Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#7801) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Nekem egyetlen hibám a túlzott szerénységem.
Ez is csak azért, mert a Jóisten nem engedhette, hogy a tökéletesség gyökeret verjen a földön. :R

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7802) Janoska26 válasza Racecam (#7801) üzenetére


Janoska26
addikt

ez jó szöveg, olyannyira, hogy nekem kellett volna leírnom :DD

(#7803) PazsitZ válasza Racecam (#7801) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mondjuk egy mikulástól ezt el is várjuk. :D
Tényleg rohamosan közeledik a melós időszakod :))

- http://pazsitz.hu -

(#7804) Janoska26 válasza PazsitZ (#7803) üzenetére


Janoska26
addikt

közeledik mi?majd megint üres lesz a csizmám, pedig istenlássa lelkem csakis lábmosás után húzom fel ha a disznajt megyek ganajolni :DDD semmi nem jó már ezeknek a mai mikulásoknak :( :))

(#7805) Racecam válasza Janoska26 (#7804) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Mossál lábat!!
A disznónak is!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7806) venember83 válasza Racecam (#7805) üzenetére


venember83
nagyúr

Csizma nincs, bakancs megfelel?

mod: csak azert kerdezem, h ne szezon utan keress kifogasokat, h miert nem kaptam semmit ;)

[ Szerkesztve ]

(#7807) Janoska26 válasza Racecam (#7805) üzenetére


Janoska26
addikt

mossa meg magának ha akar ajándékot, bár most, hogy mondod egy új vájlingnak biztosan örülne ;) :DD olyat amibe legalább 1 négyzetméter sör belefér :DDD a sört hozhatod külön is :))
venember83: Én lovat kapok már pár éve részletekben, csak az a baj, hogy minden évben az 1. részlet jön, úgyhogy most mondom mikulásbácsi több lóf@szt már nem kérek!!! :DD

[ Szerkesztve ]

(#7808) #57764352


#57764352
törölt tag

Egy gyors kérdés:
Ki hogy védekezik az autó szélvédőjén keletkező pára ellen (belül)?
Próbáltam már meleget nyomni, hideget, langyosat, de állandóan bepárásodik...
Nagyon zavaró, főleg sötétben...

HELP ME!

(#7809) lorcsi válasza #57764352 (#7808) üzenetére


lorcsi
veterán

én meleget nyomatok, de állítólag van valami amit az utastérbe téve beszívja a párát

(#7810) Janoska26 válasza #57764352 (#7808) üzenetére


Janoska26
addikt

járj biciklivel ;] :DD

(#7811) PazsitZ válasza #57764352 (#7808) üzenetére


PazsitZ
addikt

Én picit lehúzom az ablakot olyankor és a hüvös levegő elintézi.
elméletileg ha hűvöset fujatsz be eltünik, előbb-utóbb.

Persze Janoska modszere is célravezető lehet... :), de az nem túl jó reggel én is biciklivel járok és nem jó :( . Persze akinek telik kocsira meg benzinre... :U

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7812) Racecam válasza Janoska26 (#7807) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Rendben, az idei ajándékod fából lesz.
Kitalálod, hogy mi? :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7813) venember83 válasza #57764352 (#7808) üzenetére


venember83
nagyúr

Picit lehuzod az ablakot, mig be nem melegszik belul a levego, mikor mar jo meleget fuj a szellozoberendezes, akkor meg nyomod a meleget az ablakra, mig mindket oldala atmelegszik. Ha alulmeretezett azonban a futoberendezes, akkor b@szhatod, nincs mit tenni.

Race: vaskarika?

[ Szerkesztve ]

(#7814) Janoska26 válasza Racecam (#7812) üzenetére


Janoska26
addikt

fapina??? :Y világéletembe egy IGAZI fapináról álmodtam, egy kis libazsírt is teszel mellé? :U :DD

(#7815) Racecam válasza Janoska26 (#7814) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Tudtam, hogy Te rá fogsz jönni mi az, amire a legnagyobb szükséged van. :D

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#7816) Janoska26 válasza Racecam (#7815) üzenetére


Janoska26
addikt

bevallom először a fapipára gondoltam, és csak reménykedni mertem abban, hogy ilyen nagylelkű vagy :B :DD

(#7817) PazsitZ válasza Janoska26 (#7814) üzenetére


PazsitZ
addikt

Mit fog ehhez szólni az asszony?
Tőle majd kapsz fatestápolót :DD ;]

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7818) Janoska26 válasza PazsitZ (#7817) üzenetére


Janoska26
addikt

legalább meg lesz oldva a téli fűtés :DDD

(#7819) tbs válasza #57764352 (#7808) üzenetére


tbs
addikt

Légkondi... Azért nem levegőhűtőnek, hanem légkondinak hívság. Gazdálkodik a párával. Oszt ha bemelegedett a gép már nem is kell...

(#7820) #57764352 válasza PazsitZ (#7811) üzenetére


#57764352
törölt tag

A feltevés rossz:
Persze akinek telik kocsira meg benzinre...

Helyesen:
Akinek nem telik biciklire...

(#7821) Janoska26 válasza #57764352 (#7820) üzenetére


Janoska26
addikt

Hát akkor lopjál egyet :DD

(#7822) #57764352 válasza Janoska26 (#7821) üzenetére


#57764352
törölt tag

ÖÖÖ, akkor meg majd más ír ide, hogy nem tud a párával mit kezdeni, nem jó megoldás, tipikus 22-es csapdája...

(#7823) venember83 válasza Janoska26 (#7821) üzenetére


venember83
nagyúr

- ilyennel nem viccelunk!

PazsitZ: mert bringalopasert harcbaallitom a kedvenc buntetoeszkozom. ;] A bringajahoz sok embert lelki szalak kotnek s ezt a kapcsolatot eroszakkal szetkapni nem ildomos. Ha valaki megteszi, hat viselje a kovetkezmenyeket. :K

[ Szerkesztve ]

(#7824) PazsitZ válasza Janoska26 (#7821) üzenetére


PazsitZ
addikt

(#7823) venember83: már miért ne viccelhetnénk?
Lehet nem pontosan, de idézek:
-Apuka, hol van a biciklije?
-Ellopták.
-Idén ez már az ötödik apuka.
-De ellopták a komunisták.
-Ne vicceljen már apuka, hisz maga is az volt.
-Akkor még én is loptam!

:DD
(Markos-Nádas)

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7825) Janoska26 válasza PazsitZ (#7824) üzenetére


Janoska26
addikt

:C :R

(#7826) #57764352 válasza venember83 (#7823) üzenetére


#57764352
törölt tag

Igaz!

Én maradok a jó öreg Peuget 205-ömnél, lassan 18 lesz a gépállat :-D

(#7827) tbs válasza #57764352 (#7826) üzenetére


tbs
addikt

Jahogyugye nincs légkondi... Külső(!) levegő-szívás, ablakra maxigázon.

(#7828) Whaskes válasza PazsitZ (#7824) üzenetére


Whaskes
senior tag

megy a részeg fazon egy piros biciklivel a fényes szellők idején. egyszercsak elesik, a bicikli meg teljesen szétesik, a faszi az árokban, a bicikli kormányát szorongatva. felál, leporolja magát, majd azt mondja: na ja, csal ez a vörös kormány maradt....

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#7829) Janoska26 válasza Whaskes (#7828) üzenetére


Janoska26
addikt

áááááááááááááááááá :Y ez már nekem is sok :DDD

(#7830) venember83 válasza #57764352 (#7826) üzenetére


venember83
nagyúr

Akkor b@szhatod, esetleg mintha lenne valami kemikalia amit az ablakra kenve nem parasodik be... Ablak lehuz s oltozz jol fel, vagy kulso levegot nyomsz ra, de ugy se lesz tul meleg bent.

Whaskes: ejnye, beloled mindig csak a gyulolkodes beszel :o

Jancsi: genetikailag autoszerelo is vagy, gyonyoru...

[ Szerkesztve ]

(#7831) Janoska26 válasza venember83 (#7830) üzenetére


Janoska26
addikt

ki kell szedni a szélvédőt oszt jóvan, akkor tuti nem párásodik :DD és annak az árából lehet venni egy jókis csepelbiciklit is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7832) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ezexerint eddig senki nem jött rá a titokra, hogy j26 nevében a genetikai próbálkozások vannak. a korábbiak még írni se tudtak, vagy egyáltalán nem voltak életképesek. ő már egy minimum-határt átlépett, de embernek nem nevezhették el, így jánoskának nevezték el. még biztos lesz egy pár próbálkozás, mire a föld átlag-iq-ját nem csökkenteni fogja...

(#7833) frame>24 válasza ngabor2 (#7832) üzenetére


frame>24
addikt

alien4

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#7834) venember83 válasza ngabor2 (#7832) üzenetére


venember83
nagyúr

j27 viszont totalis csodnek tunt, visszalepes, ha lehet ilyet mondani, szoval egyelore maradjunk j26nal, ez a legkevesbe nem sikeres peldany ;) Forumon keresztul ugy nez ki egesz jol mukodik :K

(#7835) EQMontoya válasza Whaskes (#7828) üzenetére


EQMontoya
veterán

ez igy reggelre ütött! egyébként jóreggelt mindenkinek! hála az égnek a ramadán is végetért, szal nyitva van a gyrosos :D

Same rules apply!

(#7836) Janoska26 válasza ngabor2 (#7832) üzenetére


Janoska26
addikt

ezt csak azért hiszed, mert Én olyan jól sikerültem és olyan magas az IQ szintem, hogy nektek átlagembereknek hülyének tűnök :U de ha tudnád, hogy esti mesének pl, az atombomba receptjét monta anyukám :K :o :DD
ui:Te szemét! ;] :DD

[ Szerkesztve ]

(#7837) EQMontoya válasza Janoska26 (#7836) üzenetére


EQMontoya
veterán

hogy esti mesének pl, az atombomba receptjét monta anyukám - de a magyar helyesirási szabályzatból soha nem olvasott fel, ugye? :D

Same rules apply!

(#7838) PazsitZ válasza ngabor2 (#7832) üzenetére


PazsitZ
addikt

Akkor az a 27es próbálkozás csak valamiféle zsákutca volt a Janoskák evolúciójában?
Mert azóta fel sem tünt :DD

- http://pazsitz.hu -

(#7839) Whaskes válasza EQMontoya (#7835) üzenetére


Whaskes
senior tag

pedig ez egy ősrégi vicc, még kádárnak is elő lett adva élőben :D

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#7840) BlacKSouL válasza #57764352 (#7808) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha hidegebb a szélvédő, mint a beltér többi része, akkor a beltérben lévő pára biztosan ott fog lecsapódni, amennyiben az adott hőmérsékleten túltelítetté válik a levegő. Adott páratartalom adott hőmérsékleten elnyelve, teljes telítettség esetén, egy az adott hőmérsékletnél alacsonyabb hőmérsékletű tárgyra ki fog csapódni. Ha alapvetően nem párás, de ha beszállsz az lesz, akkor a kilégzéstől válik túltelítetté. Ekkor a kinti(nem telített) levegő befújása kellene hogy segítsen, amennyiben nem hűti le még jobban az üveget, mert akkor alacsonyabbra kerül a túltelítettségi határ. A meleg levegőt ráfújva azért kéne javulnia, mert átmelegíti az üveg felületét, így ott átmenetileg magasabbra kerül ez a határ, nem csapódik ki. Ha azonban kint elkezd esni, és telítődik, akkor ezt befújva nyilván le fog csapódni, és hiába fújod hideggel, bepárásodik. Ekkor szintén az üveg átmelegedése javít csak később. Ezért kezdődő esőben hideg autóba ülni ilyen szempontból veszélyes.

Légkondis autónál valóban a melegre állított fűtés mellett bekapcsolt klíma oldja meg a dolgot, mert a klíma szárítja a levegőt, a meleg meg melegíti az üveget. Mindkettő csökkenti a beltéri levegő páratartalmának túltelitettségi pontját az üvegfelületen. Azonban hideg motornál nem szabad klímázni az elején, legalábbis nem a szélvédőre fújva, mert még jobban lehűti az üveget, és a befújási pontoknál fog kicsapódni a pára, ha kikapcsoljuk a klímát. Ha már hidegen klímázva akarjuk kiszárítani a levegőt, akkor befelé kell fújni(nem szélvédőre), és csak kevés ideig. Aztán ha már meleg a fűtés, akkor lehet együtt a szélvédőre irányítani.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#7841) PazsitZ válasza Whaskes (#7839) üzenetére


PazsitZ
addikt

Te ilyen téren úgy látom tájékozott vagy. Pedig nem tüntél túl öregnek :) .

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7842) tildy válasza BlacKSouL (#7840) üzenetére


tildy
nagyúr

Valamelyik kocsi autómatikusan kapcsolja a klímát ha prátálanításra van állítva:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#7843) ngabor2 válasza PazsitZ (#7841) üzenetére


ngabor2
nagyúr

biztos a haja miatt.

(#7844) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Hmmm
Suliba vonattal járok. Mivel mára sztrájkot mondtak, így későbbi vonattal mentem volna be. A telefont beállítottam 8-ra, fél 9-es vonattal megyek be, akkor már remélhetőleg lesz. Felkeltem, azzal a lendülettel vissza is aludtam, aztán fél órája keltett fater hogy ebéd van. Ez a nap sulimentes lett. Legalább kipihentem magam:D

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#7845) BlacKSouL válasza tildy (#7842) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Van amelyikben meg nincs olyan automata klíma, amelyikben van párátlanító automatikus üzemmód :) Csak ujjamatikus. ;]
Viszont van ahol van szélvédőfűtés is, és állóhelyzeti fűtés is.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#7846) Janoska26 válasza tildy (#7842) üzenetére


Janoska26
addikt

na aza bicikli :DD

(#7847) Whaskes válasza ngabor2 (#7843) üzenetére


Whaskes
senior tag

mibajod van-e a hajammal? most felhagytam vele, hogy 2 hetente vágom, úgyhogy hagyom kicsit megnőni, kb márciusig, aztán újra 1mm-rel nekiállok :K

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#7848) BlacKSouL válasza Whaskes (#7847) üzenetére


BlacKSouL
addikt

1mm-rel? annak mi értelme? Akkor már beretvával.. :)

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#7849) Whaskes válasza BlacKSouL (#7848) üzenetére


Whaskes
senior tag

beretvával nem szeretek nekiesni, az anyajegyeket elkaszaboltam vele a múltkor és nem egy kellemes érzés.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#7850) BlacKSouL válasza Whaskes (#7849) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Először rögös, de majd kisimul :D

Aláírás (nem kötelező megadni)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  OFF TOPIC 43 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.