Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-02-21 21:58:22

LOGOUT.hu

Aktuális ajánlatok topikja: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15981) PROHARDVER!


PROHARDVER!

(rögzített hsz)

Politikát és OFF hozzászólásokat mellőzzétek. Köszönjük.

Hozzászólások

(#551) ScomComputer válasza FordGT (#550) üzenetére


ScomComputer
veterán

Nem ilyen sz@r 2 ventis volt...de az igaz,hogy izgulok én már mindenre.. :D
Nem az enyimé vót az egyik...csak only test... ;)

[ Szerkesztve ]

(#552) Pickle Rick


Pickle Rick
senior tag

Beszeltem nagyker ismerossel. Mondta h karacsonyig nagyobb keszletre nem lehet szamitani sehol, max par darab lesz 1-2 helyen. RTX 2xxx-eket meg szepen kiszortak mar uh az se nagyon van. Kivancsi vagyok AMD oldalon h fog alakulni a helyzet....

• XBL: Uborka Rick • PSN: Uborka_Rick • Steam: Pickle Rick • Battle.net: UborkaRick

(#553) kisselandras


kisselandras
senior tag

Néztem a külföldi oldalakat hát sehol nem kapni .ha ki számolom még jobb is ha onnét rendelek vagy ismivel rendeltetek németen belül borzasztó lehúzás megy ,megvárom az amd t hátha nekik sikerül valamit össze hozni akkor áttérek amd re ha nincs más :W :W

Piros pont a vevőnek is jár egy sikeres üzlet után !!írd oda a hirdetésedbe posta on off !!kösz :) Tel:szám az adatlapomon ha sürgős !

(#554) edward2 válasza kisselandras (#553) üzenetére


edward2
addikt

Összes forumon mindenki az AMD-t várja és az áttérést.
Szerinted? Ha nagyobb is lesz a készlet is őrült kereslet lesz.

(#555) torma1981 válasza Pickle Rick (#552) üzenetére


torma1981
veterán

A gyártók sem tudják mi lesz nem, hogy a nagykerek. Hagyjuk már. Azt sem tudják mi lesz holnap, nem hogy az évben. Na meg persze pl kiszórták a 2080S-et 270-s áron nem? Ne viccelj már. Meg a többit is nagyon túlárazva.

(#556) arn válasza #98320896 (#523) üzenetére


arn
félisten

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#557) jozsi252


jozsi252
veterán

Valószínű hogy a konzolok miatt szívunk most. Azok gondolom iszonyat nagy kapacitást foglalnak le a nagy gyártóknál.

iPhone 13 Pro Max

(#558) Chaser válasza jozsi252 (#557) üzenetére


Chaser
titán

persze, az amd-nél és tsmc-nél ((( :
ha lemaradtál volna, az nv nincs konzol businessben, konzolokat meg nem az msi, asus, stb gyártja
azért "szívsz", mert nem volt semmilyen készlet, csak az amd előtt akartak kijönni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#559) keIdor válasza jozsi252 (#557) üzenetére


keIdor
titán

Az GA102 és GA104-et a Samsung gyártja, az AMD-t + két konzol SoC-ját a TSMC.
Tehát a bérgyártó és a gyártástechnológia is eltér.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#560) edward2 válasza keIdor (#559) üzenetére


edward2
addikt

Viszont a két konzol bezavarhat a 6000es szériánál.

(#561) Chaser válasza edward2 (#560) üzenetére


Chaser
titán

jól látod, az amd-nek lenne mire fogni a készlethiányt :)
7nm-en megy a 3xxx-5xxx cpu, meg persze tb és server cpu-ból is gyártanak, oem-eknek 4xxx apu
azon megy az rdna1 - elvileg már nem gyártják -, most az rdna2
és a series x/ps5 soc, amiből 5-5m helyett már idénre 10-10m-re upgradelt az ms és sony
azon nem lehetne csodálkozni ha náluk nem lesz készlet, de az nv-nél?
de ők jöttek ki hamarabb ;] papíron biztos...

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#562) mlinus válasza Chaser (#561) üzenetére


mlinus
őstag

Kb senkit se fog érdekelni hogy miért nincs készlet ha nem lesz normális készlete az AMD-nek se.

De egyébként garantálom, hogy ugyanúgy el fognak fogyni 1 perc alatt az AMD kártyái is, hiába készülnek akár többel is. Túl nagy a demand.

(#563) Chaser válasza mlinus (#562) üzenetére


Chaser
titán

így van, de nekik akkor is van mire rásütni hogy mért nincs
jah nv-nek is volt, nem számítottak ekkora keresletre ;] :C ez hatalmas volt, nem tudok melyik nagyonokos' fejes találta ki hogy ezzel dumálják ki magukat, de az utcaseprőnek is többre futotta volna ennél
egyébként van egy tippem, hogy nem véletlen akkor jött a promo amikor, és nem véletlen nem lehetett egyből kapni a cpu-kat és vga-kat
szerencsére nem olyan dolgokról van szó amik szívműtéthez kellenek, de ha hülyét csinál magából az amd is akkor hülyét csinál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#564) Jacek


Jacek
veterán

Idén mákolni lehet vagy túlárazva megvenni GPU, ezt mind NV mind AMD oldalon. Nem lesz más most átözönlik a sok várakozó az AMD kártyákra ott is hiány lesz.
Mondom ezt úgy hogy lemondatam az összes 3080-as megrendelésem. Most majd Navira várok :D Hogy tetézzem a bajt meghrdettem a 2080Ti :DDD Back to 1650S :D

(#565) jozsi252 válasza Chaser (#558) üzenetére


jozsi252
veterán

Tudom hogy nincs a konzol bizniszben, amit viszont nem tudok hogy bérgyártás terén az nvidia hogy áll. De akkor ezek szerint hónapokkal később kellett volna kijönnie az új szériának hogy legyen elegendő készlet felhalmozva. AMD-re kíváncsi leszek azért mit tud alkotni.

iPhone 13 Pro Max

(#566) Chaser válasza jozsi252 (#565) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, de kiszagolták mit tud az rdna2
akárhogy matekozom semmi értelme nem volt ennek, így amd tud hozzájuk árazni, ha lesz készletük hülyét se csinálnak magukból mint az nv, ez a széria ahogy mondod hónapokkal később indulhatott volna, jövő év elején
jövőre már nv is gyártat a tsmc-vel elvileg, talán 5nm-en, de még lehet intel is lealacsonyodik bérgyártóhoz

Jacek
de max százezeré' ám ( : láttam aprón megszaGértették többen :)
ne is árulgasd, ötvenér' átveszem azt az elavútt' sz@rt ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#567) Jacek válasza Chaser (#566) üzenetére


Jacek
veterán

Nem rontom a bótót, én svédben árulom :)
3070 árban bevallom, mármint amennyibe kellene kerülnie :D

[ Szerkesztve ]

(#568) Chaser válasza Jacek (#567) üzenetére


Chaser
titán

nem baj, jöhet postával is, de te állod ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#569) boogie84 válasza keIdor (#559) üzenetére


boogie84
veterán

Lehet köze ennek ahhoz h 3080 és 3090 nem kapható?
Sajnos így amit vártunk, hogy pár hónap múlva normalizálódni fog az ár (330HUF egy 3080 TUF) sztem felejtős is.

[ Szerkesztve ]

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#570) Mumee válasza boogie84 (#569) üzenetére


Mumee
őstag

2021 Q2. Addigra normalizálódik.

(#571) Chaser válasza boogie84 (#569) üzenetére


Chaser
titán

kismilliószor volt róla szó mért nem kapható, a kérdésed előtt is
mert csak az amd miatt jöttek ki _idő előtt_, ebből a szériából semmi nem lett volna 2021-ig, maximum a 3080-a kihozzák december elejére karácsony előtt, kizárólag abból talán tudtak volna annyit gyártani, ami a valós igények 20-30%-át lefedi
túl jó lett az amd, nyilván rájöttek, és "be kellett előzni"
az lett a vége hogy kapni semmit nem lehet, de legalább élesben derült ki hogy vannak instabil chipek és gond lehet a vrm-ekkel, mert a gyártóknak nem adtak felkészülési időt, hanem bejelentés előtt max 2-3 héttel nyomták az arcukba a chipeket
samsungnak is túl nagy falat lehetett ekkora gpu elsőre, és gddr6x-ből sincs annyi mint a csillagos égen csillag, úh. ezt nagyon elmatekozták most

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#572) keIdor válasza boogie84 (#569) üzenetére


keIdor
titán

Sajnos nem tudom.
Volt az elmúlt két évtizedben jó pár paper launch, többre is emlékszem, de ilyen még sosem, hogy eltelt másfél hónap és ugyanúgy nincs készlet és nincs is javuló tendencia.
Paper launch volt a Pascal (GP104) és a Polaris is, ez a kettő volt az utolsó paper launch, de az is sokat javult 2-3 hét alatt. Voltak kártyák.
Itt most nem ez a helyzet.
Nem tudom mi lehet a háttérben, de valami nagyon nem stimmel.

És nem hiszem, hogy mindenért a Covid-19 a felelős.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#573) Dare2Live válasza Chaser (#566) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"akárhogy matekozom semmi értelme nem volt ennek, így amd tud hozzájuk árazni"

Ez az össz indokod? Az idő elötti indítással, teszteletlenséggel...
-El tudtak adni egy valag 3090et 1500$ért. Ha most jelentik be nem rakhatnak rá 1500$os cimkét amikor 6900XT 999$.
-Az első 2hónap termelését már eladták. Aki 3080at megvette már nem fog 6800XTt venni. Akkor sem ha a számára fontos játékokban jobban teljesít a 6800XT. Vagy ha 6800XThez nem kellett volna tápot cserélnie. Vagy ha....
-A Samsung 8nm és a 370-450wattos fogyi NV szempontjából nem akkora gond. Azért csináltatták Samsung 8nmel mert sokkal olcsobb árat kaptak rá. Az áramszámlát vevő fizeti. Vevő izzad. Kihozatal szépen javulni fog. És bár ez nem tuti 7nmre nem kaptak elég waffert 2020Q3,Q4re. Akkor hol buktak? Max a vevőik.
Szóval szerintem elég logikus döntés volt hogy amint lehet és samu 8nmen.

A kérdés inkább az az, hogy innen, hogy tovább. Lesz 12GBs 3090 999$ért? TSMC 7nmem lesz 3080TI?

más: Nem tudom mennyire figyelmesen néztétek a bemutatót 2021 közepe fele RDNA3 next noden (5nmen). Ez az egész kisértetiesen arra hasonlítani amit a ryzen, intel vonalon láttunk az elmúlt években. CSak NV sztem nem annyira inkompetens mint intel. :))

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#574) keIdor válasza Dare2Live (#573) üzenetére


keIdor
titán

Az az RDNA 3 2021 Q4 lesz inkább. Úgy is értelmezhető az a táblázat.
Kb. annyi időt adnak az RDNA 2-nek, mint az RDNA 1 is kapott.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#575) Chaser válasza Dare2Live (#573) üzenetére


Chaser
titán

egy valag 3090-et
ezen de jót röhögtem ( :
ha a valag - > konvergál a zerohoz akkor biztosan, mivel nem tudtak gyártani
aki melóra veszi megveszi majd valszeg' továbbra is 1500$-ért, aki jáccik', azokból elenyészően vesznek ennyiért vga-t
ekkora cég nem arra alapoz, hogy két hónap alatt mit ad el, azzal kitörölheti
a samu 8nm-ével nem volt tapasztalat ekkora chipekkel, ez is tény - és az is, hogy az nevében 8nm max, ez is olyan mint a tdp, minden gyártó ért alatta valamit, és meggyőződésük hogy nekik van igazuk ( : -
ha kidobják a 3090/12gb-ot, az érdekes lesz, mert ott a 6900xt/16gb - ami elvileg hozza/gyorsabb 3090-nél, gyakorlati tesztekből majd kiderül -
tsmc 7nm-én lesz érdekes az nv, amd-nek hála már van tapasztalatuk gpu gyártásról, de nyilván az nv felépítése más, így lehet első körben az is csak "gyakorló" gpu lesz, mint az rdna1
az amd az 5xxx cpu-kat és rdna2-ket futószalagról fogja eladni, az egész biztos, ahogy nv is most a vga-kat

szerk:
engem az érdekel, vmelyik hozzon ki 75w tápcsati nélküli kártyát legalább 1660s tudással max mostani 1650 árán, és lesz@rom hogy amd vagy nv :)

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#576) edward2 válasza mlinus (#562) üzenetére


edward2
addikt

1 perc. Fő az optimizmus. :D

(#577) arn válasza mlinus (#562) üzenetére


arn
félisten

ez biztos igy lesz, de utana szvsz gyorsabban fog normalizalodni mint az nv, mert az nvnel vmiert kihozatali problemak vannak. ha nem igy lenne, akkor folyamatosan erkeznenek kartyak, egyre nagyobb mennyisegben. masfel honapja van a piacon, kapni meg semmit se lehet.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#578) Dare2Live válasza Chaser (#575) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Nem tudjuk mennyit adtak el de hogy nem konvárgál a 0hoz az tény. Tudom fura de engem az se lepne meg több 3090et mint 3080at. Elég jellemző, hogy elsőre abból gyáratnak a legtöbbet azt prio1 amin a legnagyobb haszonkulcs van. És az nem a 3080.
Ami 3090 tulajt én ismerek ott egy se munkára vette. :)

"ez is olyan mint a tdp"

Ez rövidesen kiderül. Megjegyzem AMD TBPt adott meg. Nem mellesleg cpu fronton évek óta nem "csalós" hanem a valós TBPt ad meg AMD. Ellenben intellel aki kever. Nem hinném GPU vonalon most "csalósra" venné a figurát amikor már tudjuk, hogy annyi az annyi.
Ezen a vonalon amúgy lehet lesznek érdekességek custom OC karik 2.4-2.5ghzéhez tuti emeltek TBPn. Rage is izgi. Egy OCs kari így aztán bedobhat 400-450W+t is. De a gamert ez nem fogja zavarni ha kap érte +15-20% FPSt.

Hamár pár érték. kb az itt ez jobb ott az állapot van. [link] 4Kban Battlefildhez jobb az AMD, Divisionhöz az NV. WQHD eredmények is érdekessek. Meg persze kell majd deep dive teszt SAM mennyit dob, Superresolutionra (=DLSS) kezdetben sok cím nem lesz de vasszeg sokkal gyorsabban fog terjedni mint DLSS. Izgi lesz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#579) arn válasza Dare2Live (#578) üzenetére


arn
félisten

a 3080 stragegiailag nagyon fontos lett volna az elso par honapban

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#580) Chaser válasza Dare2Live (#578) üzenetére


Chaser
titán

a valós igényekhez képest konvergál a nullához
hát nem ebből gazdulnak' meg, helyükben én is 3090-et gyártanék ha viszi a piac
tegyük fel x ember vásárol 3090-et, abból olyan max 0,1-0,2%-ot tippelek gamerre, tehát ismerhetsz olyat, ez mo., legtöbb aki melóra veszi az nem fórumozgat - persze lehet nem olyat ismersz - , hanem dolgozik (( : annyi pénz mindenhol sok, nem csak itt
és a 3080 nem olyan borzasztóan rengeteggel marad el tőle
amd tdp vga adatok stimmelnek valós foygasztásban is, volt 5500xt-m, 5600xt-m, de cpu-nál ott se stimmel, csak kisebb csalás van mint intelnél, ha úgy kezeljük mindkettőt, hogy full alapra érti akkor igaz is, az a baj semelyik szervezet nem rúgta őket még jól golyón, hogy adjanak meg _valós_ max fogyasztást - nyilván oc nélkül -, mert ez a kamuzás laikust teljesen félrevezeti, osztán' ha akarnak adjanak meg tdp-t, tbp-t, meg amit akarnak mellé

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#581) Sontir Fel válasza Televan74 (#519) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Feliratkoztam, de nem találtam információt arról hogy Magyarországra szállítanak e és ha igen, akkor mennyiért. Esetleg valakinek tapasztalat? :F

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#582) Andor22 válasza Sontir Fel (#581) üzenetére


Andor22
aktív tag

Én feliratkoztam szeptemberben 3080 ra
azóta semmi :S

(#583) Sontir Fel válasza Andor22 (#582) üzenetére


Sontir Fel
őstag

Jó, de itt eltolták az indulást, hogy legyen elég készlet... oh wait ;]

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#584) Chaser válasza Sontir Fel (#583) üzenetére


Chaser
titán

lett is
de nem számítottak ekkora keresletre most sem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#585) torma1981 válasza Chaser (#584) üzenetére


torma1981
veterán

Ja ilyen hülye magyarázatot. Persze kiadunk egy gyorsabb, olcsóbb kártyát, és nem számítanak, hogy veszik. Na ilyet. :D

(#586) Sontir Fel válasza Chaser (#584) üzenetére


Sontir Fel
őstag

újabb váratlan meglepetés ;] remélem nem köveztek meg, de nekem az AMD kártya is tökre rendben lesz, ha lesz és jobb áron adják :B

BFBC2/Steam/BF2-3-4/Erszoft/BF42/: Mr.Norissz Origin: Mr_Norissz

(#587) warcat válasza Sontir Fel (#581) üzenetére


warcat
veterán

Továbbra is halott az egész immár vagy másfél éve, ne várjatok onnan semmit, viszonteladókon keresztül forgalmaznak.
Amazon kapott a héten egy adagot (legalábbis a 3080, 3090ből amit néztem), szétosztotta az aloldalak között (co.uk,.de, .it) én is onnan rendeltem.

EA: It's in the crate!

(#588) Freddy S válasza Sontir Fel (#586) üzenetére


Freddy S
tag

Kérdés lesz -e készlet belőle, addig viszont nem is gondolkodok rajta, mert Nvidiánál jobb a szoftver és a 3070 FE rohadt jó, hogy csendes és hűvös.

LGB - Lets go Brandon ugyanazt jelenti mint FJB csak takartabban. FJB pedig F - Csúnya szó, J - Joe, B - kitalálhatod!

(#589) jozsi252 válasza Freddy S (#588) üzenetére


jozsi252
veterán

Csak éppen itthon hozzájutni nem egyszerű.

iPhone 13 Pro Max

(#590) Kaci84 válasza warcat (#587) üzenetére


Kaci84
őstag

Mennyiért tudtad megcsípni és melyik verziót? Akármikor nézelődök sehol semmi. Több helyen is beállítottam értesítőt, de sos ekaptam pedig állytólag Alzából is volt aki vett.

(#591) warcat válasza Kaci84 (#590) üzenetére


warcat
veterán

Distill nélkül (böngészőkiegészítő) nem sok esélyed van, bár végül ezt pont amazon 'raktáron' van email-el csíptem el mert pont akkor villant az asztali értesítő amikor leültem a gép elé. 10-20 darabos készletekről van szó ezért 30 másodperc-1 percen belül elfogy.És még most sem lehet pezsgőt bontani, mert bár az utánam 1 perccel rendelőket törölték (túl sok rendelés futott be még így is) továbbra is bizonytalan.
Sajnos már amazon is árat emelt, tegnap este az Asus TUF 899€, a Strix pedig 1000 euró felett került ki (bár lehet maga az Asus bolt majd olcsóbban listázza amikor lesz megint nekik). 3080-ról volt szó végigtermészetesen , ezért megy is offba.

EA: It's in the crate!

(#592) BusinessGuy


BusinessGuy
őstag

Aki erre a kártyára pályázik legyen egy kis esze és várjon türelemmel ahelyett hogy a hardveraprós hiénákat kibéleljük pénzzel. 200-250 között mozog a kártya bolti ára, nem több nem kevesebb. A boltok mesterségesen szépen felpumpálják az árat pláne hogy a sok hiéna mozdul rá hogy feltehessen utána a netre jókora haszonnal. Undorító férgek akik ezt a kártyát 280.000 forint fölött árulják és bolti árról hazudoznak. Minél hamarabb buknak bele mert nem veszi tőlük senki, annál elöbb fognak realizálódni az árak.... Sajnos a 3080-ra rengetegen rámozdultak az ilyen patkányokat gyarapítva irreális árakon meg is van az eredménye több hónap lesz mire rendes ára lesz és eltünnek a hiénák. Ne csináljátok ezt a 3070-el is. TÜRELEM. Ennyi a kulcs....

(#593) nejad válasza BusinessGuy (#592) üzenetére


nejad
aktív tag

Teli kell fosni ezt a fórumot is ezzel a szöveggel mint a 3080-at attól kapható lesz normális áron. :W

(#594) kevike576 válasza nejad (#593) üzenetére


kevike576
senior tag

minek veszekedni mikor verekedni is lehet :D :D

(#595) FaTHI válasza nejad (#593) üzenetére


FaTHI
őstag

Mivel sokan vártuk hogy legyen egy jó árú 3070-3080 as kártyánk, és már csak az maradt hogy merre és hol kapni + több 10 ezer ft ért kártyákat már csak ez maradt hogy miért ennyi? Sztem nem nagy probléma ha sokan beirják fájdalmukat. Persze ez köztudott, csak valahol ez ki jön kedves fórum társakból, köztük én is igy látom. Nekünk jelenleg ennyi maradt az Nvidia új szériából!

[ Szerkesztve ]

(#596) edward2 válasza BusinessGuy (#592) üzenetére


edward2
addikt

(#598) Kaci84


Kaci84
őstag

Inkább csa 8%-ot kellen hozzácsapni, mert kint is van rajta ÁFA és haszon is. Max a lehúzó itthoni hasznot kell rátenni.
Egyébként is állandóan hallom itthon rájön a magas ÁFA dumát. Amikor nincs semmi különleges piaci helyzet itthon is pont ugyanannyi a hardver mint sok helyen vagy németbe. Sokszor olcsóbb is.
Vagy azért mert itthon sok bolt ÁFÁ-t csal vagy a haszon egy részéről lemondanak, mert amúgy nem lenne eladható drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#599) Ghost84


Ghost84
aktív tag

Sziasztok!

Egy ilyen VGA-t még kihajtana az alábbi gép?

MSI MAG Z390 Tomahawk
i7 8700K
4*8gb DDR4 3600mhz
Seasonic prime platinum 650w

Előre is köszi a választ

(#600) Televan74


Televan74
nagyúr

Ki jön kiskert, nagykert és Nvidia székházat gyújtogatni! Molotov koktél viszek, de mindenki hozzon magával még egyet a biztonság kedvéért! Bányászokat se kíméljétek, hiszen ott gurult el a gyógyszer! ;] :P

Amúgy tényleg elszomorító a helyzet, mert tényleg nincs elég kártya és mindenki (extra) haszonból él! Nagyon sajnálom azokat a vásárlókat köztük magamat is akik nem tudnak a termékért +60 - 80 ezer forintot kipattintani a farzsebből. Velünk van nagyon kib@szva, hogy nem tudnak hozzájutni a vágyott 3070 -hez. Vagy személyemben a 6800 -hoz majd.

Kapitalizmus van, így működik a világ. Anno a 80 -as években évekig kellett várni egy termékre(Auto, hifi, színes tv). Csak ezt már elfelejti mindenki. Hozzá lettünk szoktatva a jóhoz, hogy van minden viszonylag elérhető áron.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.