Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10001) bigdady


bigdady
nagyúr

Nem kell olcsónak lennie feltétlen annak ami szar, nekem a huawei watchom anno lemérte az asztal pulzusát bármikor..

(#10002) Hi!King válasza bigdady (#10001) üzenetére


Hi!King
őstag

Egy rakás optikai pulzusmérős óra ezt csinálja, mivel ha nem találnak pulzust, nem közlik, hogy nincs, hanem algoritmus alapján bekamuznak valamit. A bénább szenzoroknál ez van edzés közben is, egy csomóan ezért elhiszik, hogy rendben van, csak kicsit pontatlan...

(#10003) #45746688 válasza balu1977 (#9997) üzenetére


#45746688
törölt tag

Nekem eddig 4 féle olcsó kínai okosórám volt a 3000 forintos kategóriában, de nem tapasztaltam velük olyan problémákat, amiről itt beszéltek. Ajánlom a T8-at, vagy a V9-et.

(#10004) Dwatti


Dwatti
addikt

Garmin óra a legutóbbi frissítés óta úgy mér alvás adatokat hogy rajtam sincs,
Szerinte minden nap 11 órákat alszom jó mélyen mozgás nélkül :DD több típusnál is ugyan ez a szoftveres bug és nem igazán igyekeznek javítani. Igy most hogy higyjem el a tényleges mérés valódiságát? Tehát nem csak az olcsó kínai óra lehet pontatlan. :W

[ Szerkesztve ]

(#10005) csanyo


csanyo
friss újonc

[Garmin Vivosport, Vivoactive, Instinct]

Szervusztok,

Szeretnék vásárolni egy aktivitásmérőt vagy okosórát.

Kinéztem a Garmin Vivosport aktivitás mérőt, van benne gps is, ami nekem azért lehet hasznos, mert sokat túrázom és nem a telóm merűlne a gps miatt, hanem az óra (és elvileg bír kb. 8 órát gps-szel).
https://buy.garmin.com/en-US/US/p/574602

Viszont, ha jól néztem, csak néhány mozgástípus választható ki, illetve other opció. Tudtok olyanról, hogy esetleg lehet hozzá adni más tevékenységet is, pl.: squash, falmászás, stb.?
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp/vivosport/EN-US/GUID-E54F3F88-3C57-480D-94A6-578ABC962600.html

Néztem továbbá a Garmin Vivoactive 3-mat, ebben elvileg már 15 mozgástípust lehet választani, lehet vészjelzést leadni ha baj van, stb. Ez azért már drágább kategória...:
https://buy.garmin.com/en-US/US/p/571520

És van egy elég spéci cuccok is, véletlenül botlottam bele, túrázáshoz frankó lenne ez is:
Garmin Instinct: https://buy.garmin.com/en-US/US/p/621802

GPS-es nézetben mutatja az "útvonalat" is. Azt tudjátok esetleg, hogy honnan szedheti a térképet? Tehát most ha pl. én azt mondom, hogy a Bükkben vagy a Tátrában xy helyre szeretnék eljutni, akkor honnan nézi a túra (vagy épp jelöletlen) útvonalat?

Egyébként első körben egy egyszerű aktivitás mérő a cél, akár más márka is (Fitbit pl.), iOS-el kapcsolnám össze.

Ezek 2017 körüli termékek, fejlődhettek azóta a szenzorok sokat?

Bármilyen észrevételt, segítséget előre is köszönök szépen!
Tibor

(#10006) Dwatti válasza csanyo (#10005) üzenetére


Dwatti
addikt

Garmin Instinct ha jól tudom csak vak térképen navigál amit a Garmin expoler tervez meg majd töltöd át az órára. Tehát egy monokróm nyomvonalat követsz '' 'térkép nélkül" vivoactive 3 adat méresben szerintem elég pontatlan.
Óra tipusokróll a Zerge vagy a Garmin.hu oldalon található leírás.

(#10007) Memmaao válasza csanyo (#10005) üzenetére


Memmaao
addikt

Az instinct 2019es modell. Én teljes megelégedéssel használom kb tavaly június óta. Idén kb Q2-ben érkezik belőle az utód, ami állítólag már napelemes lesz.

My name is Bond, James... Dean.

(#10008) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok,
Óra kinézetű ojodorát keresnék EKG funkcióval, xiaomi, huwaei előnyben:) magyar garancia szintén. :R

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#10009) merqree válasza L4mie (#10008) üzenetére


merqree
őstag

Csak nem a Velveten olvastad a mai "szponzorcikket"? :D

(#10010) L4mie válasza merqree (#10009) üzenetére


L4mie
veterán

feleségem :D
de már 3 éve akar nekem venni okosórát, megnyugodjon a szíve.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#10011) merqree válasza L4mie (#10010) üzenetére


merqree
őstag

Én felvállalom, hogy nem a feleségem olvasta ;)

Kíváncsi vagyok a megoldásokra, nézegettem ebay, bearbest, amazon oldalakon, de nem veszek. Még.

(#10012) L4mie válasza merqree (#10011) üzenetére


L4mie
veterán

ő olvasta, és hívta fel a figyelmem, hogy húú de hasznos, meg ne halljak, biztos nekem is van ilyen :D meg neki is meg mindenkinek :C hát persze...
Én meg baromira nem akarom, hogy öpplewatchot vegyen meglepiből és utána meg magyarázzam meg miért visszük vissza és pénzkidobás mert az a folyamat tutti előidőzi a pitvarfibrillációt ha addig nem is volt.
Akkor inkább valami olyan cuccot kéne aminek van értelme és nem kerül egy havi albérlet árába.

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#10013) r.levente75 válasza #45746688 (#10003) üzenetére


r.levente75
addikt

Plusz 1 a V9-re. Nem kell feltétlen drága márkás óra...
Ezek a márkásak pont ugyan olyanok... nem keves pénzért.
Ez még gyerekcipőben jár... nagyon...

[ Szerkesztve ]

(#10014) Memmaao válasza r.levente75 (#10013) üzenetére


Memmaao
addikt

Azért nem mondanám! Egy kínai androidot futtató óra kibír 18-21 napot egy töltéssel? Van rá hazai garancia? Cserélik, ha tönkremegy? Van rá jól megírt l? Pontos(abb) pulzus mérés? Releváns vízállóság? Szerintem nincs.

My name is Bond, James... Dean.

(#10015) Dwatti válasza L4mie (#10012) üzenetére


Dwatti
addikt

Withings Move ECG -kb 40 e...

(#10016) #45746688 válasza Memmaao (#10014) üzenetére


#45746688
törölt tag

Nekem a V9 napi 4-6 telefonnal (saját SIM-kártyájával használva, de BT nélkül) kibír 4 napot. Háromezer Forintér ez szerintem tökéletes! Ráadásul egy olyan példányt fogtam ki, ami hihetetlen pontos. Kéthavonta kb fél másodperc alatt van! A BT kapcsolatot nekem egyik olcsó Smart Watch sem vesztette el soha. Nem is értem a százezer Forintos óráitok ilyen hibáit.

(#10017) Memmaao válasza #45746688 (#10016) üzenetére


Memmaao
addikt

Megnéztem pár YT videót róla. Hááát... Én órabúza vagyok. Nekem fontos, hogy egy óra megjelenésre minőséget képviseljen, még akkor is, ha az egy okos kütyü. Jelenleg 3 okosórám van még meg: egy Pebble Time Round (igaz, hogy ez ízig- vérig nerd cucc, de a maga pár mm-es vastagságával és e-paper kijelzőjével élőben hihetetlen jól néz ki), egy Garmin instinct, ami egy G-shock utánérzet, brutál masszív, eszméletlen jó minőség, és egy Withings sport HR, ami elég elegáns bőr szíjjal még casual megjelenéshez is. Sajnos az ilyen kínai csodák mindennek mondhatóak, csak szépnek nem. :(

My name is Bond, James... Dean.

(#10018) r.levente75 válasza #45746688 (#10016) üzenetére


r.levente75
addikt

Nekem is ezek a tapasztalataim vele kb 8 hónap elteltével!
Jó cucc bagóért, mire tönkremegy, addigra akkora fejlődésen megy végbe a műszaki termékek ezen szegmensén, hogy nem bánom ha újat kell venni, ismét bagóért.

(#10019) Dwatti


Dwatti
addikt

Honor magic watch2 egész jól néz ki.
Korrekt órának tüniik. 60 e körül már kapható.

(#10020) balu1977 válasza Dwatti (#10019) üzenetére


balu1977
senior tag

Az nem jó túrához. Nem kezeli a gpx fájlokat. Pl stratos 2 vagy 3 igen.

(#10021) kopf89


kopf89
csendes tag

Sziasztok!
Okosóra vásárláson töröm a fejem, de elvesztem a felhozatalban, ezért kérném a segítségeteket.
Ami fontos lenne, nem sportoláshoz venném, de alkalmankénti túrázás trackelésére jó lenne ha alkalmas lenne plusz pulzusmérő, alvásfigyelő, lépésszámláló.
A kerek számlapos órát preferálnám és ha legalább egy hetet kihúzna egy töltéssel. A hibrid óráknak sem vagyok ellene.
50 ezer lenne a keret rá, de egy kicsit tudok fölé menni ha tényleg megéri.

Köszönöm előre is.

(#10022) Dwatti válasza kopf89 (#10021) üzenetére


Dwatti
addikt

Amazfit stratos 2, Garmin instinct

(#10023) Dwatti válasza kopf89 (#10021) üzenetére


Dwatti
addikt

Suunto spartan trainer wrist hr is tud vaktérképen navigálni és elfogadható ára van.

[ Szerkesztve ]

(#10024) Dwatti válasza balu1977 (#10020) üzenetére


Dwatti
addikt

Általánosságban írtam, most láttam egyet.

(#10025) Tomika86


Tomika86
senior tag

Sziasztok

Melyik okosórára lehet messengert rakni és elolvasni az üzenetet?
Huawei mate 20 pro telefonhoz párosítható érdekel.

Köszönöm

(#10026) Jorus válasza Tomika86 (#10025) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ahhoz, hogy elolvasd az üzenetet, nem kell az órára rakni semmit, a messenger üzeneteket nagyjából minden épkézláb okosórán el lehet olvasni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10027) Tomika86 válasza Jorus (#10026) üzenetére


Tomika86
senior tag

Bocsi még nem volt okosórám. Hogy működik ez? Mit jenet az épkézláb, nem 100e ftos kategória?

(#10028) Jorus válasza Tomika86 (#10027) üzenetére


Jorus
nagyúr

Úgy értem, hogy a manapság kapható, telefonnal párosítható eszközöknél ez alapfunkció. Nyilván a megjelenítés minősége, mérete, stb. nagyban függ az ártól, de a telefonra érkező értesítéseket (hívások, SMS, Whatsapp, Messenger, stb.) már a legegyszerűbb 10k HUF körül induló modellek is kezelik.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10029) StLui válasza Jorus (#10028) üzenetére


StLui
veterán

Úgy tudom sok drágább óra is csak az első sort jeleníti meg, legalábbis tesztekben sokszor ezt olvasom

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#10030) Hi!King válasza Jorus (#10028) üzenetére


Hi!King
őstag

Az el lehet olvasni az órán az én olvasatomban annyit jelent, hogy az egészet el tudod olvasni. Erre nem monden "okosóra" (amit ma annak nevezünk, azok 95%-a semennyire sem okosóra, főleg ha az okostelefon - feature phone összevetéshez hasonlítjuk) képes, az olcsóbbak többsége nem, hanem csak az elejét jelenítik meg az üzenetnek.

(#10031) Tomika86


Tomika86
senior tag

Igen én az egészre gondolok. Tehát nem csak az értesítést látom.
Jön az üzenet, megnyitom és végig tudom olvasni.

(#10032) Jorus


Jorus
nagyúr

Bocsánat, rosszul fogalmaztam, igen, én az értesítésekre gondoltam.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10033) headhunter86 válasza balu1977 (#10020) üzenetére


headhunter86
senior tag

80.000-ért Samsung Galaxy Watch? Van rá Strava, onnan GPX-et is le lehet vadászni.
Hétvégén túráztunk Ausztriában, teszteltem az órát. Íme az eredmény: Strava link
Mondjuk elég rövid túra lett, 4 és fél óra bruttó. 2 óra 14 perc nettó idő.
Reggel túra előtt töltöttem az órát, azóta folyamat rajtam van még most is, és 22% van benne így két nap elteltével.
Pulzus amúgy elég pontatlan, vagy túl lazán volt rajtam. De van olyan watchface/app amivel BT-s mellkaspánttal is használható az óra.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#10034) szabolcs77


szabolcs77
tag

Sziasztok!

Okos eszközt keresek főként egészségügyi adatok rögzítésére. Pulzus, vérnyomás, EKG. Nem sportoláshoz. A relatív pontosság nem tudom mennyire elvárható egy ilyen csukóla rögzített eszköztől, de megbízható adatokat szeretnék. Természetesen az is elfogadom, ha nincs ilyen eszköz és akkor körülnézek az orvosi cuccok között.
A hívások jelzés és értesítések elegendőek (nem akarom az autót odahívni az órámon amikor kilépek a házból .. stb)
Mi az ajánlott vétel, ha az adatokat androidos készüléken is szeretném látni?

(#10035) Lionela válasza Jorus (#10032) üzenetére


Lionela
csendes tag

Az okoskarkötők és okosórák nem arra lettek kitalálva, hogy a 2 centis képernyőn kisregényeket olvas. Arra való, hogy ha rezeg a csuklód, ránézel, hogy fontos személy keres-e, mennyire sürgős, aztán fogod és megnézed a telefonodon, ha fontos.

A szimpla Mi band 4 is képes végiggörgetni az üzenetet, de ember legyen a talpán aki 3 szavanként végigbogarássza, ahelyett hogy a valahol 10 méteren belül lévő telefonjához nyúlna.

[ Szerkesztve ]

(#10036) balu1977 válasza Lionela (#10035) üzenetére


balu1977
senior tag

Watch droidal stratoson még válaszolni is tudsz.

szabolcs77
Vérnyomást egyikkel se tudsz.

(#10037) Tomika86 válasza Lionela (#10035) üzenetére


Tomika86
senior tag

Nem regényt szeretnék olvasni.

(#10038) csanyo válasza Dwatti (#10006) üzenetére


csanyo
friss újonc

@Dwatti. Ahhham, nos arra kíváncsi lennék, hogy pl egy Magas Tárában vagy stb hogy működne, meg hogy mennyire hasznos így ez a funkció. Neked van tapasztalatod?

Van tapasztalod, hogy a Vivoactive 3 pontatlan?

Nézegettem még a Fitbit charge 3-mat, jó funkciói vannak, sajnos GPS nélkül... még most a Polar órákat meglesem.

@Dwatti. Mikre használod? Van a navigációval kapcsolatban tapasztalatod?

[ Szerkesztve ]

(#10039) balu1977 válasza csanyo (#10038) üzenetére


balu1977
senior tag

Én a stratosal úgy szoktam túrázni,hogy kinézek egy olyan túrát amit már valaki végigjárt és igy megvan már a gpx útvonal(persze csinálhatnák én is), rámásolom és szépen mutatja,hogy ahhoz képest merre járok. Nem kell leirást vagy a jeleket nézni csak az órát.

(#10040) headhunter86 válasza Dwatti (#10006) üzenetére


headhunter86
senior tag

Navigáláshoz egy szösszenet Samsung Galaxy Watchon.
Telefonra (android) megveszed a szerintem legjobb navi progit: Locus Map Pro.
Szedsz le hozzá offline térképet. Országonként lehet hozzá letölteni. Túristaútvonal, amit akarsz. Aki túrázik, tuti ismeri a Locus-t.
Majd az órára felteszed a társalklamazást a Samsung Store-ból.
Tudsz GPX alapján menni, így rögtön látszik az órán a térkép és hogy mikor, merre kell menned.
De tudod is trackelni az aktivitást vele, amiből egy GPX, TCX vagy amilyen formátumot szeretnél.

Itt egy kép az órámról és a Locus Mapról:
(Lünettával tudsz ki-be zoomolni, nagyon vagány)

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#10041) Dwatti válasza csanyo (#10038) üzenetére


Dwatti
addikt

Nekem fenix 5 órám van, a garmin instinct megkapta a fenix órák navigációját (vaktérképen nyomvonal vezetés) ez térkép navigációra nem alkalmas csak az úton tartásra, keress róla videót. Én nem szeretem ezt a megoldást mert azt nem látom térkép szerüen hogy helyileg hol vagyok. Én az órát terep futásra, kardió, kerékpározásra használom, nekem az utólag letöltött térkép nyomvonal meg az egészsége ügyi adatok kellenek. Telefon hátizsákban igy csak akkor kell elővenem ha fontos értesítés jőn. Vagy telefon nélkül futok olyankor csak az adatok kellenek pulzus, km, tempo, magasság.
Vivoactive 3at óra vásárlás előtt kölcsön kaptam 2 hétig használtam, pontatlan magasság mérés, pulzus mérés is sokszor tévedett., 3-5 napos üzemidő (Fenix 5 akku 14 - 20 nap) A Garmin fórumon is a V3 órára panaszkodnak legtöbbet, lehet volt egy hibás széria vagy rossz fw. Utóbbi időben már kevesebb bejegyzés van róla. V4 már jobban sikerült.

(#10042) Dwatti válasza headhunter86 (#10040) üzenetére


Dwatti
addikt

Ez a Locus map megoldás valószínűleg garminon is müködik mert van hozzá garmin storeban alkalmazás, lehet majd kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

(#10043) Jorus válasza Lionela (#10035) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ez igaz, a Fénix 6x Pro-m a nagyobb kijelzős órák közé tartozik, de ezen sem komfortos néhány szavasnál hosszabb leveleket olvasni.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#10044) Hi!King válasza headhunter86 (#10033) üzenetére


Hi!King
őstag

Én azért vetettem el a Samsung Galaxy Watchot, mert egész napos nyár túránál már kevés lenne az aksi idő.

OFF:
A Stuhlecket jobban szeretem a másik irányból(Rettenegg felől). Amerre felfelé mentél, arra visznek életükben nem túrázott 30-40 fős csoportokat magyar "túraszervezők", míg a másik oldalról hétvégén is kevesen járnak, ráadásul nagyon szép a gerincút. Cserébe sokkal több a szintemelkedés. Tavaly kétszer is voltam, egyszer télen, egyszer nyáron.

(#10045) headhunter86 válasza Hi!King (#10044) üzenetére


headhunter86
senior tag

Szerintem bírná az egész napot is. 10-15%-ot merült 4 és fél óra alatt. Autopause nem ment, így 4 és fél óra pulzusmérés és GPS követés volt. Strava mozgás alapján kalkulálta ki a nettó időt. Így ha felszorzod 27 óra felett jön ki az üzemidő. Ráadásul ha vezeték nélküli töltésre alkalmas telód van, bármikor tudod tölteni az órát.

Tavaly Schneebergre mentünk fel, az jobb volt. Jóval több szint és hosszabb is, sötéttel értünk már vissza, ráment az egész nap. Most ez nagyon lightos volt, el se fáradtam.
Még jó hogy két napra mentem ausztriába, így azért megérte.

[ Szerkesztve ]

Galaxy A52 | Garmin Fenix 7X Pro Sapphire Solar | PlayStation 5

(#10046) csanyo válasza balu1977 (#10039) üzenetére


csanyo
friss újonc

@balu1977 vágesz, értem értem. köszi az infót.

@Dwatti, neked is köszi.

Így elsőként elgondolkodtam a Vivosport aktivitás mérőn is egyébként. Ebben van GPS. A fitbit charge 3 szuper, de beépített GPS nincs, ami azért nem rossz dolog.

De ez a vivosport is 2017-es. Változhattak azóta pl a szenzorok annyira, hogy ezek már nem számítanak olyan jónak és pontosnak?

Polar órákról tudtok esetleg valamit? :)

(#10047) nyisziati


nyisziati
veterán

Magyar férfi életét mentette meg az AppleWatch.
[link]

(#10048) merqree válasza nyisziati (#10047) üzenetére


merqree
őstag

Welcome on board.
Tegnap volt téma itten ;)

(#10049) nyisziati válasza merqree (#10048) üzenetére


nyisziati
veterán

Olvasom a topikot folyamatosan, de nem láttam linkelve cikket.
Visszaolvasva látom, hogy valaki beszélt egy Velvet-es "szponzorcikk"-ről, de egyrészt én nem olvasok Velvet-et, másrészt ezt nem tartom szponzorcikknek, hiszen megtörtént esetről van szó. Nekem is volt ilyen beavatkozásom, úgyhogy márcsak ezért is felfigyeltem a tartalomra.

(#10050) Memmaao válasza nyisziati (#10047) üzenetére


Memmaao
addikt

Jaja, mondjuk azért ha picit jobban utána olvas a dolognak, lehet nem várja meg az ünnepek végét, hogy majd bemenjen a háziorvoshoz, aki majd tovább küldi az SBO-ra. A pitvarfibrilláció igen komoly dolog. Ha gyanú van rá, irány a legközelebbi SBO! Azonnal! ÉS nem sofőrként! Persze ilyen fiatal korban még aggasztóbb, mindig organikus, szervi eredetet kell mögötte gyanítani. Akár egy vírus infekciót követő szívizom gyulladást, akár egy alkohol okozta toxikus szívizom károsodást, vagy egy járulékos izomnyalábot, O2 hiányt. Idős korban szinte elkerülhetetlen, rendkívül gyakori, ugyanis a synus csomó, ami az ingerületet kelti, a krónikus szívelégtelenség, jobb pitvari falfeszülés miatt kimerül, és ekkor jönnek a ritmuszavarok. Sajnos a pitvarfibrillácio bizony tud alattomos dög lenni! Sokan nem élik meg panaszosként (sokan viszont egyből megérzik, hogy nem ritmusos, vagy palpitálnak). Ilyenkor a pitvar nem húzódik össze, csak remeg, sajnos a pitvar fülecsében (mint egy kis zseb) összecsapódnak a vérlemezek vérröggé, és egy erősebb összehúzódás esetén kilökődik a vérrög, és akár féloldali bénulást okozhat.

[ Szerkesztve ]

My name is Bond, James... Dean.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.