezore kapcsolodnak.

Egy SSID csak egyszer listazodik, amennyiben ezen AP-k mindegyik peldanya azonosan van beallitva biztonsagi szempontbol.

(#16484) VECSY válasza InfiniteReality (#16482) üzenetére


VECSY
csendes tag

Kösz az infót mos tmár értem! Egy hektáron elterülő bárány hizlalda lesz kivitelezve.

(#16485) Cheesy


Cheesy
őstag

Sziasztok!
A következő érdekes eset áll fenn:

Adott egy földszint + tetőteres családi ház, melynek a földszintjén az egyik szobában van egy router. (T-Homeos, ZTE márkájú, típus:ZXV10 H201L)
Az előfizetés 15/1 Mbit-ről szól, ezt jószerint teljesíti is, nem ez a kérdés.
Adott 2 db asztali gép: 1 a földszinten a routernél és 1 nálam a tetőtérben. Az enyém esetében a kábel hossza kb. 9m. Probléma nélkül működik minden, sebesség jó.
Adott 3 laptop (ha mindenki együtt van), melyek wifin (időnként a földszinten a nappaliba áthúzott kábelen) csatlakoznak a routerre.

A problémák:
1) amennyiben 1-nél több gép wifin csatlakozik, ellehetetlenülnek a "gyengébbek"(?), tehát drasztikusan visszaesik a netsebességük. Jobban mint azt az 1 Mbit feltöltési sebesség indokolná.

2) fenti probléma kiküszöbölésére azt gondoltuk beszerzünk egy switch-et, amit a tetőtér egyik szobájában (valószínű nálam, mert hozzám jön fel a routertől a kábel) elhelyezve a fenti szobákban kábellel lehetne csatlakoztatni a gépeket. Megint megemlítem, az én asztali gépem esetében nincs sebességprobléma, tehát a kábel jó erre a célra.
Kaptunk kipróbálásra egy "ágyút", azaz egy 16 portos unmanaged Edimax ES-3116P switchet. Nem volt külön WAN port, csak 1-16-ig számozott aljzatok. Összedugtam amit kellett, a laptopommal kipróbáltam. Ping még alig-alig (20-80% loss!!) volt, ám a net használhatatlanná vált. Azon a kábelen, melyen az asztali gépemmel kiválóan lehet használni. Kipróbáltam úgy is, hogy 1-es aljzatba a router felől jövő 'net'kábelt, 2-esbe a laptopból jövőt, fordítva is, úgy is, hogy 16-osba net, 1-esbe kliens (külső tanács volt), semmi javulás. Betudtam annak, hogy biztos régi a jószág, nem hiába porosodott ott ahonnan kölcsönkaptuk, lehet nem is működik.
Ma elhoztam a cégtől ahol dolgozom a kis Edimax ES-3205P(V2.0) unmanaged switchet, hogy kipróbáljuk egy bizonyított, aktív használatban lévővel mi a helyzet. (Ő 13m-es kábelről jövő "netet" oszt szét kétfele)
Összedugtam amit kell és az eredmény elkeserítő. A leggyorsabb sebesség 0,28/0,12 Mbit volt Speedtest.net szerint. Persze eltartott egy darabig, mire csatlakozott. FTP elérési és töltési sebesség sem volt jobb, 10-12KBps.

Kérdésem, hogy mi lehet a gond?
Úgy tűnik, hogy nem a switchekkel van a baj. A "netet" szolgáltató kábel is ki lett próbálva direktben a laptoppal is, hozta a jó értékeket és használhatóságot.
Én a router jelerősségére gyanakszom, de azért a 15 és a 0,28Mbit közöttvan azért különbség, szerintem egy gagyi switch is le kell, hogy tudja kezelni. Ráadásul ezek szerint akkor a gépekben lévő LAN chipek erősebbk mint a switchek közvetítői?
Van ötletetek? Válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#16486) InfiniteReality válasza Cheesy (#16485) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Első körben próbáld meg másik típusú switch-el, ne épp Edimax-szal. Hátha.
A routertől az emeletre felmenő kábel színsorrendje mindkét oldalon micsoda?

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16487) Cheesy válasza InfiniteReality (#16486) üzenetére


Cheesy
őstag

Sajnos nincs más típusú switch a környéken amit kölcsön tudok kapni. Viszont addig nem veszek sajátot, amíg ki nem derül hol a hiba. Miből gondolod, hogy márkafüggő?

Switch esetében is kell cross kábel, azért kérdezed a színeket? Hazaérek és megnézem, sőt le is fényképezem :)

www.vakbelmutet.hu

(#16488) kali válasza Cheesy (#16487) üzenetére


kali
legenda

kábeles/bekötési probléma is lehet, amit a noti hálókártyája lekezel/figyelmen kívül hagy, de adott switch nem! nem csak márka, de sok más apróság függvénye is lehet, néha olyan buktatókról/dolgokról van szó, amit szakmailag megmagyarázni is nehéz...

[ Szerkesztve ]

(#16489) InfiniteReality válasza Cheesy (#16487) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Nekem régen sok gondom volt az Edimax switchekkel (ettőlfüggetlenül másnál bevált). Egy próbát megér.
Ha nem auto MDI/MDI-X-es a switch, cross kábel kell közé, ha auto-s akkor mindegy. Az is lehet hogy csak a switch egyik portja ilyen (azért javasolták Neked a 16-os portot). Ha ilyen, rá van írva, hogy auto MDI/MDI-X, s akkor abba a portba kell dugni a másik hálózati elosztó eszközből érkező mindegy milyen (cross vagy patch) kábelt.
A színsorrendet ezért is kérdeztem, meg azért is, mert sok láma sajnálatos módon nem tud bekötni egy patchkábelt. Patchkábel esetén a színsorrend mindkét kábelvégen NarancsFehér-Narancs, ZöldFehér-Kék, KékFehér-Zöld, BarnaFehér-Barna. A patchkábel az ez, és CSAK ez, minden egyéb másikfajta bekötés (kivéve a crosslinket) HIBÁS! És mondjuk 1m kábelhossz felett komoly problémákat tud okozni. Erre kevesen gondolnak, érdemes ezt is leellenőrizni.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16490) Cheesy


Cheesy
őstag

No a fejlemények:

1. a switch tudja amit kell (Supports Auto-MDI/MDI-X, full/half duplex modes and auto-negotiation.) De nincs külön ráírva melyik portja az, mindnél csak a sorszáma van.

2.
Az asztali gépemet a routerrel összekötő hosszú kábel színsorrendje (mindig úgy írom, hogy szembenézek a kábelvégi csatlakozóval és a biztonsági fül felfele áll)
narancs-narancsfehér, kék-kékfehér, zöld-zöldfehér, barna-barnafehér
Mindkét végén ugyanez. Namost így akkora az eltérés az általad említett és e között, hogy akkor most már azt nem értem, hogy tudott egyáltalán működni. Hozzáteszem ezt tréhómos szomszéd (ott dolgozik kb. 20 éve) tanácsa alapján én kötöttem, kaptam tőle kölcsön speckó szerszámot hozzá. Idáig fel sem merült bennem, hogy nem jó a színsorrend.

3.
Találtam itthon 2db igen jó minőségű CAT.5E UTP 1000-es kábelt. Az egyik 80cm, a másik 5m hosszú. Lementem a routerhez és ezek segítségével összekötöttem switchen keresztül a laptopomat. (Hogy ez nekem eddig miért nem jutott eszembe... kejthettem volna a hibák közül a kábelt). És lám, működött, teljes sebességgel.
Ezek a kábelek viszont különbözőek.
A 80cm-es: zöldfehér-zöld, narancsfehér-kék, kékfehér-narancs, barnafehér (ebből csak a fehéret látni, de kieséses alapon) -barna

5m-es: narancsfehér-narancs, zöldfehér-kék, kékfehér-zöld, barnafehér-barna (tehát ez az amit írtál)

Direkt úgy kötöttem, hogy
router --- 5m ---> switch --- 80cm ---> laptop
tökéletesen működött, fordított sorrendben is, ebből tehát látszik, hogy felcserélvén a kétféleképpen kötött kábeleket a színsor (felteszem a rövidebb akkor cross, bár nincs ráírva) nem számít.

Ezek alapján akkor ha az 5m-es mintájára kötöm újra a szobámba a routertől felmenő kábelt, amire később rákötöm a switchet, onnantól menni fog a dolog. És a többi szobába is akkor ez alapján a színkód alapján lesznek vezetve a kábelek.

www.vakbelmutet.hu

(#16491) Atticus85


Atticus85
tag

Helló!
Tudna valaki segíteni,hogy,hogy kell beállítanom a netet windows újratelepítés után?jelenleg XP van fent,nem adsl-es a net,és jelenleg XP van fent.
köszi előre is a válaszokat.

(#16492) Cheesy válasza Atticus85 (#16491) üzenetére


Cheesy
őstag

Ha nem ADSL-es, akkor milyen net? Kábel?
Ott azt hiszem fix ip címet kell megadnod. Azt viszont a szolgáltatótól kapsz. Van-e ilyen papírod?

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#16493) kali válasza Cheesy (#16492) üzenetére


kali
legenda

a kábelnet nem feltétlenül fix ip, sőt...

(#16494) Cheesy válasza kali (#16493) üzenetére


Cheesy
őstag

Akkor én tudtam rosszul, bár amikor még kábelnetünk volt, ott minden usernek fix ip-je volt, nem pedig dinamikusan kiosztott, mint ADSL-nél... nem akartam félretájékoztatni.

www.vakbelmutet.hu

(#16495) kali válasza Cheesy (#16494) üzenetére


kali
legenda

a legtöbb szolgáltatónál többletet kell fizetni fix ip igény esetén!
mondjuk korábban a upc kábel esetén nekem is volt olyan, hogy akár 6 hónapig sem változott az ip cím, de attól még dinamikus volt! most a t-home kábelnet esetén sűrűbben változik, akár havonta is, de ez is dinamikus!

[ Szerkesztve ]

(#16496) InfiniteReality válasza Cheesy (#16490) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Tehát kábelgond. Rossz bekötés.
Akármilyen is a kábel, az általam mondott színsorrenddel lesz CSAK patch, mert bármekkora méretben ami az elvi maximum (170m) alatt van, működni fog. Bármi egyéb bekötés az vagy megy, vagy nem, vagy bizonytalan lesz, vagy csak bizonyos távolságig lesz jó. Ez van.

A kábel tehát akkor patch, ha mindkét végén az a színsorrend van, amit leírtam. Igen, úgy kell nézni, hogy magadelé teszed, a kábel lefelé megy, a csatlakozósor fémes része néz feléd, a pöcök a csati túloldalán.

A crosslink kábelnél pedig az egyik oldalon az általam írt színsorrendnek kell lennie, a másik végén másnak (amit most fejből nem vágok - aránylag ritkán kötök crosskábelt).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16497) Cheesy válasza InfiniteReality (#16496) üzenetére


Cheesy
őstag

Szerencsére kiderült a probléma, elég blamázs, hogy ilyen hülye egyszerű oka volt :/
Szerinted hogy lehet az, hogy eddig működött az asztali és a laptopra kötve a rossz kábel?

www.vakbelmutet.hu

(#16498) InfiniteReality válasza Cheesy (#16497) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Más hálókártya, szabványon belül de más módon küldi a jelet a kábelre. Illetve a fejlettebb hálózati eszközök lehet hogy képesek érzékelni hogy a kábel vacak, s kicsit felerősítik a jelet. Mindez elmélet, nemtudom a fizikai rétegben (itt most az elektromos jelre gondolok, ami végigfut a kábelen) mennyit enged a szabvány igazítani menetközben a jel tulajdonságain.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#16499) jNk válasza InfiniteReality (#16496) üzenetére


jNk
senior tag

crosslink kábelnél az egyik vége 568A a másik pedig B.

(#16500) InfiniteReality válasza jNk (#16499) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ez egy jó kép. A crosslink A-B, a patch pedig B-B :)

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.